..::Dieta Plaż Południowych - część X ::.. - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-28, 13:29   #751
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Wiecie co, niby niczego mi w tej diecie nie brakuje, ale wszystkiego, co jem mam już szczerze dość. Najchętniej bym jadła same orzechy i warzywa solo. Szparagi, kalafiorka, kalarepkę. I tyle. Mam dość fasoli, białego sera, jajek, a zwłaszcza ryb. Bokiem mi to wszystko wychodzi.
Niby dobrze się na tym czuję, ale dzisiaj rano, gdy wstałam, miałam ostry kryzys. Zastanawiałam się, co zjeść na śniadanie i stwierdziłam, że wolę już nic nie jeść niż znowu te jajka, twarożki i ryby. No, ale wmusiłam... Na drugie śniadanie też. Z bólem.
Od kilku dni w ogóle nie jestem głodna i wszystko muszę w siebie wmuszać. W dodatku strasznie główkuję, żeby dostarczyć odpowiednią ilość białka i kalorii, bo akurat wszystko, co w diecie kaloryczne i białkowe mnie odrzuca.
Z węglowodanami to jest prostsze. Wcale za nimi nie przepadam, ale jak się dorzuci jakąś bułę, ryż czy makaron, albo choćby sok to od razu z 1000 kcal robi się 1500...

Miałyście też takie kryzysy?
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 14:08   #752
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez pscolaa Pokaż wiadomość

Ale mi się dzisiaj jeść chce
mi też właśnie mnie skręca już w żołądku bo rybka w piekarniku się robi..

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Wiecie co, niby niczego mi w tej diecie nie brakuje, ale wszystkiego, co jem mam już szczerze dość. Najchętniej bym jadła same orzechy i warzywa solo. Szparagi, kalafiorka, kalarepkę. I tyle. Mam dość fasoli, białego sera, jajek, a zwłaszcza ryb. Bokiem mi to wszystko wychodzi.
Niby dobrze się na tym czuję, ale dzisiaj rano, gdy wstałam, miałam ostry kryzys. Zastanawiałam się, co zjeść na śniadanie i stwierdziłam, że wolę już nic nie jeść niż znowu te jajka, twarożki i ryby. No, ale wmusiłam... Na drugie śniadanie też. Z bólem.
Od kilku dni w ogóle nie jestem głodna i wszystko muszę w siebie wmuszać. W dodatku strasznie główkuję, żeby dostarczyć odpowiednią ilość białka i kalorii, bo akurat wszystko, co w diecie kaloryczne i białkowe mnie odrzuca.
Z węglowodanami to jest prostsze. Wcale za nimi nie przepadam, ale jak się dorzuci jakąś bułę, ryż czy makaron, albo choćby sok to od razu z 1000 kcal robi się 1500...

Miałyście też takie kryzysy?
a ile Ty już jesteś na diecie? ja tak miałam, nie na SB, ale na Montignacu właśnie. wydaje mi się, że zawsze przychodzi takie znudzenie dietą. ja wprawdzie na Montignacu wytrzymałam tak zgodnie za zasadami to rok, a z lekkimi odstępstwami 1,5 roku. Niby długo, ale pod koniec już nie mogłam na śniadania patrzeć, w jakiejkolwiek formie.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 15:27   #753
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość


a ile Ty już jesteś na diecie? ja tak miałam, nie na SB, ale na Montignacu właśnie. wydaje mi się, że zawsze przychodzi takie znudzenie dietą. ja wprawdzie na Montignacu wytrzymałam tak zgodnie za zasadami to rok, a z lekkimi odstępstwami 1,5 roku. Niby długo, ale pod koniec już nie mogłam na śniadania patrzeć, w jakiejkolwiek formie.
Bardzo krótko. Dopiero dziesięć dni. Mam nadzieję, że II faza bardziej mi podejdzie. A może to wszystko przez to, że jestem przeziębiona...
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 16:20   #754
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Możliwe Mi jak na razie bardzo smakuje dieta. A co jadłaś przed dietą? Może zawsze miałaś jakieś problemy z jedzeniem, tzn np. często Ci się jedzenie nudzi albo nie ma wielu rzeczy, które bardzo lubisz? Może to jest powód? Pogrzeb w przepisach na różnych stronach, albo nawet kup książkę z przepisami SB, może Cię coś zainspiruje do nowych rzeczy?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 18:11   #755
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

