BEZROBOTNI łączmy się! Część V - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-25, 18:14   #61
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Kasiuletka gratulacje.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 18:15   #62
olina_
Raczkowanie
 
Avatar olina_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 348
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Khloe, to ten staż, co akurat twój tata natrafił na organizatora? co będziesz na nim robić? gratulacje
Kasiuletka gratuluję
olina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 18:27   #63
naataa9009
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ..........
Wiadomości: 244
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Dobry wieczór w nowym tygodniu.
U mnie bez zmian, tzn dzisiaj ktoś do mnie dzwonił jakiś nieznany numer nie zdążyłam odebrać, ale oddzwoniłam i jakiś Pan powiedział, że dzwonił chyba z ofertą pracy i jak znajdzie cv to oddzwoni. I nie oddzwonił chyba ktoś sobie jaja robi albo co nie wiem
naataa9009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 18:28   #64
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Cytat:
Napisane przez olina_ Pokaż wiadomość
Khloe, to ten staż, co akurat twój tata natrafił na organizatora? co będziesz na nim robić? gratulacje
Kasiuletka gratuluję

tak dokładnie
teoretycznie jest to kurs i staż na przedstawiciela handlowego, ale będę pomocą biurowo-księgową
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 18:39   #65
Tataraczka
Rozeznanie
 
Avatar Tataraczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 695
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Cytat:
Napisane przez kasiuletka Pokaż wiadomość
HR dzieli się na 2 aspekty. Ten o którym piszesz to twarda strona HR-u. Obejmuje ona właśnie kadry, płace itp. Miękka część to ta do której mnie przyjęto- selekcja pracowników, rozmowy kwalifikacyjne, robienie testów motywacyjnych wśród pracowników i szkolenia. Wtedy szukają najczęściej wśród psychologów, pedagogów, osób po ZZL. W tym przypadku jako preferowane mieli ZZL, ale pani dyrektor mówiła, że sceptycznie patrzy na to kto jakie studia ukończył.
Ty chyba pedagogikę studiowałaś, o ile się nie mylę, ale specjalizację: doradztwo zawodowe czy coś innego? Ja się chciałam zajmować właśnie tym "twardym" HR i zrobić jakieś kursy z programów płatniczych, ale jak widzę ile osób z nimi i dużym doświadczeniem szuka pracy to chyba sobie daruję, bo to będą tylko pieniądze wyrzucone w błoto.
__________________
"Co nie zabije to wzmocni...To nieprawda. Co nie zabije, to nie zabije. Wcale nie musi wzmacniać, potrafi sponiewierać i zostać na całe życie." Jacek Walkiewicz
Tataraczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 19:38   #66
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
ale jak 15h codziennie? inwentaryzacja 3h codziennie?
albo ktoś cie nabija w butelkę albo mają kodeks pracy w głębokim poważaniu - a wtedy bym uważała na taki sklep, bo mogą mieć w poważaniu też inne regulacje dot. pracy!

Wg. kodeksu:
W ciągu tygodnia roboczego pracownik nawet z nadgodzinami nie może przekroczyć 60h pracy, czyli pracować można maksymalnie 12h dziennie.

Pomiedzy zmianami musi być zachowany odpoczynek wynoszący minimum 11h - może być skrócony do 8h ale tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Praca powyżej 13/14h dziennie (nie pamiętam dokładnie) może być wykonywana tylko w przypadku ratowania czyjegoś życia...

Jesli naprawdę jest to praca po 15h dziennie to pracownik bardzo szybko przekroczyłby maksymalne limity nadgodzin (przeciętny tydzień pracy w ciągu miesiąca może wynieść max 48godzin!, w roku max 380nadgodzin) a to oznacza ze na pracodawcy siadł by szybciutko PIP. Jeśli PIP nie dostał informacji o przekroczeniach to znazcy ze nadgodziny są ukrywane - obstawiam, że nie płacą za dodatkowy czas spędzony w pracy

Edit: w mojej poprzedniej pracy robiłam średnio 49h tygodniowo i było to ukrywane

