Aparaty ortodontyczne cz. IV - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-21, 12:28   #4921
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez skyman Pokaż wiadomość
ja mam pytanie może takie było...co do herbsta ile sie go nosi mnie więcej i ile będzie trwało "seplenienie"...i jeszcze coś...bo w herbście są ta kie jakby luki obok dolnych żebów i na podniebieniu...nie da sie tego zlikwidować ?...;/
jak cos to moze na gg 6860625
O tym ustrojstwie wiem niewiele ale wiem, kto wie więcej
Miałyśmy tu aparatkę o nicku buena, ona to nosiła. Dawno tu nie pisała, aktywna na wizażu była tydzień temu, może akurat w końcu się pojawi. Tu masz link do jej profilu:
http://www.wizaz.pl/forum/member.php?u=42773
najlepiej napisz do niej prywatną wiadomość, jak tylko wejdzie na wizaż, to odpisze
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 12:35   #4922
marta777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 59
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Hej wszystkim, wczoraj dołączyłam do grona posiadaczy aparatów stałych i jestem z tego powodu szczęśliwa niestety mam dużo wątpliwości:/ mogłybyście mi coś więcej powiedzieć o wosku ochronnym? jak się go nakłada, czy przed umyciem zębów trzeba go zdjąć itp z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie
marta777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 12:54   #4923
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez marta777 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim, wczoraj dołączyłam do grona posiadaczy aparatów stałych i jestem z tego powodu szczęśliwa niestety mam dużo wątpliwości:/ mogłybyście mi coś więcej powiedzieć o wosku ochronnym? jak się go nakłada, czy przed umyciem zębów trzeba go zdjąć itp z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie
Możemy Ci bardzo dużo powiedzieć, dlatego stworzyłyśmy FAQ. Link masz np w moim podpisie a wosk trzeba zdjąć przed myciem, bo i tak odlezie w trakcie szorowania sposób nakładania w faq
__________________
Papryczki wróciły!!!

Edytowane przez papryka85
Czas edycji: 2009-02-21 o 12:55
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 15:52   #4924
22kasiunia
Rozeznanie
 
Avatar 22kasiunia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: @@@@@
Wiadomości: 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

mam pytanko po jednej stronie nie mam ząbka dokładnie 6 a potem mam 7 i 8 czy jak zostanie założony aparat to ta 7 i 8 cofną się na 6? i nie będzie luki?
__________________
Szczęśliwa Żonka
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007061601801830.png

Aparatka góra i dół 06.05.2009 ))
22kasiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 16:31   #4925
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Ech, a ja po wizycie...
Brak mi już siły na ten aparat - pozostaje mi tylko ufać mojej orto... Ona ma jakieś dziwne zapatrywanie na te moje zęby... Gadała mi cały czas jak to trzeba ustawić, ja nic nie rozumiałam... Przeraża mnie to wszystko... Bo jak patrzę na zęby innych ludzi to po miesiącu, dwóch jest już prosty rządek zębów, a ja noszę górę prawie 8 miesięcy i rezultaty są niewielkie...
Załamka.
Wrócę do akademika jutro to cyknę zdjęcia i same zobaczycie...
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 16:52   #4926
tomekhk
Raczkowanie
 
