nadopiekuńcza mama - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-17, 00:22   #31
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: nadopiekuńcza mama

Słuchaj, to są dziwne wymysły Twojej rodziny. Żaden lekarz nie zrobi nic na dyktando jakiejś zwariowanej kobiety, która chce wbrew niej zawlec do niego swoją dorosłą córkę. Żaden lekarz nie stwierdzi też żeby domniemana depresja czy jakakolwiek inna psychiczną dolegliwość (którą przecież najpierw musiał by stwierdzić) była Przeciwskazaniem do studiów. To jest kolejny sposób Twojej rodziny na znęcanie się nad Tobą i musisz nie dać się wmanewrować w ich gierki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 00:27   #32
ania20000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 23
Dot.: nadopiekuńcza mama

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Połączyłam oba wątki, bo w sumie mają wspólny mianownik.

Rada: naucz się tupnąć nogą i powiedziec "nie". To trudne tyko za pierwszym razem. Później już idzie jak z płatka.



ale ja to robię tylko one wszystko przekształcają na chorobę psychiczną babcia doradza mamie o uniewłasnowolnieniu bo potem jak twierdzi może być gorzej(nawet jak spokojne mówię inne zdanie na jakikolwiek temat)
myślałam żeby iść do tego psychiatry żeby on im powiedział ale jak okaże się że jest chytry na pieniądze to może być różnie
ania20000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 00:29   #33
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: nadopiekuńcza mama

Cytat:
Napisane przez ania20000 Pokaż wiadomość
ale ja to robię tylko one wszystko przekształcają na chorobę psychiczną babcia doradza mamie o uniewłasnowolnieniu bo potem jak twierdzi może być gorzej(nawet jak spokojne mówię inne zdanie na jakikolwiek temat)
myślałam żeby iść do tego psychiatry żeby on im powiedział ale jak okaże się że jest chytry na pieniądze to może być różnie
Nie mają podstaw do ubezwłasnowolnienia Cię. To tylko ich gadanie, które ma Cię zniszczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 00:29   #34
ania20000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 23
Dot.: nadopiekuńcza mama

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Słuchaj, to są dziwne wymysły Twojej rodziny. Żaden lekarz nie zrobi nic na dyktando jakiejś zwariowanej kobiety, która chce wbrew niej zawlec do niego swoją dorosłą córkę. Żaden lekarz nie stwierdzi też żeby domniemana depresja czy jakakolwiek inna psychiczną dolegliwość (którą przecież najpierw musiał by stwierdzić) była Przeciwskazaniem do studiów. To jest kolejny sposób Twojej rodziny na znęcanie się nad Tobą i musisz nie dać się wmanewrować w ich gierki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tylko tyle że lekarz nie wie jak sytuacja wygląda naprawdę a one zawsze grają takie troskliwe i kochane i wszystko przekręcą po swojemu
co mogłabym powiedzieć lekarzowi takiego co ni dałoby się przekręcić na ich urojoną chorobę psychiczną

Edytowane przez ania20000
Czas edycji: 2020-11-17 o 00:30
ania20000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 00:33   #35
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: nadopiekuńcza mama

Cytat:
Napisane przez ania20000 Pokaż wiadomość
tylko tyle że lekarz nie wie jak sytuacja wygląda naprawdę a one zawsze grają takie troskliwe i kochane i wszystko przekręcą po swojemu
co mogłabym powiedzieć lekarzowi takiego co ni dałoby się przekręcić na ich urojoną chorobę psychiczną
Po pierwsze nigdzie z nimi nie idź, to one są szurnięte. A poza tym jesteś pelnoletnia i mógłby sobie co najwyżej grać slodkie za drzwiami, bo z jakiej paki jakieś baby by się miały władować z dorosłą kobietą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 00:35   #36
ania20000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 23
Dot.: nadopiekuńcza mama

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Nie mają podstaw do ubezwłasnowolnienia Cię. To tylko ich gadanie, które ma Cię zniszczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

a jak będą dalej nalegać na wizytę to radziłabyś iść żeby usłyszeli od osoby która się na tym zna czy nie iść

---------- Dopisano o 01:35 ---------- Poprzedni post napisano o 01:33 ----------

