Gwałt - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-23, 22:43   #61
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Gwałt

Upokorzenie u lekarza, na policji, na pogotowiu...

Edytowane przez 201708160922
Czas edycji: 2013-09-23 o 23:05
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 23:21   #62
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Gwałt

Dla mnie najgorsze: "Jest Ci przyjemnie?" (do trzylatki)
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 23:26   #63
macior2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 281
Dot.: Gwałt

Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak chłopak może zgwałcić swoją dziewczynę. Czy te kobiety nie mają oczu? Nie widzą, że wiążą się z idiotą? Nie wierzę, że misiu taki kochany i nagle zamienia się w potwora i gwałci. Po prostu nie wierzę w takie coś. Mam chyba małą wyobraźnie.
macior2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 23:48   #64
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: Gwałt

Cytat:
Napisane przez macior2 Pokaż wiadomość
Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak chłopak może zgwałcić swoją dziewczynę. Czy te kobiety nie mają oczu? Nie widzą, że wiążą się z idiotą? Nie wierzę, że misiu taki kochany i nagle zamienia się w potwora i gwałci. Po prostu nie wierzę w takie coś. Mam chyba małą wyobraźnie.
Masz nie tylko mala wyobraznie (co w tym przypadku nie jest akurat takie zle), ale wrecz zdajesz sie usprawiedliwiac gwalt w sytuacji, gdy kobieta wiaze sie z nieodpowiednim mezczyzna...


A projekt naprawde wspanialy i poruszajacy, podziwiam te kobiety za ich odwage.
__________________
(\__/)
{ ^y^}
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 00:13   #65
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Gwałt

Cytat:
Napisane przez macior2 Pokaż wiadomość
Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak chłopak może zgwałcić swoją dziewczynę. Czy te kobiety nie mają oczu? Nie widzą, że wiążą się z idiotą? Nie wierzę, że misiu taki kochany i nagle zamienia się w potwora i gwałci. Po prostu nie wierzę w takie coś. Mam chyba małą wyobraźnie.
Masz mała świadomość. Nie masz pojęcia czym jest gwałt i przemoc.
Osoby, z podjęciem podobnym do twojego przyczyniają sie do wtórnej wiktymizacji ofiar.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 00:58   #66
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Gwałt

Cytat:
Napisane przez macior2 Pokaż wiadomość
Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak chłopak może zgwałcić swoją dziewczynę. Czy te kobiety nie mają oczu? Nie widzą, że wiążą się z idiotą? Nie wierzę, że misiu taki kochany i nagle zamienia się w potwora i gwałci. Po prostu nie wierzę w takie coś. Mam chyba małą wyobraźnie.
Masz za☠☠☠iście małą wyobraźnię.
Moja koleżanka została niedawno zgwałcona. Przez narzeczonego. Faceta, z którym była równe 7 lat związku. Gość, którego ja znam jeszcze z piaskownicy i nigdy bym nie powiedziała że jest do czegoś takiego zdolny.

Tekst ojca tego chłopaka "młody jest i głupi, ale żeby od razu taką aferę z tego robić? przecież to prawie jego żona, niedługo ślub mieli brać". Ręce opadają na takie podejście niektórych mężczyzn. Matka chłopaka na szczęście normalna.
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 01:24   #67
macior2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 281
Dot.: Gwałt

Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
Masz za☠☠☠iście małą wyobraźnię.
Moja koleżanka została niedawno zgwałcona. Przez narzeczonego. Faceta, z którym była równe 7 lat związku. Gość, którego ja znam jeszcze z piaskownicy i nigdy bym nie powiedziała że jest do czegoś takiego zdolny.

Tekst ojca tego chłopaka "młody jest i głupi, ale żeby od razu taką aferę z tego robić? przecież to prawie jego żona, niedługo ślub mieli brać". Ręce opadają na takie podejście niektórych mężczyzn. Matka chłopaka na szczęście normalna.
I co on na to? Na razie prezentujesz jedną stronę. Przyznał się do tego? Jak to tłumaczył? Dlaczego to zrobił? Mam nadzieję, że dziewczyna od niego uciekła.
macior2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-24, 01:30   #68
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Gwałt

Cytat:
Napisane przez macior2 Pokaż wiadomość
I co on na to? Na razie prezentujesz jedną stronę. Przyznał się do tego? Jak to tłumaczył? Dlaczego to zrobił? Mam nadzieję, że dziewczyna od niego uciekła.
Weś se wygogluj, dlaczego zwyrodnialcy gwałcą.

