Jak podkreślić jasną cerę? część VIII - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-17, 19:57   #571
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Brązera raczej nie traktowałam bym jako "podkreślacza" jasnej cery tylko kosmetyk(w przypadku gdy nie służy nam do "zrobienia" opalenizny) kamuflujący jakieś dysproporcje twarzy, zbyt pucate policzki, za długa broda/nos. W mojej opinii brązer i róż nawet świetnie dobrany w jakimś stopniu odbiera skórze super alabastrowy kolor, choć sama akurat róż uwielbiam stosować
ja się przyznam, że czasem mi się zdarzało użyć bronzera do "zrobienia" opalenizny Szczególnie latem, gdy miałam opalony kark i barki, a twarz już nie. Wtedy nakładałam lekko na szczyt kości policzkowych i nos bronzer Flormar, który niby ma chłodny odcień ale na mojej cerze i tak wypada ciepło Ale z podkreślaniem jasnej cery nie ma to wiele wspólnego - raczej doraźna pomoc, kiedy twarz mi się mocno odcinała od reszty ciała.
Tak to raczej na co dzień używam rozświetlającego różu. Bez czegoś na policzkach twarz wydaje mi się płaska i jakaś taka nienaturalna

A modelowanie twarzy bronzerem jest trudne nie tylko przy jasnej cerze, kształt twarzy ma swoje znaczenie Można bronzerem "zrobić" kości policzkowe osobie o pucołowatej buźce, bez wyraźnych kości policzkowych, ale wtedy jest szansa, że będzie to dobrze wyglądało od przodu, z profilu już będzie widać plamy bronzera... W ogóle mam wrażenie, że większość dziewczyn używa bronzera do modelowania twarzy w ten sposób - nie wpada na to, że twarz ma więcej niż 2 wymiary i inni widzą nas nie tylko frontalnie
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 22:39   #572
NomadSoul
Rozeznanie
 
Avatar NomadSoul
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 783
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Brązera raczej nie traktowałam bym jako "podkreślacza" jasnej cery tylko kosmetyk(w przypadku gdy nie służy nam do "zrobienia" opalenizny) kamuflujący jakieś dysproporcje twarzy, zbyt pucate policzki, za długa broda/nos. W mojej opinii brązer i róż nawet świetnie dobrany w jakimś stopniu odbiera skórze super alabastrowy kolor, choć sama akurat róż uwielbiam stosować
To najlepiej wysmarować się białym podkładem i paradować po ulicy jak śmierć i straszyć ludzi
A tak serio co osoba to opinia, każdy lubi coś innego. Ja tam lubię używać bronzera, różu i rozświetlacza na codzień, dodać twarzy trochę koloru, wymodelować ją. Poza tym ja generalnie lubię dość mocne oko i jak bym twarz zostawiła tylko z podkładem to wyglądało by to jakoś dziwnie / trupio w moim odczuciu. I też nie uważam że odbieram tym mojej cerze "bladośći?".

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
ja się przyznam, że czasem mi się zdarzało użyć bronzera do "zrobienia" opalenizny Szczególnie latem, gdy miałam opalony kark i barki, a twarz już nie. Wtedy nakładałam lekko na szczyt kości policzkowych i nos bronzer Flormar, który niby ma chłodny odcień ale na mojej cerze i tak wypada ciepło Ale z podkreślaniem jasnej cery nie ma to wiele wspólnego - raczej doraźna pomoc, kiedy twarz mi się mocno odcinała od reszty ciała.
Tak to raczej na co dzień używam rozświetlającego różu. Bez czegoś na policzkach twarz wydaje mi się płaska i jakaś taka nienaturalna

A modelowanie twarzy bronzerem jest trudne nie tylko przy jasnej cerze, kształt twarzy ma swoje znaczenie Można bronzerem "zrobić" kości policzkowe osobie o pucołowatej buźce, bez wyraźnych kości policzkowych, ale wtedy jest szansa, że będzie to dobrze wyglądało od przodu, z profilu już będzie widać plamy bronzera... W ogóle mam wrażenie, że większość dziewczyn używa bronzera do modelowania twarzy w ten sposób - nie wpada na to, że twarz ma więcej niż 2 wymiary i inni widzą nas nie tylko frontalnie
Sporo osób właśnie "opala" się bronzerem co by wyrównać kolor twarzy z resztą ciała, nie ma w tym nic nadzwyczajnego tylko oczywiście nie wolno przesadzić[ ale to jak ze wszystkim].

