Jak nauczyć szczeniaka załatwiać się na dworze? Nauka czystości - pies sika w domu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-04, 01:57   #31
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: 10 miesieczna bokserka i spory problem :(

Cytat:
Napisane przez aniesiaw
Witam,
mam nadzieje ze tutaj ktos mi pomoze. Mam sliczna bokserke ktora ma prawie 10 miesiecy.
Ja mam 11-letniego bokserka Bertiska Witam w klubie!

Cytat:
Napisane przez aniesiaw
Wlasnie zastanawiam sie nad szkoleniem dla niej... ale nie o tym tu chcialam... Nie wydaje mi sie zeby byla jakas szczegonie glupia, a wrecz przeciwnie jest bystra i cwana. Nauczylam ja na komendy slowne i gestem siada, lezec podawac lape jedna i druga... ale nie wychodzi mi jedna rzecz. Moja psiunia zalatwia mi sie w mieszkaniu mimo tego ze jest wyprowadzana srednio co 2-3 godziny (wg mnie to stanowczo za czesto). Nie pomagaja krzyki, karcenie "zly pies" itp..., maczanie nochala w szczoszkach (tak nauczylam poprzedniego psiaka), poprostu nic...
Maczanie nochala w szczoszkach?! To nie jest zadna metoda! Nie chce nawet wiedziec, co sie krylo pod tytulem karcenie "zly pies"...

Cytat:
Napisane przez aniesiaw
Juz nie mam sily tym bardziej ze ona ma juz 10 miesiecy a mi nerwy coraz czesciej puszczaja... Juz ostatnio zaczela nawet obrywac po tylku za to
Rece mi opadaja, jak czytam cos takiego...

Cytat:
Napisane przez aniesiaw
Nie mam poprostu sily non stop biegac ze szmata... a na dodatek smrod w domu... Ehhh Pomocy, blagam pomozcie!!! Co ja mam zrobic??
Aniesiuw, rozumiem, ze jest to dla Ciebie uciazliwy klopot, ale zastosowane przez Ciebie quasi-metody wychowawcze nie przyniosa zadnego skutku, bo nie tedy droga! Jak sama stwierdzilas, boksery to bardzo inteligentne psy. Mam 11 lat swojego i wiele wiem na ich temat. Jesli bokserka jest czesto wyprowadzana, to nalezy chodzic z nia po dworze dopoty, dopoki nie zalatwi sie, czyli zrobi siusiu i kupke. Jesli tylko zauwazysz w domu, ze psinka przygotowuje sie do robienia toalety - lap szybko za smycz i pedz z nia na dwor. Jesli nie zdazysz w pore, powiedz stanowczo (nie krzycz) "Nie wolno!", ale nie karc go wsadzajac mu pyszczek w odchody czy bijac! To jest najgorszy i najglupszy pomysl! I zwykle odwrotny w skutkach...

Bokserki dosyc pozno dojrzewaja. Moj 11-letni "staruszek" nadal czasem biega i zachowuje sie jak szczeniak. To jest po prostu cecha tych psow. Sa jednak bardzo madre i jesli madrze sie z nimi obchodzi, to odwiedziecza sie swoim posluszenstwem.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 02:53   #32
aniesiaw
Raczkowanie
 
Avatar aniesiaw
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 161
Dot.: 10 miesieczna bokserka i spory problem :(

Dziekuje za odpowiedz... ale niestety te rady mi nie pomoga
W woli wyjasnienia:
maczanie nochala - tak nauczylam juz 2 psiaki, polecalo mi to wielu weterynarzy... wiec ie rozumiem - ale ok kazdy ma prawo miec wlasne zdanie.
karcenie i "zly pies" - mialam na mysli stanowczym tonem mowienie do psa, dawanie mu do zrozumienie ze zle zrobil, ze nie pochwalam tego.
A co do biegania na dwor i szybkiego lapania z smycz jak to nazwalas ...
Niestety...
Jak juz wyzej napisalam wychodze z nia srednio co 2-3 godziny (wiec dosyc czesto), jak tylko wyjdzie odrazu sie zalatwia (ona sika wiecej niz ja choc jest mniejsza ) a nasz spacer nie trwa 3 minuty tylko zazwyczaj min 10-15 (taki zwykly na toalete)
Co do zachowania psa w domu... u niej nie zawsze da rade poznac ze chce wyjsc sie zalatwic... Potrafi po pwroci ze spaceru po pol godzinie stanac w miejscu i poprostu sobie siknac...