Ja mam nadzieję, że zrobi wszystko, że dupka usadzić, ale szczerze w to wątpię.

A przy okazji: młody i głupi to może być kociak sikający gdzie popadnie, a nie facet, która stosuje przemoc seksualną.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 02:00   #69
macior2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 281
Dot.: Gwałt

Według mojego skromnego zdania część kobiet wykorzystują aparat prawny związany z gwałtem w celu zemszczenia się na mężczyznach. Jestem za surową karą za gwałt (ochrona kobiet), ale za tym powinny iść zarówno wysokie kary za matactwo (ochrona mężczyzn). Nie jeden przypadek pokazał już zemstę na mężczyźnie w postaci oskarżenia go o gwałt.
macior2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 02:09   #70
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Gwałt

Cytat:
Napisane przez macior2 Pokaż wiadomość
Według mojego skromnego zdania część kobiet wykorzystują aparat prawny związany z gwałtem w celu zemszczenia się na mężczyznach. Jestem za surową karą za gwałt (ochrona kobiet), ale za tym powinny iść zarówno wysokie kary za matactwo (ochrona mężczyzn). Nie jeden przypadek pokazał już zemstę na mężczyźnie w postaci oskarżenia go o gwałt.
Nie znam zbyt wielu takich przypadków. A o różnorakiej przemocy seksualnej przeczytałam wystarczająco dużo, żeby zająć się pomocom ofiarom gwałtu i edukacją seksualną, a nie marginalnymi przypadkami.

Oczywiście, zgadzam się, że takie mataczenie to zło, ale prawdę powiedziawszy, ile mężczyzn zostaje skazanych za wyimaginowany gwałt? Czy przyczyną tego jest tylko kobieta, czy także wadliwy system prawny> A może facet złamas na którym warto się zemścić? Nic nie jest czarno-białe.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 02:28   #71
macior2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 281
Dot.: Gwałt

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
A może facet złamas na którym warto się zemścić?
Retoryka na poziomie zasłużenia sobie na gwałt.

---------- Dopisano o 03:28 ---------- Poprzedni post napisano o 03:26 ----------

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Nie znam zbyt wielu takich przypadków.
To trudno, że nie znasz. Nie jest to żadnym argumentem.
macior2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-24, 05:02   #72
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Dot.: Gwałt

Cytat:
Napisane przez macior2 Pokaż wiadomość
Retoryka na poziomie zasłużenia sobie na gwałt.

---------- Dopisano o 03:28 ---------- Poprzedni post napisano o 03:26 ----------


To trudno, że nie znasz. Nie jest to żadnym argumentem.
Ej, ale Ty przeczytałeś mój post, prawda??

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez 201708160922
Czas edycji: 2013-09-27 o 21:35
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 05:24   #73
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Gwałt

Cytat:
Napisane przez macior2 Pokaż wiadomość
Według mojego skromnego zdania część kobiet wykorzystują aparat prawny związany z gwałtem w celu zemszczenia się na mężczyznach. Jestem za surową karą za gwałt (ochrona kobiet), ale za tym powinny iść zarówno wysokie kary za matactwo (ochrona mężczyzn). Nie jeden przypadek pokazał już zemstę na mężczyźnie w postaci oskarżenia go o gwałt.
Macior, ja nie wiem, czy wiele kobiet poddałoby się naznaczeniu społecznemu ( "pewnie go sprowokowała, sama jest sobie winna") tylko dlatego by zemscić się na nielubianym facecie. Czym innym jest oskarżenie o molestowanie czy mobbing a czym innym o gwałt. Są inne, bardzoiej wyrafinowane formy zemsty, bez naruszania prawa. Życie to nie seans sądowy u sędzi Anny Marii Wesołowskiej. I zauważ, że nawet w tej mydlanej operze kobiety niechętnie przyznają się do tego, że zostały zgwałcone i za każdym razem jest to dla nich trauma, takie publiczne wyznanie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 06:41   #74
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Gwałt

Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
Masz za☠☠☠iście małą wyobraźnię.
Moja koleżanka została niedawno zgwałcona. Przez narzeczonego. Faceta, z którym była równe 7 lat związku. Gość, którego ja znam jeszcze z piaskownicy i nigdy bym nie powiedziała że jest do czegoś takiego zdolny.

