Studia w Anglii 2014/15 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-13, 18:07   #31
nikkyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 319
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Ja na początku myślałam o studiach w Walii albo Irlandii. Ale ostatecznie o Anglii i Londynie zadecydował fakt, że mam tam znajomych i dalszą rodzinę.
Cytat:
Moja "próbna" biologia robiona wczoraj poszła mi na 45%. Szału nie ma, ale może do maja dobiję do tych oczekiwanych 70%. Więcej nie chcę.
Ja bym tak chciała mieć te 85 % z 3 rozszerzeń
__________________
www.magdalenelondon.com- prowadzę bloga o studiowaniu w Wielkiej Brytanii i emigracji

https://www.instagram.com/clfrparadise/
nikkyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 11:37   #32
lokata008
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 30
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Ja składałam na Surrey, Westminster, Brighton, hm coś na H, ale totalnie mi nazwa wypadła z głowy teraz, i jeszcze jedna uczelnia, ale na tę chwilę też nie mogę sobie przypomnieć

no musisz złożyć gdzieś jeszcze, jednak Surrey ma mocne wymagania
lokata008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 12:25   #33
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

ale ogólnie jesteś zadowolona z Westminister? Robią Wam jakieś wyjazdy, warto tam składać? Bo patrzyłam na ranking i w sumie jakoś wysoko z tym kierunkiem ten uni nie jest, ale wiadomo że rankingi to nie wszystko
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 16:55   #34
Olussiak
Raczkowanie
 
Avatar Olussiak
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 291
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Chciałabym iść na kierunek związany z Fashion Menagement. Westminster chce 3 rozszerzone na 65% albo 4 na 60%

szczerze mówiąc to już nie wiem co mam robić, matura w maju, a ja zdaje tylko 2 przedmioty rozszerzone. Nie za dobre rzeczy słyszałam o Metropolitan, podobno na początku biorą wszystkich, a potem jest duża redukcja ludzi na studiach.

Czy ktoś z Was robił sobie rok przerwy po maturze nadrabiał zaległości z angielskiego i zdawał IELTS? Jak to wygląda z waszej strony, jest to strata czasu czy zupełnie na odwrót? Zastanawiam sie wlasnie nad tym, a oprocz tego chcialabym zdać mature z wosu i już miałabym 3 przedmioty rozszerzone.

A tak w ogóle to ktoś słyszał o tym, że za poprawki na studiach się płaci?

I czy ktoś mógłby sie wypowiedzieć na temat tych uniwerków:
Middlesex University
University of West London

Edytowane przez Olussiak
Czas edycji: 2013-12-15 o 18:41
Olussiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 17:06   #35
nikkyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 319
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

O Middlesex wiem tyle, że nie wymagają tam certyfikatu. Przynajmniej moi znajomi dostali się tam z samą maturą.

Cytat:
Napisane przez Olussiak
Zastanawiam sie wlasnie nad tym, a oprocz tego chcialabym zdać mature z wosu i już miałabym 3 przedmioty rozszerzone.
Jakie dwa rozszerzenia zdajesz? Zakładam, że pewnie jednym z nich jest angielski.

W Polsce też płaci się za poprawki
__________________
www.magdalenelondon.com- prowadzę bloga o studiowaniu w Wielkiej Brytanii i emigracji

https://www.instagram.com/clfrparadise/

Edytowane przez nikkyyy
Czas edycji: 2013-12-15 o 17:07
nikkyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 17:22   #36
Olussiak
Raczkowanie
 
Avatar Olussiak
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 291
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez nikkyyy Pokaż wiadomość
O Middlesex wiem tyle, że nie wymagają tam certyfikatu. Przynajmniej moi znajomi dostali się tam z samą maturą.



Jakie dwa rozszerzenia zdajesz? Zakładam, że pewnie jednym z nich jest angielski.

W Polsce też płaci się za poprawki
angielski i biologia

Ja słyszałam coś takiego, ze trzeba naprawde nic nie robić na tych studiach, zeby nie zdać roku.

