Nie umiem się ubrać - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-18, 19:41   #61
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Nie umiem się ubrać

Cytat:
Napisane przez oko_kocie Pokaż wiadomość
No ok ale to ma być użytkowe jednak a nie teoretyczne - skoro na co dzień maluję się w dany sposób to chyba powinnam wiedzieć jakie kolory pasują mi gdy mam makijaż? Ja przynajmniej tak podchodzę do tego. Np. u mnie ten sam czarny golf - gdy się umaluję wyglądam fajnie, a gdy jestem sauté - niekoniecznie. I nie jest to kwestia tego, jak postrzegam siebie bez makijażu.

A co do kolorów skrajnie niewłaściwych to racja - ja jestem ciemną jesienią i w czymkolwiek pastelowym wyglądam źle. W zimnych kolorach też wyglądam kiepsko, jakbym chora była
Ja właśnie tak samo się zastanawiam. Po co mam dobierać ubrania do cery bez makijażu jeśli chodzę w makijażu. Dobiorę do cery bez makijażu, potem nałożę make up i już nie będzie pasować.



Niby się mówi, że mało komu czarny pasuje, a ja najwięcej komentarzy dostaję, gdy jestem na czarno ubrana


Ogólnie to ten temat mnie mocno przerasta, za dużo tego wszytskiego. Nie widzę żadnej różnicy, gdy przykładam do twarzy różne kolory. Porzuciłam próbę znalezienia typu. Nie wiedziałam jednak, że są ludzie którzy się tym zajmują"za pieniądze".
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-18, 19:57   #62
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Nie umiem się ubrać

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Ja właśnie tak samo się zastanawiam. Po co mam dobierać ubrania do cery bez makijażu jeśli chodzę w makijażu. Dobiorę do cery bez makijażu, potem nałożę make up i już nie będzie pasować.
Jeśli to "twój" kolor, to będzie. No chyba, że masz źle dobrany podkład, inny niż kolor twojej cery.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-18, 20:13   #63
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Nie umiem się ubrać

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Ja właśnie tak samo się zastanawiam. Po co mam dobierać ubrania do cery bez makijażu jeśli chodzę w makijażu. Dobiorę do cery bez makijażu, potem nałożę make up i już nie będzie pasować.
Tez mi się tak wydawało, ale zobaczylam, ze dziewczyny po zdjeciach typuja podobne rzeczy - niezaleznie od tego, czy jestem zrobiona, czy rozmemłana po chorobie i prosto z łóżka.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-18, 20:17   #64
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie umiem się ubrać

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Ja właśnie tak samo się zastanawiam. Po co mam dobierać ubrania do cery bez makijażu jeśli chodzę w makijażu. Dobiorę do cery bez makijażu, potem nałożę make up i już nie będzie pasować.
[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88147261]Jeśli to "twój" kolor, to będzie. No chyba, że masz źle dobrany podkład, inny niż kolor twojej cery.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Dokładnie tak to działa.


Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Niby się mówi, że mało komu czarny pasuje, a ja najwięcej komentarzy dostaję, gdy jestem na czarno ubrana


Ogólnie to ten temat mnie mocno przerasta, za dużo tego wszytskiego. Nie widzę żadnej różnicy, gdy przykładam do twarzy różne kolory. Porzuciłam próbę znalezienia typu. Nie wiedziałam jednak, że są ludzie którzy się tym zajmują"za pieniądze".
Może jesteś typem, któremu pasuje czerń. Kwestia jeszcze, jaka to była czerń, bo czerń także może mieć różne odcienie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-18, 20:19   #65
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Nie umiem się ubrać

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88147261]Jeśli to "twój" kolor, to będzie. No chyba, że masz źle dobrany podkład, inny niż kolor twojej cery.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Tez mi się tak wydawało, ale zobaczylam, ze dziewczyny po zdjeciach typuja podobne rzeczy - niezaleznie od tego, czy jestem zrobiona, czy rozmemłana po chorobie i prosto z łóżka.
Może macie rację. Dla mnie ten temat jest tak obszerny, że się pogubiłam i odpuściłam. Za dużo tego, za dużo możliwości

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dokładnie tak to działa.









