Największe faux pas popełniane przez Młodych :) - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-08, 12:54   #4921
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

My wybraliśmy zespół także pod gości- czyli aby każdy coś dla siebie znalazł, i hity taneczne, lata 60,70,80,90, trochę rockowo, pop, biesiada i discopolo Gdybyśmy wybrali zespół tylko pod siebie (i biorąc pod uwagę większość młodych gości) wybralibyśmy zespół który nie gra biesiady i discopolo, ale mamy na uwadze, że starsze towarzystwo woli jednak inny repertuar Byłam na weselu na którym grali właściwie tylko biesiadę i discopolo wszystko na jedną nutę męczy i odechciewa się bawić

Ja wychodzę z założenia, że owszem wesele to nasza impreza ale przede wszystkim wesele tworzą goście i pod uwagę bierzemy także ich gusta odnośnie muzyki, jedzenia i wygodę odnośnie np. dojazdu
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 13:00   #4922
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Ja jestem zdania, że trzeba muzykę dobrać pod gości.
Przykładowo: jeśli ja słucham tylko metalu, to co, mam puścić na swoim weselu tylko metal? Na pewno goście świetnie by się bawili
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 13:32   #4923
dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 004
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Treść usunięta
dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 13:39   #4924
PanterkowaDolly
Raczkowanie
 
Avatar PanterkowaDolly
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 350
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Znam przypadek zapraszania przez Młodych gości osobno. Rodzina młodego zostałą zaproszona tradycyjnie wspólnie. Przyszła Panna Młoda swoją rodzinę musiała zapraszać sama biegając po mieście z mamą. Dalsza rodzina PM była już zapraszana przez przyszłych małżonków wspólnie, jednak przejechanie 150km do rodziny młodej oznaczało zwrot kosztów paliwa przyszłemu mężowi, żeby to mu sie opłacało jechać w ogóle. Ja sama również byłam zaproszona na to wesele przez samą młodą (siostra TŻ). Większa część gości dopiero na weselu dowiedziała się do kogo idzie na tą uroczystość. Na samym weselu Pan Młody był bardziej zajęty swoją kuzynką modelką niż własną żoną, co zauważyli nawet goście. Świadkową została 16letnia dziewczyna, która ostatecznie być ja nie mogła. W kościele funkcje świadka pełniła mama a przy wyjściu z kościołą jej funkcje przejęła córka, która nie potrafiła zupełnie nic. Dodam iż jakis miesiąc przed dwudniowe wesele zostało odwołane na rzecz jednodniowego, bo tak mama pana młodego postanowiła. Ostatecznie część gości w ogóle się nie pojawiła, przyjecie zostało zakończone o godzinie 1 w nocy przez mame młodego. Przyjecie prowadził Dj, którego równie dobrze można było zastąpić radiem(młodzieżowym). Państwo Młodzi nawet nie raczyli na koniec przyjęcia podziękować gością za przybycie. Wesele ogólnie było totalną porażką ze strony Państwa Młodych
__________________
Aparatka
góra: 29.06.2013r.
dół: 29.01.2014r.

06.04.2010
PanterkowaDolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 13:53   #4925
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Zrozumiałabym jakby im zamiast tej biesiady puścili muzykę klasyczną albo koncert na harfę, ale nie wiem jaki jest problem potańczyć do biesiadnej, a potańczyć do innej rozrywkowej/tanecznej. Dziwni ci goście dla mnie
Zgadzam się - jak ktoś chce to się będzie bawił - oczywiście nie mówię to o ekstremalnych sytuacjach jak mówi dotka że metal. Jest to specyficzna muzyka tak że trudno się do niej bawić. Ale poza disco polo jest cały wachlarz muzyki rozrywkowej z każdego dziesięciolecia i można się pobawić a nie tylko disco polo i majteczki w kropeczki na przemian z mydełkiem fa.
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 14:10   #4926
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Ja tez stane po stronie tych, ktorzy uwazaja ze to impreza mlodych i oni decyduja co bedzie.
ja na pewno na swoim weselu nie pozwole na biesiadne disco-polo - kilka hitow poleci i tyle, mnie ta muzyka drazni.
No i jak ktos juz wspomnial - jest taki wachlarz muzyki tanecznej, ze jest w czym wybierac, a nie odbebnic standard czyli "juz mi niosa suknie z welonem", "jestes szalona" i "majteczki w kropeczki" i wszelakie inne kombinacje muzyki z pola :p

Wysłane z mojego XT615
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 15:16   #4927
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

A ja się dziwię, że ten temat jest ciągle wałkowany i że każda ze stron (zwolennicy disco, starszych utworów tanecznych czy nawet tego metalu) nie uważa za oczywiste, że:
Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Może jeszcze ankietę mieli między gośćmi robić jakiej muzyki sobie życzą ?
wystarczy postawić na różnorodność