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Po pierwsze nigdzie z nimi nie idź, to one są szurnięte. A poza tym jesteś pelnoletnia i mógłby sobie co najwyżej grać slodkie za drzwiami, bo z jakiej paki jakieś baby by się miały władować z dorosłą kobietą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nawet do rodzinnego wchodzą ze mną bo wiedzą że w gabinecie nie będę się z nimi szarpać
ania20000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 00:36   #37
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: nadopiekuńcza mama

Cytat:
Napisane przez ania20000 Pokaż wiadomość
a jak będą dalej nalegać na wizytę to radziłabyś iść żeby usłyszeli od osoby która się na tym zna czy nie iść
Nie. Radziłabym nie grać w ich grę. One są bardzo zaburzone i nawet jakby im sto osób powiedziało prawdę to i tak do nich nie dotrze. Nie mów im nic o sobie. Nie wspominaj o studiach. Postaraj się zdobyć fundusze by móc wyjechać daleko od nich na studia i uciąć z nimi kontakt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-17, 00:38   #38
ania20000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 23
Dot.: nadopiekuńcza mama

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Nie. Radziłabym nie grać w ich grę. One są bardzo zaburzone i nawet jakby im sto osób powiedziało prawdę to i tak do nich nie dotrze. Nie mów im nic o sobie. Nie wspominaj o studiach. Postaraj się zdobyć fundusze by móc wyjechać daleko od nich na studia i uciąć z nimi kontakt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to że nie chcę im nic o sobie mówić traktują jako argument przemawiający za depresją
ania20000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 00:41   #39
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: nadopiekuńcza mama

Cytat:
Napisane przez ania20000 Pokaż wiadomość
a jak będą dalej nalegać na wizytę to radziłabyś iść żeby usłyszeli od osoby która się na tym zna czy nie iść

---------- Dopisano o 01:35 ---------- Poprzedni post napisano o 01:33 ----------


nawet do rodzinnego wchodzą ze mną bo wiedzą że w gabinecie nie będę się z nimi szarpać
Przestań się zgadzać na to żeby z Tobą wchodziły nawet do rodzinnego. Nawet jeśli to będzie oznaczało postawienie innych osób w niezręcznej sytuacji. To śmieszne żeby stare baby wchodziły z dorosłą osobą. Do ginekologa albo na kolonoskopię też by z Tobą wlazły?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:41 ---------- Poprzedni post napisano o 01:38 ----------

Cytat:
Napisane przez ania20000 Pokaż wiadomość
to że nie chcę im nic o sobie mówić traktują jako argument przemawiający za depresją
Bo chcą Cię kontrolować i osaczać żeby Cię zgnębić. Nic im nie mów bo zrobią wszystko by nie stracić swojej ofiary którą jesteś, a musisz im uciec i się od nich uwolnić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 00:43   #40
ania20000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 23
Dot.: nadopiekuńcza mama

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Przestań się zgadzać na to żeby z Tobą wchodziły nawet do rodzinnego. Nawet jeśli to będzie oznaczało postawienie innych osób w niezręcznej sytuacji. To śmieszne żeby stare baby wchodziły z dorosłą osobą. Do ginekologa albo na kolonoskopię też by z Tobą wlazły?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
do ginekologa też wlazłamama ale wtedy brakowało mi kilka dni do 18 fotel ginekologiczny był na wprost biurka lekarza i krzesła na którym siedziałą mama (źle się z tym czułam że mama patrzy mi między nogi ale lekarz powiedział że nie może jej wyrzucić) po skończeniu pełnoletności jeszcze nie byłam
ania20000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 05:57   #41
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: nadopiekuńcza mama

Depresja nie jest przeciwskazaniem do pojscia na studia
Nigdzie z nimi bym nie poszla(do zadnego lekarza) ,ucz sie rob swoje i wyjedz po maturze
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-17, 07:09   #42
wakeupme32
Raczkowanie
 
Avatar wakeupme32
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 229
Dot.: nadopiekuńcza mama

Cytat:
Napisane przez ania20000 Pokaż wiadomość



nawet do rodzinnego wchodzą ze mną bo wiedzą że w gabinecie nie będę się z nimi szarpać

co???

zresztą nawet jak to teraz jest panemia i nie można tabunami po lekarzach chodzić. Wypraszają. Więc nigdzie się z Tobą do gabinetu nie władują to raz. Dwa to czemu wierzysz w jakieś bzdury że cię ubezwłasnowolnią jak pójdą do psychiatry i powiedzą "żeś wariatka". Po pierwsze to nie psychiatra o tym decyduje tylko sąd i to nie takie hop siup, po drugie psychiatra już nie jednego wariata widział i się na Twojej matce pozna. Nie wierz w żadne takie głupoty jak Ci gadają, tylko pakuj manatki i zwiewaj stamtąd.


