Jestem próżna, a może to tylko depresja? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-09, 16:45   #31
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Jestem próżna, a może to tylko depresja?

Nie patrzysz na siebie obiektywnie i żyjesz w pancerzu ograniczenń wywołanych tym, że siebie nie akceptujesz. I co przy tej wadze w stosunku do wzrostu pewnie uważasz, ze masz za szerokie biodra? Zadręczasz się a ja nie wiem, czemu. Każdy typ damskiej urody podoba się pewnym facetom. I u ciebie też tak będzie...
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 18:50   #32
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Jestem próżna, a może to tylko depresja?

Ja sie jednak nie zgodze z tym, ze specjalista. Wiecie jak taka terapia wyglada? Nic ponad to co zrobic moze sama w domu. Kosztuje za godzine 200 zl. Godzina raz w tygodniu przez kilka lat. Podcza tej godziny specjalista bedzie stosowal te same techniki jakie byly stosowane 20 lat temu, wmawial, ze problem lezy gdzie indziej, kazal znajdowac swoje fajne cechy. Czyli tak na prawde nic nowego, za to kieszen pusta. Nie ma na takie cos tabletki. Lepiej jednak isc do specjalisty fryzjera, specjalisty od paznokci, specjalisty od rostepow za te pieniadze.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 19:22   #33
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Jestem próżna, a może to tylko depresja?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Ja sie jednak nie zgodze z tym, ze specjalista. Wiecie jak taka terapia wyglada? Nic ponad to co zrobic moze sama w domu. Kosztuje za godzine 200 zl. Godzina raz w tygodniu przez kilka lat. Podcza tej godziny specjalista bedzie stosowal te same techniki jakie byly stosowane 20 lat temu, wmawial, ze problem lezy gdzie indziej, kazal znajdowac swoje fajne cechy. Czyli tak na prawde nic nowego, za to kieszen pusta. Nie ma na takie cos tabletki. Lepiej jednak isc do specjalisty fryzjera, specjalisty od paznokci, specjalisty od rostepow za te pieniadze.
to zalezy na jakiego specjaliste sie trafi, sa rozne formy terapii. i fryzjer nic nie da, jesli problem lezy nie wbrzydkiej fryzurze, tylko w braku akceptacji siebie.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 19:54   #34
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Jestem próżna, a może to tylko depresja?

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
to zalezy na jakiego specjaliste sie trafi, sa rozne formy terapii. i fryzjer nic nie da, jesli problem lezy nie wbrzydkiej fryzurze, tylko w braku akceptacji siebie.
Tylko wlasnie wszyscy zakladaja, ze problem jest w glowie. w ogole tego 'jesli' nie biora pod uwage. A moze ona na prawde nie jest zbyt ladna. Wielu ludzi nie jest.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 20:38   #35
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Jestem próżna, a może to tylko depresja?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Tylko wlasnie wszyscy zakladaja, ze problem jest w glowie. w ogole tego 'jesli' nie biora pod uwage. A moze ona na prawde nie jest zbyt ladna. Wielu ludzi nie jest.
No i co z tego? Ale jak zacznie się lubić to stanie się automatycznie ładniejsza. Pewność siebie, dysstans dodają uroku.

Poza tym ktoś powiedział "Nie ma brzydkich kobiet, są tylko niezrobione"
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 21:03   #36
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Jestem próżna, a może to tylko depresja?

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
No i co z tego? Ale jak zacznie się lubić to stanie się automatycznie ładniejsza. Pewność siebie, dysstans dodają uroku.

Poza tym ktoś powiedział "Nie ma brzydkich kobiet, są tylko niezrobione"
No i dlatego niech idzie sie zrobic a nie do specjalisty, ktory ja bedzie pytal 'jak samopoczucie dzisiaj?'. A lubic sie zacznie jak bedzie tego chciala a nie jak jej to powie ktos, komu za to placi, bo to nie dziala.

W ogole to sie rozchodzi o to, zeby znalezc kogos ktos nam powie, ze jestesmy piekne. Dopoki tego nie ma tak dlugo beda watpliwosci ;p
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 22:15   #37
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Jestem próżna, a może to tylko depresja?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
No i dlatego niech idzie sie zrobic a nie do specjalisty, ktory ja bedzie pytal 'jak samopoczucie dzisiaj?'. A lubic sie zacznie jak bedzie tego chciala a nie jak jej to powie ktos, komu za to placi, bo to nie dziala.

