Baby są jakieś inne - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-17, 11:14   #61
rybkad
Zadomowienie
 
Avatar rybkad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 228
GG do rybkad
Dot.: Baby są jakieś inne

Ten film przekonał mnie ostatecznie, że szkoda kasy na polskie filmy.
Kompletne dno.Swoją drogą zastanawiające, publiczność śmiała się w momentach kiedy padały słowa k....wa i ch..j oraz przy żartach fizjologicznych. Żałosne. Dla mnie to gwóźdź do trumny polskiego kina.
rybkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 11:37   #62
malutka20068
Zadomowienie
 
Avatar malutka20068
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 118
Dot.: Baby są jakieś inne

Cytat:
Napisane przez Ayrine Pokaż wiadomość
tak offtopując trochę, pamiętam, jak oglądałam z rodzicami "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" - oni co scena, to śmiech, a ja aż nie wiedziałam co powiedzieć, bo cały film był dla mnie smutny i przygnębiający. dobry, ale przygnębiający. cieszę się, że nie jestem w swojej opinii sama i czekam na więcej recenzji "Baby są jakieś inne"
Jak dla mnie film "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" właściwie wcale nie był śmieszny, był smutny i przygnębiający. Chętnie do niego wrócę i obejrzę jeszcze aby odświeżyć pamięć i pokusić o dłuższą recenzje.

Cytat:
Napisane przez Nicponianka Pokaż wiadomość
Plus fakt, że oni gadają o tym jak zachowują się kobiety, a sami w niektórych sytuacjach zachowują się podobnie
Wow.


Byłam w kinie na filmie. Podczas seansu miałam nieco mieszane uczucia, było bardzo dużo ludzi na seansie, miejsca niezbyt komfortowe nam się trafiły (mi to nie przeszkadzało ale TŻ narzekał i wkurzał) jednak najgorsze były ciągłe głośne śmiechy na widowni- ja rozumiem film był dosyć śmieszny, jednak często przez to nie można było usłyszeć dokładnych dialogów. Ale to w sumie ma niewiele wspólnego z opinią na temat filmu przecież.

Film wg. mnie bardzo dobry. Nie rozumiem osób, które piszą że nudne, że cały czas akcja się toczy w samochodzie, że wulgaryzmy....
Ktoś kto oglądał poprzednie filmy Koterskiego chyba właśnie tego się powinien spodziewać?? Nie rozumiem skąd te rozczarowania?
Co do wulgaryzmów- standard czyż nie? ja się nie poczułam obrażona, wolę takiego słownictwa słuchać w kinie niż na ulicy. Koterski w filmie pewne rzeczy nazywa po imieniu, nie owija w bawełnę, powoduje to pewnego rodzaju niesmak ale o to chodzi że to ma nie być "potrzeba fizjologiczna" a właśnie "sranie".
Jeżeli ktoś nadal uważa, że jest to tylko i wyłącznie komedia wyśmiewająca się z kobiet to polecam obejrzeć film raz jeszcze. Jeżeli ktoś szuka niezapomnianych wrażeń i efektów to polecam nie oglądać wcale a jeżeli już to może Avatar w 3d.

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
to prawda to był jeden z lepszych odcinków ostatnich czasów właśnie dzięki niemu
Adam Woronowicz. Sam wspominał w pewnym programie, że jest niezbyt rozpoznawalny
malutka20068 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 12:29   #63
Miikunia21
Zadomowienie
 
Avatar Miikunia21
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Baby są jakieś inne

Osobiście nie byłam na tym w kinie , ale byli moi rodzice,stwierdzili,że to najgoszy film jaki kiedykolwiek widzieli , scena odgrywa się prawie cały czas w samochodzie,dwóch facetów rozmawia i tyle.
Połowa ludzi z sali kinowej w połowie filmu wyszła więc ja się na pewno nie wybieram na ten film .
__________________

Miikunia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 20:40   #64
dakota123
Raczkowanie
 
Avatar dakota123
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 53
Dot.: Baby są jakieś inne

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
to prawda to był jeden z lepszych odcinków ostatnich czasów właśnie dzięki niemu
i właśnie dzięki niemu idę do kina, jestem strasznie ciekawa jak Woronowicz wypadł w roli Miauczyńskiego
__________________
--->>>moje ciacho <<<---
dakota123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 10:04   #65
Kenworth
Raczkowanie
 
Avatar Kenworth
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 48
GG do Kenworth
Dot.: Baby są jakieś inne

Nie da się ukryć, że ten film jest bardzo specyficzny - zarówno w kontekście strony technicznej jak i fabularnej. Przyznam, że decydując się akurat ta ten seans sądziłem, że będę mieć do czynienia z czymś w stylu "Testosteron" czy innym gniotem. Rozczarowałem się bardzo pozytywnie.

"Baby są jakieś inne" mocno mnie zaskoczył. Okazało się bowiem, że przy nikłych nakładach finansowych (do budżetu takiego "Titanica" rzeczonej produkcji raczej daleko) można stworzyć faktycznie dobry film, film, który strzela odbiorcy prosto w pysk niemal wszystkimi niuansami, jakie targają ogólnie pojętymi stosunkami damsko męskimi. Oczywiście wszystko jest ukazane tylko z jednej, tej męskiej, perspektywy. Jednak wielką ignorancją i uproszczeniem byłoby okrzyknięcie tej produkcji mianem szowinistycznej, antykobiecej nawały. Podobnie zresztą jak i uznanie owego za mowę końcową męskiego obrońcy w procesie wojny obojga płci.

Koterski tworzy oryginalne kino. Przecież nie każdemu musi się podobać twórczość np. Polańskiego czy Lynch'a. Jednak nie da się ukryć, że kino powyższych osobowości nie jest totalnie wyprane z refleksyjności. I o to właśnie chodzi. Ich filmy zawsze dają do myślenia, nie pozostawiają pustki w głowie i nie toną w worze pełnym kinematograficznych szmir, które nasza pamięć wymazuje ledwie po tygodniu.
A to, że w "Babach..." jest masa wulgaryzmów... Myślę, że nasza polska "łacina" ważkim sprawom poruszanym przez dwójkę bohaterów, dodała większej ekspresji i dobitności. Bez tych wszystkich bluzgów byłoby za grzecznie a tym samym sztucznie. Poza tym błędem jest postrzeganie ostatnich filmów Koterskiego jako komedii. W gruncie rzeczy nie ma tam, nomen omen, nic śmiesznego.

Film mi się bardzo spodobał. Jednak nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak "Wszyscy jesteśmy Chrystusami".
Mam nadzieję, że doczekam się drugiej strony medalu czyli "Faceci są jacyś dziwni".
__________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Kenworth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:31.