Jakbym czytała Carrie Kinga tylko bez nadprzyrodzonych mocy.
wakeupme32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 07:28   #43
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: nadopiekuńcza mama

Lekarz psychiatra nikogo nie zdiagnozuje ani nie przepisze żadnych leków, jeśli tej osoby nawet na oczy nie widział. Nigdzie z nimi nie idź.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 08:48   #44
beauty45_c
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 40
Dot.: mama chce zrobić ze mnie psychicznie chorą

Cytat:
Napisane przez ania20000 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny pisała tu już ostatnio o problemach z mamą i babcią .Sytuacja się pogorszyła bo mama chce mnie zabrać do psychiatry żeby powiedział że jestem psychicznie chora i nie mogę iść na studia.(Wiem że mogę nie iść do lekarza bo jestem dorosła ale czy to nie będzie tak że dam przez to lekarzowi potwierdzenie że jestem chora) dodam że to lekarz prywatny i przypuszczam że jak mam będzie się upierać żeby przepisał leki to tak zrobi(ja jestem jedna a mama z babcią są we dwie i boję się że lekarz potwierdzi ich wersję( to że dużo się uczę,i moje poglądy dotyczące seksu chcą powiedzieć lekarzowi jako objaw depresji)POMÓŻCIE I DORADŹCIE COŚ MĄDREGO
Kochana, po pierwsze bardzo Ci współczuję. Po drugie, Twoja mama jest już w takim wieku, że jakiekolwiek próby zmieniania jej zachowań i poglądów mało co dadzą. Tak jak doradzają Ci wizażanki, najlepiej by było znalezc pracę, przede wszystkim właśnie uniezależnić się finansowo i wyjechać z rodzinnego miasta. Na spokojnie przygotuj się do matury, a potem działaj, naturalną konsekwencją ukończonej szkoly są później studia, i nikt, nawet własna mama nie ma żadnego prawa Ci tego odebrać.
Do gabinetu lekarza nawet jakbyś miała tam z nimi iść, to i tak wejdziesz sama, bo po pierwsze jesteś dorosła, po drugie mamy pandemię, wszędzie wchodzi się pojedynczo do gabinetów. Ja na Twoim miejscu skorzystałabym wtedy z okazji i powiedziała lekarzowi o zachowaniu Twojej mamy, które jest dla Ciebie bardzo destrukcyjne. Myślę, że Twoja mama sama właśnie zasadziła sobie pułapkę tym pomysłem z wizytą u psychiatry. Nie bój się, że psychiatra uzna, że z Tobą jest coś nie tak, gdyby ta matka miała wparować tam do gabinetu i mówić za Ciebie co Ci jej zdaniem dolega, to lekarz od razu skapnąłby się, że coś tu nie gra, oni mają takich przypadków mnóstwo. Będzie dobrze, głowa do góry!

Edytowane przez beauty45_c
Czas edycji: 2020-11-17 o 08:51
beauty45_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 10:06   #45
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: nadopiekuńcza mama

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Lekarz psychiatra nikogo nie zdiagnozuje ani nie przepisze żadnych leków, jeśli tej osoby nawet na oczy nie widział. Nigdzie z nimi nie idź.
Pozatym nikt nie diagnozuje kogos po 1 wizycie aby orzec jakas chorobe sa potrzebne dluzsze obserwacje,nikt ci lekow na siłę nie przepisze .zreszta jak ty sobie to wyobrażasz jak one moglyby cie zmusic do przyjmowania lekow?
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 13:05   #46
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: nadopiekuńcza mama

