Wspomnienia z Dominikany - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-14, 13:47   #511
_morlinka_
Raczkowanie
 
Avatar _morlinka_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 373
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Dziewczyny przerertowałam wątek z zapartym tchem ! Zdjecia są piękne ! Dominikanę mam gdzieś z tyłu głowy w planach, coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że warto. Ostatnio widziałam korzystne oferty typu last minute i chyba się na taką zdecyduje, myślicie że jesienią warto lecieć ? Dopiero wtedy będę miała studia z głowy.
Co do Kuby to serdecznie polecam, wiem, że to banał i wszyscy to powtarzają ale to na prawdę ostatni dzwonek żeby lecieć i poczuć atmosferę

Chciałabym wsiąść w samolot już teraz ale wisi nade mną jeszcze praca magisterska, zajmuje sie chorobami tropikalnymi i medycyną podróży stąd z zaciekawieniem czytałam posty o malarii ;-) Wciąż brakuje mi kilku ankiet, jak znajdziecie czas to proszę kliknijcie w link. To tylko kilka minut ;-) Będę bliżej swojej podróży

https://www.ankietka.pl/ankieta/2280...opikalnej.html
_morlinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 14:29   #512
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Ja byłam na końcu października/ początku listopada i było super
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 15:27   #513
dolcissimaa85
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 572
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Dziewczyny przeczytalam cale forum
Bo tez mysle nad wyjazdem na bajeczna Dominikane,
jedyny termin wchodzi w gre 6-14 pazdziernika 2016, czyli nie dlugo czekam na jakiegos lasta,
no i niestety tylko tydzien bo wiecej urlopu nie mam
i wlasnie sie wacham, bo skoro juz leciec w takie miejsce to lepiej na 2 tygodnie, bo roznica w cenie prawie zadna , lot 11 godzin (lecialabym bezposrednim lotem TUI z Katowic) dlugi i szkoda mi troche ze bylabym tylko tydzien,
ktos z Was byl tak krotko na dominikanie?
z tego co czytalam to chyba wszyscy byli na 2 tygodnie,
no i pogoda w pazdzierniku nie wiadomo jaka bedzie (deszcze huragany itp) ale wlasnie tez po to czekam na Lastminute , zeby zarezerwowac 2-3 dni przed wylotem aby moc sprawdzic pogode w Punta Cana i zdecydowac.
Bo w sumie nie wiem gdzie sie wybrac w pazdzierniku, bo juz wszedzie zimno,(np. grecja) zostaja Kanary ale to nie to samo co Dominikana
dolcissimaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 20:43   #514
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

My byliśmy na 2 tyg co prawda ale końcem października/początek listopada i pogoda była spoko. Raz tylko był wietrzny wieczor i padało ale nadal było ciepło. A tak to normalnie upały ale wiadomo zależy jak sie trafi
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 20:55   #515
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Co do długości lotu to akurat mały problem, większym problemem jest różnica czasu na miejscu. Ja przez pierwszy tydzień wstawałam o 3 w nocy a spać chodziłam o 20... Cieżko sie z dnia na dzień przestawić. Dopiero w drugim tygodniu było lepiej Osobiście niechętnie leciałabym tam na tydzień ale dużo osób z turnusu było na 7 dni. Pogody na Google nie sprawdzaj, nie sprawdza sie, codziennie podczas pobytu sprawdzałam i niby ciagle lało a padało kilka razy po 10 minut i w nocy. Taka pogodę mieliśmy koniec lipca, początek sierpnia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-23, 18:51   #516
mazisk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 15
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cześć dziewczyny

Podróż na Dominikanę odkąd pamiętam była moim marzeniem, do którego dążyłam. W końcu udało mi się z narzeczonym zarezerwować piękny hotel w tym istnym raju Pojawiły się pierwsze propozycje biur podróży i padło na lato 2017 na dwutygodniowy pobyt. Mam pytanie do Was, do dziewczyn, które spędziły tam swoje nieziemskie wakacje. Jak wygląda sprawa z przejściówkami i transformatami? Chciałabym zabrać ze sobą prostownicę, która napięcie liczy od 120-240.. Czy mogłybyście mi coś doradzić?