rawita, jesteś wege tak? to co jadłaś przed SB, bo wymieniłaś jako bee wszystkie dostępne Ci źródła białka
z drugiej strony to ja się trochę nie dziwię, ciągle jogurt, ciągle wędzona ryba i ciągle orzechy

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

fasoli jest kilka odmian każda inaczej smakuje, soi nie widziałam, tofu nie widziałam, cieciorki nie widziałam, grochu itd...
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 20:04   #756
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Szczerze mówiąc jadłam to samo tylko z węglowodanami. Niby do węglowodanów jako takich mnie nie ciągnie, ale bez nich jakoś mi nie wchodzą te ryby, sery a zwłaszcza jajka. Tuńczyk w sosie własnym mi nie smakuje. Przed dietą jadłam często w oleju. Solo i było ok. Poza tym jem raczej różnorodnie. Tofu, groch owszem się pojawia. Gdybym miała dostęp do świeżych ryb, byłoby pewnie lepiej, bo filety w glazurze, bez panierki są dla mnie niejadalne (robiłam w folii, piekarniku, na grillu w rozmaitych przyprawach i po prostu nie lubię).
Może to tylko czasowy spadek apetytu i potem nadrobię.

Zresztą to fakt, że jestem raczej z niejadków, co to wolą wieczorem nadrobić paluszkami Na SB nie ma czym nadrobić.

Edytowane przez rawita
Czas edycji: 2010-05-28 o 20:06
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 20:40   #757
pscolaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 693
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

rawita ja kiedyś miałam takie nastroje jak Ty teraz, gdy na studiach stosowałam sb, ale w sumie nie znalam do końca zasad i nie miałam pomysłów na to co jeść... Wtedy w kółko jadlam to samo... Teraz nie, w przpisowni jest tyle smacznych przepisów, że nie ma szans na nudę

A spróbuj zapiekankę z soczewicy, nie widzialam w twoich jadlospisach też sera żółtego czy mozarelli, a one bardzo nadają smaku potrawom i dodają kalorii A może sama przyrządzisz śledzie - kupic matiasy i dobrze je wymoczyc, dodac cebulki, czochu, ogórka i zalac jogurtem nat - pychotka Zrób sobie ptasie mleczko - kup galaretkę nawet z cukrem, nie umrze się od tego, dodaj jogurt grecki light i masz pyszny deserek... Ja taka galaretke jadłam na I mimo cukru i jakoś schudłam... Jest sporo możliwości, tylko chyba skończyla ci się inwencja tworcza

Moje wyznanie:
ś - owsianka - pół szklanki mleka 0% + 2 łyżki płatków owsianych + 1/2 wieśniaka + 1/2 lyżeczki frultozy + garść suszonych żurawin
IIś - salatka (dwie garście pekińskiej, kilka rzodkiewek, kawałke ogórka, jajko, trochę jogurtu) + kromka chlebka
o - dwa cheesburgery z przepisowego, zawiniete w dwa liście sałaty + 1/2 pomidorka + sos tzatziki własnej roboty
p - 1/2 wiesniaka + banan + trochę slonecznika
k - dwa jajka faszerowane + pół pomidorka + dwa mega liście sałaty + 2 plasterki szynki drobiowej
Chrupię orzeszki

Zaraz idę przygotować zapiekankę wloską na jutro na obiad i chyba polecę lulu, bo jakoś mi się oczy kleją
pscolaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-28, 21:07   #758
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Pscolaa dobrze, że mi przypomniałaś o tej zapiekance z soczewicy. Kiedyś zapisałam ją sobie jako pomysł na śniadanie i zupełnie o niej zapomniałam. Na szczęście już od wtorku druga faza. I wypłata, co w moim jadłospisie również ostatnio ma znaczenie
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 22:02   #759
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