Tekst ojca tego chłopaka "młody jest i głupi, ale żeby od razu taką aferę z tego robić? przecież to prawie jego żona, niedługo ślub mieli brać". Ręce opadają na takie podejście niektórych mężczyzn. Matka chłopaka na szczęście normalna.
Jestem w szoku.
W tym temacie: znam faceta - ch*j złamany, pijak, itp., jednak nie spodziewałabym się po nim gwałtu, jego żona też nie. A jednak to zrobił. Po prostu - takich rzeczy się nie spodziewa, bo wydaje Ci się, że ludzie mają jakąś granicę.

---------- Dopisano o 07:41 ---------- Poprzedni post napisano o 07:39 ----------

Cytat:
Napisane przez macior2 Pokaż wiadomość
Według mojego skromnego zdania część kobiet wykorzystują aparat prawny związany z gwałtem w celu zemszczenia się na mężczyznach. Jestem za surową karą za gwałt (ochrona kobiet), ale za tym powinny iść zarówno wysokie kary za matactwo (ochrona mężczyzn). Nie jeden przypadek pokazał już zemstę na mężczyźnie w postaci oskarżenia go o gwałt.
Takie coś nie jest nagminne, a pomówienia zdarzają się w przypadku każdego przestępstwa.
Zresztą, wydaje mi się, że to wina złego działania systemu prawnego, bo to winę, a nie niewinność trzeba udowodnić.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2013-09-24 o 06:45
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 07:32   #75
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Gwałt

Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
Masz za☠☠☠iście małą wyobraźnię.
Moja koleżanka została niedawno zgwałcona. Przez narzeczonego. Faceta, z którym była równe 7 lat związku. Gość, którego ja znam jeszcze z piaskownicy i nigdy bym nie powiedziała że jest do czegoś takiego zdolny.

Tekst ojca tego chłopaka "młody jest i głupi, ale żeby od razu taką aferę z tego robić? przecież to prawie jego żona, niedługo ślub mieli brać". Ręce opadają na takie podejście niektórych mężczyzn. Matka chłopaka na szczęście normalna.
Postawa ojca sprawcy- masakryczna.

Cytat:
Napisane przez macior2 Pokaż wiadomość
I co on na to? Na razie prezentujesz jedną stronę. Przyznał się do tego? Jak to tłumaczył? Dlaczego to zrobił? Mam nadzieję, że dziewczyna od niego uciekła.
Jakie znaczenie ma i co wnosi tłumaczenie sprawcy?


Cytat:
Napisane przez macior2 Pokaż wiadomość
Według mojego skromnego zdania część kobiet wykorzystują aparat prawny związany z gwałtem w celu zemszczenia się na mężczyznach. Jestem za surową karą za gwałt (ochrona kobiet), ale za tym powinny iść zarówno wysokie kary za matactwo (ochrona mężczyzn). Nie jeden przypadek pokazał już zemstę na mężczyźnie w postaci oskarżenia go o gwałt.
Wg mojego skromnego zdania większość gwalcicieli nie jest pociągnięta do odpowiedzialności. Ten wątekto nie sąd, gdzie się rozpatruje czy dane zdarzenie miało miejsce; watek jest poświęcony ofiarom, które przeżyły. Tak trudno to zrozumieć?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 08:04   #76
Harry Hole
Raczkowanie
 
Avatar Harry Hole
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: tam, gdzie fiordy z ręki jedzą
Wiadomości: 207
Dot.: Gwałt

Najbardziej przeraziło mnie zdjęcie kobiety, której oprawca zagroził, że zabije jej mamę jeśli coś powie. Może dlatego, że mam małe dziecko i wiem, jak dużo on mógłby znieść po takich slowach.
__________________
Jak zwykle było niezwykle.

