Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-15, 21:53   #541
Nanatsusaya
Raczkowanie
 
Avatar Nanatsusaya
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 192
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

podziwiam wiedzę wielbię i szanuję, naprawdę, cudownie że jest taki wątek ,składam wielkie dzięki
Nanatsusaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-15, 21:58   #542
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Nanatsusaya Pokaż wiadomość
podziwiam więdzę, wiedzę wielbię i szanuję, naprawdę, cudownie że jest taki wątek ,składam wielkie dzięki
Zgadzam siemoze w koncu unikne kupowania bubli


Jolie-wielkie dzieki
Wiec bede tej ozywki uzywac razem z szamponem Jasona.Wlasnie sobie oczyscilam polke w lazience -stoja na niej tylko te produkty z dobrym skladem
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-15, 22:00   #543
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Nanatsusaya Pokaż wiadomość
podziwiam wiedzę wielbię i szanuję, naprawdę, cudownie że jest taki wątek ,składam wielkie dzięki
nie ma za co i dziękuję za miły komplement
Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Zgadzam siemoze w koncu unikne kupowania bubli


Jolie-wielkie dzieki
Wiec bede tej ozywki uzywac razem z szamponem Jasona.Wlasnie sobie oczyscilam polke w lazience -stoja na niej tylko te produkty z dobrym skladem
nie ma za co- życzę miłego użytkowania i zachwycających efektów
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-15, 22:17   #544
rudeee
Raczkowanie
 
Avatar rudeee
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 407
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Kaufland, Aile hair care, conditioner.

INCI: aqua, cetrimonium chloride, cetearyl alcohol, parfum, poliquaternium-7, d-panthenol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, benzyl alcohol.

Nie znam sie jakoś bardzo na składach, ale sprawdziłam mniej więcej co robi każdy składnik. Juz na pierwszy rzut oka wydaje sie, ze nic ciekawego w tej odzywce nie ma. Wiec błagam, niech mi ktoś wyjaśni - czemu ona tak rewelacyjnie działa na włosy????
rudeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-15, 23:22   #545
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez rudeee Pokaż wiadomość
Kaufland, Aile hair care, conditioner.

INCI: aqua, cetrimonium chloride, cetearyl alcohol, parfum, poliquaternium-7, d-panthenol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, benzyl alcohol.

Nie znam sie jakoś bardzo na składach, ale sprawdziłam mniej więcej co robi każdy składnik. Juz na pierwszy rzut oka wydaje sie, ze nic ciekawego w tej odzywce nie ma. Wiec błagam, niech mi ktoś wyjaśni - czemu ona tak rewelacyjnie działa na włosy????
No cóż - skład faktycznie do długich nie należy ale to go nie dyskryminuje. Może tym razem zacznę od końca - 3 ostatnie to konserwanty (w tym benzyl alcohol będący także substancją zapachową) Potem mamy wit. B5 (łagodzi, dzięki niej włosy nabierają elastyczności są odżywione i długo nawilżone) kolejny składnik (co oznacza, że jest go więcej) dziala antystatycznie i powłokotwórczo - otacza włos, sprawiając, że staje się on gladszy. Next to zapach trochę go za dużo (moze podrażniać). Kolejny składnik, czyli o jeszcze większym stężeniu- to emolient odpowiedzialny za nawilżanie. Końcówka (czyli początek) to cetrimonium - antystatyk i woda.
Co w tej odżywce jest fajne: woda, cetearyl, poliquatermium i pantenol. Niby niewiele, ale z drugiej strony skoro skład jest prosty, nia zbędnych zapychaczy to stężenie np. cetearyl'u jest dużo większe niż w "standardowej" odżywce z całym zastępem chemicznych dobrodziejstw. Oczywiście nie jest to bomba odzywcza i włosom trzeba jeszcze czegoś extra na dokarmienie i wzmocnienie cebulek, ale IMO ta odżywka powinna nieźle je nawadniać. Czasami to co proste jest lepsze niż wymyślne i skomplikowane może ta odżywka to właśnie takie COŚ
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-15, 23:29   #546
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Ja na masce Carotta Kallosa mam taki oto krótki skład:

Viz (zapewne po węgiersku woda), Cetyl Alcohol, Cocamea, Propilen glicol, Magnesum nitrat, Parfum.