Ja wesele traktuję jako imprezę, moją imprezę na której jestem gospodarzem. A co robi gospodarz? Dobrze gospodaruje Więc zależy mi, abym sama była zadowolona i chociaż część gości również
Wszystkim się nie dogodzi, macie rację i się z tym nie kłócę, ale można osiągnąć kompromis
Cytat:
Napisane przez PanterkowaDolly Pokaż wiadomość
Znam przypadek zapraszania przez Młodych gości osobno. Rodzina młodego zostałą zaproszona tradycyjnie wspólnie. Przyszła Panna Młoda swoją rodzinę musiała zapraszać sama biegając po mieście z mamą. Dalsza rodzina PM była już zapraszana przez przyszłych małżonków wspólnie, jednak przejechanie 150km do rodziny młodej oznaczało zwrot kosztów paliwa przyszłemu mężowi, żeby to mu sie opłacało jechać w ogóle. Ja sama również byłam zaproszona na to wesele przez samą młodą (siostra TŻ). Większa część gości dopiero na weselu dowiedziała się do kogo idzie na tą uroczystość. Na samym weselu Pan Młody był bardziej zajęty swoją kuzynką modelką niż własną żoną, co zauważyli nawet goście. Świadkową została 16letnia dziewczyna, która ostatecznie być ja nie mogła. W kościele funkcje świadka pełniła mama a przy wyjściu z kościołą jej funkcje przejęła córka, która nie potrafiła zupełnie nic. Dodam iż jakis miesiąc przed dwudniowe wesele zostało odwołane na rzecz jednodniowego, bo tak mama pana młodego postanowiła. Ostatecznie część gości w ogóle się nie pojawiła, przyjecie zostało zakończone o godzinie 1 w nocy przez mame młodego. Przyjecie prowadził Dj, którego równie dobrze można było zastąpić radiem(młodzieżowym). Państwo Młodzi nawet nie raczyli na koniec przyjęcia podziękować gością za przybycie. Wesele ogólnie było totalną porażką ze strony Państwa Młodych
WTF... Chciałam pogrubić idiotyczne dla mnie kwestie, ale musiałabym chyba cały Twój post zaznaczyć
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-08, 15:19   #4928
Kojaniskatsi
Raczkowanie
 
Avatar Kojaniskatsi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Centropoland :P
Wiadomości: 287
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

W sumie macie rację, gosciom wiecznie coś nie będzie pasowało, a to żarcie, a to muza, a to młodzi za mało uwagi im poświęcili... Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził..

Widziałam temat apropo koloru sukienki gości na weselu. Powiem wam, największą bezczelnością z jaką się spotkałam, była sukienka dziewuchy na weselu mojego brata i bratowej. Dziewczę przybyło w DŁUGIEJ, BIAŁEJ, ZWIEWNEJ SUKNI DO KOSTEK! Biorąc pod uwagę, że bratowa miała dość skromną suknię typu "rzymianka", wyjątkowo ciężko było odróżnić, która z nich jest panną młodą A nawet gdy pokazałam grupowe zdjęcie z wesela mojej znajomej, to była przekonana, ze to tamta dziewucha była PMką tego dnia.. To już jest szczyt.
__________________
17-07-2012 Narzeczona
15-11-2014 Żona

"Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza"
Albert Einstein
Kojaniskatsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 15:24   #4929
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Kojaniskatsi Pokaż wiadomość
Widziałam temat apropo koloru sukienki gości na weselu. Powiem wam, największą bezczelnością z jaką się spotkałam, była sukienka dziewuchy na weselu mojego brata i bratowej. Dziewczę przybyło w DŁUGIEJ, BIAŁEJ, ZWIEWNEJ SUKNI DO KOSTEK! Biorąc pod uwagę, że bratowa miała dość skromną suknię typu "rzymianka", wyjątkowo ciężko było odróżnić, która z nich jest panną młodą A nawet gdy pokazałam grupowe zdjęcie z wesela mojej znajomej, to była przekonana, ze to tamta dziewucha była PMką tego dnia.. To już jest szczyt.
Haha, dobra, to faktycznie może przesada Choć ja chyba i tak bym się z tego śmiała Nie przeszkadza mi to. Bliskie mi osoby wiedzą, kto jest panną młodą Nikt inny tej wiedzy dla mnie posiadać nie musi
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 16:16   #4930
Lokowana
Rozeznanie
 
Avatar Lokowana
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 985
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Kojaniskatsi Pokaż wiadomość
W sumie macie rację, gosciom wiecznie coś nie będzie pasowało, a to żarcie, a to muza, a to młodzi za mało uwagi im poświęcili... Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził..

