Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :) - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-19, 20:15   #721
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Cytat:
Napisane przez God Of War 20 Pokaż wiadomość
Wypłata jest od kwietnia prawda?

podobo tak ale wątpię że się wyrobią ale z tego co wiem to jak się nie wyrobią to mają wyrónywać czyli np jak wystartuje w czwrwcu to wypłacą za kwiecień maj i czerwiec

najgorsze jest że biorą zarobki z 2014 roku więc... TŻ miał wtedy 1300 zł renty plus wypłatę więc jeszcze musimy załatwić papierologię w związku z "dochodem utraconym" już mi się uśmiecha iść do ZUS no ale piniądz jest piniądz

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

a jeszcze co do paczki to wiesz.... rok temu jak kupiliśmy auto ono nie mialo rolety w bagażniku od razu na allegro znaleźliśmy używkę w dbrym stanie zapłąciliśmy i czekaliśmy... ponad miesiąc. Facet twierdził że wysłał i tak nas zbywał miesiąc. Mąż zażądał skanu/zdjęcia potwierdzenia wysyłki nie wysłał wcale a twierdził żę wysłał. Jak TŻ dzwonił to dopiero wtedy 5 dni po tym jak "niby wysłał" nadał paczkę całkiem inna data była
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 09:00   #722
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Cytat:
Napisane przez (kicia) Pokaż wiadomość
podobo tak ale wątpię że się wyrobią ale z tego co wiem to jak się nie wyrobią to mają wyrónywać czyli np jak wystartuje w czwrwcu to wypłacą za kwiecień maj i czerwiec

najgorsze jest że biorą zarobki z 2014 roku więc... TŻ miał wtedy 1300 zł renty plus wypłatę więc jeszcze musimy załatwić papierologię w związku z "dochodem utraconym" już mi się uśmiecha iść do ZUS no ale piniądz jest piniądz

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

a jeszcze co do paczki to wiesz.... rok temu jak kupiliśmy auto ono nie mialo rolety w bagażniku od razu na allegro znaleźliśmy używkę w dbrym stanie zapłąciliśmy i czekaliśmy... ponad miesiąc. Facet twierdził że wysłał i tak nas zbywał miesiąc. Mąż zażądał skanu/zdjęcia potwierdzenia wysyłki nie wysłał wcale a twierdził żę wysłał. Jak TŻ dzwonił to dopiero wtedy 5 dni po tym jak "niby wysłał" nadał paczkę całkiem inna data była
A no nam i tak to różnicy nie robi bo wypłata ciągle jedna i nie przekroczy

Odpisała mi ta baba w końcu ze sprawdziła i gdzieś zaginęła przesyłka i w piątek wysłała raz jeszcze. Ponoć w poniedziałek ma być. Zobaczymy. Prosiła żeby dać znać i jak ta zaginiona dotrze to żeby jej odesłać jak mogę na jej koszt
Paczki giną wiem zdarza się. Może jest faktycznie tak jak mówi. Zobaczymy

My też kiedyś wysłaliśmy płyty z wesela i zaginęły....
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 22:25   #723
201606201204
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 859
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Czesc dziewczyny.
Dopadlo mnie chorobsko na poczatku lutego. 5.02 maz mi zrobil impreze urodzinowa niespodzianke w restauracji, a w sobote mnie zwalilo z nog... Goraczka dwie doby po 40st i nie moglam zbic. Dobrze ze to week i maz byl z malym. Zreszta malego goraczka dopadla w piatek, ale od wychodzaćej trojki. Pozniej bylo ok i w srode zaczal mu sie troche kaszelek, to lekarz, ale ok i inhalacje wystarczyly ja tez doszlam do siebie bez zadnych antybiotykow. Tyl kaszel mnie meczy i dopiero teraz w piatek ostatni raz kaslalam
Mam nadzieje, ze mamy z glowy choroby na razie, bo ten wirus jakis koszmarny jest... pozniej mialam lataniny troche i oraktycznie w sieci nie siedzialam. Bylam na wizycie w poradni szczepien i wyznaczyli Malemu szczepienie na 21.04. Ciekawe czy uda sie zaszczepic, bo chyba w lipca minie rok od terminu na mmr. Teraz 8 marca mamy testy na alergie znowu i wizyte. W ogole pediatre mamy fajna teraz. Dostalam dla Malego skierowanie na morfologie bo dawno nie mial, wczesniej mocz, nie musze sie prosic, no i ze szczepieniami uwaza. Wyslala nas do tej poradni.

Amelia16 czesc!!!! ale to juz macie trojeczke? Ja coraz bardziej nie moge sie doczekac staran o drugiego, a z drugiej strony taki stresik ale chcemy trojke.
Lubie byc z dzieckiem w domu.

