Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-10, 20:24   #481
NNNata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 22
Dot.: Leczenie trądziku

Zgadzam się z Tobą. Ja też sobie wyrzucam, że dopiero po ponad 10 latach z trądzikiem zainteresowałam się sama tematem i postawiłam na dietę i naturalną pielęgnację. Wcześniej po prostu odwiedzałam lekarzy i próbowałam coraz to nowych specyfików. Biedna jest moja wątroba. Wydałam mnóstwo kasy, starciłam dużo czasu i nic nie działało. Najgorsze jest to, że lekarze bez mrugnięcia okiem inkasują pieniądze a ich działanie ogranicza się tylko do wypisania recepty, tak na chybił-trafił. Bez badań, bez próby dociekania przyczyny trądziku, bez refleksji nad tym, że parę lat z antybiotykami może szkodzić...
NNNata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 15:29   #482
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
jaki polecacie krem nawilżający dla cery z trądzikiem podskórnym?

mam wagry ale tylko w pewnych miejscach , potrzebuje kremu na dzień , żeby nie zapychał porów i nie błyszczał się po zastosowaniu na twarzy, prosze o propozycje o raz gdzie dostane taki krem. Z góry dziękuje
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 15:42   #483
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Atrederm na wągry- problemy!

dziękuje
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 16:26   #484
Szopenowa
Raczkowanie
 
Avatar Szopenowa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 41
Dot.: jaki polecacie krem nawilżający dla cery z trądzikiem podskórnym?

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
mam wagry ale tylko w pewnych miejscach , potrzebuje kremu na dzień , żeby nie zapychał porów i nie błyszczał się po zastosowaniu na twarzy, prosze o propozycje o raz gdzie dostane taki krem. Z góry dziękuje
Po pierwsze- wągry w pewnych miejscach? Czyli w jakich? To ma wpływ na dobór odpowiedniego kosmetyku.

Po drugie - na KWC są dostępne wszystkie kosmetyki, w tym z rzetelnymi recenzjami i wiadomościami, gdzie można je dostać i po jakiej cenie. Wyszukiwarka nie gryzie

Wystarczy poczytać i znaleźć coś dobrego dla siebie. W końcu ty najlepiej znasz swoją cerę: https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=106&next=1
__________________
Pozdrawiam
Szopenowa

Dieta i ćwiczenia - te słowa nabrały znaczenia!
Kilogramy lecą w dół, tłuszczyk wypalany co dzień,
a samopoczucie: niesamowite!
Szopenowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 17:30   #485
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Atrederm na wągry- problemy!

Hej
A ja polecam Ci blog tej kobitki, ma mnóstwo artykułów o Atredermie
Może się przydać, teraz bądź później

http://kosmostolog.blogspot.com/
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 15:28   #486
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: jaki polecacie krem nawilżający dla cery z trądzikiem podskórnym?

dzięki jestem tutaj nowy
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 18:34   #487
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Atrederm na wągry- problemy!

dziękuje
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 14:09   #488
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Atrederm na wągry- problemy!

Cytat:
Napisane przez sarkastiko Pokaż wiadomość
Hej
A ja polecam Ci blog tej kobitki, ma mnóstwo artykułów o Atredermie
Może się przydać, teraz bądź później

http://kosmostolog.blogspot.com/
Polecam, zaczęłam stosować Atrederm na własną rękę na twarz bez dermatologa (bo mnie wkurzyła babka) i ten blog dużo pomógł mi jak stosować
Ostatnio chciałam pozbyć się lekkiego trądziku na plecach, co roku w zimie pojawia mi, po zastosowaniu atre pojawiają mi się duże, bolące krosty, a wcześniej same małe były, może lepiej nie stosować na to atre?
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 21:39   #489
chupachupss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik : pomóżcie.

