Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-11, 18:11   #751
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: męczący skutek trądziku...

Cytat:
Napisane przez kakuska1920 Pokaż wiadomość
Mam dokładnie to samo tylko że ja jeszcze trądziku nie wyleczyłam Całe wakacje spędzone w domu .. Niewiem co będzie po wakacjach... Wszyscy mówią mi że ze mną wcale nie ma tak źle i że inni mają gorszą twarz i normalnie funkcjonują . Ale ja nie patrze na innych, tylko na to jak ja się z tym czuje bo ja może niemam takiej trgicznej sytuacji ale przekszadza mi to wydaje mi się że wszyscy się na mnie patrza i komentują i odbiera mi to pewność siebie w którą zresztą już dawno zwątpiłam... Pamiętam jeszcze jaka byłam dwa lata temu chciała bym cofnąć czas i czuć się tak jak wtedy często oglądam zdjęcia z tamtych czasów i jak patrze na siebie to zadaje sobie pytanie Boże co się ze mną stało przez te 2 lata więc dokładnie cię rozumiem a w sumie teraz to już nie rozumiem Jeśli wyleczyłeś się z trądziku to korzystaj z życia a nie siedz w domu zacznij chodzby od samego wyjścia do sklepu zauważysz że nikt ci się teraz nie przygląda inaczej będziesz się czuł niż kiedyś , to już nie to samo ! Zapewne zamknąłeś się w sobie przez ten czas ... Ja nawet niekiedy we własnym domu czuję się źle wstydze się przed rodziną , nie lubie jak na mnie patrzą bo niekiedy też coś mówią i nie zdaja sobie sprawy jak mnie to zabolało. Ale ty już niemasz się czym martwić !!! Uwierz w siebie !!! Życzę powodzenia Pozdrawiam
Hej mam tak samo jak ty , tez wszyscy mówili że nie było źle i nie jest ale wiesz każdy dąży w dzisiejszych czasach do ideału nie pokonałem trądziku tylko trzymam w ryzach :d ale na razie odpukać jest dobrze
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 20:37   #752
chomiczowka
Raczkowanie
 
Avatar chomiczowka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 69
Dot.: męczący skutek trądziku...

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
Hej mam tak samo jak ty , tez wszyscy mówili że nie było źle i nie jest ale wiesz każdy dąży w dzisiejszych czasach do ideału nie pokonałem trądziku tylko trzymam w ryzach :d ale na razie odpukać jest dobrze
Można wiedzieć co Ci pomaga?
chomiczowka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 11:40   #753
chomiczowka
Raczkowanie
 
Avatar chomiczowka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 69
Dot.: Trądzik..

Czytałam kiedyś, że retinol A został wycofany ze sprzedaży. Można go nadal nabyć w aptece?
chomiczowka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 11:42   #754
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: męczący skutek trądziku...

Cytat:
Napisane przez chomiczowka Pokaż wiadomość
Można wiedzieć co Ci pomaga?
chodzi o leki tak? to differin ( ale tylko żel bo krem to jedno wielkie g...) i acne-derm ( miejscowo -dużo mam tych miejsc ) na zaskórniki na nosie pomaga benzacne RAZ na jakiś czas
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 12:06   #755
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Trądzik..

Cytat:
Napisane przez chomiczowka Pokaż wiadomość
Czytałam kiedyś, że retinol A został wycofany ze sprzedaży. Można go nadal nabyć w aptece?
Retin A w Polsce nie dostaniesz
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 17:24   #756
Patusia9000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6
Dot.: Trądzik..

witajciejestem tu nowa...i mam podoby problem...po trzech latach ulgi od tradziku on wrócił próbowałam domowych sposobów...pokrzywa,drożd że itp.ale to na nic gdyż mój problem to tradzik ropowniczy po raz drugi otrzymałam antybiotyk tetralysal,masc klindacneT i taki robiony tonik!troszke sie poprawia ale dermatolog na urlopie a ja zapomiałam juz jak ten antybiotyk brac mam opakowanie 300mg i 150mg prosze o podpowiedzpozdrawiam
Patusia9000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 23:36   #757
belladonnaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 13
prosze o pomoc, rade... tradzik.

