Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-27, 11:24   #4861
Creative_01
Przyczajenie
 
Avatar Creative_01
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam. Ja również mam duży problem z określeniem swojego typu urody. W związku z tym proszę o pomoc
1. Jak się opalasz? Bardzo powoli, po krótkim czasie przebywania na słońcu nie widać opalenizny, natomiast jeżeli opalam się dłużej, to na czerwono, następnie po kilku godzinach znowu jestem biała.
2. Kolor oczu- od środka bardziej zielone, obwódki przechodzą w ciemnoniebieski. Ich kolor nie jest jednolity, pojawiają się 'plamki'. Zarówno brwi, jak też rzęsy są w kolorze średniego-ciemnego brązu.
3. Piegi- raczej w ciepłym odcieniu( pomarańczowo-brązowe?), niewielka ilość na policzkach i nosie.
4. Cera- bardzo, bardzo jasna, chłodna, wpadająca w porcelanowy odcień. Jeżeli się rumienię, to raczej na różowo.
5. Naturalny kolor włosów- podobnie jak brwi czy rzęsy, między średnim a ciemnym brązem, raczej jednolity.
6. Kolor ust- mocny, nasycony. Coś pomiędzy różem i czerwienią( bardziej czerwień).
Creative_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-27, 12:08   #4862
Anzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

oreeleek, dziękuję za wskazówkę!


1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się ciężko. Najpierw na czerwono, często mam alergię na dekolcie. Gdy już się uda uzyskać opaleniznę, to jej odcień jest delikatnie brązowy, bardzo szybko schodzi.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?



Tęczówka ma kolor ciemniejszego, ciepłego bursztynu o wzorze jak przekrojony pień drzewa W środku ciemniejsze a na zewnątrz jaśniejsze, z takimi paskami. Tęczówka otoczona jest czarną obwódką.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?


Piegi mam na przedramieniach i delikatnie na nosie i na policzkach pod oczami. Mają kolor ciepłego brązu. Na twarzy są bardzo delikatne. Na przedramieniach jest ich dużo i są ciemniejsze. Mam też sporo ciemnobrązowych pieprzyków na całym ciele.


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?


Skóra jest blada ale ze skłonnością do silnych podrażnień, na twarzy trądzikowa. Po depilacji nogi są w czerwone plamy kilka dni! Nie rumienię się, ale po wysiłku lub od ciepła cera i dekolt robią się różowe.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?


mój naturalny kolor włosów to ciemnobrązowe o chłodnym, nieciekawym odcieniu. Od wielu lat farbuję włosy i odrosty na głowie mam właśnie ciemne ale przy skroniach i czole są jasne.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Usta są ciemnoróżowe. Jak są podrażnione od ciepła czy przesuszone to robią się czerwone, czego bardzo nie lubię. Uważam, że gorzej wyglądam jak są czerwone, lepiej wyglądam jak są przypudrowane albo z jaśniejszą szminką.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze się czuję w czerni (choć czasami źle w niej wyglądam), w turkusie, ciemnym różu, czerwieni, szarym, ciemnym zielonym, ciemnym fiolecie, czasami dobrze mi w jasnym żółtym. Uważam, że nie pasują mi pomarańcz, biel, beże, brązy, jasny fiolet, jasny róż, brzoskwiniowy, jasnozielony. Ale na co dzień i tak chodzę ubrana na czarno dodaję tylko duże złote dodatki lub srebrne.
Anzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-27, 19:01   #4863
anusiawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 100
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

.
__________________
"Droga do sukcesu jest zawsze w budowie"

Edytowane przez anusiawa
Czas edycji: 2012-06-03 o 11:24
anusiawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-27, 20:11   #4864
myszka_psk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

A i ja bym chciala poznac Swoj typ urody

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?


Opalam się szybko moj odcien opalenizny to brąz.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?


Kolor oczu mam siwo niebieski. Oprawki ciemniejsze .Mam brwi jasne i żęsy także,

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?


Piegi nie wystepuja.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?


Skóra jest opalona ale ze skłonnością do trądzika. Nie rumienię się.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?


mój naturalny kolor włosów to ciemny blond w nieciekawym odcieniu. Od wielu lat farbuję włosy i odrosty na głowie mam ciemne .


