Mężczyźni z krajów arabskich. - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-12, 09:42   #631
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Widze, ze watek odzyl
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 10:07   #632
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez monia5525 Pokaż wiadomość
tak wszystko zalezy od kobiety.ale wiekszosc kurdyjek niechce wychodzic za maz za faceta ktory ma dziecci
I teraz dobrze powiedzialas ,ktory ma dzieci ,ale nie wazne z kim ma te dzieci.
wiadomo przeciez ,ze nie kazda z nas chce miec faceta z "dodatkiem".
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 15:33   #633
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez magge Pokaż wiadomość
A mi się nóż otworzył w kieszeni kiedy po paru latach pracy u małrzonki pewnego araba,który był zawsze dla wszystkich bardzo miły,pomagał żonie,dzieciom i wogule był wspaniały we wszystkim, zaczął się do mnie dobierać. Dostał w ryj i na tym sie skączyło. Takich histori znam mnustwo. Więc jak spotkałyście tego WYJĄTKOWEGO ARABA buuhaha to życzę powodzenia)
Hih, kilkanaście dni temu jeden chłopak (Polak!), który wydawał mi się być dobrym kumplem, żonaty z 5 cio- letnim synkiem zaproponował mi seks.
Więc jak Ty spotkałaś wyjątkowego Polaka, to życzę powodzenia

PS. To kobiety odmawiając stosują przemoc? Wow.
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 18:57   #634
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Mam uraz do tych mężczyzn i bede mieć, dla mnie nie ma wyjątkowego araba.
Miałam tyle znajomych które były w związku z takim facetem i wiem co było, sama się przekonałam także na własnej skórze, nie byłam z arabem ale się przekonałam !
Mój obecny chłopak pracuje za granicą, mieszka w dzielnicy gdzie mieszkają sami turcy i się z nimi kumpluje dlatego wiem dużo na ten temat, inna religia poprostu, nie są nauczeni szacunku dla kobiety, nie sa nauczeni bycia z jedną kobietą..
Znałam 2 dziewczyny które popełniły samobujstwo przez swojego partnera araba a jadna o tym myslała..
zdania swojego nie zmienie..
__________________
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 19:36   #635
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

http://arabiasaudyjska.blogspot.com/ polecam.
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 10:11   #636
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez evak1988 Pokaż wiadomość
Mój obecny chłopak pracuje za granicą, mieszka w dzielnicy gdzie mieszkają sami turcy i się z nimi kumpluje dlatego wiem dużo na ten temat, inna religia poprostu, nie są nauczeni szacunku dla kobiety, nie sa nauczeni bycia z jedną kobietą..
Chwilka, pogubilam sie....chodzi o facetow z krajow arabskich, islamskich, świeckich, czy poprostu o wyznawcow Islamu? Jezeli tak, to wypadalo by dodac chociazby Indonezyjczykow, Malajow etc. Wkoncu ich jest najwiecej....
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 11:24   #637
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

sorrki powinnam napisać, chodzi mi o wyznawców islamu..
__________________
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-15, 22:39   #638
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Ja od jakiegos czasu jestem w zwiazku z Arabem-chlopakiem z Egiptu.Nie poznalam go na czacie,ani przez inny portal internetowy,nie "wylowil" mnie na skypie...Nie chce opisywac szczegolow,ale poczatkowo nie zwrocilam na niego specjalnej uwagi...on chyba na mnie rowniez.Moge nawet smialo powiedziec,ze pierwszy raz kiedy mialam okazje z nim rozmawiac-nie przypadl mi specjalnie do gustu...jakis taki "dziwny".Drugim razem calkowicie mnie zaskoczyl-pozytywnie zreszta-wiedza na temat Polski.Ogolnie-bardzo mily chlopak,kolezenski,nienac halny w zaden sposob.Po naszej drugiej rozmowie calkowicie o nim zapomnialam..moje zycie toczylo sie jak zwykle..Po paru tygodniach zachorowalam i ku mojemu zaskoczeniu zadzwonil ON-zapytac po prostu jak sie czuje (z wyksztalcenia jest lekarzem) i co mi dolega.Powiem szczerze,ze nawet wtedy,kiedy telefonowal zapytac o moje zdrowie bylam mega uprzedzona i nie bardzo mialam ochote na zadne rozmowy .Naczytalam sie bzdurnych historii o "zlych" Arabach...i przez pryzmat tych wlasnie historii ocenialam mojego obecnego faceta...No coz..minelo ladych pare dni kiedy A.zaczal wysylac smsy-czysto kolezenskie...i chyba wlasnie od tych smsow sie zaczelo.Po paru tygodniach zaprosil mnie na kolacje-czekal z bukietem kwiatow,pocalowal w raczke..loooool jakie to romantic ha ha ha...pojechalismy do egipskiej restauracji,rozmawialismy ,zartowalismy-po prostu swietnie spedzony czas...Tamte spotkanie bylo pierwszym z wielu....dzis jestesmy para.Powiem tak-nie wiem co przynisie los-bo z tego co jest miedzy nami moze byc wiele,ale moze byc rownie dobrze NIC...Czym A.wyroznia sie od innych facetow z ktorymi sie spotyakalam...coz-jeste mega opiekunczy,pomocny,troski liwy.Nie twierdze,ze nasi rodacy nie maja posiadaja tych cech..owszem...ale troskliwosc i opiekunczosc w wydaniu egipskim...nie wiem czy da sie to w jakikolwiek sposob opisac.Czuje sie z moim mezczyna bezpieczna..narazie jest cudownie..zobaczymy co bedzie w przyszlosci...
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 16:36   #639
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