Może jesteś typem, któremu pasuje czerń. Kwestia jeszcze, jaka to była czerń, bo czerń także może mieć różne odcienie.
Czerń różna? To nie dla mnie

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-18, 20:19   #66
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Nie umiem się ubrać

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Ja właśnie tak samo się zastanawiam. Po co mam dobierać ubrania do cery bez makijażu jeśli chodzę w makijażu. Dobiorę do cery bez makijażu, potem nałożę make up i już nie będzie pasować.



Niby się mówi, że mało komu czarny pasuje, a ja najwięcej komentarzy dostaję, gdy jestem na czarno ubrana
No ale generalnie makijaż też dobiera się do typu urody, masz w nim wyglądać jak lepsza wersja siebie więc jeśli pasuje Ci czarny kolor, to po podkreśleniu urody makijażem będzie Ci w nim jeszcze lepiej. Ja np. źle wyglądam w jaskrawych kolorach, choćbym nie wiem jak wymalowana była czy w jakichś ciemnych szminkach typu fiolet itp., bo zwyczajnie mój typ urody się z nimi nie lubi.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-18, 20:23   #67
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie umiem się ubrać

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Może macie rację. Dla mnie ten temat jest tak obszerny, że się pogubiłam i odpuściłam. Za dużo tego, za dużo możliwości

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
No nie jest to łatwe zagadnienie do ogarnięcia w jeden wieczór. Trzeba też mieć ochotę na taką zabawę, inaczej można się szybko zniechęcić. Jednak z reguły większość osób jakiś tam punkt wyjścia do takich poszukiwań ma tzn. potrafi wskazać przynajmniej jeden kolor, w jakim jest jej dobrze oraz kolor(y), w których jest jej źle, a to już coś tam pozwala zawęzić. To samo z makijażem, zwłaszcza szminki dają tutaj pewne pojęcie o tym, jak duże natężenie koloru czy ciemność/jasność jest niekorzystne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-18, 20:26   #68
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Nie umiem się ubrać

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Czerń różna? To nie dla mnie

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Podobno absolutna czerń nie występuje w naturze Może być lekko złamana innym kolorem i przez to być chłodniejsza lub cieplejsza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-18, 20:27   #69
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Nie umiem się ubrać

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88147324]Podobno absolutna czerń nie występuje w naturze Może być lekko złamana innym kolorem i przez to być chłodniejsza lub cieplejsza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Biały to rozumiem, że może być różny, ale czarny znam tylko: czarny i czarny wyblakły



Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-18, 20:29   #70
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie umiem się ubrać

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Czerń różna? To nie dla mnie

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Prosty przykład to tusze do rzęs. Typowa czerń nie jest korzystna dla wielu typów, dlatego istnieją wersje black/brown i u osób źle znoszących czerń wygląda to o wiele lepiej. U mnie czarny tusz podbija zmęczenie oka.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
No ale generalnie makijaż też dobiera się do typu urody, masz w nim wyglądać jak lepsza wersja siebie więc jeśli pasuje Ci czarny kolor, to po podkreśleniu urody makijażem będzie Ci w nim jeszcze lepiej. Ja np. źle wyglądam w jaskrawych kolorach, choćbym nie wiem jak wymalowana była czy w jakichś ciemnych szminkach typu fiolet itp., bo zwyczajnie mój typ urody się z nimi nie lubi.
Ja podobnie. Wszelkie modne ostatnio bakłażany, brązo-borda wyglądają na mnie fatalnie. Tym samym bez namysłu mogłam wyeliminować u siebie ciemną jesień i ciemną zimę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-18, 20:32   #71
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Nie umiem się ubrać