Wiec dalej jestem w kropce
nie wiem co robic....
aniesiaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 05:44   #33
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: 10 miesieczna bokserka i spory problem :(

Również nie popieram maczania nosa w sioo Ivvonka ma rację, nie tędy droga. A weterynarze - są różni i niestety nie zawsze mają rację.
Czy suczka tak robi od początku? Dałabym jej siuśki do analizy, może mieć coś z pęcherzem (przeziębienie), nerkami...
I przy okazji weta też bym zmieniła, jeśli poleca Ci takie metody, powinien chyba pomyśleć już o emeryturze
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 08:21   #34
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: 10 miesieczna bokserka i spory problem :(

Nie, nie i jeszcze raz nie! W tersurze psów znakomicie sprawdzają się metody pozytywnego wzmacniania. Karcenie, robienie psu przykrości nie działa, pies nadal będzie to robił, to często nie kojarzy kary z uczynkiem zabronionym. No ale do rzeczy.
Co zadziała? Metody pozytywnej tresury, czyli: jeśli pies załatwi się na dworze, ciesz się, okazuj mu swoje zadowolenie natychmiast po tym, jak to zrobi (najlepiej jeszcze w trakcie), nagradzaj go, niech połączy załatwienie się na dworze z czymś miłym, pieszczotą, przysmakiem. Z czasem nauczy się, że by zarobić na coś miłego, musi zrobić siusiu na spacerze. Ale przed treningiem nie możesz dawać psu pozytywnych wzmocnień, żeby kojarzył je dopiero ze spacerem i siusiu.
Jak narobi w domu, pokręć nosem, możesz mu dać do zrozumienia, że to źle, ale DELIKATNIE, np. pacnięciem po nosie-nie jest to stresujące, ale zawsze nieprzyjemne.
Spróbuj takim sposobem. Mam nadzieję, że się uda.
Tajk mi teraz przyszło do głowy...poczytaj sobie tą książkę, jest w niej opisane, jak radzić sobie z takimi problemami i jak bez stresu wytresować efektywnie każde pożądane zachowanie u psa.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 08:26   #35
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: 10 miesieczna bokserka i spory problem :(

hmmm ja kiedys oglądałam na niemieckich programach jak 3 panie szkoliły psa który też siuskał w domku. Zabrały mu zabawki, zmieniły smycz na szelki, zmieniły karmę, dawały smakołyki itp i jakoś psiaka nauczyły żeby nie siuskał i równiez nauczyły poszłyszeństwa ale jak napisała Laura może miec coś z pęcherzem, Posłuchaj Laury

Mam tutaj trochę cytatów z innego forum:
1.ale jest kilka sposobów aby takiego malucha oduczyc siusiania po domu. Jeżeli już robi w 1 miejsce to należy tam położyc gazete i codziennie ja przesówać w stronę drzwi aż wkoncu znajdzie sie za nimi
Inny sposób to wyczuc że piesek już chce siusiu i wqyniesc szybko na dwór - jak sie nie chce załatwić nacisnąc ręka na podbrzusze ale nie za mocno - jak sie wysika należy go pochwalic i nagrodzić potem za każdym raze starac sie tak samo, jak nasika w domu nalezy psa skarcic (nie bic!!) .
pozatym pamiętaj pies sika zawsze(tzn młody) po jedzeniu, piciu, zabawie wtedy mozna go wyprowadzic i poczekać - można wydac komede "sikaj" to przywyknie(moja tak ma a do 7miesiąca lała po domu).zawsze psa nagradzamy jak zrobi co od niego oczekujemy powodzenia

2.Wyprowadzac po posiłku, zabawie, spaniu i przyuważyc jak psiak się zachowuje przezd nasiusianiem, czy chodzi w kółko, obwąchuje zakamarki, piszczy, chodzi przy drzwiach zwracaj na to uwage, iwtedy wychodź z psiakiem na dwór a jak załatwi się poza domem to nie szczędzić jej pochwał

