:( przywrócenie możliwości kupna na Targowisku? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-02, 16:48   #31
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez livy
no to ja ci powiem, ze dla mnie ty jestes nieuczciwa. jestes klamczucha, kretaczka. z mojej strony to byla pomylka. oddalam ci nalezne pieniadze wiec dlaczego dalej piszesz o mnie glupoty.
Livy, Opolanko, jeżeli zaraz nie zejdziecie z tematu tej Waszej transakcji, to trzeba będzie coś zrobić. Nie mam ochoty (i podejrzewam, że inni użytkownicy też) wysłuchiwać waszych oskarżeń i zarzutów! Jeżeli nie masz do powiedzenia nic odnośnie regulaminu, tylko nadal chcesz roztrząsać tą sprawę, to opuść dobrowolnie ten wątek.
Tamten został zamknięty przez admina- uszanujcie jego decyzję i skończcie ten temat wreszcie.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 16:50   #32
opolanka
Rozeznanie
 
Avatar opolanka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 504
Dot.: :(

Kasiukatarzynko, mi sie podoba twoja propozycja
opolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 16:52   #33
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
ale jesli sie znajdzie jakas osoba, ktora naprawde nie ma za co wymienic a koniecznie chcialaby miec ten kosmetyk, to wtedy dopuszczona zostanie mozliwosc kupna ??
Nie sądzisz, że wtedy wszyscy nagle stwierdziliby, że nie widzą nic w wątkach, więc muszą (z wielkim żalem zapewne) wycenić produkt i wziąć jednak te pieniądze? Żadnego przepływu gotówki.


Cytat:
zeby nei było czegos w stylu: nie, nie moge nic u ciebie znalesc, ale na PW leci cena za jaka moge sprzedac, mimo ze ja, jako nabywca nie pytalam o cene, ale tylko proponowalam wymiane
Użytkownik, który proponuje sprzedaż na PW/maila, gg itp. zostaje zbanowany. Jeżeli zdarzy się komuś coś takiego, to info do mnie albo do admina proszę.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 16:52   #34
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: :(

Jelonku normalnie kocham Cię za twoje czujne oko, bo już oszaleć można!!! Dziewczyny skończcie to!
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 16:56   #35
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez opolanka
Wizaz jest jednak bezpieczniejszym miejscem zakupów- wbrew pozorom
Jelonku-mało ugodowa jesteś, szkoda ze zakładasz z góry że masz rację, czasem warto posłuchać drugiej strony
Widzę, że argumenty do Ciebie nie trafiają. Może poszukasz jednak tych wątków o Targowiskach, bo ja nie lubię się powtarzać.
Tu nie chodzi o ugodę- regulamin został stworzony przez właścicieli tej strony i to do nich należy ta decyzja. To co wizażanki myślą w tej sprawie i jakie mają zdanie o nowym regulaminie, niestety (dla nich) się nie liczy.
Czy to, że mogą mieć problemy dla nikogo nic nie znaczy? Każdy myśli tylko o sobie, a o właścicielach wizażu już nie?
Wysłuchujemy tej drugiej strony średnio raz w miesiącu i tłumaczenie dlaczego regulamin jest taki, a nie inny, staje się już nudne.
Po raz kolejny więc, odsyłam do wyszukiwarki.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 16:57   #36
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez Jelonek
Nie sądzisz, że wtedy wszyscy nagle stwierdziliby, że nie widzą nic w wątkach, więc muszą (z wielkim żalem zapewne) wycenić produkt i wziąć jednak te pieniądze? Żadnego przepływu gotówki.
rozumiem, rozumiem, to była tylko taka propozycja,

mi nie chodziło o to, że "osoba pozbywająca się" będzie pierwsza proponowała cenę, tylko pytałam czy byłaby możliwośc dopuszczenia sprzedaży jeśli kupujący to zaproponuje jako pierwszy





poprostu czasami jest mi żal, że nie mogę czegoś kupić, na allegro tego nie znajdę, albo jeśli chcę coś do sprawdzenia, a na wymianę, jak już mówiłam, niestety nie posiadam nic


