Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ???? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-08, 11:34   #31
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

kasę mam różnie, ale głównie alimenty- starcza mi to i na ciuchy (absolutnie nie mam manii- kupuje jak muszę, ale za to hurtowo) na kosmetyki, angielski, basen albo aerobic (w zależnosci na co w danym miesiacu chodze) na bilet miesięczny, na kasę na komorce. A jak np. jade na wycieczke klasowa, jakis koncert, są urodziny czyjes, albo inna taka sprawa to daje mi mama. No i jak trzeba kupic np. buty zimowe albo cos takiego to tez mama. Czasem dostaje od babci kase, albo wpadnie mi coś z teatru no i dostaje co miesiac jakis grosz od brata, bo pracuje. No i siora mi daje, ale jak przyjezdza czyli raz na pol roku
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 11:39   #32
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Cytat:
Napisane przez aniess
Aa i niektóre dziewczyny piszą, że mają większego fioła na punkcie kosmetyków niż ubrań. A ja mam na odwrót Sto razy bardziej wolałabym wydać pieniądze na nowy sweter, niż na perfumy, kremy itd
Nie ukrywam, że ja właśnie należe do osób, które zdecydowanie chętniej i łatwiej wydają pieniadze na kosmetyki niż na ubrania Między innymi dlatego ciesze się że poprostu dostaje pewną sumę co miesiąc i moge wydać je jak tylko chce, bo np. moja mama nigdy nie używała drogich kosmetyków (zresztą wogóle kosmetyków nie lubi uzywa tylko tych niezbędnych) i niezrozumiałaby jak można wejść do Douglasa i zostawić tam 300zł za jednym podejściem, co mnie niekiedy się zdaza
Jeśli chodzi o kupowanie ubrań, to nieznosze chodzić za jakąś jedną sztuką na przykład białą bluzką czy spodniami, które w tym momencie są konieczne, bo zwykle nic co mi się podoba nie moge wtedy znaleść i takie zakupy to dla mnie męczarnia . Zdecydowanie wolę długo nie kupować ciuchów wcale, odkłądać pieniądze i gdy przychodzą wyprzedaże robie zakupy hurtowo wtedy potrafie wydać straszne kwoty
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 11:40   #33
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Cytat:
Napisane przez lexie

Poza tym mam kartę z dostępem do konta rodziców - co uznaję za przejaw dużego zaufania do mnie i mojego rozsądku . Jeśli POTRZEBUJĘ jakiegoś ciucha, kupuję na tę kartę. Ale w zasadzie częsciej płacę nią za jakieś spożywcze zakupy "domowe", które wciąż mi zlecają
O kurcze, faktycznie rodzice muszą Ci bardzo ufać Moi nie zdecydowaliby się na taki krok i w sumie ich rozumiem, bo zdaża mi się robić zakupy kompulsywnie, totalnie bezmyślnie
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 13:12   #34
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Znikąd .
Nie mam pieniedzy.
Ostatnie niewielkie zakupy zrobiłam za pozostalosci z ostatniej wyplaty ktora dostalam jakos w maju.
Od rodzicow nie dostaje pieniedzy juz od bardzo dawna.
Dopoki sama nie zarobie jakiejs kasy, nie mam szans na zrobienie porzadnych zakupów.

Niestety w moim domu nigdy nie panowal system - chce cos, mowie o tym, dostaje na to pieniadze.
Na wszystko musialam sobie zarobic, nie wydajac przez miesiac lub dwa ani grosza z kieszonkowego (ktore tez bylo bardzo marne).

