Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-09, 16:59   #841
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Tu BYŁO pytanie, ale je przeniosłam gdzie indziej
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram

Edytowane przez agateq
Czas edycji: 2011-08-09 o 21:03
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 17:32   #842
NothingElse
Rozeznanie
 
Avatar NothingElse
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 814
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

od ok miesiaca jestem na diecie.wlasciwie zaczelam juz z niej wychodzic. nie bylo to zadne glodzenie sie, ok 1500 kcal(staralam sie jesc zdrowo i wartosciowo) + cwiczenia.
w zasadzie na poczatku tygodnia powinnam dostac okres. jednak wystepuje tylko naprawde lekkie plamienie.dzisiaj caly dzien bylam rozdrazniona,do tego wzdecia i ochota na slodycze, czyli jakby typowe u mnie pms. czytalam,ze czasem z powodu utraty wagi czy diety miesiaczka moze sie spozniac.ciaza nie wchodzi w gre. czy sa szanse ze obecne plamienie to tylko objaw owulacji i okres po prostu sie spozni?czy powinnam pojsc do lekarza?juz sama nie wiem.
__________________
Always look on the bright side of life
NothingElse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 14:45   #843
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Witam Mam pytanie:
Ponad rok temu schudłam 10kg, wróciła ponad połowa. Teraz chciałabym się z nimi uporać (nie patrząc już na wagę, a w cm chciałabym mieć 1-2 mniej niż po ostatnim odchudzaniu). Czy muszę dokonać jakichś konkretnych zmian w diecie w stosunku do poprzedniej (standardowa redukcja) ze względu na to, że to kolejne odchudzanie (a każde kolejne jest podobno trudniejsze)? I przy okazji zapytam też o ćwiczenia - czy muszę dokonywać modyfikacji?
Pozdrawiam
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 21:58   #844
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mircia14 Pokaż wiadomość
Witam Mam pytanie:
Ponad rok temu schudłam 10kg, wróciła ponad połowa. Teraz chciałabym się z nimi uporać (nie patrząc już na wagę, a w cm chciałabym mieć 1-2 mniej niż po ostatnim odchudzaniu). Czy muszę dokonać jakichś konkretnych zmian w diecie w stosunku do poprzedniej (standardowa redukcja) ze względu na to, że to kolejne odchudzanie (a każde kolejne jest podobno trudniejsze)? I przy okazji zapytam też o ćwiczenia - czy muszę dokonywać modyfikacji?
Pozdrawiam
to kwestia bardzo indywidualna. minął rok więc organizm może tak smao dobrze reagować jak rok temu na te same zasady redukcyjne. spróbuj, jesli nic się nie ruszy- wtedy trzeba będzie się zastanowić nad zmianami.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 23:13   #845
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Blogi o odchudzaniu/zdrowym odzywianiu

Szukam pewnego bloga (miałam czyszczonego kompa i znikły :ulubione: ) ((

Mówił właśnie o zdrowym odchudzaniu, było sporo przepisów z ładnymi zdjęciami. Nazwa bloga na "m", autorka tłumaczyła, że to nazwa jakiegoś gatunku kakao?? Może ktoś kojarzy?
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 09:42   #846
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
to kwestia bardzo indywidualna. minął rok więc organizm może tak smao dobrze reagować jak rok temu na te same zasady redukcyjne. spróbuj, jesli nic się nie ruszy- wtedy trzeba będzie się zastanowić nad zmianami.
dzięki za odpowiedź Tyle, że w ciągu tego roku były krótkie, miesięczne diety, których efekty zaraz wracały i tak na zmianę. Teraz chciałabym, żeby to był ostatni raz.
No nic, zrobię tak jak radzisz i zaobserwuję

