Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-09, 13:40   #481
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez ewi20 Pokaż wiadomość
Zgadza się,ale Ty piszesz o diagnostyce ginekologiczno -endokrynologicznej, a ja odpowiedziałam na pytanie czy kieruja do szpitala na próby wątrobowe i obciązenie glukozą Więc że tak powiem mówimy o innych rzeczach. Czasami oczywiście kieruje sie do szpitala i tam robi obciążenie glukoza (przy okazji innych badań)ale to gdy pacjent wymaga dokładnej diagnostyki diabetologicznej, na oddział diabetologiczny. Miałam na myśli to,że jak potrzebujesz sobie zrobic badania wydolności wątroby oraz OGTT to nie ma takiej możliwości aby cie lekarz rodzinny położył na oddział. Może Ci to zleci ambulatoryjnie. natomiast Diagnostyka hormonalna należy do specjalistów i można ja przeprowadzic zarówno ambulatoryjnie jak i szpitalnie. jest tylko kilka testów które można zrobic raczej jedynie na oddziale, ale to w w szczególnych przypadkach,wiec zazwyczaj nie ma potrzeby zwiększania kosztów i hospitalizowania pacjenta. Pisze zwiększania, bo koszt pobytu na oddziale jest b.duży i znacznie taniej jest zlecac te testy ambulatoryjnie. nie znaczy to prywatnie! Te same badania można wykonac w labolatorium na koszt NFZ. Tylko ja nie wiem czy nawet NFZ to kuma,bo jeśli sa jakies ograniczenia w tych badaniach i lekarze wysyłają pacjentki do szpitala to Fundusz sam pod soba dołki kopie...
kochana a możesz mi napisać jakie to testy które robi się tylko w szpitalach w szczególnych okolicznościach? ale mi zawsze każdy lekarz czy gin czy rodzinny do jakiego poszłam mówił że tylko hormon tarczycowy i testosteron jest na NFZ a reszta to prywatna jest, więc już nie rozumiem wogóle...[/QUOTE]
Szpitalnie robi sie testy stymulujące przysadke bo one sa ryzykowne i ich i tak nie zrobisz ambulatoryjnie nawet jakbys chciała typu testy z CRH,z desmopresyną oraz testy wymagające wielokrotnego oznaczania poziomu hormonu o różnych porach doby np w środku nocy (dobowy kortyzol)
W ramach NFZ można na pewno zrobic TSH,FSH,LH,PRL,test MTC, E,P,androgeny, prawdopodobnie SHBG nie,ale nie wiem tego.Można zadzwonic do NFZ i zapytac. Pewnie jest jakiś limit tzn dla danego pacjenta raz na rok czy cos w tym rodzaju i limit pacjentów którym badanie można zrobic w związku z zawartą umową.Jednak rok dla świadczeniodawcy sie dopiero zaczął,a zawsze sie można dowiedziec u płatnika, jeśli chcesz skorzystac z pieniedzy przez niego dysponowanych.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 13:44   #482
yennefer2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 208
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Ja chciałam mieć wykonane badania hormonalne ambulatoryjnie, ale otzrymałam informacje, że bez hospitalizacji NFZ ich nie refunduje, tylko dlatego musiałam leżeć 3 dni w szpitalu. Nie wiem, czy to jest prawda, tak powiedział mi lekarz.
yennefer2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 13:54   #483
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Bzdura,sama robiłam te badania pare miesięcy temu bespłatnie,nawet nie będąc szczególnie chora. Radzę pytac o wszystko instytucji dysponującej waszą składką (NFZ) skoro lekarze gdaja wam bzdury. Choc mi jeszcze takiego kitu nikt nie wciskał - wręcz przeciwnie jakoś każdy lekarz (np rodzinny) potwierdza,że jak sie pójdzie do specjalisty i będzie wskazanie to otrzyma sie skierowanie na niezbędne badania.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 14:28   #484
ewi20
Raczkowanie
 