Z tego co udalo mi sie w zyciu samodzielnie zarobic, na swoje wydatki ubraniowe i kosmetyczne wydalam tylko ok. 200 zł. Reszta poszla na prezenty dla bliskich, wakacyjne wyjazdy i cyfrówkę.
Tak wiec moja szafa jest skromnie wyposażona .
Kiedyś sobie odbiję te chude lata .
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 18:36   #35
lawenda-w-chodakach
Rozeznanie
 
Avatar lawenda-w-chodakach
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 751
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Cytat:
Napisane przez Lee
kasę mam różnie, ale głównie alimenty- starcza mi to i na ciuchy (absolutnie nie mam manii- kupuje jak muszę, ale za to hurtowo) na kosmetyki, angielski, basen albo aerobic (w zależnosci na co w danym miesiacu chodze) na bilet miesięczny, na kasę na komorce. A jak np. jade na wycieczke klasowa, jakis koncert, są urodziny czyjes, albo inna taka sprawa to daje mi mama. No i jak trzeba kupic np. buty zimowe albo cos takiego to tez mama. Czasem dostaje od babci kase, albo wpadnie mi coś z teatru no i dostaje co miesiac jakis grosz od brata, bo pracuje. No i siora mi daje, ale jak przyjezdza czyli raz na pol roku
ekhm...moja mama dostaje alimenty (700 zł na 2 dzieci). Ja z tych pieniędzy absolutnie NIC nie mam. Nie dostaję kieszonkowego. Babcia minie daje, bo sama nie ma, ale jak ma to czasem 2-5 złoty da. Tata ma mnie w dupie, bo daje alimenty. Matka mi wypomina nawet zakupy butów zimowych (przecież to moja wina, że z zeszłoroczych wyrosłam! :/) Gada, że alimenty idą na kredyt, ktrego przecież nie wzięłam ja (sorki - 1000 zł mniej miesięcznie).
Niby mam kieszonkowe od listopada dostać, ale jakoś w to nie wierzę. Acha i czasem matka sypnie złotówkę na tydzień ()
A ja po prostu nie umie zbierać muszę wszystko od razu wydać, ale na jedzenie.

Chciałabym przedstawić taką jedną sytuację. Jak mój brat miał 15 urodziny to cała rodzina (tato jeszcze był z nami) mówiła, że 15 totakie ważne itepe itede. I brat dostał wieżę za ok 600 zł. Moje 15 urodziny były w tym roku w sierpniu. Od babci dostałam srerne kolczyki (doceniam) a od matki jakąś beznadziejną szkatułkę na biżuterię (wygląda jak ze szmateksu) i nawet jej nie wymieniła chociaż mogła. Dostałam też 100 zł, które tak czy siak musiałam wydać na komórkę (no jakoś się trzeba z tatą kontaktować, a matka ma to daleko gdzieś). To jest sprawiedliwe? :/ Wiem, że niektórzy nie mają wogule kasy itepe. ale moja matka zarabia naprawdę sporo a i tak żałuje każdego grosza. Naprawdę byłam zawiedziona i zła!

Przepraszam, ale musiałam się gdzieś wyżyć. Liczę, że macie różne poglądy na ten temat i wypowiecie się.
__________________

nie zrażam się.

lawenda-w-chodakach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 18:41   #36
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Lawendo ja tez tak miałamale zarabiam juz sama na siebie,a teraz od dwóch lat rodzice nie są raemi jest u mnie cieniuutenko:/gadałaś o tymz mamą??mi było głupio ale wkońcu wybuchnęłam rodzicom(oczywiscie oddzielnie)i mnie w końcu dostrzegli i zroumieli e jednak urodiny są durny raz w roku...
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 18:45   #37
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Ja wprawdzie pracuje, ale nie chcac nadszarpnąć domowego budżetu, często sprzedaje stare ciuchy na allegro, żeby kupić sobie coś ekstra.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-13, 18:47   #38
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Cytat:
Napisane przez lawenda-w-chodakach
ekhm...moja mama dostaje alimenty (700 zł na 2 dzieci). Ja z tych pieniędzy absolutnie NIC nie mam. Nie dostaję kieszonkowego. Babcia minie daje, bo sama nie ma, ale jak ma to czasem 2-5 złoty da. Tata ma mnie w dupie, bo daje alimenty. Matka mi wypomina nawet zakupy butów zimowych (przecież to moja wina, że z zeszłoroczych wyrosłam! :/) Gada, że alimenty idą na kredyt, ktrego przecież nie wzięłam ja (sorki - 1000 zł mniej miesięcznie).
Niby mam kieszonkowe od listopada dostać, ale jakoś w to nie wierzę. Acha i czasem matka sypnie złotówkę na tydzień ()
A ja po prostu nie umie zbierać muszę wszystko od razu wydać, ale na jedzenie.

