Akcja 100 książek w 2017 roku :) - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-21, 14:24   #541
mari_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 123
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

3. Dom czwarty - Katarzyna Puzyńska
mari_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 16:53   #542
maytha
Rozeznanie
 
Avatar maytha
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 570
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

5. "Ofiara losu" Camille Lackberg

To czwarta część kryminalnej serii "Saga o Fjallbace". Bardzo miło spędziłam czas czytając poprzednie części i w przypadku "Ofiary losu" nie było inaczej
maytha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 17:10   #543
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

27. Gustaw Morcinek - Łysek z pokładu Idy
28. Shannon Samantha - Zakon Mimów (już kończę i dzisiaj skończę )
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 17:45   #544
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Stara baba jestem, która czasem dla "odmóżdżenia" a czasem z ciekawości lubi przeczytać bajeczki a inne czyta z sentymentu 92 rocznik



Wójciak napisała chyba trzy książki: jedna po MasterChefie,Warzywo i Ziarno. Chciałabym nawet jeszcze raz je przejrzeć ale w moim mieście nie ma
La Veganistą jestem zauroczona
Książka Er.vegana może już wydrukowana, tylko czeka na premierę? Nie mogę się doczekać i jestem ciekawa czym nas zaskoczy
Nie ma za co - ciesze się, ze moje recenzje na coś Ci się przydałyCo do produktów BasiaBasia to teraz wyprodukowali masło migdałowe, ale nie jadłam
Rozumiem Ciekawe czy znalazłabyś, gdybym na blogu miała inny nick
Stara baba 4 lata starsza jestem i czuję się młodzieżowo choć akurat do dziecięcych książek raczej nie wracam (poza "Dziećmi z Bullerbyn" )

Z Erveganem też tak sobie myślę, że to może już lada moment

Masło migdałowe trzeba będzie koniecznie przetestować! Bardzo jestem ciekawa!

No obawiam się, że z innym nickiem by mi tak łatwo nie poszło

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
[/COLOR]W temacie nowości wydawniczych w wersji Vege - w marcu będzie premiera książki autora bloga Vegeneratbiegowy
Ooo, to też może być ciekawa sprawa!

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
27. Gustaw Morcinek - Łysek z pokładu Idy
28. Shannon Samantha - Zakon Mimów (już kończę i dzisiaj skończę )
Idziesz jak burza
Ja zabrałam się za "Historię nowego nazwiska" po włosku, tak jak się spodziewałam, idzie mi dość powoli, ale sama książka
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 17:54   #545
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

Cytat:
Napisane przez Szoszoszo Pokaż wiadomość
Stara baba 4 lata starsza jestem i czuję się młodzieżowo choć akurat do dziecięcych książek raczej nie wracam (poza "Dziećmi z Bullerbyn" )

Z Erveganem też tak sobie myślę, że to może już lada moment

Masło migdałowe trzeba będzie koniecznie przetestować! Bardzo jestem ciekawa!

No obawiam się, że z innym nickiem by mi tak łatwo nie poszło


Ooo, to też może być ciekawa sprawa!


Idziesz jak burza
Ja zabrałam się za "Historię nowego nazwiska" po włosku, tak jak się spodziewałam, idzie mi dość powoli, ale sama książka
Tez jestem 92 rocznik i nie czuje się stara hehe ale książek dla dzieci nie czytam, nie lubię, nie ciągnie mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:15   #546
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

Cytat:
Napisane przez Szoszoszo Pokaż wiadomość
Stara baba 4 lata starsza jestem i czuję się młodzieżowo choć akurat do dziecięcych książek raczej nie wracam (poza "Dziećmi z Bullerbyn" )

Z Erveganem też tak sobie myślę, że to może już lada moment

Masło migdałowe trzeba będzie koniecznie przetestować! Bardzo jestem ciekawa!