źródło:
http://tur-tur.blogspot.com/2009/03/...en-kobiet.html
Cytat:
Zacznę od końca, czyli od stereotypów. Przedzierając się przez gęstwinę internetowych dyskusji na temat Turków i Turcji na polskich forach, można w tej sprawie doznać lekko schizofrenicznego uczucia. Bo z jednej strony peany na cześć tureckich mężczyzn - jak to potrafią oczarować kobietę, jak o nią dbają, jak komplementują i wynoszą pod niebiosa. Cytuję "kobieta czuje się jak księżniczka" (w domyśle: przy polskim chłopaku nawet nie ma co o tym myśleć). No i jeszcze komplementy: "w swoim życiu nigdy nie słyszałam tylu pięknych słów niż w ciągu tych dwóch bajecznych tygodni". Z doświadczeń różnych znajomych pań, a także moich własnych, kiedy to podbijałam Turcję po raz pierwszy w życiu i byłam naiwna jak turystka wynika też, że polska (europejska) kobieta, nawet jeśli niczego jej nie brakuje, dopiero w Turcji pozbywa się kompleksów i rozkwita niczym ten róży kwiat...

Na drugim biegunie mamy opinie, że tureccy mężczyźni to brutale i macho, co wyraża się po pierwsze zamykaniem w haremach, a na pewno legalnym wielożeństwem, po drugie przemoc fizyczna jest tu na porządku dziennym. Wiele razy zdarzyło mi się stanąc twarzą w twarz z tym stereotypem, kiedy turyści z pewną taką nieśmiałością zadawali mi pytanie "Bo Turcy to... raczej kobiet nie szanują, prawda?".

Prawda, jak zazwyczaj w takich kwestiach, leży pośrodku. Albo i nie - po prostu zależy od konkretnego egzemplarza.
Na pewno należałoby wyjaśnić powyższe dwie skrajne postawy.

Jak księżniczka?

Cóż, specyfika kurortów. Jeśli turecki lovelas upatrzył sobie jakąś pannę, i jest ona na wakacjach, to nie trzeba nadzwyczajnej inteligencji by dojść do wniosku, że musi się spieszyć. W najlepszym przypadku dziewczyna jest bowiem na urlopie 2 tygodnie, a przecież rzadko (choć i to się zdarza) poznają się juz pierwszego dnia pobytu...
Druga sprawa, Turcy z kurortów pielęgnują sztukę podrywania turystek od dawna, i wiedzą co zrobić, by straciły głowę. Delikatna mieszanka luzu, szaleństwa, wypchanego portfela i dobrej pracy nie wystarczy, jeśli nie będzie się urabiać kobiety słowami. A Turcy gadać potrafią. Nie szkodzi, że teksty oklepane, typu "śliczne oczy", albo "w życiu nie spotkałem piękniejszej od ciebie", lub też "czyżbyś była z cukru, bo jesteś tak słodka..." - działają.
Poza tym: nasi, polscy mężczyźni, nie są otwarci w okazywaniu uczuć. Taka to europejska natura. Południowi casanovi doskonale o tym wiedzą, i znów - wykorzystują to do oczarowania bogu ducha winnych, spragnionych uznania panien, mówiąc wprost, jak to im na nas zależy, jak to jesteśmy dla nich ważne, i - last but not least - że nas kochają.
Trudno się dziwić, że dziewczyny, rzucone z chłodnej Polski w taki gorący klimat, kompletnie tracą głowę i stają się dożywotnimi i bezkrytycznymi fankami Turcji i Turków.

Nie szanują?

Być może stereotyp krwiożerczego, bijącego, otoczonego wianuszkiem posłusznych żon Turka tkwi w nas od dawnych czasów, kiedy to jak wiadomo przedstawiciele Imperium Osmańskiego zabierali nasze piękne jasnowłose dziewoje jako branki do haremów. Być może, po części, wynika też z zazdrości (tak jak dzisiaj, kiedy wiele kobiet ucieka na Południe do tych "antypatycznych, wyżelowanych mężczyzn o ciemniejszej karnacji").
Na pewno niewiele ma wspólnego z rzeczywistością, przynajmniej tą cywilizowaną.
Jak wiadomo na całym świecie zdarzają się panowie, który z szacunkiem do kobiet są na bakier, i co gorsza, wyrażają to w różny sposób. Turcja nie jest tutaj wyjątkiem - jak i Polska. Wszystko zależy od danego egzemplarza. Wielu znanych mi Turków związanych zarówno z Polkami, jak i Turczynkami (w związkach monogamicznych, nie naraz ), to bardzo pokojowo nastawione do świata osoby. Ba, niektórzy w życiu nie podjęli by się nawet zabicia barana na Kurban Bayrami, uznając to za zbyt radykalne doświadczenie. Tworzą z paniami związki partnerskie, bijąc na głowę niektórych Polaków w kategoriach Zakupy, Sprzątanie, Pomaganie w Domu, Opieka nad Dzieckiem. Nie mówiąc już o Gotowaniu (Król Pomarańczy jest tu idealnym przykładem). Ba, niektórzy nawet nie opowiadają dowcipów seksistowskich, co zakrawa niemal na cud!

Co więc z tym słynnym przekonaniem, pokutującym chyba wśród większości Polaków, że taki Turek ("czy inny Arab") po ślubie z potulnego chłopaka zmienia się w zdradzającego i bijącego żonę drania?
Cóż. Jak i z Polakami - niektóre/niektórzy podejmują pewne decyzje za szybko. Niektórzy za mocno się zakochali, by trzeźwo ocenić sytuację. Niektórzy się pomylili.
Narodowość nie ma tu nic do rzeczy.