Witam.
Z tradzikiem zmagam sie przynajmniej od 10 lat (obecnie mam 22). Juz po prostu nie mam sil... Nigdy moja buzia nie byla w takim stanie, w jakim chcialabym by byla.
Zaczyna sie zawsze tak samo. Najpierw pojawiaja sie zaskorniki zamkniete, ktore potem zawsze zamieniaja sie w ogromne, wielkie syfy ktore nie dosc, ze bola, to w dodatku czesto strasznie swedza. Wiekszosc z nich przypomina guzy- bardzo twarde i bolesne w dotyku. Tradzik zlokolizowany jest na policzkach, okolicach zuchwy i brody a nosie i czole sa tylko wagry, na skroniach gladziutka skora.. Kiedys mialam problem z swiecaca sie skora ale od jakiegos czasu chociaz to mam czesciowo z glowy. Pisze tutaj bo brak mi juz koncepcji co robic. Obeszlam w swoim zyciu chyba ze stu lekarzy, przetestowalam dziesiatki specyfikow (w tym retinoidy). Cierpie na PCOS, wiec tradzik na pewno ma podloze hormonalne. Problem w tym, ze nawet srodki anty pomagaja tylko na troche czasu i nigdy w 100%. Wyglada to mniej wiecej tak: moja twarz wyglada calkiem znosnie przez np. 3,4 miesiace.. Potem nagle pojawiaja sie pryszcze, ktore skutecznie rujnuja mi zycie przez kolejne pol roku by potem przez 3,4 miesiace znikac (w ten czas stosowanie kolejnych cudownych masci itp) i tak w kółko.
Jesli ktokolwiek ma podobne doswiadczenia, prosze piszcie, bo ja jestem po prostu zalamana..
belladonnaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-13, 07:04   #758
chomiczowka
Raczkowanie
 
Avatar chomiczowka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 69
Dot.: Trądzik..

Cytat:
Napisane przez Patusia9000 Pokaż wiadomość
witajciejestem tu nowa...i mam podoby problem...po trzech latach ulgi od tradziku on wrócił próbowałam domowych sposobów...pokrzywa,drożd że itp.ale to na nic gdyż mój problem to tradzik ropowniczy po raz drugi otrzymałam antybiotyk tetralysal,masc klindacneT i taki robiony tonik!troszke sie poprawia ale dermatolog na urlopie a ja zapomiałam juz jak ten antybiotyk brac mam opakowanie 300mg i 150mg prosze o podpowiedzpozdrawiam
Może najlepiej przejdź się do apteki i zapytaj jak brać ten lek
chomiczowka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 07:08   #759
chomiczowka
Raczkowanie
 
Avatar chomiczowka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 69
Dot.: męczący skutek trądziku...

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
chodzi o leki tak? to differin ( ale tylko żel bo krem to jedno wielkie g...) i acne-derm ( miejscowo -dużo mam tych miejsc ) na zaskórniki na nosie pomaga benzacne RAZ na jakiś czas
Więc ten differin jest na receptę? Acne Derm już kiedyś używałam, ale sprawdza się na lekkie blizny, gorzej jest z tymi rozdrapanymi krostkami
Nie mam ich za dużo, a powód ich to hormony. Ale wiadomo, denerwują i już chciałabym się na dobre ich pobyć :/
Niedługo zacznę nowe tabletki anty i wtedy chcę wdrożyć coś miejscowo na skórę ;p
chomiczowka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 07:16   #760
chomiczowka
Raczkowanie
 
Avatar chomiczowka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 69
Dot.: prosze o pomoc, rade... tradzik.

Hej. Ostatnio właśnie wpadłam na trop PCOS. Mam trądzik już od 6 lat. Włosy wypadają mi garściami i te problemy z okresem i bólami brzucha, na dodatek kiedyś kilka razy stwierdzono u mnie pęcherzyki na jajnikach, ale zostało to "olane"..
Teraz właśnie myślałam, żeby wdrożyć nowe, inne tabletki anty i jeśli zaczną pomagać to zacząć czegoś używać miejscowo. Rozumiem Cię, dla mnie jest to strasznie frustrujące Chłopak mi mówi, że przesadzam, ale ja się strasznie źle z tym czuję. Szczególnie przed okresem, gdy zaczynają wychodzić na nowo
Ty próbowałaś metody hormonalnej, więc długo brałaś te tabletki? I jakie?
chomiczowka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 09:45   #761
Hortensja12
Przyczajenie
 
Avatar Hortensja12
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5
Dot.: Trądzik..