Co do modelowania twarzy bronzerem trudne / nie trudne jest to tylko kwestia wprawy, i doboru odpowiednich produktów bardzo ważne jest też oświetlenie w jakim się malujemy. Nie trzeba być do tego geniuszem trzeba ćwiczyć!!! I zgodzę się że na mieście można spotkać kobiety z o wiele za mocnym i nie roztartym bronzerem, ale tak też możemy się doczepić do wszystkiego, źle dobranego podkładu, policzków typu clown, nieroztartych cieni itp.itd.
__________________
NomadSoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 06:04   #573
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Według mnie wszystko zależy od kształtu twarzy i dobranych kosmetyków Jeśli ktoś używa podkładów mocno kryjących, z matowym wykończeniem to choćby mu się wydawało, że wszystko jest super, niestety bez odrobiny konturowania albo chociaż różu w każdej innej sytuacji niż oglądanie go twarzą w twarz i z niewielkiej odleglości będzie mieć nieomal płaską buzię (pomijam możliwość posiadania bardzo, bardzo wyrazistych rysów twarzy).
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 09:52   #574
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez NomadSoul Pokaż wiadomość
To najlepiej wysmarować się białym podkładem i paradować po ulicy jak śmierć i straszyć ludzi
A tak serio co osoba to opinia, każdy lubi coś innego. Ja tam lubię używać bronzera, różu i rozświetlacza na codzień, dodać twarzy trochę koloru, wymodelować ją. Poza tym ja generalnie lubię dość mocne oko i jak bym twarz zostawiła tylko z podkładem to wyglądało by to jakoś dziwnie / trupio w moim odczuciu. I też nie uważam że odbieram tym mojej cerze "bladośći?".


Sporo osób właśnie "opala" się bronzerem co by wyrównać kolor twarzy z resztą ciała, nie ma w tym nic nadzwyczajnego tylko oczywiście nie wolno przesadzić[ ale to jak ze wszystkim].

Co do modelowania twarzy bronzerem trudne / nie trudne jest to tylko kwestia wprawy, i doboru odpowiednich produktów bardzo ważne jest też oświetlenie w jakim się malujemy. Nie trzeba być do tego geniuszem trzeba ćwiczyć!!! I zgodzę się że na mieście można spotkać kobiety z o wiele za mocnym i nie roztartym bronzerem, ale tak też możemy się doczepić do wszystkiego, źle dobranego podkładu, policzków typu clown, nieroztartych cieni itp.itd.

oj tam zaraz takie skrajności ja akurat używam różu i rozświetlacza bo lubię efekt świeżości jaki dają wszystko zależy od indywidualnych preferencji, typu urody, naszej kolorystyki. Ja w mocnym oku wyglądam źle, może dlatego że mam je jasne, "przeźroczyste" i w ciemniejszym obramowaniu wyglądają trochę kosmicznie choć ktoś inny może twierdzić oczywiście inaczej Smokey podoba mi się tylko na ciemnych oczach a moja kumpela z ciemnymi oczami twierdzi że najładniej przy błękitnych
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 20:37   #575
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Może się wyłamię, ale ja jestem przeciwniczką malowania się na co dzień.
Moim zdaniem najładniej i najbardziej korzystnie wygląda się przy gładkiej, zadbanej ale nieumalowanej podkładem skórze. Mówicie, że z podkładem często wygląda się "płasko" i to prawda, ale...jaki jest sens odbierania twarzy trójwymiarowości podkładem, a potem próby (najczęściej nieudolne) odzyskania jej bronzerem.
Przykro mi to mówić, ale jedyne użycie bronzera jakie widuje na ulicy to zrobienie wielkiej ciemnej plamy w okolicach kości policzkowych a byłabym jak najbardziej zadowolona i uradowana, gdybym u kogoś zobaczyła konturowanie z prawdziwego zdarzenia, mimo, że sama tego nie praktykuję...nie jestem uprzedzona, ale realia wglądają nieciekawie.