Cytat:
Napisane przez ania20000 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny pisała tu już ostatnio o problemach z mamą i babcią .Sytuacja się pogorszyła bo mama chce mnie zabrać do psychiatry żeby powiedział że jestem psychicznie chora i nie mogę iść na studia.(Wiem że mogę nie iść do lekarza bo jestem dorosła ale czy to nie będzie tak że dam przez to lekarzowi potwierdzenie że jestem chora) dodam że to lekarz prywatny i przypuszczam że jak mam będzie się upierać żeby przepisał leki to tak zrobi(ja jestem jedna a mama z babcią są we dwie i boję się że lekarz potwierdzi ich wersję( to że dużo się uczę,i moje poglądy dotyczące seksu chcą powiedzieć lekarzowi jako objaw depresji)POMÓŻCIE I DORADŹCIE COŚ MĄDREGO
Cytat:
Napisane przez ania20000 Pokaż wiadomość
ale ja to robię tylko one wszystko przekształcają na chorobę psychiczną babcia doradza mamie o uniewłasnowolnieniu bo potem jak twierdzi może być gorzej(nawet jak spokojne mówię inne zdanie na jakikolwiek temat)
myślałam żeby iść do tego psychiatry żeby on im powiedział ale jak okaże się że jest chytry na pieniądze to może być różnie
Ja to bym poszła do specjalisty, ale bez mamy i babci. I nic im nie mówiąc. I powiedziałabym o problemie, a jednocześnie bym się wyprowadziła. I w ten sposób rozpoczęłabym terapię odcinającą od toksyków. Ty masz 20 LAT, nie miesięcy. Nikt nie może Cię zmusić do pójścia do lekarza ani wchodzić z Tobą.

WYPROWADŹ SIĘ.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 13:11   #47
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: nadopiekuńcza mama

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Ja to bym poszła do specjalisty, ale bez mamy i babci. I nic im nie mówiąc. I powiedziałabym o problemie, a jednocześnie bym się wyprowadziła. I w ten sposób rozpoczęłabym terapię odcinającą od toksyków. Ty masz 20 LAT, nie miesięcy. Nikt nie może Cię zmusić do pójścia do lekarza ani wchodzić z Tobą.

WYPROWADŹ SIĘ.
Też nie widzę innego rozwiązania.

Poza tym ubezwłasnowolnić kogoś to nie jest takie łatwe. Masz za sobą jakieś epizody psychoz, pobyty w szpitalu psychiatrycznym czy próby samobójcze?
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 13:20   #48
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: nadopiekuńcza mama

Masz jakiś kontakt z ojcem? Może on Ci jakoś pomoże wyrwać się z tego wariatkowa? Jakaś ciotka? Może druga babcia/dziadek? Przyrodnie rodzeństwo? Ktokolwiek wie jakie piekło przechodzisz w domu?

Koszmarną masz matkę, współczuję. Jak się będzie tak upierać przy psychiatrze, to może idź i na spokojnie tam powiedz, że czujesz się osaczona matką i babką, że chciałabyś z nim w cztery oczy porozmawiać. A potem mu wszystko opowiedz. Jesteś dorosła i lekarz powinien je pogonić z gabinetu. Może skieruje Cię na jakąś terapię? Nie bój się tej rozmowy, na bank wyczuje, że to z nimi jest coś nie tak, a Ty jesteś ich ofiarą. Powodzenia, trzymam kciuki za Ciebie!
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 14:42   #49
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: nadopiekuńcza mama

Nie pozostaje nic innego jak radzic jak najszybsze odlozenie chociaz kilku tysiecy i wyprowadzke. O ile to nie jest troll, bo czytajac tego typu wywody zawsze mam z tyłu głowy że nie wierze że sa ludzie tkwiacy w takich sytuacjach dobrowolnie.
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-17, 14:53   #50
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: nadopiekuńcza mama

Cytat:
Napisane przez Sariah Pokaż wiadomość
Nie pozostaje nic innego jak radzic jak najszybsze odlozenie chociaz kilku tysiecy i wyprowadzke. O ile to nie jest troll, bo czytajac tego typu wywody zawsze mam z tyłu głowy że nie wierze że sa ludzie tkwiacy w takich sytuacjach dobrowolnie.
Jeśli matka jej całe życie pierze mózg i innego życia ona nie zna to ciężko tu mówić o dobrowolności.
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 15:03   #51
beauty45_c
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 40
Dot.: nadopiekuńcza mama

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Jeśli matka jej całe życie pierze mózg i innego życia ona nie zna to ciężko tu mówić o dobrowolności.
Właśnie, tym bardziej, że jak licealistka ma nagle oduzależnić się całkowicie od rodziny? To nie jest takie łatwe
beauty45_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 16:05   #52
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: nadopiekuńcza mama