Chciałabym przedstawić taką jedną sytuację. Jak mój brat miał 15 urodziny to cała rodzina (tato jeszcze był z nami) mówiła, że 15 totakie ważne itepe itede. I brat dostał wieżę za ok 600 zł. Moje 15 urodziny były w tym roku w sierpniu. Od babci dostałam srerne kolczyki (doceniam) a od matki jakąś beznadziejną szkatułkę na biżuterię (wygląda jak ze szmateksu) i nawet jej nie wymieniła chociaż mogła. Dostałam też 100 zł, które tak czy siak musiałam wydać na komórkę (no jakoś się trzeba z tatą kontaktować, a matka ma to daleko gdzieś). To jest sprawiedliwe? :/ Wiem, że niektórzy nie mają wogule kasy itepe. ale moja matka zarabia naprawdę sporo a i tak żałuje każdego grosza. Naprawdę byłam zawiedziona i zła!

Przepraszam, ale musiałam się gdzieś wyżyć. Liczę, że macie różne poglądy na ten temat i wypowiecie się.
Nie wiem co powiedzieć Wspólczuje z całego serca. Ja bym tak nie mogła bez kasy. Bo non stop chce kupic jakis ciuch. Itak zawsze mi mało...
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 19:42   #39
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Red face Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Pieniądzę dostaję od Rodziców, kiedyś próbowali bawić się w kieszonkowe (2 tygodnie), ale mimo kieszonkowego potrzebowałam zasilenia z ich strony Więc wrócili do starego systemu... potrzebuję pieniędzy to proszę Oprócz tego co miesiąc przelewają mi sumkę na konto na "coś extra" (czyt. 4 flakon perfum ). Ale zawsze jakoś robię zakupy z głową, wolę raz na miesiąc lżej zaszaleć niż raz na 2 miesiące wyczyścić konto Heh... też mi rozwaga... ale przynajmniej ładnie na koncie wygląda Owszem niezawsze jest tak, czasem przez pół roku potrafię robić jakieś drobne zakupy niepochłaniające dużych sum, z racji tego, że mam zapasy kosmetyków, a z ubrań to raczej kupuję pojedyncze sztuki wtedy. Najczęściej robię jakieś większe zakupy jak jest zmiana sezonu i nowe kolekcje w sklepach
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 20:07   #40
Anitka11
Zakorzenienie
 
Avatar Anitka11
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 9 203
GG do Anitka11
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Biore stypendium 250zl/miesiac(mam nadzieje ze i w tym roku mi przyznaja),Troche dorabiam uczac dzieciaki angielskiego i tata od czasu do czasu przysle 200 Euro.Nie powinnam narzekac, ale wiecie ciuchow i kosmetykow nigdy za wiele.
__________________
Wymiana:
Zestaw kosmetyków
Anitka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 20:13   #41
kotowiec
BAN stały
 
Avatar kotowiec
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 87
GG do kotowiec
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