Mam nadzieję,że się przydadza
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 12:06   #36
aniesiaw
Raczkowanie
 
Avatar aniesiaw
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 161
Dot.: 10 miesieczna bokserka i spory problem :(

Ojej dziewczyny... moze ona faktycznie ma cos z pecherzem albo nerkami...
Dzieki za porady...
Pojde do weterynarza i zrobie jej badania.
A z drugiej strony... czyli znaczy to ze ona jeszcze moze sie ulozyc... Cala rodzina na mnie krzywo patrzy ze trzymam jeszcze (!!!! ) takiego szkodnika w domu... Ze jest juz dosc duza i juz powinna rozumiec takie rzeczy...
aniesiaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 12:18   #37
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: 10 miesieczna bokserka i spory problem :(

Z swojej strony chcialam dodac, iz boksery z racji swej inteligencji, potrafia tez byc... zlosliwe. Przytocze sytuacje: kiedy przywiozlam do domu krolika i wszyscy zeszli sie do mojego pokoju, Bertis zorientowal sie, ze cos jest nie tak. Pewnie zrozumial i poczul sie zazdrosny. Kiedy wyszlismy do przedpokoju zastalismy... obsikana sciane. Zrobil to 11-letni pies, ktory zalatwia sie tylko na dworze od wielu, wielu lat.

Jesli nie zmienisz postepowania wobec swojej bokserki, ona tym bardziej nie zmieni swojego zachowania.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-04, 12:19   #38
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: 10 miesieczna bokserka i spory problem :(

Mam nadzieję ,że wszystko będzie dobrze
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 19:32   #39
sylwiasek_sos
Raczkowanie
 
Avatar sylwiasek_sos
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Brzeg
Wiadomości: 37
GG do sylwiasek_sos Send a message via Skype™ to sylwiasek_sos
Dot.: 10 miesieczna bokserka i spory problem :(

Cytat:
Napisane przez nika135
Mam nadzieję ,że wszystko będzie dobrze
Nika trzymam z tobą
sylwiasek_sos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 22:01   #40
katarinasob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7
Angry mój piesio

hej wszystkim...
kupiłam sobie do pokoju pupilka Maksia, rasy ratlerek, jest super ale... sika gdzie się da. ma 2 miesiące i niewiem jak go nauczyć czystości. próbowałam rozkładać gazety, wkładałam go też do kuwety i nic. teraz potrafi też i na kołdre. pomóżcie ..........
katarinasob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 22:05   #41
Bridget
Zakorzenienie
 
Avatar Bridget
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 12 574
Dot.: mój piesio

zajrzyj na forum WiZOOż, tam na pewno ktoś Ci pomoże )
__________________

Bridget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-15, 22:17   #42
sunrise
Rozeznanie
 
Avatar sunrise
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 546
Dot.: mój piesio

normalka. Nie przejmuj się nie pozwól mu włazić na łozko, zdejmij dywan, poloz gazety na podloge.. to jedyne wyjscie
sunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 22:21   #43
Martusia B.
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusia B.
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 379
Dot.: mój piesio

Właśnie zajrzyj na zwierzęce forum, ale piszesz, że kupiłaś sobie pieska do pokoju...to nie zamierzasz go na dwór wypuszczać? Sikać do kuwety to się uczy koty, a nie psy...Psa uczy się, żeby sikał na dworze,a nie... Wybacz, jeżeli źle zinterpretowałam Twojego posta, ale ja tak to zrozumiałam
Martusia B. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 11:49   #44
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: mój piesio

hej!!gratuluje zakupu...ja swoja sunie nauczyłam bardzo szybko czystości...musisz ją jak najczęściej wyprowadzać na dwór i chwalić za wysiusanie sie na dworzu...dawać jakiegoś smakołyka....pozdrawiam i zycze miłej nauki
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 14:08   #45
callinecka
Raczkowanie
 
Avatar callinecka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opole
Wiadomości: 122
Dot.: mój piesio