Avatar ewi20
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 133
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Bzdura,sama robiłam te badania pare miesięcy temu bespłatnie,nawet nie będąc szczególnie chora. Radzę pytac o wszystko instytucji dysponującej waszą składką (NFZ) skoro lekarze gdaja wam bzdury. Choc mi jeszcze takiego kitu nikt nie wciskał - wręcz przeciwnie jakoś każdy lekarz (np rodzinny) potwierdza,że jak sie pójdzie do specjalisty i będzie wskazanie to otrzyma sie skierowanie na niezbędne badania.
hm..co lekarz to inna opinia, ale tak to już jest w naszym polskim lekarskim społeczeństwie ...i jeszcze w lutym musze zrobić biopsje tarczycy a jak się pytałam to to kosztuje 100zł mało nie padłam jak usłyszałam cenę...więc jako pracująca osoba, której odtrącają składki bede robić wszystko aby nie płacic za żadne badania, one nam powinny się należeć z NFZ bo np jak ktoś już pare lat na coś sie leczy to powinien miec badania bezpłątne...miałam już nie miłą przygodę z lekarzem bo chciałam skierowanie na badania TSH a on do mnie z tekstem że to prywatnie się robi i że skierowanie nie potrzebne a ja nie wytrzymując wykrzyczałam mu w twarz że może mnie w dupe pocałować (nie dosłownie oczywiście ) ale tak mnie wkurzył że masakra, że pd koniec powiedziałąm że raz na rok przysłuuje mi takie badania państwowo a on z dziwnym wzrokiem na mnie spojrzał i dał mi to skierowanie państwowo...jeden morał z tego wywnioskowałam, że lekarze wykorzystują naszą niewiedzę co do badań itd.nie wiemy co nam się należy i nas bujają jak leci, ale teraz zanim póje do jakiegokolwiek lekarza zbieram potrzebne mi inf

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez yennefer2 Pokaż wiadomość
Ja chciałam mieć wykonane badania hormonalne ambulatoryjnie, ale otzrymałam informacje, że bez hospitalizacji NFZ ich nie refunduje, tylko dlatego musiałam leżeć 3 dni w szpitalu. Nie wiem, czy to jest prawda, tak powiedział mi lekarz.
zapisze się do gina i zobacze co mi powie na temat skierowań i badań refundowanych przez NFZ...mam nadzieje że mnie nie zdenerwuje bo mi szybko nerwy puszczają i jescze do psychiatry dostane skierowanie

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

a mam pytanko?jest któraś z was dziewczyn z województwa lubelskiego?
__________________
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
ewi20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 16:12   #485
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

do psychiatry nie trzeba skierowania ;-)
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 23:31   #486
agnesz1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 16
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Kobietki czy skierowanie na test z metoclopramidem (PRL) można dostać w ramach NFZ?
agnesz1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 17:52   #487
Marika27
Raczkowanie
 
Avatar Marika27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 299
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez agnesz1989 Pokaż wiadomość
Kobietki czy skierowanie na test z metoclopramidem (PRL) można dostać w ramach NFZ?
Tak, ja miałam skierowanie od ginekologa z państwowej przychodni i wykonano mi je w ramach NFZ.
__________________
"Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki, jakie niesie nam los." (Paulo Coelho)
Marika27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 18:02   #488
yennefer2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 208
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Mam pytanie, na które może któraś z Wizażanek będzie mogła odpowiedzieć.
Otóż w zeszłym miesiącu spędziłam w sumie 6 dni w szpitalu na badaniach hormonalnych I i II fazy cyklu. A w piątek miałam wizytę u lekarza w celu postawienia diagnozy po skompletowaniu wszystkich wyników badań. Pani doktor zdiagnozowała u mnie PCOS, no i potwierdziła Hashimoto, które wcześniej stwierdził endokrynolog.
Mam tylko jedno pytanie, ponieważ pani doktor nie miała czasu szczegółowo omówić wszystkich moich wyników, których większość nie była w normie; to zastanawiam się o czym świadczy bardzo niski poziom kortyzolu po teście z dexa? Może któraś z Was mi odpowie na to pyt
yennefer2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 09:00   #489
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