Edytowane przez mircia14
Czas edycji: 2011-08-12 o 22:28
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 20:17   #847
milena1706
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 70
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cześć Wam, mam trochę głupie pytanie a mianowicie czy od gruszek się tyje? Ostatnio jem bardzo dużo gruszek ale takich zielonych twardych niedojrzałych bo takie lubię najbardziej i zjadam około 5 dziennie
milena1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-12, 22:50   #848
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez milena1706 Pokaż wiadomość
Cześć Wam, mam trochę głupie pytanie a mianowicie czy od gruszek się tyje? Ostatnio jem bardzo dużo gruszek ale takich zielonych twardych niedojrzałych bo takie lubię najbardziej i zjadam około 5 dziennie
zaleca się 3 do 5 porcji owoców dziennie. gruszki są źródłem witamin a także błonnika pokarmowego. ich wartość kaloryczna jest niska, bo w większości składają się z wody. nie powinny powodować tycia.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 11:29   #849
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: Blogi o odchudzaniu/zdrowym odzywianiu

Ja znam tylko takie gatunki kako;
Criollo
Nacional
Trinitario
Forastero
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 19:50   #850
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Blogi o odchudzaniu/zdrowym odzywianiu

Ja też tylko takie znalazłam, ale sobie przypomniałam nazwę niestety blog nie jest prowadzony a stare posty-usunięte, szkoda.

Ale dziękuję za pomoc
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 21:03   #851
bubblegun89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4
Produkty wskazane i zakazane na płaski brzuch

Hej

Mam taką budowę, że gdy przytyję, każdy kg widać po brzuchu. Bardzo prosiłabym kogoś o wypisanie produktów wskazanych i zakazanych na diecie na płaski brzuch.
bubblegun89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-13, 22:30   #852
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez milena1706 Pokaż wiadomość
Cześć Wam, mam trochę głupie pytanie a mianowicie czy od gruszek się tyje? Ostatnio jem bardzo dużo gruszek ale takich zielonych twardych niedojrzałych bo takie lubię najbardziej i zjadam około 5 dziennie
To zależy. Jeżeli zjesz te gruszki przed śniadaniem, na czczo, wówczas szansa na przytycie jest znikoma. Ale gdy te same gruszki zjesz podczas posiłku lub po, wówczas jest szansa, że Twoje zdrowie zacznie szwankować (gazy, wzdęcia, fermentacja żołądkowa [np. brzydki zapach z ust], fermentacja i gnicie jelitowe, depresja, osłabienie organizmu [apatyczność], poddenerwowanie, zaparcia, nieregularne defekacje, wypryski na skórze itp.), co przełożyć się może na przytycie.

Zasada jest jedna: owoce jemy na czczo i przede wszystkim na rano. Czyli budzimy się, pijemy wodę (najlepiej wysokozmineralizowaną), odczekujemy z jakieś 15 minut i zabieramy się do jedzenia owocu/owoców odpowiednio go rozdrabniając w ustach i obficie zaśliniając [w ustach rozpoczyna się trawienie węglowodanów, czyli cukrów], po czym znowu czekamy (zależne jest to od ilości spożytych owoców) i ostatecznie możemy zasiąść do śniadania.

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
dlaczego po ćwiczeniach mam ochote na słodkie? Jezdze na rowerze stacjonarnym, ok 1h wiec nie jest to zbyt cieżka aktywność
wydaje mi sie, ze jesli to normalnie, ze organzim sie domaga to nie nalezy z tym walczyc, wiec co zjesc? banan?
A co zjadłaś przed treningiem?
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 09:42   #853
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Konsultant Dietetyczny Pokaż wiadomość
A co zjadłaś przed treningiem?
zazwyczaj jest to pierś z kurczaka+ warzywa, czasem też oliwa.
Różnie z tą ochotą bywa, raz jest, a raz jej nie ma
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 10:17   #854
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
zazwyczaj jest to pierś z kurczaka+ warzywa, czasem też oliwa.
Różnie z tą ochotą bywa, raz jest, a raz jej nie ma
Trudno powiedzieć. Zbyt ogólnie piszesz. Spróbuj jeść odwrotnie: dużo warzyw (plus oliwa z oliwek) + mała pierś z kurczaka. Zacznij warzywami, potem mięso, i zakończ małym warzywkiem. Oczywiście mam tu na uwadze tylko surowe warzywa. Dobrze by było, gdybyś zjadła w tym daniu choć z 15 gramów błonnika.
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 11:08   #855
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: Blogi o odchudzaniu/zdrowym odzywianiu

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
Ja też tylko takie znalazłam, ale sobie przypomniałam nazwę niestety blog nie jest prowadzony a stare posty-usunięte, szkoda.