Może ta inwentura to tylko raz na jakiś czas



Kasiuletka robiłąś jakiś kurs z kadr i płac?? czy tak całkiem bez niczego cię wzięli? HR bardzo mnie interesuje i zastanawiam się czy nie iść na jakiś kurs
praca zmianowa po 12h + chyba raz w miesiącu inwentaryzacja 3h przed pracą, czyli w sumie 15h.

na szczęście się nie odezwali.. w sumie nie podobało mi się podejscie pań tam pracujacych do mnie.
a wykorzystywać też się nie dam, bez przesady.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 06:50   #67
201609081836
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 180
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
praca zmianowa po 12h + chyba raz w miesiącu inwentaryzacja 3h przed pracą, czyli w sumie 15h.

na szczęście się nie odezwali.. w sumie nie podobało mi się podejscie pań tam pracujacych do mnie.
a wykorzystywać też się nie dam, bez przesady.
i dobrze, bo w sumie oni chyba nie moga wprowadzic ot tak zmiany po 12 h pracuje sie przeciez 40 h tyg. i tak jak w sklepach gdzie sa otwarte w weekendy chyba za weekend dodatkowy dzien wolny sie dostaje.

a u mnie chybe nic z tego nie bedzie...bo oni chca najpierw na staz a pozniej ewenrualnie przyjac, a ma staz watpie by pup mial kase maja se pytac i jak cos od wrzesnia eh szkoda gadaca a do 30 chca na pracownika biurowego moze przejade zlozyc chociaz do tej pory pewnie juz koogos wybrali.

tajkuna to najpierw sie wszystkiego dowiedz bo skoro co jakis czas wymieniaja to cos na rzeczy jest albo cos u nich albo poprostu ajent mze byc tylko na jakis czas...ja bym sie w takie cos nie motala.
201609081836 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-26, 07:14   #68
jola1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gród Kraka
Wiadomości: 133
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Dziś kolejna rozmowa, w sumie w ciągu tygodnia to już będzie 3, jeszcze nigdy takiej serii nie miałam, oby tylko coś z tego wyszło. Dziś to firma co wysyłałam CV ponad miesiąc temu, na internecie nie ma opinii więc nie wiem co to do końca jest poza tym, że to branża budowlana.

Ogłoszeń do prac niesezonowych, już coraz mniej, do tego kolejni absolwenci wchodzą na rynek pracy i po liczbach wysłanych aplikacji np. na infopraca widać, że nie jest zbyt ciekawie z pracą, bo na szeregowe stanowiska po 2 dniach już powyżej 100 osób jest, które wysłały swoją kandydaturę.

Do tego urząd prac wprowadził ciekawą opcję ale nie dla mnie bo już rejestrowałam się kiedyś, tylko raz ale to wystarczy . "Adresatami projektu będą osoby bezrobotne, które nie przekroczyły 30 roku życia i rejestrują się w Grodzkim Urzędzie Pracy po raz pierwszy"

Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z przygotowanej dla nich oferty, na którą składać się będą usługi rynku pracy i instrumenty określone w ustawie, bądź nowe instrumenty testowane w drodze pilotażu, którymi są:
1) indywidualne wsparcie opiekuna
2) promesa aktywizacji młodych
2.1)bon stażowy
2.2)bon szkoleniowy
2.3)bon na kształcenie zawodowe lub policealne
2.4)bon na kształcenie podyplomowe
2.5)bon dla pracodawcy za zatrudnienie absolwenta szkoły wyższej
3) dotacja na zasiedlenie Projekt realizowany będzie pilotażowo w okresie od dnia 01.07.2012 r. do dnia 31.12.2013 r.
jola1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 07:21   #69
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Cytat:
Napisane przez jola1982 Pokaż wiadomość
Dziś kolejna rozmowa, w sumie w ciągu tygodnia to już będzie 3, jeszcze nigdy takiej serii nie miałam, oby tylko coś z tego wyszło. Dziś to firma co wysyłałam CV ponad miesiąc temu, na internecie nie ma opinii więc nie wiem co to do końca jest poza tym, że to branża budowlana.

