Zanik okresu. - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-14, 11:50   #751
Claudyna90
Raczkowanie
 
Avatar Claudyna90
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 47
Dot.: Zanik okresu.

Ja też ostatnio dostałam okres po półtora roku. Zmieniłam gin przepisał mi tabletki anty cilest. Podchodziłam do tego dość sceptycznie, ale udało się. W prawdzie wysypało mnie sporo na twarzy, ale wole przez kilka miesiecy chodzic z wypryskami i mieć okres . Zobaczymy co będzie dalej
Claudyna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 10:57   #752
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Zanik okresu.

Jak mam odzyskać okres? Proszę chcę ciąży.
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 21:12   #753
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Zanik okresu.

Odkopuję wątek, licząc na to, że ktoś jest w stanie mnie pocieszyć chociaż, bo mnie już cała ta sytuacja mocno dołuje.

Powiedzcie mi dziewczyny, czy to ile czasu nie ma okresu wpłynąć może na ewentualną płodność później? Martwię się (choć wiem, że to nie pomoże) coraz bardziej, bo nadal nie odzyskałam naturalnych cykli po tym wszystkim.

Cały czas jestem na tabletkach, od jakiegoś czasu na innych już i powiem szczerze, że gorzej na nie mój organizm reaguje, nawet krwawienie z odstawienia jest słabsze i krótsze niż wcześniej.

Martwię się, bo nastolatką już nie jestem i jestem coraz bardziej tym podłamana.
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 10:28   #754
Claudyna90
Raczkowanie
 
Avatar Claudyna90
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 47
Dot.: Zanik okresu.

Też jestem na terapii hormonalnej od roku. Ciągle tylko tabletki, a okresu nie ma. Sama nie wiem czy jest jeszcze sens je brac
__________________
You can do it !!!!
Claudyna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 12:53   #755
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Zanik okresu.

No właśnie, ja na lekach też już jestem dość długo. W styczniu miałam zmienione leki (to chyba miał być kolejny etap terapii) i po nich nie dość, że czuję się gorzej to i krwawienie z odstawienia jest tak krótkie i skąpe (gorzej niż po wcześniejszych lekach), że już tracę nadzieję.
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 13:27   #756
poziomka115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Dot.: Zanik okresu.

Nie mam pojęcia ile trzeba nie mieć okresu, żeby doprowadzić się do niepłodności, to pewnie kwestia indywidualna... Ale mogę Was pocieszyć: nie miesiączkowałam 3,5 roku i pewnego dnia okres sam się pojawił. Historia oczywiście była typowa - odchudzanie jak miałam 15 lat (w krytycznym momencie ważyłam 45 kg przy 170 cm wzrostu), w miarę szybko przestałam się odchudzać, ale waga wracała mi dłuuuugo i miałam duży problem z przytyciem.
W międzyczasie oczywiście było dużo wizyt u lekarzy, tabletki wywołujące krwawienia (jeden z ginekologów nastraszył mnie, że jeśli nie będę krwawić - czyt. brać tych tabletek, zanim okres wróci naturalnie, to macica skurczy się do bardzo niewielkich rozmiarów. Jak się później dowiedziałam od innego ginekologa (któremu ufam bardziej) był to stek bzdur! Także przestałam brać hormony i skupiłam się na diecie. A jadłam tak: duuużo jajek (nawet 4 szt. dziennie), masło, masło, masło, sporo mięsa i ryb plus dużo warzyw, słodyczy niewiele, pieczywo, ziemniaki, ryż jako dodatek. Ale tłuszcze zwierzęce to podstawa i myślę, że porządna, treściwa dieta mi pomogła.
Teraz ważę 69 kg przy 171 cm. Okres dostałam przy jakiś 60 kg, nie pamiętam dokładnie. Waga poszła mi trochę w górę, ale to lepiej niż nie mieć okresu. Przynajmniej wyglądam jak kobieta i dobrze się czuję. I chyba tak jest, że większość kobiet naturalnie nie wygląda jak szczapy i ma trochę ciała. Cholerne czasy i moda. Aha, no i jeszcze coś - z miseczki AA przeskoczyłam na C.

Polecam do poczytania:
http://www.tlustezycie.pl/2012/09/br...tyl-zycia.html

http://www.tlustezycie.pl/2014/03/po...chudzania.html

Życzę Wam dużo wytrwałości i powodzenia!
poziomka115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 14:15   #757
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Zanik okresu.

Też to przeszłam, odchudzanie, zbyt niska waga, ed. I ostatnio znów balansuję na granicy niedowagi, za co jestem koszmarnie wściekła na siebie, bo wiem, że to nie pomaga. I właśnie dlatego martwię się coraz bardziej, bo okresu naturalnego nie mam ponad 2 lata, a dodatkowo nie jestem już nastolatką i całe moje odchudzanie się też już było po 20-ce i boję się, że to też może mieć znaczenie.

Moja lekarka nie widzi chyba innego sposobu niż leki, a ja mówiąc szczerze już nie wiem co mam robić. Wiem, że stresowanie się nie pomaga absolutnie, ale kurczę, tyle czasu już minęło.

A ja - tak jak wspomniałam, nie mam nastu lat już.

Moja dieta teraz też jest w miarę prawidłowa, tak sądzę, staram się jeść zdrowo i odżywczo, ale też nie traktuję tego jako priorytet jak za czasów choroby. Po prostu jem normalnie.

Dlatego też tak bardzo martwi mnie to, że mimo wszystko nic nie chce ruszyć z miejsca i nie wiem czy możliwe jest to, bym na zawsze już utraciła płodność chociażby (właśnie ze względu na czas braku okresu jak i mój wiek...).