Kupiłam z ciekawości spróbowania Kallosa, mam nadzieję, że jest tam w środku coś dobrego...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-16, 00:01   #547
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Ja na masce Carotta Kallosa mam taki oto krótki skład:

Viz (zapewne po węgiersku woda), Cetyl Alcohol, Cocamea, Propilen glicol, Magnesum nitrat, Parfum.

Kupiłam z ciekawości spróbowania Kallosa, mam nadzieję, że jest tam w środku coś dobrego...
Przynajmniej miałaś mało do wklepywania Skład prosty co zapewne znaczy, że udział (%) składników na początku składu jest dużo większy niż przy składzie na 6 linijek Cetyl alcohol - emolient zapewniający włosom nawilżenie, podobnie glikol propylenowy. Tajemnicą jest dla mnie składnik "cocamea" nawet google tego nie zna mogę jedynie przypuszczać, że jest to albo jakiś składnik pochodzący z kokosa, albo coś na kształt cocoamide MEA czyli składnik zwiększający gestość (również na bazie kokosa). Tak czy siak główne skrzypce grają tutaj emolienty więc włosy spragnione pozostawać nie powinny. Przy czym, podobnie jak w przypadku odżywki rudeee trzeba zaaplikować im coś eksta na dokarmienie.

Edit: porównałam ten sklad z carottą na KWC i najprawdopodobniej chodzi o cocamide MEA, który w odżywkach jest substancją zagęszczającą. Podsumowując: kosmetyk ten nawodni włosy nie powodując ich obciążenia.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death

Edytowane przez Jolie2601
Czas edycji: 2008-05-16 o 11:46
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-16, 12:27   #548
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Jolie, dziekuję Ci bardzo Wczoraj nałożyłam tą maskę i włosy wyglądają świetnie, w dodatku są świeże i puszyste - nie przetłuszczają się, a myłam włosy wczoraj
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-16, 12:32   #549
rudeee
Raczkowanie
 
Avatar rudeee
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 407
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziękuję serdecznie za analizę

Mam w związku z tym pytaniem - co dokrami włosy wystarczająco? Jakaś maska drogeryjna arz w tygodniu i 2 razy w tygodniu domowa, olejowo - jajeczna wystarczą? Bo jeśli chodzi o wzmacnianie cebulek to dostają chyba nawet więcej niż potrzebują
rudeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-16, 15:24   #550
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Jolie, dziekuję Ci bardzo Wczoraj nałożyłam tą maskę i włosy wyglądają świetnie, w dodatku są świeże i puszyste - nie przetłuszczają się, a myłam włosy wczoraj
Nie dziwi mnie to - nie ma silikonów, nie ma film - formersów, które oblepiają włosy. IMO nie ma szans na obciążenie. Warto zakrólikować
Cytat:
Napisane przez rudeee Pokaż wiadomość
Dziękuję serdecznie za analizę

Mam w związku z tym pytaniem - co dokrami włosy wystarczająco? Jakaś maska drogeryjna arz w tygodniu i 2 razy w tygodniu domowa, olejowo - jajeczna wystarczą? Bo jeśli chodzi o wzmacnianie cebulek to dostają chyba nawet więcej niż potrzebują
Nie ma za co Możesz stosować wszystko to co wymieniłaś - jakieś oleje, jajko, jak się lubisz bawić to mozesz drożdże (o ile nie masz suchych włosów) może też być jakaś drogeryjna maska, albo np. Wax polski. To "wystarczy" by nakarmić włosy
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-16, 16:37   #551
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Farmona, Radical, Serum ziołowo - witaminowe do włosów suchych i zniszczonych