Edytowane przez Olussiak
Czas edycji: 2013-12-15 o 17:28
Olussiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 17:57   #37
nikkyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 319
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

A myślałaś o zdawaniu polskiego rozszerzonego? Akurat byś miała 3 rozszerzenia, a wystarczy pracę napisać. Wydaje mi się, że jest to stosunkowo najprostsze rozszerzenie.
__________________
www.magdalenelondon.com- prowadzę bloga o studiowaniu w Wielkiej Brytanii i emigracji

https://www.instagram.com/clfrparadise/
nikkyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-15, 18:20   #38
Olussiak
Raczkowanie
 
Avatar Olussiak
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 291
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez nikkyyy Pokaż wiadomość
A myślałaś o zdawaniu polskiego rozszerzonego? Akurat byś miała 3 rozszerzenia, a wystarczy pracę napisać. Wydaje mi się, że jest to stosunkowo najprostsze rozszerzenie.
właśnie rozważałam polski/wos ale jednak chyba wolałabym ten wos
Tylko, ze chyba zdecyduje sie to zdawać za rok, wolę zrobić sobie rok przerwy zdać IELTS i iść na studia do Anglii pewniejsza siebie. Poza tym w tym roku wolę sie skupić, zeby zdać pięknie maturkę z biologii i angielskiego
Olussiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 19:27   #39
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez Olussiak Pokaż wiadomość
właśnie rozważałam polski/wos ale jednak chyba wolałabym ten wos
Tylko, ze chyba zdecyduje sie to zdawać za rok, wolę zrobić sobie rok przerwy zdać IELTS i iść na studia do Anglii pewniejsza siebie. Poza tym w tym roku wolę sie skupić, zeby zdać pięknie maturkę z biologii i angielskiego
Ja jak na razie podałam geografię rozszerzoną, ang rozszerzony i włoski podstawę, ale myślę żeby z niego zrezygnować i w to miejsce włożyć polski na rozszerzeniu, z tym że czeka mnie zakuwanie, ale jeśli na dłuższa metę warto, to jakoś to przeboleję. Większość uniwersytetów wymaga 3 rozszerzeń? Dopiero od dziś wdrażam się w kwestię studiowania w Anglii, bo wcześniej wahałam się między Szwecją/Anglią, ale jednak się okazało, że na poziomie licencjackich jest bardzo mało kierunków prowadzonych po angielsku, za to na magistra jest już duży wybór.
Skąd wiecie, mniej-więcej jaki uniwersytet ma jakie wymagania jeśli chodzi o naszą maturę? Piszecie e-maile do konkretnych uczelni? Bo na stronie takiej jak http://www.whatuni.com/ wszędzie są jakieś punkty i nie bardzo ogarniam.
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 19:59   #40
nikkyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 319
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez solaola
Skąd wiecie, mniej-więcej jaki uniwersytet ma jakie wymagania jeśli chodzi o naszą maturę?
Ze stron uniwersytetów. Jeśli już masz wybrany kierunek, szukasz uniwersytetów i na ich stronach sprawdzasz wymagania dla danego kierunku
__________________
www.magdalenelondon.com- prowadzę bloga o studiowaniu w Wielkiej Brytanii i emigracji

https://www.instagram.com/clfrparadise/
nikkyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 20:40   #41
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez nikkyyy Pokaż wiadomość
Ze stron uniwersytetów. Jeśli już masz wybrany kierunek, szukasz uniwersytetów i na ich stronach sprawdzasz wymagania dla danego kierunku
Znalazłam coś takiego przy psychologii na University of East Anglia:
"European Baccalaureate: 75% overall" i żeby się dowiedzieć co dokładnie to oznacza to muszę napisać do nich maila? Bo jakąś taką stronę mają, że nie mogę się połapać co i jak
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-15, 20:59   #42
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
Znalazłam coś takiego przy psychologii na University of East Anglia:
"European Baccalaureate: 75% overall" i żeby się dowiedzieć co dokładnie to oznacza to muszę napisać do nich maila? Bo jakąś taką stronę mają, że nie mogę się połapać co i jak
European Baccalaureate to matura międzynarodowa..
Szczerze, to najlepiej napisać maila do uniwersytetu który Cię interesuje.

Od siebie jeszcze dodam, że ja żeby mniej więcej się zorientować na jakim poziomie jest dany uni patrzę na A-levels i jak np widzę "ABB" to już wiadomo że wymagają około 85%.
Przy okazji, mój wymarzony uni (Surrey) podał taki 'nieoficjalny' przelicznik, który NIE obowiązuje wszędzie, ale patrząc na to zawsze ma się lepsze rozeznanie:
AAA - an average of 90% including at least three Advanced Level courses.
AAB - an average of 85% including at least three Advanced Level courses.
ABB - an average of 85% including at least three Advanced Level courses.
BBB - an average of 80% including at least three Advanced Level courses.

Ale tak jak mówię, najlepiej pisz do uniwerku do wtedy będziesz mieć konkretną odpowiedź, to co podałam jest tylko to wstępnego rozeznania
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 21:10   #43
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez ferltoun Pokaż wiadomość
European Baccalaureate to matura międzynarodowa..
Szczerze, to najlepiej napisać maila do uniwersytetu który Cię interesuje.