moje zródło dochodów to przedewszystkim mama ( no i tata bo maja wspolne piebniądze ale trzyma je mama) czasem TŻ cos mi kupi (ostatnio buciki) i to chyba tyle...
szkoda ,ze jest tego tak niewiele...
kotowiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-13, 20:32   #42
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Cytat:
Napisane przez różowiutka
Nie wiem co powiedzieć Wspólczuje z całego serca. Ja bym tak nie mogła bez kasy. Bo non stop chce kupic jakis ciuch. Itak zawsze mi mało...
Różowiutka, mogę Cię pocieszyć że miałabys dwa razy tyle i też by ci było mało
Jest takie mądre powiedzenie, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i to jest święta prawda
Ja to doskonale wiem po sobie, bo cofając się pare lat w stecz, kiedyś miałam zdecydowanie mniej na swoje wydatki i w sumie mogłam sobie na trochę pozwolić, a i tak było mi mało. Teraz mimo że dysponuje większymi pieniędzmi, nigdy na nadmiar nie narzekam
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 20:37   #43
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Cytat:
Napisane przez sitc
Różowiutka, mogę Cię pocieszyć że miałabys dwa razy tyle i też by ci było mało
Jest takie mądre powiedzenie, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i to jest święta prawda
Ja to doskonale wiem po sobie, bo cofając się pare lat w stecz, kiedyś miałam zdecydowanie mniej na swoje wydatki i w sumie mogłam sobie na trochę pozwolić, a i tak było mi mało. Teraz mimo że dysponuje większymi pieniędzmi, nigdy na nadmiar nie narzekam
Ja jestem prawdziwą zakupową maniaczką. aż sie boje pomyslec co bedzie, jak sama bede zarabiac.. Pewnie 90% wypłaty wydam na ciuchy <rotlf>
Teraz codziennie sie zastanawiam skąd tu wziąć kase na ciuchy..
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 20:47   #44
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

ja mam zawsze troche swojego grosza z Avonu , ale podstawa jednak są rodzice. a w miedzyczasie to jakies umowy zlecenia. ostatnio przenosilam ksiegi wieczyste z sądu do nowego archiwum po otraceniu podatku wychodzilo 7zl/h na godzinke. pracowalam 3 dni i juz bylo ponad 200zł staram sie byc oszczedna, jak mam kupic jakis kosmetyk to 3 razy zastanawiam sie czy aby napewno bede go uzywala a jak juz jestem na niego chetna to sprawdzam jaki ma lepszych opini na kwc. nie wybieram z najwyzszej półki - średnia albo niska, bo daje pierszenstwo polskim kosmetykom ktore sa o wiele tansze i nie znaczy że gorsze
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 20:49   #45
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

teraz finansuję sie w 100% sama - tozrozumiałe skoropracuję i zarabiam, tym bardziej, ze dość dobrze. Choć nie zmienia to faktu,ze rodzice zrobia mi jakiś prezent i sypna kasą, średnio raz w miesiącuw czasie studiów dostawałam pieniążki od Rodziców ( 800/ miesiąc), ale oprócz tego po każdym roku miałam stypendium naukowe, więc co miesiąc 500 więcej na koncie... a że wydawać kasę uwielbiam, więc jeszcze sobie dorabiałam...
na III roku udzielałam lekcji ang. a potem od IV po VI stałam na promocjach - byłam konsultantką pantene pro v, robiłam takie śmieszne badania włosów i za to było 250/weeken, czyłi w miesiącu od 750 do 1000
radzić sobie trzeba
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 21:11   #46
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

ja niestety nawet nie mam czasu chodzić na zakupy, ciągle tylko sie ucze, chwila wolnego-ide do chłopaka

jak już sie uda wygrzebac czas na sklepy-mam to, co zaoszczędze przez miesiąc z kwoty, jaką mam na zycie

no i jeszcze czekam, az bedzie wiadomo, od jakiej sredniej dają stypendium, to może sie załapie
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 21:20   #47
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Hmmm ja nie dostaje kieszonkowego... nie wiem jakos tak wyszło... otóz jak chcem sobie coś kupić, to zazwyczaj prosze rodzice o kase, albo ide a mama na zakupy i ona mi funduje, ale to zdarza sie raz na 2 miesiace... , kosmetyki kupuje zawsze za swoje a dokladnie te do malowania czyli błyszczyki, cienie,podkłady itp.a kase na to biore z róznych źródeł, np.. z reszt z róznych sklepów najczesciej spozywczaków hehe , ze zbieraniem u mnie kasy to jest krucho, bo zawsze jak mam to ją wydaje na jakies bzdury .. ehhhh ta kobieca prózność....
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 22:51   #48
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Od rodziców nie biorę w ogóle żadnych pieniędzy, mam od nich ciągle pożywienie i dach nad głową, o resztę martwię się sama.
Nie mogę jakoś wybitnie narzekać, bo dostaję rentę, bardzo niewielką, ale stałą (400 zł). Ciuchów prawie nie kupuję, bo każdy grosz odkładam na jakiś stary samochochód
A, czasem jeszcze mam stypendium
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 11:40   #49
lawenda-w-chodakach
Rozeznanie
 
