Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu. - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-20, 10:08   #781
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Cytat:
Napisane przez natakan Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny !! ja właśnie ostatnio kupiłam krem do twarzy aloesowy, do rąk oddzielnie i do ciała też, marki quilibra dostępny w superpharmie
napisane jest że 40 % naturalnego aloesu więc chyba ok? z tyłu też wymieniony jest jako pierwszy aloes a później woda
A mogłabyś tutaj wkleić cały skład? Ciekawa jestem, co to za cudo.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 10:45   #782
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
A mogłabyś tutaj wkleić cały skład? Ciekawa jestem, co to za cudo.
podpinam się pod prośbę, właśnie szukam czegoś fajnego nawilżającego
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 13:23   #783
ston3d
Zadomowienie
 
Avatar ston3d
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 538
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Tata dzisiaj pyta mnie co to za śmieszny żel kupiłam. Mówię, że z aloesem i dobrze robi na podrażnienia skóry, więc może sobie np. głowę smarować po strzyżeniu. A on wychodzi z łazienki i narzeka, że słabo się ten żel pieni Chciał się nim umyć, ale nie dał rady
Ja nie wcieram żelu Gorvity w skórę głowy bo włosy wyglądają na przetłuszczone, ale będę testować sok.
__________________
Włosomaniaczka
Obecnie: ~60 cm
Cel I: do ziemi
Cel II: żeby ukochany mógł wejść po nich na 3 piętro



Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania.

ston3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 21:02   #784
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Dziewczyny, kupilam zel aloesowy firmy 'Grisi' skuszona ze na kartoniku pisalo 'gel aloe 100%', ale niestety po zakupie i rozpakowaniu okazalo sie ze na butelce sklad jakis podejrzanie dlugi, kolor wsciekle zielony i zapaszek plynu 'Ludwik' . Nakladalam go na skore ale nie zdolal jej nawilzyc, a wlosy sa wrecz sianowate po nim. Sklad: Aqua, aloe barbadensis extrakt, polysorbate 20, propylene glycol, carbomer, triethanolamine, DMDM hydantoin, parfum, methylchloroisothiazolino ne (samoistna spacja mi sie w tym slowie robi po postowaniu), menthol, CI 19140, CI 42090. Nie znam sie zbytnio na skladach, wiec mam pytanie do ekspertek: co o tym myslicie? Czy to jest jakis kosmetyczny bubel? Bo nie wiem czy probowac dalej czy wywalic go do kosza .
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii

Edytowane przez uca
Czas edycji: 2011-10-21 o 21:04
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 10:27   #785
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kupilam zel aloesowy firmy 'Grisi' skuszona ze na kartoniku pisalo 'gel aloe 100%', ale niestety po zakupie i rozpakowaniu okazalo sie ze na butelce sklad jakis podejrzanie dlugi, kolor wsciekle zielony i zapaszek plynu 'Ludwik' . Nakladalam go na skore ale nie zdolal jej nawilzyc, a wlosy sa wrecz sianowate po nim. Sklad: Aqua, aloe barbadensis extrakt, polysorbate 20, propylene glycol, carbomer, triethanolamine, DMDM hydantoin, parfum, methylchloroisothiazolino ne (samoistna spacja mi sie w tym slowie robi po postowaniu), menthol, CI 19140, CI 42090. Nie znam sie zbytnio na skladach, wiec mam pytanie do ekspertek: co o tym myslicie? Czy to jest jakis kosmetyczny bubel? Bo nie wiem czy probowac dalej czy wywalic go do kosza .
Nie wygląda na bubel. Jest ekstrakt, dodatkowy nawilżacz w postaci glikolu propylenowego, zagęszczacz, konserwanty i zapach. Producent raczej nie skłamał.
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 11:17   #786
ston3d
Zadomowienie
 
Avatar ston3d
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 538
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Może mentol przesuszył włosy?
__________________
Włosomaniaczka
Obecnie: ~60 cm
Cel I: do ziemi
Cel II: żeby ukochany mógł wejść po nich na 3 piętro



Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania.