Od siebie jeszcze dodam, że ja żeby mniej więcej się zorientować na jakim poziomie jest dany uni patrzę na A-levels i jak np widzę "ABB" to już wiadomo że wymagają około 85%.
Przy okazji, mój wymarzony uni (Surrey) podał taki 'nieoficjalny' przelicznik, który NIE obowiązuje wszędzie, ale patrząc na to zawsze ma się lepsze rozeznanie:
AAA - an average of 90% including at least three Advanced Level courses.
AAB - an average of 85% including at least three Advanced Level courses.
ABB - an average of 85% including at least three Advanced Level courses.
BBB - an average of 80% including at least three Advanced Level courses.

Ale tak jak mówię, najlepiej pisz do uniwerku do wtedy będziesz mieć konkretną odpowiedź, to co podałam jest tylko to wstępnego rozeznania
Dzięki wielkie , bardzo mi się to przyda na pewno, tymbardziej że już trochę świra dostaję z tym wszystkim
O Surrey też czytam, bo mają bardzo dobre opinie wśród studentów, a to też przecież bardzo ważne, tylko nie wiem czy matura pójdzie mi na tyle dobrze, żeby się dostać tak wysoko.
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 21:34   #44
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie , bardzo mi się to przyda na pewno, tymbardziej że już trochę świra dostaję z tym wszystkim
O Surrey też czytam, bo mają bardzo dobre opinie wśród studentów, a to też przecież bardzo ważne, tylko nie wiem czy matura pójdzie mi na tyle dobrze, żeby się dostać tak wysoko.
Nie ma sprawy
Co do matury, to też nie wiem czy mi pójdzie na tyle dobrze, a patrząc po próbnych.... to zadaję sobie pytanie "z czym do ludzi..?"
ale byłam na dniu otwartym w Surrey i jestem wniebowzięta dlatego musi mi się jakoś udać!
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 21:52   #45
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez ferltoun Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy
Co do matury, to też nie wiem czy mi pójdzie na tyle dobrze, a patrząc po próbnych.... to zadaję sobie pytanie "z czym do ludzi..?"
ale byłam na dniu otwartym w Surrey i jestem wniebowzięta dlatego musi mi się jakoś udać!
Właśnie bardzo mi się spodobało, to co o nich piszą i jakie mają opinię, ale na psychologię chcą AAA, a takim geniuszem to nie jestem...Średnia 90 ze matur z trzema rozszerzeniami . Jestem z Torunia i tutaj firma Conversa ma podpisany jakiś kontrakt i pośredniczą pomiędzy nami, a uniwerkami za darmo takimi:
University of Bedfordshire (Anglia)

University of Derby (Anglia)
University of South Wales (Walia)
University of Wolverhampton (Anglia)
University of Worcester (Anglia)

Wydaje mi się, że te dwa uni podkreślone będą okej, opinie mają w porządku ogólnie...Przedzwonię tam może jutro i się spytam, czy na doradztwo można się umówić.

PS co do motywacji to zerknij w mój podpis
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 22:10   #46
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
Właśnie bardzo mi się spodobało, to co o nich piszą i jakie mają opinię, ale na psychologię chcą AAA, a takim geniuszem to nie jestem...Średnia 90 ze matur z trzema rozszerzeniami . Jestem z Torunia i tutaj firma Conversa ma podpisany jakiś kontrakt i pośredniczą pomiędzy nami, a uniwerkami za darmo takimi:
University of Bedfordshire (Anglia)

University of Derby (Anglia)
University of South Wales (Walia)
University of Wolverhampton (Anglia)
University of Worcester (Anglia)

Wydaje mi się, że te dwa uni podkreślone będą okej, opinie mają w porządku ogólnie...Przedzwonię tam może jutro i się spytam, czy na doradztwo można się umówić.

PS co do motywacji to zerknij w mój podpis
Nie aplikowałam do ani jednego z tych których podałaś więc nie wiem ale jakoś nie ufam firmom pośredniczącym, wolę sama to wszystko załatwić, namęczyć się, ale wolę sama
a jaki chcesz kierunek? na mój Surrey chce ABB (85%), co wydaje się dla mnie strasznym wynikiem, ale może jakimś cudem się uda.. kto wie
i zarejestrowałaś się w UCAS? zaczęłaś PS? referencje? Nie chcę straszyć, ale deadline jest 15 stycznia i jak mówisz że dopiero teraz zaczęłaś się tym interesować, to sugeruję się pospieszyć

