Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2 - Strona 184 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-30, 10:31   #5491
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
Na mnie manicure nie działa :P Obecnie paznokcie mam długie i dość twarde, żeby narobić sobie więcej szkody niż pożytku. Wczoraj właśnie to się stało.
Zaczynam się zastanawiać, dlaczego wyciskam zaskórniki czy krosty, skoro one wyglądają lepiej niż stado czerwonych plamek, które zostają po mojej interwencji. Moje postanowienie od dziś: nie oglądam mojej twarzy w lustrze z bliskiej odległości! Mam już dość paprania się w kosmetykach i maskowania tego co sobie zrobiłam.
Nurtuje mnie także fakt, że w ostatnim czasie krostki wyskakują mi tylko na brodzie. Kilka lat temu pojawiały się tylko i wyłącznie na czole, teraz tylko przed okresem. Na brodzie natomiast wyskakują non stop.
Wracając do kremu z Avonu, trochę dziwna jest sytuacja, gdy krem przeznaczony do skóry trądzikowej zawiera składniki, które są znane jako zapychacze. Chyba będę musiała stać sie ekspertką od składów kosmetycznych kosmetyków...
Hehe No, jako wizażanka MUSISZ

A jeśli chodzi o kremy do cery trądzikowe i zapychacze to niestety normalka. Co gorsza najczęściej są nieźle nafaszerowane alkoholem - u mnie to skutkuje okropnym burakiem.
Avonu do twarzy nie polecam. Mają fajne kosmetyki do ciała, szeroki wybór kolorówki, ale kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy to nie jest ich mocny punkt.

Upatrzyłam sobie dziś rano na policzku pięknego czarnego zaskórnika, ale jakoś się powstrzymałam przed interwencją. Zauważyłam, że syfy mi się robią tylko z tych zaskórników zamkniętych, te czarne siedzą sobie spokojnie.
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 10:42   #5492
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Mam wakacje, a tu chemii będę sie uczyć
Chyba zacznę oszczędzać pieniążki i przeorganizuję trochę mój zbiór na trądzik. Przyda mi się dobry nawilżacz, porządny żel do mycia twarzy. Powyrzucam wszystkie kosmetyki, których używałam nieświadoma, że mogą szkodzić.
Zaopatrzę się jednak w końcu w jakiś korektor antybatkeryjny. Tormentiol miałam kilka lat temu, jednak nie podobał mi się, a efektów stosowania pasty cynkowej nie widzę - wolę Sudocrem (i znowu pokłony przed wizażankami, dzięki którym odkryłam jakie cudo mam już długi czas w domu ).
Któraś z Was wspominała o matowaniu skóry chyba skrobią ziemniaczaną (nie jestem do końca pewna). Czy ona nie zapycha skóry?
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 10:55   #5493
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
(...) Któraś z Was wspominała o matowaniu skóry chyba skrobią ziemniaczaną (nie jestem do końca pewna). Czy ona nie zapycha skóry?
O skrobii to chyba ja. Mam kukurydzianą z Mazideł i mieszam ją z odrobiną jedwabiu w proszku też z Mazideł. Dzięki niemu skrobia nie jest taka "tępa".
Zapychać to ona nie zapycha, może najwyżej troszkę wysuszyć, ale nałożona na grubą warstwę filtra nie powinna. Jeśli masz ciemną karnację to może być ciężko, bo bieli rzecz jasna, ale jeśli jesteś raczej blada, to powinno być ok.

Możesz też się szarpnąć na puder jedwabny do ciała Hauschki - Wizażanki włąśnie matują nim filtry. Ja go jeszcze nie mam - szkoda mi kasy jeszcze.
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 11:01   #5494
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Aaa skrobia kukurydziana
Karnację mam jasną, więc problemu by nie było. No nic, wychodzi na to ze muszę oszczędzać, bo z kieszonkowych nie jest mi łatwo spełniać każdą moją zachciankę
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 11:54   #5495
xcherykizzzxXbangabangxX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: krakau
Wiadomości: 11
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Wytrzymalam 3 dni bez wyciskania, dzis wyciskalam, a teraz mam czerwone plamy na twarzy ^_^
Jak oczyscic pory? Obecnie uzywam peelingu nivei young(codziennie), co 3 dni maeszcki drozdzowej z sorai, ale niestety nie pomaga mi zaden z tych kosmetykow.
xcherykizzzxXbangabangxX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 12:19   #5496
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

heheh, skrobia
Kiedyś spróbowałam, plan był taki: filtr + skrobia, a potem na to podkład. I to był błąd :P podkład się zwałkować i wszystko musiałam zmywać ;P Z tym też się trzeba umiec obchodzić ;]

blondynko - ta maśc mi o dziwo pomaga, składa się z cynku, metronidazolu i (!) parrafinum liquidum. Bałam się że przez to ostatnie będę miała z niej więcej szkody niż pożytku, ale o dziwo, chyba przez proporcje (8:5:1 - ale głowy nie dam), pomaga. Nakładam na noc, rano bydzę się z wysuszonymi syfkami i wygładzoną cerą.