ston3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 11:55   #787
isa_be
Przyczajenie
 
Avatar isa_be
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Paris/France
Wiadomości: 11
Red face Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

A czy ktos moze wie czy moge wcierac sok z aloesu na skore glowy (taki ktory jest przeznaczony do picia). Sklad :
extrait fluide d'aloe vera (eau, extrait d'aloe vera* (mucilage**) : 1%, conservateurs : sorbate de potassium et benzoate de sodium, acidifiant : acide malique, arôme de pomme, colorant : caramel ordinaire, édulcorants : acésulfame de potassium, sucralose. *support maltodextrine

moje tlumaczenie PL
: płynny wyciąg z aloesu (woda, ekstrakt z aloesu * (śluz **): 1%, środek konserwujący: sorbinian potasu i benzoesan sodu), kwas: kwas jabłkowy, aromat jabłkowy, barwnik: karmel zwykłych słodzików : acesulfam potasu, sukraloza. * Wsparcie maltodekstryny

Jesli moge stosowac to kiedy? przed myciem wylacznie? myslalam o tym zeby przelac do butelki z atomizerem i psikac skore glowy co wieczor.

Dziekuje z gory!
isa_be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-22, 12:05   #788
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Cytat:
Napisane przez isa_be Pokaż wiadomość
A czy ktos moze wie czy moge wcierac sok z aloesu na skore glowy (taki ktory jest przeznaczony do picia). Sklad :
extrait fluide d'aloe vera (eau, extrait d'aloe vera* (mucilage**) : 1%, conservateurs : sorbate de potassium et benzoate de sodium, acidifiant : acide malique, arôme de pomme, colorant : caramel ordinaire, édulcorants : acésulfame de potassium, sucralose. *support maltodextrine

moje tlumaczenie PL
: płynny wyciąg z aloesu (woda, ekstrakt z aloesu * (śluz **): 1%, środek konserwujący: sorbinian potasu i benzoesan sodu), kwas: kwas jabłkowy, aromat jabłkowy, barwnik: karmel zwykłych słodzików : acesulfam potasu, sukraloza. * Wsparcie maltodekstryny

Jesli moge stosowac to kiedy? przed myciem wylacznie? myslalam o tym zeby przelac do butelki z atomizerem i psikac skore glowy co wieczor.

Dziekuje z gory!
tego extraktu z aloesu tu jest tylko 1%? jeśli tak, to ja bym nie wcierała, znaczy oczywiście można, ale strasznie rozcieńczony jest do tego te aromaty i barwniki ... już chyba lepiej pić, a poszukać czegoś o większym stężeniu, imo
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 07:39   #789
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Eiri dziekuje za odpowiedz , w takim razie dam mu jeszcze szanse.
Ston3d nie mam pojecia czemu tak sie stalo, najpierw nakladalam troszke na wilgotne wlosy bez splukiwania i nie widzialam zadnej roznicy w jakosci wlosow. Ale jak wymieszalam spora ilosc z odzywka, to po splukaniu mialam na glowie cos strasznego i nie od razu udalo mi sie przywrocic wlosy do stanu sprzed tego eksperymentu .
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 08:51   #790
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
Eiri dziekuje za odpowiedz , w takim razie dam mu jeszcze szanse.
Ston3d nie mam pojecia czemu tak sie stalo, najpierw nakladalam troszke na wilgotne wlosy bez splukiwania i nie widzialam zadnej roznicy w jakosci wlosow. Ale jak wymieszalam spora ilosc z odzywka, to po splukaniu mialam na glowie cos strasznego i nie od razu udalo mi sie przywrocic wlosy do stanu sprzed tego eksperymentu .
Uważaj z humektantami w kosmetykach bez spłukiwania- ostatecznie włosy mogą być wysuszone. Lepiej dodawać żel aloesowy do odżywki/maski i dłużej taką mieszankę potrzymać. Ale z tą ilością to ja bym była ostrożna- żel aloesowy ma być raczej dodatkiem, a nie głównym składnikiem Do mieszanki warto dodać miód albo olej, np. kokosowy, rycynowy... Istnieje jeszcze możliwość, że żel aloesowy w ogóle nie jest dla Ciebie
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 10:16   #791
ston3d
Zadomowienie
 
