Szydełko - podstawy - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-17, 19:22   #601
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Just-in Pokaż wiadomość
T wpisz sobie wzór ananas szydełko w Google i porównaj wzorki, to na pewno załapiesz o co chodzi.
albo crochet pineapple
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=...og&sa=N&tab=iv
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 21:07   #602
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Szydełko - podstawy

Bardzo dziękuję Wam obu
Od razu załapałam o co chodzi
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 20:09   #603
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Szydełko - podstawy

Witajcie!
Kochane Wizażynki liczę, że mi pomożecie w przetłumaczeniu schematu . Znam tylko podstawy szydełkowania i to pewnie nie do końca, bo nie wiem jak się zabrać za ostatnie okrążenie 16. Proszę o tłumaczenie jak dla "zielonego szczypiorka", bo tak się czuję patrząc na schemat. A to kawałek schematu:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN5076mm.jpg (37,9 KB, 31 załadowań)
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 20:52   #604
aganieszkab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 323
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Pepus Pokaż wiadomość
Witajcie!
Kochane Wizażynki liczę, że mi pomożecie w przetłumaczeniu schematu . Znam tylko podstawy szydełkowania i to pewnie nie do końca, bo nie wiem jak się zabrać za ostatnie okrążenie 16. Proszę o tłumaczenie jak dla "zielonego szczypiorka", bo tak się czuję patrząc na schemat. A to kawałek schematu:
Hmm... jak dla zielonego szczypiorka to trudną robótkę sobie wybrałaś...
Rząd 16 zaczynasz 3 o. łańcuszka, potem pęczek z 3 podwójnych słupków na słupku, czyli: najpierw robisz słupek potrójny, nie przerabiasz do końca, robisz podwójny słupek i wkłuwasz w 1/3 wysokości poprzedniego słupka (po pierwszym węzełku), nie przerabiasz do końca i jeszcze jeden słupek podwójny wkłuwasz w to samo miejsce, przerabiasz 3 słupki razem i masz pęczek
następnie 3 oczka łańcuszka i słupek w pęczek słupków,
komplet pęczków powtarzasz jeszcze 6 razy, na końcu słupek w półsłupek poprzedniego rzedu

mam nadzieję, że rozjaśniało trochę...
aganieszkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 21:19   #605
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez aganieszkab Pokaż wiadomość
Hmm... jak dla zielonego szczypiorka to trudną robótkę sobie wybrałaś...
Rząd 16 zaczynasz 3 o. łańcuszka, potem pęczek z 3 podwójnych słupków na słupku, czyli: najpierw robisz słupek potrójny, nie przerabiasz do końca, robisz podwójny słupek i wkłuwasz w 1/3 wysokości poprzedniego słupka (po pierwszym węzełku), nie przerabiasz do końca i jeszcze jeden słupek podwójny wkłuwasz w to samo miejsce, przerabiasz 3 słupki razem i masz pęczek
następnie 3 oczka łańcuszka i słupek w pęczek słupków,
komplet pęczków powtarzasz jeszcze 6 razy, na końcu słupek w półsłupek poprzedniego rzedu

mam nadzieję, że rozjaśniało trochę...
Ta serwetka wyglądała na bardzo łatwą tylko na końcu zawirowana mocno i szczerze powiem, że nie rozumiem nadal. Jutro to poćwiczę to może coś wyjdzie
Agnieszkob - bardzo dziękuję za szybką odpowiedź
Serwetka ma być na prezent dla mojej Mamy
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 08:55   #606
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez aganieszkab Pokaż wiadomość
Hmm... jak dla zielonego szczypiorka to trudną robótkę sobie wybrałaś...
Rząd 16 zaczynasz 3 o. łańcuszka, potem pęczek z 3 podwójnych słupków na słupku, czyli: najpierw robisz słupek potrójny, nie przerabiasz do końca, robisz podwójny słupek i wkłuwasz w 1/3 wysokości poprzedniego słupka (po pierwszym węzełku), nie przerabiasz do końca i jeszcze jeden słupek podwójny wkłuwasz w to samo miejsce, przerabiasz 3 słupki razem i masz pęczek
następnie 3 oczka łańcuszka i słupek w pęczek słupków,
komplet pęczków powtarzasz jeszcze 6 razy, na końcu słupek w półsłupek poprzedniego rzedu