W ogole to sie rozchodzi o to, zeby znalezc kogos ktos nam powie, ze jestesmy piekne. Dopoki tego nie ma tak dlugo beda watpliwosci ;p
Nieprawda, niektóre osoby robią całe życie operacje plastyczne i ciągle czują się brzydkie
Nasze poczucie własnej wartości nie może zależeć od tego czy ktoś potwierdzi naszą urodę, bo co jeśli powie,że jesteśmy brzydkie.
Co ma zrobić dziewczynka w 4 klasie podstawówki zrobić się, bo inni twierdzą,że brzydka?
To jak z anoreksją. Dziewczyna nie uwierzy,że jest chuda nawet jak sama skóra i kości zostaną.
Pewnie,że facet by pomógł, ale lepiej samemu się uporać, bo odpukać się rozstaną i kompleksy powrócą ze zdwojoną siłą
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-09, 22:30   #38
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Jestem próżna, a może to tylko depresja?

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
Nieprawda, niektóre osoby robią całe życie operacje plastyczne i ciągle czują się brzydkie
Nasze poczucie własnej wartości nie może zależeć od tego czy ktoś potwierdzi naszą urodę, bo co jeśli powie,że jesteśmy brzydkie.
Co ma zrobić dziewczynka w 4 klasie podstawówki zrobić się, bo inni twierdzą,że brzydka?
To jak z anoreksją. Dziewczyna nie uwierzy,że jest chuda nawet jak sama skóra i kości zostaną.
Pewnie,że facet by pomógł, ale lepiej samemu się uporać, bo odpukać się rozstaną i kompleksy powrócą ze zdwojoną siłą
Jezeli autorka jest chora psychicznie to masz racje, ale wydaje mi sie ze jednak nie jest. Pare osob zrobi sobie 100 operacji plastycznych i nie bedzie zadowolonych a wiekszosc zrobi jedna, dwie i beda sie czuc najpiekniejsze na swiecie. Nie kazdy ma problem z umiarem.
Sama powiedz, czy takie okulary korekcyjne jak ona nosi moga sie podobac? Czy nie bedzie lepiej jak juz je zdjemie?
Odchudzalam sie i duzo schudlam az powiedzialam sobie stop. Jak wiekszosc. Tylko raz w czas ktos ma anoreksje.
4letnia dziewczynka bedzie plakac, ale musi poczekac i zobaczyc co z niej wyrosnie.
Ja wiem ze to pewnie ostrre co pisze ale to sa mity juz dawno wlozone miedzy bajki przez psychologow, ze mozna siebie polubic, ze problem lezy w srodku zawsze a nie na zewnatrz i ze da sie to komus wmowic. To tak jak wmawianie, ze chlopak ktory bije dziewczyne w przedszkolu sie w niej zakochal, a on jej zwyczajnie nie lubi.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 00:26   #39
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Jestem próżna, a może to tylko depresja?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Jezeli autorka jest chora psychicznie to masz racje, ale wydaje mi sie ze jednak nie jest. Pare osob zrobi sobie 100 operacji plastycznych i nie bedzie zadowolonych a wiekszosc zrobi jedna, dwie i beda sie czuc najpiekniejsze na swiecie. Nie kazdy ma problem z umiarem.
Sama powiedz, czy takie okulary korekcyjne jak ona nosi moga sie podobac? Czy nie bedzie lepiej jak juz je zdjemie?
Odchudzalam sie i duzo schudlam az powiedzialam sobie stop. Jak wiekszosc. Tylko raz w czas ktos ma anoreksje.
4letnia dziewczynka bedzie plakac, ale musi poczekac i zobaczyc co z niej wyrosnie.
Ja wiem ze to pewnie ostrre co pisze ale to sa mity juz dawno wlozone miedzy bajki przez psychologow, ze mozna siebie polubic, ze problem lezy w srodku zawsze a nie na zewnatrz i ze da sie to komus wmowic. To tak jak wmawianie, ze chlopak ktory bije dziewczyne w przedszkolu sie w niej zakochal, a on jej zwyczajnie nie lubi.
A jeśli ktoś nie ma ręki i możliwości przeszczepu to co ma zrobić? Ma się załamać?

No te okulary to rzeczywiście problem.

Autorko:
czemu lekarz zabronił szkieł kontaktowych?
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 09:43   #40
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Jestem próżna, a może to tylko depresja?

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
A jeśli ktoś nie ma ręki i możliwości przeszczepu to co ma zrobić? Ma się załamać?

No te okulary to rzeczywiście problem.