Widziałam temat apropo koloru sukienki gości na weselu. Powiem wam, największą bezczelnością z jaką się spotkałam, była sukienka dziewuchy na weselu mojego brata i bratowej. Dziewczę przybyło w DŁUGIEJ, BIAŁEJ, ZWIEWNEJ SUKNI DO KOSTEK! Biorąc pod uwagę, że bratowa miała dość skromną suknię typu "rzymianka", wyjątkowo ciężko było odróżnić, która z nich jest panną młodą A nawet gdy pokazałam grupowe zdjęcie z wesela mojej znajomej, to była przekonana, ze to tamta dziewucha była PMką tego dnia.. To już jest szczyt.
To już faux pas gości... Też temat rzeka... Gama kolorów jest tak szeroka, że moim zdaniem na ten JEDEN DZIEŃ można się powstrzymać od białego...
__________________
O gustach się nie dyskutuje to najbardziej chybione powiedzenie świata. O czym innym dyskutować? O niebieskości nieba? O maślaności masła?
Lokowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 16:39   #4931
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Kojaniskatsi Pokaż wiadomość
W sumie macie rację, gosciom wiecznie coś nie będzie pasowało, a to żarcie, a to muza, a to młodzi za mało uwagi im poświęcili... Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził..

Widziałam temat apropo koloru sukienki gości na weselu. Powiem wam, największą bezczelnością z jaką się spotkałam, była sukienka dziewuchy na weselu mojego brata i bratowej. Dziewczę przybyło w DŁUGIEJ, BIAŁEJ, ZWIEWNEJ SUKNI DO KOSTEK! Biorąc pod uwagę, że bratowa miała dość skromną suknię typu "rzymianka", wyjątkowo ciężko było odróżnić, która z nich jest panną młodą A nawet gdy pokazałam grupowe zdjęcie z wesela mojej znajomej, to była przekonana, ze to tamta dziewucha była PMką tego dnia.. To już jest szczyt.
Przecież biedna dziewczyna zapewne poszła z polotem za obecnymi trendami na blogach. A podstawowej wiedzy sv posiadać nie musiała bo i po co. A po za tym zapewne założyła, że PM będzie mieć suknię strojną, więc nie będzie problemu. Wina PM, że nie poinformowała gości, że założy zwiewną suknię
Dla mnie to przejaw braku kultury i chamstwa. Niby takie damulki, a nie potrafią stroju stosownie do okazji założyć
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-08, 16:59   #4932
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Ja tez stane po stronie tych, ktorzy uwazaja ze to impreza mlodych i oni decyduja co bedzie.
ja na pewno na swoim weselu nie pozwole na biesiadne disco-polo - kilka hitow poleci i tyle, mnie ta muzyka drazni.
No i jak ktos juz wspomnial - jest taki wachlarz muzyki tanecznej, ze jest w czym wybierac, a nie odbebnic standard czyli "juz mi niosa suknie z welonem", "jestes szalona" i "majteczki w kropeczki" i wszelakie inne kombinacje muzyki z pola :p

Wysłane z mojego XT615
to nie disco polo!!
też nie pozwolę na disco polo, nie cierpię tej muzyki ostatnio byłam na weselu gdzie 99% piosenek to właśnie disco polo i biesiadna, DRAMAT


Cytat:
Napisane przez Kojaniskatsi Pokaż wiadomość
W sumie macie rację, gosciom wiecznie coś nie będzie pasowało, a to żarcie, a to muza, a to młodzi za mało uwagi im poświęcili... Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził..

Widziałam temat apropo koloru sukienki gości na weselu. Powiem wam, największą bezczelnością z jaką się spotkałam, była sukienka dziewuchy na weselu mojego brata i bratowej. Dziewczę przybyło w DŁUGIEJ, BIAŁEJ, ZWIEWNEJ SUKNI DO KOSTEK! Biorąc pod uwagę, że bratowa miała dość skromną suknię typu "rzymianka", wyjątkowo ciężko było odróżnić, która z nich jest panną młodą A nawet gdy pokazałam grupowe zdjęcie z wesela mojej znajomej, to była przekonana, ze to tamta dziewucha była PMką tego dnia.. To już jest szczyt.
krótką białą bym przeżyła, ale jakby mi ktoś wyciął taki numer to naprawdę bym się wkurzyła
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 17:09   #4933
Ammia
Zadomowienie
 