To jest prawidłowy wynik po teście, jakby był w normie to by wskazywało na któryś z zespołów hiperkortyzolemii.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 09:45   #490
yennefer2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 208
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
To jest prawidłowy wynik po teście, jakby był w normie to by wskazywało na któryś z zespołów hiperkortyzolemii.
Tak, rozumiem, ale to nic złego jeśli mam wynik 5,12 przy normie między 54-250? Bez obciążenia też mam niższy poziom kortyzolu niż wskazuje norma...No,ale gdyby to było coś nie tak, to podejrzewam, że pani doktor zwróciłaby na to uwagę.
yennefer2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 12:28   #491
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

a ACTH i aldosteron masz w normie?masz jakies niepokojące objawy?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-17, 16:41   #492
yennefer2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 208
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
a ACTH i aldosteron masz w normie?masz jakies niepokojące objawy?
Nie miałam robionych tych badań. Ani ACTH ani aldosteronu.
Mam zdiagnozowaną chorobę Hashimoto i od piątku potwierdzone PCOS (na podstawie obrazu USG+ wyników hormonów). Co do objawów to nie wiem, czy te które mam są niepokojące: wysokie tętno( zawsze powyżej 110, a z sercem ogólnie wszystko ok, robiłam echo serca i ekg), ospałość, zmęczenie nawet najmniejszym wysiłkiem fizycznym, brak koncentracji, zanik miesiączki, nadmierne owłosienie, trądzik, przetłuszczająca się skóra i włosy, wypadające włosy, permanentne uczucie zmęczenia oraz problemy ze snem w nocy (bezsenność- z jednej strony odczuwam ogromne zmęczenie, a z drugiej nie mogę zasnąć), no i bez przerwy robi mi się na przemian bardzo gorąco i potem za chwilę już mi zimno, i drętwieją mi ręce.

Przepraszam, że się tak strasznie rozpisałam.
yennefer2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 16:50   #493
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

a jaki masz kolor skóry - zmienił się w ostatnim czasie? a ciśnienie tetnicze?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 17:19   #494
yennefer2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 208
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

jestem blada jak ściana, ale w sumie tak zawsze miałam. Tylko źle reaguje na słońce, czego kiedyś nie było. Teraz wyskakują mi bąble. A ciśnienie mam okropnie niskie ok 80/50 itp. A tętno w granicach min 115
yennefer2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 18:04   #495
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

a 17-OH progesteron badałaś?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 18:09   #496
yennefer2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 208
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Tak. wynik 1,2. ale nie wiem w jakich jednostkach, bo nie jest napisane. norm też nie podali
yennefer2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 18:44   #497
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

To ja tez nie powiem czy jest w normie bo to zależy od jednostki poza tym i w PCOS i w ew nieklasycznym przeroście nadnerczy /o którym myślałam/ 17OHP jest podwyższony.Z tym,że w tym ostatnim bardziej i róznicuje to stymulacja ACTH, a nic nie piszesz abys miała też wynik 17-OHP po podaniu ACTH. Czy androgeny miałaś oznaczane przed podaniem deksametazonu oraz po podaniu deksametazonu?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 18:49   #498
yennefer2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 208
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Nie miałam robionego 17OHP po podaniu ACTH.
A androgeny miałam oznaczane przed podaniem dexametazonu (bo w szpitalu test z dexa robili tylko podczas II fazy cyklu, a androgeny miałam badane w I fazie).
yennefer2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 19:42   #499
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