Avatar ston3d
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 538
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Cytat:
Napisane przez isa_be Pokaż wiadomość
A czy ktos moze wie czy moge wcierac sok z aloesu na skore glowy (taki ktory jest przeznaczony do picia). Sklad :
extrait fluide d'aloe vera (eau, extrait d'aloe vera* (mucilage**) : 1%, conservateurs : sorbate de potassium et benzoate de sodium, acidifiant : acide malique, arôme de pomme, colorant : caramel ordinaire, édulcorants : acésulfame de potassium, sucralose. *support maltodextrine

moje tlumaczenie PL
: płynny wyciąg z aloesu (woda, ekstrakt z aloesu * (śluz **): 1%, środek konserwujący: sorbinian potasu i benzoesan sodu), kwas: kwas jabłkowy, aromat jabłkowy, barwnik: karmel zwykłych słodzików : acesulfam potasu, sukraloza. * Wsparcie maltodekstryny

Jesli moge stosowac to kiedy? przed myciem wylacznie? myslalam o tym zeby przelac do butelki z atomizerem i psikac skore glowy co wieczor.

Dziekuje z gory!
Lepiej wypić. Chociaż nie, zawiera acesulfam Kiepski ten sok, nie stosowałabym na skórę, za dużo aromatów, barwników, słodzików, wszystkiego innego zamiast aloesu. W Polsce dostępny jest sok aloesowy ze śladową ilością konserwantów (chyba 0,15%), ja stosuję od wczoraj więc nie mogę się wypowiedzieć jeszcze
__________________
Włosomaniaczka
Obecnie: ~60 cm
Cel I: do ziemi
Cel II: żeby ukochany mógł wejść po nich na 3 piętro



Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania.

ston3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-24, 08:40   #792
isa_be
Przyczajenie
 
Avatar isa_be
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Paris/France
Wiadomości: 11
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
tego extraktu z aloesu tu jest tylko 1%? jeśli tak, to ja bym nie wcierała, znaczy oczywiście można, ale strasznie rozcieńczony jest do tego te aromaty i barwniki ... już chyba lepiej pić, a poszukać czegoś o większym stężeniu, imo

hmmm, nie wiem skad ten 1%, ten sklad wzielam z internetu, wpisalam nazwe soku "Aloe Vera - Essentiels d'actifs" Laboraroires Juvamine na Google i wkleilam go tutaj na forum. Teraz jak popatrzylam na sklad z tylu buteleczki to tam nie ma zadnego 1%, wogole zadnych ilosci procentowych. Za to pisze ze na 25ml soku mam 250mg ekstraktu z aloe vera....
Juz nic nie rozumiem

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

Cytat:
Napisane przez ston3d Pokaż wiadomość
Lepiej wypić. Chociaż nie, zawiera acesulfam Kiepski ten sok, nie stosowałabym na skórę, za dużo aromatów, barwników, słodzików, wszystkiego innego zamiast aloesu. W Polsce dostępny jest sok aloesowy ze śladową ilością konserwantów (chyba 0,15%), ja stosuję od wczoraj więc nie mogę się wypowiedzieć jeszcze
Obecnie pije drozdze (od miesiaca) wiec boje sie mieszac z aloesem. A moze zrobie sobie z tego plukanke po myciu?
Co do produktow z Polski, niestety nie mam latwego dostepu, moze poszukam czegos w takim sklepie bio z produktami Weleda itp....
isa_be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 20:33   #793
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Weegirl dziekuje za wskazowki , w takim razie sproboje wymieszac troche zelu z rozowa isana (ktora stosuje jako maske, bo jest za ciezka na codzien dla moich wlosow) i miodem. Moze moje wlosy sie po prostu nie lubia z takimi typowymi humektantami bo po miodzie tez sa jakies dziwne, a najlepiej reaguja na oleje niewnikajace.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 21:57   #794
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Hey

