Ostrogi piętowe - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-14, 16:25   #61
110k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Dot.: Ostrogi piętowe

Do hani63 .Przez równo 3 tygodnie wcierałam świeżą urynę w piętę.Na noc owijałam ją bandażem i polewałam żeby cały czas była wilgotna. Na to nakładałam torebkę foliową.Wcieranie to podstawa!!! Przy okazji wyleczyłam sobie zrogowaciały naskórek na pięcie. Przepraszam że wcześniej nie odpisałam ,ale mój kmput er był w naprawie.Aha jak już zaczniesz wcierać to nie przerywaj .Systematyczność jast równie ważna jak '' lekarstwo''
110k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 17:19   #62
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Ostrogi piętowe

z doświadczeń mojej mamy i mojego przyszłego teścia wynika, że krioteriapia, ultradźwięki itp zabiegi efektównie przynoszą. za to mogę potwierdzić, że igły groszowe (albo żyletki - jak kto woli) z octem działają maja mam tak wyleczyła ostrogi 2lata temu i do tej pory to nie wróiło. mój teść dalej się męczy, bo on w takie 'cuda' nie wierzy
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 07:59   #63
pigwa8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: Ostrogi piętowe

Właśnie znalazłam to forum. A czułam się bardzo osamotniona (mimo obecności ostrogi), bo nikt z moich znajomych nie skarży się na to - mamy dopiero po 50 lat! Teraz czekam na ultradźwięki i zaraz polecę po sodę, żyletki, ocet i terpentynę. Uryna jakoś sie znajdzie. Ojej, od czego by tu zacząć?!
pigwa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 21:43   #64
magoch88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: Ostrogi piętowe

Cześć.Cieszę się,że jesteście kopalnią wiadomości na temat o którym,jeszcze niedawno niewiele wiedziałam,bo mnie nie dotyczył. Niestety od pewnego czasu cierpie niemiłosiernie,a tydzień temu potwierdziło sie to na Rtg stóp.Tak,mam te pioruński ostrogi,ale chyba nie zacznę się leczyć medycznymi sposobami,bo to nie ma sensu.Zacznę od tej mikstury z żyletek i octu.Dzieki,że jesteście,bo wreszcie ktoś rozumie jak to boli.Pozdrawiam wszystkich.
magoch88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 11:18   #65
rafal50003
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: Ostrogi piętowe

Czy osterogi idzie poczuć macając reką ? i czy one są dokładnie na środku pięty... bo od kilku dni mam tak iż w lewej nodze mam małe wybrzuszenie z lewej, tylnej, dolnej części pięty a w prawej nodze tak samo. Czy to ostrogi ?!

tak mniej wiecej jest rozmieszczone

[img=http://img142.imageshack.us/img142/2685/heelspurshh7.th.jpg]

Edytowane przez rafal50003
Czas edycji: 2009-01-05 o 11:30
rafal50003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 17:37   #66
anapx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Ostrogi piętowe

1. jodyna + woda amoniakalna 1:1 systematycznie wcierac
2. ugotowac ziemniaki w mundurkach , nie odcedzac wody , utluc ziemniaki i w cieplej papce moczyc piete,papke mozna wykorzystac kilkakrotnie (papka ma byc goraca,aby tylko nie poparzyc nogi)
3. swiezy skrzyp rozetrzec na miazge ,(suchy namoczyc )i zrobic oklady na piete

wszystkie kuracje trzeba stosowac przez dluzszy czas , jaki skutek nie wiem osobiscie ,tylko z opowiadan roznych osob,ktore zapewnialy o skutecznosci

Edytowane przez anapx
Czas edycji: 2009-01-26 o 18:11
anapx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 11:18   #67
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Ostrogi piętowe

podbijam temat,bo moja mama tez ma ostrogi.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-31, 20:28   #68
xavery
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: Ostrogi piętowe

