Atrederm - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-07-31, 10:53   #31
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: Atrederm

Dziewczyny, gdzie w Warszawie można go dostać? Podzwoniłam po kilku aptekach, powiedzieli, że nie mają.
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-31, 14:10   #32
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez n
Dziewczyny, gdzie w Warszawie można go dostać? Podzwoniłam po kilku aptekach, powiedzieli, że nie mają.
Jak w aptece nie ma w ciągłej sprzedaży, to bez problemu można zamówić.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-31, 20:15   #33
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Contax
Jak w aptece nie ma w ciągłej sprzedaży, to bez problemu można zamówić.
Dzięki Contax, zadzwonię jeszcze raz i poproszę.
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-01, 05:36   #34
maxiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 72
Dot.: Atrederm

Atrederm z pewnością nie szkodzi stosowany długotrwale, lecz trzeba uważać na słońce i nie dopuszczać do przesuszenia skóry (wysoki filtr, nawilżanie skóry).


Środki ostrożności:



Atredermu nie należy stosować u osób z szybko występującymi infekcjami skóry, wysypką, lub stanami zapalnymi wokół ust.
Należy unikać kontaktu leku z błonami śluzowymi oczu, ust lub nosa. Gdyby się to jednak zdarzyło należy powierzchnię narażoną spłukać dokładnie wodą. Należy unikać wody kolońskiej lub wody po goleniu na miejsca leczone preparatem, gdyż wywołuje to podrażnienie skóry, podobnie jak podrażnienie wywołać mogą promienie słoneczne. Dlatego należy unikać naświetlania promieniami słonecznymi, a także solarium. Gdy już nastąpiło podrażnienie skóry, należy odczekać aż ono zaniknie, po czym można kontynuować kurację.
Promienie rentgena mogą powodować bardzo silne podrażnienie skóry leczonej tretinoiną.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Atrederm stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Trzeba więc poradzić się lekarza w razie zamiaru stosowania innych leków podczas stosowania preparatu. Jeśli Atrederm stosuje się jednocześnie ze środkiem zawierającym bensoyl peroxid dobrze jest stosować jeden z tych preparatów rano a drugi wieczorem.


Działania niepożądane:


1/100- Uczucie ciepła lub gorąca w miejscu stosowania preparatu. Podczas pierwszych tygodni leczenia może nastąpić rzekome pogorszenie. Reakcja taka jest całkowicie normalna, wynika bowiem z tego, że wcześniej niedostrzegalne wągry stają się widoczne. Leczenia nie należy więc przerywać.
1/1000- <1/1000- Na poddanej leczeniu skórze mogą wystąpić białe plamy, które zanikają po zakończeniu kuracji.
maxiona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-01, 08:51   #35
dariaf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 24
Dot.: Atrederm

Dziękuje Maxiona za rzetelny opis skutków.
Nie często się zdarza by nowym ktoś zechciał odpisać, jeśli pytanie nie jest w formie "help mi bo tonę".
Jeśli mogę jeszcze.... co oznacza że wągry stają się bardziej widoczne? Wyłażą na wierzch, pory sie rozszerzają czy co? I czy w stanie wskazującym też można używać, czy generalnie retinoidy trzeba odstawić?
dariaf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-01, 18:50   #36
maxiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 72
Dot.: Atrederm

dariaf:
Zakaz stosowania retinoidów dotyczy kobitek , które planują potomstwo (sorki nie chce mi się sprawdzać na ile przed trzeba zrezygnować), są w ciąży i karmią maleństwa (ogólnie dotyczy to chyba wszystkich preparatów z vit.A) . Stan wskazujący...Jeśli masz na myśli alkohol, to ja osobiście odradzam. Ale wybór należy do ciebie.
maxiona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-04, 21:15   #37
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Atrederm

Hej dziewczyny,
ja kupilam Atrederm 0,05 po skonczonej tubie zoracu 0,1%, smarowalam sie dopiero raz i powiem wam ze jestem troszke rozczarowana...
po pierwsze paskudnie smierdzi alkoholem, po drugie no tak jakos mi sie ubzduralo po pierwszym uzyciu ze zorac mi bardziej pasowal i juz no ale zobaczymy jak to bedzie dalej
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-04, 21:48   #38
maxiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 72
Dot.: Atrederm

Jedzie alkoholem, fakt. Nie jest to miłe niestety, ale da się wytrzymać. Ja nie mam doświadczeń z Zoraciem ani Retinem A. Właśnie wczoraj i dzisiaj elegancko się złuszczyłam jak jakiś jaszczur, po prostu odrywałam płaty skóry z twarzy. Używam teraz Atredermu na zmianę z Diacnealem. Nawilżam się i natłuszczam , no i oczywiście filtr bezwarunkowo. Ciekawe , co będzie dalej. Słyszałam , że Zorac to ciężki kaliber.
maxiona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-05, 13:34   #39
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Atrederm