Ale dziękuję za pomoc
To może podasz nazwe bloga ? Chętnie zajrzę
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 17:28   #856
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 801
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

djapira, w okołotreningowych unikamy tłuszczu i warzyw. zjedz białko + ww, czyli np. tego kurczaka + ryż, a potem białko.
Lady1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 20:24   #857
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lady1000 Pokaż wiadomość
djapira, w okołotreningowych unikamy tłuszczu i warzyw. zjedz białko + ww, czyli np. tego kurczaka + ryż, a potem białko.
Takie zalecenia są od kilku lat modne, nie wiedząc o tym jaką krzywdę wyrządza się organizmowi. Wygląd wyglądem, a zdrowie zdrowiem. Połączenie dwóch różnych białek jest niewskazane (kurczak - białko zwierzęce, ryż - białko roślinne) żywieniowo. Takie niewłaściwe łączenie pokarmów prowadzi w dłuższym czasie do pewnych (może i nawet ukrytych, które po latach wyjdą) schorzeń. Proszę na to uważać.

Dlatego też sugeruję zwiększyć dawkę błonnika, aby - po pierwsze - poprawić perystaltykę jelit, po drugie - usunięcie toksyn z organizmu, po trzecie - utrzymać w ryzach gwałtowne podnoszenie się stężenia cukru we krwi. Skutkować to będzie brakiem słodkoataku, lepszego trawienia, polepszenia samopoczucia. Proszę spróbować. Tylko proszę nie stosować błonnika jako suplementu diety, gdzie więcej jest węglowodanów prostych, niż błonnika.
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 11:20   #858
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lady1000 Pokaż wiadomość
djapira, w okołotreningowych unikamy tłuszczu i warzyw. zjedz białko + ww, czyli np. tego kurczaka + ryż, a potem białko.
Lady, z tym że to są aeroby, Aniaa gdzies pisala ze przy takim treningu nie stosuje sie posiłków okołotreningowych, tylko jemy to, co wynika z diety, po czym dobrze nam sie cwiczy, to jak to wkoncu jest ?

Konsultancie dietetyczny chciałam Ci napisać, że robisz na dietetyce niezłe zamieszanie I mysle, ze jak zaczniesz wrzucac jakies materiałym popierające swoje teorie to użtkownicy nie będą tak nieufnie podchodzić do tego, co piszesz.
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 12:20   #859
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
(...)
Konsultancie dietetyczny chciałam Ci napisać, że robisz na dietetyce niezłe zamieszanie I mysle, ze jak zaczniesz wrzucac jakies materiałym popierające swoje teorie to użtkownicy nie będą tak nieufnie podchodzić do tego, co piszesz.
"Moje" teorie są tym, co przez tysiące lat funkcjonowało do czasu, kiedy biznes farmaceutyczny rozrósł się do niebotycznych rozmiarów, upatrując w produkowaniu 'dodatków' do żywności (tzw. suplementów) niezły interes. I tak to się kręci do dziś.

Komu to przypisuje się ten znany poniższy cytat?

"Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem."

Wypowiedział to ojciec medycyny - Hipokrates - przez wielu tak niedoceniony. Co mam tu jeszcze przedstawić? Opinie lekarzy? Doktorów? Profesorów? Wystarczy sięgnąć do wypowiedzi autorytetów - np. nieżyjącego już profesora Ziemlańskiego Światosława. Proszę czytać czasopisma, np. Wegetariański Świat. To właśnie w jego pierwszych numerach wypowiadały się osoby (nawet w pierwszym numerze z 1994 roku możemy przeczytać opinię prof.Ziemlańskiego) zachęcające do wegetarianizmu, do polepszenia zdrowia dzięki diecie itp. Proszę śledzić zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) itd. Czy mam tutaj wstawiać wszystkie skany do ich badań?