mam nadzieję, że rozjaśniało trochę...
Cytat:
Napisane przez Pepus Pokaż wiadomość
Ta serwetka wyglądała na bardzo łatwą tylko na końcu zawirowana mocno i szczerze powiem, że nie rozumiem nadal. Jutro to poćwiczę to może coś wyjdzie
Agnieszkob - bardzo dziękuję za szybką odpowiedź
Serwetka ma być na prezent dla mojej Mamy

Według mnie to nie tak Agnieszko - robi się słupek i na tym słupku robisz trzy słupki 2 razy nawijane łączone górą / początek tego wątku - nożna zobaczyć jak to wygląda/ następnie tak jak piszesz 3 oczka łańcuszka i słupek raz nawijany w pierwsze oczko łańcuszka - i dalej słupek na nim 3 słupki 2x nawijane łączone górą ...
Może źle piszę - może ktoś to inaczej rozumie
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 11:09   #607
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez GLINKA121 Pokaż wiadomość
Według mnie to nie tak Agnieszko - robi się słupek i na tym słupku robisz trzy słupki 2 razy nawijane łączone górą / początek tego wątku - nożna zobaczyć jak to wygląda/ następnie tak jak piszesz 3 oczka łańcuszka i słupek raz nawijany w pierwsze oczko łańcuszka - i dalej słupek na nim 3 słupki 2x nawijane łączone górą ...
Może źle piszę - może ktoś to inaczej rozumie
Ja już zrobiłam pierwszą siódemkę tych zawijańców i nie wiem czy robię to dobrze, ale wyszło mi tak jak na zdjęciu. Chyba tak już zostawię, bo za mało jeszcze znam szydełkowe mieszania słupków z dwu- czy z n-słupkami Jak myślicie może tak zostać?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN5079mini.jpg (16,3 KB, 25 załadowań)
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-22, 11:18   #608
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Pepus Pokaż wiadomość
Witajcie!
Proszę o tłumaczenie jak dla "zielonego szczypiorka", bo tak się czuję patrząc na schemat. A to kawałek schematu:
Cytat:
Napisane przez Pepus Pokaż wiadomość
Ja już zrobiłam pierwszą siódemkę tych zawijańców i nie wiem czy robię to dobrze, ale wyszło mi tak jak na zdjęciu. Chyba tak już zostawię, bo za mało jeszcze znam szydełkowe mieszania słupków z dwu- czy z n-słupkami Jak myślicie może tak zostać?
Jak na "zielonego szczypiorka " rewelacja
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 11:23   #609
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez GLINKA121 Pokaż wiadomość
Jak na "zielonego szczypiorka " rewelacja
To jest mocno kombinowana wersja i nic innego nie jestem w stanie stworzyć. Ja robiłam serwetki filetowe a tam robi się tylko słupki i łańcuszki - dla początkującego jest to w sam raz. Teraz chciałam zrobić coś okrągłego i padło na tą serwetkę, a schemat wydawał się bardzo prosty na pierwszy rzut oka i bez zagłębiania się W 'praniu' wyszło inaczej
Dziękuję za pomoc i tobie Glinko Sama bym nie ruszyła tego dalej.
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 19:37   #610
aganieszkab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 323
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez GLINKA121 Pokaż wiadomość
Według mnie to nie tak Agnieszko - robi się słupek i na tym słupku robisz trzy słupki 2 razy nawijane łączone górą / początek tego wątku - nożna zobaczyć jak to wygląda/ następnie tak jak piszesz 3 oczka łańcuszka i słupek raz nawijany w pierwsze oczko łańcuszka - i dalej słupek na nim 3 słupki 2x nawijane łączone górą ...
Może źle piszę - może ktoś to inaczej rozumie
Droga Alinko - nie widzę połączenia pomiędzy początkowymi oczkami łańcuszka a słupkiem-podstawą, poza tym do pęczka trzebabyłoby się wracać, a coś mi się zdaje że kiedyś taką serwetkę robiłam i dokładnie tak to wyglądało, nawet pod schematem był taki opis jak to zrobić, ale najważniejsze że naszemu "szczypiorkowi" wyszło