Potem po cąłym dniu oczywiście znów wszystko się robi 'be' (zwłaszcza po kąpieli,wtedy najbardziej kusi...), ale smaruję... I daje radę.


A jeśli chodzi o oczyszczanie porów... Ja do dziś nie wiem. Setki maseczek już testowałam (np 3 miesiące aspiryny i absolutnie nic :/) i nic nie pomogło. Po wizycie u dermatolożki (w poniedziałek) chyba kupię zapas glinki zielonej... może pomoże...
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 12:19   #5497
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

a nie za zcesto uzywasz tego peelingu? codziennie? zniszczysz sobie skore...zedrzesz ja....
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-30, 12:27   #5498
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez xcherykizzzxXbangabangxX Pokaż wiadomość
Wytrzymalam 3 dni bez wyciskania, dzis wyciskalam, a teraz mam czerwone plamy na twarzy ^_^
Jak oczyscic pory? Obecnie uzywam peelingu nivei young(codziennie), co 3 dni maeszcki drozdzowej z sorai, ale niestety nie pomaga mi zaden z tych kosmetykow.
Po pierwsze za często się peelingujesz! Raz w tygodniu wystarczy. Maseczka ok, ale i peeling i maseczka Ci zaskórników nie usuną. Mogą skórę zmatowić, ale nie wyczyścić. Od tego są raczej kwasy. Poczekaj do jesieni i dorzuć sobie jakiś delikatny kwasik.

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
heheh, skrobia
Kiedyś spróbowałam, plan był taki: filtr + skrobia, a potem na to podkład. I to był błąd :P podkład się zwałkować i wszystko musiałam zmywać ;P Z tym też się trzeba umiec obchodzić ;]

blondynko - ta maśc mi o dziwo pomaga, składa się z cynku, metronidazolu i (!) parrafinum liquidum. Bałam się że przez to ostatnie będę miała z niej więcej szkody niż pożytku, ale o dziwo, chyba przez proporcje (8:5:1 - ale głowy nie dam), pomaga. Nakładam na noc, rano bydzę się z wysuszonymi syfkami i wygładzoną cerą.

Potem po cąłym dniu oczywiście znów wszystko się robi 'be' (zwłaszcza po kąpieli,wtedy najbardziej kusi...), ale smaruję... I daje radę.


A jeśli chodzi o oczyszczanie porów... Ja do dziś nie wiem. Setki maseczek już testowałam (np 3 miesiące aspiryny i absolutnie nic :/) i nic nie pomogło. Po wizycie u dermatolożki (w poniedziałek) chyba kupię zapas glinki zielonej... może pomoże...
Ciekawe czy można taką maść zrobić na jakimś innym podłożu albo w postaci toniku... . Jak będę kiedyś u dermatologa to zapytam.

Ja staram się unikać długich ciepłych kąpieli, bo rzeczywiście później wszystko wyłazi.
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 13:08   #5499
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

9 dni nie cisne twarzy a dziś rano powitał mnie czerwony, odstający pryszcz z białym czubkiem. Lokalizacja tradycyjna - środek czoła. Wczoraj widziałam, ze coś sie buduje wiec zdezynfekowałam afronisem i położyłam acnefan ale to NIC nie dało. Boże......... Ja nie cisne a zamiast poprawy takie coś.
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 13:31   #5500
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez QsQs Pokaż wiadomość
9 dni nie cisne twarzy a dziś rano powitał mnie czerwony, odstający pryszcz z białym czubkiem. Lokalizacja tradycyjna - środek czoła. Wczoraj widziałam, ze coś sie buduje wiec zdezynfekowałam afronisem i położyłam acnefan ale to NIC nie dało. Boże......... Ja nie cisne a zamiast poprawy takie coś.
Też mam tak, że jak coś mi się tworzy (czyt. jest czerwone i zaczyna puchnąć) to nie ma rady, musi wyjść. Ale może to i lepiej - raz a dobrze.
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 14:02   #5501
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Zainteresowała mnie ta skrobia. Myślę, że przy najbliższym przypływie pieniędzy sobie ją sprawię. Ile płacisz za przesyłkę? Jestem kompletnie zielona w temacie kupowania przez internet
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-30, 14:05   #5502
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
Zainteresowała mnie ta skrobia. Myślę, że przy najbliższym przypływie pieniędzy sobie ją sprawię. Ile płacisz za przesyłkę? Jestem kompletnie zielona w temacie kupowania przez internet
Na mazidłach chyba 8 zł. ale pewna nie jestem...