Avatar tomekhk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
Ech, a ja po wizycie...
Brak mi już siły na ten aparat - pozostaje mi tylko ufać mojej orto... Ona ma jakieś dziwne zapatrywanie na te moje zęby... Gadała mi cały czas jak to trzeba ustawić, ja nic nie rozumiałam... Przeraża mnie to wszystko... Bo jak patrzę na zęby innych ludzi to po miesiącu, dwóch jest już prosty rządek zębów, a ja noszę górę prawie 8 miesięcy i rezultaty są niewielkie...
Załamka.
Wrócę do akademika jutro to cyknę zdjęcia i same zobaczycie...
same i sami nie martw się będzie dobrze Moja ortodonka jest polecona przez mojej mamy koleżanki a jak poczytałem na jej temat w necie "opinie lekarzy" to się załamałem... jedna niepozytywna długa wypowiedź;/ Ale ja też ufam swojej ortodontce, zawsze ma kolejki i nie wyrabia się w czasie, mam nadzieje że to przez to że jest dokładna...
Najgorsze jest to że nie jest delikatna i wkłada mocno palucha do buzi ;p
W każdym razie zostały mi po 1 separacji z każdej strony i tak boli że nie moge nic gryźć mam już swój własny system ;p gryzę jedynkami a później ida w ruch moje ślinianki i podniebienie i zjedzone xD
ale naprawde nie spodziewałem się że będzie to aż taki ból ;/////
__________________
Ludzie potrzebują wielu rzeczy, aby poczuć, że żyją
-Rodziny. Miłości. Seksu.
-Ale tak naprawdę potrzebujemy tylko jednej rzeczy. By rzeczywiście żyć, potrzebujemy bijącego serca.
-Bo kiedy jest ono zagrożone. Działamy w dwojaki sposób
-Uciekamy... albo Atakujemy
Walcz albo uciekaj
-To instynkt
tomekhk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 16:57   #4927
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez tomekhk Pokaż wiadomość
same i sami nie martw się będzie dobrze Moja ortodonka jest polecona przez mojej mamy koleżanki a jak poczytałem na jej temat w necie "opinie lekarzy" to się załamałem... jedna niepozytywna długa wypowiedź;/ Ale ja też ufam swojej ortodontce, zawsze ma kolejki i nie wyrabia się w czasie, mam nadzieje że to przez to że jest dokładna...
Najgorsze jest to że nie jest delikatna i wkłada mocno palucha do buzi ;p
W każdym razie zostały mi po 1 separacji z każdej strony i tak boli że nie moge nic gryźć mam już swój własny system ;p gryzę jedynkami a później ida w ruch moje ślinianki i podniebienie i zjedzone xD
ale naprawde nie spodziewałem się że będzie to aż taki ból ;/////
to ja mam odwrotny system, kroję na małe kawałeczki, żeby nie musieć dotykać jedzenia siekaczami a tam już trzonowcami rozdrobnię ale to po wczorajszej wizycie, wcześniej było w miarę dobrze, chociaż przez miesiąc od założenia aparatu np jabłka niepokrojonego jeszcze nie jadłam
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-21, 17:14   #4928
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez tomekhk Pokaż wiadomość
same i sami nie martw się będzie dobrze Moja ortodonka jest polecona przez mojej mamy koleżanki a jak poczytałem na jej temat w necie "opinie lekarzy" to się załamałem... jedna niepozytywna długa wypowiedź;/ Ale ja też ufam swojej ortodontce, zawsze ma kolejki i nie wyrabia się w czasie, mam nadzieje że to przez to że jest dokładna...
Najgorsze jest to że nie jest delikatna i wkłada mocno palucha do buzi ;p
W każdym razie zostały mi po 1 separacji z każdej strony i tak boli że nie moge nic gryźć mam już swój własny system ;p gryzę jedynkami a później ida w ruch moje ślinianki i podniebienie i zjedzone xD
ale naprawde nie spodziewałem się że będzie to aż taki ból ;/////
Dziewczyny u mnie w klasie okrzyknęły czas separacji 'najlepszą dieta cud', a więc i ja z niecierpliwością oczekuję daty 9 marca, dolnej separacji :roll eyes:.
Ale nadal nie potrafię sobie wyobrazić aparatu na dole. Gdy mam zamknięta buzię, praktycznie nie widać moich dolnych zębów i boję się stuków i ścierania się góry. No a samo gryzienie to już w ogóle abstrakcja.. No ale dam rady, nie ja pierwsza, nie ostatnia, ofiary z siebie nie mam zamiaru robić na siłę .
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 17:18   #4929
wydziergana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tutaj.
Wiadomości: 2 544
GG do wydziergana
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

mnie tam separacja w ogóle 'nie ruszyła' xD
nic nie bolało, nawet chyba nie zamierzało
__________________
sex, DRUMS & rock'n'roll!
wydziergana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 17:36   #4930
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