O właśnie, przypomniałyście mi pytanie Jakiej firmy galaretkę bez cukru kupujecie? I gdzie? Ja obeszłam dwa supermarkety i nie znalazłam

Moje dzisiejsze menu:

- 9:30 resztka zapiekanego kalafiora z pieczarkami i szynką i z 5 zawijasów z sałaty, szynki i sera żółtego
- 12:00 - garść orzechów włoskich
- 15:30 - łosoś pod szpinakiem, surówka z kapusty kiszonej, papryki, pomidora, odrobiny fruktozy i łyżki majonezu
- 17:45 - kawa z mlekiem 4% + serek z kakao i wiórkami kokosowymi i odrobiną fruktozy
- 21:15 - z 6 zawijasów z sałaty, szynki i sera + garść słonecznika
__________________


Edytowane przez Limonatka
Czas edycji: 2010-05-28 o 22:05
Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 22:55   #760
feline2
Zadomowienie
 
Avatar feline2
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 140
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
O właśnie, przypomniałyście mi pytanie Jakiej firmy galaretkę bez cukru kupujecie? I gdzie? Ja obeszłam dwa supermarkety i nie znalazłam
I raczej jej nie znajdziesz... Bo jej chyba u nas w ogóle nie ma... Swego czasu dziewczyny gdzieś tam zamawiały, ale nie pamiętam dokładnie co i jak....

Gdybyście były tak dobre i zechciały ocenić mój jutrzejszy jadłospis to byłabym Wam niezmiernie wdzięczna.
Na jutro mam zaplanowane:

Ś: sałatka szparagowa (szparagi, szczypiorek, jajka ugotowane na twardo, łyżka majonezu+jogurt)
P: banan+ trójkącik serka topionego Fit
O: makaron pp z kurczakiem i serkiem mascarpone (to taki zaplanowany grzeszek na jutro)+ pomidorki (chyba coś jeszcze trzeba będzie z warzyw tu dodać, ale nie mam pomysłu co )
P: kilka orzechów
K: szpinak+ jajka sadzone
__________________
SB: 64-58-57-56-55-54-53-52-51-50
feline2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 06:38   #761
pscolaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 693
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

limonatka śliczne menu

feline ty masz poczatek II?? JA bym tą salatkę szparagową posypała szczypta tartego serka żółtego, a do kolacji dodala jakieś mięsko (jajka saszone na szynce drobiowej), bo trochę za malo kaloryczne to, raczej jak przekaska Ale poza tym to ok...

No nie wytrzymam i się pochwalę... Waga się ruszyla i jest 70kg Jest szansa, że do wyjazdu osiagne moje 68kg

Edytowane przez pscolaa
Czas edycji: 2010-05-29 o 06:41
pscolaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-29, 07:28   #762
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez agniun Pokaż wiadomość
mam pytanie dotyczące jogurtu naturalnego...

w wielu przepisach na stronie, która poleciłyście z przepisami dla fazy I występuje jogurt naturalny...

w produktach zakazanych ani dozwolonych nie ma go wypisanego. wiec jak to właściwie jest?? można czy nie można go zastosować np do sałatki, albo do jakiegoś smakołyku np. ptasie mleczko z galaretką??
polecam tez jogurt naturalny Krasnystaw bo ma dodatkowo dużo wapnia.

u mnie z dietą różnie,ale będzie lepiej
pozdrawiam!!

ależ jestem z siebie dumna!!!
zjadłam na śniadanie omlet!!!ja,która nie przepadam za omeltami
do jajek a potem na wierzch dałam koperek który mam mrożony-przez to tak wiosennie pachniał)

przez ostatnie kilka dni mam problem z kupnem serka wiejskiego-w supermarketach nie ma w biedronce też nie ma-ciekawe czemu.
miłęgo weekendowania
__________________


Edytowane przez dygotka8
Czas edycji: 2010-05-29 o 08:00
dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 08:23   #763
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez feline2 Pokaż wiadomość
I raczej jej nie znajdziesz... Bo jej chyba u nas w ogóle nie ma... Swego czasu dziewczyny gdzieś tam zamawiały, ale nie pamiętam dokładnie co i jak....