Cytat:
Napisane przez Pepus Pokaż wiadomość
Ja już zrobiłam pierwszą siódemkę tych zawijańców i nie wiem czy robię to dobrze, ale wyszło mi tak jak na zdjęciu. Chyba tak już zostawię, bo za mało jeszcze znam szydełkowe mieszania słupków z dwu- czy z n-słupkami Jak myślicie może tak zostać?
Jak na moje oko - profesjonalnie "szczypiorku"

Edytowane przez aganieszkab
Czas edycji: 2011-11-22 o 19:38
aganieszkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 19:12   #611
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez aganieszkab Pokaż wiadomość
Droga Alinko - nie widzę połączenia pomiędzy początkowymi oczkami łańcuszka a słupkiem-podstawą, poza tym do pęczka trzebabyłoby się wracać, a coś mi się zdaje że kiedyś taką serwetkę robiłam i dokładnie tak to wyglądało, nawet pod schematem był taki opis jak to zrobić, ale najważniejsze że naszemu "szczypiorkowi" wyszło


Jak na moje oko - profesjonalnie "szczypiorku"
Profesjonalnie to to nie jest robione - idzie mi to jak krew z nosa. Pewnie większość już by ją prała i prasowała a ja może do świąt się wyrobię z tym ostatnim okrążeniem.
Nadal czuję się zielona w szydełkowaniu :/
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-24, 15:48   #612
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełko - podstawy

Nie przejmuj się początki najtrudniejsze - jak złapiesz rytm okrążenia to już jakoś pójdzie... Ja długo bardzo robiłam w tempie zniechęcającym do dalszych robótek, teraz choć nadal mi daleko do niektórych Pań tutaj (robię pewnie z 2x wolniej od nich) to jednak już w tempie, przy którym widać efekty w skończonym czasie
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 17:32   #613
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
Nie przejmuj się początki najtrudniejsze - jak złapiesz rytm okrążenia to już jakoś pójdzie... Ja długo bardzo robiłam w tempie zniechęcającym do dalszych robótek, teraz choć nadal mi daleko do niektórych Pań tutaj (robię pewnie z 2x wolniej od nich) to jednak już w tempie, przy którym widać efekty w skończonym czasie
U mnie szydełkowanie wyglada tak:
Robię okrążenie 1,2,3 i okazuje się, że w 1 jest błąd, więc prucie. Robie 1,2,3 okrążenie i sprawdzam czy nie ma błędu. Zabieram się za 4 i już kończę kiedy okazuje się, że w 3 okrążeniu jest błąd ... Zanim zrobię serwetkę to mijają miesiące
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 18:44   #614
aganieszkab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 323
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Pepus Pokaż wiadomość
U mnie szydełkowanie wyglada tak:
Robię okrążenie 1,2,3 i okazuje się, że w 1 jest błąd, więc prucie. Robie 1,2,3 okrążenie i sprawdzam czy nie ma błędu. Zabieram się za 4 i już kończę kiedy okazuje się, że w 3 okrążeniu jest błąd ... Zanim zrobię serwetkę to mijają miesiące
Nic sie nie przejmuj - już tak czasem jest ja kiedyś robiłam duży obrus 160x220cm z elementów (cienkim kordonkiem) łączonych na bieżąco, robiłam go pół roku (ciężkiej pracy) i przy samym prawie końcu okazało się, że w jednym z pierwszych elementów zrobiłam błąd (zamkiast 12 gałązek motywu było13 :/), myślałam że się zaryczę na śmierć!! takie rzeczy mogą zdarzyć się każdemu a i ty kiedyś dojdziesz do perfekcji
ps. ja to olałam i robiłam dalej tylko na środku obrusu troszeczkę wystawała gałązka (jak jakaś dziesiąta noga pająka) nie połączona z innymi elementami - ale jak się kto nie znał to nawet nie poznał :p