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Usta są jasno rozowe.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze się czuję w we wszystkich kolorach aczkolwiek bardzej pasuja mnie nasycone kolory
z gory dzieki za odp.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Snapshot_20120509_2.jpg (26,1 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Snapshot_20120509_4.jpg (25,7 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Snapshot_20120509_5.jpg (24,5 KB, 15 załadowań)
myszka_psk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 00:01   #4865
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

[QUOTE=oreeleek;34340172@ lucciola- jesteś wiosną.[/QUOTE]
Dziękuję
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 21:20   #4866
Bonney
Przyczajenie
 
Avatar Bonney
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Iłża
Wiadomości: 17
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Jestem ciekawa, jaki ja mam typ urody. Ciężko mi cokolwiek u siebie określić. Także liczę na pomoc.

1. Jak się opalasz?
Hm... Opalam się całkiem dobrze, rzadko kiedy się spalam na czerwono. Z reguły moja opalenizna jest oliwkowa, lekko przydymiona.

2. Kolor oczu?
Zależy od ubioru, oświetlenia. Na ogół są chyba szare, nieraz zielone, czasem niebieskie... Sama nie wiem. Brwi dość ciemne, rzęsy czarne.

3. Piegi?
Nie posiadam.

4. Cera?
Sama nie wiem, znów. Czasem blada, czasem lekko szara, żółtawa. Mam problemy z naczynkami, sińce pod oczami.

5. Naturalny kolor włosów?
Aj, dawno to było. Jasny brąz, zielonkawy odcień, mieniący się na złoto.

6. Kolor ust?
Różowy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 402988_298825040156490_88088302_n.jpg (30,6 KB, 51 załadowań)
Bonney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 23:45   #4867
marusia9994
Raczkowanie
 
Avatar marusia9994
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 389
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Piwne oczy,
czarnne brwi i rzęsy
czarne włosy,
śniada skóra
szybko się opalam na brązowo.
Jakim typem urody jestem??
__________________
Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie Ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki. Anthony de Mello

marusia9994 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-30, 16:42   #4868
marchewka z groszkiem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 79
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Mogę jeszcze ja? :

1. Jak się opalasz?
Mam dosyć jasną cerę, opalam się na brązowo. Czasami skóra bywa zaczerwieniona jeśli przesadzę ze słońcem, ale zawsze ładnie brązowieje. Bardzo szybko blednę.


2. Kolor oczu?
Zależy od ubioru, oświetlenia. W dowodzie mam wpisane niebieskie, ale odnoszę wrażenie że z wiekiem kolor zmienił mi się na zielony. Mój chłopak mówi że szare.
Brwi bardzo ciemne, wyraźne, rzęsy czarne.

3. Piegi?
Raczej nie mam.

4. Cera?
Blada, skłonność do czerwienienia się, różowe policzki. Trochę naczynek.

5. Naturalny kolor włosów?
Brązowy, taki jak na zdjęciu. W słońcu przybierają zlocisty odcień. Jako dziecko miałam jaśniejsze.

6. Kolor ust?
Usta różowe, ciemne, choć na zdjęciu tego nie widać.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w kolorach: turkus, niebieski, malinowy, fuksja, złamana biel, czarny (chociaż czasem zbyt blado) Źle wyglądam w kolorach: pomarańcz, żółty (!!!) czysta biel


Zdjęcie - bez makijażu, w świetle dziennym. Podejrzewam, że jestem latem.


Jeśli któraś z Was była tak miła? prooooszę z góry dziękuję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jkkokjjbjhvg.jpg (32,3 KB, 36 załadowań)
marchewka z groszkiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-31, 01:28   #4869
LadySansa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 7
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

pomożecie jeszcze mi?