Gdybyście były tak dobre i zechciały ocenić mój jutrzejszy jadłospis to byłabym Wam niezmiernie wdzięczna.
Na jutro mam zaplanowane:

Ś: sałatka szparagowa (szparagi, szczypiorek, jajka ugotowane na twardo, łyżka majonezu+jogurt)
P: banan+ trójkącik serka topionego Fit
O: makaron pp z kurczakiem i serkiem mascarpone (to taki zaplanowany grzeszek na jutro)+ pomidorki (chyba coś jeszcze trzeba będzie z warzyw tu dodać, ale nie mam pomysłu co )
P: kilka orzechów
K: szpinak+ jajka sadzone
banana bym zamieniła na jabłko czy truskawki albo warzywo typu kalarepka
albo skomponowała z jogurtem raczej niż z serem, bo połączenie węgli z tłuszczem nie jest zbyt dobre na redukcji
do kuraka sałata aż się prosi z winegretem pomidorkami czy papryką a do mascarpone dodaj suszone pomidorki i kapary jak masz
i dwa razy jajka, może zamień na twaróg, kolacja jednak winna być białkowa i lekka
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 08:55   #764
telik
Wtajemniczenie
 
Avatar telik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: oleśnica
Wiadomości: 2 882
GG do telik
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Witajcie kochane
widze ze wszyscy ślicznie dietkują :d

Ilonko widze że nosisz miano organizatorki Jak tam dietkowanie
Papraczu gdzie zniknełaś?

a u mnie niestety 1,5kg na plusie
przez miesiąc nie miałam wagi takie skutki
wiec musze sie wziąć za siebie

życze miłego weekendu
__________________
telik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 09:09   #765
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez telik Pokaż wiadomość
Witajcie kochane
widze ze wszyscy ślicznie dietkują :d

Ilonko widze że nosisz miano organizatorki Jak tam dietkowanie
Papraczu gdzie zniknełaś?

a u mnie niestety 1,5kg na plusie
przez miesiąc nie miałam wagi takie skutki
wiec musze sie wziąć za siebie

życze miłego weekendu
cześć
gdzie byłaś jak Cię nie było
ano jestem zielona od jakiegos czasu już, tylko że czasu na organizację brak a jakoś nie chcą mnie odzielenić

dieta to może nie jest SB sense stricte ale jej ogólne zasady stosuję w codziennym życiu już od dawna
pilnuję dostarczenia odpowiedniej ilości białka i tłuszczu i jakoś powolutku idzie choć przyznam, że zjedzenie tych 2g/kg wcale nie jest łatwe
i dopiero rozpisując sobie posiłki na B / T / W widać ile zjadam tłuszczu, masakra
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 09:10   #766
lady_extasy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 17
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

A ja znów zaczynam plażowanie... Poprzednio schudłam 4 kg w dwa tygodnie, ale niestety nie oparłam się wielkanocnym pokusom i później jakoś tak się stało, że już nie wróciłam do diety. Za to wróciły 4 kg i brzuszek ;/ a do tego problemy ze skórą... Wczoraj weszłam po długim czasie nieobecności na wątek i postanowiłam od dziś wrócić na kocyk Waga wyjściowa zapisana pomiary obwodów wykonane, więc zaczynam znów I fazę z pozytywnym nastawieniem

P.S. I mam nadzieję, że jeszcze w te wakacje bedziemy miały okazję pochwalić się zgrabną figurą Chociaż pogoda raczej do noszenia swetrów niż letnich ciuszków się nadaje ;/
__________________
"Piękno jest tym, co czujesz wewnątrz i co odbija się w twoich oczach." by S. Loren


'PATRZ W GWIAZDY, ALE UWAŻAJ NA DROGĘ..'