Blada skóra nie musi być trupia, może być świeltista i swieża, dodawać młodości. Niektórzy określili by mnie jako trupio bladą, ale jednocześnie słyszę wiele pochwał, a co dziwne gdy się opalałam jakoś nikt nie dostrzegał niczego szczególnego w mojej skórze i nigdy nie usłyszałam na jej temat żadnego komentarza, więc coś w tym musi być.

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2014-04-18 o 20:38
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 21:15   #576
NomadSoul
Rozeznanie
 
Avatar NomadSoul
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 783
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Może się wyłamię, ale ja jestem przeciwniczką malowania się na co dzień.
Moim zdaniem najładniej i najbardziej korzystnie wygląda się przy gładkiej, zadbanej ale nieumalowanej podkładem skórze. Mówicie, że z podkładem często wygląda się "płasko" i to prawda, ale...jaki jest sens odbierania twarzy trójwymiarowości podkładem, a potem próby (najczęściej nieudolne) odzyskania jej bronzerem.
Przykro mi to mówić, ale jedyne użycie bronzera jakie widuje na ulicy to zrobienie wielkiej ciemnej plamy w okolicach kości policzkowych a byłabym jak najbardziej zadowolona i uradowana, gdybym u kogoś zobaczyła konturowanie z prawdziwego zdarzenia, mimo, że sama tego nie praktykuję...nie jestem uprzedzona, ale realia wglądają nieciekawie.

Blada skóra nie musi być trupia, może być świeltista i swieża, dodawać młodości. Niektórzy określili by mnie jako trupio bladą, ale jednocześnie słyszę wiele pochwał, a co dziwne gdy się opalałam jakoś nikt nie dostrzegał niczego szczególnego w mojej skórze i nigdy nie usłyszałam na jej temat żadnego komentarza, więc coś w tym musi być.
I super, tylko pozazdrościć, że nie musisz się malować. [ Twój portfel na pewno też to docenia ] Ja zmagałam się z trądzikiem przez 9 lat, bez makijażu nie wyszła bym z domu, bo po prostu nie czułam się komfortowo. Teraz już problemu nie mam ale i tak lubię ujednolicić sobie odcień skóry twarzy [ zwłaszcza że jest zupełnie inny od reszty ciała] i zakryć ewentualne okazjonalnie niedoskonałości, poza tym ja uwielbiam makijaż, nakładanie go sprawia mi dużo przyjemności i dodaje pewności siebie.
__________________
NomadSoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 21:54   #577
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

hihi a widzisz ja też zmagałam się z trądzikiem przez długie lata i podkład mi towarzyszył wtedy co dzień i to mocno kryjący, więc to rozumiem - ważne żeby nie kolidował z leczeniem i był tak dobrany aby pozostawał neutralny pod tym względem. W przypadku widocznych niedoskonałości jak najbardziej - podkłady właśnie od tego są żeby poprawić nasz wygląd i samopoczucie, w apogeum trądziku tak naprawdę kryjący revlon ratował mi psychikę. Przyznam, że jak moja skóra ma gorsze dni też używam odrobiny podkładu, więc punkt widzenia zależy wybitnie od punktu siedzenia
Gorzej jeżeli stosowanie kamuflażu czy podkładu staje się substytutem dbania o cerę i sprowadzamy pielęgnacje do "zakrywania" zmian, które moglibyśmy usunąć odpowiednimi zabiegami/środkami, przede wszystkim należy dbać o cerę i można doprowadzić skórę do świetnej kondycji.
Szczególnie w przypadku mocnego trądziku widac to - np u mojej znajomej, widać ewidentnie że o skórę nie dba i popełnia takie kardynalne błędy jak rozdrapywanie krost, no ale podkład musi być...
Nie chodzi mi o to, że jeśli ktoś ma trądzik to znaczy że o siebie nie dba, bo wiem jak jest i czasem cały arsenał nie pomaga, ale sama się z tym zmagałam i rozróżniam mocny, ale leczony odpowiednio trądzik od takiego totalnie zaniedbanego.
Jeszcze sporo mi brakuje do idealności- przede wszystkim mam widoczne cienie pod oczami i jeszcze drobne blizny w postaci "dziureczek" na policzkach no i pierwsze lekkie bruzdy pod oczami, skóra wokół oczu jest bardzo problematyczna