Proszę przyjrzeć się temu, co dzieje się z lekarzami, którzy promują niepicie mleka (np. wymieniona na tym forum pani doktor Danuta Młynek). Koncerny i lobby mleczarskie jest tak silne i tak wpływowe, że takim lekarzom nie pozwala się dojść do głosu! Dzieciom w szkołach wciska się co dzień mleko w kartoniku ze słomką. A wszystko - jak nam się mówi - z miłości i ze względu na zdrowie dzieci. Druga strona medalu jest taka, że chodzi o biznes mleczarski. Są badania, które mówią o tym, że mleko jest jednym z przyczyn powstawania osteoporozy (odwapnienia!). O tym też się mówi w telewizji, ale do takich programów zaprasza się jedynie jedną stronę (jak można się domyślić: zwolennika picia mleka). Zatem jak społeczeństwo może obiektywnie zdecydować, po której stronie leży prawda?

Oglądałem kiedyś panią dietetyk Annę Łańcuchowską w jednym porannym programie, który poświęcony był osteoporozie. Była tam poruszona kwestia pić, czy nie pić, mleko. Pani Łańcuchowska z uśmiechem na twarzy powiedziała, że mleko nie jest trucizną i że należy je pić. Proszę obejrzeć:

http://www.youtube.com/watch?v=MBV4R...tailpage#t=97s

Proszę teraz obejrzeć typową propagandę o dobroczynności mleka:

http://www.youtube.com/watch?v=e_0lTQB6yd4

A teraz coś dla równowagi. Mleko nie nadaje się do spożycia:

cz.1 - http://www.youtube.com/watch?v=KJkSL...ailpage#t=169s
cz.2 - http://www.youtube.com/watch?v=sf207Kjlqac

Pij mleko, będziesz miękki:

cz.1 - http://www.youtube.com/watch?v=4Trm7a4SEiw
itd.

Proszę przyjrzeć się zaleceniom profesora Tombaka albo dr Ewy Dąbrowskiej, profesora Nieumywakina i wielu innych, którzy są marginalizowani przez współczesną naukę i medycynę (wspieraną i sponsorowaną przez kartele farmaceutyczne [a są to niesamowite pieniądze]). Czy wiecie na przykład, że lekarzy, którzy ponad sto lat temu zalecali spożywanie włókna pokarmowego skreślano z list lekarskich?

Bóg dał nam niesamowite ciało, które jest w małym stopniu poznane przez naukę i medycynę. Biblia mówi wyraźnie o tym, co Bóg przeznaczył dla naszego jedzenia: owoce, orzechy oraz warzywa. Dopiero po zaistnieniu grzechu Bóg dopuścił spożywania czystego mięsa. Podkreślam: czystego (np. wołowiny), ponieważ było jeszcze inne mięso (zwierzęta) - nieczyste (np. wieprzowina), zakazane do spożycia. Bóg dał nam też przykład postu w osobie Jezusa Chrystusa oraz innych naśladowców Chrystusa (np. apostoł Paweł).

Dlaczego więc dziś promuje się częste jedzenie, dogadzanie sobie, odchodzenie od postu, picie jak największej ilości mleka, picie herbat do lub po posiłku itd.? Proszę samemu pomyśleć i zastanowić się nad odpowiedzią.

Jeżeli ktoś nie przyjmuje tego, o czym piszę, ma do tego prawo. Mamy internet i wszystko możemy sprawdzić. Nie zawsze to, co wybiera większość, jest prawdą.
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-15, 16:19   #860
exoexo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 289
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Ja mam takie pytanie: Czy jezeli nie powinnam jesc w ogole cukrow to czy jak zjem łyżkę dzemu truskawkowego dziennie (ponoc niskoslodzonego) to taka ilosc ma jakikolwiek wplyw na organizm?
exoexo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 17:17   #861
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez exoexo Pokaż wiadomość
Ja mam takie pytanie: Czy jezeli nie powinnam jesc w ogole cukrow to czy jak zjem łyżkę dzemu truskawkowego dziennie (ponoc niskoslodzonego) to taka ilosc ma jakikolwiek wplyw na organizm?
Wszystko zależy od tego, dlaczego nie powinnaś jeść - jak to podkreślasz - w ogóle cukrów. Dżem, nawet niskosłodzony, posiada wysoki indeks glikemiczny, co oznacza, że po spożyciu tej przysłowiowej łyżeczki dżemu załączy Ci się po jakiejś chwili ssanie na słodkie, i co wtedy zrobisz?
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 17:45   #862
exoexo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 289
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Dziekuje za odp
Cóż sprzyja to chorobie, ktora chce wyleczyc. Zwykle zalecenie - nie mam problemow z cukrzyca.