1. Jak się opalasz?
Hm... staram sie unikać słonka bo ja z tych co nie lubia być opaloneale jak już zpomnę kremów uv to zwykle nic po mnie nie widać, defakto cale lato mogła bym chodzić bez filtrów i ani razu się nie spiekę a na koniec mam niewielka różnice między partiami nie opalonymi a tymi które złapało słonko, opalenizna ma kolorek taki brąz ale jak wysuszona ziemia -pomiędzy wysuszoną ziemia oliwką a brązem przy czym opalić mi się jest bardzo trudno
2. Kolor oczu?
Zależy od ubioru, oświetlenia. zwykle szaro zielono niebieskie przy czy naj mniej szare taki jasny niebieski ciemniejszy troszkę niz lodowy na przemian z zielenia jasną ale taką troszke pod morski -trodno określic bo blizej xrenicy bardzej zielony z paroma plamkami zieleni młodej trawy
obwódki tęczówki -granoatowe ciemnr-pozostałosć po niebieskich oczach z młodych lat
3. Piegi?
nie mam tak jak jakis znamion czy odbarwień-skore mam jednolitą leciutko niebieskawą sinawa w stawach-ale nie wszystkich

4. Cera?
Mam problemy z określeniem bezowa-maz twierdzi ze lekko oliwkowa -cos w tym jest mam cienie pod oczami od zawsze;(
jak się bardzo zmęczę-po begu na 400msprintem to robię sie czerwona ale wsumie na calym ciele nie ale nieczerwony tylko sinawo czerwono blady ze mam rumieńce tylko cala-ale nie jest to zjawiskowa czerwień nawet nie jest mocno widoczna-wsumie ja wiem ze jestem "rozpalona" -ale nie widać tego mocno a jeśli wtedy było by cieplo lub bardzo zmieniła sie temp to robi mi się marmurek na rękach i dekolcie


5. Naturalny kolor włosów?
jako dziecko ciemny blad ale nie złoty tylko nijaki-mysi potem włosy mocno zciemniały ale nie na jakiś ładny brąz tylko bardzo ciemny mysi na zdjęciach wychodzi że czarnawy ale eaż tak ciemny zeby w realu go pod czarny podciagać czy mylić to nie jest taki bardzo ciemny mysi

6. Kolor ust?
czerwony/rózowy coś koło malinowego

7 w jakim kolorze sie lubię -w czarnym czerwonym-ale niewiem czy w nich dobrze wyglądam czy nie po prostu lubię te kolory

8 oprawa oczu ciemna prawie czarna latem a czarna zimą rzęsy długie ciemne
LadySansa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-31, 18:44   #4870
LadySansa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 7
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez LadySansa Pokaż wiadomość
5. Naturalny kolor włosów?
jako dziecko ciemny blad ale nie złoty tylko nijaki-mysi potem włosy mocno zciemniały ale nie na jakiś ładny brąz tylko bardzo ciemny mysi na zdjęciach wychodzi że czarnawy ale eaż tak ciemny zeby w realu go pod czarny podciagać czy mylić to nie jest taki bardzo ciemny mysi
dodam że w słońcu latem jaśnieją do sredniego brązu -na odrostach reszty nie wiem staram sie farbować regularnie więc może zjaśnialy by jeszcze bardziej
LadySansa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-31, 20:28   #4871
eris15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - Słońce łapie mnie tylko na czerwono, cieżko się opalam.
2. Kolor oczu -ciemny brąz

3. Piegi - brak

4. Cera - jasna,mozna powiedzieć blada,czerwone policzki ogólnie czerwona

5. Naturalny kolor włosów- średni brąz,dość ciemny

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - różowy,raczej ciemny niż jasny.
eris15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 23:11   #4872
icanfly
Przyczajenie
 
Avatar icanfly
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 23
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

hejj, mam nadzieję że ktoś mi pomoże określić moj typ )

1. Opalam się dość szybko, na złotawo-brązowy kolor.


2. Oczy zielone, obwódki nieco ciemniejsze, oprawa oczu jasna delikatnie ciemniejsza od włosów.


3. Raczej nie występują, kiedyś latem jakieś delikatne może ale to w dzieciństwie.

4. Raczej jasny i ciepły, zimą jestem właściwie blada jak ściana ale nigdy nie oscyluję w około różu, latem wpadam w delikatnie oliwkowy ciepły, złotawy odcień.