Idziesz jak burza
Ja zabrałam się za "Historię nowego nazwiska" po włosku, tak jak się spodziewałam, idzie mi dość powoli, ale sama książka
No żartowałam z tą starą babą Bardziej chodziło o to, że taki rocznik a wracam do książek z dzieciństwa... chyba przez sentyment

Er.Vegana nie mogę się doczekać ale szukałam w zapowiedziach kilku księgarni i niczego nie znalazłam

Książkę Vegeneratora znalazłam na bookmaster w zapowiedziach - z tego co pamiętam ma być w połowie marca

Z książek kulinarnych myślalam ostatnio o Smakowitej Elli, Przepisy na szczęście., Qmam kasze 2 (pierwsza część mnie nie zachwyciła, ale drugiej nie widzialam) , Cała obfitość. Wegetariańskie święto urodzaju. Znasz?

Ksiązka po wlosku?? Język szlifujesz

A masło migdałowe polecam Jeśli nei BasiaBasia to TerraSana



Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Tez jestem 92 rocznik i nie czuje się stara hehe ale książek dla dzieci nie czytam, nie lubię, nie ciągnie mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja czasem... jak muszę się odmóżdżyć lub jeśli darzę jakieś tytuły sentymentem.. np. uwielbiam Pinokia
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2017-01-21 o 18:17
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:22   #547
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
No żartowałam z tą starą babą Bardziej chodziło o to, że taki rocznik a wracam do książek z dzieciństwa... chyba przez sentyment

Er.Vegana nie mogę się doczekać ale szukałam w zapowiedziach kilku księgarni i niczego nie znalazłam

Książkę Vegeneratora znalazłam na bookmaster w zapowiedziach - z tego co pamiętam ma być w połowie marca

Z książek kulinarnych myślalam ostatnio o Smakowitej Elli, Przepisy na szczęście., Qmam kasze 2 (pierwsza część mnie nie zachwyciła, ale drugiej nie widzialam) , Cała obfitość. Wegetariańskie święto urodzaju. Znasz?

Ksiązka po wlosku?? Język szlifujesz

A masło migdałowe polecam Jeśli nei BasiaBasia to TerraSana




Ja czasem... jak muszę się odmóżdżyć lub jeśli darzę jakieś tytuły sentymentem.. np. uwielbiam Pinokia
Ja kompletnie nie hehe nawet nie mam sentymentu ani nic z dzieciństwa jeśli chodzi o bajkihehe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-21, 18:35   #548
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
No żartowałam z tą starą babą Bardziej chodziło o to, że taki rocznik a wracam do książek z dzieciństwa... chyba przez sentyment

Er.Vegana nie mogę się doczekać ale szukałam w zapowiedziach kilku księgarni i niczego nie znalazłam

Książkę Vegeneratora znalazłam na bookmaster w zapowiedziach - z tego co pamiętam ma być w połowie marca

Z książek kulinarnych myślalam ostatnio o Smakowitej Elli, Przepisy na szczęście., Qmam kasze 2 (pierwsza część mnie nie zachwyciła, ale drugiej nie widzialam) , Cała obfitość. Wegetariańskie święto urodzaju. Znasz?

Ksiązka po wlosku?? Język szlifujesz

A masło migdałowe polecam Jeśli nei BasiaBasia to TerraSana
Byłam dziś w księgarni polukać na książki i przemówiły do mnie głównie kucharskie Veganisty nie było ale zamówię sobie razem ze Smitten Kitchen, nie wytrzymam

"Smakowitą Ellę" mam i lubię (komuś pisałam o niej w wątku z 2016 roku chyba), pod względem szaty graficznej nie jest moja ulubiona, ale poza tym sprawdza się super. Zrobiłam tylko kilka rzeczy jak na razie, ale te, które przygotowałam, były pycha Dwóch następnych nie znam.

O "Obfitości" i "Całej obfitości" nawet Ci wspominałam dwie strony temu Przeglądałam dziś "Całą obfitość" po raz kolejny i jest bardzo ładnie wydana, jak wszystkie jego książki, tylko w jego przepisach, zarówno w necie, jak i w książkach kucharskich, jest TYLE składników, że zawsze wydawały mi się trochę wydumane. Jak widzę miliard rzeczy, które mają się znaleźć w daniu, to mój zapał trochę stygnie Ale może to zbyt kategoryczna opinia, tylko chwilę miałam ją w rękach i choć jest bardzo ciekawa, to miłości nie było.