Najlepiej tam sobie wejdź (www.mazidla.com) i poczytaj. Wszystko jest ładnie opisane, są przepisy.
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 17:38   #5503
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Stronę odwiedziłam na szybko, sprawdziłam ceny skrobii i jedwabiu, jednak nie znalzałam ceny za przesyłkę.
Odbyłam dzisiaj rajd po moim osiedlu w poszukiwaniu Humektanu. Odwiedziłam 5 aptek, a efekt jest taki, że w jednej z nich kremu nie było na stanie, ale farmaceutka mogła mi go zamówić. W pozostałych 4 panie patrzyły się na mnie jakbym pytała o gwiazdkę z nieba :|
Z moją brodą już o niebo lepiej Zaczerwienienia zbladły, bo nie dotykałam jej przez cały dzień. Nowych krostek brak, więc do przodu
Wyczytałam, że niektóre wizażanki używają oliwki Hipp do nawilżania. Przeraziłam się! Myślałam, że oliwki są tłuste i jak najbardziej wskazane do skóry suchej, a wręcz zabronione dla trądzikowców. Jak to możliwe, że nie zapychają problemowej skóry?
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 18:05   #5504
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
(...) Wyczytałam, że niektóre wizażanki używają oliwki Hipp do nawilżania. Przeraziłam się! Myślałam, że oliwki są tłuste i jak najbardziej wskazane do skóry suchej, a wręcz zabronione dla trądzikowców. Jak to możliwe, że nie zapychają problemowej skóry?
Właściwie się nie myliłaś - większość tzw. oliwek dla dzieci to mieszanka płynnej parafiny i innych tego typu świństw. Nie wiem jak można tym smarować dziecko.

Oliwka Hipp to tylko 2 oleje - z tego co pamiętam to sezamowy i migdałowy, a te na pewno nie zapychają. Pięknie pachnie, tak jak bobasek. Też jej używam - aktualnie samej, ale jak miałam kwias hialuronowy to mieszałam sobie na ręce i smarowałam się tym na noc. Rano skóra może nie matowa, ale nawilżona i w dzień już się tak nie świeci. Polecam - w promocji kosztuje koło 10 zł, więc nawet jak na twarz Ci nie będzie pasowała, to zużyjesz do ciała (ja czasami używam nawet do włosów)
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 18:10   #5505
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Matu od oliwki w żadnym wypadku bym nie oczekiwała Kurcze przez Ciebie nabrałam wielkiej ochoty na zakupienie tej oliwki :P Krem z Avonu wrzuciłam do pudełka z kosmetykami, których nie używam, więc potrzebuję czegoś nawilżającego od zaraz. Zakładając, że oliwka mi podpasuje, i tak będzie miała jedną wadę Zawsze, kiedy decyduję się na nałożenie podkładu na twarz, mieszam go z kremem nawilżającym, z oliwką na pewno tak się nie da.
Mimo wszystko chyba zaraz polecę do sklepu
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 18:17   #5506
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
Matu od oliwki w żadnym wypadku bym nie oczekiwała Kurcze przez Ciebie nabrałam wielkiej ochoty na zakupienie tej oliwki :P Krem z Avonu wrzuciłam do pudełka z kosmetykami, których nie używam, więc potrzebuję czegoś nawilżającego od zaraz. Zakładając, że oliwka mi podpasuje, i tak będzie miała jedną wadę Zawsze, kiedy decyduję się na nałożenie podkładu na twarz, mieszam go z kremem nawilżającym, z oliwką na pewno tak się nie da.
Mimo wszystko chyba zaraz polecę do sklepu
Jeju, mam wyrzuty sumienia - chyba zbankrutujesz .