A szkoda, bo jakby były badane po teście hamowania to gdyby ich wydzielanie spadło po deksametazonie byłby to dowód na ich nddnerczowe pochodzenie...Ten niski kortyzol może byc/ale nie musi/ związany z niedoczynnościa nadnerczy, a właśnie objawem jego niedoboru jest niskie RR i ciągłe zmeczenie, sennośc.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-17, 22:24   #500
yennefer2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 208
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
A szkoda, bo jakby były badane po teście hamowania to gdyby ich wydzielanie spadło po deksametazonie byłby to dowód na ich nddnerczowe pochodzenie...Ten niski kortyzol może byc/ale nie musi/ związany z niedoczynnościa nadnerczy, a właśnie objawem jego niedoboru jest niskie RR i ciągłe zmeczenie, sennośc.
Bardzo Ci dziekuje za pomoc. Ja lezalam w szpitalu na badaniach na oddziale endokrynologii ginekologicznej i oni skupili sie na jajnikach Zrobili mi rowniez usg tarczycy, na ktorym znalezli jakiegos guza. W zwiazku z tym za tydz ide do endokrynologa, zeby mi powiedzial co dalej. Przy okazji zapytam go o ten kortyzol itd to moze zleci mi jeszcze jakies badania.
yennefer2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 09:03   #501
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Hej, chciałabym was zapytać czy orientujecie się ile wcześniej przy policystycznych jajnikach trzeba się przygotowywać przed ciążą? Chodzi mi o odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, branie leków na obniżenie prolaktyny itd.?
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 09:31   #502
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cherry a ty masz podwyższoną prolaktynę?
Nie ma jakiegoś szczególnego okresu. Zaraz po odstawieniu możesz się starać. Tak jak normalna zdrowa kobieta. 3 miesiące wcześniej podobno dobrze zacząć brać kwas foliowy.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 10:39   #503
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Cherry a ty masz podwyższoną prolaktynę?
Nie ma jakiegoś szczególnego okresu. Zaraz po odstawieniu możesz się starać. Tak jak normalna zdrowa kobieta. 3 miesiące wcześniej podobno dobrze zacząć brać kwas foliowy.
Niestety tak, prolaktynę też mam za dużą.
Mimo wszystko co jakiś czas pojawiały się owulacje, więc lekarz powiedział że nie powinno być problemu z ciążą, ale po braniu tabletek antykoncepcyjnych nigdy nic nie wiadomo Wcale nie mam ochoty ich brać bo jest gorzej niż bez nich : libido poniżej zera, obolałe piersi, humory itd.
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 10:42   #504
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Niestety tak, prolaktynę też mam za dużą.
Mimo wszystko co jakiś czas pojawiały się owulacje, więc lekarz powiedział że nie powinno być problemu z ciążą, ale po braniu tabletek antykoncepcyjnych nigdy nic nie wiadomo Wcale nie mam ochoty ich brać bo jest gorzej niż bez nich : libido poniżej zera, obolałe piersi, humory itd.
Ale nie ma zagrożenia, ze odkładają Ci się pęcherzyki na jajnikach.
A to zwiększa szanse na ciążę później. Po tabletkach możesz mieć większe szanse na zajście w ciąże niż bez nich.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 15:04   #505
ewi20
Raczkowanie
 
Avatar ewi20
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 133
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

ja niedługo zaczynam 7 miesiąc brania diany 35 i czuje extra boska tabletka...

dziewczyny powiedzxie mi o jakie badania mam poprosić moją panią ginekolog żeby mi wypisała na stwierdzenie pcos? wezme ją pod włos a jak mi nie bedzie chciała dać skierowania na badania to wezme skierowanie do szpitala jak kiedyś pisałam, bo byłam w tamtym tyg u lekarza rodzinnego i ona mi powiedziałam że gin państwowy powinien mi dać skierownaie do szpitala, miła babka była szkoda że nie jest ginem bo już bym miała to skierowanie a tak jeszcze troche nerwów mnie czeka...

