Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-08, 13:35   #61
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To z takich międzysąsiedzkich akcji to mnie dziwi, że rodzice nie domyślą się, ze wystawiając dzieciaki grubo przed 7 na klatkę scjodową, żeby poczekały, to robią okropny harmider, przeszkadzając tym samym innym.
U mnie przeważnie jest to dzwonienie dzwonkiem od roweru albo jazda hulajnogą w te i we w te🥴🥴

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 13:37   #62
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 13:48   #63
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ogólnie zgadzam się z Tobą choć ludzie też czasem przesadzają. Juz kiedys była dyskusja o tym, że jak można rano w obcasach schodzić po klatce, przecież to generuje hałas.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Moja sąsiadka tak robila w okolicach 6 rano do czasu, aż chlop się do niej wprowadził. Wybił jej to z głowy. A jeszcze miała durny zwyczaj, że truchtala do windy, żeby ją przywołać a potem zawijka do domu, żeby coś jeszcze zrobić. Ten stukot pamiętam do dzisiaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez kaciapelko Pokaż wiadomość
O, akurat temat dla mnie. Powiedzcie mi proszę co sądzicie o takiej sytuacji: sąsiedzi z góry prowadzą w mieszkaniu niesprecyzowaną działalność polegającą na obróbce drewna. Często, prawie codziennie słychać u nas odgłosy piłowania, stukania, rąbania, walania się jakichś belek po podłodze... czasami aż się trzesą meble u nas, czasami ciszej ale długotrwale. Myślałam przez jakiś czas, że może to ja coś dziwnego wymyślam, bo jak można robić takie rzeczy w bloku, ale przed ich drzwiami wejściowymi do mieszkania widuje jakieś patyki i kawałki drewna, także to właśnie tym muszą tak naparzać. Wszystko się odbywa w godzinach dziennych, nie mniej hałas jest bardzo irytujący. Dodatkowo po tych pracach odkurzają kilka razy dziennie, co jest do przeżycia, chociaż też mogliby nie zaczynać od 7 rano
Co zrobilibyście w takiej sytuacji ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najpierw bym poszła, pogadać do nich, tak po ludzku, o co chodzi. Czym się zajmują, ustalić czy mogą to wykonywać w czasie, jak was nie ma w domu, bo to wam przeszkadza.
A kak zwykla rozmowa nie pomoże to pisać pisma do zarządcy/ spoldzielni najlepiej na potwietdzeniem odbioru, opisać sytuacje, nakreślić temat.
Myślę, ze zarządca najpierw może wyslać pismo do tych ludzi.
A gdyby to nie pomogło to można jako wspolnota wystosować pismo a potem sprawę o niestosowanie się do porządku i regulaminu wspólnoty, o prowadzenie działalnosci gosp. (jeśli udałoby się ustalić), o nie zahowywanie ciszy itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
U nich w wielu miejscach to norma.
Mam ucznia dorosłego Ukrainca i kiedyś, jedna babcia zwróciła mu uwagę, ze nie pali się u nas na przystankach i można za to mandat dostać. Tak mu się glupio z tego powodu zrobiło, że rzucił palenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 13:49   #64
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Moja sąsiadka tak robila w okolicach 6 rano do czasu, aż chlop się do niej wprowadził. Wybił jej to z głowy. A jeszcze miała durny zwyczaj, że truchtala do windy, żeby ją przywołać a potem zawijka do domu, żeby coś jeszcze zrobić. Ten stukot pamiętam do dzisiaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Najpierw bym poszła, pogadać do nich, tak po ludzku, o co chodzi. Czym się zajmują, ustalić czy mogą to wykonywać w czasie, jak was nie ma w domu, bo to wam przeszkadza.
A kak zwykla rozmowa nie pomoże to pisać pisma do zarządcy/ spoldzielni najlepiej na potwietdzeniem odbioru, opisać sytuacje, nakreślić temat.
Myślę, ze zarządca najpierw może wyslać pismo do tych ludzi.
A gdyby to nie pomogło to można jako wspolnota wystosować pismo a potem sprawę o niestosowanie się do porządku i regulaminu wspólnoty, o prowadzenie działalnosci gosp. (jeśli udałoby się ustalić), o nie zahowywanie ciszy itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się - pogadać, zakomunikować problem (może oni są święcie przekonani, że nikomu to nie przeszkadza?), wspólnie pomyśleć o rozwiązaniu satysfakcjonującym obie strony.
Też pamiętam, że ten problem już tu był opisywany, a z opisu wnioskuję (może błędnie?), że nie byłaś u sąsiadów i nie wiesz dokładnie, z czego to są hałasy.
Jeśli to nie pomoże to dopiero dalsze kroki ze wspólnotą, zebraniem innych sąsiadów itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez squirrelqa
Czas edycji: 2023-09-08 o 13:51
squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 14:00   #65
kaciapelko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 3
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Po pierwsze pamiętam, że taki post już był jakiś czas temu.
Po drugie nie umiem sobie wyobrazić obróbki drewna w mieszkaniu. Wożą windą albo noszą schodami deski i bele 2,5 m długie? Płyty meblowe noszą? Przecież to potrafi mieć 3 metry długości. Nikt nie zauważył, jak z tym chodzą?
Mają w salonie zamiast kanapy stół z piłą tarczową? Przecież to jest wielkie jak mała krowa
A to nie kojarzę, żebym o takim problemie tu czytała. Na pewno to nie ja pisałam, bo to mój pierwszy post a do tej pory tylko podczytywałam.