Poszukalam informacji o IG i znalazlam ze dzem slodzony sokiem owocowym ma niski indeks glikemiczny. To znaczy ze taki mozna bez konsekwencji?

Generalnie chyba nic nie zrobię Wczoraj na tej lyzce sie skonczylo (poslodzenie owsianki z kefirem) ale byc moze dlatego, ze nic slodkiego w domu nie mam
exoexo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 18:01   #863
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Opracowanie indeksu glikemicznego to bardzo poważne przedsięwzięcie i jest uzależnione od wielu czynników (głównie składu produktu). Są różne dżemy niskosłodzone. Teoretycznie taki dżem powinien zawierać (jak dobrze kojarzę) do 35 gramów cukru w 100 gramach, ale spotkałem się gdzieś z prawie dwukrotnym przekroczeniem tej wartości (60-z czymś). Generalnie dżemy to produkty bardzo słodkie, do produkcji których użyto popularny cukier o wysokim IG. Lepiej mieć pod ręką namoczone suszone figi i zjeść jedną, zamiast typowego słodkiego ciasta lub cukierka/batona.
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 18:10   #864
exoexo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 289
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Ten mial 38 czyli nie tak zle

Dziekuje za pomoc
exoexo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 20:54   #865
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

co do dżemu nisksłodzonego, to jeszcze ciekawsza od zawartości cukru jest zawartość owoców,
która jest zwykle na podobnym poziomie, a w wersji niskosłodzonej często nawet niższa niż w tradycyjnej,
coś około 30-40g na 100g gotowego produktu
reszta to zagęszczona woda z cukrem
jak dla mnie to nie jest dżem tylko produkt dżemopodobny, badziewne smarowidło bez żadnej wartości

największa zawartość owoców występuje zwykle w powidłach śliwkowych, nawet tych najtańszych,
jak i najlepsza proporcja między zawartością cukru a owoców,
bo chyba ta proporcja jest istotniejsza niż proporcja między wodą a cukrem..
przy czym chyba nie występują one(powidła)(przynajmniej nie w szerokiej dystrybucji) w postaci niskosłodzonej

zresztą, dżem czy powidła to według tradycji owoce zakonserwowane za pomocą cukru, odparowane długim gotowaniem
dzisiejsza wersja to woda z cukrem ze znikomym dodatkiem owoców chyba dla dekoracji,
nie rozumiem po co w ogóle sięgać po coś takiego

dżem "niskosłodzony" to jakaś abstrakcja, która nie ma żadnego związku z tradycją dżemów/powideł, ani żadnego związku z naturą,
a by był niskosłodzony to potrzebuje dodatkowej dawko substancji zagęszczających i konserwantów, by wszystko miało jakąkolwiek konsystencję, nie psuło się i "trzymało się kupy"

polecam samemu zrobić dżem, zobaczyć ile potrzeba do tego owoców(im więcej owoców tym więcej naturalnego cukru, stąd mniejsze zapotrzebowanie na cukier dodatkowy), taki tradycyjny bez substancji żelujących,
potem zobaczyć jak kosztowne będzie to przedsięwzięcie i jak dużo potrzeba owoców by powstało to końcowe 100g,
a potem zastanowić się, ile może faktycznie być wart ten słoiczek sprzedawany za kilka złotych,
jaką ma wartość dla zdrowia i po co tych kika złotych w tą słodzoną wodę inwestować???
od kilku zlotych odejmijmy koszty produkcji, dystrybucji,słoiczka, zakrętki..
chyba jedyną wartością jest zawarty tam cukier, bo cukier coś tam jednak kosztuje
a na pewno nie owoce,których tam po prostu nie ma..
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 21:15   #866
arsenal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
wątek jest świetny moim zdaniem