Dziewczyny co myślicie o tym żelu i w jakim celu mogłabym go używać, związanym z włosami?Niestety nie mam pełnego składu, ale podam Wam opis:

Calmaderm, STH, AloeVera Gel
Naturalny żel z Aloesu ( 90% stężenie) słynący ze swoich leczniczych i kojących właściwości. 
Aloe Vera żel polecany jest w przypadkach:
- zaczerwienienia i podrażnienia skóry
- opuchlizny z powodu ukąszeń komara lub oparzeń słonecznych
- podrażnień wywołanych innymi produktami kosmetycznymi

Aloe Vera żel jest produktem całkowicie naturalnym wyprodukowanym z wyciągu z Aloesu. Dzięki temu że produkty uprawiane są na ekologicznych plantacjach w ulubionych dla siebie warunkach klimatycznych, możliwe jest pozyskanie jak najwyższego procentu aktywnych substancji roślinnych.

W składzie AloeVery nie znajdą Państwo perfum ani barwników, nie ma zatem ryzyka wywołania podrażnień i alergii. Produkt jest testowany dermatologicznie.

AloeVera Gel jest przyjemny i łagodny dla skóry, szybko i łatwo się wchłania. Zalecamy stosowanie wg. potrzeb- nawet kilka razy dziennie, poprzez delikatne wcieranie w wybrana partie ciała.
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 18:40   #795
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
Weegirl dziekuje za wskazowki , w takim razie sproboje wymieszac troche zelu z rozowa isana (ktora stosuje jako maske, bo jest za ciezka na codzien dla moich wlosow) i miodem. Moze moje wlosy sie po prostu nie lubia z takimi typowymi humektantami bo po miodzie tez sa jakies dziwne, a najlepiej reaguja na oleje niewnikajace.
To może zrezygnuj z miodu, dodaj troszkę żelu i trochę pasującego Ci oleju Inna rzecz, że potrzebny włosów i tak mogą się zmieniać w zależności np. od pogody Mam nadzieję, że jednak żel się sprawdzi.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 22:11   #796
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
To może zrezygnuj z miodu, dodaj troszkę żelu i trochę pasującego Ci oleju Inna rzecz, że potrzebny włosów i tak mogą się zmieniać w zależności np. od pogody Mam nadzieję, że jednak żel się sprawdzi.
Przetestowalam juz parokrotnie z Isana rozowa i rzeczywiscie efekt fajny, wlosy mocno nawilzone, dziekuje za dobra rade .
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 23:42   #797
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
Przetestowalam juz parokrotnie z Isana rozowa i rzeczywiscie efekt fajny, wlosy mocno nawilzone, dziekuje za dobra rade .
To bardzo się cieszę Ja ostatnio z kolei zauważyłam, że obecnie włosy "nie lubią" się za bardzo z żelem aloesowym i miodem
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 00:10   #798
vagabondaewa
Raczkowanie
 
Avatar vagabondaewa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: trochę tu... trochę tam...:-)
Wiadomości: 74
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Uważaj z humektantami w kosmetykach bez spłukiwania- ostatecznie włosy mogą być wysuszone. Lepiej dodawać żel aloesowy do odżywki/maski i dłużej taką mieszankę potrzymać. Ale z tą ilością to ja bym była ostrożna- żel aloesowy ma być raczej dodatkiem, a nie głównym składnikiem Do mieszanki warto dodać miód albo olej, np. kokosowy, rycynowy... Istnieje jeszcze możliwość, że żel aloesowy w ogóle nie jest dla Ciebie
hej czytam o tym żelu aloesowym i mam pytanko aloes ma za zadanie odżywiać i nawilżać włosy tak ?a zatem nie wysusza? widzę też,że kupujecie produkty żele z aloesem do ciała,twarzy i kładziecie na włosy czy nie obciążają i nie prowokują oklapnięcia włosów?? z góry dzięki za kążdą odpowiedz
__________________
。✿*゚・✿..życzę szczęścia wszystkim
vagabondaewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 01:48   #799
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Cytat:
Napisane przez vagabondaewa Pokaż wiadomość
hej czytam o tym żelu aloesowym i mam pytanko aloes ma za zadanie odżywiać i nawilżać włosy tak ?a zatem nie wysusza? widzę też,że kupujecie produkty żele z aloesem do ciała,twarzy i kładziecie na włosy czy nie obciążają i nie prowokują oklapnięcia włosów?? z góry dzięki za kążdą odpowiedz
Aloes jest nawilżaczem i w związku z tym, zimą nie dodaję go do produktów bez spłukiwania, tylko do odżywek do spłukiwania i masek. Jako dodatek nie powinien wysuszać, chociaż nie wszystkie włosy się z aloesem lubią.

