storczyk (orchidea) cz.III - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-27, 19:54   #4981
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Dziewczyny sie rozpisalyscie tak ze mi sie nie chce nadrabiac haha Jezeli ktos chce przesadzac kambrie i inne storki to wlasnie teraz jest ku temu odpowiedni czas i jesli nie kwitna to do dziela i sie wiele nie zastanawiac. Bichett nie musisz miec przezroczystej doniczki do twojego kwiatka, wystarczy zwykla biala i nie przesadzaj jak kwitnie. Mam wyprobowane podloze do bulwastych storczykow typu kambrie, dendrobia i tym podobnym - tanie i wszedzie do dostania . podloze z Substrala - nie polecam do falkow!!! Bulwiaste jednak krzaczeja w nim i ladnie kwitna, nie mam pojecia czemu bo takie smieciowe ono jest.
Breda pieknosci te twoje biedactwo
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 09:11   #4982
breda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez norka27 Pokaż wiadomość
Breda pieknosci te twoje biedactwo
mam nadzieję, że ryzyko się opłaci
breda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 12:56   #4983
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

hm. a ja sie nacieszyłam juz swoimi nowymi pędami i pączkami, znowu zaczynają usychać te pączki, i nie wiem dlaczego... dzis robię dziurki w doniczkach żeby podłoze przesychało łatwiej, żeby długo nie było mokre ale te pączki... hm...
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 13:06   #4984
olunia245
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 75
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

jak ostatnio pisalam ze moja orchidea ma zotle liscie to dzis zauwazylam , ze jeden pak sie rozwinal mimo ze wiele pakow odlecialo...wiec mozejest jeszcze jakas nadzieja dla mojego kwiatka
olunia245 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 13:41   #4985
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Kobietki znów sie zwracam do Was z problemem. A więc zdjęcie 1 jak widzicie korzonki falka. Co mnie martwi? Brązowe plamki na korzonkach. Czyżby zaczątki gnicia? Mam go od dośc niedawna wiec pewnie ktoś był hojny w podlewaniu.
Zdjęcie 2 i 3 korzonki i bulwy Cymbidium. Po każdym podlewaniu pojawia się na korzeniach pleśń. Dodam ze nie podlewam go za często więc zawsze podłoże do kolejnego podlania się przesuszy. teraz to wygląga jak osad z kamienia od wody ale to jest ta pleśń tylko że wyschnięta. nie wiem co robić... Co do bulw- zaważyłam ze są pomarszczone... Za mało wody, wilgoci? nie wiem juz... podlewam jak należy (tak mi się wydaje) zraszam...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN0945.jpg (33,3 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0947.jpg (80,6 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0951.jpg (59,4 KB, 19 załadowań)
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 15:34   #4986
Karola S
Raczkowanie
 
Avatar Karola S
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 175
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

halo co ze mna?? i moim storczykiem? Musze sie w najblizszym czasie wybrac szukac nowym okazow ale szukam ciekawych kolorow, zna ktos moze jakis sklep w Łodzi gdzie mozna kupic ciekawe kolory storaskow?:p
Karola S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 17:46   #4987
Baasia88
Raczkowanie
 
Avatar Baasia88
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 242
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Witajcie Dziewczyny
Czytam już Was długo i zaraziłam się storczykomanią
Oto mój pierwszy, dokładnie wybierany
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg stor2.jpg (63,0 KB, 106 załadowań)
__________________
Razem od 26.06.2008
Zaręczyny 27.08.2011
Ślub 15.09.2012



Edytowane przez Baasia88
Czas edycji: 2011-03-28 o 17:47
Baasia88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-28, 18:21   #4988
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Baasia88 Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny
Czytam już Was długo i zaraziłam się storczykomanią
Oto mój pierwszy, dokładnie wybierany
Pozdrawiam
Niebieski?
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 18:22   #4989
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Baasia88 Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny
Czytam już Was długo i zaraziłam się storczykomanią
Oto mój pierwszy, dokładnie wybierany
Pozdrawiam
Witaj w naszym gronie
Storczyk piękny mam nadzieje ze bedzie Ci pięknie rósł
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 18:22   #4990
BabaZMiasta
Rozeznanie
 
Avatar BabaZMiasta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 781
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Niebieski?
Albo róż lub fiolet
__________________
Jestem z miasta.....