Pozdrawiam serdecznie!
mazisk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-23, 18:53   #517
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Przejsciowke kupisz w hotelu bądź na lotnisku bez problemu.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-23, 18:55   #518
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Ja zabrałam ze sobą przejściówki ale okazało sie ze w moim hotelu są podwójne gniazdka, także nie przydały sie. Prostownica moja niestety nie działała tam ale jaki ona ma zakres napięcia to nie wiem, w każdym razie u nas w Polsce działa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-23, 18:57   #519
mazisk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 15
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Nie chodzi mi o samą przejściówkę... mając prostownicę o wspomnianym napięciu, na miejscu niestety nie będzie działać. Niestety na Dominikanie jest tylko 110 V.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------

Cytat:
Napisane przez aqgatta58 Pokaż wiadomość
Ja zabrałam ze sobą przejściówki ale okazało sie ze w moim hotelu są podwójne gniazdka, także nie przydały sie. Prostownica moja niestety nie działała tam ale jaki ona ma zakres napięcia to nie wiem, w każdym razie u nas w Polsce działa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie, żebym nie musiała specjalnie kupować prostownicy o niższym napięciu...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mazisk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-23, 19:00   #520
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Moja prostownica wsadzona do kontaktu włączała sie na dosłownie sekundę i zaraz gasło światełko świadczące o tym ze jest włączona. Dobrze ze chociaż suszarka do włosów była hotelowa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-23, 19:03   #521
mazisk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 15
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez aqgatta58 Pokaż wiadomość
Moja prostownica wsadzona do kontaktu włączała sie na dosłownie sekundę i zaraz gasło światełko świadczące o tym ze jest włączona. Dobrze ze chociaż suszarka do włosów była hotelowa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to miałaś za wysokie napięcie. Wiem, że są różne przetwarzacze prądu, ale jeżeli to koszt większy niż zakup prostownicy 110V to sobie daruję. Jakbyście znały jakieś tańsze sposoby, produkty to dajcie znać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mazisk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-23, 19:08   #522
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Wspomnienia z Dominikany

To akurat wiedziałam, ale miałam nadzieje ze mimo wszystko zadziała i spakowałam do walizki, tańszy to chyba tylko kok lub warkocz zostaje a tak na poważnie to na Dominikanie wilgotność jest tak wysoka ze włosy po prostowaniu w takim stanie za długo i tak nie pozostaną


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez aqgatta58
Czas edycji: 2016-09-23 o 19:09
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-23, 19:11   #523
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Mi i prostownica i suszarka normalnie dzialaly. Kupilam zwykła przejsciowke i nie bylo problemu. W suszarce mam brytyjska koncowke.
Cytat:
Napisane przez aqgatta58 Pokaż wiadomość
To akurat wiedziałam, ale miałam nadzieje ze mimo wszystko zadziała i spakowałam do walizki, tańszy to chyba tylko kok lub warkocz zostaje a tak na poważnie to na Dominikanie wilgotność jest tak wysoka ze włosy po prostowaniu w takim stanie za długo nie pozostaną


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tym bardzien latem...
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 09:35   #524
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość

Tym bardzien latem...


Mowię o wilgotności powietrza, nie o deszczach. Tutaj akurat pora roku nie ma większego znaczenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 10:04   #525
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez aqgatta58 Pokaż wiadomość
Mowię o wilgotności powietrza, nie o deszczach. Tutaj akurat pora roku nie ma większego znaczenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja tez o tym mowie. Jak pora roku nie ma znaczenia? Przeciez latem na Dominikanie wilgotność jest wieksza. Rozmawiałam z dziewczyna ktora tam mieszka, mówi, ze od maja do wrzesnia ucieka do Europy, bo temperatury latem sa o wiele bardziej odczuwalne, wilgotność taka, ze czlowiek chodzi mokry, a pranie nie schnie.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 10:05   #526
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Można obejrzeć wykresy, wilgotności powietrza przez cały rok oscyluje na wartościach 70-80%