Elfka86 gratulacje!!!
201606201204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 08:20   #724
Elfka86
Zakorzenienie
 
Avatar Elfka86
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 187
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Dzięki marzyły mi się dwie dziewczynki, ale małż znów myślał o synku będzie się musiał dać skusić na trzecie

My dostaniemy 500 dopiero na drugie, ale dobre i to
Maja ma 10 zębów i z tego co widzę idą jej teraz 2 górne trójki, jedna się już przebiła strasznie nie po kolei, bo ma już wszystkie czwórki, a dwójek na dole nie ma
__________________
M
M
Elfka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 12:56   #725
201606201204
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 859
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Oby te dwojki wyszly. Szwagierka i maz w ogole nie mieli :/
U nas ida teraz trojki, ale ciezko zajrzec mu w buzie.

Bylismy w Biedrze, zakupy zrobione. Pora drzemki mija, a ten nawet sie nie polozyl...
201606201204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 20:14   #726
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

u nas to sama nie wiem czy kwestia zębów czy czego ale mamy masakre od kilku dni wymuszanie płaczem złości itp.... Zwariowaćz nim idzie

u nas wyszła jedna czwórka dwie w połowie (po jednym czubku) i jedna jeszcze ledwie ledwie ale nie przebita

trójki też już puchną
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 19:59   #727
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

U nas tez Zuza wariuje. Wymusza i piszczy krzyczy. Może te żeby tak drażnią dzieci? Nam dwie 4 wyszły i kolejne dwie juz blisko wyjścia
Ostatnio pokazuje na pampersa ze ja ciśnie czy coś... faktycznie ciut ciasne są na bioderkach ale żeby 6 zakładać? To chyba giganty juz... nie wiem sama.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-25, 20:29   #728
Elfka86
Zakorzenienie
 
Avatar Elfka86
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 187
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Zajrzałam młodej do paszczy a tam jeszcze dolna dwójka już się przebiła czyli 12 zębów na wierzchu

God my na 4+ jesteśmy A Wy już takie duże pampki kupujecie
__________________
M
M

Edytowane przez Elfka86
Czas edycji: 2016-02-25 o 20:30
Elfka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 20:51   #729
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Cytat:
Napisane przez Elfka86 Pokaż wiadomość
Zajrzałam młodej do paszczy a tam jeszcze dolna dwójka już się przebiła czyli 12 zębów na wierzchu

God my na 4+ jesteśmy A Wy już takie duże pampki kupujecie
Jeszcze 4+? Ojoj długo. Chyba masz szczupła ta core z tym ze to zależne jeszcze od firmy bo z jednej większe z innej mniejsze...
My już od jakiegoś czasu dłuższego na 5 Z tym ze właśnie tak jak mówię coś narzeka ta córa moja... nie wiem czy wymyśla czy faktycznie jej ciasno.

Ostatnio w ogóle się wkurzam bo jak mąż wraca z drugiej zmiany teraz tj kolo 24 to Zuza zawsze mokra.. wszystko wycieka. Na spacerach tez często przemakaja mimo zmiany tuż przed wyjściem... pod tym naciskiem tak? Sama juz nie wiem. Rano tez zdarza się że mokra.. Ehh masakra.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 21:17   #730
Elfka86
Zakorzenienie
 
Avatar Elfka86
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 187
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

My na Dadach Maja waży 11 kg, nie jest jakaś bardzo szczupła, ale pupę ma malutką 5 są za duże, bo próbowaliśmy
__________________
M
M
Elfka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 07:07   #731
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Cytat:
Napisane przez Elfka86 Pokaż wiadomość
My na Dadach Maja waży 11 kg, nie jest jakaś bardzo szczupła, ale pupę ma malutką 5 są za duże, bo próbowaliśmy
Dady są większe rozmiarem niż pampers my używamy pampersa. Moja waży jakoś ponad 12 kg. W dadach jest duża różnica między rozmiarami... 5 dużo większa od 4.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-26, 20:10   #732
jagodzia133
Zakorzenienie
 
Avatar jagodzia133
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 059
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Tak mam umowę ale na 4 osoby mamy troszkę mniej niż 800zl na osobe wiec się łapiemy. Oczywiście chciala bym tyle zarabic żeby się nie łapać. Ale cóż jest jak jest. Może z czasem
__________________
początek
18.08.2010 - zaręczyny
19.05.2012 - ślub
Lili & Gabryś

jagodzia133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 12:31   #733
201606011622
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 17 292
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Cytat:
Napisane przez Elfka86 Pokaż wiadomość
My na Dadach Maja waży 11 kg, nie jest jakaś bardzo szczupła, ale pupę ma malutką 5 są za duże, bo próbowaliśmy
Mój Kuba waży 11,5.
201606011622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 15:35   #734
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Jagodzia szczęście w nieszczęściu dobrze się załapać 1000 zł droga nie chodzi uczylas Lili na nocnik?