Droga, Magdo!
Ja mam 17lat mój trądzik tak jak i tobie pojawił się w pierwszej klasie gimnazjum kiedy to nasz organizm się zmienia itd. moja walka na początku była taka iż próbowałam zamaskować trądzik różnymi tapetami pudrami do cery trądzikowej ale to nic nie dawało a było wręcz jeszcze gorzej! Bo powiedzmy sobie szczerze produkty do cery trądzikowej nie są do niej na trądzik powinniśmy stosować najdelikatniejsze produkty takie jak dla dzieci bo wtedy tak jak i zawsze nasza cera jest wrażliwa na to co nas otacza. Wtedy bardzo się z go wstydziłam i nic mi nie pomagało więc nakładałam coraz więcej fluidów aby je zamaskować ale to dawało coraz więcej pryszczy. W końcu natrafiłam na filmik na youtube dziewczyny 23 letniej bodajże która opowiadała o swojej walce z trądzikiem ( możecie go obejrzeć ' Aga kontra trądzik' ) tam nasłuchałam się że brała bardzo bardzo silne leki tetralysal bodajże żę tam jej zaszkodziły z żołądkiem miała problemy ale miejsza z tym mówiła takrze aby zrezygnować ze słodyczy pic tylko wodę ciemny chlep warzywa owoce tylko gotowane mięso i przez 2 miesiące to stosowałam nic nie dało może była jakaś poprawa ale nie widoczna... I któregoś dnia ciocia powiedziała mi o bardzo dobrej Pani dermatolog i która przez ponad 4 miesiące przepisywała mi jakieś maści antybiotyki takie podstawowe i w końcu dostałam bardzo silny antybiotyk na I ale nie pamiętam nazwy i po pół roku nie miałam nic na twarzy żadnej krostki i tak przetrwałam 5 lat teraz też oczywiście wyskakuje mi tam 2 , 3 krosty na krzyż ale to już nie jest to samo kiedy miałam całą twarz zawalona pryszczami.. A więc ja przetrwałam wiec każda dziewczyna musi przetrwać tą ciężka wale, wiem że to jest bardzo wstydliwe, ale trzeba iść na przód i walczyć z tym! Pozdrawiam!!!
chupachupss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 15:36   #490
Zuzanna990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik : pomóżcie.

Trądzik jest zwykle kojarzony z nastolatkami. Tymczasem okazuje się, że kobiety skarżą się na zmiany trądzikowe nawet do 30 roku życia. Jedną z przyczyn powstawania wyprysków jest bakteria Propionibacterium acnes. Można próbować ją zwalczyć preparatami antybakteryjnymi, na przykład z siarką lub olejkami eterycznymi. Czasem łagodne środki bywają nieskuteczne – w takim wypadku potrzebna będzie konsultacja z lekarzem i zastosowanie antybiotyku w tabletkach lub w roztworze do przecierania skóry. W skład roztworu wchodzi wysuszający etanol, więc cera trądzikowa również potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Jeśli zmiany nasilają się po spożyciu niektórych dań, warto zaproponować tradycyjne herbaty lub tabletki ziołowe z bratkiem i łopianem, olej lniany, lub kosmetyki zawierające niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Istniejące zmiany i blizny zamaskuje dobry puder mineralny. To znalazłam na pfm.pl - może się przyda pozdrawiam
Zuzanna990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 20:09   #491
marelcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: Bolesne podskórne pryszcze jaka przyczyna ???

I co dziewczyny? Minelo juz sporo czasu, dowiedzialyscie sie jaka jest przyczyna tych pryszczoli? Mam ten sam problem
marelcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 06:32   #492
Stookrotka
Raczkowanie
 
Avatar Stookrotka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 413
Dot.: Bolesne podskórne pryszcze jaka przyczyna ???

Ja zauważyłam że mam takie pryszcze... od zimna?
Najwięcej ich mam w okresie zimowym właśnie, ledwo się przeziębię albo wymarznę i juz ramiona i buzia pokryta nimi.
Jeżeli są duże problemy z tym to może warto iść do alergologa.
Stookrotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 11:18   #493
Strongmenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: austria
Wiadomości: 87
Dot.: Bolesne podskórne pryszcze jaka przyczyna ???

Kiedyś spytałam kosmetyczki jak może być przyczyna takich poskórnych grudek, ona twierdziła że winne jest przesuszenie skóry produktami na trądzik
Strongmenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 16:46   #494
jagodka230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75
Question Olejek arganowy na trądzik??