Avatar Ammia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 871
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Ja z kolei byłam z moim TŻ na weselu znajomych, wesele bardzo duże na ok. 200 osób, była wynajęta sala a kucharkę, kelnerów i wszystko pozostałe organizowali we własnym zakresie, bo podobno miało to wyjść taniej niż "od talerzyka". A teraz kilka sytuacji:
- dwa dni przed weselem o pomoc w kuchni i przy strojeniu sali byli proszeni zaproszeni sąsiedzi i znajomi młodych
- na weselu rodzice pani młodej zachowywali się jakby byli tam za karę i sprawiali wrażenie obrażonych na wszystko, orkiestra do podziękowań kilka razy musiała ich prosić
- pani młoda z kolei wogóle nie była zainteresowana ani goścmi ani swoim dopiero co poślubionym mężem, przez większość czasu siedziała ze swoimi psiapsiółkami
- orkiestra z drużbą chodzili między stołami i robili przyśpiewki- każdy oczywiście musiał coś wrzucić na tackę
- na ok. 200 gości było tylko 2 kelnerów, a właściwie dziewczyna i chłopak którzy o kelnerowaniu nie mieli pojęcia, kiedy jedna część sali już zjadła gorące danie to druga dopiero na nie czekała, pomijam fakt że o herbatę czy kawę nie można było się doprosić
- kamerzysta który kręcił wszystko i wszystkich (dostaliśmy po weselu ok.2- 3 godzinny film, na trzech płytach do obejrzenia)
- nie włączenie klimatyzacji na sali "bo będzie za zimno"- wesele było w czerwcu, i skutkiem tego wszystkie okna i drzwi były pootwierane
- młodzi praktycznie wogóle nie żegnali się z wychodzącymi gośćmi, młody gdzieś biegał a młoda dała poczkę z ciastami i sobie poszła nie odzywając się ani słowem
Praktycznie zero jakiejkolwiek logistycznej organizacji, można było odnieść wrażenie że tylko rodzice młodego są w jakiś sposób zainteresowani.
__________________
Ten dzień: 11.06.2016 g. 15.00
Ammia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 17:29   #4934
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

już któryś raz widzę jak piszecie, że młodzi się nie żegnali z gośćmi i trochę nie ogarniam byłam w życiu na kilku weselach, może to nie jakaś ogromna liczba ale zawsze jak wychodziliśmy to my podchodziliśmy do Młodych się pożegnać a oni wtedy zazwyczaj prosili żeby poczekać wynosili z kuchni ciasto czy co tam mieli na pożegnanie ale ta inicjatywa się zaczynała od wychodzących nie od organizujących...nie wiem może ja to źle zinterpretowałam no ale chyba jak się wychodzi np. z imprezy/spotkania to ten co wychodzi się żegna z resztą nie odwrotnie bo ja sobie nie wyobrażam jako Panna Młoda stać pod drzwiami i czekać czy czasem nie przeoczę jak ktoś wychodzi i nie zapomnę się pożegnać
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 17:38   #4935
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Zabawa przy muzyce tylko jednego rodzaju, jest męcząca, jaka by nie była.
Też byłam na weselu gdzie leciała sama biesiada i ogólnie muzyka przy której za dawnych lat bawiły się ciotki, rodzice, babcie.
To było nie do zniesienia. Tak samo nie do zniesienia właśnie dla gości mogą być i przeboje przy których ludzie obecnie się bawią.
A tak zarzuci się jakieś "Czerwone i bure" i już ciotkom się przypomną lata młodości i parkiet pełny.
Dlatego też ważna jest różnorodność. Dla każdego coś na weselu się powinno znaleźć. Coś dla starych, średnich i młodych. Z reguły znamy swoich gości, chyba wiemy czego słuchają.