A włoski szlifuję z dużą radością; teraz to właściwie odkurzam, bo przez ostatnie lata sporo pozapominałam, na szczęście idzie nawet sprawniej, niż myślałam
Tylko niestety polska okładka podoba mi się o wiele bardziej

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Ja kompletnie nie hehe nawet nie mam sentymentu ani nic z dzieciństwa jeśli chodzi o bajkihehe
U mnie też coś słabo z tym sentymentem
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:42   #549
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

6/2017



Irena
Autorzy: Małgorzata Kalicińska, Basia Grabowska
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:52   #550
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

Cytat:
Napisane przez Szoszoszo Pokaż wiadomość
Byłam dziś w księgarni polukać na książki i przemówiły do mnie głównie kucharskie Veganisty nie było ale zamówię sobie razem ze Smitten Kitchen, nie wytrzymam

"Smakowitą Ellę" mam i lubię (komuś pisałam o niej w wątku z 2016 roku chyba), pod względem szaty graficznej nie jest moja ulubiona, ale poza tym sprawdza się super. Zrobiłam tylko kilka rzeczy jak na razie, ale te, które przygotowałam, były pycha Dwóch następnych nie znam.

O "Obfitości" i "Całej obfitości" nawet Ci wspominałam dwie strony temu Przeglądałam dziś "Całą obfitość" po raz kolejny i jest bardzo ładnie wydana, jak wszystkie jego książki, tylko w jego przepisach, zarówno w necie, jak i w książkach kucharskich, jest TYLE składników, że zawsze wydawały mi się trochę wydumane. Jak widzę miliard rzeczy, które mają się znaleźć w daniu, to mój zapał trochę stygnie Ale może to zbyt kategoryczna opinia, tylko chwilę miałam ją w rękach i choć jest bardzo ciekawa, to miłości nie było.

A włoski szlifuję z dużą radością; teraz to właściwie odkurzam, bo przez ostatnie lata sporo pozapominałam, na szczęście idzie nawet sprawniej, niż myślałam
Tylko niestety polska okładka podoba mi się o wiele bardziej

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------


U mnie też coś słabo z tym sentymentem
Rzeczywiście - przepraszam, umknęło mi
Słyszałąm, ze w tych książkach "Obfitości" cięzko z niektórymi składnikami, że są "wydumane" ;/ To prawda? A tą ilością składników to podobnie jest w Minimalist Baker - niby minimalistyczna kuchnia a produktów od groma

A mogłąbyś mi przesłać kilka zrzutów ze smakowitej Elli?

Włoski znasz, wiec szybko sobie przypomnisz
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 19:16   #551
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

1. Moralność pani Dulskiej - Gabriela Zapolska

Pierwsza książka w tym roku przeczytana w całości Idzie mi tragicznie
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-21, 19:50   #552
Moviolka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 152
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
No żartowałam z tą starą babą Bardziej chodziło o to, że taki rocznik a wracam do książek z dzieciństwa... chyba przez sentyment

Er.Vegana nie mogę się doczekać ale szukałam w zapowiedziach kilku księgarni i niczego nie znalazłam

Książkę Vegeneratora znalazłam na bookmaster w zapowiedziach - z tego co pamiętam ma być w połowie marca

Z książek kulinarnych myślalam ostatnio o Smakowitej Elli, Przepisy na szczęście., Qmam kasze 2 (pierwsza część mnie nie zachwyciła, ale drugiej nie widzialam) , Cała obfitość. Wegetariańskie święto urodzaju. Znasz?

Ksiązka po wlosku?? Język szlifujesz

A masło migdałowe polecam Jeśli nei BasiaBasia to TerraSana




Ja czasem... jak muszę się odmóżdżyć lub jeśli darzę jakieś tytuły sentymentem.. np. uwielbiam Pinokia
Też lubię Pinokia - mam po polsku, angielsku i włosku (stara edycja z pięknymi ilustracjami). Uwielbiam książki dla dzieci z ilustracjami Szancera.