Ogłoszeń do prac niesezonowych, już coraz mniej, do tego kolejni absolwenci wchodzą na rynek pracy i po liczbach wysłanych aplikacji np. na infopraca widać, że nie jest zbyt ciekawie z pracą, bo na szeregowe stanowiska po 2 dniach już powyżej 100 osób jest, które wysłały swoją kandydaturę.

Do tego urząd prac wprowadził ciekawą opcję ale nie dla mnie bo już rejestrowałam się kiedyś, tylko raz ale to wystarczy . "Adresatami projektu będą osoby bezrobotne, które nie przekroczyły 30 roku życia i rejestrują się w Grodzkim Urzędzie Pracy po raz pierwszy"

Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z przygotowanej dla nich oferty, na którą składać się będą usługi rynku pracy i instrumenty określone w ustawie, bądź nowe instrumenty testowane w drodze pilotażu, którymi są:
1) indywidualne wsparcie opiekuna
2) promesa aktywizacji młodych
2.1)bon stażowy
2.2)bon szkoleniowy
2.3)bon na kształcenie zawodowe lub policealne
2.4)bon na kształcenie podyplomowe
2.5)bon dla pracodawcy za zatrudnienie absolwenta szkoły wyższej
3) dotacja na zasiedlenie Projekt realizowany będzie pilotażowo w okresie od dnia 01.07.2012 r. do dnia 31.12.2013 r.

Dla mnie tez juz nie, w ogole z UP nie mam nic, oprocz tego, ze musze tam chodzic co jakis czas w sumie nie wiadomo po co. Ofert pracy brak, kursow, czy szkolen tak samo. Meldowac sie jednak trzeba.

Zaczynam lapac dola, bo wysylam i wysylam podania, a tu cisza. Nikt sie do mnie nie odzywa, nawet na rozmowy nie chodze. Mam nadzieje, ze to sie odmieni, bo jak nie to nie wiem co bedzie.

Teraz jeszcze nowi absolwenci wchodza na rynek, ale moze oni bardziej beda okupowac te programy z UP i staze.

ps. przepraszam, za brak polskich liter, ale cos przestawilam na laptopie.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2012-06-26 o 07:25
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 08:55   #70
Linka24
Wtajemniczenie
 
Avatar Linka24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tam, gdzie mi najlepiej;)
Wiadomości: 2 329
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Dostałam wczoraj mail podpisany: Oferta pracy i podpis jakiejś kobiety. a tam http://www.mgn.url-topic.com/w Hehehe po paru chwilach zorientowalam się ze trzeba wyslac sms za 9 zł Spotkała się któraś z czymś takim?
Linka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 09:38   #71
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

po jakim czasie od wysłania C dostajecie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną?
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-26, 10:08   #72
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

różnie - od telefonu zaraz następnego dnia do 3-4 tygodni po wysłaniu
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 10:19   #73
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
różnie - od telefonu zaraz następnego dnia do 3-4 tygodni po wysłaniu
Do mnie sie kiedys odezwali po 3 miesiącach
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 10:27   #74
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

3 miesiące.... chyba bym już dawno zapomniała na jakie stanowisko aplikowałam...


Właśnie robię rundkę po serwisach z ogłoszeniami. Zadziwia mnie jak wiele osób pisze "klijent"
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 10:35   #75
mikados
Rozeznanie
 
Avatar mikados
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: płd PL albo gdzieś dalej....
Wiadomości: 925
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
po jakim czasie od wysłania C dostajecie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną?
Różnie, czasem nawet tego samego dnia (3 razy mi się tak zdarzyło) a czasem po 3-4 tygodniach, raz nawet po 2 miesiącach (zdążyłam zupełnie o tym zapomnieć). Wszystko zależy od tego jak długi okres wyznaczają sobie firmy na rekrutację.
mikados jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 10:36   #76
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Dziewczyny, ma pytanie. Czy jeżeli firma organizuje nabór na dwa stanowiska które mnie interesują to mogę mogę wysłać aplikacje na obydwa? Czy też jest to źle widziane? Dziwne jest to że jedna z ofert (ta ktora mnie bardziej interesuje) jest zamieszczona w gablocie uczelni i aplikuje sie przez biuro karier a ta druga pochodzi ze strony firmy (żeby było śmieszniej tam z kolei nic nie pisze o tej pierwszej). już nie wiem co mam robić
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 10:45   #77
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

zaproszenie na rozmowe otrzymywalam roznie, raz nastepnego dnia, raz po ok. tyg. (tak bylo nawiecej razy) a raz po miesiacu, albo i dluzej :/