Z czasem sie nauczywiadomo , że to musi potrwać.Musisz czesto z pieskiem wychodzic na dwór i za kazdym razem jak nasiusia to go pochwal i poglaskaj...to madre zwierzaki
callinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 14:24   #46
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: mój piesio

to normalne,wsadzanie psa do kuwety nic nie da,to nie kociak musisz uzbroić sie w cierpliwość,zachęcaj pieska do sikania na dworze chwal go za każdym razem kiedy załatwi sie na polu bedzie wiedział że tak jest ok,kiedy nasika w dobu skarć go słownie np. "a fe" żeby wiedział że tak nie wolno choć mały psiak i tak sika gdzie popadnie bo poprostu nie kontroluje swoich zachowań,tak jak małe dziecko.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 14:41   #47
Raniffer
Raczkowanie
 
Avatar Raniffer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lublin.
Wiadomości: 217
Dot.: mój piesio

Pies to nie zabawka, to po pierwsze. Po drugie żeby oduczyć go sikania w domu trzeba z nim wychodzić na dwór kilka razy dziennie. Ze szczeniakiem jak z dzieckiem. Gdy narobi w domu powiedź 'fe'. Gdy nauczy się załatwiac na dworze pokaż, ze ci się to podoba. Szczeniak powoli zrozumie, ze na spacer chodzimy i się przejsć i załatwić.
__________________
masz taki zamyślone usta
masz takie malinowe oczy
ale pewnym krokiem kroczysz.
♥♥♥
Raniffer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 14:50   #48
katePL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 99
Dot.: mój piesio

Tez tak miałam jak moja kochana Pysiunia ( <-- obok ) byla mala i tez sikala gdzie popadnie. Jak juz musi sikac to zabieralam ja do przedpokoju, gdzie nie bylo dywanu , a pozniej jak dorosla to sikala na dworze.
Dziewczyny dobrze Ci radza.
katePL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 15:02   #49
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: mój piesio

Cytat:
Napisane przez katarinasob
kupiłam sobie do pokoju pupilka Maksia


nie skomentuje
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-16, 15:12   #50
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: mój piesio

Cytat:
Napisane przez Martusia B.
Właśnie zajrzyj na zwierzęce forum, ale piszesz, że kupiłaś sobie pieska do pokoju...to nie zamierzasz go na dwór wypuszczać? Sikać do kuwety to się uczy koty, a nie psy...Psa uczy się, żeby sikał na dworze,a nie... Wybacz, jeżeli źle zinterpretowałam Twojego posta, ale ja tak to zrozumiałam
Ja też to tak zrozumiałam i aż mi się ciśnie wiele rzeczy na klawiaturę... Ale się powstrzymam

Z psem wychodzi się na spacer. To nie jest kot, który załatwia się do kuwety!

Ludzieeee... Pies do pokoju
Mam cichą, cichutką nadzieję, że to jakaś prowokacja.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 15:26   #51
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: mój piesio

lexie, ja nawet nie mam nadziei, jestem prawie pewna że to prowokacja!
Pies do pokoju ?
Może lepiej kwiatek?
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 15:29   #52
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: mój piesio

Cytat:
Napisane przez anestet-ka


nie skomentuje
I ja też nie



201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 15:40   #53
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_Malwinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 007
Dot.: mój piesio

Współczuję psince
__________________
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 16:12   #54
Martusia B.
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusia B.
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 379
Dot.: mój piesio

Cytat:
Napisane przez lexie
Ja też to tak zrozumiałam i aż mi się ciśnie wiele rzeczy na klawiaturę... Ale się powstrzymam

Z psem wychodzi się na spacer. To nie jest kot, który załatwia się do kuwety!