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

8. Jan Nemec- Historia światła. Biografia czeskiego artysty fotografa Drtikola. Bardzo mi się podobała.
Moviolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 20:59   #553
gojka24
Zakorzenienie
 
Avatar gojka24
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 4 094
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

Pewie nie uwierzycie, ale ani dzieci z bulerbyn ani ani z zielonego wzgórza nie czytałam. Choc jak mam byc szczera to ja lektur nie czytałam. Poza malymi wyjątkami. NP lalka Prusa bylam zachwycona i małego księcia kocham nad życie.
gojka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 21:09   #554
minka-80
...po prostu być.
 
Avatar minka-80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z kanapy ;)
Wiadomości: 4 161
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

8 "Dwanaście krzeseł" Eugeniusz Pietrow, Ilja Ilf. Bardzo zabawna książka. Podobała mi się I mimo, że ma już trochę lat to bardzo dobrze się czytało.
minka-80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 21:57   #555
xhankax
Zakorzenienie
 
Avatar xhankax
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ze Śląska
Wiadomości: 5 454
GG do xhankax
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
A jakie jeszcze znasz dobre książki tego autora?
Szelmostwa. .. zdecydowanie tak.

5/100 Więcej czerwieni, K. Puzynska

Jakoś trochę mi się to ciągnęło.. Nie wiem, może przesyt kryminałów. Ale jak zaczęłam serię, to doczytam do końca.
__________________
KKV
xhankax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 22:42   #556
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

10. Frances Hodgson Burnett - Mala Ksiezniczka

Zachecilyscie mnie tymi sentymentami Stwierdzam, ze ta ksiazka - mimo ze czyta sie ja w wieku 7, 8 lat - jest napisana dosyc ciezkim jezykiem jak na ksiazke dla dzieci. A historie sama w sobie uwielbiam tak samo teraz, jak lata temu.
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 22:53   #557
Vilena
hakuna matata
 
Avatar Vilena
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2 298
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

Cytat:
Napisane przez gojka24 Pokaż wiadomość
Pewie nie uwierzycie, ale ani dzieci z bulerbyn ani ani z zielonego wzgórza nie czytałam. Choc jak mam byc szczera to ja lektur nie czytałam. Poza malymi wyjątkami. NP lalka Prusa bylam zachwycona i małego księcia kocham nad życie.
Ja też nie czytałam Dzieci z Bulerbyn, nie było to lekturą w mojej szkole i jakoś się nie złożyło,a co do Małego księcia to nie potrafię zrozumieć fenomenu tej książki, dla mnie taki pre-Coehlo
a nie spotkałam nikogo kto by jej nie lubił-wszyscy zachwyceni. Chyba coś ze mną nie tak
__________________
It's not always rainbows and butterflies
It's compromise that moves us along
Vilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 07:07   #558
nestle301
Zakorzenienie
 
Avatar nestle301
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 10 759
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

5. "Polne kwiaty" Julia Heaberlin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie"
P. M.
nestle301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 08:45   #559
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

Cytat:
Napisane przez filozof_ka Pokaż wiadomość
1. Moralność pani Dulskiej - Gabriela Zapolska

Pierwsza książka w tym roku przeczytana w całości Idzie mi tragicznie
Początki czasem bywają trudne.. potem będzie łatwiej
Cytat:
Napisane przez Moviolka Pokaż wiadomość
Też lubię Pinokia - mam po polsku, angielsku i włosku (stara edycja z pięknymi ilustracjami). Uwielbiam książki dla dzieci z ilustracjami Szancera.

-
.
Tylko pozazdrościć takiej książki Mogłabyś wrzucić chociaż jedno zdjęcie książki od środka?
Cytat:
Napisane przez gojka24 Pokaż wiadomość
Pewie nie uwierzycie, ale ani dzieci z bulerbyn ani ani z zielonego wzgórza nie czytałam. Choc jak mam byc szczera to ja lektur nie czytałam. Poza malymi wyjątkami. NP lalka Prusa bylam zachwycona i małego księcia kocham nad życie.
Dzieci z Bulerbym nie przeczytałam w całości bo mi się nie podobało W ogóle mi nie szła lektura
Cytat:
Napisane przez Vilena Pokaż wiadomość
Ja też nie czytałam Dzieci z Bulerbyn, nie było to lekturą w mojej szkole i jakoś się nie złożyło,a co do Małego księcia to nie potrafię zrozumieć fenomenu tej książki, dla mnie taki pre-Coehlo
a nie spotkałam nikogo kto by jej nie lubił-wszyscy zachwyceni. Chyba coś ze mną nie tak
To ze mną też coś jest nie tak bo również "nie trawię" małego księcia Kiedyś w jakiejś recenzji ktoś napisał że jest to "bajeczka o dziecku, które podróżuje po planetach (a może napisał, że się włóczy?Nie pamiętam dokładnie) na których spotyka różnych meneli"
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-22, 08:46   #560
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