Witam, słyszałam że olej arganowy dobrze działa na trądzikową skórę twarzy, że ją "wycisza". Czy to prawda? Stosował ktoś takowy olejek?
jagodka230 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 21:11   #495
jagodka230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75
Dot.: Olejek arganowy na trądzik??

Nikt nic nie wie??
jagodka230 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 21:23   #496
Roo__
Raczkowanie
 
Avatar Roo__
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 82
Dot.: Olejek arganowy na trądzik??

Ja jestem w trakcie stosowania
czy ją wycisza .. troszeczkę tak, chociaż u mnie lepiej sprawdza się na blizny i przebarwienia raczej, ładnie wyrównuje koloryt skóry. O olejkach znajdziesz dużo na biochemii.
Polecam zainteresować się również olejkiem tamanu. Ja je stosuje przemiennie, z tym że tamanu tylko w obrębie tych miejsc które chce leczyć i jestem zadowolona.
Roo__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 21:32   #497
Roo__
Raczkowanie
 
Avatar Roo__
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 82
Dot.: Trądzik : pomóżcie.

Ja leczę 9 lat i wcale nie widzę, aby miało się ku końcowi - a mam 25.

Jedyne co Ci doradzę( bo w sumie temat jest jak rzeka i jak się postarasz to sama dotrzesz do odpowiednich informacji) to, to żebyś nie zgadzała się na żadne terapie hormonalne, nawet jeśli usłyszysz, że są skuteczne.
Roo__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 12:08   #498
acotam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 58
Dot.: Alantan Plus - magiczny krem

A czy dobry bedzie na ślady czerwone po trądziku ??
acotam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 12:20   #499
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Alantan Plus - magiczny krem

Cytat:
Napisane przez acotam Pokaż wiadomość
A czy dobry bedzie na ślady czerwone po trądziku ??
W jaki sposób miałby na nie zadziałać...?
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-22, 12:42   #500
acotam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 58
Dot.: Alantan Plus - magiczny krem

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
W jaki sposób miałby na nie zadziałać...?
Po trądziku zostały mi czerwone ślady i nie chcą zejść
Więc pytam czy ten krem zlikwiduje te ślady i zaczerwienienia
acotam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 12:57   #501
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Alantan Plus - magiczny krem

Cytat:
Napisane przez acotam Pokaż wiadomość
Po trądziku zostały mi czerwone ślady i nie chcą zejść
Więc pytam czy ten krem zlikwiduje te ślady i zaczerwienienia
Wiem o co ci chodziło... nie nie zlikwiduje.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 16:47   #502
nosugar
Przyczajenie
 
Avatar nosugar
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 21
Dot.: Olejek arganowy na trądzik??

U mnie arganowy raczej zaognia wypryski. Rewelacyjny jest za to dla suchych partii skóry. Na wypryski sprawdza się u mnie olejek z pachnotki lub tamanu (tamanu tylko punktowo).
nosugar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 10:42   #503
Roo__
Raczkowanie
 
Avatar Roo__
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 82
Dot.: Olejek arganowy na trądzik??

Tak z ciekawości ... pachnotkę mieszasz z tamanu, czy nakładasz osobno?
też się nad nią zastanawiałam, ale tyle tego mam jeszcze do zużycia ...

To fajnie pokazuje jak skóra, skórze nierówna. Każda lubi co innego, dlatego przy droższych olejkach, lepiej zamówić na start małą pojemność do przetestowania, niż wydawać fortunę na coś co może się nie sprawdzić.
Roo__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 15:23   #504
nosugar
Przyczajenie
 
Avatar nosugar
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 21
Dot.: Olejek arganowy na trądzik??