Jeśli chodzi o nakładanie żelu na ciało/twarz to warto mieć na uwadze, że po nim skóra może być taka ściągnięta i niewystarczająco nawilżona. Ja najbardziej lubię nakładać żel na wilgotną skórę a na koniec dodaję coś emolientowego.

Żel aloesowy nakładany na skórę głowy może nieco hamować przetłuszczanie się skóry głowy- trzeba przetestować u siebie Jest bardzo lekki i nie powinien obciążać.

Ja kiedyś używałam żelu aloesowego jako produktu do stylizacji fal i w tym charakterze się, niestety, nie sprawdził. Włosy były strasznie sztywne i wydawały się suche.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 10:01   #800
vagabondaewa
Raczkowanie
 
Avatar vagabondaewa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: trochę tu... trochę tam...:-)
Wiadomości: 74
Thumbs up Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Aloes jest nawilżaczem i w związku z tym, zimą nie dodaję go do produktów bez spłukiwania, tylko do odżywek do spłukiwania i masek. Jako dodatek nie powinien wysuszać, chociaż nie wszystkie włosy się z aloesem lubią.

Jeśli chodzi o nakładanie żelu na ciało/twarz to warto mieć na uwadze, że po nim skóra może być taka ściągnięta i niewystarczająco nawilżona. Ja najbardziej lubię nakładać żel na wilgotną skórę a na koniec dodaję coś emolientowego.

Żel aloesowy nakładany na skórę głowy może nieco hamować przetłuszczanie się skóry głowy- trzeba przetestować u siebie Jest bardzo lekki i nie powinien obciążać.

Ja kiedyś używałam żelu aloesowego jako produktu do stylizacji fal i w tym charakterze się, niestety, nie sprawdził. Włosy były strasznie sztywne i wydawały się suche.
Weegirl jesteś kopalnią wiedzy
__________________
。✿*゚・✿..życzę szczęścia wszystkim
vagabondaewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 10:42   #801
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Dodam swoje 3 grosze

Żel aloesowy świetnie łagodzi podrażnienia na skalpie.
U mnie nie powoduje puszenia, więc używam go jako dodatek do żelu sklepowego.
Jak u Weegirl sam żel aloesowy powodował u mnie trudne do odgniecenia sucharki.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:33   #802
mika60006
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

szukam jakiś żeli na bazie aloesu do kupna i nic nie mogę znaleść .... z racji że zaczynam dopiero metode CG, proszę o pomoc czy ten żel się nadaje...?

http://allegro.pl/zel-aloesowy-99-9-...html?source=oo
mika60006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 17:05   #803
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Cytat:
Napisane przez mika60006 Pokaż wiadomość
szukam jakiś żeli na bazie aloesu do kupna i nic nie mogę znaleść .... z racji że zaczynam dopiero metode CG, proszę o pomoc czy ten żel się nadaje...?

http://allegro.pl/zel-aloesowy-99-9-...html?source=oo
Polecam żel z gorvity dostępny na DOZie.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 18:57   #804
vagabondaewa
Raczkowanie
 
Avatar vagabondaewa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: trochę tu... trochę tam...:-)
Wiadomości: 74
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Cytat:
Napisane przez mika60006 Pokaż wiadomość
szukam jakiś żeli na bazie aloesu do kupna i nic nie mogę znaleść .... z racji że zaczynam dopiero metode CG, proszę o pomoc czy ten żel się nadaje...?