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No nie jest to łatwe zagadnienie do ogarnięcia w jeden wieczór. Trzeba też mieć ochotę na taką zabawę, inaczej można się szybko zniechęcić. Jednak z reguły większość osób jakiś tam punkt wyjścia do takich poszukiwań ma tzn. potrafi wskazać przynajmniej jeden kolor, w jakim jest jej dobrze oraz kolor(y), w których jest jej źle, a to już coś tam pozwala zawęzić. To samo z makijażem, zwłaszcza szminki dają tutaj pewne pojęcie o tym, jak duże natężenie koloru czy ciemność/jasność jest niekorzystne.
No właśnie, jak już mowa o makijażu, to ja aż się kiedyś przeraziłam po wyprobowaniu chłodnej fioletowej szminki, wyglądałam jak w ostatnim stadium jakiejś choroby Podobnie chłodne róże mi nie służą, i bardzo jasne szminki - po prostu widać, że coś tu nie gra. Za to szminki w kolorach zbliżających się do ciepłych brązów, czy mające nuty pomarańczowego wyglądają o wiele lepiej. Niektóre rzeczy widać gołym okiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-18, 21:20   #72
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Nie umiem się ubrać

Ja z uporem godnym lepszej sprawy używałam jasnych różów, łososi, ogólnie nudziaków, w których moje dość szerokie usta wyglądały jak dwie bezkształtne parówy doklejone do twarzy
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-19, 07:17   #73
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Nie umiem się ubrać

Chimay, czy mogę Ci wysłać zdjęcie na priv, żebyś mi podpowiedziała "w czym mnie widzisz"? Czy sobie nie życzysz?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-19, 09:34   #74
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie umiem się ubrać

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Chimay, czy mogę Ci wysłać zdjęcie na priv, żebyś mi podpowiedziała "w czym mnie widzisz"? Czy sobie nie życzysz?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Możesz, a jeszcze bardziej polecam wątek na temat analizy ciuchowej i kolorystycznej KLIK. Na potrzeby uczestniczek wątku istnieje zamknięty album, jeśli chcesz to możesz wrzucić do niego zdjęcia i dostaniesz opinie od kilku osób.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-19, 10:01   #75
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Nie umiem się ubrać

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Możesz, a jeszcze bardziej polecam wątek na temat analizy ciuchowej i kolorystycznej KLIK. Na potrzeby uczestniczek wątku istnieje zamknięty album, jeśli chcesz to możesz wrzucić do niego zdjęcia i dostaniesz opinie od kilku osób.
O widzisz, dzięki

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-19, 17:33   #76
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Nie umiem się ubrać

z wygodnych i seksownych zamiast tylko legginsów i bluz polecałabym obcisłe sukienki (dzianinowe np.; w chłodnym okresie do czarnych rajstop i botków), mogą być też obcisłe górą, rozkloszowane dołem, ale skoro masz problem wg Ciebie ze zbyt małym biustem to raczej może nie być dla Ciebie


coś w ten desen

https://monboutique.pl/userdata/publ...430_082931.jpg

https://assets.polka-butik.pl/thumbs...polka-3669.jpg


https://cdn.shoplo.com/0986/products...sukienka-1.jpg
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-19, 17:39   #77
oko_kocie
Raczkowanie
 
Avatar oko_kocie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 397
Dot.: Nie umiem się ubrać

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
No ale generalnie makijaż też dobiera się do typu urody, masz w nim wyglądać jak lepsza wersja siebie więc jeśli pasuje Ci czarny kolor, to po podkreśleniu urody makijażem będzie Ci w nim jeszcze lepiej. Ja np. źle wyglądam w jaskrawych kolorach, choćbym nie wiem jak wymalowana była czy w jakichś ciemnych szminkach typu fiolet itp., bo zwyczajnie mój typ urody się z nimi nie lubi.
Ja w jaskrawych też źle wyglądam ale jak do takiej koszuli dorzucę garnitur w "moich kolorach" to spoko. Tyle, że już dawno pozbyłam się ciuchów, które MUSZĘ zestawić z czymś innym żeby je ograć. Nie ukrywam, że kosztowało mnie to sporo czasu
oko_kocie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-19 18:39:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.