Też sobie nie wyobrażam tego co tam się może dokładnie dziać, bo to jest naprawdę małe mieszkanie i do tego mieszkają tam też dzieci.
Na pewno żadna piła tarczowa by się tam nie zmieściła, muszą ręczną piłą działać. To nie jest robota non stop, tylko np 2-3 godziny wieczorem, ale powtarza się regularnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaciapelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 14:04   #66
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dla mnie zatyczki są dobre na każdą porę dnia i nocy jeśli przeszkadzają nam jakieś dźwięki.
Ja wychodzę przed 7 i nie zastanawiam się czy komuś w obcasach przeszkadzam. Tak samo jak sąsiad się nie zastanawia rozkładając łóżko o 23 czy przypadkiem nie przeszkadza komuś bo to normalne odgłosy mieszkając w bloku.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 14:05   #67
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kaciapelko Pokaż wiadomość
O, akurat temat dla mnie. Powiedzcie mi proszę co sądzicie o takiej sytuacji: sąsiedzi z góry prowadzą w mieszkaniu niesprecyzowaną działalność polegającą na obróbce drewna. Często, prawie codziennie słychać u nas odgłosy piłowania, stukania, rąbania, walania się jakichś belek po podłodze... czasami aż się trzesą meble u nas, czasami ciszej ale długotrwale. Myślałam przez jakiś czas, że może to ja coś dziwnego wymyślam, bo jak można robić takie rzeczy w bloku, ale przed ich drzwiami wejściowymi do mieszkania widuje jakieś patyki i kawałki drewna, także to właśnie tym muszą tak naparzać. Wszystko się odbywa w godzinach dziennych, nie mniej hałas jest bardzo irytujący. Dodatkowo po tych pracach odkurzają kilka razy dziennie, co jest do przeżycia, chociaż też mogliby nie zaczynać od 7 rano
Co zrobilibyście w takiej sytuacji ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
To z takich międzysąsiedzkich akcji to mnie dziwi, że rodzice nie domyślą się, ze wystawiając dzieciaki grubo przed 7 na klatkę scjodową, żeby poczekały, to robią okropny harmider, przeszkadzając tym samym innym.
U mnie przeważnie jest to dzwonienie dzwonkiem od roweru albo jazda hulajnogą w te i we w te🥴🥴

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie było walenie w metalową barierkę. Mieszkałam wtedy na parterze, oni na trzecim albo czwartym piętrze, hałas był niesamowity. Chyba ktoś zwrócił im uwagę zanim ja pękłam, bo nie trwało to długo. W ogóle dzieci w moim bloku, niemal wszystkie i te niemieszkające, uwielbiały grać na tej barierce o każdej porze dnia i nocy, trzeba było każdemu osobno tłumaczyć, że tak się nie robi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 14:06   #68
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kaciapelko Pokaż wiadomość
A to nie kojarzę, żebym o takim problemie tu czytała. Na pewno to nie ja pisałam, bo to mój pierwszy post a do tej pory tylko podczytywałam.