Ja kocham "Małego Księcia". Jest ponadczasowy i zdecydowanie nie jest to bajka dla dzieci.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 09:05   #561
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ja kocham "Małego Księcia". Jest ponadczasowy i zdecydowanie nie jest to bajka dla dzieci.
Szanuję osoby, które lubią tę książkę
Jedni widzą w niej piękno a inni nie - tak samo jest z "Oskarem i panią różą"
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 09:10   #562
bedlamite
Pojawiam się i znikam >.<
 
Avatar bedlamite
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 704
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

18. Diane Chamberlain - "Dar morza". Chyba najlepsza, jak do tej pory przeczytana przeze mnie książka tej autorki. Skończyłam ją dzisiaj w nocy, bo nie mogłam się od niej oderwać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2020: 65
filmy: 2020/8


Miałem ochotę przestać istnieć. Nie, nie popełnić
samobójstwo, nie umrzeć ale przestać istnieć.
Zamienić się w nic.

Jarosław Borszewicz - "Mroki"

Edytowane przez bedlamite
Czas edycji: 2017-03-12 o 20:49
bedlamite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 10:08   #563
Vilena
hakuna matata
 
Avatar Vilena
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2 298
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Szanuję osoby, które lubią tę książkę
Jedni widzą w niej piękno a inni nie - tak samo jest z "Oskarem i panią różą"
o, dokładnie-Oskar też do mnie nie przemawia
Widocznie ten typ literatury nie jest dla mnie
__________________
It's not always rainbows and butterflies
It's compromise that moves us along
Vilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 10:09   #564
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

13. "Iskra życia" Remarque. Bardzo dobrza literatura obozowa. Wstrząsająca. 8/10

14. "Poczytaj mi mamo. Tom 4"
Ja i dzieci bardzo lubimy tę serię 7/10
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 10:12   #565
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

Malego księcia nie czytałam, chyba czas nadrobić, tym bardziej, że takie sprzeczne opinie się tu pojawiają. A Dzieci z Bulerbyn to była moja ukochana lektura, aż mnie naszło na odświeżenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 10:21   #566
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

Cytat:
Napisane przez Vilena Pokaż wiadomość
Ja też nie czytałam Dzieci z Bulerbyn, nie było to lekturą w mojej szkole i jakoś się nie złożyło,a co do Małego księcia to nie potrafię zrozumieć fenomenu tej książki, dla mnie taki pre-Coehlo
a nie spotkałam nikogo kto by jej nie lubił-wszyscy zachwyceni. Chyba coś ze mną nie tak
Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
To ze mną też coś jest nie tak bo również "nie trawię" małego księcia Kiedyś w jakiejś recenzji ktoś napisał że jest to "bajeczka o dziecku, które podróżuje po planetach (a może napisał, że się włóczy?Nie pamiętam dokładnie) na których spotyka różnych meneli"
Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ja kocham "Małego Księcia". Jest ponadczasowy i zdecydowanie nie jest to bajka dla dzieci.
Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Szanuję osoby, które lubią tę książkę
Jedni widzą w niej piękno a inni nie - tak samo jest z "Oskarem i panią różą"
Ja chyba jestem gdzieś pomiędzy - też nie widzę "Małego księcia" jako bajki dla dzieci, ale nie jestem ani ogromną fanką, ani zdecydowaną antyfanką. Podobnie jak "Oskar i pani Róża" – też zrobiła na mnie duże wrażenie i cieszę się, że przeczytałam obie te książki, lubiłam je, ale nie to, że pokochałam

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Rzeczywiście - przepraszam, umknęło mi
Słyszałąm, ze w tych książkach "Obfitości" cięzko z niektórymi składnikami, że są "wydumane" ;/ To prawda? A tą ilością składników to podobnie jest w Minimalist Baker - niby minimalistyczna kuchnia a produktów od groma

A mogłąbyś mi przesłać kilka zrzutów ze smakowitej Elli?