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
"kocha się za nic" w odniesieniu do jakiś daremnych facecików: cwanych w sprawie kasy, małych tyranów, pijusów, zdradzaczo-ruchaczy pospolitych itp. - jest więcej niż śmieszne, jest ... żałosne.
Harry Hole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 09:38   #77
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Gwałt

Obcinałabym jaja...tępym nożem każdemu gałcicielowi. A potem zamykała w celi z kilkoma takimi, dla ktorych nie ma znaczenia, w co włożą.

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Każdy facet, który zgwałcił, zasługuje na zemstę.
A czemu to robią? Bo uważają, że kobieta jest do wzięcia, a jak nie daje, to można wziąć siłą. I jeszcze powinna być zadowolona, że jej chciał.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 09:42   #78
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Gwałt

Cytat:
Napisane przez macior2 Pokaż wiadomość
I co on na to? Narazie prezentujesz jedną stronę. Przyznał się do tego? Jak to tłumaczył? Dlaczego to zrobił? Mam nadzieję, że dziewczyna od niego uciekła.
Ze byl pijany i myslal ze ona chce w pupe

Ma już sprawe załozoną.
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 10:31   #79
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Gwałt

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Poruszył mnie dziś projekt tej młodej Amerykanki i wzruszyła odwaga tych kobiet, które przypomniały sobie teksty, które WTEDY usłyszały (ale zobaczycie tak też potworne teksty rodzin, jak i wspaniały tekst męża, któremu kiedyś żonę zgwałcono).
Zobaczcie, jakie te kobiety są niesamowite:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...ml#BoxSlotIIMT

I uświadamia to, ze taką ofiarą może zostać każda z nas.
Widziałam to kilka dni temu. Niesamowicie poruszające.

Dla mnie gwałt jest jedną z najohydniejszych zbrodni. Już prędzej zrozumiem niektóre przypadki zabójstw, np. w przypływie złości, afekcie, zdradzony mąż jest w szoku - zabija żonę i jej kochanka, itp. Ale nie jestem w stanie zrozumieć gwałtu. Jest wyrazem totalnego braku szacunku do tej osoby, wręcz odczłowieczenia jej. Nie umiem sobie wyobrazić, że ci faceci po prostu uważają, że mogą to zrobić, naruszyć czyjąś intymność, nietykalność, "skorzystać" z ciała.

Myślę, że jako społeczeństwo powinniśmy większą wagę przykładać do uczenia chłopców, że nie wolno, niż uczenia dziewczynek ostrożności. Oczywiście trzeba być ostrożnym. Ale musimy pamiętać, że chodzenie ciemnym lasem nocą w krótkiej sukience to tylko głupota, nieostrożność, a gwałt - obrzydliwe przestępstwo.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-24, 10:47   #80
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Gwałt

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Widziałam to kilka dni temu. Niesamowicie poruszające.

Dla mnie gwałt jest jedną z najohydniejszych zbrodni. Już prędzej zrozumiem niektóre przypadki zabójstw, np. w przypływie złości, afekcie, zdradzony mąż jest w szoku - zabija żonę i jej kochanka, itp. Ale nie jestem w stanie zrozumieć gwałtu. Jest wyrazem totalnego braku szacunku do tej osoby, wręcz odczłowieczenia jej. Nie umiem sobie wyobrazić, że ci faceci po prostu uważają, że mogą to zrobić, naruszyć czyjąś intymność, nietykalność, "skorzystać" z ciała.

Myślę, że jako społeczeństwo powinniśmy większą wagę przykładać do uczenia chłopców, że nie wolno, niż uczenia dziewczynek ostrożności. Oczywiście trzeba być ostrożnym. Ale musimy pamiętać, że chodzenie ciemnym lasem nocą w krótkiej sukience to tylko głupota, nieostrożność, a gwałt - obrzydliwe przestępstwo.
Tylko, że wszędzie sie trąbi o tym, że gwałt jest zły. Jaką falę oburzenia wywołują przypadki z Indii, szkoda że jednocześnie trafiają się debile, którzy potrafili powiedzieć choćby o tej dziewczynie zgwałconej w Warszawie w Lesie Kabackim że się prosiła o zgwałcenie.