Skład: aqua, ethyl acohol, horsetail, cetrimonium chloride, cetearyl alcohol, oleyl erucate, panthenol, ceteareth-20, methyldibromo glutaronitrile, phenoxyethanol, parfum
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-16, 17:03   #552
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
Farmona, Radical, Serum ziołowo - witaminowe do włosów suchych i zniszczonych


Skład: aqua, ethyl acohol, horsetail, cetrimonium chloride, cetearyl alcohol, oleyl erucate, panthenol, ceteareth-20, methyldibromo glutaronitrile, phenoxyethanol, parfum
Widzę, ze jest sezon na krótke składy
Jak widać serum ma hair killera na początku składu w postaci alkoholu etylowego i za to dostaje wielkiego minusa. 3cim skadnikiem jest skrzyp. Cetromonium działa antystatycznie i konserwująco. Cetearyl alcohol ma działanie nawilżające (gdyby zamienić alkohol etylowy i cetylowy miejscami to byłoby lepiej) oleyl erucate to również emolient. Pantenol (prowit. B5) działa nawilżająco i odżywiająco. Reszta to emulgaotr, konserwanty i zapach.
Skład zasadniczo jest w porządku, ale etanol i włosy suche i zniszczone nie idą ze sobą w parze. Przy regularnym stosowaniu bardzo prawdopodobne jest wysuszenie włosów. Dla mnie ten alkohol na drugim miejscu skreśla ten kosmetyk. Przyczepię się jeszcze do nazwy - serum zawiera jedną witaminę i jedno zielsko, więc nazwa "serum ziołowo- witaminowe" to lekkie naciąganie rzeczywistości
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-16, 17:18   #553
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziekuję Jolie W takim razie poszukam innego preparatu na końcówki albo zostanę przy sprawdzonej "apteczce babunii"
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-16, 17:19   #554
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Golwell serum na zniszczone koncowki
skład;cyclopentasiloxane, dymethicone, dymethiconol, tocopheryl acetate, ethylhexyl, methoxycinnamate,parfum.

Sprzedajacy z allegro wyslal mi taki sklad..jak na goldwella wydaje mi sie on za krotki...moze zle spisal???Opiszcie mi go prosze..
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-16, 17:31   #555
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
Golwell serum na zniszczone koncowki
skład;cyclopentasiloxane, dymethicone, dymethiconol, tocopheryl acetate, ethylhexyl, methoxycinnamate,parfum.

Sprzedajacy z allegro wyslal mi taki sklad..jak na goldwella wydaje mi sie on za krotki...moze zle spisal???Opiszcie mi go prosze..
IMO skład jest cały i zawiera: silikon, silikon, silikon, wit.E, filtr UV i zapach.
Skład ubogi. Serum nie będzie regenerować, oblepi tylko końce i ochroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale nie "wyleczy" przyczyny rozdwajania etc.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-16, 18:23   #556
marym
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 45
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Znów po prośbie. dziś byłam w The Body Shopie, przypomniało mi się o miodowym szamponie i odżywce nawilżającej. Pamiętam, że miałam kiedyś oliwkowy szampon i odżywkę, niby nabłyszczające – ale miały też nawilżać i było z tym kiepsko. Natomiast ten szampon i odżywka mają niezłe recenzje, więc rozważam je.


The Body Shop, Honey Moisturizing Shampoo (Nawilżający szampon z miodem)

Water, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Stearic Acid, Honey, Coconut Acid, Glycerin, Acrylates/Palmeth-25 Acrylate Copoymer, Bertholletia Excelsa (Brazil) Nut Oil, Sodium Chloride, Sodium Isothionate, Olea Europea (Olive) Fruit Oil, Phenethyl Dimethicone, Phenoxyethanol, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Zea Mays (Corn) Starch, Cetearyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Fragrance, Lanolin, Polyquaternium-10, Methylparaben, Aminomethyl Propanol, Cocamidopropyl Betaine, Hydrogenated Castor Oil, Hydrolysed Wheat Protein, PG-Propyl Silanetriol, Polyquaternium-7, Propylparaben, Bertothelia Excelsa (Brazil) Nut Amino Acids, Wheat Amino Acids, Disodium EDTA, Tocopherol, Potassium Sorbate, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Titanium Dioxide