co do podpisu, motywujący! zobaczymy jak wyjdzie w praktyce
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 22:26   #47
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez ferltoun Pokaż wiadomość
Nie aplikowałam do ani jednego z tych których podałaś więc nie wiem ale jakoś nie ufam firmom pośredniczącym, wolę sama to wszystko załatwić, namęczyć się, ale wolę sama
a jaki chcesz kierunek? na mój Surrey chce ABB (85%), co wydaje się dla mnie strasznym wynikiem, ale może jakimś cudem się uda.. kto wie
i zarejestrowałaś się w UCAS? zaczęłaś PS? referencje? Nie chcę straszyć, ale deadline jest 15 stycznia i jak mówisz że dopiero teraz zaczęłaś się tym interesować, to sugeruję się pospieszyć

co do podpisu, motywujący! zobaczymy jak wyjdzie w praktyce
Wiesz, spytać i podpatrzeć co i jak zawsze mogę . A co do tematu to interesowałam się tym wcześniej, tylko że bardziej jeśli chodzi o Szwecję(miałabym rok przerwy, bo tam trzeba mieć wszystkie papiery i wyniki, żeby aplikować), a dzisiaj stwierdziłam, że może i nie ma co czekać tylko teraz już próbować znaleźć coś w Anglii(do której mnie zawsze baaardzo ciągnęło ). Więc taka zielona zupełnie w temacie to nie jestem, wiem co i jak mniej-więcej, jutro idę prosić panią od angielskiego o referencje i zaczynam myśleć o personal statement, zadzwonię do tej conversy i zobaczę co powiedzą. Jutro powinnam znać wyniki z rozszerzonego angielskiego i mam nadzieję, że chociaż zmartwienie o angielski nieco odpadnie .
I co do deadline to wiem, zabiorę się i może akurat się uda .

Jak tam wasze wyniki z matur, szczególnie angielskiego?
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 22:55   #48
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
Wiesz, spytać i podpatrzeć co i jak zawsze mogę . A co do tematu to interesowałam się tym wcześniej, tylko że bardziej jeśli chodzi o Szwecję(miałabym rok przerwy, bo tam trzeba mieć wszystkie papiery i wyniki, żeby aplikować), a dzisiaj stwierdziłam, że może i nie ma co czekać tylko teraz już próbować znaleźć coś w Anglii(do której mnie zawsze baaardzo ciągnęło ). Więc taka zielona zupełnie w temacie to nie jestem, wiem co i jak mniej-więcej, jutro idę prosić panią od angielskiego o referencje i zaczynam myśleć o personal statement, zadzwonię do tej conversy i zobaczę co powiedzą. Jutro powinnam znać wyniki z rozszerzonego angielskiego i mam nadzieję, że chociaż zmartwienie o angielski nieco odpadnie .
I co do deadline to wiem, zabiorę się i może akurat się uda .

Jak tam wasze wyniki z matur, szczególnie angielskiego?
Rozumiem, w takim razie trzymam kciuki żeby Ci się udało
Też miałam przebłysk o Szwecji, ale Anglia jednak zwyciężyła

Co do matur, próbne poszły mi tak jak mówiłam. rozszerzony angielski - 82%..... patrząc na wymagania Surrey, mizernie
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 00:14   #49
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez ferltoun Pokaż wiadomość
Rozumiem, w takim razie trzymam kciuki żeby Ci się udało
Też miałam przebłysk o Szwecji, ale Anglia jednak zwyciężyła

Co do matur, próbne poszły mi tak jak mówiłam. rozszerzony angielski - 82%..... patrząc na wymagania Surrey, mizernie
(Nie)dziękuję i wzajemnie! A co do matury to dużo zależy od arkusza, na jakie słuchanie trafisz i tak dalej, także nie przejmuj się, jeszcze mamy trochę czasu na naukę, kwestia(duuużo trudniejsza ) teraz żeby go jak najlepiej wykorzystać.
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-16, 10:54   #50
nikkyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 319
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Co do matur, próbne poszły mi tak jak mówiłam. rozszerzony angielski - 82%.....
Lepiej nic nie mów... Ja 76% z angielskiego i to i tak był mój najlepszy wynik z rozszerzeń. Średnia 62%, więc do 85% to droga jeszcze bardzo daleka
__________________
www.magdalenelondon.com- prowadzę bloga o studiowaniu w Wielkiej Brytanii i emigracji

https://www.instagram.com/clfrparadise/
nikkyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 14:27   #51
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez nikkyyy Pokaż wiadomość
Lepiej nic nie mów... Ja 76% z angielskiego i to i tak był mój najlepszy wynik z rozszerzeń. Średnia 62%, więc do 85% to droga jeszcze bardzo daleka
Ja dzisiaj dostalam wyniki z ang i 81 procent, bo poleglam na slowotworstwie głównie... Musze nad tym popracowac. Pani od ang zgodzila sie napisac mi referencje, wiec chociaż tyle do przodu jak na dziś mamy jeszcze trochę czasu dziewczyny, wiec glowa do góry! Jeszcze wszystkiego mozna się nauczyć xd i tu pytanie - uczycie się same czy macie jakies korki, chodzicie do szkół językowych?