W tym wszystkim uważam, że pomijając kwestie ślubu, to na weselu najważniejszy jest zespół. A o taki ciężko. Jeżeli muzyka nie porwie gości, to na nic jedzenie, na nic dekoracje, na nic upominki dla gości, na nic kolor i motyw przewodni, na nic atrakcje. Po latach ludzie nie będą pamiętać słodkiego gipsowego aniołka w pudełeczku z kokardką w kolorze butów PM-ki. Tylko to, że nogi ich bolały od tańca, a gardła od śpiewania.
Te czasy, gdzie wesele to było wydarzenie, latami się czekało, by rodzina się zjechała, można się zobaczyć i wybawić za wszystkie czasy chyba minęły.
Teraz ciągle wszyscy mają jakieś wymagania i wszystko ma być na poziomie zachodnim. Nie ma co przesadzać w jedną, ani drugą stronę.
I moim zdaniem owszem wesele jest na cześć Młodych, ale dla gości.
Młodzi mogą mieć wizję, ale trzeba zrobić tak, żeby jak najwięcej osób było zadowolonych. W końcu taka rola gospodarza jest ( pomijam już kwestię tego, kto jest gospodarzem na weselu- czy rodzice młodych czy młodzi.)
Młodzi "pod siebie" to mogą zrobić kolory pierdółek ( na które i tak goście nie zwrócą uwagi. Niecne nadzieje, ze goście sobie na pamiątkę zostawią zaproszenie, bo takie cudowne jest i trzeba będzie wnukom za 30 lat pokazać. Mało kto będzie pamiętał o tym, że kokardka na tym była pod kolor czegoś tam).Nawet jeśli, to to nie będzie miało na jakość wesela wpływu, gdy zespół będzie słabo grać i zabawiać gości i jedzenie będzie nie za bardzo.
Oczywiście mówię, to ze swojego punktu widzenia.
Widziałam różne wesela, naprawdę i żadne idealne nie było. Żadne.
Ale pamiętam jedno: stoły z pięknymi dekoracjami i jedzeniem, którego nie sposób zjeść, wszystko pod kolor, uporządkowane. I cóż? Lipa, bo zespół się upił, a poza tym moim zdaniem marny, bo grający jak za dawnych lat, bez hitów obecnych, ewidentnie pod ciotki i starszą część wesela. Co nam po dekoracjach w kolorze wstążki w bukiecie PM- ki skrzętnie wybieranej na forach z doradztwem koleżanek, gdy nikt się nie pobawił, raptem kilkanaście tańców przez całą noc. To nie było udane wesele, choć ilością alkoholu, dodatków obdzielił by 3 mniejsze. Nawet płyty młodzi nie dali ( u nas się daje płytę z wesela wszystkim, którzy na weselu byli do obejrzenia, żeby mogli sobie przegrać na pamiątkę. Nie jestem zbytnio za tym, bo potem "pół wsi i ćwierć miasta", które nie było zaproszone wie jak i co się działo na weselu). Właśnie dać sobie spokój z pierdołami i dołożyć pieniądze i mieć lepszy zespół, foto i kam. Dziwi mnie jeszcze jak sporo par oszczędza na obrączkach. A to właśnie one zostają na palcu na co dzień, nie ślubna kiecka. A potem na forach żal, że mogliśmy nie oszczędzać i dołożyć i mieć lepsze.
Apropo jeszcze niezadowolonych młodych i tego, że nie podchodzą do gości. To to może wszystkie te pary są, którym rodzice coś narzucili, wymusili, a biedni musieli się zgodzić, bo rodzice się dokładają. I robią dobrą minę do złej gry.
I tak jak ktoś wcześniej napisał. Małe przyjęcie, źle, bo się obrażą, weselicho na 300 osób- też źle, bo animatorki nie ma, pokoju, transportu, mało tego, za dużo tamtego. Niby tyle jest sal, tyle ofert, ale zawsze coś nie tak. Jedzenie super to sala niezbyt i odwrotnie. Zawsze coś. Tak jak zawsze niezadowoleni są goście, ktoś taki zawsze się znajdzie. Na to trzeba brać poprawkę.
Ale nigdy nie zrozumiem myślenia w stylu: "To jest nasze wesele i robimy po swojemu i nic gościom do tego". Traktując gości jak intruzów, statystów...