Żeby kogoś ubezwłasnowolnić potrzeba do tego mnóstwo badań oraz czasu na obserwację. To tak nie wygląda: wejdziesz z matką do gabinetu, powie "moja córka jest chora psychicznie", a lekarz na to "aha. no dobrze, przepiszemy leki i zamkniemy córkę w domu". To nie takie proste. Wariatki znęcają się nad tobą cały czas, myślą, że mają cię w garści i władzę nad tobą, dlatego cię straszą psychiatrą. Prędzej specjalista stwierdzi, że one są psychiczne, a nie ty autorko, więc nie masz się czego obawiać. Zresztą w dobie koronawirusa jako dorosła musisz sama wejść do gabinetu, a to będzie dobra okazja, żeby powiedzieć lekarzowi, jak matka z babką znęcają się nad tobą.

Cytat:
Napisane przez Sariah Pokaż wiadomość
Nie pozostaje nic innego jak radzic jak najszybsze odlozenie chociaz kilku tysiecy i wyprowadzke. O ile to nie jest troll, bo czytajac tego typu wywody zawsze mam z tyłu głowy że nie wierze że sa ludzie tkwiacy w takich sytuacjach dobrowolnie.
Dobrowolnie? Jest różnica pomiędzy kobietą ignorująca agresję faceta i świadomie wchodząca w związek z przemocowcem, a młodą dziewczyną od niedawna pełnoletnią, która chce się uwolnić od psychicznej i toksycznej matki. Od dziecka znęcano się nad nią, to jak wcześniej mogła odejść?
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 17:41   #53
ania20000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 23
Dot.: nadopiekuńcza mama

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88293398]Też nie widzę innego rozwiązania.

Poza tym ubezwłasnowolnić kogoś to nie jest takie łatwe. Masz za sobą jakieś epizody psychoz, pobyty w szpitalu psychiatrycznym czy próby samobójcze?[/QUOTE]
nie nic takiego nie było miejsca ,ale według nich jak mam na jakikolwiek temat inne zdanie to oznaka jakieś choroby psychicznej

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Masz jakiś kontakt z ojcem? Może on Ci jakoś pomoże wyrwać się z tego wariatkowa? Jakaś ciotka? Może druga babcia/dziadek? Przyrodnie rodzeństwo? Ktokolwiek wie jakie piekło przechodzisz w domu?

Koszmarną masz matkę, współczuję. Jak się będzie tak upierać przy psychiatrze, to może idź i na spokojnie tam powiedz, że czujesz się osaczona matką i babką, że chciałabyś z nim w cztery oczy porozmawiać. A potem mu wszystko opowiedz. Jesteś dorosła i lekarz powinien je pogonić z gabinetu. Może skieruje Cię na jakąś terapię? Nie bój się tej rozmowy, na bank wyczuje, że to z nimi jest coś nie tak, a Ty jesteś ich ofiarą. Powodzenia, trzymam kciuki za Ciebie!
ojca i jego rodzinę ostatni raz widziałam jak byłam naprawdę malutka

teraz to tylko ciąga mnie po sądach bo nie chce alimentów płacić
ania20000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 18:15   #54
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: nadopiekuńcza mama

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
Żeby kogoś ubezwłasnowolnić potrzeba do tego mnóstwo badań oraz czasu na obserwację. To tak nie wygląda: wejdziesz z matką do gabinetu, powie "moja córka jest chora psychicznie", a lekarz na to "aha. no dobrze, przepiszemy leki i zamkniemy córkę w domu". To nie takie proste. Wariatki znęcają się nad tobą cały czas, myślą, że mają cię w garści i władzę nad tobą, dlatego cię straszą psychiatrą. Prędzej specjalista stwierdzi, że one są psychiczne, a nie ty autorko, więc nie masz się czego obawiać. Zresztą w dobie koronawirusa jako dorosła musisz sama wejść do gabinetu, a to będzie dobra okazja, żeby powiedzieć lekarzowi, jak matka z babką znęcają się nad tobą.



Dobrowolnie? Jest różnica pomiędzy kobietą ignorująca agresję faceta i świadomie wchodząca w związek z przemocowcem, a młodą dziewczyną od niedawna pełnoletnią, która chce się uwolnić od psychicznej i toksycznej matki. Od dziecka znęcano się nad nią, to jak wcześniej mogła odejść?
W przemocowe związki przecież nikt nie wchodzi świadomie bo przecież nikt nie chce być krzywdzony. Można co najwyżej już świadomie w nich pozostawać.