5. Jasny blond, złocisty odcień, ktoś kiedyś powiedział że mój kolor jest "słoneczny" .


6. Usta mam dość duże, pełne, kolor zdecydowanie malinowy


7. Uwielbiam niebieski, biały, łososiowy. Ale czuję się świetnie we wszystkich "kolorach ziemi" przytłumionych beżach, brązach, szarościach. Bardzo źle się czuję w czerni.
icanfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 09:06   #4873
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Opalam się na czerwono, skóra potem schodzi, ale miejscowo przechodzi w brąz.
2.Oczy piwne, ciemne obwódki, brwi ciemne, rzęsy również,
3. piegi - brak
4. cera- czasem sucha, czasem tłusta.. kilka małych znamion. cera często przybiera odcień zóltawego, ogólnie kolor ciężko sprezyzować..
5. naturalny kolor włosów- ciemny blond, natomiast pod wpływem słońca moje włosy są jaśniejsze. ;D
6. Usta - pełne i jasna malinka
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 19:41   #4874
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Jakim typem urody jest Miranda Kerr ?
Palala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 10:37   #4875
Mikulinka17
Rozeznanie
 
Avatar Mikulinka17
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 888
Dot.: Mój typ kolorystyczny i kształt twarzy

Hej Dziewczyny, bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu mojego typu

1. Jak się opalasz?
Raczej bezproblemowo, stopniowo na lekki brąz, ale twarz zawsze jest jaśniejsza od reszty ciała
od letniego słońca rozjaśniają mi się włosy

2. Kolor oczu
Ciemny brąz, brąz.

3. Piegi
Mam, na nosie i pod oczami, są złotawe.

4. Cera
I tu mam zawsze problem, wydaje mi sie że średnio jasna, czasami blada, różowo- żółta? Mam delikatne niebieskie cienie pod oczami

5. Naturalny kolor włosów
średni brąz, w niektórych miejscach złote refleksy

6. Kolor ust
Wydaje mi sie, że jest jasny, różowy

Już kiedyś tutaj pisałam, padła propozycja jesieni, no ale wtedy opierałam się na teście, teraz wklejam zdjęcie, jeżeli faktycznie jestem jesienią to bardziej deep czy warm?
Przepraszam za minę

Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P6030084.jpg (70,3 KB, 57 załadowań)
__________________
Wymienię perfumy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269655
Mikulinka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 13:22   #4876
pensativ
Przyczajenie
 
Avatar pensativ
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

bnjhfghj

Edytowane przez pensativ
Czas edycji: 2012-06-04 o 18:31
pensativ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 18:56   #4877
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz- w średnim tempie, na czerwono, potem lekka opalenizna.

2. Kolor oczu - brązowe z zieloną obwódką wokół źrenicy

3. Piegi - nie mam

4. Cera - jasna, brak naczynek, rumieńców

5. Naturalny kolor włosów -bardzo ciemny brąz

6. Kolor ust - jasnoróżowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?- dobrze czuję się w czerwieniach, brązach, beżach, różach, bieli. Źle w granatach, zieleniach, czerniach.
up
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 19:40   #4878
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz- bardzo szybko opalam się na czerwono, potem baaaaardzo powoli nabieram delikatnego koloru

2. Kolor oczu - niebiesko-szare

3. Piegi - nie mam

4. Cera - między jasną a bardzo jasną, bez naczynek, w chłodnym odcieniu

5. Naturalny kolor włosów - jasny blond z rudym przebłyskiem
Obecnie farbowany na rudy

6. Kolor ust - jasnoróżowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze: brąz, fiolet (te dwa zwłaszcza w makijażu), turkusy i błękity, ciemna zieleń, szarość
źle: biel, ecru, żółć, pomarańcz
dobrze czuję się też w czerni, ale zdaniem innych sprawia, że wyglądam na chorą
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 18:28   #4879
marchewka z groszkiem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 79
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez marchewka z groszkiem Pokaż wiadomość
Mogę jeszcze ja? :

1. Jak się opalasz?
Mam dosyć jasną cerę, opalam się na brązowo. Czasami skóra bywa zaczerwieniona jeśli przesadzę ze słońcem, ale zawsze ładnie brązowieje. Bardzo szybko blednę.