Jedna rada - nie wprowadzaj wszystkiego na raz. Każdą nowość poużywaj przez 2-3 tygodnie i obserwuj co się dzieje, może coć Ci nie będzie pasowało, każda skóra inna. Tym sposobem przekonasz się co Ci na pewno pomaga albo wykluczysz coś, co ewidentnie Ci szkodzi i sprawdzisz, czy moje rady nie są czasem funta kłaków warte.
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 18:19   #5507
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Nie zbankrutuję, tylko pieniądze przeznaczone na Humektan wydam po prostu na oliwkę Z rady skorzystam na pewno, bo widzę, że wesz co mówisz! Lecę do sklepu
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 18:21   #5508
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
Nie zbankrutuję, tylko pieniądze przeznaczone na Humektan wydam po prostu na oliwkę Z rady skorzystam na pewno, bo widzę, że wesz co mówisz! Lecę do sklepu
Jeśli to taka zamiana, to popieram. Humektan wiele dziewczyn zapychał.
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 19:32   #5509
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Uff, w końcu w domu. Znowu musiałam zrobić rajd, tym razem po marketach :P Tradycyjnie już w 2 nie było tej oliwki, tylko inne 'bardziej markowe'. Nie zniechęciłam się jednak i poszłam dalej. Na szczęście w trzecim sklepie ją znalazłam. Mam nadzieję, że opłaciło się wydać 11,95, przejść taki kawał i poocierać sobie stopy przez buty :P
Zapach oliwki jest rzeczywiście bardzo fajniutki i przyjemny. Spodziewałam się, że będzie ciut gęstsza, ale może to wina wysokiej temperatury powietrza. Konsystencja jednak nie stanowi dla mnie kryterium oceny, bo najważniejsze są oczywiście efekty Ogólnie jestem pełna nadziei.
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-30, 19:57   #5510
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

oliwka chyba z natury jest lejąca
Ja w każdym razie podziwiam - na razie nie zanosi się, żebym miała takową używac, bałabym się


a propos skrobi - w zasadzie to przecież mąka ziemniaczana... Więc dla oszczędności na początek możesz spróbowac tak ;]



W sumie to piszę, żeby zakomunikować, że na jutro zapisałam się do kosmetyczki. o 12 chwila prawdy (i sprawdzenie paznokci przed wejściem ;P)
W zasadzie miałam iśc do innej, ale jak zadzwoniłam z pytaniem o termin i powiedziałam że chcę podstawowy, babka zaczęła mi wciskać przez telefon jeszcze algi, masaz i ampułki, to podziękowałam. (wiem po co dzwonię, nie?) Nie cierpię nagabywania :<

Zdam relację.. żebym sobie tylko sama wczesniej kuku nie zrobiła :x
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 20:05   #5511
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Tak tak, jest lejąca, tylko spodziewałam sie troszkę gęstszej (porównuję do oliwki Bambino)
Ja natomiast nie odważyłabym się iść na mechaniczne oczyszczanie twarzy. Bardzo bym się bała, że kosmetyczka zrobi mi krzywdę. Z drugiej strony to są obawy osoby, która taki zabieg zna tylko z opowiadań
Mimo wszystko, trzymam kciuki, że będzie dobrze eLWhy
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 20:09   #5512
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
(...) a propos skrobi - w zasadzie to przecież mąka ziemniaczana... Więc dla oszczędności na początek możesz spróbowac tak ;]

W sumie to piszę, żeby zakomunikować, że na jutro zapisałam się do kosmetyczki. o 12 chwila prawdy (i sprawdzenie paznokci przed wejściem ;P)
W zasadzie miałam iśc do innej, ale jak zadzwoniłam z pytaniem o termin i powiedziałam że chcę podstawowy, babka zaczęła mi wciskać przez telefon jeszcze algi, masaz i ampułki, to podziękowałam. (wiem po co dzwonię, nie?) Nie cierpię nagabywania :<

Zdam relację.. żebym sobie tylko sama wczesniej kuku nie zrobiła :x
kiedyś próbowałam skrobią ziemniaczaną - ma trochę za duże drobinki i średnio to wygląda... Ale może nie umiem nakładać... [Próby z pudrem brązującym były w moim przypadku bez sensu, nie umiem zrobić tego tak, żeby nie było plam...]

W samo południe - pewnie parówka przed oczyszczaniem nie będzie potrzebna Trzymamy kciuki za to, żeby pani nie miała stalowych palców.
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 20:11   #5513
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

oj eLWhy czekam zniecierpliwiona na relacje A Twoja skora jak wygląda na dzień przed zabiegiem? Znikły już te gule? I co masz do oczyszczania... bardziej pryszcze i krostki czy zaskórniki?
Też chyba nie odważyłabym sie na mechaniczne...