Sytuacja autorki jest niestety taka, że była dzieckiem i na przemoc ze strony matki i babki nic nie mogła poradzić i grunt by zrobiła wszystko by się z niej uwolnić i teraz jako dorosła osoba już w niej nie pozostawać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 22:37   #55
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: nadopiekuńcza mama

Pierwsza rzecz - to jest przemoc, agresja. To nie jest troska. Twoja matka jest przemocowcem, Twoja babka jest przemocowcem.

Dzwon natychmiast na niebieska linie albo do centrum interwencji kryzysowej. Wzmocnij się, popatrz na swoją sytuację z perspektywy osoby z boku. Samo to, że dajesz się zastraszyć absurdalnym wymysłom rodziny w wieku 20 lat jest niepokojące (żadna diagnoza od psychiatry nie zamyka drzwi na studia). Jesteś ofiarą systematycznej przemocy.

Strasznie mnie poruszyło to, co piszesz. Nie wiem czy oglądałaś kiedyś film Misery na podstawie Kinga - intencje tam były inne, ale to co mi się skojarzyło to jakaś klatka, z której nie możesz wyjść. I nie, nie dlatego, że nie ma tam drzwi, ale dlatego, że ktoś Ci wmówił, że stamtąd nie ma wyjścia. Aż zrobiło mi się duszno.

Walcz o siebie.

W razie czego pisz do mnie na priv, chętnie Cię wspomogę rozmowa, spojrzeniem z boku.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-18, 07:32   #56
Dociakowa
Zadomowienie
 
Avatar Dociakowa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 1 947
Dot.: nadopiekuńcza mama

Ja bym zaczęła metodą małych kroków.

Po pierwsze zacznij więcej z nimi rozmawiać, niech mają wrażenie, że mają nad Tobą kontrolę, a z drugiej strony staraj się coraz bardziej usamodzielnić.
One Tobą manipulują i tresują Cię od dziecka. To, że coś mówią nie znaczy, że mają rację i że tak musi być. Jesteś dorosła, zacznij szukać znajomych. Dlaczego ich nie masz? Co z ludźmi ze szkoły?
Zacznij więcej wychodzić z domu, chociażby na samotne spacery.
Mama nie zamknie Cię w domu na klucz.
__________________

->
76,6....30.07->72,7......65,5kg.. .60
Dociakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-18, 10:20   #57
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: nadopiekuńcza mama

Nie ma co z nimi gadać, ignorować, pogadać z kimś obiektywnym (nawet ta niebieska linia) i szukać jak najszybciej możliwości ucieczki. Wiem, że w tym wieku to jie jest łatwe ale pomyśl, dziewczyno, ty walczysz o swoje życie. Teraz jest ciężko a będzie z czasem jeszcze trudniej. Zaszczepią Ci prawdziwe problemy psychiczne i wyuczoną słabość i bezradność. Wyjedź jak najdalej od nich i urwij kontakt. Spróbuj znaleźć jakąkolwiek pracę na początek, tani pokój lub akademik, może wyjazd za granicę zaraz po maturze. Mogłaby dorobić i na lepszej pozycji zacząć studia.

Mnie też bardzo poruszył ten wątek, to straszne, jak rodzice czasem ryją banię własnemu dziecku. Jak też to przeżyłam, ale w innej formie i temacie.

Autorko, trzymam kciuki. Nie daj sobie wmówić, z jesteś w czymkolwiek winna. Jesteś mądrym czlowiekiem u progu dorosłego życia, które masz tylko jedno. Nie zmarnuj tego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-18, 18:24   #58
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: nadopiekuńcza mama

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
W przemocowe związki przecież nikt nie wchodzi świadomie bo przecież nikt nie chce być krzywdzony. Można co najwyżej już świadomie w nich pozostawać.