ale juz kończę na ten temat, zrozumiałam, żadnego kupna






ps, a jeśli zaprponuje komuś na PW kupno ale np przez allegro??
bo bardzo mnie nieraz korciło żeby coś kupić, albo właśmnie zaproponować allegro
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:00   #37
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez neuilly.
Poza tym , wcześniej milionami na Targowisku nikt nie obracał , jeżeli dziewczyny coś sprzedawały to za bardzo okazyjne, niewygórowane kwoty
Zdziwiłabyś się jakie wątki oglądaliśmy ze Złośliwcem i jakie akcje niektóre osoby przeprowadzały. Kwot, jakimi obracały niektóre osoby, na pewno nie nazwałabym "małymi". Tylko, żeby to zauważyć trzeba w tym siedzieć cały czas. Rozumiem, że dla użytkowników wchodzących na Targowisko nie tak często, może nie być to widoczne.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-02, 17:04   #38
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
Ja przyznaje racje Jelonkowi!

BTW, najlepiej jak ktos pisal:
Krem do twarzy XYZ 30ml - ubytek 10%.
Skad ta osoba tak dokladnie wie, ze zuzyla 3ml Chca ominac reguly .
Tylko,że czasami to jest niezły problem z ustaleniem rzeczywistego ubytku Ja się zastanawiam ile jeszcze zostało mi maskary-ciągle liczę,że się kończy,a ona ciągle tam jest Myślę,że wiele osób na odczepnego pisało te regulaminowe 10-15%,a tak naprawdę same nie były faktycznie w stanie stwierdzić ile produktu jeszcze jest
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:04   #39
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
ps, a jeśli zaprponuje komuś na PW kupno ale np przez allegro??
bo bardzo mnie nieraz korciło żeby coś kupić, albo właśmnie zaproponować allegro
Dostaniesz banem po nosie Proponowanie komuś, że wystawimy dany przedmiot na allegro, jest taką samą sytuacją jakbyś wklejała linki do aukcji w swoich wątkach, czyli jednocześnie reklamowała ten serwis. Za reklamę się płaci, więc mógłby do Ciebie również trafić liścik od admina z prośbą o uiszczenie opłaty za reklamę
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:06   #40
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez natii4
Tylko,że czasami to jest niezły problem z ustaleniem rzeczywistego ubytku Ja się zastanawiam ile jeszcze zostało mi maskary-ciągle liczę,że się kończy,a ona ciągle tam jest Myślę,że wiele osób na odczepnego pisało te regulaminowe 10-15%,a tak naprawdę same nie były faktycznie w stanie stwierdzić ile produktu jeszcze jest
Wiele osób pisało "ok. 10%", "10%", "11%" (co już było totalnym przegięciem ) albo próbowało nam wmówić, że po dwukrotnym użyciu ubyło te 10% tuszu/błyszczyka/korektora na pewno! Na odczepnego, byleby tylko opchnąć.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:08   #41
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez Jelonek
Dostaniesz banem po nosie Proponowanie komuś, że wystawimy dany przedmiot na allegro, jest taką samą sytuacją jakbyś wklejała linki do aukcji w swoich wątkach, czyli jednocześnie reklamowała ten serwis. Za reklamę się płaci, więc mógłby do Ciebie również trafić liścik od admina z prośbą o uiszczenie opłaty za reklamę
przyjęłam do wiadomości,


ech, no to się będę musiała obejśc bez tych kosmetyków... trudno
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-02, 17:09   #42
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez Jelonek
Wiele osób pisało "ok. 10%", "10%", "11%" (co już było totalnym przegięciem ) albo próbowało nam wmówić, że po dwukrotnym użyciu ubyło te 10% tuszu/błyszczyka/korektora na pewno! Na odczepnego, byleby tylko opchnąć.
Może ktoś miał bardzoooooooooooooooooooo o duże usta i tak ubytek po 5% na każde użycie
Ale powiedz mi-przecież jak ktoś pisał 2 razy użyte,10% ubytku to jaka była cena?? Bliska tej sklepowej czy obniżona te 10% zużycia??
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:12   #43
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: :(