pozdrawiam

Edytowane przez aganieszkab
Czas edycji: 2011-11-24 o 18:46
aganieszkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 19:53   #615
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez aganieszkab Pokaż wiadomość
Nic sie nie przejmuj - już tak czasem jest ja kiedyś robiłam duży obrus 160x220cm z elementów (cienkim kordonkiem) łączonych na bieżąco, robiłam go pół roku (ciężkiej pracy) i przy samym prawie końcu okazało się, że w jednym z pierwszych elementów zrobiłam błąd (zamkiast 12 gałązek motywu było13 :/), myślałam że się zaryczę na śmierć!! takie rzeczy mogą zdarzyć się każdemu a i ty kiedyś dojdziesz do perfekcji
ps. ja to olałam i robiłam dalej tylko na środku obrusu troszeczkę wystawała gałązka (jak jakaś dziesiąta noga pająka) nie połączona z innymi elementami - ale jak się kto nie znał to nawet nie poznał :p

pozdrawiam
To mnie trochę pocieszyłaś. Teraz też musiałam spruć i odstawiłam na później kiedy będę miała większą cierpliwość.
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 20:44   #616
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Dziewczyny - bardzo proszę pomóżcie rozgryźć wzór: https://picasaweb.google.com/1070656...rocodileStitch. Te nazwijmy to łuski szyszki albo karpia jakoś nie mogę załapać jak się robi 2-gi rząd tych łusek, że tak fajnie nakładają na siebie.

Edytowane przez japoneczka01
Czas edycji: 2011-11-24 o 20:46 Powód: literówki
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 21:34   #617
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - bardzo proszę pomóżcie rozgryźć wzór: https://picasaweb.google.com/1070656...rocodileStitch. Te nazwijmy to łuski szyszki albo karpia jakoś nie mogę załapać jak się robi 2-gi rząd tych łusek, że tak fajnie nakładają na siebie.
tam jest pokazane po kolei każdy rząd

https://picasaweb.google.com/1070656...78393991825298

https://picasaweb.google.com/1070656...78423714284274

https://picasaweb.google.com/1070656...78431248316434
https://picasaweb.google.com/1070656...78441388812914
https://picasaweb.google.com/1070656...78451972323826
https://picasaweb.google.com/1070656...78469975883954
https://picasaweb.google.com/1070656...78481077098818
https://picasaweb.google.com/1070656...78491832824050
lewa strona
https://picasaweb.google.com/1070656...78499777433266

Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 07:04   #618
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Bardzo Ci dziękuję. Widziałam schemat na tej stronie, ale jakoś nie docierało do mnie jak się przechodzi do tych łusek, aby się mijały. Coś mnie zaćmiło, chyba.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 07:19   #619
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję. Widziałam schemat na tej stronie, ale jakoś nie docierało do mnie jak się przechodzi do tych łusek, aby się mijały. Coś mnie zaćmiło, chyba.
bierz szydełko i nitkę i próbuj i pokaż co wychodzi, wózr jest ciekawy ale mocno praco- i włóczko- chłonny
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-27, 17:45   #620
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Szydełko - podstawy

Pragnę was poinformować, że w potach skończyłam dziś 16 rząd. Długo trwało ale skończyłam. Jutro pranie i prasowanie, a dziś jeszcze może uda mi się pochować niteczki

Pokażę już wyprasowaną, bo na razie to jest wymemłana i pofalowana - w niczym nie przypomina serwetki
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 18:22   #621
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Malinka_5 Pokaż wiadomość
bierz szydełko i nitkę i próbuj i pokaż co wychodzi, wózr jest ciekawy ale mocno praco- i włóczko- chłonny
Póki co znalazłam na youtube krok po kroku filmy z tym wzorem:http://www.youtube.com/watch?v=2ebo8...feature=relmfu . Za wzór zabieram się jak ukończę włóczkową opaskę z kokardką.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 07:37   #622
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słońce
Wiadomości: 3 387
GG do Patri
Dot.: Szydełko - podstawy

Hej moje drogie szydełkowiczki.
Pochorowałam się, więc cóż lepszego jest od leżenia pod ciepłą kołdrą i szydełkowania w takich chwilach? Szydełkuję czapkę dla siebie. Zrobiłam jedną, ale wyglądam z niej jak idź stąd....
Spruwam i przerabiam na inną, podchwycę troche z tego schematu, który kiedyś już tu wrzucałam. Zobaczymy co wyjdzie.
Buziaki i pozdrowienia.