The Body Shop, Honey Moisturizing Conditioner (Nawilżająca odżywka z miodem)

Water, Cetearyl Alcohol, Musa Sapentum 9Banana) Pulp, Glyceryl Stearate, Amodimethicone, Bertothelia Excelsa (Brazil) Nut Oil, Ceteareth-20, Glycerin, Steartrimonium Methosulfate, Lanolin, Olea Europea (Olive) Fruit Oil, Phenethyl Dimethicone, Sesamum Indicum (Sesame) Seed oil, Benzyl Alcohol, Fragrance, Hydroxyethylcellulose, Isopropyl Alcohol, Methylparaben, Prpopylparaben, Bertholletia Excelsa (Brazil Nut) Amino Acids, Cetrimonium Chloride, Trideceth-12, Wheat Amino Acids, Sodium Chloride, Citric Acid, Disodium EDTA, Tocopherol, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate.



Myślę też o kokosowym wosku do włosów (podobno tylko z naturalnych składników. :P ) – jako nawilżaczowi na końcówki. Co Wy na to?

The Body Shop, Coconut Oil Hair Shine (kokosowy wosk do włosów)

Hydrogenated Coconut Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-8 Beeswax, Hydrogenated Vegetable Oil, Lanolin, Copernica Cerifera (Caranuba) Wax, Octyl-dodecanol, Fragrance, Daucus Carota Sativa (Carrot) Oil, Propylparaben, Methylparaben, Tocopherol, Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lg_honey_moisturizing_shampoo_rpk.jpg (21,9 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lg_honey_moisturizing_conditioner_rpk.jpg (21,8 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lg_coconut_hair_shine.jpg (15,8 KB, 8 załadowań)
marym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-16, 18:51   #557
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez marym Pokaż wiadomość
Znów po prośbie. dziś byłam w The Body Shopie, przypomniało mi się o miodowym szamponie i odżywce nawilżającej. Pamiętam, że miałam kiedyś oliwkowy szampon i odżywkę, niby nabłyszczające – ale miały też nawilżać i było z tym kiepsko. Natomiast ten szampon i odżywka mają niezłe recenzje, więc rozważam je.


The Body Shop, Honey Moisturizing Shampoo (Nawilżający szampon z miodem)

Water, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Stearic Acid, Honey, Coconut Acid, Glycerin, Acrylates/Palmeth-25 Acrylate Copoymer, Bertholletia Excelsa (Brazil) Nut Oil, Sodium Chloride, Sodium Isothionate, Olea Europea (Olive) Fruit Oil, Phenethyl Dimethicone, Phenoxyethanol, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Zea Mays (Corn) Starch, Cetearyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Fragrance, Lanolin, Polyquaternium-10, Methylparaben, Aminomethyl Propanol, Cocamidopropyl Betaine, Hydrogenated Castor Oil, Hydrolysed Wheat Protein, PG-Propyl Silanetriol, Polyquaternium-7, Propylparaben, Bertothelia Excelsa (Brazil) Nut Amino Acids, Wheat Amino Acids, Disodium EDTA, Tocopherol, Potassium Sorbate, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Titanium Dioxide



Ten szampon ma swietne recenzje na jednym forum zagranicznym o lokach Jestem bardzo ciekawa co sie w nim takiego kryje
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-16, 21:16   #558
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
Dziekuję Jolie W takim razie poszukam innego preparatu na końcówki albo zostanę przy sprawdzonej "apteczce babunii"
Nie ma za co Zdecydowania babunia lepsza. Masakrowanie końcówek alkoholem to nie jest to co włosy lubią najbardziej
Cytat:
Napisane przez marym Pokaż wiadomość
The Body Shop, Honey Moisturizing Shampoo (Nawilżający szampon z miodem)