SB podejście 2:
I faza 29.05-05.06
lady_extasy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 09:16   #767
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

a ja takie fajne kostiumy kąpielowe widziałam
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 09:20   #768
lady_extasy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 17
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

ojjj nawet mi nie mów, też widziałam niezłe cudeńka, ehhh jak wytrwam to chyba w nagrodę sobie takie maleństwo zafunduję
jakaś dodatkowa motywacja zawsze się przyda
__________________
"Piękno jest tym, co czujesz wewnątrz i co odbija się w twoich oczach." by S. Loren


'PATRZ W GWIAZDY, ALE UWAŻAJ NA DROGĘ..'

SB podejście 2:
I faza 29.05-05.06
lady_extasy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 09:34   #769
telik
Wtajemniczenie
 
Avatar telik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: oleśnica
Wiadomości: 2 882
GG do telik
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
cześć
gdzie byłaś jak Cię nie było
ano jestem zielona od jakiegos czasu już, tylko że czasu na organizację brak a jakoś nie chcą mnie odzielenić

dieta to może nie jest SB sense stricte ale jej ogólne zasady stosuję w codziennym życiu już od dawna
pilnuję dostarczenia odpowiedniej ilości białka i tłuszczu i jakoś powolutku idzie choć przyznam, że zjedzenie tych 2g/kg wcale nie jest łatwe
i dopiero rozpisując sobie posiłki na B / T / W widać ile zjadam tłuszczu, masakra
telik pracował ciężko
i latał po lekarzach
a co do białka to faktycznie kiedyś liczyłam i wiem ze łatwo nie jest]
a jak czytam niektóre jadłospisy to mam wrazenie ze niektórzy 1g/kg nie zjadają

Cytat:
Napisane przez lady_extasy Pokaż wiadomość
ojjj nawet mi nie mów, też widziałam niezłe cudeńka, ehhh jak wytrwam to chyba w nagrodę sobie takie maleństwo zafunduję
jakaś dodatkowa motywacja zawsze się przyda
no jakby nie patrzec bikini to nasz plażowy ROBOCZOSTRÓJ
__________________
telik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-29, 10:08   #770
gajkin
Raczkowanie
 
Avatar gajkin
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 382
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Oto mój jadłospis (1. faza)na dziś:
śn: wieśniak, 2 plastry szynki gotowanej, 6 pomidorków cherry, kilka rzodkiewek + kawa ze słodzikiem
p: 2-3 zawijaski z sałaty i wedliny + trójkącik serka topionego fit (nie mam aktualnie w lodówce sera w plastrach)
o: 2 kotlety z soczewicy + duużo żółtej fasolki
p: 2 łyżki słonecznika
k: 2 jaja na średnio (takie niby na twardo, ale z nie do końca ściętym żółtkiem) + reszta fasolki

Czy taki jest ok?
Ja wiem, że sporo samej fasolki, z tym że ze względów ekonomicznych nie opłaca się gotować dużych ilości na jeden posiłek - szkoda mi żeby się marnowało... Za to każdego dnia jest inne warzywo prowadzące wczoraj brokuły jutro kalafior...
__________________
Zapuszczam włosy!
obecnie: 57cm cel: 73cm


Walczę o bikini body! Do 29.06.2013 :
Pozbywam się cellulitu
Nie jem słodyczy: dzień 7
Biegam i ćwiczę
Jem zdrowo
Tracę centymetry w udach!
Buduję kondycję i mięśnie
gajkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 10:37   #771
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez telik Pokaż wiadomość
telik pracował ciężko
i latał po lekarzach
a co do białka to faktycznie kiedyś liczyłam i wiem ze łatwo nie jest]
a jak czytam niektóre jadłospisy to mam wrazenie ze niektórzy 1g/kg nie zjadają


no jakby nie patrzec bikini to nasz plażowy ROBOCZOSTRÓJ
co Ci?

tiaaa, natomiast tony tłuszczu: orzeszki nagminnie i żółty ser, co z tego że odtłuszczony
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 11:12   #772
feline2
Zadomowienie
 
Avatar feline2
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 140
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez pscolaa Pokaż wiadomość
feline ty masz poczatek II?? JA bym tą salatkę szparagową posypała szczypta tartego serka żółtego, a do kolacji dodala jakieś mięsko (jajka saszone na szynce drobiowej), bo trochę za malo kaloryczne to, raczej jak przekaska Ale poza tym to ok...