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 11:34   #527
mazisk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 15
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Mi bardziej zależało na tym, żeby chociaż ogarnąć włosy na kolację, itp. Jedziemy w sierpniu i mam nadzieję, że będę bardzo zadowolona. Niby rok do wyjazdu, a już się tak ekscytuję... a Wy dziewczyny, jak ogólne wrażenia?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mazisk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 13:13   #528
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez mazisk Pokaż wiadomość
Mi bardziej zależało na tym, żeby chociaż ogarnąć włosy na kolację, itp. Jedziemy w sierpniu i mam nadzieję, że będę bardzo zadowolona. Niby rok do wyjazdu, a już się tak ekscytuję... a Wy dziewczyny, jak ogólne wrażenia?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zwiedzilam juz wiele wysp karajbskich i najmniej mi sie podobalo na dominikanie. Drugi raz tam nie wroce. Nie podoba mi sie ta skrajnosc pieknych hoteli a za ogrodzeniem hotelowym straszna bieda.
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 13:54   #529
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez mazisk Pokaż wiadomość
Mi bardziej zależało na tym, żeby chociaż ogarnąć włosy na kolację, itp. Jedziemy w sierpniu i mam nadzieję, że będę bardzo zadowolona. Niby rok do wyjazdu, a już się tak ekscytuję... a Wy dziewczyny, jak ogólne wrażenia?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Miałam duże obawy przed wyjazdem... Zreszta pisałam nawet tutaj. Bałam się standardów hoteli, chorób tropikalnych, nudy, deszczu, długiej podróży. Ale podróż minęła nam bardzo szybko jak na taki czas, mielimy ten komfort ze mieliśmy lot bezpośrednio bez międzylądowań (tui już niestety takich lotów dalekich nie ma przez co podróż sie wydłuża). Hotel był super, i cieszę sie z tego ze wybraliśmy bardzo duży resort bo przynajmniej było co robić i gdzie spacerować wieczorami. Deszcz widziałam trzy razy po 10 minut w ciagu 14 dni. Komarów nie było wcale. Pcheł piaskowych tez nie spotkałam choć coś gryzło w nogi do wysokości kolan, każdy to miał nawet rezydentka z innego biura. Co to było, nie wiem do dzisiaj. Poza hotelem można powiedzieć ze nic nie ma, jest takie małe centrum ze sklepikami i restauracjami ale byliśmy tam raz na chwile z ciekawości bardziej. Poza tym w nasze lato ocean tam ma temperaturę wody w wannie, pięknie baseny jeszcze cieplejsze. Słoneczko cały dzień, lekki wiaterek, cudowna plaża. Radzę wziąsc kremy o filtrze 50 i 30, na miejscu drogie są.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Aaa i koniecznie podczas pobytu wybierzcie sie na Saone, widoki piękne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-25, 11:38   #530
mazisk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 15
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez aqgatta58 Pokaż wiadomość
Miałam duże obawy przed wyjazdem... Zreszta pisałam nawet tutaj. Bałam się standardów hoteli, chorób tropikalnych, nudy, deszczu, długiej podróży. Ale podróż minęła nam bardzo szybko jak na taki czas, mielimy ten komfort ze mieliśmy lot bezpośrednio bez międzylądowań (tui już niestety takich lotów dalekich nie ma przez co podróż sie wydłuża). Hotel był super, i cieszę sie z tego ze wybraliśmy bardzo duży resort bo przynajmniej było co robić i gdzie spacerować wieczorami. Deszcz widziałam trzy razy po 10 minut w ciagu 14 dni. Komarów nie było wcale. Pcheł piaskowych tez nie spotkałam choć coś gryzło w nogi do wysokości kolan, każdy to miał nawet rezydentka z innego biura. Co to było, nie wiem do dzisiaj. Poza hotelem można powiedzieć ze nic nie ma, jest takie małe centrum ze sklepikami i restauracjami ale byliśmy tam raz na chwile z ciekawości bardziej. Poza tym w nasze lato ocean tam ma temperaturę wody w wannie, pięknie baseny jeszcze cieplejsze. Słoneczko cały dzień, lekki wiaterek, cudowna plaża. Radzę wziąsc kremy o filtrze 50 i 30, na miejscu drogie są.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Aaa i koniecznie podczas pobytu wybierzcie sie na Saone, widoki piękne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dziękuję Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Na pewno wybierzemy się na Saone Jeżeli chodzi o TUI to jestem mile zaskoczona. Od lipca br. można latać bezpośrednio na Dominikanę bez międzylądowań z Katowic + jeden ciepły darmowy posiłek we wszystkich klasach. Bardzo mnie to rozwiązanie cieszy, nie ukrywajmy - jest to bardzo komfortowe.
mazisk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 11:39   #531
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez mazisk Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Na pewno wybierzemy się na Saone Jeżeli chodzi o TUI to jestem mile zaskoczona. Od lipca br. można latać bezpośrednio na Dominikanę bez międzylądowań z Katowic + jeden ciepły darmowy posiłek we wszystkich klasach. Bardzo mnie to rozwiązanie cieszy, nie ukrywajmy - jest to bardzo komfortowe.