Autorko:
czemu lekarz zabronił szkieł kontaktowych?
Nie mowimy tu o kims kto nie ma reki, tylko o kims komu sie nie podobaja wlosy i paznokcie a Wy go odsylacie na terapie jakby to byla choroba.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 10:11   #41
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Jestem próżna, a może to tylko depresja?

no i wlasnie przez takie poglady ludzie ktorzy tego potrzebuja nie korzystaja z pomocy.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 12:55   #42
Manufaktura_Drobiazgow
Raczkowanie
 
Avatar Manufaktura_Drobiazgow
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 144
GG do Manufaktura_Drobiazgow
Dot.: Jestem próżna, a może to tylko depresja?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Nie mowimy tu o kims kto nie ma reki, tylko o kims komu sie nie podobaja wlosy i paznokcie a Wy go odsylacie na terapie jakby to byla choroba.
To chyba TYM BARDZIEJ potrzebuje terapii.
__________________
Moje drobiazgi

Manufaktura_Drobiazgow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 16:58   #43
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Jestem próżna, a może to tylko depresja?

Autorko, wysłałam Ci pw

@candycotton, Ty byłaś kiedykolwiek u psychologa? Nie masz dziewczyno pojęcia o tym jak wygląda psychoterapia, więc wstrzymaj się od pisania bzdur
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 21:45   #44
Noa_
Zadomowienie
 
Avatar Noa_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: z Kwiatu Bzu
Wiadomości: 1 039
Dot.: Jestem próżna, a może to tylko depresja?

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość

@candycotton, Ty byłaś kiedykolwiek u psychologa? Nie masz dziewczyno pojęcia o tym jak wygląda psychoterapia, więc wstrzymaj się od pisania bzdur
zgadzam się. Naprawdę istnieją psychologowie, którzy potrafią pomóc.
Noa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 12:38   #45
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Jestem próżna, a może to tylko depresja?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Tylko wlasnie wszyscy zakladaja, ze problem jest w glowie. w ogole tego 'jesli' nie biora pod uwage. A moze ona na prawde nie jest zbyt ladna. Wielu ludzi nie jest.
Dziewczyno, czy Ty wiesz, co piszesz? Nawet jeśli autorka "nie jest zbyt ładna" to co niby ma zrobić? Załamać się z tego powodu? Już to zrobiła. I co? Lepiej jej? A może ma się rzucić z mostu, no bo skoro nie jest ładna i nic się nie da z tym zrobić, ani zaakceptować tego faktu to po co się męczyć? Paranoja jakaś.
Właśnie, sama twierdzisz, że wielu ludzi nie jest ładna i co? I nic. Żyją sobie spokojnie, ba, są nawet szczęśliwi. Niesamowite? No właśnie nie. Są po prostu pogodzeni ze sobą, akceptują siebie takimi, jakimi są i dzięki temu mogą być szczęśliwi mimo swojej "brzydoty". I do tego autorka musi dążyć. Sama, jeśli da radę, lub z pomocą, jeśli takiej potrzebuje. Sztuczkami pielęgnacyjnymi, makijażowymi i modowymi poprawić co się da, a resztę zaakceptować na zasadzie: "i tak nic nie mogę z tym zrobić więc to oleję i już".
Zresztą, uroda to często subiektywna sprawa. Nie to ładne, co ładne, ale to, co się komu podoba. Ludzie tak bardzo różnią się gustami, co do wyglądu innych osób, że najpiękniejsi mają wokół siebie całą rzeszę ludzi, którzy będą uważać ich za brzydkich. Sztuka w tym, żeby się tym nie przejmować i po chwilowym spadku nastroju, czy nawet zachwianiu własnego poczucia wartości, otrząsnąć się z tego i robić swoje. Jeśli się tych umiejętności nie ma w sobie naturalnie, trzeba je wypracować, bo inaczej będzie się ciągle cierpieć.
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 13:22   #46
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Jestem próżna, a może to tylko depresja?