No nie wytrzymam i się pochwalę... Waga się ruszyla i jest 70kg Jest szansa, że do wyjazdu osiagne moje 68kg
No ja przeszłam na restrykcyjną "dwójkę" za te moje szalenstwa... Sałatkę szparagową oczywiscie posypałam serkiem

No i gratuluję spadku

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
banana bym zamieniła na jabłko czy truskawki albo warzywo typu kalarepka
albo skomponowała z jogurtem raczej niż z serem, bo połączenie węgli z tłuszczem nie jest zbyt dobre na redukcji
do kuraka sałata aż się prosi z winegretem pomidorkami czy papryką a do mascarpone dodaj suszone pomidorki i kapary jak masz
i dwa razy jajka, może zamień na twaróg, kolacja jednak winna być białkowa i lekka
O widzisz- tego nie wiedziałam, bo gdzieś tam kiedyś ktoś mi wbił do głowy, że owoce nalezy łączyć z białkiem, więc uznałam ten serek za bialko- serek oczywiscie zamieniam na jogurt
Suszonych pomidorków ani kaparów niestety nie mam, ale sałatę dołączę,
a w tej kolacji jakoś nie pomyślałam o twarogu... No i rzeczywiście to lepszy pomysł niż 2x jajka...

Dziękuję Wam za opinie- samemu się nieraz wielu rzeczy nie widzi, a każda rada przyczynia się do ulepszania tych jadłospisów
__________________
SB: 64-58-57-56-55-54-53-52-51-50
feline2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 11:26   #773
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez feline2 Pokaż wiadomość
No ja przeszłam na restrykcyjną "dwójkę" za te moje szalenstwa... Sałatkę szparagową oczywiscie posypałam serkiem

No i gratuluję spadku



O widzisz- tego nie wiedziałam, bo gdzieś tam kiedyś ktoś mi wbił do głowy, że owoce nalezy łączyć z białkiem, więc uznałam ten serek za bialko- serek oczywiscie zamieniam na jogurt
Suszonych pomidorków ani kaparów niestety nie mam, ale sałatę dołączę,
a w tej kolacji jakoś nie pomyślałam o twarogu... No i rzeczywiście to lepszy pomysł niż 2x jajka...

Dziękuję Wam za opinie- samemu się nieraz wielu rzeczy nie widzi, a każda rada przyczynia się do ulepszania tych jadłospisów
tylko ja myśle o takim jogurcie odtłuszczonym z przewaga białka

i dziewczyny ważne:
SER ŻÓŁTY dozwolony 30g DZIENNIE!!!
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 11:33   #774
feline2
Zadomowienie
 
Avatar feline2
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 140
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
tylko ja myśle o takim jogurcie odtłuszczonym z przewaga białka

i dziewczyny ważne:
SER ŻÓŁTY dozwolony 30g DZIENNIE!!!
Czyli w zasadzie tylko JogoVita?
A mnie SB oduczyło troche jedzenia sera żółtego... Kiedys mogłam pochłaniać tonami, a dzisiaj- jest to jest, nie ma to nie ma...
__________________
SB: 64-58-57-56-55-54-53-52-51-50
feline2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 11:38   #775
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Zaczynam się od tego wątku uzależniać...