Avatar lawenda-w-chodakach
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 751
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Od rodziców nie biorę w ogóle żadnych pieniędzy, mam od nich ciągle pożywienie i dach nad głową, o resztę martwię się sama.
Nie mogę jakoś wybitnie narzekać, bo dostaję rentę, bardzo niewielką, ale stałą (400 zł). Ciuchów prawie nie kupuję, bo każdy grosz odkładam na jakiś stary samochochód
A, czasem jeszcze mam stypendium
To się ciesz nieźle 400 zł (dla mnie to strasznie dużo kasy). W te wakacje chciałam pracować, niestety w młodzieżowym biurze pracy powiedzieli mi, że jestem za mała. Skąd niby mam wziąć kasę? Mam dużo rzeczy do sprzedania na allegro, ale skąd wziąć aparat fotograficzny?!
Skoro była mowa o moim tacie, to zaraz po wczorajszym poście przyszedł po resztę swoich rzeczy (oczywiście kasy nie zostawił). A dzisiaj jadę do babci to się matka zlitowała zostawiła mi 6 zeta (po odliczeniu kosztów busa do babci zostaje złotówka , ale 70 groszy dałam bratu) I jak tu żyć? Nie mogę kupić sobie żadnego ciuchu i kosmetyku extra. Mama tylko czasami kupuje mi nowe ciuchy, o kosmetykach nie ma mowy. Dobrze tyle, że mam taką koleżankę z którą wymieniamy się różnymi rzeczami np. ja daje jej portfelik, który mi się znudził, a ona jakiś kosmetyk czy bransoletkę która jej się nie podoba. Złośnico ciesz się mi matka nawet wypomina, że za dużo kasy na jedzenie daje (dziwne, że jeszcze komputer mamy). Dach nad głową można uznać. Na szczęście (zobaczy się) w kwietniu matka kończy spłacać 1000 kredyt i będzie 1000 zł kasy więcej (jupi). Nie wiem czy będę coś z tego miała, ale znając moją matkę, to weźmie następny kredyt
__________________

nie zrażam się.

lawenda-w-chodakach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-14, 11:44   #50
Izus86
Raczkowanie
 
Avatar Izus86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 482
GG do Izus86
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Cytat:
Napisane przez Shandusia
mam to szczęscie,że mam jeszcze 2 babcie i 2 dziadków więc tymbardziej nie narzekam,mimo iz nie dostaję duzych sum,ale zawsze coś

ah ja jak by chciała mieć dziadków nie tylko ze względów materalnych choć zawsze dziadkowie obdarowuja wnuków prezentami ehehe zazdroszcze każdemu kto ma choc jedna babcie lub dziadka a jeśl i chodzi o kase na ciuchy itd. to moge liczyc tylko na rodziców Ale dobre i to
Izus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 11:53   #51
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Cytat:
Napisane przez różowiutka
A PRACUJĄCE- jaką część wyplaty wydajecie na ciuchy??

To tak z ciekawości
Właściwie niewiele... Rzadko kupuję sobie jakiś ciuch, za mało zarabiam żeby wydawać na te rzeczy kasę. Rachunki same się nie zapłacą
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 12:14   #52
Carrie
Zadomowienie
 
Avatar Carrie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: WM
Wiadomości: 1 003
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Cytat:
Napisane przez Ines1985
Znikąd .
Nie mam pieniedzy.
Ostatnie niewielkie zakupy zrobiłam za pozostalosci z ostatniej wyplaty ktora dostalam jakos w maju.
Od rodzicow nie dostaje pieniedzy juz od bardzo dawna.
Dopoki sama nie zarobie jakiejs kasy, nie mam szans na zrobienie porzadnych zakupów.

