Pierwszy raz samolotem - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-19, 06:18   #4921
zabcia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 28
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Dziewczyby czy wejde bez problemu z kurtka/bluza przewieszona przez biodra ?

Jezeli chodzi o druga torebke, ktora mozna miec to bardzo dokladnie je sprawdzaja? Bo mam torebke ktora.chcialam nosic tam na miejscu i jednoczesnie wziac jako drugi bagaz, ale przekracza o jakies 5-6 cm , ale czytalam dzisiaj fora i ludzie zamiast malej torebki mieli normalne plecaki i wszystko bylo ok.

Przepraszam za tak glupie pytania, ale lece pierwszy raz. Lece ryanair jakby ktos pytal.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Do mnie się nie doczepili,a też miałam większa ale tak na prawdę zależy na kogo trafisz . Jeśli chodzi o zawartość podrecznego to zadnych płynów które przekraczają 100ml -napoje,perfumy,balsamy etc., żadnych ostrych rzeczy typu pilniki , cążki. Najlepiej będzie jak wymienisz konkretna rzecz to postaram się odpowiedzieć czy można czy nie
A jeśli chodzi o bluzę to bez problemu

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zabcia_
Czas edycji: 2014-09-19 o 06:19
zabcia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 07:55   #4922
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Dziewczyby czy wejde bez problemu z kurtka/bluza przewieszona przez biodra ?

Jezeli chodzi o druga torebke, ktora mozna miec to bardzo dokladnie je sprawdzaja? Bo mam torebke ktora.chcialam nosic tam na miejscu i jednoczesnie wziac jako drugi bagaz, ale przekracza o jakies 5-6 cm , ale czytalam dzisiaj fora i ludzie zamiast malej torebki mieli normalne plecaki i wszystko bylo ok.

Przepraszam za tak glupie pytania, ale lece pierwszy raz. Lece ryanair jakby ktos pytal.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
bo z plecakiem jest o tyle łatwiej, że da się go ''uklepać'' i wpasować w ramkę jak coś. Jak masz sztywniejszą torebkę to może byc problem.
Bluzę lepiej mieć na sobie i ewentualnie zdjąć tylko na kontroli niż trzymac w ręku/na sobie jako dodatkową rzecz ;-)
Ludzie na kontrolę potrafią np po 5-6 koszulek na siebie założyć, 2 pary spodni itp a potem rozbierają się za bramkami i upychają te rzeczy do skompresowanego plecaka ;-)
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 09:44   #4923
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Dziewczyby czy wejde bez problemu z kurtka/bluza przewieszona przez biodra ?

Jezeli chodzi o druga torebke, ktora mozna miec to bardzo dokladnie je sprawdzaja? Bo mam torebke ktora.chcialam nosic tam na miejscu i jednoczesnie wziac jako drugi bagaz, ale przekracza o jakies 5-6 cm , ale czytalam dzisiaj fora i ludzie zamiast malej torebki mieli normalne plecaki i wszystko bylo ok.

Przepraszam za tak glupie pytania, ale lece pierwszy raz. Lece ryanair jakby ktos pytal.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Roznie z tym bywa, wszystko zalezy od osoby ktora bedzie stala na bramce. Bluze lepiej zaloz, potem ja sobie zdejmiesz jak juz wsiadziesz do samolotu. Z wielkoscia walizki, moj tesc mial o 2cm za duza do Polski jak lecial nie bylo problemu z Polski do Londynu musial doplacac 170zl bodajze.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 10:11   #4924
malimilk
Raczkowanie
 
Avatar malimilk
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 60
Wizza air Gdańsk odprawa internetowa help

Hej! Za kilka dni lecę do Anglii wizz air'em. Odprawiłam się przez internet i wydrukowałam kartę pokładową. I co mam teraz robić na lotnisku. Iść gdzieś się jeszcze odprawiać, jakiś inny bilet drukować czy coś? Czy od razu iść pod gate?? Mam mały, bezpłatny bagaż podręczny.
malimilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 11:27   #4925
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 372
Dot.: Wizza air Gdańsk odprawa internetowa help