Nakarm głodne brzuszki

www.pustamiska.pl
www.pajacyk.pl
BabaZMiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 18:26   #4991
Baasia88
Raczkowanie
 
Avatar Baasia88
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 242
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez BabaZMiasta Pokaż wiadomość
Albo róż lub fiolet
Jest różowy z lekkim fioletem, taki dość nietypowy Zdjęcie trochę przechodzi w fiolet Na pewno nie jest niebieski
__________________
Razem od 26.06.2008
Zaręczyny 27.08.2011
Ślub 15.09.2012


Baasia88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-28, 18:32   #4992
BabaZMiasta
Rozeznanie
 
Avatar BabaZMiasta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 781
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Pączki go zdradziły Swoją drogą bardzo ładny. Niech zdrowo rośnie
__________________
Jestem z miasta.....


Nakarm głodne brzuszki

www.pustamiska.pl
www.pajacyk.pl
BabaZMiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 19:12   #4993
Baasia88
Raczkowanie
 
Avatar Baasia88
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 242
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

A zauważyłyście, że po prawej stronie na samym dole brakuje mu tej środkowej części kwiatka? Nawet nie zauważyłam, zwracałam uwagę na korzenie, nowe pączki i liście
__________________
Razem od 26.06.2008
Zaręczyny 27.08.2011
Ślub 15.09.2012


Baasia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 21:24   #4994
bichett
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 420
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Karola S Pokaż wiadomość
Witam wracam ponownie. Przestraszylam sie tym welnowcem. Wczoraj podlewalam i nie wyczailam nic pelzajacego w podlozu na szczescie....ale moze cos przeoczylam. Przesylam zdjecia tego storczyka odrazu po jego zakupie i jak wyglada teraz po przesadzeniu i jego liscie ktore mnie nie pokoja. Mial wszystkie kwiaty a po przesadzeniu stracil z piec a dwa zostaly, stan korzeni w trakcie przesadzania wygladaly w samym srodku tak jakby cos je jadlo prawie ich nie bylo i tak gdzie te glizdki sie znajdowaly byly zolte....ok zdjecia....3 ostatnie fotki to inne storczyki i chce pokazac jak u mnie liscie sie zachowuje po tygodniu od kupna....za duzo slonca? robia sie wiotkie a nie sztywne...
Witam, sorrry ale strasznie sie przeziębiłam i nie mam głowy do niczego, jeszcze sie boję by syn nic nie złapał ode mnie bo jestem z nim 24 na dobe, nie widać dokładnie co w tej doniczce było, jakby wata się wydaję a to mi sie jedynie z wełnowcami kojarzy, wstawie zdjęcia jak wełnowce wyglądały u mnie, przez nie często opadają kwiaty ale może też być to skutek przesadzania. Co do liści to może jest storczykom tam za gorąco przy zbyt niskiej wilgotności, jeśli liście są ciepłe lub gorące w dotyku to może dojść do poparzenia rośliny i można ja stracić, liście powinny być chłodne, sprawdź jak to jest u Ciebie.
Co do wełnowców, to jeśli je znajdziesz to będzie konieczny oprysk tak co 10 dni bo one składają jaja, każdy osobnik z tego co pamiętam do 150 jaj składa. Zobacz na zdjęciach gdzie ich szukać, wpisz w google SZKODNIKI STORCZYKÓW wyskoczy Ci parę stron, pooglądaj zdjęcia i sprawdź czy nic takiego nie masz. Jak coś to daj znać, jak nie ja to na pewno ktoś Ci pomoże.
Te wełnowce były takie małe po 1mm ale były też takie wypasione co miały po 5mm dł
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_8058.jpg (28,9 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8155.jpg (29,0 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8159.jpg (32,9 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8161.jpg (29,8 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8162.jpg (34,9 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8189.jpg (22,6 KB, 23 załadowań)
__________________
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego...
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni...
BOLI??? to dobrze TO ZNACZY ŻE ŻYJESZ...
bichett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 08:20   #4995
icoteraz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 260
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez breda Pokaż wiadomość
bijcie mordujcie - znów zgrzeszyłam
będąc w OBI po ziemię siłą rzeczy przejrzałam storasy które mieli na stanie... stała sobie taka jedna kropkowana bida na dole w stanie opłakanym... pęd ułamany, stracony stożek wzrostu... poszłam do obsługi pytać po ile on - pani do mnie: 25zł... ale... jeden telefon do kierownika i cena spadła do niecałych 10 wiem że może z niego nic nie być ale korzenie ma ładne, liście też więc może się odwdzięczy jakimś małym keiczkiem? póki co pęd ze stożka wzrostu ma pąki więc kwitnąć będzie do tego na złamanym pędzie z oczka też wyłazi cuś zielonego więc troszkę oczka nacieszy
O rany !
To ja Cię będe biła i mordowała!!!
Jaki on brzydki!!!!