Water, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Stearic Acid, Honey, Coconut Acid, Glycerin, Acrylates/Palmeth-25 Acrylate Copoymer, Bertholletia Excelsa (Brazil) Nut Oil, Sodium Chloride, Sodium Isothionate, Olea Europea (Olive) Fruit Oil, Phenethyl Dimethicone, Phenoxyethanol, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Zea Mays (Corn) Starch, Cetearyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Fragrance, Lanolin, Polyquaternium-10, Methylparaben, Aminomethyl Propanol, Cocamidopropyl Betaine, Hydrogenated Castor Oil, Hydrolysed Wheat Protein, PG-Propyl Silanetriol, Polyquaternium-7, Propylparaben, Bertothelia Excelsa (Brazil) Nut Amino Acids, Wheat Amino Acids, Disodium EDTA, Tocopherol, Potassium Sorbate, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Titanium Dioxide
Skład ma dość długi, więc może skupię się na tym co ma znaczenie
- honey- miodek, bardzo fajny składnik, nawilża i odżywia włosy
- coconout acid - nawilża
- gliceryna - zatrzymuje wodę we włosach
- olej z orzesznicy wyniosłej (rzech brazylijski) odżywia, nawilża
- olej z oliwki europejskiej - jak wyżej
- skrobia kukurydziana - odbudowuje włosy
- cetearyl alcohol- odpowiada za nawilżenie
- proteiny i aminokwasy pszeniczne- odżywienie
- aminowkasy pochodzące z orzesznicy wyniosłej (odżywianie)
- wit. E odżywia
- TiO2- filtr UV

Reasumując: bardzo dużo substancji czynnych, detergentowo nie jest agresywny, dużo nawilżaczy i substancji o dzialaniu odżywczym. Nazwa trafna - nawilżał będzie. Teraz to co mi się w nim nie podoba(pogrubione): chlorek sodu wysoko w skladzie, podobnie zapach i kilka konserwantów (tych z końca składu nie pogrubiłam bo są na właściwej pozycji w składzie) co może być przyczyną podrażnień. Jeśli nie ma się problemów ze skórą na głowie to szampon jest bardzo ok.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-16, 22:15   #559
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez marym Pokaż wiadomość
The Body Shop, Honey Moisturizing Conditioner (Nawilżająca odżywka z miodem)

Water, Cetearyl Alcohol, Musa Sapentum 9Banana) Pulp, Glyceryl Stearate, Amodimethicone, Bertothelia Excelsa (Brazil) Nut Oil, Ceteareth-20, Glycerin, Steartrimonium Methosulfate, Lanolin, Olea Europea (Olive) Fruit Oil, Phenethyl Dimethicone, Sesamum Indicum (Sesame) Seed oil, Benzyl Alcohol, Fragrance, Hydroxyethylcellulose, Isopropyl Alcohol, Methylparaben, Prpopylparaben, Bertholletia Excelsa (Brazil Nut) Amino Acids, Cetrimonium Chloride, Trideceth-12, Wheat Amino Acids, Sodium Chloride, Citric Acid, Disodium EDTA, Tocopherol, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate.
Po kolei:
- cetearyl alc - nawilżanie
- miąższ z banana plamistego - bardzo ciekawy składnik o działaniu odzywczym- bogate źródło aminokwasów, węglowodanów, tłuszczy i całej masy witamin (zainteresowanych odsyłam do np. wikipedii)
- olej i aminokwasy z orzesznicy wyniosłej - nawilżenie, odzywienie,
- gliceryna- zatrzymuje wodę we słosach
- lanolina- zmiękcza
- olej z oliwki europejskiej- odżywia, nawilża
- olej z ziaren sezamu nawilża, odzywia
- wit. E odżywia
- aminokwasy pszeniczne- odzywienie

Bomba nawilżająco- odżywcza, znowu mogę się przyczepić do konserwantów i zapachu wysoko w składzie, ale przy takiej ilości nawilżaczy i składników odżywczych nie mam zamiaru. Bardzo fajny produkt. Tylko albo niedowidzę albo nie ma miodu

przeprzaszam, że tak długo, ale musiałam zgarnąć rodzicielkę z imprezy
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-16, 22:24   #560
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez marym Pokaż wiadomość
[/SIZE][/FONT] The Body Shop, Coconut Oil Hair Shine (kokosowy wosk do włosów)