Nie mieszam olei . Pachnotka sama lub z kwasem hialuronowym (zsk). Tamanu punktowo na gojące się wypryski.
nosugar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 19:20   #505
HalszkaS
Przyczajenie
 
Avatar HalszkaS
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
help

Hej dziewczyny. Trądzik rujnuje mi życie już od ok. 10lat, czyli połowy mojej ziemskiej egzystencji. Żadne maści, kremy i zabiegi kosmetyczne nie pomagają. Nie mam już siły z nim walczyć. W poniedziałek n-ta wizyta u zmienionego dermatologa( czekałam 4 mies.) i znów nadzieja, że może on znajdzie złoty środek i pomoże mi pozbyć się tego świństwa. Załączam zdjęcie, niestety moja cała buźka pokryta jest tymi grudkami, krostkami, zaskórnikami. Nienawidzę ich. Jeśli miałyście, albo macie podobny problem, proszę o porady jak mogę z tym walczyć, może jakieś tabletki? Nigdy nie brałam tabletek żadnych, nawet hormonalnych, a może powinnam, nie wiem co robić HELP!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (13,9 KB, 81 załadowań)
HalszkaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-24, 00:56   #506
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 709
Dot.: help

Cytat:
Napisane przez HalszkaS Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Trądzik rujnuje mi życie już od ok. 10lat, czyli połowy mojej ziemskiej egzystencji. Żadne maści, kremy i zabiegi kosmetyczne nie pomagają. Nie mam już siły z nim walczyć. W poniedziałek n-ta wizyta u zmienionego dermatologa( czekałam 4 mies.) i znów nadzieja, że może on znajdzie złoty środek i pomoże mi pozbyć się tego świństwa. Załączam zdjęcie, niestety moja cała buźka pokryta jest tymi grudkami, krostkami, zaskórnikami. Nienawidzę ich. Jeśli miałyście, albo macie podobny problem, proszę o porady jak mogę z tym walczyć, może jakieś tabletki? Nigdy nie brałam tabletek żadnych, nawet hormonalnych, a może powinnam, nie wiem co robić HELP!
Takie cuda wyleczyłam olejkiem z drzewa herbacianego. Dodawałam go do masek, toników i solo bezpośrednio na każdego gościa do tego kwasy u kosmetyczki, spirulina, olejek pichtowy. Wewnętrznie wierzbownica, tran+czosnek oraz olej lniany - szkoda że kiedyś nie byłam taka mądra, może miałabym kilka dziurek mniej i kilka lat niewyjętych z życiorysu.
Sailor Star Fighter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-24, 18:45   #507
HalszkaS
Przyczajenie
 
Avatar HalszkaS
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: help

dzięki za odpowiedź, zobaczymy co powie jutro długo wyczekiwany dermatolog- podobno jeden z lepszych, ale na pewno zaopatrzę się w to o czym mówisz i na bieżąco będę się dzielić czy stan mojej skóry się poprawia, żeby pomóc innym borykającym się z tą przypadłością, ale na to potrzeba czasu
HalszkaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:51   #508
panswegozycia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 67
Witam

Cześć mam na imię Daniel , cóż czuję się trochę dziwnie pisząc tutaj , ale mam do was pytanie. Mianowicie mam trądzik i zaciekawiło mnie to http://www.technologiezdrowia.pl/pozbadz-sie-tradziku .

I tu moje pytanie, zamawiał ktoś z was tego ebooka ? Jeśli tak to jakie recenzje ? Przyznam szczerze że bardzo mnie to zaciekawiło a trądzik nieukrywam że przeszkadza mi w mojej pracy.
panswegozycia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 12:25   #509
7808db1bb82aa4847b78eb7501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3aac83c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 835
Dot.: Witam

.

Edytowane przez 7808db1bb82aa4847b78eb7501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3aac83c
Czas edycji: 2019-10-01 o 11:23
7808db1bb82aa4847b78eb7501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3aac83c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 12:39   #510
panswegozycia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 67
Dot.: Witam

Byłem u pani dermatolog. Przypisała mi 124171 rodzai leków. Brałem przez 3 miesiące ( tyle wynosił pelny cykl) Trądzik osłabł ale całkiem nie zszedł. A teraz czuje że mam nawroty. I dlatego pytam o ten link bo szukałem wszystkiego o trądziku w necie i przypadkiem natknęłem się na teg ebooka. I dlatego pytam czy może ktoś z tego forum zamawiał i czy pomogło , bo nie chce kasy w ciemno wyrzucać.
panswegozycia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.