o rety...mimo, że sam aparat w dzień mi nie przeszkadzał, w nocy obtarł mi całą buzię od środka! teraz zakleiłam go całego woskiem i jest git:p mam nadzieję, że ból zębów jutro już ustanie...
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 17:47   #4931
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
Ech, a ja po wizycie...
Brak mi już siły na ten aparat - pozostaje mi tylko ufać mojej orto... Ona ma jakieś dziwne zapatrywanie na te moje zęby... Gadała mi cały czas jak to trzeba ustawić, ja nic nie rozumiałam... Przeraża mnie to wszystko... Bo jak patrzę na zęby innych ludzi to po miesiącu, dwóch jest już prosty rządek zębów, a ja noszę górę prawie 8 miesięcy i rezultaty są niewielkie...
Załamka.
Wrócę do akademika jutro to cyknę zdjęcia i same zobaczycie...
Kurcze, a pytałaś się jej czemu to tak długo trwa bez widocznych efektów?

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Dziewczyny u mnie w klasie okrzyknęły czas separacji 'najlepszą dieta cud', a więc i ja z niecierpliwością oczekuję daty 9 marca, dolnej separacji :roll eyes:.
hehehe ja 9 marca będę miała zakładaną separację na górę
Jak by co, to będziemy łączyć się w bólu
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-21, 17:52   #4932
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez 22kasiunia Pokaż wiadomość
mam pytanko po jednej stronie nie mam ząbka dokładnie 6 a potem mam 7 i 8 czy jak zostanie założony aparat to ta 7 i 8 cofną się na 6? i nie będzie luki?
Trudno powiedzieć. Orto na pewno musi górne zęby ustawić tak, żeby pasowały z dołem, czyli pewnie poprzesuwa zęby ku sobie, ale nie tak, że 7 i 8 do 5(tym bardziej, że te zęby najtrudniej się przesuwają), tylko bardziej 5 i całą resztę do tyłu, ewentualnie 7 trochę dosunie do 5. Najlepiej zapytaj orto
Ja po wyrywaniu 4 i 5 miałam rozsuwany i cofany cały przód, tylne zęby może odrobinkę drgnęły do przodu. W każdym razie wszystko musi ładnie pasować z dołem
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 18:02   #4933
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Kmee Pokaż wiadomość
Kurcze, a pytałaś się jej czemu to tak długo trwa bez widocznych efektów?
To nie jest do końca tak, że efektów nie ma żadnych - są, ale nie takie już oczekiwane, ładne.
I moja orto ma swoją wizję moich zębów, której ja nie mogę sobie otworzyć w wyobraźni niestety...
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 18:07   #4934
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Chciałam tylko nadmienić, że do V części wątku mamy już bardzo blisko
werble werbleee...
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 18:09   #4935
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
To nie jest do końca tak, że efektów nie ma żadnych - są, ale nie takie już oczekiwane, ładne.
I moja orto ma swoją wizję moich zębów, której ja nie mogę sobie otworzyć w wyobraźni niestety...
hmm no to jak są, to nic się nie martw
a próbowałaś jej powiedzieć, żeby wytłumaczyła to jakoś wizualnie czy coś.. pocieszę Cie, że ja też nie zawsze wiem o co chodzi lekarzom
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 18:17   #4936
wydziergana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tutaj.
Wiadomości: 2 544
GG do wydziergana
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Kmee Pokaż wiadomość
hmm no to jak są, to nic się nie martw
a próbowałaś jej powiedzieć, żeby wytłumaczyła to jakoś wizualnie czy coś.. pocieszę Cie, że ja też nie zawsze wiem o co chodzi lekarzom
a moja orto na ostatniej wizycie wytłumaczyła mi wszystko dokładnie. i zrozumiałam!
dała mi lusterko i wszystko pokazała.
__________________
sex, DRUMS & rock'n'roll!
wydziergana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 18:32   #4937
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez wydziergana Pokaż wiadomość
a moja orto na ostatniej wizycie wytłumaczyła mi wszystko dokładnie. i zrozumiałam!
dała mi lusterko i wszystko pokazała.
Z aparatem to ma być prosto i ładnie, a jak ona to zrobi, to mi wszystko jedno

hehe a na poważnie, to cierpliwy i dobrze tłumaczący lekarz jest na wagę złota, przynajmniej niczym się nie denerwujesz i we wszystkim widzisz konkretny cel a to bardzo pomaga