Cytat:
Napisane przez malimilk Pokaż wiadomość
Hej! Za kilka dni lecę do Anglii wizz air'em. Odprawiłam się przez internet i wydrukowałam kartę pokładową. I co mam teraz robić na lotnisku. Iść gdzieś się jeszcze odprawiać, jakiś inny bilet drukować czy coś? Czy od razu iść pod gate?? Mam mały, bezpłatny bagaż podręczny.
No to jak wchodzisz na terminal to od razu na prawo idź do kontroli bezpieczeństwa (odprawa osobista). Tam stoi facet przy kompie, pokazujesz mu karty pokładowe i idziesz dalej w kierunku taśm, a później patrzysz na tablice który masz Gate i strzałki Ciebie prowadzą do wyjścia.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-20, 16:40   #4926
Anchelica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 10
Dot.: Pierwszy lot samolotem i pytanie.

Witam. Niedlugo lece samolotem do Glasgow liniami wizzair. Pierwszy raz. Bardzo sie boje i sie stresuje . Ogarnia mnie panika im blizej wyjazdu tym gorzej. Nie bede leciec sama. Od tej podrozy zmnieni mi sie cale moje zycie. Bardzo duzo sie zmnieni u mnie i w mojej rodzinie. Na lepsze oczywiscie.
Wiadomo kazdy sie denerwuje. Chce szczesliwie doleciec.
Co gorsza mamie ostatnio przysnila sie moja zmarla prababcia ,kilka lat sie jej nie snila. Stala w tym snie i sie patrzyla nic nie mowila. I tu mam stracha bo zwykle jak snia sie zmarli to przedczyms ostrzegaja. Zaczelam myslec czy nie przesunac lotu chocby o kilka dni. Dziwnie sie czuje zostawiam wszystko jade tam byc moze na stale. Czuje ze wszystko wokol mnie sie zmnienia ze ida wielkie zmiany. Czuje sie tak jakbym miala juz nie wrocic do swego miasta a przeciez bede go odwiedzac co jakis czas. To zle przeczucia czy stres sama niewiem co o tym myslicie czasem sie lepiej jest zapytac zupelnie obcych. Jak mi mama powiedziala o tym snie to spanikowalam mimo,ze wczesniej tez sie stresowalam,ale teraz skoro sie przysnila a tyle lat sie nie snila. Z tego stresu nie dam rady jesc ,troche trudno bedzie przesunac lot niewiem czy to bedzie mozliwe czy bede musiala leciec tego dnia na ktore bilety sa zarezerwowane. A moze jak przesune lot to to mnie chociaz troche uspokoi? Dzis jedna osoba napisala mi ze jak nie przylece to bedzie jej bardzo smutno, i niewiem czemu tak napisala skoro wiadomo ze przylece bo nie ma innego wyjscia i dobrze o tym wie. Z tej paniki dziwnie sie poczulam. Co o tym myslicie? Co mam zrobic? Pomijajac fakt strach przed lataniem,ale ten sen.
Anchelica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-21, 13:26   #4927
Buzzerka
Zakorzenienie
 
Avatar Buzzerka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 970
Dot.: Pierwszy lot samolotem i pytanie.

Pewnie też bym tak panikowała jak Ty, ale na pewno nie przesunęłabym lotu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

To, że się do Ciebie uśmiecham, wcale nie musi oznaczać, że Cię lubię.
Mogę, na przykład, wyobrażać sobie, że stoisz w płomieniach

Mała Mi


"Dobrze jest umieć odróżniać życie od procesu powolnego umierania."
Buzzerka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-21, 14:59   #4928
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Pierwszy lot samolotem i pytanie.

Uwierz mi ze lot samolotem to nic strasznego. Chyba, ze kogoś przeraża nuda xd

Po prostu nie myśl o tym. Samolot to najbezpieczniejszy transport.


Wysłane przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-21, 19:28   #4929
asia0363
Raczkowanie
 
Avatar asia0363
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 29
Dot.: Pierwszy lot samolotem i pytanie.