Zapytaj w aptece albo może w ulotce będzie coś napisane. Chociaż nie wiem czy w aptece nie karze ci się skntaktować z lekarzem.
Hortensja12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-13, 10:23   #762
Patusia9000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6
Dot.: Trądzik..

chyba tak zrobie
Patusia9000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 11:09   #763
belladonnaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 13
Dot.: prosze o pomoc, rade... tradzik.

bralam diane35 (8/9mies.), cera sie wygladzila ale przytylam po niej z 15kg. Potem byly Yasminelle (3mies.), ale samopoczucie wstretne i czulam sie opuchnieta. Bralam tez cilest, ale mialam wrazenie, ze tradzik przy nich nasilal sie, potem asubtela. Teraz bralam vibin jakies 7 mies ale syfy pojawily sie znowu, wiec odstawilam. Nie biore ich z 3tyg a tego cholerstwa na mojej twarzy jest coraz wiecej przymierzam sie teraz do nowych tabsow- nazywaja sie Bonadea.

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

poza tym stan skory zawsze poprawial sie ok. maja-czerwca a pogarszal jesienia-zima(najgorszy wysyp przypadal od grudnia do marca). Mamy sierpien a cala zuchwe mam w bolacych, swedzacych guzach
belladonnaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 11:46   #764
aski77777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Trądzik. Kilka pytań.

Siemka Mam 16 lat
Porzuciłem chemię (używałem GARNIER Z ABSORBUJĄCYM WĘGLEM, ACNEFAN) ale słabo to pomagało bo zawsze na 2 dzień miałem 2, 3 nowe syfy. Od niedzieli zacząłem używać domowe sposoby walki z trądzikiem.
Oto co robię:
1. codziennie rano biorę tabletki VITA-MINER (dużo cynku w tym jest, bo pisze że zaspokaja zapotrzebowanie w 106%)
2. wieczorem, przed maseczką myję twarz mydłem w kostce (Pani Walewska)
3. następnie robię maseczkę z drożdży (dzisiaj chcę spróbować cynamonowej)
4. po maseczce nakładam bambino w miejscach zaczerwień
5. w miejscach gdzie mam blizny potrądzikowe, stosuję CEPAN

Do moich punktów chciałbym dodać przemywanie twarzy (kilka razy dziennie) wacikiem nasączonym w zielonej herbacie.

Jak oceniacie moje postępowania? co myślicie o tym przemywaniu twarzy zieloną herbatą??

Pozdr.
aski77777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 15:53   #765
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Trądzik. Kilka pytań.

Cytat:
Napisane przez aski77777 Pokaż wiadomość
Siemka Mam 16 lat
Porzuciłem chemię (używałem GARNIER Z ABSORBUJĄCYM WĘGLEM, ACNEFAN) ale słabo to pomagało bo zawsze na 2 dzień miałem 2, 3 nowe syfy. Od niedzieli zacząłem używać domowe sposoby walki z trądzikiem.
Oto co robię:
1. codziennie rano biorę tabletki VITA-MINER (dużo cynku w tym jest, bo pisze że zaspokaja zapotrzebowanie w 106%)
2. wieczorem, przed maseczką myję twarz mydłem w kostce (Pani Walewska)
3. następnie robię maseczkę z drożdży (dzisiaj chcę spróbować cynamonowej)
4. po maseczce nakładam bambino w miejscach zaczerwień
5. w miejscach gdzie mam blizny potrądzikowe, stosuję CEPAN

Do moich punktów chciałbym dodać przemywanie twarzy (kilka razy dziennie) wacikiem nasączonym w zielonej herbacie.

Jak oceniacie moje postępowania? co myślicie o tym przemywaniu twarzy zieloną herbatą??

Pozdr.
Kup sobie żel do twarzy delikatny (ziaja z serii aptecznej do skóry atopowej i suchej lub inny taki, ale nie drogeryjny tylko apteczny). Nie rób codziennie maseczek, 2 razy w tygodniu max, bambino zapycha, kup lekki krem niekomodogenny. Co za dużo to nie zdrowo, a to, że zaczniesz ciapać twarz wszystkim na raz nie oznacza, że szybciej ci się wyleczy. Możesz pić skrzyp i pokrzywę lub drożdże (na początku możesz mieć wysyp, potem zejdzie).
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 16:49   #766
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: Trądzik. Kilka pytań.

Nie przesadzaj z drozdzami i odstaw krem bambino... On tylko dla małych dzieci
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 17:26   #767
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: męczący skutek trądziku...