Tak w lipcu jeszcze można było tak latać w przyszłe lato już nie. Sprawdź swój lot powrotny na mytui. Prawdopodobnie macie międzylądowanie na Kubie. Zamiast wracać 9.5h jak my w tym roku to powrót wydłuża sie do 15h, niestety tui od przyszłego roku nie ma żadnych lotów bez międzylądowań w tak dzielnie kierunki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez aqgatta58
Czas edycji: 2016-09-25 o 11:46
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 11:49   #532
mazisk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 15
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

To jestem w szoku. Lot na Dominikanę ma trwać 11h a później 14,5 h Czyli piszesz, że wylot jest bezpośrednio a przylot już nie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mazisk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 11:56   #533
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez mazisk Pokaż wiadomość
To jestem w szoku. Lot na Dominikanę ma trwać 11h a później 14,5 h Czyli piszesz, że wylot jest bezpośrednio a przylot już nie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Nie, właśnie tak porobili teraz. Ja wracałam z nimi teraz w sierpniu bez międzylądowań, lot powrotny trwał 9,5h wraca sie trochę krócej. Jak widzisz twoja podróż jest o 5h dłuższa niż moja. Macie międzylądowanie na Kubie. Ten kto leci z Katowic na Kubę ma międzylądowanie na Dominikanie, wy podróż na Dominikanę macie bezpośrednio, z kolei powrót jest odwrotnie. Wy z Dominikany macie międzylądowanie, a turyści z Kuby lecą bezpośrednio.
Zastanwialismy sie nad Melsykiem na 2017 ale jak zobaczyłam te międzylądowanie to zrezygnowaliśmy. Z Meksyku zamiast w 12h wracalibyśmy 16 z międzylądowaniem na Jamajce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez aqgatta58
Czas edycji: 2016-09-25 o 14:13
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 13:17   #534
kartabi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez aqgatta58 Pokaż wiadomość
Jesteśmy właśnje przed wyborem dwóch hoteli Grand Palladium ( cześć punta cana) oraz Grand Bahia ( cześć Bavaro) możecie coś doradzić który hotel lepszy?
Witam wszystkich

Wybieramy sie do Dominikany pod koniec pazdziernika ew 2 listopada i stoimy przed wyborem tych dwoch hoteli co wspomnialas. Pomozesz w wyborze?
Trzeci hotel ktory jest w ofercie to Riu Palace Punta Cana tez bardzo fajny.

Leci ktos w tym terminie? My lecimy z pieciolatkiem
kartabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 16:06   #535
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Wspomnienia z Dominikany

Ja byłam w riu bambu one wszystkie sa obok siebie. Niestety nie mam porównania z tymi innymi


Byliśmy koniec października początek listopada wlasnie tylko 2 lata temu
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 16:27   #536
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez kartabi Pokaż wiadomość
Witam wszystkich



Wybieramy sie do Dominikany pod koniec pazdziernika ew 2 listopada i stoimy przed wyborem tych dwoch hoteli co wspomnialas. Pomozesz w wyborze?

Trzeci hotel ktory jest w ofercie to Riu Palace Punta Cana tez bardzo fajny.



Leci ktos w tym terminie? My lecimy z pieciolatkiem


Wybrałam grand palladium, na decyzje wpłynął fakt ze w bahi tui jak i Itaką kwateruja w pokojach oddalonych od plazy prawie kilometr. Grand Palladium to dosyć spory resort, ja osobiście polecam. Pokój dostaliśmy przy samej plaży, jedzenie dobre i dużo. Kilka stołówek do wyboru, plus restauracje z karta. Ładna plaża i przede wszystkim czysta z glonów bo codziennie ja sprzątają . Podobno Paladium ma ładniejsza plaże niż Bahia ale niestety tam nie doszliśmy. Oba hotele są polecane, Riu tez, także wybór ciężki tez przed nim staliśmy i obyście to wyboru nie żałujemy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 17:31   #537
kartabi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Grand Palladium to chyba 4 hotele.
Mamy w ofercie 3.
Grand Palladium Palace
Grand Palladium Bavaro Suites Resort & Spa
Grand Palladium Punta Cana Resort & Spa

Chyba wybierzemy ten Palladium z tym, ze ktory to nie wiem
kartabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 19:18   #538
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Wspomnienia z Dominikany

Tak 4 części ma ten hotel, ale skoro lecicie z 5 latkiem to ta czwarta was nie interesuje bo jest dla dorosłych. Korzystać można z całego resoru, niezależnie od tego w jakiej części sie śpi (poza częścią 16+, tam mogą przebywać tylko turyści, którzy wybrali tamte pokoje) Nie byłam w innych pokojach niż tych w punta cana ale sadze ze najlepsze beda w części Palace, cena wyższa i po samym lobby widać różnice.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez aqgatta58
Czas edycji: 2016-09-29 o 19:19
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 12:25   #539
201703061106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 232
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Oj nie boicie się epidemii cholery??

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

Ja miałam lecieć pod koniec listopada ale zrezygnowałam ze względu na cholerę
201703061106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 12:32   #540
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Slyszlam w wiadomości ze epidemia jest na Haiti przez huragan. Tez bym chyba zrezygnowała w chwili obecnej. Cieszę sie ze udało nam sie tam byc przed tym wszystkim


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-05 18:49:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:46.