Znalazłam to forum w poszukiwaniu pomocy, ale wszystkie wskazywane przez użytkowników metody jakoś do mnie nie trafiały. I ... od wczoraj stąpam bez bólu. Poddałam się zabiegowi i jeśli skutek będzie pewny podzielę się z tymi, którzy cierpią. A na razie - współczuję wszystkim, bo wiem co to znaczy mieć ostrogę piętową. Pozdrawiam!
xavery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 12:47   #69
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Ostrogi piętowe

Dziewczyny help!!!
Od kilku lat bolą mnie pięty, bardzo, rano, i po jakimkolwiek siedzącym lub leżącym odpoczynku.
Robilam 2 lata temy przeswietlenie, nie wykazalo ostróg, ale minely dwa lata, ból nadal jest i to coraz wiekszy.
Gdyby sie okazalo ze to ostrogi to dla mnie oznacza koszmar, bo prowadze bardzo "usportowiony" styl zycia i nie moge z niego zrezygnowac. Dużo biegam, wędruję, jeżdżę konno, tańczę i uprawiam fitness.

Najbardziej jednak zalezy mi na bieganiu wlasnie. Nie chce z tego rezygnowac.

Przeczytalam wszystkie posty z waszymi metodami. Jesli wam pomogly, super. Jednak ja chcialabym sie dowiedziec czegos o typowo medycznej walce z ostrogami. Jak wyeliminowac problem? Jk wygkada metoda chirurgiczna i czy po operacji mozna normalnie chodzic, biegac, uprawiac sport, nosic wszystkie buty itp?
Czyli czy zycie wraca do normalnosci?

Czy oprocz chirurgicznej metody istnieje jakas inna skuteczna i udowodniona metoda? Nie mowie tu o tajmniczych miksturach z zyletech ani o robieniu okladow z wlasnego moczu. To nie wchodzi w gre. Interesuja mnie typowo naukowe metody.

Blagam, pomozcie.

Od czego powinnam zaczac?

Duzo podrozuje i nie moge sobie pozwolic na regularne wizyty u lekarza.

Czy ktos z was wyleczyl ten bol cakowicie?
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 10:15   #70
betka66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Angry Dot.: Ostrogi piętowe

od grudnia mam problemy z pietami na obu po 2 ostrogi ból nie do wytrzymania, od lekarza dostałam leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, niewiele niestety pomogły, moczyłam przez 2 tygodnie w soli bochenskiej zadnych skutków,naświetlałam lampa bioptronu tez nic nie dało, na razie pomogła mi cebula 1 trę na tarce i zawijam w nia piety na całą noc i troche ból przeszedł tak robiłam przez 2 tygodnie potem zrobiłam przerwe ok 2 tygodni i ból powrócił w 1 nodze.wiec wróciłam z powrotem do tej metody. najgorsze jest to że zaczął mnie bolec staw biodrowy,bo boje sie chodzic na bolącej nodze.od zawsze uzywałam wkładek do butów , teraz kupiłam te z dziurka w środku i wkleiłam je nawed do kapci nie chodze na bosaka bo boli jeszcze bardziej.Najgorzej że cebula smierdzi w całym domu, podobno mozna to robić i z czosnku, ale smród jest jeszcze wiekszy, z żyletkami spróbuje w najblizszym czasie.
betka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 09:22   #71
Beata S
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Ostrogi piętowe

Zaczęła mnie bolec bardzo pięta. Zrobiłam prześwietlenie RTG i okazało się, że jest to ostroga piętowa. Dostałam skierowanie na zabiegi, na które musiałam poczekać. Znalazłam w internecie informację, że bardzo dobry jest Biszolin Popławski na ostrogę. Zakupiłam go w internecie i systematycznie smarowałam raz dziennie na noc. Po dwóch miesiącach ból ustał, a zdjęcie RTG nie wykazało ostrogi. Bardzo polecam. mnie pomógł.
Beata S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-30, 13:31   #72
betka66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Red face Dot.: Ostrogi piętowe

ja równiez stosowałam Biszolin i niestety mi nie pomógł, teraz stosuje na noc żyworódkę mam z doniczki i nacieram pięty jej sokiem i bandażuje wraz z liśćmi , ale mozna go tez kupic w sieci podobno pomaga.
wizyte u ortopedy mam dopiero w maju a dopiero potem dostanę rehabilitacje pewnie w czerwcu , zobaczymy czy cos pomoze
betka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 16:51   #73
czibo40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Ostrogi piętowe