Trzeba tu jednak przyznać, że bywają przypadki, z zetknięcia z którymi póżniej karmią się stereotypy. Jakie przypadki? Tradycjonaliści. Mężczyźni, którzy wychowani w tradycyjnym patriarchalnym układzie rodziny, ten model chcą kontynuować. Czasami bardzo się z tym kryją; wykształceni, czarujący, mówiący językami, ubrani w wyprasowane ciuchy najlepszych krawców. Po jakimś czasie partnerka takiej oto doskonałej partii uświadamia sobie, że "pewnych rzeczy jej nie wolno". Wydekoltowane sukienki - źle. Przyjaźń z innymi mężczyznami - zakazane. Okazywanie uczuć na ulicy, wśród ludzi (trzymanie za rękę, pocałunek) - niedopuszczalne. Nie mówiąc już o samotnym powrocie do domu. Jak to ujął pewien mój tradycyjny znajomy: "Moja dziewczyna może mnie zwyzywać, nazwać draniem, idiotą i şerefsiz (bez honoru; jedna z najgorszych obelg), może mnie nawet uderzyć, ale wszystko to w czterech ścianach. Nigdy publicznie - wtedy byłbym skończony". W takim przypadku można mówić już o różnicach kulturowych, które ciężko będzie przeskoczyć... Tak - kulturowych, a nie religijnych. Według islamu kobiety i mężczyźni mają równe prawa. Oczywiście są różni - co wynika z natury i biologii - i w związku z tym mają czasami inne potrzeby. Kobieta wg Koranu może realizować się w pracy, jeśli nie zaniedbuje przy tym rodziny. Nie musi chodzić przykryta - przykrycie raczej ją chroni przed wzrokiem i nagabywaniem obcych, niż ogranicza.

Ale odejdźmy już od dywagacji o związkach międzykulturowych, i o Polkach.
Jak jest z Turczynkami?

I tu Was nie zaskoczę.
Różnie.
Jak u nas, tylko bardziej - z racji dużo bardziej znaczących przepaści pomiędzy miastem i wsią, ludźmi wykształconymi i tymi, którzy nawet nie potrafią czytać.
Każdy, kto odwiedził choć jedno nie-kurortowe tureckie miasto, doskonale wie, że już na poziomie samego wyglądu pełno jest różnic: kobiety przykryte od stóp do głów, kobiety w chustkach i długich spódnicach, kobiety z dekoltami i oryginalnymi fryzurami. Czasami te zakryte mówią o odkrytych jako dziewczynach, które się nie szanują. A odkryte nazywają zakryte zacofanymi. Dla nich - czasami jak dla nas - to też jest inny świat, o którym wiedzą mało.

A jeszcze bardziej ogólnie? Cytując dzisiejszy raport z Hürriyet, pensje Turczynek są o 25% niższe niż Turków. Wciąż mało ich na publicznych stanowiskach, w polityce. Połączenie pracy i rodziny? 60% pracujących kobiet nie ma dzieci. Wszystko się oczywiście zmienia, ale wymaga to czasu.
Chociaż... warto na koniec przypomnieć jeden istotny fakt: już w 1934 roku Atatürk wprowadził prawa wyborcze dla kobiet, co było ewenementem w skali Europy. Także pod względem edukacji i praw społecznych status kobiety w latach 20. XX w. został zrównany ze statusem mężczyzny.

Jak widać nic nie jest tak oczywiste, jak by się na pierwszy rzut oka wydawało. [... ]
ps. Wielożeństwo w Turcji jest nielegalne!!!
ps2. A powiedzenie o tym, że w każdym związku i tak kobieta rządzi, tylko sprawia wrażenie, że rządzi mężczyzna - znane jest także w Turcji
Czyżby w Polsce był skrajny rasizm?
"Niemcy to Szwaby, Anglicy to Angole, Chińczycy, to Żółtki, Turcy to Brudasy". cytuję słowa Polaków.

Miłego czytania.
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.




Edytowane przez sportsmenka86
Czas edycji: 2009-10-18 o 16:38
sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 17:16   #640
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Ja mieszkałam 3 lata w Rotterdamie i nigdy nie powiedziałam złego słowa na ludzi z innych krajów bo tak mnie holandia nauczyła tolerancji ale miałam brzydkie doświadczenia z panami wyznawców islamu,nigdy wprost nie powiedziałam o nich złego słowa, teraz na forum napisałam co myślę o związkach z nimi.. tu nie chodzi o to że ja z ktoryms z nich byłam, to nie chodzi tylko o mnie ale o to także co widziałam na wlasne oczy w tylu... przypadkach, ja nie mowie że każdy z nich musi taki być ale jednak większość..
Także denerwuje mnie w polakach że są takimi rasistami i to najczęściej meżczyźni, mam dużo znajomych różnych innych pochodzeń i polacy nie są wcele w niczym lepsi od nich...
__________________

Edytowane przez evak1988
Czas edycji: 2009-10-18 o 17:17
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 18:49   #641
wobbly
Zadomowienie
 
Avatar wobbly
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: jelenia góra
Wiadomości: 1 839
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

nie mogę czytać wypowiedzi na zasadzie "ile było historii o związku Polki z arabem, po ślubie zamykał ją w domu, bił.." ...
a ile jest historii na zasadzie "jestem bardzo szczęśliwa z Arabem, mam normalne życie, jestem szczęśliwa, nie chciałabym żadnego innego faceta" ?