Też sobie nie wyobrażam tego co tam się może dokładnie dziać, bo to jest naprawdę małe mieszkanie i do tego mieszkają tam też dzieci.
Na pewno żadna piła tarczowa by się tam nie zmieściła, muszą ręczną piłą działać. To nie jest robota non stop, tylko np 2-3 godziny wieczorem, ale powtarza się regularnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jednak to był trochę inny problem, tam była działalność metalurgiczna.
To wątek "Głośny sąsiad niszczy mi życie" post 96.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1201866

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 14:15   #69
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
To z takich międzysąsiedzkich akcji to mnie dziwi, że rodzice nie domyślą się, ze wystawiając dzieciaki grubo przed 7 na klatkę scjodową, żeby poczekały, to robią okropny harmider, przeszkadzając tym samym innym.
U mnie przeważnie jest to dzwonienie dzwonkiem od roweru albo jazda hulajnogą w te i we w te

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli się nie domyślają to zwróć uwagę

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 14:16   #70
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89665692]Eeeh... opiernicz i po sprawie, prawda? Wiedza odnośnie wychowania dzieci poszła nieco do przodu. Są dzieci spokojne, są też dzieci, które nie radzą sobie z emocjami, które są nadpobudliwe. Opiernicz i po sprawie? Potem mamy dorosłego, który nie potrafi poradzić sobie z emocjami.


Nie twierdzę, że są dzieci, które są chowane, a nie wychowywane, ale to inna kwestia.[/QUOTE]Ja rozumiem że czasem dziecko wyje ( bo serio sa czasem dzieci które zamiast płakać po prostu wyja jakby je ktos do wrzatku wstawil, ok taki mają styl), że płacze gdy jest mu źle, coś go boli. Ok. Okazuje wtedy swoje emocje i niech okazuje, nie tłumi. Wiadomo że wtedy rola opiekuna jest go pocieszyć i uspokoić. A nie opieprzyć

Ale powiedz mi co ma do okazywania emocji piszczenie i darcie japy na pół osiedla (i nie mówię tu o placzu)? Może wtedy rola opiekuna jest wziąć takie nadpobudliwe dziecko na jakąś bardziej męcząca aktywność?

Dzieci to takie wersja probna dorosłego. Trzeba je od małego uczyć że pewnych rzeczy nie wolno robić. Bo potem z takiego Kacperka dracego japę na placu zabaw wyrasta Seba co o 3 w nocy wraca z imprezy i drze japę bo może.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 14:30   #71
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ja rozumiem że czasem dziecko wyje ( bo serio sa czasem dzieci które zamiast płakać po prostu wyja jakby je ktos do wrzatku wstawil, ok taki mają styl), że płacze gdy jest mu źle, coś go boli. Ok. Okazuje wtedy swoje emocje i niech okazuje, nie tłumi. Wiadomo że wtedy rola opiekuna jest go pocieszyć i uspokoić. A nie opieprzyć

Ale powiedz mi co ma do okazywania emocji piszczenie i darcie japy na pół osiedla (i nie mówię tu o placzu)? Może wtedy rola opiekuna jest wziąć takie nadpobudliwe dziecko na jakąś bardziej męcząca aktywność?

Dzieci to takie wersja probna dorosłego. Trzeba je od małego uczyć że pewnych rzeczy nie wolno robić. Bo potem z takiego Kacperka dracego japę na placu zabaw wyrasta Seba co o 3 w nocy wraca z imprezy i drze japę bo może.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Nie wiem, do czego pijesz, skoro napisałam, że wiem, że istnieją dzieci chowane, nie wychowywane. Odniosłam się do "dostać opiernicz" jako lekarstwo na krzyk.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 15:06   #72
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
O matko jak ja nie lubię takich komentarzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 15:31   #73
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-09-08 o 15:38
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 15:36   #74
kaciapelko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 3
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Jednak to był trochę inny problem, tam była działalność metalurgiczna.
To wątek "Głośny sąsiad niszczy mi życie" post 96.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1201866

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, ciekawy wątek. Działalność metalurgiczna brzmi jeszcze gorzej niż drewutnia w mieszkaniu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaciapelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 15:41   #75
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89665747]Jeśli się nie domyślają to zwróć uwagę