Cytat:
Napisane przez chomiczowka Pokaż wiadomość
Więc ten differin jest na receptę? Acne Derm już kiedyś używałam, ale sprawdza się na lekkie blizny, gorzej jest z tymi rozdrapanymi krostkami
Nie mam ich za dużo, a powód ich to hormony. Ale wiadomo, denerwują i już chciałabym się na dobre ich pobyć :/
Niedługo zacznę nowe tabletki anty i wtedy chcę wdrożyć coś miejscowo na skórę ;p
Differin na recepte ale u mnie w aptece jak dałem recepte to powiedziała żebym zabrał ze soba bo jest wypisana bez daty i może sie przyda więc jak zrobisz maślane oczka to Ci Pani z apteki sprzeda bez recepty
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 20:54   #768
Patusia9000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6
Dot.: Trądzik

witajjestem posiadaczką cery tradzikowej moj roblem to tradzik ropowniczy(strasznie trudno pozbyc sie po nim blizn)i podobnie jak Ty mecze sie z tym od gimnazjumstosowałam wszelkie nowinki kosmetyczne,maści itp.napary z pokrzyw,drożdże,nawet hormony....mając 18lat wybrałam sie do dermatologa i to była moja najlepsza decyzjapo 3mies.zapomniałam o tradziku!zaczełam ŻYĆ...obecnie mam 22lata,trądzik powrócił prawdopodobnie psocą hormony(1.5r. temu zostałam mama)....zaczełam terapie od nowa!i powiem Ci tylko ze warto!niech odradzaja sobie antybiotyki Ci którzy maja dwie krostki na krzyżgdybym mogła cofnać czas nie zmagała bym sie z bliznami,ktorych juz i tak sie do końca nie pozbędeżyczę powodzenia!i nie zwlekaj!pozdrawiam
Patusia9000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 21:08   #769
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Trądzik. Kilka pytań.

Faktycznie za dużo tych zabiegów na buźkę stosujesz. Zamiast eksperymentować w domu radzę wybrać się do dermatologa zanim trądzik stanie się bardziej zaawansowany. Co do kremu bambino to kompletnie odradzam!!! Strasznie zapycha pory, stosując ten krem to robienie maseczek, łykanie cynku czy smarowanie cepanem nie ma najmniejszego sensu bo skład tego kremu i tak powoduje powstawanie nowych krost. To że jakiś kosmetyk jest przeznaczony dla dzieci to nie oznacza że dla naszej skóry (a w zasadzie cery, mam na myśli trądzikową) jest bezpieczny i delikatny.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-13, 22:21   #770
Vonshigami
Przyczajenie
 
Avatar Vonshigami
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Koszalin, zachodniopomorskie
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik. Kilka pytań.

Wiadomo. Każdemu, co innego pomaga Trądzik mam od 5 lat

Moja dermatolog powiedziała mi, żebym nie myła twarzy wodą z mydłem ;x
W wodzie wiadomo jest kamień. Wysusza on skórę razem z mydłem.
Stosuj może płyn micelarny z AA ? Jest on w granicach ok 12 zł,
nie podrażnia, nie wysusza, ładnie oczyszcza twarz

Nie rób często maseczek. A jeśli chcesz robić to nie drożdżową :<
Zmień lepiej na zieloną glinkę. Jest ona nawilżająca i ładnie wygładza i oczyszcza twarz ja używam z Ziaji.

I jeszcze do kremu nawilżającego. Krem bambino kocham ten zapach.
Ale lepiej zastosuj może maść z antybiotykiem ?
Epiduo i differin jest bardzo dobre, ale na receptę
Chyba Elocom nie jest na receptę, więc polecam. Nie można nakładać grubej warstwy na krosty, bo może spowodować przebarwienie na biało

Przemywanie twarzy zieloną herbatą.. nie wiem nie próbowałam.
Wolę zostać przy płynie micelarnym

Pozdrawiam
Vonshigami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 07:42   #771
nastja17
Raczkowanie
 
Avatar nastja17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 236
Dot.: męczący skutek trądziku...

Marcin_619 ten differin stosujesz na przebarwienia,blizny po trądziku? Ja mam właśnie ten problem i to pod policzkami, po obu stronach buzi..
__________________
Marzenie się spełniło
nastja17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 10:42   #772
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: męczący skutek trądziku...

Cytat:
Napisane przez nastja17 Pokaż wiadomość
Marcin_619 ten differin stosujesz na przebarwienia,blizny po trądziku? Ja mam właśnie ten problem i to pod policzkami, po obu stronach buzi..
nie nie, differin na zaskórniki a na blizny to acne -derm tydzień i po bliznach ale differin zaczynam uzywac na zmiane z brevoxylem teraz bo mam wrażenie że skóra się troche przyzwyczaiła i zrobiła się leniwa
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 11:37   #773
nastja17
Raczkowanie
 
Avatar nastja17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 236
Dot.: męczący skutek trądziku...