i jeszcze tą biopsję tarczycy musze zrobić a to tak cholernie drogie jest 100 zł, nie da sie panstwowo zrobic? bo kurna za 2 tyg musze wywalić 1600 zł na aparat stały na dól

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Cytat:
Napisane przez yennefer2 Pokaż wiadomość
Nie miałam robionego 17OHP po podaniu ACTH.
A androgeny miałam oznaczane przed podaniem dexametazonu (bo w szpitalu test z dexa robili tylko podczas II fazy cyklu, a androgeny miałam badane w I fazie).
jejciu dziewczyny piszecie o takich badań o jakich ja nigdy nawet nie słyszałam i jak ja te badania mam wyciągnąć od gina, ech
__________________
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
ewi20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 15:17   #506
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Ewi jeśli bierzesz tabletki to nie ma sensu robić badań hormonalnych.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 17:02   #507
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Ale nie ma zagrożenia, ze odkładają Ci się pęcherzyki na jajnikach.
A to zwiększa szanse na ciążę później. Po tabletkach możesz mieć większe szanse na zajście w ciąże niż bez nich.
Tylko że dzięki tym tabletką to może nie będę miała z kim mieć tych dzieci w końcu nie każdy facet jest w stanie wytrzymać z kobietą o zerowym libido
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 17:47   #508
virtual_luv
Raczkowanie
 
Avatar virtual_luv
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 420
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Witam
Mój gin podejrzewa u mnie PCOS,na chwilę obecną miałam robione tylko USG przez pochwę.
W prawy jajnik zawiera liczne przestrzenie hypoechogeniczne a lewy liczne struktury hypoechogeniczne czy któras z was dziewczyny też tak miała?
Przyznam że trochę świruję gdyż mój lekarz jest do 2 lutego na urlopie a jak wpisuję daną frazę w wyszukiwarkę to wyskakuje mi wszystko od torbieli po guzy
virtual_luv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 18:53   #509
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Tylko że dzięki tym tabletką to może nie będę miała z kim mieć tych dzieci w końcu nie każdy facet jest w stanie wytrzymać z kobietą o zerowym libido
Z tego co widzę w podpisie to chyba jednak ktoś jest, kto wytrzymuje
I z tego co zrozumiałam, to chcesz się starać o dziecko, więc libido powinno wrócić po odstawieniu tabletek.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 20:16   #510
magolina
Wtajemniczenie
 
Avatar magolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: świętokrzyskie:)
Wiadomości: 2 892
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Hej hej przeczytałam nową część wątku i znalazłam odpowiedź ma nurtujące mnie pytanie dotyczące starań zaraz po odstawieniu fankapsychiatrii, mezaga dzięki
po 10 latach brania tabsów (ogólem) 29 grudnia wzięłam ostatnią tabletke i staramy się z mężem o dzidzię i teraz mam takie pytanie do Was - 29.12. ostatnia tabletka, 31.12. pierwszy dzień @, 06.01 koniec @, 15-16.01. pełny stosunek, próbowałam ,,wysądować" śluz i sama nie wiem, niby w sobotę 15go przezroczysty i ciągnący z delikatnym brązowym zabarwieniem ale śladowa ilość - co niby wskazywałoby na owulację. Myślicie że jest szansa??
W październiku robiłam badania, odstawiłam na miesiąc i wyniki były bardzo dobre. Wszystko w normie.
Dużo czytałam na temat tego czy starać się zaraz po odstawieniu czy robic przerwę - mój gin powiedział że jak coś to od razu działac po odstawieniu bo jest większa szansa na ciążę - czyli wychodzi na to że nie jest udowodnione że ewentualnie po tak szybkim zapłodnieniu po odstawieniu tabletek może coś dzidzi być??
Aha dodam jeszcze że od początku stycznia łykam prenatal.

Edytowane przez magolina
Czas edycji: 2011-01-18 o 20:18
magolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 20:39:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.