2. Kolor oczu?
Zależy od ubioru, oświetlenia. W dowodzie mam wpisane niebieskie, ale odnoszę wrażenie że z wiekiem kolor zmienił mi się na zielony. Mój chłopak mówi że szare.
Brwi bardzo ciemne, wyraźne, rzęsy czarne.

3. Piegi?
Raczej nie mam.

4. Cera?
Blada, skłonność do czerwienienia się, różowe policzki. Trochę naczynek.

5. Naturalny kolor włosów?
Brązowy, taki jak na zdjęciu. W słońcu przybierają zlocisty odcień. Jako dziecko miałam jaśniejsze.

6. Kolor ust?
Usta różowe, ciemne, choć na zdjęciu tego nie widać.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w kolorach: turkus, niebieski, malinowy, fuksja, złamana biel, czarny (chociaż czasem zbyt blado) Źle wyglądam w kolorach: pomarańcz, żółty (!!!) czysta biel


Zdjęcie - bez makijażu, w świetle dziennym. Podejrzewam, że jestem latem.


Jeśli któraś z Was była tak miła? prooooszę z góry dziękuję


aktualizacja :P
marchewka z groszkiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-06, 17:29   #4880
kasia1495
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

i ja proszę o pomoc w określeniu typu urody
1.Jak się opalasz
Ciało opalam szybko na ładny brąz. Twarz o wiele wolniej, na początku zaczerwieniona później lekki brąz, krótkotrwały.
2.Kolor oczu
Bardzo bardzo ciemny brąz, prawie czarne
3.Piegi
W małej ilości na nosie i policzkach, brązowe prawie niewidoczne. Po opalaniu trochę więcej.
4.Cera
Blada, ziemista, trądzik, na policzkach czasami lekkie rumieńce, sińce pod oczami.
5.Kolor włosów
Ciemny brąz. Brwi i rzęsy czarne.
6.Kolor ust
Ciemny różowy
kasia1495 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-12, 11:49   #4881
G_Gocha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

To i ja poproszę o analizę

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się ... średnio - raczej ciężko. Najpierw na czerono, a później opalenizna brązowieje i jest raczej ciepła.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Kolor brązowy - orzechowy. Oprawa oczu jasna.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegi złotawe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Ciepły, złotawy, trochę brzoskwiniowy. I rumienię się ma czerwono.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Brązowe, ale takie ze złotymi, rudymi przebłyskami. Latem można uznać, że są blond. Jesienią wpadają w rude.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Dość jasny, chyba różowy.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Lubię brązy, zielenie, ciepłą biel. Na pewno źle wyglądam w bieli.

... wiosna?
G_Gocha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 21:25   #4882
ForbiddenFruit
Rozeznanie
 
Avatar ForbiddenFruit
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 767
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hej mam pytanko. Wydaje mi się, ze jestem latem, cerę mam z pewnością w chłodnym odcieniu ale nie jestem pewna co do włosów. Pomożecie? Chłodna czy ciepła tonacja? I przy okazji jaki to kolor? Ciemny blond czy jasny brąz?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02576.jpg (74,7 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02577.jpg (131,2 KB, 20 załadowań)
ForbiddenFruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 00:58   #4883
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hej,

Czy typy kolorystyczne opisywane na tym wątku mają zastosowanie również u mężczyzn?
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 11:21   #4884
G_Gocha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Czy jeszcze ktoś prócz pytających tu zagląda?
Hop, hop!
G_Gocha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 18:22   #4885
gavra
Rozeznanie
 
Avatar gavra
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 656
Dot.: Mój typ kolorystyczny i kształt twarzy

Cytat:
Napisane przez Mikulinka17 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu mojego typu

1. Jak się opalasz?
Raczej bezproblemowo, stopniowo na lekki brąz, ale twarz zawsze jest jaśniejsza od reszty ciała
od letniego słońca rozjaśniają mi się włosy

2. Kolor oczu
Ciemny brąz, brąz.

3. Piegi
Mam, na nosie i pod oczami, są złotawe.

4. Cera
I tu mam zawsze problem, wydaje mi sie że średnio jasna, czasami blada, różowo- żółta? Mam delikatne niebieskie cienie pod oczami