Ludzieeee... Pies do pokoju
Mam cichą, cichutką nadzieję, że to jakaś prowokacja.
No początku chciałam napisać coś mniej miłego, ale się powstrzymałam. Jak to przeczytałam to się przeraziłam, bo sama mam psa i nie wyobrażam sobie, że on jest "do pokoju" chociaż mieszkam w bloku...
Niestety obawiam się, że to nie jest prowokacja,choć mam taką nadzieję, bo ludzie mają różne dziwne "pomysły"
Martusia B. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 16:15   #55
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: mój piesio

Jetsem na tym samym etapie i ucze moja 2 miesieczna jamniczke czystosci... czasem to juz mnie normalnie cos trafia, w momencie gdy siknie w domu z 4 razy tam gdzie trzeba, a pozniej znow gdzie popadnie. Na pole sie z nia wychodzi bardzo duzo razy dziennie, chwali sie gdy wysiusia sie na polu, gani (nie boje) gdy zrobi cos w domu i chyba juz wiecej nie da sie zrobic. Tylko cierpliwosc. Nikt nie jest w stanie przewidziec kiedy jej sie cos zachce, potrafi wyjsc na pole wysiusiac sie, wrocic do domu i wysiusiac sie znow. Tyle dobrze, ze u mnie w pokoju sa panele, ale u rodzicow czesto kupka zlewa sie z kolorem dywanu. A fe! Wytrwalosci zycze
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 16:21   #56
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: mój piesio

Cytat:
Napisane przez Martusia B.
No początku chciałam napisać coś mniej miłego, ale się powstrzymałam. Jak to przeczytałam to się przeraziłam, bo sama mam psa i nie wyobrażam sobie, że on jest "do pokoju" chociaż mieszkam w bloku...
Niestety obawiam się, że to nie jest prowokacja,choć mam taką nadzieję, bo ludzie mają różne dziwne "pomysły"
Moze poprostu autorce chodzilo o to, ze kupila sobie psa pokojowego, co oczywiscie ine znaczy, ze z tego pokoju nie powinien on wychodzic...
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 16:38   #57
Martusia B.
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusia B.
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 379
Dot.: mój piesio

Cytat:
Napisane przez gaga87
Moze poprostu autorce chodzilo o to, ze kupila sobie psa pokojowego, co oczywiscie ine znaczy, ze z tego pokoju nie powinien on wychodzic...
Może...dlatego w piwerwszej wypowiedzi w tym wątku napisałam, że z góry przepraszam autorkę, jeżli źle zrozumiałam jej wypowiedź
Martusia B. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 17:05   #58
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: mój piesio

No tak, pewności czy dobrze rozumiem również nie mam.
Ale cóż... Jak zabrzmiało tak zabrzmiało... Mam nadzieję, ze się mylę, szczerze mówiąc.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 17:13   #59
myszeńka_74
Raczkowanie
 
Avatar myszeńka_74
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 390
Dot.: mój piesio

Kupiłaś sobie psa do pokoju????!!!!!????? To dlaczego kupiłaś żywego, który ma swoje potrzeby i wymagania, a nie pluszowego?????? Pluszowego mogłabyś śmiało wziąć do łóżka, położyć na dywanie i nigdzie nie narobiłby żadnych szkód!!! Myślisz, że pies, który ma 2 miesiące jest już w pełni ułożonym psem, z którym właściciel może się bawić tylko wtedy kiedy ma na to ochotę a poza tym nie trzeba się nim zajmować??? Te wściekłe emotki () nie świadczą najlepiej o twoim stosunku do tego biednego maluszka...
__________________
FORMY MYŚLOWE TO WSZYSTKO CO ISTNIEJE

"YOU ARE LIVING IN A TIME WHEN OPPORTUNITIES FOR SELF-EMPOWERMENT, EXPANDED AWARENESS AND SPIRITUAL GROWTH APPEAR TO BE UNLIMITED" - THE PLEIADIANS

myszeńka_74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 18:07   #60
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: mój piesio

Cytat:
Napisane przez katarinasob
no hej wszystkim. kupiłam pieska ratlerka, Maksio ma dopiero 2 miesiące. napiszcie jak nauczyc go czystosci, bo narazie wszedzie sika. probowalam gazet i nadal nic......

to musze Cie rozczarować 2 miesiące to mało na oduczebnie pieska od załatwiania sie bedziesz musiała wytrzymać jeszce z conajmniej 2 miesiądce, ale zacząć trzeba jak najwczesniej.

Edytowane przez Martek88
Czas edycji: 2006-08-16 o 19:23
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-15 14:13:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:35.