Hydrogenated Coconut Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-8 Beeswax, Hydrogenated Vegetable Oil, Lanolin, Copernica Cerifera (Caranuba) Wax, Octyl-dodecanol, Fragrance, Daucus Carota Sativa (Carrot) Oil, Propylparaben, Methylparaben, Tocopherol, Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides
Wygląda smakowicie - olej kokosowy będzie odżywiał włosy, Caprylic/Capric Triglyceride- działanie nawilżające, wosk pszczeli, wosk carnauba, olej z marchwi - odżywianie, nabłyszczanie, TiO2 filtr UV

Ten kosmetyk to solidny odżywiacz, na końce jak znalazł, tylko ze względu na woski i oleje trzeba z nim uważać - za dużo i włosy będą pozlepiane i "tłustawe"
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-16, 22:33   #561
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Nie ma za co Zdecydowania babunia lepsza. Masakrowanie końcówek alkoholem to nie jest to co włosy lubią najbardziej

Skład ma dość długi, więc może skupię się na tym co ma znaczenie
- honey- miodek, bardzo fajny składnik, nawilża i odżywia włosy
- coconout acid - nawilża
- gliceryna - zatrzymuje wodę we włosach
- olej z orzesznicy wyniosłej (rzech brazylijski) odżywia, nawilża
- olej z oliwki europejskiej - jak wyżej
- skrobia kukurydziana - odbudowuje włosy
- cetearyl alcohol- odpowiada za nawilżenie
- proteiny i aminokwasy pszeniczne- odżywienie
- aminowkasy pochodzące z orzesznicy wyniosłej (odżywianie)
- wit. E odżywia
- TiO2- filtr UV

Reasumując: bardzo dużo substancji czynnych, detergentowo nie jest agresywny, dużo nawilżaczy i substancji o dzialaniu odżywczym. Nazwa trafna - nawilżał będzie. Teraz to co mi się w nim nie podoba(pogrubione): chlorek sodu wysoko w skladzie, podobnie zapach i kilka konserwantów (tych z końca składu nie pogrubiłam bo są na właściwej pozycji w składzie) co może być przyczyną podrażnień. Jeśli nie ma się problemów ze skórą na głowie to szampon jest bardzo ok.
Mam niesmiale pytanie - czy bedzie sie pienil?
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-16, 22:41   #562
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Mam niesmiale pytanie - czy bedzie sie pienil?
Będzie - już mi się powoli obraz rozmazuje ale z tego co naliczyłam ma 3 detergenty, tylko nie takie "żarłoczne" jak SLS IMO szampon jest całkiem całkiem
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-16, 22:50   #563
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Będzie - już mi się powoli obraz rozmazuje ale z tego co naliczyłam ma 3 detergenty, tylko nie takie "żarłoczne" jak SLS IMO szampon jest całkiem całkiem
Swietnie dziekuje
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-16, 22:59   #564
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Swietnie dziekuje
nie ma za co
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 12:38   #565
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Będę wdzięczna za zanalizowanie tych dwóch odzywek:

Tigi: Curls Rock Conditioner

Skład:

aqua (water), cetyl alcohol, behentrimonium methosulfate, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, glyceryl stearate se, parfum (fragrance), quaternium-52, stearyl alcohol, peg-7 glyceryl cocoate, bis (c13-15 alkoxy) pg-amodimethicone, glycerin, acetamidopropyl trimonium chloride, dimethicone, dimethiconol, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, panthenol, ppg-2 myristyl ether propionate, pentaerythrityl, pentaerythrityl tetracaprylate/tetracaprate, tetrasodium edta, hexyl cinnamal, limonene, linalool