Moje dziecko od małego będzie chodziło na sztuki walki. Chcę mieć chociaż trochę spokoju, że w razie czego się obroni- czy to przed gwałtem czy pobiciem.
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 11:12   #81
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Dot.: Gwałt

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Obcinałabym jaja...tępym nożem każdemu gałcicielowi. A potem zamykała w celi z kilkoma takimi, dla ktorych nie ma znaczenia, w co włożą.

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Każdy facet, który zgwałcił, zasługuje na zemstę.
A czemu to robią? Bo uważają, że kobieta jest do wzięcia, a jak nie daje, to można wziąć siłą. I jeszcze powinna być zadowolona, że jej chciał.
Znowu nawiaze do watku o marszu szmat. Byly tam osoby, ktore twierdzily, ze osoby z takimi pogladami niczym nie roznia sie od sprawcy.





Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
Ze byl pijany i myslal ze ona chce w pupe

Ma już sprawe załozoną.
Brawo


Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Widziałam to kilka dni temu. Niesamowicie poruszające.

Dla mnie gwałt jest jedną z najohydniejszych zbrodni. Już prędzej zrozumiem niektóre przypadki zabójstw, np. w przypływie złości, afekcie, zdradzony mąż jest w szoku - zabija żonę i jej kochanka, itp. Ale nie jestem w stanie zrozumieć gwałtu. Jest wyrazem totalnego braku szacunku do tej osoby, wręcz odczłowieczenia jej. Nie umiem sobie wyobrazić, że ci faceci po prostu uważają, że mogą to zrobić, naruszyć czyjąś intymność, nietykalność, "skorzystać" z ciała.

Myślę, że jako społeczeństwo powinniśmy większą wagę przykładać do uczenia chłopców, że nie wolno, niż uczenia dziewczynek ostrożności. Oczywiście trzeba być ostrożnym. Ale musimy pamiętać, że chodzenie ciemnym lasem nocą w krótkiej sukience to tylko głupota, nieostrożność, a gwałt - obrzydliwe przestępstwo.
Zgadzam sie. Edukacja seksualna w tym zakresie lezy i kwiczy. Mowi sie dziewczynom, zeby nie pily drinkow od nieznajomych, ale facetom nie tlucze sie do glowy, ze cialo to nie rzecz. Stygmatyzuje sie ofiary, ktore nosza w sobie poczucie winy. Ja staralabym sie tez wiecej mowic o postepowaniu w przypadku gwaltu - co wtedy robic, do kogo sie udac. I tlumaczyc, dlaczego warto to zglosic.


Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
Tylko, że wszędzie sie trąbi o tym, że gwałt jest zły. Jaką falę oburzenia wywołują przypadki z Indii, szkoda że jednocześnie trafiają się debile, którzy potrafili powiedzieć choćby o tej dziewczynie zgwałconej w Warszawie w Lesie Kabackim że się prosiła o zgwałcenie.

Moje dziecko od małego będzie chodziło na sztuki walki. Chcę mieć chociaż trochę spokoju, że w razie czego się obroni- czy to przed gwałtem czy pobiciem.
Moj TZ tez mowi, ze jak tylko dziecko dorosnie do wieku, w ktorym bedzie moglo cwiczyc, to bedzie chodzilo na treningi. Czy to mu sie bedze podobalo czy nie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 11:19   #82
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Gwałt

W tym roku chyba został przegłosowany projekt ustawy mówiącej o tym, że gwałt będzie traktowany jako przestępstwo ścigane z urzędu? Czy ktoś zna szczegóły?
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 12:03   #83
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 559
Dot.: Gwałt

Przejrzałam parę stron tych zdjęć i najbardziej mnie zaskakują komentarze osób, które powinny być wsparciem dla pokrzywdzonej- Gdybyś była moją córką to bym cię zabiła- od policjantki, żeby przestała zgrywać ofiarę- od siostry. Ciężko jest mi wyobrazić sobie co czuję taka osoba, która otworzyła się przed kimś i dostała taką odpowiedź.
A najbardziej zapadło mi w pamięć zdjęcie na którym było napisane " nie pamiętam co mówił, byłam wtedy bobasem" czy coś w ten deseń, okropieństwo.
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 12:26   #84
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Gwałt

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
W tym roku chyba został przegłosowany projekt ustawy mówiącej o tym, że gwałt będzie traktowany jako przestępstwo ścigane z urzędu? Czy ktoś zna szczegóły?
Tak, przestępstwo zgwałcenia ma być ścigane z urzędu. Zmiana ma wejść w życie w styczniu 2014 roku.