Edytowane przez Kmee
Czas edycji: 2009-02-21 o 18:33 Powód: +
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 19:17   #4938
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez wydziergana Pokaż wiadomość
mnie tam separacja w ogóle 'nie ruszyła' xD
nic nie bolało, nawet chyba nie zamierzało
Ja mam strasznie zbite zęby. Do tego stopnia, że nawet nić dentystyczna nie przechodzi mi między nimi, choćbym nie wiem jak chciała i się starała.. A do wepchnięcia ligaturek na separacji orto musiała najpierw 'na chama' wepchnąć mi metalowe blaszki między zęby, z którymi to siedziałam pół h, póki zaczęła siłować się z gumkami .

Cytat:
Napisane przez Kmee Pokaż wiadomość
hehehe ja 9 marca będę miała zakładaną separację na górę
Jak by co, to będziemy łączyć się w bólu
Oczywiście, grupa wsparcia . Chociaż dla mnie to jest bardzo pozytywne cierpienie :roll eyes:.
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 19:36   #4939
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Kmee Pokaż wiadomość
Z aparatem to ma być prosto i ładnie, a jak ona to zrobi, to mi wszystko jedno
hehe a na poważnie, to cierpliwy i dobrze tłumaczący lekarz jest na wagę złota, przynajmniej niczym się nie denerwujesz i we wszystkim widzisz konkretny cel a to bardzo pomaga
Heh, dziękuje za pocieszenie
To znaczy może moje zniechęcenie wynika z tego, że mi zależy, aby wyciągnąć w dół jak najszybciej moje okropne trójki, a orto zajmuje się prostowaniem innych zębów, w ogóle nie zauważając problemu tych trójek i martwię się, że one już takie zostaną
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-21, 19:56   #4940
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

a dla mnie dolny łuk jest lepszy i pod względem higieny, i pod wzgledem ustawiania zebow,wygladu,wygody wszystkiego wlasciwie.

2 tygodnie do wizyty...
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 20:51   #4941
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

znalazłam fajną stronkę o ortodoncji i ogólnie o sprawach zębowych
http://www.ortoprofilroma.pl/ortodoncja.htm
poruszamy się klikając z lewej strony na linki

kurde... moja bolesność ząbków okazała się stanem zapalnym dziąsła...

no cóż... cierpię dalej.. i wcieram sachol i baikadent... płuczę szałwią i nic nie jem

masakra! nie życzę nikomu!
niby wychodzi od nie dbania o zęby... taa... raz nie umyłam zębów na noc (byłam na nocce u rodzinki i zapomniałam szczoteczki) i już zaraz się zrobiło

git majonez!
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 21:18   #4942
skyman
Raczkowanie
 
Avatar skyman
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
GG do skyman
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

górne zęby wyprostowały mi się w 3 miechy... nosze 6 miesiąc 2 dni temu założyli mi dodatkowo Herbsta...wyglądam jak Robocop..;/,,,takie "szyny" nie pozwalają nic jeść praktycznie nic..seplenie, żuchwę mam do przodu i aparat robi wysuwanie siłą...po prostu makabra ! ;/...
szczerze wolał bym ból bo to luźna sprawa niż ten herbsta ;/ w ciągu 6 miesięcy wysunęła mi się strasznie...zawsze miałem normalny zgryz ...;/

a co do Bueny to pisałem do niej już przedwczoraj albo wczoraj nie odpisuje ;/

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

aparat zwykły to pikuś serio...a co do noszenia...kurde papryka85 ile nosiłaś ?..
skyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 21:21   #4943
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
Heh, dziękuje za pocieszenie
To znaczy może moje zniechęcenie wynika z tego, że mi zależy, aby wyciągnąć w dół jak najszybciej moje okropne trójki, a orto zajmuje się prostowaniem innych zębów, w ogóle nie zauważając problemu tych trójek i martwię się, że one już takie zostaną
A to o to chodzi.. hehehe
W takim razie zupełnie nie musisz się stresować, widać kolejność musi być taka a nie inna
Ja muszę pamiętać, żeby zrobić sobie fotki przed.. aby móc potem patrzeć i się motywować

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Ja mam strasznie zbite zęby. Do tego stopnia, że nawet nić dentystyczna nie przechodzi mi między nimi, choćbym nie wiem jak chciała i się starała.. A do wepchnięcia ligaturek na separacji orto musiała najpierw 'na chama' wepchnąć mi metalowe blaszki między zęby, z którymi to siedziałam pół h, póki zaczęła siłować się z gumkami .