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ma pytanie. Czy jeżeli firma organizuje nabór na dwa stanowiska które mnie interesują to mogę mogę wysłać aplikacje na obydwa? Czy też jest to źle widziane? Dziwne jest to że jedna z ofert (ta ktora mnie bardziej interesuje) jest zamieszczona w gablocie uczelni i aplikuje sie przez biuro karier a ta druga pochodzi ze strony firmy (żeby było śmieszniej tam z kolei nic nie pisze o tej pierwszej). już nie wiem co mam robić
wyslalabym dwie osobne aplikacje:/ w gaszczu zgloszen moga sie nie skapnac)
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 10:49   #78
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ma pytanie. Czy jeżeli firma organizuje nabór na dwa stanowiska które mnie interesują to mogę mogę wysłać aplikacje na obydwa? Czy też jest to źle widziane? Dziwne jest to że jedna z ofert (ta ktora mnie bardziej interesuje) jest zamieszczona w gablocie uczelni i aplikuje sie przez biuro karier a ta druga pochodzi ze strony firmy (żeby było śmieszniej tam z kolei nic nie pisze o tej pierwszej). już nie wiem co mam robić
jeśli jest w gablocie na uczelni to może chodzi o płatne praktyki

ja bym chyba aplikowała na jedno wybrane stanowisko.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 10:56   #79
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
jeśli jest w gablocie na uczelni to może chodzi o płatne praktyki

ja bym chyba aplikowała na jedno wybrane stanowisko.
No właśnie nie, tam pisze że to normalna praca jest, szukają absolwentów ewentualnie ludzi z 5tego roku. Poza tym na ich stronie internetowej jest zaznaczone że obecnie nie poszukują praktykantów.

Wysłałam tam aplikację, babka z biura karier napisała że moje dokumenty zostały przesłane firmie, więc chyba oferta jest aktualna. Nie wiem dziwne to wszystko
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-26, 11:15   #80
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

hej Dziewczyny!
A ja czekam i czekam na ten cholerny telefon z UP i nic, cisza... Myślicie, żeby zadzwonić dziś do UP i zapytać czy wiadomo coś w sprawie tego stażu, czy czekać do tego 6 lipca, kiedy to kazali mi jechać, jeśli do tego czasu nie zadzwonią?
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 11:24   #81
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

a ja patrzę na ogłoszenie na pracownika produkcji i na 25wakatów ponad 100chętnych!