Elfka a jak u was nocnikowanie?
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 17:49   #735
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

U nas nocnik równa się pisk więc odpuszczamy

A dziś mamy apogeum zębów mamy jedną cała czwórkę dwie po połowie i jedną w ogóle nie przebita i chyba dziś ona tak daje albo trójki bo też już buly. I do tego płacz pisk tylko ręce i goraczka

Teraz siedzę na podłodze i bujam huśtawke trochę się uspokoił.

Bidulek mój

Cały tydzień dawał w kość ale to było inaczej tak złośliwie a dziś pokazuje na buzię gryzie ręce i płacze

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

A my nadal na 4 nie wiem ile waży bo przychodnie okijamy po co ma.cos łapać. Na domowej wychodzi 13 ale to zależy od budowy. BARTEK ma duży brzuch ale w biodrach szczupły
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 11:02   #736
Amelia16
Zadomowienie
 
Avatar Amelia16
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Cytat:
Napisane przez Elfka86 Pokaż wiadomość
Amelia będzie druga córa dziś się ujawniła
GRATULACJE ogromne!!! będą siostrzyczki, jedna przy drugiej, super i wyprawka praktycznie z głowy, jako że pora roku ta sama

Cytat:
Napisane przez jagodzia133 Pokaż wiadomość
U nas wszyscy chorzy. Pierwszy raz nad taki wirus dorwal. Lili katar, Gabryś katat, ja katar i gardlo, tz gardlo, kaszel, katar i stan podgoraczkowy ehhhh także ten tego jest super. A do tego tz ma dodatkową robote 1,5tyg jazdy na rowerze przez 3h dziennie biedny

My też dochodu nie przekraczamy więc powinniśmy przytulić tysiąc. Oby!
Jagodzia, jak tam u Was? Już kryzys minął? Paskudne teraz są te wirusy, dziadostwo nie wiadomo czym leczyć

Cytat:
Napisane przez God Of War 20 Pokaż wiadomość
Dla mnie to parodia. Składamy jeszcze o rodzinne bo mąż zmienia prace wiec dostaniemy chociaż na chwile ale to śmiech na sali gdy jedno pracuje i wcale dużo nie zarabia a trzeba się prosić o te 80 zł....
Dokładnie, ja złożyłam wniosek o rodzinne przy okazji składania o becikowe i oczywiście odmowa, wg państwa jesteśmy bogaci u nas w grę wchodziła wyższa kwota, bo 89 zł za każde z dzieci + dodatek 90 zł za wychowanie w rodzinie wielodzietnej, czyli niespełna 360 zł miesięcznie, myślałam, że się załapiemy dzięki temu złotówka za złotówkę, ale lipa...... Prosić się nie będę

Cytat:
Napisane przez Isabelle_ Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny.
Dopadlo mnie chorobsko na poczatku lutego. 5.02 maz mi zrobil impreze urodzinowa niespodzianke w restauracji, a w sobote mnie zwalilo z nog... Goraczka dwie doby po 40st i nie moglam zbic. Dobrze ze to week i maz byl z malym. Zreszta malego goraczka dopadla w piatek, ale od wychodzaćej trojki. Pozniej bylo ok i w srode zaczal mu sie troche kaszelek, to lekarz, ale ok i inhalacje wystarczyly ja tez doszlam do siebie bez zadnych antybiotykow. Tyl kaszel mnie meczy i dopiero teraz w piatek ostatni raz kaslalam
Mam nadzieje, ze mamy z glowy choroby na razie, bo ten wirus jakis koszmarny jest... pozniej mialam lataniny troche i oraktycznie w sieci nie siedzialam. Bylam na wizycie w poradni szczepien i wyznaczyli Malemu szczepienie na 21.04. Ciekawe czy uda sie zaszczepic, bo chyba w lipca minie rok od terminu na mmr. Teraz 8 marca mamy testy na alergie znowu i wizyte. W ogole pediatre mamy fajna teraz. Dostalam dla Malego skierowanie na morfologie bo dawno nie mial, wczesniej mocz, nie musze sie prosic, no i ze szczepieniami uwaza. Wyslala nas do tej poradni.

Amelia16 czesc!!!! ale to juz macie trojeczke? Ja coraz bardziej nie moge sie doczekac staran o drugiego, a z drugiej strony taki stresik ale chcemy trojke.
Lubie byc z dzieckiem w domu.