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Leyla89 Pokaż wiadomość
Kobietki znów sie zwracam do Was z problemem. A więc zdjęcie 1 jak widzicie korzonki falka. Co mnie martwi? Brązowe plamki na korzonkach. Czyżby zaczątki gnicia? Mam go od dośc niedawna wiec pewnie ktoś był hojny w podlewaniu.
Zdjęcie 2 i 3 korzonki i bulwy Cymbidium. Po każdym podlewaniu pojawia się na korzeniach pleśń. Dodam ze nie podlewam go za często więc zawsze podłoże do kolejnego podlania się przesuszy. teraz to wygląga jak osad z kamienia od wody ale to jest ta pleśń tylko że wyschnięta. nie wiem co robić... Co do bulw- zaważyłam ze są pomarszczone... Za mało wody, wilgoci? nie wiem juz... podlewam jak należy (tak mi się wydaje) zraszam...

Hej, hej - może ktoś podpowie, bo moje jedno cymbidium też ma ten sam problem. Zastanawiam sie nad wymianą podłoża. Drugi miał zmienione podłoże zaraz po zakupie (bo nie mieścił sie w donniczce) i z nim wszystko jest ok.
icoteraz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 11:19   #4996
Malina666
Raczkowanie
 
Avatar Malina666
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 303
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

moj storczyk tez wypuszcza ale to sa chyba nowe pedy choc niewiem moze z nich sie urodzi jakis keik
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PC060025.jpg (64,4 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PC060022gg.jpg (22,8 KB, 34 załadowań)
Malina666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 11:33   #4997
BabaZMiasta
Rozeznanie
 
Avatar BabaZMiasta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 781
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Poszłam za Waszymi radami, ale to dendrobium mi marnieje Listek zrobił się żółty i już widzę, że kolega z góry idzie jego śladem... A nowe podłoze i doniczka dopiero czwartek/piątek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SL377298.jpg (76,6 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SL377300.jpg (115,7 KB, 19 załadowań)
__________________
Jestem z miasta.....


Nakarm głodne brzuszki

www.pustamiska.pl
www.pajacyk.pl
BabaZMiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 11:36   #4998
BabaZMiasta
Rozeznanie
 
Avatar BabaZMiasta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 781
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Malina666 Pokaż wiadomość
moj storczyk tez wypuszcza ale to sa chyba nowe pedy choc niewiem moze z nich sie urodzi jakis keik
Albo mnie się wydaje, albo ja widzę tam keiki
__________________
Jestem z miasta.....


Nakarm głodne brzuszki

www.pustamiska.pl
www.pajacyk.pl
BabaZMiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 11:51   #4999
Malina666
Raczkowanie
 
Avatar Malina666
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 303
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

jupiiii NO TEZ mam taka nadzieje ale sie ciesze, ale bardzo mozliwe ze beda az dwa bo po jednej i drugiej stronie takie sie cosik robi,ale jeszcze zobaczymy co z tego wyniknie hehee
Malina666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 11:56   #5000
BabaZMiasta
Rozeznanie
 
Avatar BabaZMiasta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 781
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

To w sumie chyba będziesz mieć 3 keiki
__________________
Jestem z miasta.....


Nakarm głodne brzuszki

www.pustamiska.pl
www.pajacyk.pl
BabaZMiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 12:13   #5001
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez icoteraz Pokaż wiadomość

Hej, hej - może ktoś podpowie, bo moje jedno cymbidium też ma ten sam problem. Zastanawiam sie nad wymianą podłoża. Drugi miał zmienione podłoże zaraz po zakupie (bo nie mieścił sie w donniczce) i z nim wszystko jest ok.
Kobietki puk puk? pomóżcie nam
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 12:30   #5002
BabaZMiasta
Rozeznanie
 