Acha, a acne-derm kupię bez recepty na moje przebarwienia? Jeśli po tygodniu się ich pozbędę to jest pewnie lepsze od bliznasilu ;-) chociaż każda skóra inaczej reaguje..
__________________
Marzenie się spełniło

Edytowane przez nastja17
Czas edycji: 2013-08-14 o 11:58
nastja17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 13:06   #774
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 883
Dot.: Trądzik

raczej nie sięgaj po izotek. to konieczność. od czasu do czasu coś mi wyskoczy przed okresem (bywa, że chce mi się wyć przed lustrem) i wtedy stosuję pastę (nie maść, którą dostaniesz za złotówkę bez recepty!) ichtiolową. kładę się spać, a rano budzę się niemal bez śladu, no cudo. w piątek idę odebrać kolejne pudełeczko (robią to na zamówienie), więc zerknę na skład i Ci dokładnie napiszę. miej tylko na uwadze, że trzeba być upartym na wizycie - dermatolodzy niechętnie to przepisują, bo podobno NFZ nie refunduje tej maści, bo są lepsze, bo śmierdzi*, bo coś tam - ble, ble, ble. ja jestem meeega zadowolona. moja ciocia wyleczyła nią sobie trądzik, z którym walczyła od kilku lat. teraz jedynie myje twarz białym jeleniem i nawilża skórę kremami - to tyle z pielęgnacji.

*tak, śmierdzi i ma nieapetyczną konsystencję. ale to nie służy do konsumpcji, więc nie powinno być najistotniejsze.
__________________
Dopóki mogę iść o własnych siłach,
pójdę tam, gdzie
zechcę.


sistermorphine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 15:40   #775
AnNowak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Dot.: prosze o pomoc, rade... tradzik.

Ja też miałam problem z trądzikiem. Chodziłam od lekarza do lekarza - jedne leki, drugie... a korzyści z tego były marne. W końcu dowiedziałam się o laserze Gemini i postanowiłam spróbować - to była dobra decyzja. Fakt - za zabieg płacę 500 zł a seria to 6 zabiegów, więc nie mała kwota, ale efekty.... bajka Zabieg do przyjemnych nie należy, ale warto trochę pocierpieć żeby w końcu wyglądać jak człowiek
AnNowak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 15:56   #776
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: męczący skutek trądziku...

Cytat:
Napisane przez nastja17 Pokaż wiadomość
Acha, a acne-derm kupię bez recepty na moje przebarwienia? Jeśli po tygodniu się ich pozbędę to jest pewnie lepsze od bliznasilu ;-) chociaż każda skóra inaczej reaguje..
Tak acne derm bez recepty ale stosuj tak jak pisze na ulotce i nie przejmuj się że nagle po nałożenie będziesz czuła podrażnienie,szczypanie i będziesz czerwoną plame na skórze( w miejscu posmarowania) po 15 min. nie będzie żadnego z tych rzeczy a zaskoczy cię niesamowita matowość skóry
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 12:45   #777
kejti25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Alantan Plus - magiczny krem

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Na przebarwienia i blizny potrądzikowe raczej nie, ale po "likwidacji" pryszcza pomoże tak na marginesie, dobra jest na to tez masć ochronna z wit. A, kosztuje 2 - 5 zł.

Stosowałaś maść z wit. A po likwidacji pryszczyka?
mogłabyś powiedzieć o tym coś więcej? nie podrażniło Cię? z góry dzięki !
kejti25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 17:39   #778
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Trądzik

jakie stężenie benzacne? jak te 10 % to wywal je do kosza a kup brevoxyl ten sam składnik aktywny a jaki komfort uzywania, polecam powinien Ci pomóc
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 17:43   #779
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Exclamation Cera mieszana jakie polecacie najlepsze kremy?

Potrzebuje nawilżający który nie będzie zapychał się i nie świecił oraz jakiś dobry krem matujący( na dlugo)

używam iwostin matujący i chwale go sobie oraz sylveco lekki brzozowy ale szukam dalej tego ideału te dwa oczywiście polecam
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 22:12   #780
ali_sul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 60
Dot.: męczący skutek trądziku...

Rozumiem Twój problem. Leczę się na trądzik od wielu lat, nie jest mi obce przesiadywanie w domu i chowanie się przed światem. Teraz, zwykle jest to dom-praca-dom bez wyjść ze znajomymi i rodziną. Nie wiem, co Ci na to poradzić, próbuj, małymi krokami. Umów się z najbliższymi znajomymi raz, potem drugi, prędko zaproszą Cię wychodząc w większej grupie. Dasz sobie radę, zresztą... po stoczeniu walki z trądzikiem nie ma już chyba problemów nie do pokonania!
ali_sul jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:36.