Bumble and Bumble: Alojoba Conditioner

Skład:
water, cetearyl alcohol, dicetyldimomium chloride, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil (certified organic), hydrolyzed wheat starch, hydrolyzed wheat protein, wheat amino acids, aloe barbadensis leaf extract (certified organic), chamomilla recutita (chamomile) extract (certified organic), cucumis sativus (cucumber) extract (certified organic), panthenol (vitamin b5), retinyl palmitate, tocopheryl (vitamin e) acetate, methyl gluceth 10, butylene glycol, CYCLOPENTASILOXANE, peg 45m, steapyrium chloride, benzophenone-4, citric acid, disodium edta, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, linalool, limonene, butylpheryl methylpropional, hexyl cinnamal, fragrance
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 13:44   #566
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

VATIKA olejek kokosowy prosze ocencie skladzik....bo mysle ze jest super
INCI:
Coconut oil (Cocos nucifere oil)
Neem (Azadirachta indica Leaf extract)
Brahmi (Centella asiatica Plant extract)
Fruit extracts of Amla
Bahera and Harar (extracts of emblica officinalis Terminalia belirica and Terminalia chebula),
Kapur kachri (Hedychium spicatum rhizome extract)
Henna (Lawsonia inermis leaf extrac)
Milk (lac)
Rosemary oil (Rosmarinus officinalis oil)
Lemon oil (Citrus limonum oil)
TBHQ (t-butyl hydroquinone)
FragranceOlejek kokosowy do włosów
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 16:52   #567
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Mgiełka do włosów Avon Tahitian Holiday

AQUA, DIMETHICONE PEG-8 MEADOWFOAMATE, PANTHENOL, PHENOXYETHANOL, DIETHYLHEXYL SODIUM SULFOSUCCINATE, METHYLPARABEN, PARFUM, PPG-5-CETETH-20, TETRASODIUM EDTA,
CREATINE, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, PHOSPHORIC ACID, HYDROLYZED WHEAT STARCH, BENZOPHENONE-3, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, COCOS NUCIFERA OIL, HYDRALAZED WHEAT PROTEIN PG-PROPYL SYLANETRIOL, LAMINARIA DIGITATA EXTRACT, PELVETIA CANALICULATA EXTRACT, GARDENIA TAHITENSIS FLOWER EXTRACT, BENZYL ALCOHOL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE, LINALOOL, BENZYL BENZOATE, LIMONENE.

Z góry dziękuję
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 08:03   #568
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Alepia szampon z 7 olejami:
INCI:Acqua, potassium oleate, potassium linoleate, potassium laurate, Chamomilla recutita, Nigella sativa, Opuntia ficus-indica, Lactuca sativa, glycerin, flagrance : musc



Szampon do włosów kokosowy

Wygładza, powoduje, że po umyciu włosy są miękkie i lśniące. Przywraca włosom żywotność po szamponach, farbach chemicznych. Przeznaczony do włosów normalnych i kręconych. Zapch słodki, bardzo przyjemny.

SKŁAD :
Olej z Oliwek 94%, Olej Laurowy 3%, Olej z orzecha kokosowego 3%, eau, pH 6,7.

INCI:Acqua, potassium oleate, potassium linoleate, potassium coconut, potassium laurate, sodium citrate, glycerin.
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 08:22   #569
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