Avatar BabaZMiasta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 781
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Leyla89 Pokaż wiadomość
Kobietki znów sie zwracam do Was z problemem. A więc zdjęcie 1 jak widzicie korzonki falka. Co mnie martwi? Brązowe plamki na korzonkach. Czyżby zaczątki gnicia? Mam go od dośc niedawna wiec pewnie ktoś był hojny w podlewaniu.
Zdjęcie 2 i 3 korzonki i bulwy Cymbidium. Po każdym podlewaniu pojawia się na korzeniach pleśń. Dodam ze nie podlewam go za często więc zawsze podłoże do kolejnego podlania się przesuszy. teraz to wygląga jak osad z kamienia od wody ale to jest ta pleśń tylko że wyschnięta. nie wiem co robić... Co do bulw- zaważyłam ze są pomarszczone... Za mało wody, wilgoci? nie wiem juz... podlewam jak należy (tak mi się wydaje) zraszam...
Wydaje mi się, że te kropki nie muszą oznaczać gnicia. Poobserwuj go jeszcze. Masz go od niedawna, więc pewnie go nie przesadzałaś jeszcze...?

Pomarszczone bulwy cymbidium - wydaje mi się - oznaczają, że roślina ma za mało wody albo za dużo (może problemem są zgniłe korzenie i roślinka nie może jej pobierać).

A co do pleśni to nie mam pojęcia, bo nie mam cymbidium. Jeszcze...
Ale znalazłam coś takiego:

"Można zebrać trochę tego podłoża z wierzchu, posypać profilaktycznie cynamonem i zapewnić więcej ruchu powietrza wokół rośliny, szczególnie po podlaniu.
Powinno być już dobrze."

I jeszcze:

"Tytułem uzupełnienia dodam tylko, że tą pleśnią nie należy się zbytnio przejmować, chyba, że ktoś z domowników jest uczulony na tę właśnie pleśń.
Występowanie różnych pleśni w podłożu jest całkiem naturalne.

Faktem jest też , że występowanie widocznej pleśni w podłożu może świadczyć o niewystarczajacej wentylacji czy to samego podłoża, czy też zbyt małego ruchy powietrza w pobliżu rośliny. Najczęściej mały przeciąg rozwiązuje sytuacje. Oczywiście nie zawsze tak być musi - mam jednego phalaenopsisa posadzonego w samej korze sosnowej (sezonowanej) - takiej dość grubej, i ona też pokrywa się pleśnią. Roślinie ani mnie to jednak nie przeszkadza.

Zastanowił bym się też nad faktem, czy podłoże faktycznie przesycha między podlewaniami... może z wierzchu wyglądać na suche a w środku być całkiem wilgotne - i stąd może brać się pleśń. Ja osobiście podlewam moje cymbidia w sezonie zimowym raz na miesiąc - i mają się niezgorzej. O kolejnym podlewaniu powinna raczej decydować ocena pseudobulw a nie wilgotność podłoża."
__________________
Jestem z miasta.....


Nakarm głodne brzuszki

www.pustamiska.pl
www.pajacyk.pl
BabaZMiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 13:03   #5003
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez BabaZMiasta Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że te kropki nie muszą oznaczać gnicia. Poobserwuj go jeszcze. Masz go od niedawna, więc pewnie go nie przesadzałaś jeszcze...?

Pomarszczone bulwy cymbidium - wydaje mi się - oznaczają, że roślina ma za mało wody albo za dużo (może problemem są zgniłe korzenie i roślinka nie może jej pobierać).

A co do pleśni to nie mam pojęcia, bo nie mam cymbidium. Jeszcze...
Ale znalazłam coś takiego:

"Można zebrać trochę tego podłoża z wierzchu, posypać profilaktycznie cynamonem i zapewnić więcej ruchu powietrza wokół rośliny, szczególnie po podlaniu.
Powinno być już dobrze."

I jeszcze:

"Tytułem uzupełnienia dodam tylko, że tą pleśnią nie należy się zbytnio przejmować, chyba, że ktoś z domowników jest uczulony na tę właśnie pleśń.
Występowanie różnych pleśni w podłożu jest całkiem naturalne.

Faktem jest też , że występowanie widocznej pleśni w podłożu może świadczyć o niewystarczajacej wentylacji czy to samego podłoża, czy też zbyt małego ruchy powietrza w pobliżu rośliny. Najczęściej mały przeciąg rozwiązuje sytuacje. Oczywiście nie zawsze tak być musi - mam jednego phalaenopsisa posadzonego w samej korze sosnowej (sezonowanej) - takiej dość grubej, i ona też pokrywa się pleśnią. Roślinie ani mnie to jednak nie przeszkadza.