Wysyłane z mojego Blade III za pomocą Tapatalk 2
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 15:36   #52
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

u mnie średnia - 61%. Masakra!
Co do roz. angielskiego to ja o dziwo poległam na czytaniu które wydawało mi się dziecinnie proste.

a co do nauki - ja mam dodatkowe lekcje w szkole językowej 2x w tygodniu z native, ale ponadto sama się uczę dodatkowo i staram się naprawdę dużo słówek wkuwać - np teraz obiecałam sobie że ze swojej książki od ang codziennie uczę się jednej strony a4 ze słowotwórstwa
no i ponadto słucham BBC radio, jak mam okazję to włączam w Tv jakieś AlJazeera albo BBC (ale ostatnio nie mam niestety czasu.)
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 16:02   #53
Olussiak
Raczkowanie
 
Avatar Olussiak
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 291
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

a czy ktoś coś wie o Regent's University w Londynie?

Mam wrażenie, że na tym uniwerku nie biorą w ogóle pod uwagę matury polskiej. Na moim wymarzonym kierunku wypisane są kraje i wszystkie te ich egzaminy, ale nie ma tam Polski. Jest jedynie matura międzynarodowa, no ale to nie zdaje takiej matury niestety

Edytowane przez Olussiak
Czas edycji: 2013-12-16 o 16:06
Olussiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 16:17   #54
zuzunelek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Hej zna ktoś wymagania dla Uni Westminister ?
zuzunelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 16:32   #55
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

po raz kolejny powtarzam.. piszcie maile do uniwersytetów!
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 17:00   #56
nikkyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 319
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez zuzunelek Pokaż wiadomość
Hej zna ktoś wymagania dla Uni Westminister ?
Ktoś już podawał wymagania w tym wątku

Cytat:
Napisane przez ferltoun
np teraz obiecałam sobie że ze swojej książki od ang codziennie uczę się jednej strony a4 ze słowotwórstwa
a ja nigdy nie mogłam i wciąż nie mogę się nauczyć tego przeklętego słowotwórstwa... zawsze zgarniam zero punktów za to
Macie może jakieś sposoby? W końcu to aż 5%...
__________________
www.magdalenelondon.com- prowadzę bloga o studiowaniu w Wielkiej Brytanii i emigracji

https://www.instagram.com/clfrparadise/
nikkyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 17:23   #57
Sierraa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 14
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Właśnie wypełniam podanie na ucas.com i mam dylemat.
Na maturze zdaję wos rozszerzony i nie wiem pod jaką nazwą wpisać ten przedmiot. W PS napisałam "Political Science", ale teraz nie jestem pewna czy to najlepsze tłumaczenie... Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
Sierraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 17:36   #58
Olussiak
Raczkowanie
 
Avatar Olussiak
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 291
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez zuzunelek Pokaż wiadomość
Hej zna ktoś wymagania dla Uni Westminister ?
napisałam kilka postów wczesniej, ze mi z westminster odpisali, że chcą 3 przedmioty rozszerzone na 65% albo 4 na 60%
Olussiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 17:40   #59
zuzunelek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez Olussiak Pokaż wiadomość
napisałam kilka postów wczesniej, ze mi z westminster odpisali, że chcą 3 przedmioty rozszerzone na 65% albo 4 na 60%
Dzięki
zuzunelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 18:17   #60
nikkyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 319
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez Sierraa Pokaż wiadomość
Właśnie wypełniam podanie na ucas.com i mam dylemat.
Na maturze zdaję wos rozszerzony i nie wiem pod jaką nazwą wpisać ten przedmiot. W PS napisałam "Political Science", ale teraz nie jestem pewna czy to najlepsze tłumaczenie... Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
Mi się wydaje, że to lepiej będzie Social Science, ale ja się na wosie niestety nie znam
__________________
www.magdalenelondon.com- prowadzę bloga o studiowaniu w Wielkiej Brytanii i emigracji

https://www.instagram.com/clfrparadise/
nikkyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-16 18:34:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:26.