E... normalna panika. Wszystko będzie dobrze. Ja często latam i zawsze przed lotem mam jakiś taki dziwny nastrój, ale potem, jak już wsiądę do samolotu, jest ok. Myślę, że po prostu boisz się zmian w Twoim życiu. Ja też kiedyś panicznie bałam się zmian. Na szczęście, jak już się odważyłam, zmiany częściej przynosiły coś dobrego niż złego, więc już ich się nie boję. I Ty też się nie bój. Potraktuj to jak wyzwanie! Wszystko będzie dobrze
__________________
Moja strona: www.panipilot.blogspot.co m, podróże, podróże i jeszcze raz podróże, i jeszcze TO
asia0363 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 08:40   #4930
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Pierwszy lot samolotem i pytanie.

Ja lecę jutro, to mój chyba 8 raz, a i tak za każdym trochę się stresuję
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-24, 13:43   #4931
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Pierwszy raz samolotem

To normalne ja latam kilka razy w roku a za kazdym razem dosiega mnie stres, czy wszystko bedzie okej, czy nie bedzie jakiejs awarii. To normalne,jednak swoje zycie pokladamy w rekach pilotow, jednak pamietaj najbezpieczniejszym srodkiem transportu jest wlasnie samolot, wiec jest bardzo male prawdopodobienstwo, ze cos zlego sie wydarzy. Sadze, ze bardziej stresujesz sie zmianami jak wlasnie niesie ten lot, jednak sama mowisz, ze zmieni sie wszystko na lepsze nie na gorsze, wiec wyluzuj.
Mama pewnie sie stresuje i temu przysnila jej sie prababcia, bo martwi sie o Ciebie i to jak sobie tam poradzisz. Dodatkowo nie zmieniaj daty wylotu, to kosztuje dosc sporo i taniej jest kupic nowy bilet niz zmieniac dzien odlotu, dodatkowo za tamten niewykorzystany bilet nikt nie zwroci Ci pieniedzy.

Edytowane przez Syl993
Czas edycji: 2015-01-24 o 13:45
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-24, 20:03   #4932
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 372
Dot.: Pierwszy lot samolotem i pytanie.

Cytat:
Napisane przez Anchelica Pokaż wiadomość
Witam. Niedlugo lece samolotem do Glasgow liniami wizzair. Pierwszy raz. Bardzo sie boje i sie stresuje . Ogarnia mnie panika im blizej wyjazdu tym gorzej. Nie bede leciec sama. Od tej podrozy zmnieni mi sie cale moje zycie. Bardzo duzo sie zmnieni u mnie i w mojej rodzinie. Na lepsze oczywiscie.
Wiadomo kazdy sie denerwuje. Chce szczesliwie doleciec.
Co gorsza mamie ostatnio przysnila sie moja zmarla prababcia ,kilka lat sie jej nie snila. Stala w tym snie i sie patrzyla nic nie mowila. I tu mam stracha bo zwykle jak snia sie zmarli to przedczyms ostrzegaja. Zaczelam myslec czy nie przesunac lotu chocby o kilka dni. Dziwnie sie czuje zostawiam wszystko jade tam byc moze na stale. Czuje ze wszystko wokol mnie sie zmnienia ze ida wielkie zmiany. Czuje sie tak jakbym miala juz nie wrocic do swego miasta a przeciez bede go odwiedzac co jakis czas. To zle przeczucia czy stres sama niewiem co o tym myslicie czasem sie lepiej jest zapytac zupelnie obcych. Jak mi mama powiedziala o tym snie to spanikowalam mimo,ze wczesniej tez sie stresowalam,ale teraz skoro sie przysnila a tyle lat sie nie snila. Z tego stresu nie dam rady jesc ,troche trudno bedzie przesunac lot niewiem czy to bedzie mozliwe czy bede musiala leciec tego dnia na ktore bilety sa zarezerwowane. A moze jak przesune lot to to mnie chociaz troche uspokoi? Dzis jedna osoba napisala mi ze jak nie przylece to bedzie jej bardzo smutno, i niewiem czemu tak napisala skoro wiadomo ze przylece bo nie ma innego wyjscia i dobrze o tym wie. Z tej paniki dziwnie sie poczulam. Co o tym myslicie? Co mam zrobic? Pomijajac fakt strach przed lataniem,ale ten sen.
Pomyśl sobie, że samolot jest bardzo bezpiecznym środkiem transportu, a katastrofy lotnicze zdarzają się stosunkowo bardzo rzadko i trzeba mieć naprawdę mega pecha, żeby na taka trafić, Mało prawdopodobne.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 09:00   #4933
Anchelica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 10
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Dziekuje za te slowa dodaliscie mi chociaz troche otuchy co wplynelo na troche bardziej pozytywne myslenie.
Mysle,ze tak najbardziej to jest ten lek przed zmianami. Taka zmiana zycia. Porzucenie tego wszystkiego co jest tutaj. A i lek tam na gorze bedzie niesamowity. A pomyslec,ze przetrwam lot jakos a na lotnisku bedzie czekal chlopak
Jeszcze raz bardzo dziekuje powiem,ze pmogly mi Wasze wiadomosci