Edytowane przez 201610281624
Czas edycji: 2014-01-08 o 17:41
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 17:39   #4936
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez existence Pokaż wiadomość
już któryś raz widzę jak piszecie, że młodzi się nie żegnali z gośćmi i trochę nie ogarniam byłam w życiu na kilku weselach, może to nie jakaś ogromna liczba ale zawsze jak wychodziliśmy to my podchodziliśmy do Młodych się pożegnać a oni wtedy zazwyczaj prosili żeby poczekać wynosili z kuchni ciasto czy co tam mieli na pożegnanie ale ta inicjatywa się zaczynała od wychodzących nie od organizujących...nie wiem może ja to źle zinterpretowałam no ale chyba jak się wychodzi np. z imprezy/spotkania to ten co wychodzi się żegna z resztą nie odwrotnie bo ja sobie nie wyobrażam jako Panna Młoda stać pod drzwiami i czekać czy czasem nie przeoczę jak ktoś wychodzi i nie zapomnę się pożegnać
U mnie też tak jest nie wiem może chodzić że młodzi się nie żegnają? co goście do nich podchodzą że wychodzą dziękują za zabawę a młodzi udają że ich nie widzą?
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 17:41   #4937
Ammia
Zadomowienie
 
Avatar Ammia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 871
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez existence Pokaż wiadomość
już któryś raz widzę jak piszecie, że młodzi się nie żegnali z gośćmi i trochę nie ogarniam byłam w życiu na kilku weselach, może to nie jakaś ogromna liczba ale zawsze jak wychodziliśmy to my podchodziliśmy do Młodych się pożegnać a oni wtedy zazwyczaj prosili żeby poczekać wynosili z kuchni ciasto czy co tam mieli na pożegnanie ale ta inicjatywa się zaczynała od wychodzących nie od organizujących...nie wiem może ja to źle zinterpretowałam no ale chyba jak się wychodzi np. z imprezy/spotkania to ten co wychodzi się żegna z resztą nie odwrotnie bo ja sobie nie wyobrażam jako Panna Młoda stać pod drzwiami i czekać czy czasem nie przeoczę jak ktoś wychodzi i nie zapomnę się pożegnać
Owszem, masz rację wychodząc z wesela czy jakiegokolwiek innego spotkania to wychodzący powinni podejść do organizatorów i się pożegnać/ powiedzieć że wychodzą, w przypadku który ja opisałam nie tyle chodziło o samo pożegnanie, ale o to że kiedy chcieliśmy wyjść musieliśmy szukać młodych żeby się pożegnać a oni nie byli tym specjalnie zainteresowani. Na innym weselu na którym byłam podchodząc do młodych powiedzieliśmy że wychodzimy, dostaliśmy w podzięce ciasto i jeszcze chwile z nimi porozmawialiśmy. To raczej kwestia tego jak młodzi podchodzą do wesela, jeśli są zainteresowani to okazują to gościom a oni żegnają się z nimi, jednak w przypadku gdy olewają całe wesele to wychodzą właśnie takie sytuacje.
__________________
Ten dzień: 11.06.2016 g. 15.00

Edytowane przez Ammia
Czas edycji: 2014-01-08 o 17:45
Ammia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 18:02   #4938
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

no to okej w takim razie rozumiem, ale musiałam o to dopytać bo takie mi się dziwne wydało przez moment jak któryś raz z kolei czytam "młodzi się z gośćmi nie żegnają" już zgłupiałam dzięki za wyjaśnienie

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
U mnie też tak jest nie wiem może chodzić że młodzi się nie żegnają? co goście do nich podchodzą że wychodzą dziękują za zabawę a młodzi udają że ich nie widzą?
w sumie w dzisiejszym świecie to mnie już nic nie zdziwi
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 20:32   #4939
hjarta
Raczkowanie
 
Avatar hjarta
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Małopolska :)
Wiadomości: 34
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Dziewczyny, nie wiedziałam w którym temacie spytać, może tutaj bo boję się zrobić faux pas
zastanawiam się jak goście odbierają brak zimnych przekąsek na stołach a ustawienie ich w zamian w formie zimnego bufetu/szwedzkiego stołu... moja sala oferuje śliczne po prostu zimne bufety - ustawione są tuż obok stołów, nie trzeba przez parkiet do nich podchodzić, więc to nie jest problem... Bufety wyglądają pięknie, ozdobione, wędliny itd ułożone są na szybach lub lustrach, z kwiatami itd... Moi Rodzice jednak zastanawiają się, czy nie to nie jest trochę niegrzeczne - nie postawić przekąsek gościom na stołach tylko zmuszać ich do samodzielnego podchodzenia... Sama nie wiem ja sama na weselu lubie taki bufet bo wybiorę sobie co chcę itd, ale będziemy mieć głównie starsze osoby (średnia wieku pewnie ok 55lat - będą i 40latki i sporo 70latkow...) i sama nie wiem - myślicie, że jednak lepiej zrezygnować z bufetu na rzecz przekąsek na stołach?


w załączniku kilka zdjęć tego naszego bufetu , który tak mi się podoba, doradźcie

bufet.jpg

Bufet2.jpg

bufet3.jpg
hjarta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-09, 20:42   #4940
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Myślę że taki mógłby się sprawdzić przy młodym towarzystwie, ale przy starszych osobach już niekoniecznie... Noszenie talerza z jedzeniem nie jest zbyt komfortowe dla babć, tak myślę
Osobiście chyba bym wolała jedzenie normalnie na stole - do bufetów wszelkiego rodzaju bywa, że kolejka stoi, albo jest tłok, albo znikają wszystkie najlepsze kąski zanim zdąży się tam podejść
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 20:51   #4941
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez hjarta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiedziałam w którym temacie spytać, może tutaj bo boję się zrobić faux pas
zastanawiam się jak goście odbierają brak zimnych przekąsek na stołach a ustawienie ich w zamian w formie zimnego bufetu/szwedzkiego stołu... moja sala oferuje śliczne po prostu zimne bufety - ustawione są tuż obok stołów, nie trzeba przez parkiet do nich podchodzić, więc to nie jest problem... Bufety wyglądają pięknie, ozdobione, wędliny itd ułożone są na szybach lub lustrach, z kwiatami itd... Moi Rodzice jednak zastanawiają się, czy nie to nie jest trochę niegrzeczne - nie postawić przekąsek gościom na stołach tylko zmuszać ich do samodzielnego podchodzenia... Sama nie wiem ja sama na weselu lubie taki bufet bo wybiorę sobie co chcę itd, ale będziemy mieć głównie starsze osoby (średnia wieku pewnie ok 55lat - będą i 40latki i sporo 70latkow...) i sama nie wiem - myślicie, że jednak lepiej zrezygnować z bufetu na rzecz przekąsek na stołach?