jeżeli nie wiesz i nie znasz - nie wypowiadaj się.
ja zdecydowanie znam wielu Arabów, znam ich kulturę, religię..
i to, że nie każdy Arab jest męską świnią jest oczywiste. logiczne, po prostu..
__________________
od 14 czerwca 2012 - dieta
od sierpnia 2012 - na ratunek resztkom kondycji i pozostałościom po świetnym zdrowiu
95kg - 71 kg - 67kg
cel: 60kg


don't want nothing less cause i’m sure you’re the best..
11.07.13r.
wobbly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-10, 16:30   #642
vanes
Wtajemniczenie
 
Avatar vanes
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 2 462
GG do vanes
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

a ja bardzo milo wspominam zwiazek z moim Arma

byl starszy o 10 lat wyrozumialy madry bardzo inteligentny byl moim autorytetem mentorem dzieki ktoremu daleko zaszlam w zyciu pomimo mlodego wieku
dla mnie zrezygnowal ze wszystkiego
na poczatku naszego zwiazku poprosil zebym napisala mu na kartce czegood niego oczekuje:
wiernosc oddanie szacunek posluszenstwo milosc czulosc zaufanie prawdomownosc

o to samo poprosil mojego ojcaktory napisal tylko ze ma mnie szanowac i o mnie dbac i ze nie zyczy sobie zeby mial inna kobiete kiedykolwiek ma kochac tylko mnie

to bylo dla niego jak przykazania i jesli zlamalby ktorekolwiek z nich stracilby mnie

arma byl cudownym mezczyzna wyjatkowym

teraz juz go nie ma ale na zawsze pozostanie w moim sercu i pamieci
__________________
główny cel: powrót do dawnej sylwetki

80 79 78 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66
6564 63 62 61 60 59 58 57 56 55
vanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 14:53   #643
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez vanes Pokaż wiadomość
a ja bardzo milo wspominam zwiazek z moim Arma

byl starszy o 10 lat wyrozumialy madry bardzo inteligentny byl moim autorytetem mentorem dzieki ktoremu daleko zaszlam w zyciu pomimo mlodego wieku
dla mnie zrezygnowal ze wszystkiego
na poczatku naszego zwiazku poprosil zebym napisala mu na kartce czegood niego oczekuje:
wiernosc oddanie szacunek posluszenstwo milosc czulosc zaufanie prawdomownosc

o to samo poprosil mojego ojcaktory napisal tylko ze ma mnie szanowac i o mnie dbac i ze nie zyczy sobie zeby mial inna kobiete kiedykolwiek ma kochac tylko mnie

to bylo dla niego jak przykazania i jesli zlamalby ktorekolwiek z nich stracilby mnie

arma byl cudownym mezczyzna wyjatkowym

teraz juz go nie ma ale na zawsze pozostanie w moim sercu i pamieci
a co sie z nim stalo jezeli mozna wiedziec
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 17:44   #644
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Tego typu wątek będzie zawsze kontrowersyjny i nie dojdzie się w nim do niczego
Jedni żyją stareotypami, to co zasłyszane, co się w Polsce mówi, w to się wierzy.." zmieniają się po ślubie, biją itd.... "
Inni wiedzą z doświadczenia jak to jest, zdarzają się smutne zakończenia i szczęśliwe,Ludzie bywają różni,niezależnie od tego jakiej narodowości są.Arab też facet, Polak też..
Polecam "związki mieszane" przeszukać na "Naszej klasie"
Ile Polek znalazło swoje szczęście u boku Araba aż miło popatrzeć
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 21:11   #645
vanes
Wtajemniczenie
 
Avatar vanes
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 2 462
GG do vanes
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

po prostu odszedl bo byl tylko czlowiekiem
__________________
główny cel: powrót do dawnej sylwetki

80 79 78 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66
6564 63 62 61 60 59 58 57 56 55

Edytowane przez vanes
Czas edycji: 2010-02-14 o 20:27
vanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 14:08   #646
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez vanes Pokaż wiadomość
po prostu odszedl bo byl tylko czlowiekiem
Mnie również zaciekawiła ta historia.
jak to odszedł ?? poprostu Cię zostawił ??a przecież pisałaś, że tak Cię kochał
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 20:25   #647
vanes
Wtajemniczenie
 
Avatar vanes
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 2 462
GG do vanes
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

kochal i kocha nadal...
nie zyje
__________________
główny cel: powrót do dawnej sylwetki

80 79 78 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66
6564 63 62 61 60 59 58 57 56 55

Edytowane przez vanes
Czas edycji: 2010-02-14 o 20:27
vanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 17:29   #648
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez vanes Pokaż wiadomość
kochal i kocha nadal...
nie zyje
tak mi przykro
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 20:16   #649
wobbly
Zadomowienie
 
Avatar wobbly
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: jelenia góra
Wiadomości: 1 839
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

mi też. ciarki mnie przeszły od góry do dołu.
strasznie mi przykro..

co do tego nk. to prawda.
i nie tylko tam.
__________________
od 14 czerwca 2012 - dieta
od sierpnia 2012 - na ratunek resztkom kondycji i pozostałościom po świetnym zdrowiu
95kg - 71 kg - 67kg
cel: 60kg


don't want nothing less cause i’m sure you’re the best..
11.07.13r.
wobbly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-19, 08:11   #650
ana_alby
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 32
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Witam serdecznie jestem zona egipcjanina od 5 lat przejrzalam ten watek pobierznie (przyznaje sie ) .I oczywiscie jest jak na kazdym forum . Wyrwane z kontekstu cytaty z Koranu .Dziewczyny to nie jest tak jak myslicie ja jestem bardzo szczesliwa owszem po slubie maz sie zmienil kocha mnie bardziej lool .Moj maz jest zaprzeczeniem wszystkiego o czym Wy mowicie .Nie mozecie wrzucac wszystkich do jednego worka .Chetnie odpowiem na wasze pytania jezeli jakies macie Pozdrawiam
ana_alby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 10:42   #651
wobbly
Zadomowienie
 