Informuję wszystkich zainteresowanych, że użytkowniczka Livy została zbanowana na 2 tygodnie za:
Cytat:
Napisane przez livy
moglam sie od razu domyslic, ze ktos kto tak postepuje jest kretaczem, prostakiem i burakiem. pewnie teraz dostane bana albo cos ale juz mam cie dosyc. nienawidze cie z calego serca chamico. nie chce nawet przebywac z toba na jednym forum.
Jeżeli admin uzna za stosowne, wymierzy cięższą karę dla tej użytkowniczki.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:16   #44
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez natii4
Może ktoś miał bardzoooooooooooooooooooo o duże usta i tak ubytek po 5% na każde użycie
Ale powiedz mi-przecież jak ktoś pisał 2 razy użyte,10% ubytku to jaka była cena?? Bliska tej sklepowej czy obniżona te 10% zużycia??
Cena była taka, jakby dana osoba sprzedawała nowy kosmetyk.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:18   #45
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez Jelonek
Cena była taka, jakby dana osoba sprzedawała nowy kosmetyk.
No to nie fair
Mykam się pakować,bo zaraz przez tą dyskusję mi pociąg ucieknie
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:19   #46
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: :(

O, jak Livy nie chce przebywac z Toba na tym forum, Jelonku, to wiadomo kto sie pozegna Mam nadzieje, ze forever - za takie teksty...
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:19   #47
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez Jelonek
Cena była taka, jakby dana osoba sprzedawała nowy kosmetyk.
to faktycznei było przegięcie, bo jeszcze dochodziły koszty przesyłki, więc lepiej sobie powędrować do sklepu, [pod warunkiem, że można dostac ten kosmetyk wswoim mieście]

jednak lepiej jest jak jest, mimo że jakiś tam żal i smutek pozostanie
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:23   #48
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez svenja
O, jak Livy nie chce przebywac z Toba na tym forum, Jelonku, to wiadomo kto sie pozegna Mam nadzieje, ze forever - za takie teksty...
Tekst był do Opolanki, nie do mnie. Również chciałam dać BANa na zawsze, ale kopyto mi się zawahało, całkiem niesłusznie, ale admin rozwiąże sprawę

Edit- sprawę załatwiłam bez fatygowania Złosia.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:24   #49
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: :(

BAN dla livy zmieniony na stały Z takimi tekstami na kafeterię.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-02, 17:28   #50
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: :(

Ach To nie bylo do Ciebie Mi sie juz wszystko poplatalo w tej operze mydlanej
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:29   #51
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: :(

też mi tego brakuje, ale zasady zasadami :/
Kilka dni temu założyłam wątek ze swoimi kosmetykami na wymianę i po krótkim czasie dostałam PM z propozycją kupna (od razu piszę że wiadomość skasowałam i nicka nie pamiętam
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:30   #52
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez svenja
O, jak Livy nie chce przebywac z Toba na tym forum, Jelonku, to wiadomo kto sie pozegna Mam nadzieje, ze forever - za takie teksty...
I tym kimś nie będzie EDIT: nie był Jelonek
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:31   #53
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: :(

I bardzo niedobrze, bo taka osoba miałaby od razu z nami do czynienia, a tak będzie najpewniej proponować kupno innym osobom.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 09:59   #54
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Thumbs down Dot.: :(

Cytat:
Jelonek : Użytkownik, który proponuje sprzedaż na PW/maila, gg itp. zostaje zbanowany. Jeżeli zdarzy się komuś coś takiego, to info do mnie albo do admina proszę.
Zgadzam się , że zasady zasadami , ale to uważam za bardzo duże nadużycie . Jakimi przesłankami kierujecie się przy stosowaniu tego rodzaju metod ? Pytam się , ponieważ Urzędu Skarbowego , o którym to słyszę najczęściej , nie interesuje prywatna korespondencja użytkowników potrali internetowych - i teraz naprawdę nie rozumiem jak można się pośrednio mieszać w prywatną korespondencję wizażanek , bo apel jest jasny : mamy na siebie nadawać - tak mamy to rozumieć ? Tzn , ok ja rozumiem PW , które jest częścią tego forum , ale maile i gg to odrębna sprawa - przede wszystkim to nie jest część portalu wizaż - tu dochodzi chyba do mieszania pojęć i błędnej interpretacji przepisów [ jeżeli w ogóle na jakichś się opieracie ] , i przede wszystkim właściciel tego portalu nie odpowia za to , co do siebie piszą ludzie w prywatnej poczcie i o czym rozmawiają za pośrednictwem systemu gadu - gadu ... użytkownik neuilly. może uzytkownikowi Jelonkowi zaoferować sprzedaż mercedesa za pośrednictwem maila i portal wizaż. pl nie ma nic do tego . Nieee , no strasznie nie trzymający się kupy jest nasz nowy regulamin Targowiska , nieprzemyślany zupełnie . Jest na takim samym poziomie jak określenie '' raczkowanie '' zastosowane w statusie - nie kieruję tego do kogokolwiek , tylko głośno mówię . Dobra , kończę marudzić , nic do sprzedania nie mam - żeby nie było , że próbuję coś przeforsować bo mam w tym interes