Ciezki, ale za to co zrobil z moja twarza kocham go miloscia bezwarunkowa Zuzylam go w sumie dwie tubki (od stycznia) i pamietam ze tak jeszcze w maju mialam dni ze ostro sie luszczylam.
Teraz byl juz spokoj, no i dzis po atre pieknie schodzi mi skora z noska ale w sumie ciesze sie bo zlazi razem z resztkami zaskornikow jestem nienormalna, jakies masochistyczne zapedy mam:P

No wlasnie, diacneal! tez by mi sie przydal Pisz jak tam Twoja kuracja, mam nadzieje ze jeszcze ktos pozniej dolaczy do nas
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-05, 14:45   #40
dariaf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 24
Dot.: Atrederm

dołączy, dołączy, niech no sie tylko lato skończy.
dariaf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 11:42   #41
bieta
Zadomowienie
 
Avatar bieta
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 061
Dot.: Atrederm

Atrederm stosowałam wiele, wiele lat temu (nawet nie wiedziałam, że przestali produkować w międzyczasie ) i wyleczył mnie z naprawdę straszliwego trądziku (wspólnie z Retinem A, który jak się od Was dowiedziałam też wycofali).
Teraz się dowiaduję, że można go też stosować w kuracjach przeciwzmarszkowych Wprawdzie na twarz boję się go kłaść (cera raczej w kierunku suchej, naczynkowa), ale jedna z dziewczyn wspomniała o jego antyrozstępowym działaniu Mam problem z wewmętrzną stroną ramion, takie ohydne białe kreski. Myślicie, że dałoby się tym preparatem je zwalczać?
bieta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-06, 14:43   #42
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Atrederm

Jasne, zeby sie dalo Razem ze skora zejda rozstepy, hehe. Przeszukaj forum, bylo kilka(nascie) dziewczyn ktore retinowaly lub zoracowaly swoje rozstepy :yes:
Dariaf, czekamna Ciebie czy to znaczy ze nie mozesz sie doczekac konca lata?:P
a ja dzis siedze w domu bo luszcze sie strasznie i w ogole wygladam jakby mi ktos straszna krzywde zrobil :P hehe :P pozdrawiam
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 16:35   #43
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Atrederm

bieto, retin a znow w aptekach
a tak sie jeszcze zapytam Ciebie, pamietasz ile czasu stosowałas atrederm na trądzik?
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 16:50   #44
bieta
Zadomowienie
 
Avatar bieta
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 061
Dot.: Atrederm

Używałam tego jakieś 13-14 lat temu Regularna kuracja trwała około roku do dwóch, o ile dobrze pamiętam. Doraźnie i Atrederem, i Retin dość długo jeszcze miałam na półce "na wszelki wypadek" Mogę powiedzieć jedno - dzięki mądrej lekarce, do której udało mi się w końcu trafić i tym preparatom, skórę uratowałam, bo to, że nie mam blizn to cud (choć nikt wówczas nie zalecał filtrów). Hm, a od września na ramiona będę próbować
bieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 16:52   #45
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Atrederm

Shadi, retin a jest już w aptekach???
__________________
Życie jest jak malowanie obrazu, a nie dodawanie słupków
moniga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 17:18   #46
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez moniga
Shadi, retin a jest już w aptekach???
Tak , teraz tylko trzeba załatwić receptę i szturm na apteki
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 17:24   #47
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Atrederm

Ale fajnie I to się nazywa dobra wiadomość
__________________
Życie jest jak malowanie obrazu, a nie dodawanie słupków
moniga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 17:33   #48
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: Atrederm

Dziewczyny a jak z ceną? Ile kosztuje teraz retin a?
skapula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 17:34   #49
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Atrederm

Ja też się bardzo ucieszyłam, bo nie za bardzo uśmiechało mi się stosowanie zoracu albo atredemu na moją naczynkową cerę. Co prawda mam jeszcze zachomikowany retin, ale i tak już był najwyższy czas na wznowienie sprzedaży retinu u nas.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-06, 17:48   #50
dariaf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 24
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez kasia5558
Jasne, zeby sie dalo Razem ze skora zejda rozstepy, hehe. Przeszukaj forum, bylo kilka(nascie) dziewczyn ktore retinowaly lub zoracowaly swoje rozstepy :yes:
Dariaf, czekamna Ciebie czy to znaczy ze nie mozesz sie doczekac konca lata?:P
Jasne, że nie mogę sie doczekac A ze stosowaniem na rozstępy to czytałam w jakimś wątku gdzie któraś z dziewczyn opisywała że stosuje, tylko nie pamietam kto. O zniknięciu ich wprawdzie nie opisywała, tylko o wygładzeniu skóry i małym rozjaśnieniu. Uważam że warto wypróbowac. pozdrawiam
dariaf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 19:23   #51
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez bieta
Używałam tego jakieś 13-14 lat temu Regularna kuracja trwała około roku do dwóch, o ile dobrze pamiętam. Doraźnie i Atrederem, i Retin dość długo jeszcze miałam na półce "na wszelki wypadek" Mogę powiedzieć jedno - dzięki mądrej lekarce, do której udało mi się w końcu trafić i tym preparatom, skórę uratowałam, bo to, że nie mam blizn to cud (choć nikt wówczas nie zalecał filtrów). Hm, a od września na ramiona będę próbować
Dziekuję ja od wrzesnai biore sie za retin