http://allegro.pl/zel-aloesowy-99-9-...html?source=oo
A co to za metoda CG jeśli można spytać?wiem,że powinnam poszperać na forum ale lenistwo mnie ogarnęło:ziewam :
__________________
。✿*゚・✿..życzę szczęścia wszystkim
vagabondaewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 22:05   #805
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Cytat:
Napisane przez vagabondaewa Pokaż wiadomość
A co to za metoda CG jeśli można spytać?wiem,że powinnam poszperać na forum ale lenistwo mnie ogarnęło:ziewam :
A tutaj znajdziesz więcej
Metoda pielęgnacji włosów kręconych, unikanie silikonów, pq, mycie min odżywką itp itd
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 21:10   #806
trommelka
Zadomowienie
 
Avatar trommelka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 400
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Witajcie!
Pozwolę sobię dolączyć, bo ostatnio jestem absolutnie zakochana w żelu aloesowym Dodawany do masek nawilża włosy jeszcze bardziej, a bez psikadla z nim nie wyobrażam sobie już życia
__________________

Muzycznie: Just back where I started.



Uratuj!
Dla Ciebie to tylko 3 minuty, dla osoby poszkodowanej - cale życie
trommelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 19:13   #807
mika60006
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Cytat:
Napisane przez trommelka Pokaż wiadomość
Witajcie!
Pozwolę sobię dolączyć, bo ostatnio jestem absolutnie zakochana w żelu aloesowym Dodawany do masek nawilża włosy jeszcze bardziej, a bez psikadla z nim nie wyobrażam sobie już życia
a jakiego używasz? poleć jakiś? Ja żelu jeszcze aloesowego nie używałam, ale sunsilk aloesowy mi super służył na moje loczki.
mika60006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 16:07   #808
trommelka
Zadomowienie
 
Avatar trommelka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 400
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Cytat:
Napisane przez mika60006 Pokaż wiadomość
a jakiego używasz? poleć jakiś? Ja żelu jeszcze aloesowego nie używałam, ale sunsilk aloesowy mi super służył na moje loczki.
Z najbardziej popularnych to: Żel Aloe Vera z firmy Gorvita
Ja swój kupilam w Niemczech, w Lidlu.
__________________

Muzycznie: Just back where I started.



Uratuj!
Dla Ciebie to tylko 3 minuty, dla osoby poszkodowanej - cale życie
trommelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 20:13   #809
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Kupiłam sobie żel aloesowy krauterhof, nałożyłam bardzo dużo na włosy. Na to nałożyłam olej lniany, żeby zatrzymał wilgoć, jak już jej nabiorą.
Ale jestem trochę przerażona, włosy są strrrrasznie sztywne po tym aloesie, jakbym uderzyła nimi kogoś to bym mogła zabić
To normalne? Zamierzałam je przetrzymać noc i rano umyć. Efekt zniknie po myciu i wtedy powinny być nawilżone? Czy może pozbyć się tego jak najszybciej, zanim włosy mi się wykruszą (?).
Proszę o poradę.
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 21:13   #810
justynalenka
Zadomowienie
 
Avatar justynalenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 823
Dot.: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu.

Cytat:
Napisane przez vyenna Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie żel aloesowy krauterhof, nałożyłam bardzo dużo na włosy. Na to nałożyłam olej lniany, żeby zatrzymał wilgoć, jak już jej nabiorą.
Ale jestem trochę przerażona, włosy są strrrrasznie sztywne po tym aloesie, jakbym uderzyła nimi kogoś to bym mogła zabić
To normalne? Zamierzałam je przetrzymać noc i rano umyć. Efekt zniknie po myciu i wtedy powinny być nawilżone? Czy może pozbyć się tego jak najszybciej, zanim włosy mi się wykruszą (?).
Proszę o poradę.
Czekałaś,aż wyschnie ten żel?
Ja nakładam swój na włosy i od razu na to olej,nie ma co czekać...
__________________
Włosomaniaczka i ceromaniaczka

Zawsze należy starać się odpowiednio ubierać myśli w słowa,myśleć zanim słów się użyje i używać słów,które ukazują że się myśli.
justynalenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-19 13:23:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.