Blondynko nakładasz ta oliwke na sucha skore i zostawiasz? Czy na wilgotną a po paru minutach wycierasz wacikiem? I czy nakładasz ja codziennie czy tylko jak poczujesz potrzeb?
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 20:25   #5514
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Talking Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Oj, na pewno zdam relację... Tez się boję jak cholera. Ale raz w zyciu spróbuję. Potem zobaczymy - czy się zniechęcę czy nie... Tyle kosmetyczek na śwecie, a babeczka nie wie nawet że to, czy w przysżłości dam zarobić jej i innym zalezy właśnie od niej cóż za odpowiedzialność

Do usunięcia mam głównie wągry i zanieczyszczone pory (takie małe grudki w większych skupiskach, m. in na brodzie), nic większego nie widzę i mam nadzieję - nie zobaczę.
Mam nadziejęto oczyścić, a potem wziąć się za wzmożoną terapię przeciw rozszerzonym porom (moją własną, jeszcze nie wiem do końca na czym będzie polegała )

Gule częściowo się wchłonęły,częściowo im pomogłam, strupy zeszly, pozostało czekać, aż przebarwienia po nich znikną (w co wierzę...)

Trzymajcie kciuki ;]

Ja też za was trzymam NIEWYCISKACZKI
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 20:31   #5515
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez QsQs Pokaż wiadomość
(...) Blondynko nakładasz ta oliwke na sucha skore i zostawiasz? Czy na wilgotną a po paru minutach wycierasz wacikiem? I czy nakładasz ja codziennie czy tylko jak poczujesz potrzeb?
Na wilgotną, trochę masuję, zostawiam na jakiś czas i czasami przecieram delikatnie wacikiem, a czasami nic już nie robię (to zależy w jakim stopniu się wchłonie)
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 23:20   #5516
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

qsqs - cierpliwosci, to nie jest tak, ze jak przestaniesz wyciskac to od razu wszystkie pryszcze przestana sie pojawiac... ale powinno byc ich jednak mniej jak nie bedziesz roznosic przez wyciskanie i DOTYKANIE - to tez wazne by nie jezdzic caly dzien rekami po twarzy

ja ostatnio nie mam netu w domu, wiec nie moge czesto zagladac... teraz pisze z komputera jego bo on smacznie spi
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 23:31   #5517
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
qsqs - cierpliwosci, to nie jest tak, ze jak przestaniesz wyciskac to od razu wszystkie pryszcze przestana sie pojawiac... ale powinno byc ich jednak mniej jak nie bedziesz roznosic przez wyciskanie i DOTYKANIE - to tez wazne by nie jezdzic caly dzien rekami po twarzy

ja ostatnio nie mam netu w domu, wiec nie moge czesto zagladac... teraz pisze z komputera jego bo on smacznie spi

no quleczka teraz masz inne sprawy niż zamartwianie sie pryszczami

No moja krosta zrobiła sie jeszcze bardziej czerwona i na dodatek bolesna. To taki typowy pryszcz nastolatki. Ale dzisiaj będzie @ wiec mam nadzieje, ze więcej tego nie będzie
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-31, 06:27   #5518
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Wczoraj wieczorem użyłam peelingu (może nie powinnam?), a dzisiaj plamki na brodzie są bardziej widoczne niż wczoraj.
Co do oliwki, nie obudziłam się 'jak wysmarowana olejem' :P Sama nie wiem czy to jej zasługa, czy wszystko zostało na pościeli. Pory nie są rozszerzone, więc na razie jest dobrze Nawet miejsca przy skrzydełkach nosa, które ostatnio wysuszyłam tak, że swędziały i piekły, są nawilżone. Chyba przesadziłam z Sudocremem, ponieważ pojawiły się suche skórki wokół plamek, a oliwka sobie z tym nie poradziła. Jednak winę zwalam tylko i wyłącznie na moją nadgorliwość i nakładanie Sudocremu pod rząd na noc, dzień i noc
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-31, 10:16   #5519
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

ten peeling to chyba nienajlepsza sprawa, choć w sumie zalezy co rozumiesz pod pojęciem plamek...


A ja mam cykoooraaa.. :x wychodzę za 15 minut... Dziś się rano tak przejmowałam, że aż mnie brzuch bolał. Dawno mi się takie nerwy nie zdarzały, nawet w sesji ! :p
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-31, 12:24   #5520
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

eLWhy no i jak tam po? Pisz jak tylko wrócisz.

Ja sobie zmasakrowałam wszytko co sie dało i jestem cala czerwona.
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.