zaczynam tracić nadzieję na to, że do października znajdę pracę..
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 11:32   #82
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Czy ktoras z was probowała zarabiać pisząc teksty do tego portalu? http://www. independent-publishing. com/register Nie rozumiem na jakiej zasadzie to działa, co z umową i jak z podatkiem jeżeli np. chcę pisać teksty po angielsku.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 12:08   #83
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Byłam dziś na tej rozmowie. Był nowy kierownik, nie ten sam co w kwietniu. Setny ich kierownik. Tamtego pewnie już zwolnili, a przyjęli nowego albo celowo wysłali na rozmowy innego niż ostatnio. Miał tą samą gatkę co tamci wcześniejsi "otwieramy nowy 3 nasz sklep, tylko jeszcze nie mamy wynajętego żadnego lokalu, do dwóch tyg może potrwać wynajęcie lokalu i znalezienie ajenta " Jak do tej pory żadnego sklepu nie otworzyli nowego, tylko z jednego i tego samego sklepu zwalniają co chwila dziewczyny. Teraz też nie otworzą nowego tylko zwolnią obecne dziewczyny. Trochę co innego mówił, niż ten w kwietniu. Tamten mówił,że lepiej mieć biuro rachunkowe do rozliczania działalności gospodarczej, i prowadzenia spraw ZUS moich i pracowników, a ten mówił znowu, że jest tylko jedna faktura w miesiąciu, która np ja im wystawiam jakby za swoje usługi ( innych faktur nie mam) i sama mogę się rozliczyć. Ten mówił ,że szkolenie jest w skarżysku-kamiennej 3 dniowe, tamten w kwietniu mówił,że szkolenie jest u mnie w mieście 3 dniowe w drugim z ich sklepów. W tym drugim sklepie nie zwalniają często. Małżeństwo tam pracuje. Tamten mówił.że nie wolno zatrudniać rodziny, ten mówił,że można, ale lepiej tego nie robić. Tamten oferował inne wynagrodzenie , ten inne. Każdy ma inne zeznania. Ten z dzisiaj mówił,że mają ogrom chętnych do pracy jako ajent i chyba takiego odzewu się nie spodziewali. Co parę minut przychodzili dziewczyny na rozmowy. Przede mna były po mnie już czekała jedna, może kilka godz te rozmowy trwały. Małe szanse mam na tyle chętnych. A i ważna rzecz, nie pytał się ile mam lat, tylko czy jestem dyspozycyjna w pełni tzn codziennie od 8 rano do 18 i w sobotę od 8 do 13, bo w tych godz ajent codziennie pracuje, bez żadnego wolnego i urlopu. W tych godz szmateks jest otwarty. Dokładnie chodziło mu, czy mam dzieci, bo ktoś kto ma dziecko wg niego nie jest w stanie codziennie w takich godz pracować.
Dodał jeszcze ciekawostkę,że ajent nie może kupować ciuchów w sklepie w którym pracuje. Czyli osoby pracujące w ich szmateksach nie mogą sobie kupować ciuchów w szmateksie , w którym pracują.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 12:37   #84
201609081836
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 180
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Dla mnie tez juz nie, w ogole z UP nie mam nic, oprocz tego, ze musze tam chodzic co jakis czas w sumie nie wiadomo po co. Ofert pracy brak, kursow, czy szkolen tak samo. Meldowac sie jednak trzeba.

Zaczynam lapac dola, bo wysylam i wysylam podania, a tu cisza. Nikt sie do mnie nie odzywa, nawet na rozmowy nie chodze. Mam nadzieje, ze to sie odmieni, bo jak nie to nie wiem co bedzie.

Teraz jeszcze nowi absolwenci wchodza na rynek, ale moze oni bardziej beda okupowac te programy z UP i staze.

ps. przepraszam, za brak polskich liter, ale cos przestawilam na laptopie.
u mnie w pup nic nie prpponuja to piwinno byc jakos sprawiedliwie a nie jeden pup ma j\kase a drugi nie, a zreszta u mnie jak maja to i tak dla swoich, ja tez pomalu mam dosc, co do kiedy sie odzywaja po wyslaniu nigdy chyba mam jakies lewe cv albo niesamowitego pecha bo to niemozliwe zeby nawet na rozmowe mnie nie chcieli oprocz tych kiedys 2 , czy 3 nie pamietam ale to dawno bylo, idzie sie zalamac.
201609081836 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 12:38   #85
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
a ja patrzę na ogłoszenie na pracownika produkcji i na 25wakatów ponad 100chętnych!