Sent from my SM-G973F using Tapatalk[/QUOTE]Oczywiście, że przy okazji powiedziałam sąsiadce, ze dzieci o 6:30 są pelne wigoru i jezdzą rowerem po klatce schodowej i dodałam, żeby uważała bp się rozpędzają i mogą ze schodów zjechać🤪 skończyło się jezdzenie. Teraz dzieci grzecznie mowią "idzie nasza Pani" i mowią Dzień dobry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 15:44   #76
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
U mnie w bloku pierwszy raz pojawily się ogloszenia, ze ze wzgledu na liczne przypadki pracy zdalnej w bloku uprasza się o spokój, zajmowanie się psami wyjącymi i nie palenie na balkonach, bo przeszkadza się pracującym.
A dodam ze blok jest przy parku, z jednej strony plac zabaw a drugiej big budowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Palenie na balkonie albo w oknie to plaga, a zazwyczaj jak się zwróci uwagę to słychać
"jestem u siebie i mogę". Wszystko super, tylko smród leci do sąsiadów, a tu już często palacz nie jest u siebie. Mam nadzieję że dożyję dnia kiedy papierosy znikną z obiegu, a razem z nimi ten paskudny odór.
Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie wiem co to za dźwięki, ale jeśli są uciążliwe to warto o tym poinformować sąsiadów. Choćby zostawiając kartkę z informacją że ich słychać, bo mogą sobie nie zdawać z tego sprawy. Nade mną mieszkali kiedyś studenci którzy nie pomyśleli o tym że ciągłe imprezy z głośną muzyka i wybijaniem rytmu o podłogę mogą być słyszalne w mieszkaniu poniżej. Dzieci wychowane w domach jednorodzinnych i nie nauczone wyobraźni.

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 16:03   #77
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ok, więc zapytałam co to za zabawa, która polega na darciu się non stop?

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2023-09-08 o 16:04
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 16:11   #78
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 16:12   #79
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ok, więc zapytałam co to za zabawa, która polega na darciu się non stop?
Dobre pytanie. Poza tym sorry, ale nie każdy musi mieć ochotę wysłuchiwać dziecięcych krzyków od rana do nocy, bo "sam też kiedyś był dzieckiem".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 16:16   #80
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 16:43   #81
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 17:05   #82
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

W takim razie chyba też pozwolę moim psom drzeć japę przez pół dnia na balkonie, do wtóru dziecięcym wrzaskom A co tam, to przecież tylko psy
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 17:31   #83
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Wątpię czy sąsiedzi będą równie wyrozumiali co w przypadku dzieci

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 17:34   #84
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
W takim razie chyba też pozwolę moim psom drzeć japę przez pół dnia na balkonie, do wtóru dziecięcym wrzaskom A co tam, to przecież tylko psy

Jest różnica między "pozwolę na to, co chce", a rozumieniem, że pies może szczeknąć, bo jest psem
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 17:41   #85
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 17:42   #86
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
W takim razie chyba też pozwolę moim psom drzeć japę przez pół dnia na balkonie, do wtóru dziecięcym wrzaskom A co tam, to przecież tylko psy
U mnie na sąsiadów, którzy robili imprezę z disco polo do 1 w nocy, pomogło puszczanie metalu z głośnikami przystawionymi do naszego sufitu (a ich podłogi) od 6 rano, koniecznie po takiej imprezie. Może tu też pomoże, jeśli ktoś robi to celowo i załapie, o co chodzi.

Zawsze przy takich rozmowach przypomina mi się sąsiadką, którą miałam jako studentka. Kobieta słuchała całymi dniami i nocami Radia Maryja tak, że my słyszałyśmy u siebie. Mieszkał z nią 50-letni syn, który pracował na nocne zmiany. Więc jak np. o 13 (w dzień!) chodziłyśmy po mieszkaniu, brałyśmy prysznic, gotowałyśmy, rozmawiałyśmy czy odsuwałyśmy krzesło w pokoju (celowo podfilcowane), to miałyśmy jej wizyty. Bo synek śpi.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 17:59   #87
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89665756]Nie wiem, do czego pijesz, skoro napisałam, że wiem, że istnieją dzieci chowane, nie wychowywane. Odniosłam się do "dostać opiernicz" jako lekarstwo na krzyk.[/QUOTE]Do tego że krzyk nie równa się płacz

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Czyli jak idę na imprezę to mogę krzyczeć ile wlezie? Bez patrzenia na innych? Bo zabawa to też swoboda?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 18:09   #88
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89665848]Jest różnica między "pozwolę na to, co chce", a rozumieniem, że pies może szczeknąć, bo jest psem [/QUOTE]Tylko, że ja "opierniczam" moje psy i wyganiam je z balkonu, jak zaczynają się drzeć. A dzieci nikt nie opiernicza, tylko drą się do oporu
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 18:35   #89
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 19:24   #90
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-17 14:51:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.