Avatar wobbly
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: jelenia góra
Wiadomości: 1 839
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

ana_alby mieszkasz w Egipcie?
bosko
__________________
od 14 czerwca 2012 - dieta
od sierpnia 2012 - na ratunek resztkom kondycji i pozostałościom po świetnym zdrowiu
95kg - 71 kg - 67kg
cel: 60kg


don't want nothing less cause i’m sure you’re the best..
11.07.13r.
wobbly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 16:54   #652
ana_alby
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 32
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Nie w emiratch arabskich (abu dhabi )
ana_alby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 17:20   #653
wobbly
Zadomowienie
 
Avatar wobbly
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: jelenia góra
Wiadomości: 1 839
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

i jak się Wam żyje ?
__________________
od 14 czerwca 2012 - dieta
od sierpnia 2012 - na ratunek resztkom kondycji i pozostałościom po świetnym zdrowiu
95kg - 71 kg - 67kg
cel: 60kg


don't want nothing less cause i’m sure you’re the best..
11.07.13r.
wobbly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 14:03   #654
Detonator
Raczkowanie
 
Avatar Detonator
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Za Twoimi plecami...
Wiadomości: 89
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Jak czytam obalanie mitów o turkach, arabach itd to aż się śmiać chce. Tu nie chodzi o narodowość, a wyznanie. Muzułmanie nie mają poważania dla państwa świeckiego! Muzułmanin może mieć w Wielkiej Brytanii żonę zgodnie z prawem GB i pojechać sobie do siebie do rodziny, kraju gdzie dominuje Islam i weźmie kolejną żonę i którą zaakceptuje rodzina. Baaa pierwsza o tym nie musi wiedzieć... zgodnie z zasadą taqiyya.

Arab to nie wyznanie, to nie wartości - te poznajemy poznając człowieka. Jeżeli ktoś jest prawdziwym muzułmaninem to ręka noga mózg na ścianie, nie życzę żadnej kobiecie losu jaki ją może spotkać. I jeszcze jedno, liberalny muzułmanin to żaden muzułmanin. Nie ma czegoś takiego jak liberalny islam - dla prawdziwych muzułmanów to odstępcy. I zdarzają się wśród muzułmańskich mężczyzn nieliczne wyjątki szanujących równość kobiet, ale na te ja bym nie liczył ;-)

Cytat:
Napisane przez Candy Supcio Pokaż wiadomość
Ja od jakiegos czasu jestem w zwiazku z Arabem-chlopakiem z Egiptu.Nie poznalam go na czacie,ani przez inny portal internetowy,nie "wylowil" mnie na skypie...Nie chce opisywac szczegolow,ale poczatkowo nie zwrocilam na niego specjalnej uwagi...on chyba na mnie rowniez.Moge nawet smialo powiedziec,ze pierwszy raz kiedy mialam okazje z nim rozmawiac-nie przypadl mi specjalnie do gustu...jakis taki "dziwny".Drugim razem calkowicie mnie zaskoczyl-pozytywnie zreszta-wiedza na temat Polski.Ogolnie-bardzo mily chlopak,kolezenski,nienac halny w zaden sposob.Po naszej drugiej rozmowie calkowicie o nim zapomnialam..moje zycie toczylo sie jak zwykle..Po paru tygodniach zachorowalam i ku mojemu zaskoczeniu zadzwonil ON-zapytac po prostu jak sie czuje (z wyksztalcenia jest lekarzem) i co mi dolega.Powiem szczerze,ze nawet wtedy,kiedy telefonowal zapytac o moje zdrowie bylam mega uprzedzona i nie bardzo mialam ochote na zadne rozmowy .Naczytalam sie bzdurnych historii o "zlych" Arabach...i przez pryzmat tych wlasnie historii ocenialam mojego obecnego faceta...No coz..minelo ladych pare dni kiedy A.zaczal wysylac smsy-czysto kolezenskie...i chyba wlasnie od tych smsow sie zaczelo.Po paru tygodniach zaprosil mnie na kolacje-czekal z bukietem kwiatow,pocalowal w raczke..loooool jakie to romantic ha ha ha...pojechalismy do egipskiej restauracji,rozmawialismy ,zartowalismy-po prostu swietnie spedzony czas...Tamte spotkanie bylo pierwszym z wielu....dzis jestesmy para.Powiem tak-nie wiem co przynisie los-bo z tego co jest miedzy nami moze byc wiele,ale moze byc rownie dobrze NIC...Czym A.wyroznia sie od innych facetow z ktorymi sie spotyakalam...coz-jeste mega opiekunczy,pomocny,troski liwy.Nie twierdze,ze nasi rodacy nie maja posiadaja tych cech..owszem...ale troskliwosc i opiekunczosc w wydaniu egipskim...nie wiem czy da sie to w jakikolwiek sposob opisac.Czuje sie z moim mezczyna bezpieczna..narazie jest cudownie..zobaczymy co bedzie w przyszlosci...
A jakie wyznaje wartości? Jakiego jest wyznania? Jak ma na nazwisko? Gdzie mieszka jego rodzina rodzina? Te i inne pytania powinny paść z ust kobiety. Zwłaszcza jeżeli pochodzi z kraju wschodu gdzie mieszkają muzułmanie.

Być może ten Egipcjanin jest ateistą lub chrześcijaninem, to co innego, ale jeżeli jest muzułmaninem... daj sobie spokój bo na 99% będziesz miała niezłe przeboje, a to może się nawet uwidocznić po latach, albo zrób full wywiad środowiskowy w jego rodzinie.