Sytuacja autorki jest niestety taka, że była dzieckiem i na przemoc ze strony matki i babki nic nie mogła poradzić i grunt by zrobiła wszystko by się z niej uwolnić i teraz jako dorosła osoba już w niej nie pozostawać.
No nie wiem. Mało jest kobiet, które doskonale wiedząc jak przyszły partner traktuje ludzi dookoła siebie i tak z pełną świadomością postanawiają się z nim związać? Nie trzeba być jasnowidzem, żeby przewidzieć, że skoro on zachowuje się agresywnie wobec innych to i partnerki nie oszczędzi. Jeśli mnie pamięć nie myli, to tutaj na forum był nawet taki wątek, w którym dziewczyna pisała, że przed związkiem widziała jego zachowanie i jej to nie przeszkadzało, a po jakimś czasie było zdziwienie oraz płacz, że ją krzywdzi.
Oczywiście też jest różnica pomiędzy kobietą z przemocowej rodziny powtarzającej chory schemat po matce, a kobietą bez skrzywdzonej psychiki, pchającą się śmiało w relacje z gnojkiem, z głupiego powodu, takiego np. bo nie znajdzie sobie w życiu innego chłopa i lepszy taki niż żaden. Raczej jest świadoma tego co ją czeka, ale skoro ta druga z własnej woli wybiera przemoc, a nie samotność, to no cóż.
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-18, 19:28   #59
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: nadopiekuńcza mama

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
No nie wiem. Mało jest kobiet, które doskonale wiedząc jak przyszły partner traktuje ludzi dookoła siebie i tak z pełną świadomością postanawiają się z nim związać? Nie trzeba być jasnowidzem, żeby przewidzieć, że skoro on zachowuje się agresywnie wobec innych to i partnerki nie oszczędzi. Jeśli mnie pamięć nie myli, to tutaj na forum był nawet taki wątek, w którym dziewczyna pisała, że przed związkiem widziała jego zachowanie i jej to nie przeszkadzało, a po jakimś czasie było zdziwienie oraz płacz, że ją krzywdzi.
Oczywiście też jest różnica pomiędzy kobietą z przemocowej rodziny powtarzającej chory schemat po matce, a kobietą bez skrzywdzonej psychiki, pchającą się śmiało w relacje z gnojkiem, z głupiego powodu, takiego np. bo nie znajdzie sobie w życiu innego chłopa i lepszy taki niż żaden. Raczej jest świadoma tego co ją czeka, ale skoro ta druga z własnej woli wybiera przemoc, a nie samotność, to no cóż.
Nie jestem psychologiem ani innym terapeutą także mogę się mylić, ale z tego co kojarzę mówi się o cyklu przemocy gdzie przeplata się faza miodowego miesiąca z fazą przemocy wobec czego ciągle może się wydawać, że zaraz będzie znów okej.

Wydaje mi się, że osoba o zdrowych wzorcach/nie skrzywdzonej psychice nie ma w sobie takiego lęku przed samotnością jaki opisujesz.

A jak ktoś o zdrowych wzorcach wdepnie w złą relację to też raczej nie zakładając, że taka będzie, chociaż na pewno ma na to mniejsze "szanse".
__________________

Edytowane przez NocnaWiedma
Czas edycji: 2020-11-18 o 19:37
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-19, 13:24   #60
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: nadopiekuńcza mama

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Nie jestem psychologiem ani innym terapeutą także mogę się mylić, ale z tego co kojarzę mówi się o cyklu przemocy gdzie przeplata się faza miodowego miesiąca z fazą przemocy wobec czego ciągle może się wydawać, że zaraz będzie znów okej.

Wydaje mi się, że osoba o zdrowych wzorcach/nie skrzywdzonej psychice nie ma w sobie takiego lęku przed samotnością jaki opisujesz.

A jak ktoś o zdrowych wzorcach wdepnie w złą relację to też raczej nie zakładając, że taka będzie, chociaż na pewno ma na to mniejsze "szanse".
Interesuję się psychologią, ale nie na tyle żeby robić z siebie eksperta, więc też mogę się jak najbardziej mylić. Człowiek mający w dzieciństwie dobre wzorce rzeczywiście nie powinien świadomie pchać się w zły związek, ale pod wpływem czegoś, np. presji może zmienić podejście do wielu spraw, stąd obawa, np. przed samotnością. Analogicznie osoba mająca g*wniane dzieciństwo, dzięki zebranym informacjom (na szczęście mamy teraz internet) może samodzielnie uwolnić się od złych wzorców i nie powtarzać błędów rodziców. Są to zapewne bardzo rzadkie przypadki, ale ludzki umysł jest dziwny, ludzie są różni, więc biorę po prostu pod uwagę każdą możliwość.
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-23 21:20:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:33.