w załączniku kilka zdjęć tego naszego bufetu , który tak mi się podoba, doradźcie

Załącznik 5538333

Załącznik 5538334

Załącznik 5538335
przekąski wyglądają super! ale z każdy z doświadczenia nam mówił, że jeśli stoją na stołach ciasta (nie osobno na bufecie) to więcej ich schodzi, z przekąskami może być podobnie... Osobiście uważam, że jednak stoły tak pusto będą wyglądać no i tak na szybko do przegryzienia do wódki to bez sensu wstawać do osobnego stołu A przecież na stołach też można zakąski ładnie ułożyć
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:10   #4942
kramowabeza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 17
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez hjarta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiedziałam w którym temacie spytać, może tutaj bo boję się zrobić faux pas
zastanawiam się jak goście odbierają brak zimnych przekąsek na stołach a ustawienie ich w zamian w formie zimnego bufetu/szwedzkiego stołu... moja sala oferuje śliczne po prostu zimne bufety - ustawione są tuż obok stołów, nie trzeba przez parkiet do nich podchodzić, więc to nie jest problem... Bufety wyglądają pięknie, ozdobione, wędliny itd ułożone są na szybach lub lustrach, z kwiatami itd... Moi Rodzice jednak zastanawiają się, czy nie to nie jest trochę niegrzeczne - nie postawić przekąsek gościom na stołach tylko zmuszać ich do samodzielnego podchodzenia... Sama nie wiem ja sama na weselu lubie taki bufet bo wybiorę sobie co chcę itd, ale będziemy mieć głównie starsze osoby (średnia wieku pewnie ok 55lat - będą i 40latki i sporo 70latkow...) i sama nie wiem - myślicie, że jednak lepiej zrezygnować z bufetu na rzecz przekąsek na stołach?


w załączniku kilka zdjęć tego naszego bufetu , który tak mi się podoba, doradźcie

Załącznik 5538333

Załącznik 5538334

Załącznik 5538335
Widzę, że będziemy mieć przyjęcia w tym samym miejscu i wszyscy (a przede wszystkim rodzice) zastanawiali się dokładnie nad tym samym, do maja jeszcze daleko, ale na razie stanęło na pomyśle, że połowę bufetu i słodkich rzeczy zostawimy na stołach, a drugą połowę w formie bufetu, a czy to wypali.... no jeszcze nie wiem na czym się skończy!
kramowabeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:36   #4943
SoBitterSoSweet
Zakorzenienie
 
Avatar SoBitterSoSweet
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 906
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Byłam raz na weselu gdzie na stołach były tylko napoje, natomiast ciasta, zimna płyta i takie jakby termosy z kawą/wodą na herbatę były właśnie w formie takiego bufetu. Wszystko byłoby fajnie gdyby nie było to na drugim końcu sali daleko ode mnie, musiałam do nich przejść koło chyba wszystkich stolików, więc byłam tylko raz po kawę. Stoły bez przekąsek wyglądały pustawo, sądzę, że gdyby jedzenie było na stołach to na pewno bym coś spróbowała a tak to nie chciało mi się chodzić. Ja jestem na nie
SoBitterSoSweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:38   #4944
hjarta
Raczkowanie
 
Avatar hjarta
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Małopolska :)
Wiadomości: 34
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Dziękuję Dziewczyny za rady, muszę to przemyśleć ;(

kramowabeza, to samo miejsce?! bądźmy w kontakcie w takim razie (my w kwietniu mamy ślub)
martwię się tym bufetem jest przepiękny, ale trochę racji w tym, że dla starszych osób niewygodny jest, no i też może być takie wrażenie "pustego stołu", bo widziałam na stronie jakiegoś fotografa zdjęcia z wesela w naszej sali i rzeczywiście ludzie mieli przed sobą kieliszek albo szklankę i ciasta i tyle, trochę jak u cioci na herbatce a nie jak na weselu :/
też myśleliśmy połowę tu i połowę tu, ale też się obawiamy, żeby goście nie pomyśleli, że na stole tak mało a bufet to pewnie już co innego, więc mało galaretek czy czegoś
sama nie wiem, takie piękne te bufety, a teraz się okazuje, że to kłopot najbardziej mi zależy, żeby gościom było wygodnie, więc jeśli więcej osób mi będzie mówić, że woli mieć przekąski na stole to chyba zrezygnuje z tych stołów
hjarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 22:04   #4945
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Myślę że taki mógłby się sprawdzić przy młodym towarzystwie, ale przy starszych osobach już niekoniecznie... Noszenie talerza z jedzeniem nie jest zbyt komfortowe dla babć, tak myślę
Osobiście chyba bym wolała jedzenie normalnie na stole - do bufetów wszelkiego rodzaju bywa, że kolejka stoi, albo jest tłok, albo znikają wszystkie najlepsze kąski zanim zdąży się tam podejść
Myślę podobnie Szczególnie jeśli towarzystwo pierwszą młodość ma już za sobą.