Elfka86 gratulacje!!!
Macie testy alergiczne? Co Małemu dolegało? Jaki panel robicie, wziewny czy pokarmowy?
Tak Kochana, już trójka na stanie ja też uwielbiam ten okres starań...ciąży....pierwsz y rok, potem wychowanie... Już słyszałam komentarze typu "ja zbym zgłupiała jakbym miała siedzieć w domu" albo hitowy tekst na wieść o 3 dzieci "współczuję" ręce opadają... Spełniam się jako Mama, lubię z nimi przebywać, zajmować się i jak w każdej pracy bywa ciężko, wiadomo kiedy planujecie starania?

Cytat:
Napisane przez Elfka86 Pokaż wiadomość
Dzięki marzyły mi się dwie dziewczynki, ale małż znów myślał o synku będzie się musiał dać skusić na trzecie
!!!!!!!!!

Co do 500+ też liczymy na 1000 złotych, dzięki wnioskowi o rodzinne wiemy, że na pierwsze dziecko przekroczymy. No szkoda, ale Mąż już ma na to radę: trzeba postarać się o czwarte
__________________
1 , 2 , 3
Amelia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 12:39   #737
Elfka86
Zakorzenienie
 
Avatar Elfka86
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 187
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Cytat:
Napisane przez God Of War 20 Pokaż wiadomość
Elfka a jak u was nocnikowanie?
Nocnik stoi i czeka jakoś w gołą pupę Maję parzy czekam na ciepło i będziemy uczyć na trawę będzie mniej rozbierania a Zuza jak?
Cytat:
Napisane przez Amelia16 Pokaż wiadomość
GRATULACJE ogromne!!! będą siostrzyczki, jedna przy drugiej, super i wyprawka praktycznie z głowy, jako że pora roku ta sama

!!!!!!!!!
Termin mam teraz na początek lipca także różnica jakieś 3 tygodnie do miesiąca między Mają a malutką ciuchy te same zresztą w zasadzie 90% wyprawki mam

Chciałabym trzecie za jakiś czas małż nie był chętny dopóki się nie okazało, że druga też dziewczynka teraz powinien dać się namówić Ale czwartego to na pewno nie zechce Twój Tż to hardcorowiec że sam chce

A jak maluchy? Wszystkie zdrowe? Dziewczynki się dogadują?
__________________
M
M
Elfka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 16:01   #738
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

u nas weekend masakra.

Bartek dostał około 14 w sobotę gorączki non stop bryzł palca płakał. W nocy spał po 15 minut i ryk oczywiście całą noc na nsyzch rękach w ogóle nie spałam. Ibum lediwe dawał radę ale i tak działał tylko 4 h i wszystko wracało trzeba było 2 h ponad do kolejnej dawki nosić uspokajać. Wczoraj koło 12 na szczęście gorączka zeszła ale ból zeba pozostał grunt że się bawi w miarę jedynei obiad jadł na trzy podejścia bo sam nie wiedział czy chce czy nie

no ogólnie cieszę się że wysżło to w weekend bo jakbym miała być z tym sama to bym się zapłakała razem z nim
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 19:46   #739
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

U nas raz się udało siku na nocnik myślę że mogliśmy juz wcześniej ja sadzac a teraz to ona ma swój świat wszystko w koło interesuje i w miejscu nie usiedzi.

Kicia współczuję takiego ząbkowania. U nas na szczęście obchodzi się bez takich... żadnych leków tez nie dostaje. Widać że zęby zuzie męczą ale nie aż tak.

U nas małe sukcesy bo Zuza wieczorem juz sama zasypia od dłuższego czasu. Jeszcze tylko w dzień nauczyć co prawda usypiam ja i tak na fotelu bo nosić nie zamierzam ale już czas uczyć samodzielnego spania.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-01, 11:01   #740
Amelia16
Zadomowienie
 
Avatar Amelia16
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Cytat:
Napisane przez Elfka86 Pokaż wiadomość
Termin mam teraz na początek lipca także różnica jakieś 3 tygodnie do miesiąca między Mają a malutką ciuchy te same zresztą w zasadzie 90% wyprawki mam

Chciałabym trzecie za jakiś czas małż nie był chętny dopóki się nie okazało, że druga też dziewczynka teraz powinien dać się namówić Ale czwartego to na pewno nie zechce Twój Tż to hardcorowiec że sam chce