Ktoś się pytał ile Retin a kosztuje - coś ok. 40zł
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-06, 22:36   #52
maxiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 72
Dot.: Atrederm

kasia 5558 no to przybij piątkę , też się łuszczę i wyglądam jak popękana ikona, wkurzyłam się i zrobiłam peeling enzymatyczny, pocieszam się , że może być tylko lepiej , dwa suche placki potraktowałam alantanem plus, ciekawe co jutro rano zobaczę na twarzyczce
maxiona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-07, 09:52   #53
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: Atrederm

Witam, A czy ktoś może ocenic co jest lepsze Atrderm czy retin ? mam zamiar na jesień zacząc kurację (używałam już retin-A ale porównania do Atre nie mam ) tak się zastanawiam bo generanie to jest ta sama substancja..ale tańsza....
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-07, 22:39   #54
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: Atrederm

Ja stosuje Atrederm 0,05% na piersi,tam sie sparwdza.Chciałabym rozpoczac kuracje wygładzajaca zmarszczki od jesieni-czy na początek atrederm 0.01 nie bedziedzie za mocny dla mnie?Nigdy wcześniej nie stosowałam kwasów na buzie.Właściwie nie mam problemów skórnych ale chciałabym troszkę wygładzić zmarszczki.
I jeszcze jedno jakie do tego filtry?mMam problem bo brałam próbki i smarowałam sie nimi-po wszystkich miałam koszmarne syfy i ogólnie przydką skórę.
__________________
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-08, 07:25   #55
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Atrederm

Izzolda jak już wiesz z LU i BK, jak chcesz używać retinoidów to niestety nie ma innej opcji jak stosowanie reparatów ochronnych SPF 50+. No chyba, że chcesz nabawić się paskudnych przebarwień. Nic nowego w tej sprawie raczej się nie dowiesz.

A próbowałaś fluidu Vichy, czy DP LRP - ona należą do jednych z lżejszych filtrów.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-08, 08:43   #56
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: Atrederm

Jejku fluid a ja z daleko od takich specyfików.Blle
A mozeby tak filtr mineralny dla dzieci?
Czy na zimę musi byc tez tak wysoki filtr jak 50+?
Ech bo nie najgorszy dla mojej skóry jest ziajka 25+,ostatnio tez próbowałam nivea dla dzieci 30+,ale to ochyda taka ze hej.Skóra po tym jest jasno niebieska-koszmar
__________________
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-08, 09:22   #57
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez izzolda
Jejku fluid a ja z daleko od takich specyfików.Blle
A mozeby tak filtr mineralny dla dzieci?
Czy na zimę musi byc tez tak wysoki filtr jak 50+?
Ech bo nie najgorszy dla mojej skóry jest ziajka 25+,ostatnio tez próbowałam nivea dla dzieci 30+,ale to ochyda taka ze hej.Skóra po tym jest jasno niebieska-koszmar
fluid w sensie konsystencji - a nie koloru/podkładu
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 06:15   #58
maxiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 72
Dot.: Atrederm

Hej babeczki! Złuszczyłam się porządnie i zauważyłam , że odblokowały mi się pory w strefie T. W miejscu , gdzie byly plamy pojawiły się jaśniejsze prześwity, z jaszczura przeszłam na panterę . Kilka miejsc mi się bardziej przesuszyło (nie dało się oderwać skórek) , ale po potraktowaniu Atoderm PP i Alantanem dzisiaj już jest lepiej. Trochę martwi mnie szyja. Zastosowałam 2 raz Atrederm na szyję i skóra się złuszczyła przepięknie, ale teraz swędzi i szukam jakiegoś smarowidła, które ten świąd złagodzi. Znacie jakiś specyfik? A co u innych Atredemiczek?
maxiona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 12:13   #59
bialaorchidea
Raczkowanie
 
Avatar bialaorchidea
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 31
Dot.: Atrederm

Dziewczynki ja tez sie podpinam o zapytanie co jest lepsze retin a ,czy atrederm?
bialaorchidea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 15:31   #60
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez maxiona
Trochę martwi mnie szyja. Zastosowałam 2 raz Atrederm na szyję i skóra się złuszczyła przepięknie, ale teraz swędzi i szukam jakiegoś smarowidła, które ten świąd złagodzi. Znacie jakiś specyfik? A co u innych Atredemiczek?
He he ja też jestem ciekawa czym mozna to złagodzić.Ja stosowalam drastyczne metody-nawet nie napisze jakie bo na buzie sie nie nadają.
__________________
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-16 16:50:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.