Cytat:
Napisane przez evak1988 Pokaż wiadomość
... ale miałam brzydkie doświadczenia z panami wyznawców islamu,nigdy wprost nie powiedziałam o nich złego słowa, teraz na forum napisałam co myślę o związkach z nimi.. tu nie chodzi o to że ja z ktoryms z nich byłam, to nie chodzi tylko o mnie ale o to także co widziałam na wlasne oczy w tylu... przypadkach, ja nie mowie że każdy z nich musi taki być ale jednak większość..
Wiele wynika z ich religii. Z religii o której 99% europejczyków nie wie nic, albo zdaje się im, że coś tam wiedzą. To nie jest zwykła religia (islam) - to jest cały system życia człowieka religijno polityczno społeczny regulujący wszystko...

Cytat:
Napisane przez evak1988 Pokaż wiadomość
Także denerwuje mnie w polakach że są takimi rasistami i to najczęściej meżczyźni, mam dużo znajomych różnych innych pochodzeń i polacy nie są wcele w niczym lepsi od nich...
Ale wielu Polaków mimo psioczenia w chwili kryzysu broniłoby tych po których jadą. Wiem po moim koledze, który nie lubi murzynów - nabawił się tego w pracy na statkach, ale gdyby przyszło co do czego stanął by w ich obronie.

Cytat:
Napisane przez ana_alby Pokaż wiadomość
Wyrwane z kontekstu cytaty z Koranu .Dziewczyny to nie jest tak jak myslicie ja jestem bardzo szczesliwa owszem po slubie maz sie zmienil kocha mnie bardziej lool .Moj maz jest zaprzeczeniem wszystkiego o czym Wy mowicie .Nie mozecie wrzucac wszystkich do jednego worka .Chetnie odpowiem na wasze pytania jezeli jakies macie Pozdrawiam
Wyrwane?
1. Znasz zasadę anulowanych wersetów?
2. Znasz kolejność Sur?
3. Znasz Haidsy?
4. Oglądasz programy nauczające zgodnie z Szariatem jak powinno się traktować kobietę zgodnie z islamem?

To mnie ciekawi =)
__________________
Pamiętaj, większość problemów mamy na własne życzenie - konformizm, brak zasad, wybory bez wyborów, brak wiedzy itd.
Detonator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 15:11   #655
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez Detonator Pokaż wiadomość
Oglądasz programy nauczające zgodnie z Szariatem jak powinno się traktować kobietę zgodnie z islamem?
Mozesz cos napisac na ten temat. Bardzo mnie to interesuje.


Od razu uprzedze pytanie - jestem zona Polaka.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 08:53   #656
ana_alby
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 32
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Ja nie musze ogladac programow telewizyjnych ,poniewaz wszystko jest zapisane w Koranie .I nie wrzucaj wszystkich do jednego worka , bo prawda jest taka ze wiekszosc muzułmanów jest tylko muzułmanami z nazwy ,ze nie ma zadnego kraju ,gdzie jest prawdziwy islam .Pozdrawiam
ana_alby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 13:26   #657
Detonator
Raczkowanie
 
Avatar Detonator
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Za Twoimi plecami...
Wiadomości: 89
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez ana_alby Pokaż wiadomość
Ja nie musze ogladac programow telewizyjnych ,poniewaz wszystko jest zapisane w Koranie.
Wszystko pięknie tylko... Koranu nie interpretuje się dowolnie. Jedna z fatw mówi wyraźnie o tym. Nad interpretacją tego co jeszcze nie zostało zinterpretowane czuwają Imamowie - nie zwykły kowalski-muzułmanin ;-) A to co już zostało zinterpretowane obowiązuje każdego. A w tych programach TV o jakich mówiłem wypowiadają się przywódcy religijni Podważasz ich zdanie?

Muzułmanina obowiązuje nie tylko Koran, ale i Haidsy, Szariat itd. Nie można mówić że coś z tego się odrzuca bo wtedy odrzuca się podstawy Islamu i zgodnie z zasadami niejedna fatwa mówi o takich odstępcach co nieco ;-)

Drobny przykład - zwolennicy meczetu w Warszawie (Ligii Muzułmańskiej) na forach swoich jasno i wyraźnie piszą o naszych kochanych Tatarach jako o odstępcach od Islamu. Tak samo w konflikcie z muzułmanami ze bliskiego i dalekiego wschodu są zasiedziali muzułmanie jak nasi Tatarzy, w Kanadzie, na bałkanach itd.

A jak już się powołujesz na Koran racz tutejsze czytelniczki uświadomić, że pewne wersety są ze sobą sprzeczne. Co w związku z tym? Koran naucza, że jedne wersety (starsze) mogą zostać anulowane przez inne (nowsze). Później pokaż które to są te nowsze! Bo kolejność zapisu Koranu nie mówi o chronologii lecz jest to zapis wg długości rozdziałów. Więc laik nie ma zielonego pojęcia które Sury są starsze, a które nowsze ;-) I taki muzułmanin na obronę przed jakimiś wersami Sur obroni się innymi, ale może pokazać przecież te już nieaktualne! A kto to sprawdzi skoro postronni nie znają tej zasady?