Jak to jest z herbatami owocowymi? Możemy, prawda? Bo ja jestem wielki herbaciany potwór i piję wszelkie herbaty, ale na czas I fazy zrezygnowałam z czarnej więc muszę nadrobić to innymi, a nie chcę w kółko pić zielonej i czerwonej

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
SER ŻÓŁTY dozwolony 30g DZIENNIE!!!
oj, nie wiedziałam.. a ja lubię ser żółty, zwłaszcza w zawijasach z sałaty no ale to trzeba będzie go czymś zastąpić
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 13:20   #776
pscolaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 693
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Eeeeee dziewczyny telik i ilonaP a może mi któraś wytłumaczyć jak liczyc te g/kg bialka?? Niby jest to w miarę logiczne, ale jak tak sie w to zagłębilam to mi misz masz wyszedł z moich obliczeń... No bo, ile bialka ma pierś z kuraka?? Serki i jogurty ok - jest napisane na opakowaniu, ale jak liczyc inne rzeczy??
Zastanowiła mnie wasze wymiana zdań, wiem że to nie bylo skierowane do nikogo w szczególnosci tylko ogolnie, ale poczulam się skarcona ( w pozytywnym tego slowa znaczeniu) i stwierdziłam, że może w tym też tkwił moj problem z zastojem, może za małe byly proporcje bialka a za duzo tluszczu i stąd ruch był potrzebny... Więc bylabym wdzięczna za informacje

"Dziękuję Wam za opinie- samemu się nieraz wielu rzeczy nie widzi, a każda rada przyczynia się do ulepszania tych jadłospisów " - dobrze napisane feline

ilonaP a te 30g to są np. dwa cienkie plasterki??

feline2 mam to samo z serem... Jem go głównie do bułki, ewentualnie dodaję do salatek, ale wtedy nie jem go na kanapce... A kiedys jadlam cale mnóstwo

A ja jestem z siebie dumna - bylismy z synkiem na festynie z okazji dnia dziecka i dawali tam soczki dzieciom i lody i watę cukrową... Wata małemu zasmakowala, ale dostal tylko ciupkę, a resztę wywalilam, to samo z lodem... Mialam w ręce BigMilka z Algidy, maly liznął kilka razy, bo on nie lubi takiego zimnego, a ja sie oparłam i wywalilam resztę A jaka bylam z siebie zadowolona Chyba udalo mi się opanować napady i ciagoty

Kurczę jak patrzę na mój dzisiejszy jadlospis to średnio ładny... Faktycznie za dużo w nim tluszczu


A jednak sobie poradziłam z tym liczeniem Jakby ktoś też chciał liczyc to tutaj http://www.darkthorn.republika.pl/ mozna pobrac program gdzie są podane wartości białka, wegli i tłuszczy w róznych produktach - cała masa tego

To sobie policzyłam ile bialka dzisiaj zjadłam i zjem i wyszło mi ok 75,3g... Tylko czy powinnam jeść 1g/kg czy 2g/kg??

Edytowane przez pscolaa
Czas edycji: 2010-05-29 o 15:17
pscolaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 15:37   #777
agniun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 58
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

a ja jestem zdemotywowana....

zaczęłam SB w pon z waga 70 kg, po pierwszym dniu spadłam do 69,5, drugiego do 68,7, w czwartek 68,4 wczoraj było 68,6 więc byłam bardzo zadowolona.... a dziś rano waga pokazała znowu 69,00...

bardzo się pilnuję diety, staram się jeść wszystko jak trzeba... a mimo to tyję... dlaczego...
agniun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 15:52   #778
pscolaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 693
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

A napisz swoje jadlospisy z ostatnich dni... Nie jesteś przed @?? Może za malo pijesz??
pscolaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 15:53   #779
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

agniun, a nie jesteś przed albo w trakcie okresu? może jakieś błędy gdzieś popełniasz, o których nawet sobie sprawy nie zdajesz? napisz co jesz w ciągu dnia

hehe pscolaa ubiegłaś mnie z tymi pytaniami

ja chyba dziś muszę zrezygnować z jednej przekąski albo przerzucić ją na późny wieczór, bo późno wstałam, śniadanie o 11:30, przekąska o 14 i parę minut temu obiad skończyłam jeść. więc chyba zjem kolację ok. 20, a potem w nocy, tak o 22-23 przekąskę (idę spać ok. 2..)
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 15:58   #780
pscolaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 693
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

limonatka no przerzuć przerzuć tą przekąskę, bo z głodu wieczorem padniesz
pscolaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:45.