Staram sie jakos relaksowac i opanowac ten niepokoj .
Anchelica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 13:38   #4934
karoolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar karoolaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Edinburgh/Lbn
Wiadomości: 3 641
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Orientuje cie się może czy na lotnisku w Krk dostane kosmetyki Mac?
__________________

karoolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 13:53   #4935
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Coś czuję że będę tutaj w miarę upływu czasu coraz częściej zaglądać i zasypywać pytaniami debiutantki

A więc za 2 miesiące czeka mnie pierwszy lot. Troszkę się boje ale póki co nie o tym Bilet mam upolowany z WizzAir i mam mieć tylko bagaż podręczny. Nie pamiętam dokładnych wymiarów, ale dopytam czy kupię gdzieś takie małe walizki które "łapią się" w te wymiary czy zostaje mi tylko plecak? Jakoś szczerze mówiąc jakoś nie przepadam za plecakami bo mam wrażenie że w walizkę łatwiej się zapakować. Aa i jeszcze jedno- czy oprócz tego plecaka/walizki mogę mieć ze sobą taką typową damską torebkę, a w niej jakiś portfel, telefon itp?
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 13:58   #4936
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 372
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez 90agnieszka90 Pokaż wiadomość
Coś czuję że będę tutaj w miarę upływu czasu coraz częściej zaglądać i zasypywać pytaniami debiutantki

A więc za 2 miesiące czeka mnie pierwszy lot. Troszkę się boje ale póki co nie o tym Bilet mam upolowany z WizzAir i mam mieć tylko bagaż podręczny. Nie pamiętam dokładnych wymiarów, ale dopytam czy kupię gdzieś takie małe walizki które "łapią się" w te wymiary czy zostaje mi tylko plecak? Jakoś szczerze mówiąc jakoś nie przepadam za plecakami bo mam wrażenie że w walizkę łatwiej się zapakować. Aa i jeszcze jedno- czy oprócz tego plecaka/walizki mogę mieć ze sobą taką typową damską torebkę, a w niej jakiś portfel, telefon itp?
Tak, kupisz nawet na Allegro , wpisując bagaż podręczny Wizzair. Przed zakupem upewnij się jednak, czy na pewno zgadza się z wymiarami podanymi na stronie przewoźnika.
Nie, torebki damskiej dodatkowo nie możesz niestety mieć. Ryanair dopuszcza, Wizzair niestety nie.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 14:14   #4937
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Tak, kupisz nawet na Allegro , wpisując bagaż podręczny Wizzair. Przed zakupem upewnij się jednak, czy na pewno zgadza się z wymiarami podanymi na stronie przewoźnika.
Nie, torebki damskiej dodatkowo nie możesz niestety mieć. Ryanair dopuszcza, Wizzair niestety nie.
Dziękuję bardzo Zastanawiam się jak dam radę bez torebki, no ale jakoś będzie trzeba, ewentualnie upchnę taką małą do podręcznego Ale chyba racja że to zależy od linii bo jak pytałam kiedyś koleżanki czy miała torebkę to mówiła że chyba tak, ale to była jakaś inna linia.
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 16:25   #4938
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Ja zawsze upycham torebkę do walizki (latam z dużym bagażem podręcznym Wizzair). Teraz dodatkowo będę miała reklamówkę ze sklepu bezcłowego, bo planuję kupić wódkę na lotnisku. Mam nadzieję, że nie każą mi jej spakować do walizki, bo na pewno się nie zmieści.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 16:42   #4939
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez 90agnieszka90 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo Zastanawiam się jak dam radę bez torebki, no ale jakoś będzie trzeba, ewentualnie upchnę taką małą do podręcznego Ale chyba racja że to zależy od linii bo jak pytałam kiedyś koleżanki czy miała torebkę to mówiła że chyba tak, ale to była jakaś inna linia.
Jaki bagaz podreczny, sa dwa w Wizzair, mniejszy za darmo wiekszy za doplata.
martynusia222 ja czesto mam reklamowke z zakupami i nikt nie robi problemow, w ryanair jak i w wizzair zawsze przechodze z zakupami.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-31, 16:48   #4940
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Jaki bagaz podreczny, sa dwa w Wizzair, mniejszy za darmo wiekszy za doplata.
martynusia222 ja czesto mam reklamowke z zakupami i nikt nie robi problemow, w ryanair jak i w wizzair zawsze przechodze z zakupami.
To dobrze, mam nadzieję, że u mnie też obejdzie się bez problemów
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 12:59   #4941
basia_pn
Raczkowanie
 