P.S. Ja proszę jeszcze o rozwianie moich wątpliwości . Ja rozumiem , że użytkownik zostaje zabanowany tylko wtedy , kiedy jego mail jest zgodny z mailem podanym na forum wizaż.pl ? Bo co zrobimy w momencie , kiedy ktoś złośliwie podszyje się pod danego użytkownika i zaproponuje sprzedaż ? I z innego konta przedstawi się innemu uzytkownikowi jako Jelonek , Agabil czy Neuilly ?

Jelonku , czy ja mogłabym poprosić o tę część topiku , w której poruszaliście kwestię Urzędu Skarbowego i Targowiska ? Bo nie potrafię tego znaleźć Będę wdzięczna , bo chciałabym się z tym zapoznać , a gdzieś mi to umknęło .
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 10:56   #55
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: :(

A mnie tak ciekawił ten Urząd Skarbowy, że az popytałam mojej mamy jak się ich radca prawny na sprzedaż zapatruje. Otóż powiedziano mi, że poniewaz korzystanie z portalu wizaz.pl jest bezpłatne, to Targowisko jest swoistą tablicą ogłoszeń i Urząd Skarbowy się takimi rzeczami nie interesuje, gdybyśmy przy rejestracji lub w jakimkolwiek innym momencie płaciły choćby symboliczny grosik włascicielom Wizazu, wtedy US mógłby poszukac odpowiedniego paragrafu, żeby coś dla siebie wyciągnąć.
Zastanawiam się jak inne US w Polsce patrzą na taka sprawę ?

Mi jest własciwie bez różnicy, czy mozna sprzedawac, czy nie. Fakt, że ciężej się teraz wymienić i że PW z prośbą o sprzedaż otrzymuję sporo (nie przesyłam ich moderatorom i nie będę), ale każdej z osób odpowiadam to samo - niezgodne z regulaminem, chociaz czasami i mnie samą kusi, żeby komuś innemu zaproponować kupno, szczegónie gdy mi bardzo zalezy na czyjejś rzeczy, a wymiana się nie udaje. Ale ostatecznie zbyt bardzo lubię to miejsce, żeby wylecieć z niego z powodu paru groszy, a osób "kablujących" to by się zapewne kilka znalazło
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 11:32   #56
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: :(

mnie tez wkurza ,że nie mozna sprzedawac i kupowac,szczegolnie gdy zbieram na cos innego lub po prostu wolalabym kase.

prywatne transakcje ,maile,PW to osobista sprawa i nikomu nic do tego ,jesli dogadam sie kims innym i cos mi nie wyjdzie ,zostane oszukana robie to na wlasna odpowiedzilanosc.

nie kabluje gdy ktos cos chce załatwic na PW nie pytam tez moderatora o zgodnosc z regulaminem bo nie robie tego na forum.


to ,ze wiekoszosc z nas woli załatwic tutaj wymiane czy sprzedaz(na PW)wynika z tego iż bardziej ufamy wizazankom niz komus na allegro.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 12:25   #57
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Smile Dot.: :(

Też mnie bardzo zainteresowała sprawa z Urzędem Skarbowym oraz czepianie się do Użykowników bezpłatego portalu.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 13:59   #58
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez Madlaine
Zastanawiam się jak inne US w Polsce patrzą na taka sprawę ?
Rzeczpospolita z kwietnia 2005 wyjaśniała, że regularne kupowanie i sprzedawanie rzeczy na serwisach aukcyjnych to działalność gospodarcza, nawet jeśli nie została tak zarejestrowana. W tekście znalazły sie rozważania na temat podatku VAT, podatku od czynności cywilnoprawnych, a także na temat podatku dochodowego od osób fizycznych... Prowadząc aktywną działalność w serwisach aukcyjnych należy liczyć się z tym, iż taką działalnościa może zainteresować się urząd skarbowy albo urząd kontroli skarbowej.