Niestety w moim domu nigdy nie panowal system - chce cos, mowie o tym, dostaje na to pieniadze.
Na wszystko musialam sobie zarobic, nie wydajac przez miesiac lub dwa ani grosza z kieszonkowego (ktore tez bylo bardzo marne).
Ines, kochanie, ciesze sie ze nie jestem sama

W poprzednim roku dostawałam stypendium- 100zł/ miesiac i z tego zyłam. Czasami dorobiłam 25 zł w wypozyczalni, ale w tym roku to nie wiem jak to bedzie.
Stypendium nie przyznali, na wypozyczalnie raczej nie moge liczyc

Na razie probuje sprzedawac jakies zbędnosci na allegro, ale dzisiaj wpłaciłam sobie na konto ostatnie 100 zł, bo sporo musiałam wydac na ksiazki.

Poza tym staram się "ciułac", codziennie (bez weekendów) dostaje 2 zł na jakies jedzenie, no to robie sobie kanapkę w domku a 2 zł idzie do skarbonki
w ten sposób mam 30 zł na miesiac

Kiedy potrzebuje na buty/kurte to staram sie jakos wyciągnąc od taty... no ale łatwo nie jest, ani tacie ani mi bo strasznie głupio mi brac, tym bardziej ze cały ostatni rok miałam własne pieniadze

Zreszta, dzieki Bogu ! ostatnio nie mam za duzych potrzeb, jakos tak sie zaczełam minimalizowac, bo za kazdym razem stwierdzam, ze moze jednak to nie jest NIE ZBĘDNE i dzisiaj miałam powazne opory zeby wydac 10 zł na lakier do paznokci, w koncu kupiłam - chociaz teraz mam małego kaca, bo to ostatnie pieniadze...

No i zdecydowanie nie kupuje juz tysiąca szmatek, wole uzbierac na jeden porządny ciuch

Cytat:
Napisane przez Ines1985
Kiedyś sobie odbiję te chude lata .
Oj tak, ja tez sobie odbije
__________________
Mówisz-masz, chcesz-dostajesz...*
*czasem tylko płacisz.
Carrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 12:28   #53
afla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 9
GG do afla
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Ja niepracuje i raz na miesiąc dostaję 50zł. od dziadków, i od taty, a kase z kieszonkowego zbieram i nic z niej niewydaję. Jak znajdę coś w sklepie co mi ise podoba to jak jadę za tydzień to kupić to juz tego nigdy nie ma :/.
afla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 13:33   #54
Madzia007
Zadomowienie
 
Avatar Madzia007
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 931
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Jeszcze nie pracuję, więc ciuchy funduje mi mama. Często dostaję też pieniądze od cioci rencistki i od babci.
Madzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 13:43   #55
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Cytat:
Napisane przez lawenda-w-chodakach
To się ciesz nieźle 400 zł (dla mnie to strasznie dużo kasy). W te wakacje chciałam pracować, niestety w młodzieżowym biurze pracy powiedzieli mi, że jestem za mała. Skąd niby mam wziąć kasę? Mam dużo rzeczy do sprzedania na allegro, ale skąd wziąć aparat fotograficzny?!
Skoro była mowa o moim tacie, to zaraz po wczorajszym poście przyszedł po resztę swoich rzeczy (oczywiście kasy nie zostawił). A dzisiaj jadę do babci to się matka zlitowała zostawiła mi 6 zeta (po odliczeniu kosztów busa do babci zostaje złotówka , ale 70 groszy dałam bratu) I jak tu żyć? Nie mogę kupić sobie żadnego ciuchu i kosmetyku extra. Mama tylko czasami kupuje mi nowe ciuchy, o kosmetykach nie ma mowy. Dobrze tyle, że mam taką koleżankę z którą wymieniamy się różnymi rzeczami np. ja daje jej portfelik, który mi się znudził, a ona jakiś kosmetyk czy bransoletkę która jej się nie podoba. Złośnico ciesz się mi matka nawet wypomina, że za dużo kasy na jedzenie daje (dziwne, że jeszcze komputer mamy). Dach nad głową można uznać. Na szczęście (zobaczy się) w kwietniu matka kończy spłacać 1000 kredyt i będzie 1000 zł kasy więcej (jupi). Nie wiem czy będę coś z tego miała, ale znając moją matkę, to weźmie następny kredyt
Nie narzekam jakoś przesadnie Ale mimo wszystko 400 zł dla uczennicy to zupełnie inne pieniądze niż dla baby , która naprawdę musi kupić za to wszystko, czego potrzebuje, łącznie z benzyną czasem, książkami, lekami, nie mówiąc już o art higienicznych, kosmetykach czy książkach