Avatar basia_pn
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 254
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Potwierdzam, zero problemów z wniesieniem zakupów z DF.
basia_pn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-17, 23:21   #4942
justdoit
Raczkowanie
 
Avatar justdoit
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 176
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Dziewczyny, pomocy! Wylatuje w czwartek do Norwegii liniami WizzAir, chce wziac bagaz podreczny ale kompletnie nie wiem jak sie do tego zabrac, lece tylko na 3 dni i biore jak najmniej. Boje sie jednak, ze moj plecak bedzie za duzy, albo sie przyczepia do czegos. Czy moge wziac malutki 10 ml perfum w sprayu? Mogą się doczepic, jesli torba bedzie wypchana? Gdzie schowac kurtki w samolocie? Można wziąć z Polski Alkohol? (ile?) Pozdrawiam, to bedzie moj 1 lot!
justdoit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 02:47   #4943
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Na stronie wizzair masz napisane co możesz wziąć i w jakiej ilości do podręcznego. Wymiary plecaka rownież wiec po prostu je sprawdź. Kurtki możesz mieć na kolanach. Ja zawsze mam plecak, torbę, kurtkę, koc i pluszaka i nikt mi nic nie mowi.


Wysłane przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 07:51   #4944
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 372
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez justdoit Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomocy! Wylatuje w czwartek do Norwegii liniami WizzAir, chce wziac bagaz podreczny ale kompletnie nie wiem jak sie do tego zabrac, lece tylko na 3 dni i biore jak najmniej. Boje sie jednak, ze moj plecak bedzie za duzy, albo sie przyczepia do czegos. Czy moge wziac malutki 10 ml perfum w sprayu? Mogą się doczepic, jesli torba bedzie wypchana? Gdzie schowac kurtki w samolocie? Można wziąć z Polski Alkohol? (ile?) Pozdrawiam, to bedzie moj 1 lot!
Alkohol tylko zakupiony na strefie wolnocłowej, bo nie przejdziesz przez kontrolę bezpieczeństwa- można mieć płyny do 100ml o łącznej wartości 1 litra.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 19:15   #4945
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 807
Dot.: Pierwszy raz samolotem