Nie wiem już co mogę jeszcze zrobić, czuję się bezsilna i załamana, gdy tylko o tym zaczynam myśleć.
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-11, 16:50   #758
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Zanik okresu.

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Też to przeszłam, odchudzanie, zbyt niska waga, ed. I ostatnio znów balansuję na granicy niedowagi, za co jestem koszmarnie wściekła na siebie, bo wiem, że to nie pomaga. I właśnie dlatego martwię się coraz bardziej, bo okresu naturalnego nie mam ponad 2 lata, a dodatkowo nie jestem już nastolatką i całe moje odchudzanie się też już było po 20-ce i boję się, że to też może mieć znaczenie.

Moja lekarka nie widzi chyba innego sposobu niż leki, a ja mówiąc szczerze już nie wiem co mam robić. Wiem, że stresowanie się nie pomaga absolutnie, ale kurczę, tyle czasu już minęło.

A ja - tak jak wspomniałam, nie mam nastu lat już.

Moja dieta teraz też jest w miarę prawidłowa, tak sądzę, staram się jeść zdrowo i odżywczo, ale też nie traktuję tego jako priorytet jak za czasów choroby. Po prostu jem normalnie.

Dlatego też tak bardzo martwi mnie to, że mimo wszystko nic nie chce ruszyć z miejsca i nie wiem czy możliwe jest to, bym na zawsze już utraciła płodność chociażby (właśnie ze względu na czas braku okresu jak i mój wiek...).

Nie wiem już co mogę jeszcze zrobić, czuję się bezsilna i załamana, gdy tylko o tym zaczynam myśleć.
Będzie dobrze... musisz tylko troche przytyć... Postaraj się
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 21:25   #759
poziomka115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Dot.: Zanik okresu.

Yoka, poczekaj jeszcze trochę, może zmień lekarza...? Chociaż tak naprawdę, to może przytyj jeszcze ciut? I te jajka jedz koniecznie, ponoć pomagają uruchomić hormony i są bardzo gęste odżywczo Myślę, że mi pomogły

Jakie masz BMI?
poziomka115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 09:55   #760
Shiruki
Raczkowanie
 
Avatar Shiruki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śrem
Wiadomości: 84
Dot.: Zanik okresu.

http://www.tlustezycie.pl/2013/10/wi...rzygode-z.html
http://www.tlustezycie.pl/2014/03/po...chudzania.html
http://www.tlustezycie.pl/2014/04/ko...rnatywnie.html
http://www.tlustezycie.pl/2014/04/pr...-przyszej.html
http://www.tlustezycie.pl/2014/04/ur...rmonalnej.html
Dziewczyny, zdecydowanie warto poczytać. Pewnie jeszcze parę artykułów w tych tematach by się znalazło, ale to tak na szybko poszukałam Wprawdzie ja nie mam problemów z okresem, ale tego bloga czytuję regularnie i można się mnóstwo z niego dowiedzieć Kobitka ma naprawdę dużą wiedzę.
__________________
...::: Dream as if you live forever, Live as if you gonna die today :::...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
...::: Who knows what miracles you can achieve
When you believe~ :::...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~

Shiruki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 20:31   #761
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Zanik okresu.

BMI niemal w normie, chociaż muszę trochę jeszcze popracować nad tym, a ostatnio niestety za dużo stresów. :/

Kurcze, człowiek nie może zamknąć się przecież w klatce, by tylko na stres się nie narażać... A czasem sobie myślę, że to najlepsze wyjście by było, bo stres na pewno nie pomaga.

Co do artykułów - czytałam je wszystkie już, też lubię tego bloga.

No cóż, póki co chyba nie mam wyjścia tylko muszę uzbroić się w cierpliwość, choć nie ukrywam, że jest coraz trudniej.
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-13, 17:04   #762
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Zanik okresu.

A moze zacznij pić jakieś zioła na nerwy?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 17:19   #763
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Zanik okresu.

Teraz póki co mam chwilowy względny spokój, tzn. chwilowo nie mam aż tak dużo stresów. Chociaż z doświadczenia wiem, że na stres łagodne ziołowe środki na mnie nie działają.
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 17:21   #764
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Zanik okresu.

to wykorzystaj ten okres i zacznij jeść więcej by odzyskać wagę... to i okres się unormuje
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 00:29   #765
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: Zanik okresu.

Ja znowu mam cyrki z okresem, brałam tabletki, było okej. Mogłam już przerwać i po 2 miesiącach się 'zgubił'. 2 razy umierałam z bólu jajników, podbrzusza i pleców-myślałam sobie "okej, jeśli to okres to dam radę". Okresu nie było a umierałam prawie tydzień. Dzisiaj szok - okres!!! Hahaha noooo to było "coś" co po godzinie minęło... Lekami nie chcę się cały czas truć ale boję się ogólnie bo już kiedyś mi naturalnie wrócił a teraz od pół roku cisza.
__________________
"Gdy sensu już nie ma, to sens się zaczyna"
Delli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 15:58   #766
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 677
Dot.: Zanik okresu.

A po czym poznać, że okres wraca naturalnie? Hormony mam brać rok, po roku będę odstawiać i wiadomo, wtedy się okaże, ale są może jakieś objawy wcześniej? Boję się, że nic się nie poprawia i po roku będzie jak jest teraz... w sumie piszę w temacie KZ ale nie mam problemów, jem ok, waga ok choć w dolnych granicach BMI, straciłam okres przez odchudzanie (żadne głodówki, ale jadłam jednak za mało i przede wszystkim bez tłuszczu przez jakiś czas :/ poza tym zdrowe produkty) , aktywność fizyczną i stres...
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-20 16:58:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:31.