Rzecz dotyczy nie tylko płatnych serwisów, ale też bezpłatnych, umozliwiających zamieszczanie ogłoszeń sprzedażowych. US ma prawo zażądać od Wizażu danych kontrahentów co wiąże się z :
a/ rejestracją transakcji /obciążenie serwerów archiwizacją/
b/ rejestracją imienną uzytkowników i weryfikacją danych użytkowników /obciążenie jak wyżej + zatrudnienie kogoś do weryfikacji danych/
Żeby zrealizować punkt a/ i b/ konieczne byłoby
c/ zakupienie serwerów i oprogramowania zdolnego obsłużyć rejestrację transakcji i użytkowników i zapewnienie zadowalajacego poziomu oceny transakcji itp. co wielokrotnie przekracza możliwości finansowe Wizażu.

O upierdliwym wyjaśnianiu czegokolwiek polskim słuzbom skarbowym nawet nie wspominam, ani też o konieczności zatrudniania cerberów takiego przedsięwzięcia W dopuszczenie do sprzedaży na forum można było się ewentualnie bawić przy 200 aktywnych userach na forum, a nie przy 2000 - sporo użytkowniczek sprzedaje i kupuje pojedyncze rzeczy, ale i tak trzeba byłoby rejestrować WSZYSTKIE transakcje.
I jeszcze jedna kwestia - odpowiedzialności prawnej wizażu za pośredniczenie w sprzedaży przedmiotów o wątpliwym pochodzeniu - Allegro mimo rozbudowanego regulaminu i kontroli często sobie z tym nie radzi, kto miałby to robić na wizażu?

Dopuszczenie warunkowej zgody na sprzedaż prywatną spowodowałoby moim zdaniem powrót handlarzy, którzy w dodatku nie byliby w żaden sposób kontrolowani.
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 14:21   #59
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: :(

Ja to wszystko wiem ale jako ciekawska osoba, chciałam sprawdzic, jak to faktycznie ma się z życiu. Moja mamacia (były pracownik US) zapytała dodatkowo ich radce prawnego, jak to wyglada realziacja przepisów. Odpowiedź była taka, nikt sie tym zajmowac nie będzie w przypadku takim, jak tutaj wspomniany. US zainteresowany jest jedynie:
podmiotami gospodarczymi zarejestrowanymi równiez na serwisach aukcyjnych, które ze swojej działalności odprowadzają stosowne podatki, zaś nie rejestruja sprzedazy internetowej za posrednictwem tychże serwisów.
osób bez zarejestrowanej działalności, które prowadzą na serwisach aukcyjnych sprzedaż hurtową i nie wykazują dodatkowych dochodów w zeznaniach podatkowych (tutaj była jakaś kwota, ale pamięć zawodzi).

Zapytałam zatem, czy jesli jakas osoba sprzedaje na Allegro, ebay itd. swoje własne używane ubrania, książki, płyty, kosmetyki i wszystkie inne zbedne drobiazgi w ilosciach niehurtowych, może zostać pociągnięta do odpowiedzialności przez US, powiedziano mi, że nie.
Dlatego tez zastanawiam się, jak inne US interpretuja te przepisy ? wiadomo, że odgórna interpretacja ustaw jest jedna, wydawana przez ministerstwo wszystkim swoim podległym jednoskom, ale zazwyczaj jej wprowadzenie w zycie bywa różne, z czym czesto moja mama miała w swojej pracy do czynienia.

Do decyzji szefostwa nic nie mam, jest jaka jest, na jej zmianę wpływac nie mam zamiaru. To jedynie takie moje prywatne dywagacje
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 14:33   #60
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez Madlaine
Zapytałam zatem, czy jesli jakas osoba sprzedaje na Allegro, ebay itd. swoje własne używane ubrania, książki, płyty, kosmetyki i wszystkie inne zbedne drobiazgi w ilosciach niehurtowych, może zostać pociągnięta do odpowiedzialności przez US, powiedziano mi, że nie.
No i to jest prawda - jeśli sprzedajesz pojedyncze używane sztuki, to US nie bedzie się tym interesował Nie do opanowania przez skarbówkę byłaby kontrola wszystkich gazet, serwisów i słupów z ogłoszeniami

Tylko, że na forum sprzedawali także hurtownicy - i to stanowi problem dla wizażu, nie dla pojedynczych osób.
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:25.