A jak maluchy? Wszystkie zdrowe? Dziewczynki się dogadują?
Przy drugim ile łatwiej z wyprawką ale wstrzeliliście się jeszcze idealnie w porę roku i płeć, więc w ogóle macie super
Myślę, że teraz już nie będziesz musiała go specjalnie przekonywać, ba! sam pewnie wyjdzie z propozycją prędzej czy później
Ja o czwartym mogę pomyśleć za 10 lat, jak maluchy dorosną i o ile będzie mi się chciało faktycznie wracać już wtedy do pieluch... Poza tym jednak mieszkanie już mamy trochę za małe jak na taką liczną rodzinę

Dziękuję, że pytasz Heli już zazdrość minęła, przyjęła do wiadomości, że nie jest numerem jeden i musi dzielić się uwagą jeszcze z rodzeństwem, więc jest dużo łatwiej i spokojniej. A ze zdrowiem to akurat złapaliśmy jakiś wirus, sama temperatura (nawet do 39 stopni) i katar, u Filipa trwało tydzień, od przedwczoraj dziewczyny także groprinosin, ibum i się leczymy

Kicia współczuję bolesnego ząbkowania, widać, że Bartuś prawdziwie po męsku przeżywa
__________________
1 , 2 , 3
Amelia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 11:22   #741
201606201204
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 859
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Cytat:
Napisane przez Amelia16 Pokaż wiadomość
Macie testy alergiczne? Co Małemu dolegało? Jaki panel robicie, wziewny czy pokarmowy?
Tak Kochana, już trójka na stanie ja też uwielbiam ten okres starań...ciąży....pierwsz y rok, potem wychowanie... Już słyszałam komentarze typu "ja zbym zgłupiała jakbym miała siedzieć w domu" albo hitowy tekst na wieść o 3 dzieci "współczuję" ręce opadają... Spełniam się jako Mama, lubię z nimi przebywać, zajmować się i jak w każdej pracy bywa ciężko, wiadomo kiedy planujecie starania?
Mały miał alergie na BMK no i niby to minęło, ale była taka kaszka na rączkach i nóżkach. Alergolog stwierdziła, że zapalenie meszków. W sumei to średnio chętna była do badań, ale zapytalam czy nie mozemy zrobic i dała skierowanie. Panel pokarmowy, ale niestety nie z krwi, więc nie wiem jak wyjdą. Najgorsze, że od tygodnia Mały ma strasznei sucha skórę, aż placki się robią. Jakiś nawrót?? Ech i zaczęło go swędzieć, masakra.
Starania chcemy zacząć maj-czerwiec. Generalnie byśmy chcieli trójkę, ale zobaczymy co Bóg da.
Cytat:
Napisane przez (kicia) Pokaż wiadomość
u nas weekend masakra.

Bartek dostał około 14 w sobotę gorączki non stop bryzł palca płakał. W nocy spał po 15 minut i ryk oczywiście całą noc na nsyzch rękach w ogóle nie spałam. Ibum lediwe dawał radę ale i tak działał tylko 4 h i wszystko wracało trzeba było 2 h ponad do kolejnej dawki nosić uspokajać. Wczoraj koło 12 na szczęście gorączka zeszła ale ból zeba pozostał grunt że się bawi w miarę jedynei obiad jadł na trzy podejścia bo sam nie wiedział czy chce czy nie

no ogólnie cieszę się że wysżło to w weekend bo jakbym miała być z tym sama to bym się zapłakała razem z nim
Oj przykro mi Wiem niestety co to znaczy, bo mielismy to samo dwa razy. Jakiś koszmar. Niestety u nas odporność leciała, a jak na zlość ja łapałam przeziębienie i po 5 dniach on ode mnie.

Cytat:
Napisane przez God Of War 20 Pokaż wiadomość
U nas raz się udało siku na nocnik myślę że mogliśmy juz wcześniej ja sadzac a teraz to ona ma swój świat wszystko w koło interesuje i w miejscu nie usiedzi.
Myślę, że nic by to nie dalo. U nas był etap, że chętnie siadal, później był ryk, później znowu siadał, a teraz tak ale w pieluszce.

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Amelia16 Pokaż wiadomość
Przy drugim ile łatwiej z wyprawką ale wstrzeliliście się jeszcze idealnie w porę roku i płeć, więc w ogóle macie super
Myślę, że teraz już nie będziesz musiała go specjalnie przekonywać, ba! sam pewnie wyjdzie z propozycją prędzej czy później
Ja o czwartym mogę pomyśleć za 10 lat, jak maluchy dorosną i o ile będzie mi się chciało faktycznie wracać już wtedy do pieluch... Poza tym jednak mieszkanie już mamy trochę za małe jak na taką liczną rodzinę