Włoski znasz, wiec szybko sobie przypomnisz

Składniki są trochę wydumane, on chyba w ogóle ma taki styl. Dziś przymierzam się do zrobienia na obiad dni z jakiegoś jego przepisu z Guardiana, ale kurde, ile tam jest drobiazgów! No nie wiem, czy jak wleję do wielkiego gara pół łyżeczki wody różanej, to cokolwiek ją poczuję. Zwłaszcza że chwilę potem dowalę 2 łyżeczki harissy? Ale przetestuję

Ellę oczywiście podeślę dzisiaj - tylko nie wiem, czy tu zaśmiecać czy np. na maila Ci podrzucić?

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez muszynianka26 Pokaż wiadomość
Malego księcia nie czytałam, chyba czas nadrobić, tym bardziej, że takie sprzeczne opinie się tu pojawiają. A Dzieci z Bulerbyn to była moja ukochana lektura, aż mnie naszło na odświeżenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Myślę, że warto, moim zdaniem to jedna z takich książek, które warto poznać, nawet jeśli się znienawidzi (a może jednak się polubi lub pokocha...? ). A "Dzieci" kocham miłością wielką, do dziś ryczę ze śmiechu, jak sobie przypomnę o kawałku kiełbasy dobrze obsuszonej (zwłaszcza że w podobny sposób zapominam o wielu rzeczach, a niby tak sobie świetnie zakodowałam w pamięci ).
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 10:47   #567
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

Cytat:
Napisane przez Szoszoszo Pokaż wiadomość



Składniki są trochę wydumane, on chyba w ogóle ma taki styl. Dziś przymierzam się do zrobienia na obiad dni z jakiegoś jego przepisu z Guardiana, ale kurde, ile tam jest drobiazgów! No nie wiem, czy jak wleję do wielkiego gara pół łyżeczki wody różanej, to cokolwiek ją poczuję. Zwłaszcza że chwilę potem dowalę 2 łyżeczki harissy? Ale przetestuję

Ellę oczywiście podeślę dzisiaj - tylko nie wiem, czy tu zaśmiecać czy np. na maila Ci podrzucić?

.
Ja to wolę książki w których są łatwo dostępne składniki zwłaszcza że mieszkam w małej mieścinie, gdzie tych "wydumanych" nie ma a jednego, czy dwóch produktów nie bedę zamawiać w eko sklepie po to by przygotować jakąś potrawę, która jeszcze nie wiadomo, czy mi posmakuje Ja nawet nie wiem, czy w moim mieście kupi garisse (chyba tylko w jakimś tygodniu tematycznym w Lildu)

Dziękuje za Ellę Byłabym wdzięczna za spis treści i kilka fotek z przepisami. Nie wiem, czy jak tutaj wrzucisz to nie będzie spam bo mi to obojętne Może komuś też się przyda

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Vilena Pokaż wiadomość
o, dokładnie-Oskar też do mnie nie przemawia
Widocznie ten typ literatury nie jest dla mnie
Coelho (czy jak tam to się piszę ) też nie trawię
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 12:49   #568
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

Mnie się Mały Książę spodobał dopiero jak za drugim razem go czytałam, bo za pierwszym nie przypadł mi do gustu

Z chęcią odświeżyłabym sobie książkę Bracia Lwie Serce i w sumie Dzieci z Bullerbyn też


Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Coelho (czy jak tam to się piszę ) też nie trawię
Ja też go nie trawię, przeczytałam Alchemika i stwierdziłam, że nigdy więcej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 13:57   #569
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

4. R. Jonasson "Milczenie nocy" - drugi tom skandynawskiego kryminału z Ari Thorem w roli głównej 8/10
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 15:23   #570
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

11. F. H. Burnett - Maly lord
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-08 12:53:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:17.