PROFISILK- Balsam do włosów z proteinami jedwabiu
water- woda ;-)
CETEARYL ALCOHOL | | alcohol cetylicus et stearylicus | 67762-27-0 | 267-008-6 | Alkohole, C16-18 | | Zmiękczająca/emulgująca/stabilizująca emulsję/środek zmętniający/regulująca lepkość |
DIPALMITOYLETHYL HYDROXYETHYLMONIUM METHOSULFATE | | | | | Kwas heksadekanowy, diester z metylosiarczanem N,N,N-tris(2-hydroksyetylo)metanaminiu m | | Antystatyczna/ułatwiająca rozczesywanie/odżywiająca włosy |
CETEARETH-20 | | | 68439-49-6 | | C16-18 alkohole, etoksylowane (20 mol EO średni stosunek molowy) | | Emulgująca/środek powierzchniowo czynny |
HYDROLYZED SILK | | | 96690-41-4 | 306-235-8 | Hydrolizaty proteinowe jedwabiu | | Antystatyczna/utrzymująca wilgoć/odżywiająca włosy/odżywiająca skórę |
PROPYL ME... coś tam- to jakiś rozpuszczalnik
d-Panthenol- nie wiem co to takiego ?
Fragrance- nie wiem co to takiego ?
PHENOXYETHANOL | | phenoxyethanolum | 122-99-6 | 204-589-7 | 2-fenoksyetanol | VI/1,29 | Konserwująca |
METHYLPARABEN | methylparaben | methylis parahydroxybenzoas | 99-76-3 | 202-785-7 | 4-hydroksybenzoesan metylu | VI/1,12 | Konserwująca |
Do konserwujących należą także: BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLOPARABEN I ISOBUTYLPARABEN
CITRIC ACID | citric acid | acidum citricum | 77-92-9 | 201-069-1 | Kwas 2-hydroksy-1,2,3- propanotrikarboksylowy | | Buforująca/chelatująca |
DMDM HYDANTOIN | | | 6440-58-0 | 229-222-8 | 1,3-bis(hydroksymetylo) - 5,5-dimetyloimidazolidyno-2,4-dion | VI/1,33 | Konserwująca |

tak to wygląda "chemicznie", jak myślicie jakie może mieć działanie na włosy?
Według etykiety producenta ma: włosy mają:- uzyskiwać połysk, dobrze rozczesywać się, układać, kolor włosw ma być wyraźniejszy i w znacznie mniejszym stopniu blaknie na słońcu, włosy są zdrowsze, spreżyste i dobrze nawilżone.

Jestem po pierwszym uzyciu i włosy są raczej "sztywne"- takie niezbyt miłe w dotyku... allllllllle prawie proste
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 13:14   #570
Giga10
Rozeznanie
 
Avatar Giga10
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 510
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Bardzo ładny skład
Wygląda na dokładnie przemyślany przez producenta, właściwie minimum "chemicznych" emolientów i niezbędnych dodatków, a cała reszta to naturalne składniki - ekstrakty, oleje, masełka i proteiny... Miód na włosy...
Zawiera:
* olej kokosowy
* ekstrakt z kokosa
* ekstrakt z osttropestu plamistego
* ekstrakt ze ślazu mauretańskiego
* masło palmowe
* olej z Limnanthes Alba [?]
* olej z nasion dzikiej oliwki
* wyciąg ze skrzypu zimowego
* wyciąg z pokrzywy
* wyciąg z alg Macrocystis Pyrifera
* wyciąg z owsa
* ocet
* pantenol
* proteiny sojowe
* proteiny z ziaren zbóż
* hydrolizowana zbożowa skrobia
W działanie poszczególnych składników nie będę się już wgłębiać, co by nie wyszła z tego powieść przyrodnicza w każdym razie widać, jakie bogactwo kryje się w składzie. Powinna nawilżać, że bajka , przynajmniej tyle z teorii


Z pewnością nie
a ja dziś wchodziłam na stronę strawberrynet.com, gdzie można zamówić ten szampon z odżywką i wszystko znalazłam, przeliczyło mi cenę na złote, ale nie jestem pewna jak z przesyłką. Wchodząc na customer service na temat "przesyłki - jak długo idzie moje zamówienie", doczytuję się, że jest ona bezpłatna, tylko wysyłka ekspresowa kosztuje 15 dolarów dla kraju w europie środk od jednego zamówienia. Jak zaczęłam składać zamówienie to też pokazuje mi cenę produktów i pisze shipping cost /koszty dostawy/ zero. Ten szampon i odżywka ma chyba najlepszy skład ze wszystkim tu opisywanych i chciałabym wypróbować. Czy ktoś już zamawiał z tej strony? A może ktoś zna bardzo dobrze angielski i mógłby to jeszcze sprawdzić?

Dodam jeszcze, że chodzi o odżywkę bumble&bumble creme de coco conditioner. Parę postów wyżej był też bardzo dobrze oceniony szampon
Giga10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:11.