Dziękuję, że pytasz Heli już zazdrość minęła, przyjęła do wiadomości, że nie jest numerem jeden i musi dzielić się uwagą jeszcze z rodzeństwem, więc jest dużo łatwiej i spokojniej. A ze zdrowiem to akurat złapaliśmy jakiś wirus, sama temperatura (nawet do 39 stopni) i katar, u Filipa trwało tydzień, od przedwczoraj dziewczyny także groprinosin, ibum i się leczymy

Kicia współczuję bolesnego ząbkowania, widać, że Bartuś prawdziwie po męsku przeżywa
To zdrówka dla Was
201606201204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 12:36   #742
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Cytat:
Napisane przez Isabelle_ Pokaż wiadomość
Mały miał alergie na BMK no i niby to minęło, ale była taka kaszka na rączkach i nóżkach. Alergolog stwierdziła, że zapalenie meszków. W sumei to średnio chętna była do badań, ale zapytalam czy nie mozemy zrobic i dała skierowanie. Panel pokarmowy, ale niestety nie z krwi, więc nie wiem jak wyjdą. Najgorsze, że od tygodnia Mały ma strasznei sucha skórę, aż placki się robią. Jakiś nawrót?? Ech i zaczęło go swędzieć, masakra.
Starania chcemy zacząć maj-czerwiec. Generalnie byśmy chcieli trójkę, ale zobaczymy co Bóg da.

Oj przykro mi Wiem niestety co to znaczy, bo mielismy to samo dwa razy. Jakiś koszmar. Niestety u nas odporność leciała, a jak na zlość ja łapałam przeziębienie i po 5 dniach on ode mnie.


Myślę, że nic by to nie dalo. U nas był etap, że chętnie siadal, później był ryk, później znowu siadał, a teraz tak ale w pieluszce.

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------


To zdrówka dla Was
a to na pewno na tle alergucznym?? my rok temu mieliśmy przygody z mega sucha skórą plackami czewronymi na nogach tułowiu i rękach itp już miał wpisane azs maść sterydowa itp a okazało się że tak reaguje na suche powietrze i ogrzewanie

co do panelu też jestem ciekawa czy coś Wam wyjdzie nam na mleko nie wyszło a wymiotował po mleku jeszcze nie robiłam kolejnej prowokacji bo ciagle coś a to zeby a to coś innego.


u nas teraz zaczął się kaszel mokry... pewnie trochę po tej gorączce go złapalo na razie leczymy się domowo bo nie kaszle jakoś mega ale cos tam siedzi więc syropki inhalacje itp mam nadzieję ze przejdzie bo u nas pediatra to od razu antybuotyk
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 21:25   #743
201606201204
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 859
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Kicia nie mam pewnosci, ale do jest od tygodnia, a przeciez nie zmienilismy warunkow mieszkaniowych...
201606201204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 06:48   #744
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Isabelle czy ja wiem może akurat. Córka koleżanki pół roku młodsza od zuzki juz ze 4 miesiące robi na nocnik

Widzę choroby panują. Ortopeda u którego byliśmy ponad miesiąc temu zmarł... miał grypę i potem powikłania doszły po grypie i proszę... masakra.

Amelia fajnie ze juz sytuacja opanowana z zazdrością a Hela na nocnik robi czy jeszcze nie? widzę wszystkie dzieci pieluchowe jeszcze pogoda do kitu nawet wyjść nie można nigdzie bo co trochę pada...
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 08:01   #745
Elfka86
Zakorzenienie
 
Avatar Elfka86
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 187
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Amelia z tymi chorobami teraz to masakra :/ taki sezon beznadziejny, Maja miała katar prawie 3 tygodnie, a ona sama jeszcze nie smarka i przy ściąganiu katarkiem taki był wrzask jakbym ją ze skóry obdzierała przechodzi to znów się zaraża od dzieci szwagierek, bo co chwilę chore - jedno przedszkolak, a drugie do żłobka chodzi i zwlekają :/ byle do wiosny i lata to może będzie trochę lepiej zdrówka dla Was

God moja znajoma sadzała na nocnik od 6 miesiąca i siedziało to dziecko godzinami, czasem się udało, że zrobiło na nocnik i wielkie chwalenie teraz już czasem nawet zawoła, a jest od Mai młodsze 2 miesiące ale też nie zawsze i musi mieć pampersa także wiesz jak dla mnie to do wszystkiego trzeba dorosnąć i nic na siłę moja np. dopiero teraz chce sama jeść wcześniej buzię otwierała i czekała
__________________
M
M
Elfka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 08:38   #746
Amelia16
Zadomowienie
 