W piątek rano czeka mnie moja pierwsza podróż z samolotem. Lecę z Wrocławia do Holandii liniami Wizzair. Przejrzałam kilkanaście ostatnich stron wątku, ale nie znalazłam konkretnej odpowiedzi na pytania które mam, więc jezeli któraś z Was mogłaby rozwiać moje wątliwości to byłabym wdzięczna
1. Czy biżuterię i leki którą mam w bagażu podręcznym muszę wyciagać przy kontroli? Jeżeli tak, to czy biżureria musi być w jakimś osobnym opakowaniu?
2. Czy potrzebuję dwie osobne przezroczyste saszetki do przechowania płynów i leków (osobna na każde), czy może mogę mieć wszystko w jednym?
3. Czy prostownicę mogę zapakować do bagażu rejestrowanego? Wyczytałam, że elektronikę lepiej mieć w podręcznym, ale boję się że może mi tam zabraknąć miejsca.
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 20:27   #4946
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez szynka_w_toscie Pokaż wiadomość
W piątek rano czeka mnie moja pierwsza podróż z samolotem. Lecę z Wrocławia do Holandii liniami Wizzair. Przejrzałam kilkanaście ostatnich stron wątku, ale nie znalazłam konkretnej odpowiedzi na pytania które mam, więc jezeli któraś z Was mogłaby rozwiać moje wątliwości to byłabym wdzięczna
1. Czy biżuterię i leki którą mam w bagażu podręcznym muszę wyciagać przy kontroli? Jeżeli tak, to czy biżureria musi być w jakimś osobnym opakowaniu?
2. Czy potrzebuję dwie osobne przezroczyste saszetki do przechowania płynów i leków (osobna na każde), czy może mogę mieć wszystko w jednym?
3. Czy prostownicę mogę zapakować do bagażu rejestrowanego? Wyczytałam, że elektronikę lepiej mieć w podręcznym, ale boję się że może mi tam zabraknąć miejsca.
1. Nie musisz wyciagnac przy kontroli lekow i bizuterii, nie musza byc one w ogole w opakowaniu, mozesz rozlozyc po calym bagazu. Mi nigdy nie wyciagali ani bizuterii ani lekow. Jesli beda chcieli je zobaczyc to poprosza o wyciagniecie ich z bagazu. Musisz wyciagnac tylko kosmetyki plynne i tylko one musza byc w woreczku.
2.Mozesz miec wszystko w jednym tylko pamietaj, aby zmiescic sie do woreczka o wymiarach 20x20.
3. Mozesz zapakowac jednak jesli cos sie z nia stanie to linie lotnicze nie ponosza konsekwencji za uszkodzenie. Jednak jesli bedziesz chciala ta wsadzic to zakrec na okolo mocno kabel i wsadz miedzy ubrania.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 20:57   #4947
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 807
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
1. Nie musisz wyciagnac przy kontroli lekow i bizuterii, nie musza byc one w ogole w opakowaniu, mozesz rozlozyc po calym bagazu. Mi nigdy nie wyciagali ani bizuterii ani lekow. Jesli beda chcieli je zobaczyc to poprosza o wyciagniecie ich z bagazu. Musisz wyciagnac tylko kosmetyki plynne i tylko one musza byc w woreczku.
2.Mozesz miec wszystko w jednym tylko pamietaj, aby zmiescic sie do woreczka o wymiarach 20x20.
3. Mozesz zapakowac jednak jesli cos sie z nia stanie to linie lotnicze nie ponosza konsekwencji za uszkodzenie. Jednak jesli bedziesz chciala ta wsadzic to zakrec na okolo mocno kabel i wsadz miedzy ubrania.
Dziękuję bardzo za odpowiedź akurat prostownica to taka z Biedronki za 20 zł więc dużej straty by nie było, dlatego pytam
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 11:30   #4948
Ameelia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Co prawda nie boję się latać, ale nie powiem żebym to lubiła. Najważniejsze to nie panikować, gdy pierwszy raz wpadnie się w turbulencje Pierwszy raz to się zdarzyło gdy leciałam do Paryża - były naprawdę mocne i to jeden z najbardziej stresujących momentów w moim życiu...
Ameelia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 09:59   #4949
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Ameelia87 Pokaż wiadomość
Co prawda nie boję się latać, ale nie powiem żebym to lubiła. Najważniejsze to nie panikować, gdy pierwszy raz wpadnie się w turbulencje Pierwszy raz to się zdarzyło gdy leciałam do Paryża - były naprawdę mocne i to jeden z najbardziej stresujących momentów w moim życiu...
Personel pokładowy dostał polecenie od pilota siedzenia i przypięcia się pasami?
Bo jak nie, to nie były mocne turbulencje

ja się zawsze śmieję, że jak personel pokładowy funkcjonuje normalnie mimo polecenia zapięcia pasów przez pasażerów to nie są żadne turblulencje.
jak przestają serwować kawę i gorące napoje to robi się problematycznie.
a jak personel dostaje polecenia zapięcia się to lepiej się mocno trzymać
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 15:10   #4950
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Mnie kazano zapiać pasy a turbulencji prawie nikt nie poczuł.


Wysłane przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-24 08:30:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:14.