5. Naturalny kolor włosów
średni brąz, w niektórych miejscach złote refleksy

6. Kolor ust
Wydaje mi sie, że jest jasny, różowy

Już kiedyś tutaj pisałam, padła propozycja jesieni, no ale wtedy opierałam się na teście, teraz wklejam zdjęcie, jeżeli faktycznie jestem jesienią to bardziej deep czy warm?
Przepraszam za minę

Pozdrawiam


Ze zdjęć ciężko to ocenić, jednak efekt aparatu pokazuje nam panią zimę. Patrząc na kolor Twojej bluzki, jest soczysty, ale zgaszony, Twoja buzia wydaje się być lekko zmęczona w niej. Kiedy zakrywam bluzkę ręką lub przykładam kawałek papieru w intensywnym żółtym lub czerwonym krwistym kolorze, promieniejesz. Znaczy to, że kolory zostały dobrze dobrane. Ponadto wystarczy spojrzeć na Twoje zmiany skórne - są dość mocno różowe, u pań jesień lub wiosna te zaczerwienienia są ceglaste. Wynik jest jednoznaczny - jakkolwiek zdjęcie może "kłamać". Analiza kolorystyczna to fajna sprawa. Polecam

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

Cytat:
Napisane przez ForbiddenFruit Pokaż wiadomość
Hej mam pytanko. Wydaje mi się, ze jestem latem, cerę mam z pewnością w chłodnym odcieniu ale nie jestem pewna co do włosów. Pomożecie? Chłodna czy ciepła tonacja? I przy okazji jaki to kolor? Ciemny blond czy jasny brąz?

ciemny blond, masz jasne refleksy i to wiele tłumaczy na korzyść jednak blondu

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez marchewka z groszkiem Pokaż wiadomość
Mogę jeszcze ja? :

1. Jak się opalasz?
Mam dosyć jasną cerę, opalam się na brązowo. Czasami skóra bywa zaczerwieniona jeśli przesadzę ze słońcem, ale zawsze ładnie brązowieje. Bardzo szybko blednę.


2. Kolor oczu?
Zależy od ubioru, oświetlenia. W dowodzie mam wpisane niebieskie, ale odnoszę wrażenie że z wiekiem kolor zmienił mi się na zielony. Mój chłopak mówi że szare.
Brwi bardzo ciemne, wyraźne, rzęsy czarne.

3. Piegi?
Raczej nie mam.

4. Cera?
Blada, skłonność do czerwienienia się, różowe policzki. Trochę naczynek.

5. Naturalny kolor włosów?
Brązowy, taki jak na zdjęciu. W słońcu przybierają zlocisty odcień. Jako dziecko miałam jaśniejsze.

6. Kolor ust?
Usta różowe, ciemne, choć na zdjęciu tego nie widać.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w kolorach: turkus, niebieski, malinowy, fuksja, złamana biel, czarny (chociaż czasem zbyt blado) Źle wyglądam w kolorach: pomarańcz, żółty (!!!) czysta biel


Zdjęcie - bez makijażu, w świetle dziennym. Podejrzewam, że jestem latem.


Jeśli któraś z Was była tak miła? prooooszę z góry dziękuję

jeśli aparat oddał nam dobrze Twoje barwy, jesteś wiosną, której pasować będą również jesiennie (ale jasne) barwy ubrań.
__________________

Edytowane przez gavra
Czas edycji: 2012-06-19 o 22:56
gavra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 21:12   #4886
Mikulinka17
Rozeznanie
 
Avatar Mikulinka17
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 888
Dot.: Mój typ kolorystyczny i kształt twarzy

gavra dziękuję za odpowiedź, czyli jestem zimą, nie wpadłabym na to... spróbuję się pobawić z kolorami, a odnośnie tego podziału na cool, clear i deep to w którą kategorię mogłabym być wpasowana?
__________________
Wymienię perfumy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269655
Mikulinka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 22:51   #4887
gavra
Rozeznanie
 
Avatar gavra
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 656
Dot.: Mój typ kolorystyczny i kształt twarzy

Cytat:
Napisane przez Mikulinka17 Pokaż wiadomość
gavra dziękuję za odpowiedź, czyli jestem zimą, nie wpadłabym na to... spróbuję się pobawić z kolorami, a odnośnie tego podziału na cool, clear i deep to w którą kategorię mogłabym być wpasowana?