Zastanowił bym się też nad faktem, czy podłoże faktycznie przesycha między podlewaniami... może z wierzchu wyglądać na suche a w środku być całkiem wilgotne - i stąd może brać się pleśń. Ja osobiście podlewam moje cymbidia w sezonie zimowym raz na miesiąc - i mają się niezgorzej. O kolejnym podlewaniu powinna raczej decydować ocena pseudobulw a nie wilgotność podłoża."
Dziękuje
Nie, nie przesadzałam bo cały czas kwitnie kwitnie.

Kurcze nie wiem co z tym cymbidium, przesadziłabym ale w jakie podłoże między podlewaniami przesychało podłoże na pewno bo zawsze doniczka jest leciutka a poza tym w doniczce jest dziurka od spodu wiec zawsze sprawdzam paluchem korzonki i ziemię tam w głębi
no nic bede obserwować. jeszcze troszkę i wyemigruje do ogrodu więc tam może bedzie lepiej rósł:P
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 13:11   #5004
BabaZMiasta
Rozeznanie
 
Avatar BabaZMiasta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 781
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Norka pisała o podłożu do bulwiastych z Substrala, podobno rosną w nim jak szalone Chcę je kupić do dendrobium, które zresztą chyba mi umiera powolutku Widziałam je w LM za ok. 10 zł za 3 l bodajze.

Przypominam się, może ktoś wie co z tym dendrobium moim nieszczęsnym?
__________________
Jestem z miasta.....


Nakarm głodne brzuszki

www.pustamiska.pl
www.pajacyk.pl
BabaZMiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 13:28   #5005
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez BabaZMiasta Pokaż wiadomość
Norka pisała o podłożu do bulwiastych z Substrala, podobno rosną w nim jak szalone Chcę je kupić do dendrobium, które zresztą chyba mi umiera powolutku Widziałam je w LM za ok. 10 zł za 3 l bodajze.

Przypominam się, może ktoś wie co z tym dendrobium moim nieszczęsnym?
ok dziękuje sprawdziłam jak wygląda i teraz bede mieć na to podłoże oko szkoda ze wcześniej nie pomyślałam bo byłam dzisiaj w ogrodniczym i właśnie była cała seria substrala.
no tak widać ze Twojemu maleństwu listek żółknie...
szkoda ze dopiero podłoże bedziesz mieć w piatek...
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 16:12   #5006
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Mój nowy nabytek z Biedronki

Ma aż 9 liści łącznie z tym, który jest wysoko na łodydze. Właśnie o tego wysoko chciałam się Was zapytać.. bo nigdy jeszcze nie widziałam, żeby tak wypuszczały storki liście?
Aha i przepraszam za brudne listki, ale dopiero go przyniosłam i muszę zaraz mu je umyć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0410.jpg (93,0 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0411.jpg (70,2 KB, 45 załadowań)
L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 16:25   #5007
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

a ja powiem tyle, że minęło 5000 postów i czas na część kolejną
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 16:38   #5008
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
Mój nowy nabytek z Biedronki

Ma aż 9 liści łącznie z tym, który jest wysoko na łodydze. Właśnie o tego wysoko chciałam się Was zapytać.. bo nigdy jeszcze nie widziałam, żeby tak wypuszczały storki liście?
Aha i przepraszam za brudne listki, ale dopiero go przyniosłam i muszę zaraz mu je umyć
to jest keik czyli maleństwo storka
za jakiś czas jak będzie miało wiecej listków i korzonków to będziesz mogła je rozsadzić z mamusią i będziesz miała kolejnego storka
__________________


Edytowane przez Leyla89
Czas edycji: 2011-03-29 o 16:40
Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 16:50   #5009
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Leyla89 Pokaż wiadomość
to jest keik czyli maleństwo storka
za jakiś czas jak będzie miało wiecej listków i korzonków to będziesz mogła je rozsadzić z mamusią i będziesz miała kolejnego storka
ojej serio? tak się cieszę
dzięki za wiadomość
L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 17:11   #5010
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
ojej serio? tak się cieszę
dzięki za wiadomość
serio serio proszę bardzo

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

nareszcie czuć wiosnę
storki wypuszczają nowe pędy, keiki... szkoda że nie u mnie
bociany się zjawiły, czaple też... och ta wytęskniona wiosna
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:43.