Avatar Amelia16
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Cytat:
Napisane przez Isabelle_ Pokaż wiadomość
Mały miał alergie na BMK no i niby to minęło, ale była taka kaszka na rączkach i nóżkach. Alergolog stwierdziła, że zapalenie meszków. W sumei to średnio chętna była do badań, ale zapytalam czy nie mozemy zrobic i dała skierowanie. Panel pokarmowy, ale niestety nie z krwi, więc nie wiem jak wyjdą. Najgorsze, że od tygodnia Mały ma strasznei sucha skórę, aż placki się robią. Jakiś nawrót?? Ech i zaczęło go swędzieć, masakra.
Starania chcemy zacząć maj-czerwiec. Generalnie byśmy chcieli trójkę, ale zobaczymy co Bóg da.
Kurczę, zauważyłam, że lekarze właśnie mało są chętni do robienia testów alergicznych. Ciekawe czemu, przecież wszystko od razu robi się jasne Ech, współczuję alergii na białko, im bardziej się rozszerza dietę tym większe wychodzą ograniczenia w jadłospisie... Mój starszak miał robione miesiąc temu właśnie skórne ale panel wziewny, myślę, że to wygodniej niż z krwi, z wiarygodnością chyba też są okej
Będziemy trzymały kciuki za starania !

Cytat:
Napisane przez (kicia) Pokaż wiadomość
a to na pewno na tle alergucznym?? my rok temu mieliśmy przygody z mega sucha skórą plackami czewronymi na nogach tułowiu i rękach itp już miał wpisane azs maść sterydowa itp a okazało się że tak reaguje na suche powietrze i ogrzewanie

co do panelu też jestem ciekawa czy coś Wam wyjdzie nam na mleko nie wyszło a wymiotował po mleku jeszcze nie robiłam kolejnej prowokacji bo ciagle coś a to zeby a to coś innego.


u nas teraz zaczął się kaszel mokry... pewnie trochę po tej gorączce go złapalo na razie leczymy się domowo bo nie kaszle jakoś mega ale cos tam siedzi więc syropki inhalacje itp mam nadzieję ze przejdzie bo u nas pediatra to od razu antybuotyk
A u Was stwierdzili nietolerancję czy alergię?
Ja zmieniłam pediatrę na szczęście i od tamtego czasu żadne nie brało antybiotyku i udało się wyprowadzić z każdej infekcji nie macie innego lekarza do wyboru w poradni? Może warto spróbować?

Cytat:
Napisane przez God Of War 20 Pokaż wiadomość
Widzę choroby panują. Ortopeda u którego byliśmy ponad miesiąc temu zmarł... miał grypę i potem powikłania doszły po grypie i proszę... masakra.

Amelia fajnie ze juz sytuacja opanowana z zazdrością a Hela na nocnik robi czy jeszcze nie? widzę wszystkie dzieci pieluchowe jeszcze pogoda do kitu nawet wyjść nie można nigdzie bo co trochę pada...
O matko... Jak to mówią, szewc bez butów chodzi - choćby był najlepszym lekarzem i miał najlepsze wejścia do innych lekarzy to i tak zapadł na zdrowiu
U nas cały czas pielucha. Jest postęp, bo wie kiedy chce zrobić kupę i siada wtedy na nocniku i faktycznie ją robi (w pieluchę oczywiście ), ale siusiu jeszcze nie kontroluje. Raz ją próbowałam nauczyć o co chodzi, ale siedziała pół godziny na nocniku i nic, w końcu wstała, pobiegła do drugiego pokoju i tam nasikała na dywan

Cytat:
Napisane przez Elfka86 Pokaż wiadomość
Amelia z tymi chorobami teraz to masakra :/ taki sezon beznadziejny, Maja miała katar prawie 3 tygodnie, a ona sama jeszcze nie smarka i przy ściąganiu katarkiem taki był wrzask jakbym ją ze skóry obdzierała przechodzi to znów się zaraża od dzieci szwagierek, bo co chwilę chore - jedno przedszkolak, a drugie do żłobka chodzi i zwlekają :/ byle do wiosny i lata to może będzie trochę lepiej zdrówka dla Was
Najgorzej, nie ma siły na takie rzeczy, tym bardziej, że odporność spada z każdą infekcją... Haha, już sobie wyobrażam te arie przy ściąganiu kataru u nas za to jest ostatnio problem z braniem leków, staję na głowie, żeby wzięła cokolwiek a wiosna już tuż, tuż, przynajmniej ta kalendarzowa...
__________________
1 , 2 , 3
Amelia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 12:28   #747
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Cytat:
Napisane przez Isabelle_ Pokaż wiadomość
Kicia nie mam pewnosci, ale do jest od tygodnia, a przeciez nie zmienilismy warunkow mieszkaniowych...

wiesz my też nie zmienialiśmy a pojawiło się to w styczniu gdzie ogrzewanie od listopada chodzilo także wiesz...