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
Dziewczyno, czy Ty wiesz, co piszesz? Nawet jeśli autorka "nie jest zbyt ładna" to co niby ma zrobić? Załamać się z tego powodu? Już to zrobiła. I co? Lepiej jej? A może ma się rzucić z mostu, no bo skoro nie jest ładna i nic się nie da z tym zrobić, ani zaakceptować tego faktu to po co się męczyć? Paranoja jakaś.
Właśnie, sama twierdzisz, że wielu ludzi nie jest ładna i co? I nic. Żyją sobie spokojnie, ba, są nawet szczęśliwi. Niesamowite? No właśnie nie. Są po prostu pogodzeni ze sobą, akceptują siebie takimi, jakimi są i dzięki temu mogą być szczęśliwi mimo swojej "brzydoty". I do tego autorka musi dążyć. Sama, jeśli da radę, lub z pomocą, jeśli takiej potrzebuje. Sztuczkami pielęgnacyjnymi, makijażowymi i modowymi poprawić co się da, a resztę zaakceptować na zasadzie: "i tak nic nie mogę z tym zrobić więc to oleję i już".
Zresztą, uroda to często subiektywna sprawa. Nie to ładne, co ładne, ale to, co się komu podoba. Ludzie tak bardzo różnią się gustami, co do wyglądu innych osób, że najpiękniejsi mają wokół siebie całą rzeszę ludzi, którzy będą uważać ich za brzydkich. Sztuka w tym, żeby się tym nie przejmować i po chwilowym spadku nastroju, czy nawet zachwianiu własnego poczucia wartości, otrząsnąć się z tego i robić swoje. Jeśli się tych umiejętności nie ma w sobie naturalnie, trzeba je wypracować, bo inaczej będzie się ciągle cierpieć.
Dziewczyno, a czy Ty wiesz, ze piszesz dokladnie to samo co ja pare postow temu? Ja po prostu uwazam, ze da sobie rade z tym sama. To nie jest choroba psychiczna, ze sie komus nie podobaja jego wlosy. Dziewczyna narzeka na swoje paznokcie a ja wszyscy od razu odsylaja na terapie bo na pewno ma cos z glowa, no litosci. Nie ma sie zalamac, tylko ma sie nauczyc z tym zyc i zrobic co sie da zeby sie sobie bardziej podobac, a nie wywalic kupe kasy na terapie.
"i tak nic nie mogę z tym zrobić więc to oleję i już". - wlasciwie to mnie tu cytujesz
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 14:10   #47
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Jestem próżna, a może to tylko depresja?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Dziewczyno, a czy Ty wiesz, ze piszesz dokladnie to samo co ja pare postow temu? Ja po prostu uwazam, ze da sobie rade z tym sama. To nie jest choroba psychiczna, ze sie komus nie podobaja jego wlosy. Dziewczyna narzeka na swoje paznokcie a ja wszyscy od razu odsylaja na terapie bo na pewno ma cos z glowa, no litosci. Nie ma sie zalamac, tylko ma sie nauczyc z tym zyc i zrobic co sie da zeby sie sobie bardziej podobac, a nie wywalic kupe kasy na terapie.
"i tak nic nie mogę z tym zrobić więc to oleję i już". - wlasciwie to mnie tu cytujesz
Tylko, że nie zgadzamy się w kwestii psychologa. Dziewczyna ewidentnie sama sobie nie radzi. Przecież z jej postów wyraźnie wynika, że to nie jest kwestia tego, że nie podobają jej się własne paznokcie, włosy czy cera. Jej się w sobie nic nie podoba i przez to zaczyna się zamykać w domu, nigdzie nie wychodzić itd. A to już normalne nie jest. Jeśli nie ma w swoim otoczeniu kogoś mądrego, kto jej pomoże to sama z tego doła nie wyjdzie. Przecież pisze, że próbowała większość rzeczy z tych, które jej tu proponują wizażanki i wcale nie jest lepiej. Gorzej wręcz. To na co ma czekać? Aż miną lata i na starość stwierdzi, że zmarnowała życie, bo jej życiem był strach przed swoją "brzydotą"?
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 16:11   #48
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Jestem próżna, a może to tylko depresja?

niektórzy ludzie po prostu nie są przystosowani do życia w XXI wieku... internet, telewizja, prasa - wszędzie ludzie z photoshopa i powstaje przekonanie że wystarczy "wyglądać" i sobie leżeć i pachnieć i życie będzie cudowne.

Ale czy będzie?

Nie lepiej "odłączyć" się od ciała, być "duszą" ? Oglądać świat a ciala używać by mieć namacalny kontakt ze światem?

Nie musimy być piękni... chyba że piękni wewnątrz.

Podróżowanie, ekscytacja, emocje, poznawanie ludzi, pasje, ciekawa praca, tworzenie czegoś namacalnego, sport - to jest coś.
A człowiek jest piękny gdy umie prowadzić ciekawe rozmowy, odnajduje się wśród różnych ludzi, jest cierpliwy, pracowity, dużo widział i przeżył, jest uśmiechnięty i ciekawy świata.
Taki człowiek nie musi być modelem aby czuć się ze sobą i swoim życiem dobrze, być akceptowanym i docenionym przez innych ludzi.

A najlepszym psychologiem jesteśmy dla siebie sami, szczególnie gdy znajdziemy ludzi którzy są wyzwoleni. Obserwujemy ich i nasz wewnętrzny "psycholog" zmienia nasze spojrzenie na rzeczywistość.

Zapomnij jak wyglądasz, odłącz się psychicznie od ciała, skup się na tym co widzisz wokół siebie, co Cię ciekawi, co możesz zrobić, przeżyć, stworzyć i zrób to.

http://static.devote.se/blog_archive...nnea/42329.jpg

tapeta dla Ciebie
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:20.