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2014-04-18 o 22:00
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-18, 22:31   #578
NomadSoul
Rozeznanie
 
Avatar NomadSoul
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 783
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Gorzej jeżeli stosowanie kamuflażu czy podkładu staje się substytutem dbania o cerę i sprowadzamy pielęgnacje do "zakrywania" zmian, które moglibyśmy usunąć odpowiednimi zabiegami/środkami, przede wszystkim należy dbać o cerę i można doprowadzić skórę do świetnej kondycji.
Zgadzam się w 100% pielęgnacja i leczenie zmian przede wszystkim.

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
popełnia takie kardynalne błędy jak rozdrapywanie krost,
Co do rozdrapywanych krost ja niestety byłam podobna, jak coś wyczaiłam na mojej twarzy to musiałam unicestwić wroga codziennie przeprowadzałam dokładne inspekcje. Lustro powiększające to zło.

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Jeszcze sporo mi brakuje do idealności- przede wszystkim mam widoczne cienie pod oczami i jeszcze drobne blizny w postaci "dziureczek" na policzkach no i pierwsze lekkie bruzdy pod oczami, skóra wokół oczu jest bardzo problematyczna
Na te "dziureczki" o których wspominasz chyba nie ma innego ratunku jak tylko je czymś wypełnić, ja też kilka posiadam z tym że moje są wynikiem ospy a nie trądziku, a stosujesz jakieś kremy do oczu na cienie i bruzdy?
__________________
NomadSoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 11:13   #579
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Co do skóry wokół oczu niestety ale oferta "do 50zł" na naszym rynku jest uboga. Znalazłam jednak bardzo obiecujący krem

http://www.bioarp.pl/pl/p/5-minut-ex...wokol-oczu/172

Popularne kremy flos leku moje powieki tylko oblepiają i nie dają oprócz tego żadnego efektu. Miałam kremy oeparol, ziaja, jakie zwyklaczki mam wrażenie że oeparol z kwasem hialuornowym męczył mi skórę wręcz
Cienie pod oczami potrafią bladej skórze dodać chorobliwego charakteru.

Myślę, że dziurkom zaradziłoby porządne złuszczanie kremem takim jak glyco-a, dermabrazja czy coś w tym rodzaju, ale jakoś nie ufam kosmetyczkom, więc chyba spróbuję sama coś na to zaradzić. Używam acnederm dwa, trzy razy w tygodniu, bo ładnie wygładza skórę, ale dziurki nie znikają, trzeba cięższego kalibru.
Używasz kwasów?

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2014-04-19 o 11:18
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 12:18   #580
NomadSoul
Rozeznanie
 
Avatar NomadSoul
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 783
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Co do skóry wokół oczu niestety ale oferta "do 50zł" na naszym rynku jest uboga. Znalazłam jednak bardzo obiecujący krem

http://www.bioarp.pl/pl/p/5-minut-ex...wokol-oczu/172

Popularne kremy flos leku moje powieki tylko oblepiają i nie dają oprócz tego żadnego efektu. Miałam kremy oeparol, ziaja, jakie zwyklaczki mam wrażenie że oeparol z kwasem hialuornowym męczył mi skórę wręcz
Cienie pod oczami potrafią bladej skórze dodać chorobliwego charakteru.

Myślę, że dziurkom zaradziłoby porządne złuszczanie kremem takim jak glyco-a, dermabrazja czy coś w tym rodzaju, ale jakoś nie ufam kosmetyczkom, więc chyba spróbuję sama coś na to zaradzić. Używam acnederm dwa, trzy razy w tygodniu, bo ładnie wygładza skórę, ale dziurki nie znikają, trzeba cięższego kalibru.
Używasz kwasów?
Daj znać jak się będzie ten żel pod oczy sprawował.