Oczywiście, grupa wsparcia . Chociaż dla mnie to jest bardzo pozytywne cierpienie :roll eyes:.
noo grupa wsparcia się przyda
ehh ja to już się nie mogę doczekać, a ten czas do założenia mi się tak dłuży i dłuży.. masakra.. im bardziej czegoś pragnę, tym gorzej znoszę czekanie na to
a powiedz mi, ile dni masz od założenia separacji do aparatu?
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 21:23   #4944
skyman
Raczkowanie
 
Avatar skyman
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
GG do skyman
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Aparatka góra: 26.06.2008r.

dół: 27.09.2008r.

Blondi....tak szybko Ci dół założyli ? dlaczego ?
skyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 21:43   #4945
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez skyman Pokaż wiadomość
Aparatka góra: 26.06.2008r.


dół: 27.09.2008r.


Blondi....tak szybko Ci dół założyli ? dlaczego ?

przeciez nawet na jednej wizycie moga dwa zalozyc ;] a kiedy sie zaklada decyduje orto
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 21:48   #4946
xNenya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 170
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

matko , czytam tak Wasze wypowiedzi i coraz bardziej zaczynam się bać ;d
mam dopiero zamiar założyć aparat i widzę , że ja kompletnie nic o tym nie wiem ;d ...
__________________
***
everything is F'ed up straight from the heart .

xNenya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 21:51   #4947
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Kmee Pokaż wiadomość
noo grupa wsparcia się przyda
ehh ja to już się nie mogę doczekać, a ten czas do założenia mi się tak dłuży i dłuży.. masakra.. im bardziej czegoś pragnę, tym gorzej znoszę czekanie na to
a powiedz mi, ile dni masz od założenia separacji do aparatu?
Tak jak w opisie 10 dni. Przy zakładaniu góry miałam nieco mniej, bo 6, więc tym razem orto stwierdziła, że 4 dni dla mnie nie stworzą żadnej różnicy, a jej będzie o wiele łatwiej wcisnąć później pierścienie na 6tki .

Ogólnie w czwartek mam wizytę, 'przegląd' góry . Tylko coś zdrowiem nie domagam . Przewiałam sobie ucho, gardło odmówiło sprawności, no i ten kaaatar . Będzie trzeba się wyleczyć, coby orto nie parsknąć w twarz :roll eyes:.
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 21:58   #4948
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez skyman Pokaż wiadomość
Aparatka góra: 26.06.2008r.

dół: 27.09.2008r.

Blondi....tak szybko Ci dół założyli ? dlaczego ?
Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
przeciez nawet na jednej wizycie moga dwa zalozyc ;] a kiedy sie zaklada decyduje orto
No właśnie
Ja musiałam mieć trzy miesiące różnicy, aby góra się trochę podprostowała.
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 22:01   #4949
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Tak jak w opisie 10 dni. Przy zakładaniu góry miałam nieco mniej, bo 6, więc tym razem orto stwierdziła, że 4 dni dla mnie nie stworzą żadnej różnicy, a jej będzie o wiele łatwiej wcisnąć później pierścienie na 6tki .

Ogólnie w czwartek mam wizytę, 'przegląd' góry . Tylko coś zdrowiem nie domagam . Przewiałam sobie ucho, gardło odmówiło sprawności, no i ten kaaatar . Będzie trzeba się wyleczyć, coby orto nie parsknąć w twarz :roll eyes:.
yyymm... a ja mam tylko na 3 dni przed
Ciekawe co to za różnica i o co chodzi

hehehe no dokładnie, bo jak ją zarazisz, to jeszcze pójdzie na zwolnienie i co wtedy
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 22:18   #4950
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Kmee Pokaż wiadomość
No to życzę żeby się szybko i ładnie zagoiło
Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
kilianna, niedługo się ładnie zagoi, a jaki będzie efekt to tak za dwa lata będziesz błyszczeć hollywoodzkim uśmiechem przed kamerą

mi zdjęcie nie chce wyjść, jutro zrobię przy dziennym świetle
dziękuję dziewczyny