od jakiegoś czasu stosuję się do zasady - kolacja głownie białkowa
moje pytanie brzmi - ktoś ma po takiej kolacji zgagi stulecia?
ja mam tak silne, że przez to nie moge zasnąć i zasada "kolacja 1-3 godz przed snem" nie jest zachowana, bo bywa, że męczę się po takim jedzonku nawet 5-6 godzin i dopiero nad ranem zasypiam (ze zmęczenia)

ale nadal sie w to "bawię", narazie jeszcze liczę, że mój organizm sie przyzywczai
Moim zdaniem po prostu nie tolerujesz nadmiaru białka. Zrób badania najlepiej i zrezygnuj z kolacji białkowych. Zamiast tego zjedz jakieś owoce, sałatkę czy coś innego lekkostrawnego.
arsenal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 09:59   #867
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Blogi o odchudzaniu/zdrowym odzywianiu

to ja też zapraszam do siebie, blog o mojej walce z kilogramami,a w tle dieta Weight Watchers:

http://domcia-nadiecie.blogspot.com
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 12:18   #868
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Wieczorem raczej warzywa niż owoce.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 16:30   #869
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Mam takie pytanie, odnośnie teorii "gromadzenia zapasów" przez nasz organizm w czasie restrykcyjnej diety.

Wiele razy, nie tylko na wizażu, potwierdzeniem rzekomej teorii (sic!) diety pięcioposiłkowej jest nie tylko równie rzekome spowolnienie metabolizmu, ale i właśnie gromadzenie zapasów - stąd też waga stoi, lub wręcz rośnie. Polega to na tym, że im mniej jemy - powiedzmy dwa posiłki dziennie - nasze ciało dostaje sygnał, że jedzenie otrzymuje z rzadka i zamiast zająć się trawieniem, spalaniem i innymi ważnymi sprawami chomikuje pożywienie w postaci tkanki tłuszczowej i stąd też utrudniony jest spadek wagi.

Odchudzałam się wiele razy, zawsze na 3, góra 4 posiłkach i chudłam. Nie narzekałam na wolne, ani szybkie tempo, zawsze byłam zadowolona i zaskoczona tą dziwną teorią gromadzenia zapasów. Przecież nasz żołądek nie ma swojego oddzielnego mózgu, żeby sobie przemyśliwał, że nadchodzą ciężkie czasy, jedzenia nie ma, trzeba je odłożyć...

Proszę maceratę, Konsultanta, ale i inne osoby, które coś o tym wiedzą o opinię, bo mnie to bardzo ciekawi. Czy to jest kwestia organizmu? Ewentualnych chorób? Tego, co się je na te dwa czy trzy posiłki?

Wychodzi na to, że ilość spożywanego jedzenia jest odwrotnie proporcjonalna do wagi. Anorektyczki powinny być grube (?), a ci co jedzą te wyśnione 5 posiłków szczuplutcy jak szczypiorek.

Proszę o jakieś racjonalne wyjaśnienie I jeśli coś gdzieś pomieszałam, bo proszę o poprawienie mnie.
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 16:31   #870
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

jest wiele głosów przeciw białkowym kolacjom
obciążają niepotrzebnie układ pokarmowy, który w nocy powinien odpoczywać,
a do tego znacznie pogarszają jakość snu i wypoczynku,
co przy dłuższym stosowaniu może przecież prowadzić do braku odpowiedniej regeneracji, osłabienia, nerwic
sen jest wcale nie mniej ważny niż odpowiednia dieta, tak dla zdrowia, regeneracji, jak i dla redukcji

wcale nie ma też co brać jako jedyną słuszną tezę o jedzeniu na krótko przed snem
wiele osób czuje się i wypoczywa o wiele lepiej spożywając ostatni posiłek wcześniej i idąc spać z prawie pustym żołądkiem
samopoczucie rano też bywa po tak przespanej nocy znacznie lepsze

są też teorie polecające jedzenie weglowodanów na wieczór,
często osoby, którym białko na kolację nie służy po zamianie go na (lekkie)kolacje węglowodanowe czują się znacznie lepiej
i wtedy zjadają białko na śniadanie,
ponoć taki system znacznie bardziej sprzyja ewentualnemu odchudzaniu
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 14:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.