Ze zdjęcia ciężko jest dobrze ocenić urodę, zwłaszcza że kolorysta ocenia skórę nie tylko twarzy, ale również szyi, ramion, a także rąk, które bardzo wiele zdradzają. Patrząc na Twoje refleksy, również podejrzewałam, że możesz być ciemną jesienią, zwłaszcza, że przykładałam do Twojego zdjęcia odcienie oliwkowej zieleni i ciepłej żółci - pasowały. Jakkolwiek ostra żółć oraz krwista czerwień rozjaśniała twoją buzię, dlatego moja sugestia padła na ZIMĘ. Ciężko jest to ocenić ze zdjęć. Zwłaszcza, że każdy ma inaczej świecący monitor oraz zakres jego czułości. Ponadto, typ urody łatwo niechcący zmienić np samoopalaczem, henną brwi czy fleszem aparatu lub przeciwnie, zbyt słabym światłem. Sama najlepiej przekonasz się jaką porę roku reprezentujesz wizualnie, przykładając jednolite kolorem materiały lub ubrania bez szlaczków. Podział barw często można odnaleźć w internecie, ja kilka słów zawarłam również na blogu: http://cayenneart.blogspot.com/2012/...to-sie-je.html. Kiedy przyodziewamy odpowiednią barwę, usta wydają się pełne barwą (wówczas wychodzi czy są różowe, czy w odcieniu ceglastym), cienie pod oczami wizualnie znikają, trądzik wydaje się być mniej widoczny, cera promienieje, sprawia wrażenie w pełni zdrowej
__________________

Edytowane przez gavra
Czas edycji: 2012-06-19 o 22:59
gavra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 15:34   #4888
Mikulinka17
Rozeznanie
 
Avatar Mikulinka17
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 888
Dot.: Mój typ kolorystyczny i kształt twarzy

Cytat:
Napisane przez gavra Pokaż wiadomość
Ze zdjęcia ciężko jest dobrze ocenić urodę, zwłaszcza że kolorysta ocenia skórę nie tylko twarzy, ale również szyi, ramion, a także rąk, które bardzo wiele zdradzają. Patrząc na Twoje refleksy, również podejrzewałam, że możesz być ciemną jesienią, zwłaszcza, że przykładałam do Twojego zdjęcia odcienie oliwkowej zieleni i ciepłej żółci - pasowały. Jakkolwiek ostra żółć oraz krwista czerwień rozjaśniała twoją buzię, dlatego moja sugestia padła na ZIMĘ. Ciężko jest to ocenić ze zdjęć. Zwłaszcza, że każdy ma inaczej świecący monitor oraz zakres jego czułości. Ponadto, typ urody łatwo niechcący zmienić np samoopalaczem, henną brwi czy fleszem aparatu lub przeciwnie, zbyt słabym światłem. Sama najlepiej przekonasz się jaką porę roku reprezentujesz wizualnie, przykładając jednolite kolorem materiały lub ubrania bez szlaczków. Podział barw często można odnaleźć w internecie, ja kilka słów zawarłam również na blogu: http://cayenneart.blogspot.com/2012/...to-sie-je.html. Kiedy przyodziewamy odpowiednią barwę, usta wydają się pełne barwą (wówczas wychodzi czy są różowe, czy w odcieniu ceglastym), cienie pod oczami wizualnie znikają, trądzik wydaje się być mniej widoczny, cera promienieje, sprawia wrażenie w pełni zdrowej

Ok, dziękuję bardzo za wskazówki
__________________
Wymienię perfumy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269655
Mikulinka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 17:48   #4889
Catherine07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 458
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

A moze i mnie pomozecie jakim moge byc typem urody ocencie jak mozecie:P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg grrrr.jpg (17,6 KB, 22 załadowań)
Catherine07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 18:01   #4890
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

http://buymeanowl.deviantart.com/gal...catpath=scraps

Czy to jest cera urody typu lato?

Blada ziemisto-oliwkowa skóra z nielicznymi szaro-oliwkowymi piegami, mocne sińce pod oczami.

Pierwsza opalenizna jest zawsze różowa/czerwona.
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:55.