Jeżeli chodzi o złuszczanie pomogło by tylko jeżeli dziurki są malutkie i stosunkowo płytkie, moje niestety się do takich nie zaliczają, kwasy i microdermobrazje miałam robione dosyć często, mają inne plusy [ głównie wygładzają buzie] no ale na głębokie dziurki mnie osobiście nie pomogły.
Obecnie żadnych kwasów nie używam.
__________________
NomadSoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 23:49   #581
NomadSoul
Rozeznanie
 
Avatar NomadSoul
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 783
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

dziewczyny szukam rozświetlacza w kamieniu, jakiegoś białego/ perłowego. Jakieś pomysły?
__________________
NomadSoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-20, 00:14   #582
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez NomadSoul Pokaż wiadomość
dziewczyny szukam rozświetlacza w kamieniu, jakiegoś białego/ perłowego. Jakieś pomysły?
inglot amc 59. bialy, w kamieniu, daje ładny efekt
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 10:18   #583
NomadSoul
Rozeznanie
 
Avatar NomadSoul
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 783
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
inglot amc 59. bialy, w kamieniu, daje ładny efekt
jaki efekt daje? z drobinkami ? tafle?
__________________
NomadSoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 14:00   #584
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez NomadSoul Pokaż wiadomość
jaki efekt daje? z drobinkami ? tafle?
tafle ale jak chcesz to moge zrobic zdjecie efektu, tylko dopiero w piatek będę w pracy
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 14:03   #585
NomadSoul
Rozeznanie
 
Avatar NomadSoul
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 783
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
tafle ale jak chcesz to moge zrobic zdjecie efektu, tylko dopiero w piatek będę w pracy
Jasne! było by super, szukałam swatchy w necie ale wyskakiwały mi tylko fotki w kompakcie i nic na skórze.
__________________
NomadSoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 15:04   #586
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Może się wyłamię, ale ja jestem przeciwniczką malowania się na co dzień.
Moim zdaniem najładniej i najbardziej korzystnie wygląda się przy gładkiej, zadbanej ale nieumalowanej podkładem skórze. Mówicie, że z podkładem często wygląda się "płasko" i to prawda, ale...jaki jest sens odbierania twarzy trójwymiarowości podkładem, a potem próby (najczęściej nieudolne) odzyskania jej bronzerem.
Przykro mi to mówić, ale jedyne użycie bronzera jakie widuje na ulicy to zrobienie wielkiej ciemnej plamy w okolicach kości policzkowych a byłabym jak najbardziej zadowolona i uradowana, gdybym u kogoś zobaczyła konturowanie z prawdziwego zdarzenia, mimo, że sama tego nie praktykuję...nie jestem uprzedzona, ale realia wglądają nieciekawie.
może sęk w tym, że dobrze użytego bronzera nie widać na twarzy więc pewnie widujesz też osoby dobrze pomalowane, ale nie zwracasz na to uwagi bo przy dobrym konturowaniu widać efekt, nie kosmetyki na skórze :P:

Ojjj jak ja bym chciała wyglądać ładnie bez podkładu ale od chyba 5 klasy podstawówki mam trądzik i pewnie będę go mieć do, za przeproszeniem, usranej śmierci takie geny. Chociaż nawet mając ładną cerę nie zrezygnowałabym z makijażu oczu bo go po prostu lubię

Oczywiscie nie rozumiem używania kryjących, ciężkich podkładów w przypadku ładnej cery, tego chyba nikt nie zrozumie
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 15:08   #587
NomadSoul
Rozeznanie
 
Avatar NomadSoul
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 783
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
może sęk w tym, że dobrze użytego bronzera nie widać na twarzy więc pewnie widujesz też osoby dobrze pomalowane, ale nie zwracasz na to uwagi bo przy dobrym konturowaniu widać efekt, nie kosmetyki na skórze :P:

Ojjj jak ja bym chciała wyglądać ładnie bez podkładu ale od chyba 5 klasy podstawówki mam trądzik i pewnie będę go mieć do, za przeproszeniem, usranej śmierci takie geny. Chociaż nawet mając ładną cerę nie zrezygnowałabym z makijażu oczu bo go po prostu lubię