Cytat:
Napisane przez ana_alby Pokaż wiadomość
I nie wrzucaj wszystkich do jednego worka
Muzułmanów nie wrzucam, natomiast Islam jest tylko jeden. Pytanie czy ktoś się go trzyma czy nie. I nie mylić tu sprawy miedzy tym w kim jedni czy inni upatrują przywódców bo to inna sprawa.
Cytat:
Napisane przez ana_alby Pokaż wiadomość
bo prawda jest taka ze wiekszosc muzułmanów jest tylko muzułmanami z nazwy ,ze nie ma zadnego kraju ,gdzie jest prawdziwy islam .
Oczywiście, że nie ma żadnego kraju gdzie panuje Islam, wtedy mielibyśmy Kalifat. Tyle, że islamowi zależy na stworzeniu Kalifatu. Nie muszę daleko sięgać - ot w Wielkiej Brytanii co roku jest wiele demonstracji muzułmanów co skandują za wprowadzeniem państwa islamskiego, i jego prawa Szariatu! W wielu krajach obowiązuje Szariat, ale to jeszcze nie Kalifat, jeszcze...

Natomiast samo już prawo Szariatu daje sporo do myślenia
Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Mozesz cos napisac na ten temat. Bardzo mnie to interesuje.


Od razu uprzedze pytanie - jestem zona Polaka.
Nasza klientka naszą Panią, żono Polaka

Może na początek proponuję samemu pooglądać nauki w TV muzułmańskich uczonych (swoją drogą jak ktoś ma satelitkę to te stacje można i u nas oglądać jak ktoś zna arabski )

Kim jest kobieta w islamie? http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...jak_mebel.html

A teraz o naukach ich uczonych:
http://www.youtube.com/watch?v=lzhDy...layer_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=qyHYj8RIUUU

http://www.youtube.com/watch?v=GD1LddeeYVo

http://www.youtube.com/watch?v=4GRHD7nmWz0

http://www.youtube.com/watch?v=SsExiAbCk1A&feature=fvw

http://www.youtube.com/watch?v=_RMUyAy9zU0 (kobieta polemizuje z naukami islamu)

http://www.youtube.com/watch?v=ORlVEDL7izY

http://www.youtube.com/watch?v=A_woQ3JkO3k

http://www.youtube.com/watch?v=pQXkyFki2F4

(ostatnie w wersji z napisami polskimi)

Koran:

2:223 Wasze kobiety są dla was polem uprawnym. Przychodźcie więc na wasze pole, jak chcecie, i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie. Bójcie się Boga i wiedzcie, że się spotkacie z Nim! A ty głoś radosną wieść dla wierzących!

2:228 To kobiety rozwiedzione mają oczekiwać trzy okresy. I nie jest im dozwolone, aby ukrywały to, co stworzył Bóg w ich łonach, jeśli wierzą w Boga i w Dzień Ostatni. A ich mężowie, jeśli zapragną pogodzenia, mają pełne prawo powrócić do nich w tym czasie. One mają prawa równe swoim obowiązkom, zgodnie z uznanym zwyczajem. Mężczyźni mają nad nimi wyższość. Bóg jest potężny, mądry!

4:34 Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!

4:43 O wy, którzy wierzycie! Nie zbliżajcie się do modlitwy, kiedy jesteście pijani, dopóki nie będziecie wiedzieć, co mówicie, ani też będąc nieczystymi - chyba że jesteście podróżnikami w drodze - dopóki nie dokonacie ablucji. A jeśli jesteście chorzy albo jeśli jesteście w podróży, albo jeśli któryś z was przyszedł z miejsca ustronnego, albo też gdy dotykaliście kobiet i nie znaleźliście wody, to posłużcie się czystym piaskiem i obcierajcie sobie twarze i ręce. Zaprawdę, Bóg jest pobłażliwy, przebaczający!

2:221 I nie żeńcie się z kobietami, które czczą bożków, dopóki one nie uwierzą. Z pewnością wierząca niewolnica jest lepsza od kobiety czczącej bożków, choćbyście ją podziwiali. Oto ci, którzy wzywają do ognia. A Bóg wzywa do Ogrodu i do przebaczenia, za Jego zezwoleniem! On wyjaśnia Swoje znaki ludziom. Być może, oni się opamiętają!

4:3 A jeśli się obawiacie, iż nie będziecie sprawiedliwi względem sierot... Żeńcie się zatem z kobietami, które są dla was przyjemne - z dwoma, trzema lub czterema. Lecz jeśli się obawiacie, że nie będziecie sprawiedliwi, to żeńcie się tylko z jedną albo z tymi, którymi zawładnęły wasze prawice. To jest dla was odpowiedniejsze, abyście nie postępowali niesprawiedliwie.

4:15 A wobec tych spośród waszych kobiet, które popełnią wszeteczeństwo, zażądajcie świadectwa czterech spośród was. I jeśli oni poświadczą, to trzymajcie je w domach, dopóki nie zabierze ich śmierć albo też póki Bóg nie przygotuje dla nich jakiejś innej drogi.



No i jak ktoś będzie twierdził, że jakieś wersety z Sur są wyrwane s kontekstu to ja proszę ukazać szerszy kontekst i je obalić! Więcej ciekawych rzeczy można znaleźć w Hadisach - ważnych księgach Islamu...

P.S.
Zmień avatara dla mojego męskiego zdrowia aaliyah
__________________
Pamiętaj, większość problemów mamy na własne życzenie - konformizm, brak zasad, wybory bez wyborów, brak wiedzy itd.
Detonator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 14:07   #658
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Mi Islam sam w sobie nie przeszkadza. Raczej barierę stanowi całokształt (postrzeganie świata, mentalnośc itd.) Mialam kontakt z ludzmi z krajow arabskich w szkole językowej i zarówno kobiety jak i mężczyźni byli zbyt różni aby móc z nimi najzwyczajniej w świecie pogadać. Oni mają inne wartości, inne spojrzenie na świat, inne doświadczenia życiowe.