Nie wiem czy to coś pomoże, moim zdaniem nieszczególnie. To wbrew pozorom nie są proste sprawy, choć tak mogłoby się wydawać. Nie można skazać kogokolwiek za to że ktoś stwierdził, że przez tę osobę został zgwałcony. Na to potrzeba dowodów, a w momencie gdy ofiara zamiast lecieć od razu do lekarza biegnie pierwsze co pod prysznic a potem zwleka z zawiadomieniem policji/prokuratora...no wiadomo...

Myślę, że mało jest kobiet które chcą przechodzić przez całą procedurę, one po prostu wolą zapomnieć o tym co je spotkało a nie opowiadac o tym obcym dla nich ludziom, godzić się na badania i ponownie wracać myślami do tak traumatycznych wydarzeń
__________________


Edytowane przez _Marta_M_
Czas edycji: 2013-09-24 o 12:28
_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 12:41   #85
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Gwałt

macior ma banana!
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 13:11   #86
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Dot.: Gwałt

Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
Tak, przestępstwo zgwałcenia ma być ścigane z urzędu. Zmiana ma wejść w życie w styczniu 2014 roku.

Nie wiem czy to coś pomoże, moim zdaniem nieszczególnie. To wbrew pozorom nie są proste sprawy, choć tak mogłoby się wydawać. Nie można skazać kogokolwiek za to że ktoś stwierdził, że przez tę osobę został zgwałcony. Na to potrzeba dowodów, a w momencie gdy ofiara zamiast lecieć od razu do lekarza biegnie pierwsze co pod prysznic a potem zwleka z zawiadomieniem policji/prokuratora...no wiadomo...

Myślę, że mało jest kobiet które chcą przechodzić przez całą procedurę, one po prostu wolą zapomnieć o tym co je spotkało a nie opowiadac o tym obcym dla nich ludziom, godzić się na badania i ponownie wracać myślami do tak traumatycznych wydarzeń
Samo opowiadanie nie byloby az tak straszne, gdyby ludzie majacy sie tym zajmowac byli na to przygotowani. Zeby kobieta nie slyszala:
Lekarz: niech pani sobie przypomni, moze pani sama tego chciala, po alkoholu robi sie rozne rzeczy
Lekarz: na podstawie badania (ginekologicznego) nie moge stwierdzic, czy zostala pani zgwalcona
Lekarz: (wypisujac recepte na escapelle) my tu jestesmy od tego, zeby leczyc, a nie zabijac
Policjant: wie pani, gwalt trudno udowodnic, sprawa bedzie sie dlugho ciagnela, jest pani pewna, ze chce pani wniesc oskarzenie? Jak pani zlozy, to juz pani nie bedzie mogla wycofac.

No i skladanie zeznan w obecnosci oskarzonego (pomimo skladania zeznania wczesniej).

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez 201708160922
Czas edycji: 2013-09-24 o 13:35
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 13:16   #87
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Gwałt

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
macior ma banana!
lama też ma i się nie chwali
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 21:17   #88
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Gwałt

Też mi się podoba: bardzo przewrotna kampania: "Gwałt to twoja wina kobieto"- pokłosie fali gwałtów na kobietach w Indiach:
http://www.tvn24.pl/kobieto-gwalt-to...,357216,s.html
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 21:23   #89
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Gwałt

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Też mi się podoba: bardzo przewrotna kampania: "Gwałt to twoja wina kobieto"- pokłosie fali gwałtów na kobietach w Indiach:
http://www.tvn24.pl/kobieto-gwalt-to...,357216,s.html

Bardzo dobry, dosadny filmik
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 21:46   #90
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Gwałt

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
macior ma banana!
Nuuuda będzie bez niego
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.