Edytowane przez Patri
Czas edycji: 2011-11-29 o 18:45
Patri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 18:44   #623
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słońce
Wiadomości: 3 387
GG do Patri
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Póki co znalazłam na youtube krok po kroku filmy z tym wzorem:http://www.youtube.com/watch?v=2ebo8...feature=relmfu
Śliczny ten wzór.
Po obejrzeniu tego stwierdzam, ze źle robię na szydełku... Nie wbijam szydełka w oczko, tylko podbieram dwie nitki oczka na szydełko... Nie wiem nawet czy wiecie o co mi chodzi...
Hm, w 2 minucie 40 sekundzie tego filmiku (5: 13 i 18:37 też): http://www.youtube.com/watch?v=tUaJLfdPZ24
widzę, że nie robię błędu... bo się już wystraszyłam...

Edytowane przez Patri
Czas edycji: 2011-11-29 o 19:51
Patri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 20:06   #624
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełko - podstawy

W zależności od tego czy nitkę przeciągasz pod 1 tylnia, 1 przednia czy pod dwoma nitkami oczka niżej wychodzi Ci troszkę coś innego... Jak robisz jakiś nie bardzo konkretny wzór - np. podstawową czapkę, to nie ma to większego znaczenia - robisz jak umiesz/lubisz/bardziej Ci się podoba... ale czasem we wzorze jest konkretnie napisane żeby przeciągać nitkę w określony sposób, bo inaczej nie wyjdzie dokładnie taki wzór jak ma być...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 12:57   #625
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Szydełko - podstawy

Zgodnie z obietnicą wstawiam skończoną serweteczkę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg serwetka_00jpg.jpg (144,2 KB, 34 załadowań)
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 11:42   #626
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słońce
Wiadomości: 3 387
GG do Patri
Dot.: Szydełko - podstawy

Śliczna. Wygląda na mocno wymagającą precyzji, cierpliwości... Podziwiam.

Słuchajcie początkujący:
zrobiłam czapkę podążając za tym filmikiem:
http://www.youtube.com/watch?v=S7j8zXy8lyY
nie mam pytań, dziubnięcie po dziubnięciu prowadzi przez robótkę od początku do końca, jestem fanem filmików tej osoby i polecam bardzo!!

Edytowane przez Patri
Czas edycji: 2011-12-05 o 18:16
Patri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 09:09   #627
martikaj
Zakorzenienie
 
Avatar martikaj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 7 429
Dot.: Szydełko - podstawy

Śliczna serwetka, jak na osobę początkującą niesamowite
martikaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 22:21   #628
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Szydełko - podstawy

Patri i martikaj bardzo dziękuję. Serwetka była robiona na mikołaja dla pewnej osoby i bardzo się spodobała - co mnie chyba najbardziej ucieszyło!
Teraz męczę się z bieżnikiem filetowym - w schemacie są błędy i muszę co chwilę pruć. Jeszcze takiego schematu nie miałam
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 07:51   #629
martikaj
Zakorzenienie
 
Avatar martikaj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 7 429
Dot.: Szydełko - podstawy

No to się namęczysz skoro schemat skopany, ale jak się człowiek na coś uprze to zrobi, przynajmniej ja tak mam.
martikaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 13:56   #630
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez martikaj Pokaż wiadomość
No to się namęczysz skoro schemat skopany, ale jak się człowiek na coś uprze to zrobi, przynajmniej ja tak mam.
Jak ja coś zacznę i mi się to podoba to na rzęsach stanę i to dokończę. Błędy widać, ale jest ich dużo mniej niż jak bym robiła to ze schematu skopanego!
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-30 12:43:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.