Oczywiscie nie rozumiem używania kryjących, ciężkich podkładów w przypadku ładnej cery, tego chyba nikt nie zrozumie
A ja znam osoby które mają niemalże perfekcyjną skórę, a używają podkładów mocno kryjących, bo lubią jaki to daje efekt
__________________
NomadSoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 15:21   #588
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez NomadSoul Pokaż wiadomość
A ja znam osoby które mają niemalże perfekcyjną skórę, a używają podkładów mocno kryjących, bo lubią jaki to daje efekt
też znam taki "przypadek", cera autentycznie bez skazy bo widziałam ją w warunkach polowych bez makijażu, aż wybryk natury(bo się fatalnie odżywia, ostro imprezuje, kosmetyków pielęgnacyjnych prawie wcale nie używa) a nawet cieni, naczynek czy widocznych porów nie posiada ale z uporem maniaka ją "zamalowuje"
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 15:27   #589
NomadSoul
Rozeznanie
 
Avatar NomadSoul
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 783
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
też znam taki "przypadek", cera autentycznie bez skazy bo widziałam ją w warunkach polowych bez makijażu, aż wybryk natury(bo się fatalnie odżywia, ostro imprezuje, kosmetyków pielęgnacyjnych prawie wcale nie używa) a nawet cieni, naczynek czy widocznych porów nie posiada ale z uporem maniaka ją "zamalowuje"
no, jakie to niesprawiedliwe. Ile ja bym dała za ładną cerę x.x
__________________
NomadSoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-20, 15:30   #590
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
też znam taki "przypadek", cera autentycznie bez skazy bo widziałam ją w warunkach polowych bez makijażu, aż wybryk natury(bo się fatalnie odżywia, ostro imprezuje, kosmetyków pielęgnacyjnych prawie wcale nie używa) a nawet cieni, naczynek czy widocznych porów nie posiada ale z uporem maniaka ją "zamalowuje"
Mnie też powalają dziewczyny które mają ładną, jednolitą cerę ale mają np. kilka pryszczy, które tak naprawdę można zakryć korektorem. Ale nie. Masz 3 krosty na policzku? ZASZPACHLUJ OD RAZU CAŁĄ TWARZ!
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 19:52   #591
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Kilka krostek i podkład? Toż to większość osób jest takimi "przypadkami" i do tego puder jeszcze
Mam koleżankę z trądzikiem, która punktowo używa bazy loreala, ciężkich kremów a potem się świeci
Jeśli coś się nie odbije na cerze teraz to odbije się za 10-20 lat
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 23:46   #592
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Kilka krostek i podkład? Toż to większość osób jest takimi "przypadkami" i do tego puder jeszcze
Mam koleżankę z trądzikiem, która punktowo używa bazy loreala, ciężkich kremów a potem się świeci
Jeśli coś się nie odbije na cerze teraz to odbije się za 10-20 lat
Ja w ogóle z trudem wyobrażam sobie, jak mogłam kiedykolwiek używać ciężkiego podkładu.
Mam bb krem, którego nakładam małą kropelkę, do tego puder z filtrem (dokładnie - filtr 50 w pudrze, wynalazek geniusza ). Moja skóra wygląda w efekcie młodziej, niż 5 lat temu. Od kiedy rzuciłam słońce na rzecz szlachetnej bladości, mam na twarzy efekt Ibisza bez inwazyjnych zabiegów xD xD

Szpachla na krostki to chyba najgorsza rzecz. Przecież rany szybciej goją się, kiedy skóra ma dostęp do tlenu.


Równa szpachla na krostce to wymarzone ciepłe gniazdko dla bakterii.