Cytat:
Napisane przez rozgwiazda Pokaż wiadomość
cześć wszystkim
kilianna mam nadzieje, że dziś już lepiej się czujesz po usunięciu ząbkai wywiad będzie najlepszy!!!
a ja właśnie wykrzebałam jakies stare zdj sprzed założenia aparatu.. więc może uda mi się je załączyć..
jednak jest rozmazane.. i nic nie widać.. więc 1-szy wycisk wrzucam a obok wycisk z końca roku..
dziekuje a dziś nie czuję się dobrze okropnie boli i chyba coś jest nie tak. Mam okropnie popuchnięte dziąsła, pod językiem mi się coś dziwnego zrobiło, a z rany leci mi jakby ... hmmm ropa? Rano wstałam i zobaczyłam to. Orto nie kazała niczym płukać, ale jak to tak z tą ropą? Ja już nie wiem Ponieważ to jedynka, czyli z przodu, to doskonale widzę ranę, oglądam ją sobie i widzę, że coś się sączy. Do orto mogę zadz dopiero w poniedziałek, ale jak myślicie, to normalne,że mi leci z tej rany?

Cytat:
Napisane przez marta777 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim, wczoraj dołączyłam do grona posiadaczy aparatów stałych i jestem z tego powodu szczęśliwa niestety mam dużo wątpliwości:/ mogłybyście mi coś więcej powiedzieć o wosku ochronnym? jak się go nakłada, czy przed umyciem zębów trzeba go zdjąć itp z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie
witamy co do wosku to wszystko napisane tam, gdzie Papryczka mówi


Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
Ech, a ja po wizycie...
Brak mi już siły na ten aparat - pozostaje mi tylko ufać mojej orto... Ona ma jakieś dziwne zapatrywanie na te moje zęby... Gadała mi cały czas jak to trzeba ustawić, ja nic nie rozumiałam... Przeraża mnie to wszystko... Bo jak patrzę na zęby innych ludzi to po miesiącu, dwóch jest już prosty rządek zębów, a ja noszę górę prawie 8 miesięcy i rezultaty są niewielkie...
Załamka.
Wrócę do akademika jutro to cyknę zdjęcia i same zobaczycie...
pokaż zdjęcia, zobaczymy, bo może tylko Ci się wydaje,że niewiele się zmieniło Orto na pewno wie, co robi. A po wizycie bolą Cię ząbki?
Cytat:
Napisane przez malaDarunia Pokaż wiadomość
znalazłam fajną stronkę o ortodoncji i ogólnie o sprawach zębowych
http://www.ortoprofilroma.pl/ortodoncja.htm
poruszamy się klikając z lewej strony na linki

kurde... moja bolesność ząbków okazała się stanem zapalnym dziąsła...

no cóż... cierpię dalej.. i wcieram sachol i baikadent... płuczę szałwią i nic nie jem

masakra! nie życzę nikomu!
niby wychodzi od nie dbania o zęby... taa... raz nie umyłam zębów na noc (byłam na nocce u rodzinki i zapomniałam szczoteczki) i już zaraz się zrobiło

git majonez!
wiem, co to znaczy zapalenie dziąseł Borykam się z tym b. często. Współczuje
no niby to od nieprawidłowej higieny,ale u mnie od odłosniętych szyjek się tak robi.


Tak mnie okropnie boli szczęka przez to wyrywanie, że musiałam łyknąć ketonal. Orto mi wypisała, bo mówi, że może być u mnie cięzki do zniesienia ból przez ten mój cienki biotyp.
Ech, ale my musimy przejść, zeby nasze zęby były ładne i zdrowe.
Aaaaa... własnie przypomnialo mi się. Moja siostra ma kolegę, który zdjął aparat i następnego dnia,albo dwa dni później, już nie pamiętam, wywalił się na śliskich schodach i wybił dwie jedynki przednie górne. To się nazywa pech

Edytowane przez kilianna
Czas edycji: 2009-02-21 o 22:22 Powód: dopisek
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:13.