A nie można po prostu tych pięknych tac ustawić na stołach? Tylko poporcjować na mniejsze tacki?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 05:33   #4946
enzunio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 067
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez hjarta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiedziałam w którym temacie spytać, może tutaj bo boję się zrobić faux pas
zastanawiam się jak goście odbierają brak zimnych przekąsek na stołach a ustawienie ich w zamian w formie zimnego bufetu/szwedzkiego stołu... moja sala oferuje śliczne po prostu zimne bufety - ustawione są tuż obok stołów, nie trzeba przez parkiet do nich podchodzić, więc to nie jest problem... Bufety wyglądają pięknie, ozdobione, wędliny itd ułożone są na szybach lub lustrach, z kwiatami itd... Moi Rodzice jednak zastanawiają się, czy nie to nie jest trochę niegrzeczne - nie postawić przekąsek gościom na stołach tylko zmuszać ich do samodzielnego podchodzenia... Sama nie wiem ja sama na weselu lubie taki bufet bo wybiorę sobie co chcę itd, ale będziemy mieć głównie starsze osoby (średnia wieku pewnie ok 55lat - będą i 40latki i sporo 70latkow...) i sama nie wiem - myślicie, że jednak lepiej zrezygnować z bufetu na rzecz przekąsek na stołach?


w załączniku kilka zdjęć tego naszego bufetu , który tak mi się podoba, doradźcie

Załącznik 5538333

Załącznik 5538334

Załącznik 5538335
Wygląda ekstra, byłam w Białymstoku na weselu gdzie vcoś takiego bylo i to się sprawdzilo
enzunio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 05:42   #4947
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Dla mnie takie rozwiązanie ma jedynie rację bytu wtedy, gdy są okrągłe stoły, a na nich podawane dania i napoje.
Widziałam właśnie takie rozwiązanie z takimi przekąskami, ciastami, słodyczami, obok fontanna czekoladowa, wiejski stół i ładnie to wygląda, ale może być kłopotliwe przez fakt, ze trzeba po to iść. A ludzie się nie wiem, wstydzą?
W każdym bądź razie pomysł gościom się nie spodobał.
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 10:23   #4948
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Może i się wstydzą, bo to tak... Jakoś wszyscy widzą jak idziesz do tego stołu i wracasz z jedzeniem, a potem znów idziesz... Może w sumie być komuś głupio, może się poczuć oceniany przez pryzmat częstotliwości wizyt przy bufecie
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 12:44   #4949
Kojaniskatsi
Raczkowanie
 
Avatar Kojaniskatsi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Centropoland :P
Wiadomości: 287
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Moim zdaniem to zły pomysł, stoły bez przekąsek wyglądają pusto i biednie, ludziom na pewno nie będzie chciało się chodzić po kawałek wędliny i raczej finał bedzie taki, że nie będą się zachwycać "O Boże jakie piękne bufety" tylko psioczyć, że co to ma być. Możesz normalne stoly zrobić z normalnymi przekąskami a obsługa może np jakieś dekoracje z owoców i babeczek zrobić...
__________________
17-07-2012 Narzeczona
15-11-2014 Żona

"Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza"
Albert Einstein
Kojaniskatsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 13:03   #4950
Lokowana
Rozeznanie
 
Avatar Lokowana
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 985
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych :)

Cytat:
Napisane przez Kojaniskatsi Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to zły pomysł, stoły bez przekąsek wyglądają pusto i biednie, ludziom na pewno nie będzie chciało się chodzić po kawałek wędliny i raczej finał bedzie taki, że nie będą się zachwycać "O Boże jakie piękne bufety" tylko psioczyć, że co to ma być. Możesz normalne stoly zrobić z normalnymi przekąskami a obsługa może np jakieś dekoracje z owoców i babeczek zrobić...
No dokładnie... Ładne ładnym, ale praktycznie na wesele (tym bardziej z przewagą nieco starszych gości) jest stawiać przekąski na stołach. Takie bufety są dobre na "stojące" imprezy. Przecież to nie problem postawić te ładne patery na stołach
__________________
O gustach się nie dyskutuje to najbardziej chybione powiedzenie świata. O czym innym dyskutować? O niebieskości nieba? O maślaności masła?
Lokowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-15 10:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.