Co do dbania o cerę teraz, zamiast załamywania rąk za 10 lat - zgadzam się w 100%
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 14:04   #593
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

No właśnie tez zauważyłam poprawę stanu skóry od kiedy się nie opalam i nie wiem jak to wytłumaczyć. Czy Słońce ( a konkretnie promieniowanie UV) jest naszej skórze AŻ tak wrogie, że samo jego "odstawienie" powoduje taką poprawę? Trudno mi się nadziwić czasem.
Co to za filtr w pudrze?
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 14:50   #594
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
No właśnie tez zauważyłam poprawę stanu skóry od kiedy się nie opalam i nie wiem jak to wytłumaczyć. Czy Słońce ( a konkretnie promieniowanie UV) jest naszej skórze AŻ tak wrogie, że samo jego "odstawienie" powoduje taką poprawę? Trudno mi się nadziwić czasem.
Co to za filtr w pudrze?
pewnie dlatego że skóra nieco się "pogrubia" od opalania, no i podsusza. Powierzchowne krostki zostają podsuszone/zagojone a czynnik zapalny w głębi skóry dalej jest i tylko czeka w przyczajeniu żeby się uaktywnić
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 15:29   #595
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Ja w ogóle z trudem wyobrażam sobie, jak mogłam kiedykolwiek używać ciężkiego podkładu.
Mam bb krem, którego nakładam małą kropelkę, do tego puder z filtrem (dokładnie - filtr 50 w pudrze, wynalazek geniusza ). Moja skóra wygląda w efekcie młodziej, niż 5 lat temu. Od kiedy rzuciłam słońce na rzecz szlachetnej bladości, mam na twarzy efekt Ibisza bez inwazyjnych zabiegów xD xD
Zdradzisz, co to za puder? i masz może jego skład?
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 10:14   #596
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez NomadSoul Pokaż wiadomość
To najlepiej wysmarować się białym podkładem i paradować po ulicy jak śmierć i straszyć ludzi




Co do modelowania twarzy bronzerem trudne / nie trudne jest to tylko kwestia wprawy, i doboru odpowiednich produktów bardzo ważne jest też oświetlenie w jakim się malujemy. Nie trzeba być do tego geniuszem trzeba ćwiczyć!!! I zgodzę się że na mieście można spotkać kobiety z o wiele za mocnym i nie roztartym bronzerem, ale tak też możemy się doczepić do wszystkiego, źle dobranego podkładu, policzków typu clown, nieroztartych cieni itp.itd.
1 Nie no lepiej latać jak dalmatyńczyk

2 : hahaha:
Prawi Wać Panna jak większość wizażystów do czasu aż staję przed nimi w pełnej białej krasie. Jeszcze zanim przystąpią do roboty są pewni swoich słów.... Do czasu aż biorą narzędzia tortur do ręki... Jako osoba malowana najpierw dostrzegam na twarzy osoby robiącej makijaż zaskoczenie jak to... Następnie pojawia się wzmożone rozcieranie produktu w celu roztarcia granic plam jakich narobili... Na koniec rezygnacja i stwierdzenie bronzer nie jest Dla Pani
Bliżej mi stwierdzenia że modelować można buzię pudrem o ciemniejszym odcieniem niż bronzerem Ale tu pojawia się kolejny opisany problem z jakim się spotkałam na swojej buzi. Patrząc na wprost wszystko jet ok, niestety z profilu ujawnia się plama o wyglądzie siniaka
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 11:27   #597
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Neska, jedyny wniosek, jaki z tego plynie to to, ze maluja Cie kiepscy wizazysci. Kwestia indywidualna jest czy woli sie jasniutka, porcelanowa twarz, czy taka lekko wykonturowana, ale jasna twarz mozna dobrze wykonturowac.

---------- Dopisano o 11:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Poza tym brazer brazerowi nierowny. Dobry wizazysta powinien posiadac w kufrze taki zbior kosmetykow, zeby byc w stanie pomalowac kazda twarz jaka potencjalnie moze mu sie trafic. Jesli ktos ma w kufrze tylko np. ziemie egipska to nie ma sie co dziwic, ze konturowanie nie wychodzi, ale to nie kwestia tego, ze jasnej cery sie nie da konturowac tylko, znowu, zlego przygotowania wizazysty.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 11:36   #598
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
1 Nie no lepiej latać jak dalmatyńczyk