Co do Turków, to w 90% do nich należy szwedzki rynek gastronomiczny. Ja zauwazyłam, ze restauracja prowadzona przez Szweda jest dużo czystsza niż prowadzona przez Turka. Niedługo nie będzie gdzie zjeść na mieście
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 20:51   #659
ana_alby
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 32
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Detonator wlasciwie nie rozumiem co chcesz mi udowodnic , co ma Twoja wypowiedz do mojego zycia ??? Co ma dr. jakis tam z arabii saudyjskiej czy ktos z iraku ??(jak wiesz w iraku czy iranie so szici ,ktorzy wierza ze Ali byl poslancem nie Mohamed ).W arabii saudyjskiej to ludzie ustanowili prawo interpretujac Koran czy hadisy ,bo gdzie w Koranie jest napisane ze kobieta nie moze prowadzic samochodu ???? Jestem szczesliwa ze swoim mezem ,ktory mnie szanuje ,nie smierdzi piwskiem jestem spelnona kobieta i jestem traktowana jak kobieta nie jak posprzaj ,wypierz ,ugotuj obiad a wczasie meczu pilkarskiego podaj browar .Pozdrawiam
ana_alby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 22:57   #660
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez Detonator Pokaż wiadomość
Nasza klientka naszą Panią, żono Polaka

Może na początek proponuję samemu pooglądać nauki w TV muzułmańskich uczonych (swoją drogą jak ktoś ma satelitkę to te stacje można i u nas oglądać jak ktoś zna arabski )

Kim jest kobieta w islamie? http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...jak_mebel.html

A teraz o naukach ich uczonych:
http://www.youtube.com/watch?v=lzhDy...layer_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=qyHYj8RIUUU

http://www.youtube.com/watch?v=GD1LddeeYVo

http://www.youtube.com/watch?v=4GRHD7nmWz0

http://www.youtube.com/watch?v=SsExiAbCk1A&feature=fvw

http://www.youtube.com/watch?v=_RMUyAy9zU0 (kobieta polemizuje z naukami islamu)

http://www.youtube.com/watch?v=ORlVEDL7izY

http://www.youtube.com/watch?v=A_woQ3JkO3k

http://www.youtube.com/watch?v=pQXkyFki2F4

(ostatnie w wersji z napisami polskimi)

Koran:

2:223 Wasze kobiety są dla was polem uprawnym. Przychodźcie więc na wasze pole, jak chcecie, i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie. Bójcie się Boga i wiedzcie, że się spotkacie z Nim! A ty głoś radosną wieść dla wierzących!

2:228 To kobiety rozwiedzione mają oczekiwać trzy okresy. I nie jest im dozwolone, aby ukrywały to, co stworzył Bóg w ich łonach, jeśli wierzą w Boga i w Dzień Ostatni. A ich mężowie, jeśli zapragną pogodzenia, mają pełne prawo powrócić do nich w tym czasie. One mają prawa równe swoim obowiązkom, zgodnie z uznanym zwyczajem. Mężczyźni mają nad nimi wyższość. Bóg jest potężny, mądry!

4:34 Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!

4:43 O wy, którzy wierzycie! Nie zbliżajcie się do modlitwy, kiedy jesteście pijani, dopóki nie będziecie wiedzieć, co mówicie, ani też będąc nieczystymi - chyba że jesteście podróżnikami w drodze - dopóki nie dokonacie ablucji. A jeśli jesteście chorzy albo jeśli jesteście w podróży, albo jeśli któryś z was przyszedł z miejsca ustronnego, albo też gdy dotykaliście kobiet i nie znaleźliście wody, to posłużcie się czystym piaskiem i obcierajcie sobie twarze i ręce. Zaprawdę, Bóg jest pobłażliwy, przebaczający!

2:221 I nie żeńcie się z kobietami, które czczą bożków, dopóki one nie uwierzą. Z pewnością wierząca niewolnica jest lepsza od kobiety czczącej bożków, choćbyście ją podziwiali. Oto ci, którzy wzywają do ognia. A Bóg wzywa do Ogrodu i do przebaczenia, za Jego zezwoleniem! On wyjaśnia Swoje znaki ludziom. Być może, oni się opamiętają!

4:3 A jeśli się obawiacie, iż nie będziecie sprawiedliwi względem sierot... Żeńcie się zatem z kobietami, które są dla was przyjemne - z dwoma, trzema lub czterema. Lecz jeśli się obawiacie, że nie będziecie sprawiedliwi, to żeńcie się tylko z jedną albo z tymi, którymi zawładnęły wasze prawice. To jest dla was odpowiedniejsze, abyście nie postępowali niesprawiedliwie.

4:15 A wobec tych spośród waszych kobiet, które popełnią wszeteczeństwo, zażądajcie świadectwa czterech spośród was. I jeśli oni poświadczą, to trzymajcie je w domach, dopóki nie zabierze ich śmierć albo też póki Bóg nie przygotuje dla nich jakiejś innej drogi.
Dzieki, to daje do myslenia. Zwlaszcza spodobalo mi sie to "pole uprawne".

A to picie alkoholu jest dopuszczalne przez islam?

Cytat:
Napisane przez Detonator Pokaż wiadomość
P.S.
Zmień avatara dla mojego męskiego zdrowia aaliyah
Detonatorze niestety nie przychyle sie do Twojej prosby. Jestem bardzo przywiazana do mojego "cycatego" avatara jak to okreslila jedna z zaprzyjaznionych wizazanek. Pozostaje mi jedynie miec nadzieje, ze nie odbije sie on niekorzystnie na Twoim zdrowiu.

Edytowane przez aaliyah
Czas edycji: 2010-03-30 o 23:00
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-25 17:45:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:49.