A jak chodziłam jeszcze do szkoły, dostawałam 30 zł kieszonkowego i żyło mi się lepiej niż teraz - gdy czegoś potrzebowałam, to rodzice kupowali.I całkiem nieźle dorabiałam sobie pisaniem wypracowań
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 14:21   #56
colusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
GG do colusia
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Kieszonkowego nie dostaję, mam niby jakieś tam oszczędności, ale nie wydaję na ciuchy.

Może to zabrzmi dziwnie..ale tata kupuje mi większość ubrań Jest za granicą, czasami wpadnie na jakąś wyprzedaż i szaleje kupując mi np. 10 koszulek, jeansy, swetry itp Na brak ciuchów nie narzekam. Te ,które dostaje są bardzo fajne

Czasami też mama mi coś kupi jak jesteśmy gdzieś razem w sklepie...Ale to już sporadycznie się dzieje

Podsumowując.. nie potrzebuję kasy na ciuchy
__________________
Czas zacząć nadrabianie pisania recenzji na wizażu
colusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 14:24   #57
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

EEEE.... ja tam mam babcie 2 i nic nie dostaje, moze czasem jak babcia ma dobry humor da 10zl na lody tylko daja kase z jakis tam okazji.... a tak to nie
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 14:40   #58
chamelieu
Zadomowienie
 
Avatar chamelieu
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 379
GG do chamelieu
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Mam kilka źródeł:
- stypendium (mam nadzieje że w tym roku też) - opłaca się czasem być kujonem
- korki - niewiele, ale starczy na waciki
- praca w wakacje - od 2 lat już jeżdżę i chomikuje ojro na lokacie, więc i tak nie mogę sobie nic kupić
- rodzice czasem dokładają do większych zakupów - teraz muszę kupić buty jesienne, zimowe, spodnie, płaszcz zimowy, sweter, obiecali że dołożą do płaszcza i butów

Ogólnie nie jest źle, ale i tak pieniądze przeciekaja mi przez palce
chamelieu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 15:49   #59
Olka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 36
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Ja mieszkam z rodzicami i kiedy jeszcze uczyłam się i nie pracowałam to oni dawali mi pieniądze na ciuchy . Żyjemy na średnim poziomie ale nigdy nie kupowałam sobie markowych ciuchów ( np . spodni za 200 zł ) , poprostu nie miałam serca ciągnąć od rodziców . Kupowałam ciuchy tańsze ale w miarę dobre jakościowo .
Pracuje już pól roku ale nie zdarzyło mi się jeszcze wydać na spodnie czy inny ciuch więcej niż 100 zł( prawie1/5 mojej wypłaty) - oczywiście kurtka zimowa , jesienna czy buty to trochę większy wydatek bo wiadomo , że to ma się na dłużej , nie wspominając już o tym ,że miałabym wydać tyle kasy na 1 bluzkę chociaż napewno są i takie osoby które mnie z tego powodu wyśmieją bo one taką sumę wydają bez mrugnięcia okiem .

Podsumowując : ubrania , kosmetyki , czy cokolwiek innego dla siebie + opłata studiów kupuję z własnej wypłaty . Nie chodzę brudna , obdarta , w porozciąganych czy zmechaconych rzeczach więc myślę , że nie mam się czego wstydzić .
Olka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 16:06   #60
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy ????

Pracuje.Trochę za duzo wydaje na siebie.
Jak sie jeszcze uczyłam wydawałam pieniadze, które dostawałam na urodziny/imieniny/swieta.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-21 12:22:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:24.