zaczynam tracić nadzieję na to, że do października znajdę pracę..
tylko, albo az tyle! niestety smutna prawda.
niestety, ale na stanowiska typu:kasjer-sprzedawca, pracownik produkcji itp. jest zawsze najwiecej chetnych (nie ma duzych wymagan), wiec nie wiem skad w tylu ludziach przekonanie: "nie uda mi sie znalezc pracy w zawodzie, to w ostatecznosci pojde na kase". niestety, ale mozna sie gruuuuubo rozczarowac.
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 13:20   #86
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

a z avivy z rozmowy z tamtego tyg się nie odezwali. Chodziło tylko o wyłudzenie trzech numerów tel, do których ich agnenci mogli by zadzwonić i im próbować coś wcisnąć. Codziennie na stronie miasta , w którym byłam na rozmowie wisi ogłoszenie ,że poszukują ludzi do pracy. zawsze jest wyróżnione to ogłoszenie, na pierwszym miejscu. Nie podają nazwy firmy, ale jest zdjecię Pana w tym ogłoszeniu takie same jak zdjęcia Pana, który pisał do mnie maila, w którym to o to zdjęcie było. Ja wysyłam z info. praca tam była podana nazwa firmy aviva. Oszuści. Dałam się nabrać Straciłam nie potrzebnie 15 zł na bilet.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 13:46   #87
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Dziewczyny robiłyście kiedyś test predyspozycji zawodowych?

Odpwiedziałam na podanie na pracownika biurowego i dostałam do zrobienia taki test. Śmiechu warte naprawdę, zdolności takie, siakie i owakie. Obrazki, kolory, liczenie jakiś pierdól, test osobowości.

Niektórym to się chyba w głowach pomieszało. Żeby to jeszcze było jakieś super stanowisko.


Cytat:
Napisane przez sonnewampire Pokaż wiadomość
u mnie w pup nic nie prpponuja to piwinno byc jakos sprawiedliwie a nie jeden pup ma j\kase a drugi nie, a zreszta u mnie jak maja to i tak dla swoich, ja tez pomalu mam dosc, co do kiedy sie odzywaja po wyslaniu nigdy chyba mam jakies lewe cv albo niesamowitego pecha bo to niemozliwe zeby nawet na rozmowe mnie nie chcieli oprocz tych kiedys 2 , czy 3 nie pamietam ale to dawno bylo, idzie sie zalamac.
U mnie tak samo. Zero zaproszeń na rozmowy. Dziś tylko ten głupi test dostałam i tylko mnie dodatkowo zdołował.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2012-06-26 o 13:50
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 14:03   #88
Linka24
Wtajemniczenie
 
Avatar Linka24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tam, gdzie mi najlepiej;)
Wiadomości: 2 329
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny robiłyście kiedyś test predyspozycji zawodowych?

Odpwiedziałam na podanie na pracownika biurowego i dostałam do zrobienia taki test. Śmiechu warte naprawdę, zdolności takie, siakie i owakie. Obrazki, kolory, liczenie jakiś pierdól, test osobowości.

Niektórym to się chyba w głowach pomieszało. Żeby to jeszcze było jakieś super stanowisko.


:
Ja robilam parę dni temu na sprzedawce w statoilu
Linka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 14:03   #89
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Czy są tutaj bezrobotne dziewczyny z OSTROWCA Św. , do 24 roku życia, bez prawa jazdy? ? BARDZO WAŻNE.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 14:04   #90
jola1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gród Kraka
Wiadomości: 133
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Rozmowa udana, trwała bardzo długo ale myślę, że jest szansa, firma dużo lepsza niż sądziłam. Za około 2 tyg. dadzą znać i jak coś jest jeszcze kolejny etap rozmowy.

W sumie udany tydzień, w piątek na bezrobocie trzeba jechać się zarejestrować i oby pobyt tam nie był zbyt długi, bo pracy mi nie znajdą, kasy na szkolenia ani kursy nie ma dla mnie, w sumie tylko zasiłek skłania mnie do tego by się zarejestrować. Cieszy mnie odejście z obecnej pracy, już czuję, że jednak to ona powodowała, że byłam bardzo nerwowa i przenosiło się to do domu.

Planuję do końca tygodnia zrobić sobie luz poza szukaniem pracy, a potem jeśli nie będę miała dalej pracy, zacząć naukę angielskiego w domu bo już sporo mi się zapomniało, podszkolić excela. Wszystko sama w domu, bo nie mam pieniędzy na kursy, ale kiedyś umiałam w stopniu zaawansowanym więc będzie dużo łatwiej.
jola1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-05 14:57:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:10.