Cytat:
Napisane przez Amelia16 Pokaż wiadomość


A u Was stwierdzili nietolerancję czy alergię?
Ja zmieniłam pediatrę na szczęście i od tamtego czasu żadne nie brało antybiotyku i udało się wyprowadzić z każdej infekcji nie macie innego lekarza do wyboru w poradni? Może warto spróbować?
.
co do niechęci do testów większość alergologów uwaza ze do 3go roku życia są nie miarodajne

u nas nie stwierdzono nic bo w teście na alergie wyszło negatywne a nietolerancji nie mamy potwierdzonej w papierach więc musimy bulić za mleko normalnie

mamy jeszcze jedną pediatrę ale do niej na pewno nie pójdę bo ona ludzi dzieli na dwi kategorie tych któch lubi i nie lubi tych co nie lubi traktuje okropnie łacznie z dziećmi więc do niej nie pójdę. A do drugiej przchodni trzeba stawać o 5 do kolejki owietranej o 7 także

nie ma gorączki tylko ten kaszel kupiłam mucoslvan daje syrop z cebuli inhalujemy się i mam nadzieję że minie mu
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 12:38   #748
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Elfka no jasne ze nic na siłę każde dziecko a swoim czasie no koleżanki córa wołać mię potrafi ale ona już wie kiedy kupę będzie robić a na siku to sadza co jakiś czas i praktycznie zawsze robi także zużycie dzienne pieluch spadło do 2 sztuk mówi :-D

Amelia no tak to jest... ciągle ktoś gdzieś chory... sezon grypowy w pełni.
To i tak sukces ze siedziała pół godziny :-D moja siada i ucieka odrazu. Ogólnie rozumie co robi się na nocnik tylko robić nie chce :-D
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 15:01   #749
201606201204
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 859
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Cytat:
Napisane przez (kicia) Pokaż wiadomość
wiesz my też nie zmienialiśmy a pojawiło się to w styczniu gdzie ogrzewanie od listopada chodzilo także wiesz...



co do niechęci do testów większość alergologów uwaza ze do 3go roku życia są nie miarodajne

u nas nie stwierdzono nic bo w teście na alergie wyszło negatywne a nietolerancji nie mamy potwierdzonej w papierach więc musimy bulić za mleko normalnie

mamy jeszcze jedną pediatrę ale do niej na pewno nie pójdę bo ona ludzi dzieli na dwi kategorie tych któch lubi i nie lubi tych co nie lubi traktuje okropnie łacznie z dziećmi więc do niej nie pójdę. A do drugiej przchodni trzeba stawać o 5 do kolejki owietranej o 7 także

nie ma gorączki tylko ten kaszel kupiłam mucoslvan daje syrop z cebuli inhalujemy się i mam nadzieję że minie mu

To skad wiesz, że to od ogrzewania akurat??

Pediatra nie chce Wam dawac recepty na mleko?? U nas bylo bez problemu, nawet badan nie musielismy miec, widziala co jest i wypisala.
201606201204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 15:27   #750
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Dzieci rosną jak szalone, a kolejne są już w drodze! :)

Cytat:
Napisane przez Isabelle_ Pokaż wiadomość
To skad wiesz, że to od ogrzewania akurat??

Pediatra nie chce Wam dawac recepty na mleko?? U nas bylo bez problemu, nawet badan nie musielismy miec, widziala co jest i wypisala.

To macie dobrze zasadniczo trzeva mieć zaświadczenie od alergolog o stwierdoznejj alergii lub nietolerancji. Alergolog powiedziała nam że nie wyda jeśli nie będzie miała tego potwierdzonrgo badaniem. Na nietolerancje nie ma badań dla takich dzieci a na alergie wyszło negatywne. próbowałam iść do innego alergolog ale to klika wszyscy się znają i żadna nie chciała podważyć zdania naszej bo to dobra specjalistka. Alergolodzy boją się dawać te zaświadczenia na same objawy bo potem NFZ ich z tego rozlicza tak samo jak przychodnie są rozliczane czy mają dzieci te zaświadczenia widać u Was nie było kontroli. Zaświadczenie to jest wymagane od 6 go msc u nas się odezwali jak miał ponad 9 pewnie wtedy była kontrola.

Wiem że od ogrzewania bo mąż też ma.problemy że skóra w okresie grzewczym. Nie aż takie ale też mega sucha skóra. W tym roku jest trochę lepiej. A rok temu skończyło się w marcu jak skończył się okres grzewczy

Teraz większość dzieci ma AZS czy coś bo to najłatwiej wpisać zamiast dążyć temat co to
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm


Edytowane przez (kicia)
Czas edycji: 2016-03-02 o 15:28
(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-22 10:46:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.