2 : hahaha:
Prawi Wać Panna jak większość wizażystów do czasu aż staję przed nimi w pełnej białej krasie. Jeszcze zanim przystąpią do roboty są pewni swoich słów.... Do czasu aż biorą narzędzia tortur do ręki... Jako osoba malowana najpierw dostrzegam na twarzy osoby robiącej makijaż zaskoczenie jak to... Następnie pojawia się wzmożone rozcieranie produktu w celu roztarcia granic plam jakich narobili... Na koniec rezygnacja i stwierdzenie bronzer nie jest Dla Pani
Bliżej mi stwierdzenia że modelować można buzię pudrem o ciemniejszym odcieniem niż bronzerem Ale tu pojawia się kolejny opisany problem z jakim się spotkałam na swojej buzi. Patrząc na wprost wszystko jet ok, niestety z profilu ujawnia się plama o wyglądzie siniaka
najbardziej zdradliwe jest "wyszczuplanie" sobie twarzy konturując żuchwę. To dobrze wygląda tylko na wprost i na zdjęciach Z boku nawet przy bardzo dyskretnym przyciemnieniu zawsze da to efekt lekkiego "odcięcia" się żuchwy od szyi. Najbardziej bezpieczne jest chyba muśnięcie koniuszka nosa i brody to z każdej strony powinno wyglądać dobrze Skóry o bardziej ciepłym oliwkowym tonie można pewnie naturalniej wymodelować niż prawdziwie porcelanową wręcz białawą i do tego o bardzo chłodnym różowawym tonie- w tym przypadku śmiem twierdzić że modelowanie brązerem to będzie porażka. Bardzo trudna jest zabawa i "światło cienie" by wyglądało to ekstra naturalnie w mocnym dziennym świetle szczególnie dla kogoś kto jest przyzwyczajony do make up no make up i ma ekstremalnie bladą i chłodną cerę. Według mnie callmeblondieee jest przykładem jak nie należy różu i brązera używać, w filmikach ma straszne placki
z kolei fiasco ma zgaszoną oliwkową cerę i jej konturowanie może pasować

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Neska, jedyny wniosek, jaki z tego plynie to to, ze maluja Cie kiepscy wizazysci. Kwestia indywidualna jest czy woli sie jasniutka, porcelanowa twarz, czy taka lekko wykonturowana, ale jasna twarz mozna dobrze wykonturowac.

---------- Dopisano o 11:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Poza tym brazer brazerowi nierowny. Dobry wizazysta powinien posiadac w kufrze taki zbior kosmetykow, zeby byc w stanie pomalowac kazda twarz jaka potencjalnie moze mu sie trafic. Jesli ktos ma w kufrze tylko np. ziemie egipska to nie ma sie co dziwic, ze konturowanie nie wychodzi, ale to nie kwestia tego, ze jasnej cery sie nie da konturowac tylko, znowu, zlego przygotowania wizazysty.
dlatego lepiej użyć pudru lub nawet cienia szczególnie w przypadku kiedy ktoś ma dość niespotykaną tonację, jak jasno kremowa czy oliwkowa.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 13:31   #599
behata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 135
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Hej dziewyczyny! Podczytuję Was od jakiegoś czasu i postanowiłam się ujawnić, bo potrzebuję Waszej porady Powiedzcie mi czy używacie róży z Bourjois, a jesli tak to jakie kolory byście poleciły? Nie chodzi mo o typowy róż, tylko połączenie różu z bronzerem. Kompletnie nie wiem, który kolor mogłabym wybrać. Mam cerę żółtą z oliwkowymi podtonami. Podzielcie się proszę swoimi spostrzeżeniami Słyszałam również wiele dobrego o bronzerze ze sleeka, jeśli miałyście z nim do czynienia to zdajcie relację. Albo polećcie jakieś inne bronzery, które nie zrobią mi placków na bladej cerze :P
__________________
Moje zdjęcia:
KLIK & KLIK

Edytowane przez behata
Czas edycji: 2014-04-22 o 13:35
behata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 14:40   #600
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Zgadzam się co do konturowania Kilka razy byłam malowana przez profesjonalnego wizażystę i po dobraniu metodą prób i błędów odpowiedniego zestawu kosmetyków dało się moją twarz ładnie wykonturować Czasem problemem jest np. konsystencja podkladu, różu albo bronzera.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-23 16:12:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:34.