Cześć
Mam ostrogę na pięcie od lat ok. 10, jak mi ją rozpoznano, dostałam zastrzyk w piętę. Bolało strasznie, ale pomogło, po 5 - ciu dniach zapomniałam że mnie bolała. W lipcu ubiegłego roku ból znowu wrócił, męczyłam się do stycznia. W desperacji poszłam do ortopedy i błagałam go o zastrzyk z Diprohposu (to pochodna kortyzolu). Wzięłam 4 zastrzyki w odstępach tygodniowych (nie bolało nawet ukłucie), ale ból ustępował tylko na tydzień do następnego zastrzyku. Za to sam zastrzyk nie bolał w ogóle (ze znieczuleniem), ale to zależy od lekarza, ten który mi go robił po prostu wstrzykiwał lek powoli, a igłę wbijał dwuetapowo. Tak więc wszystko zależy od lekarza. Szkoda , że nie pomogło. W dodatku chodzę oszczędzając piętę więc w nocy i rano boli mnie ścięgono Ahillesa, śródstopie i łydka. Koszmar. Dzisiaj zaczynam kurację preparatem homeopatycznym Hekla Lava. Zalecają 3xdziennie po 5 granulek - 1 godz. po jedzeniu i przez godz. po nie można jeść ani pić, chociaż moja koleżanka brała 5x1granulkę i jej pomogło już po 2 tyg., a uwierzcie, widziałam jak się kolebała chodząc. Życzę wszystkim posiadaczom ostróg powodzenia w leczeniu. Rehabilitacja mi nie pomogła nawet na jeden dzień.

Edytowane przez czibo40
Czas edycji: 2009-03-30 o 17:01
czibo40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 09:27   #74
Naqvi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Ostrogi piętowe

Cytat:
Napisane przez Asztarte Pokaż wiadomość
Witam.
Wiem, że wątek może nie jest idealnie w temacie tego forum, ale bardzo potrzebuję pomocy, przeszukałam net - może nieudolnie i nadal potrzebuję wsparcia.
Moja mama ma problem z ostrogami - nie mały. Stan operacyjny, jednak nikt w Olsztynie (włącznie z najlepszym ortopedą w mieście) nie chce podjąć się zoperowania. Ponoć po takich zabiegach są wyłącznie komplikacje, ostrogi odrastają, rany ciężko się goją - w ogóle sam horror.
Mama nie może chodzić, słyszę tylko jak ukradkiem czasem poprostu płacze z bólu.
Dzisiaj czekają ją zastrzyki ze sterydów - podobno są również bardzo bolesne, a ból po nich wcale nie ustępuje (tak twierdzi jej koleżanka po przejściach).
Słyszałam że gimnastyka stóp pomaga zmniejszyć codzienny ból.
Moje pytania:
Czy któraś z was/waszych bliskich miała podobne problemy?
Czy znacie jakiegoś dobrego specjalistę w Polsce, który leczy/operuje ostrogi z lepszą efektywnością?
Może są jakieś alternatywne sposoby leczenia tej przypadłości, ze Stanów, Europy?
Bardzo proszę... Nie, BŁAGAM o pomoc. Nie mogę patrzeć jak mama się męczy . Wszelkie info na wagę złota. Drogie wizażanki, lekarze specjaliści, proszę o pomoc!!
Martyna.
Ja wyleczyłem się z tej choroby oraz inne choroby...Klinika Trad.Medycyny Chińskiej, lek. med. Zhu Hua Bao, tel: 0338172241, 8173357, e-mail: zhuhuabao@pro.onet.pl HOTline: 0602606060....próbuj i Ty....mnie wiele pomógł ten człowiek

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

Ja wyleczyłem się z tej choroby oraz inne choroby...Klinika Trad.Medycyny Chińskiej, lek. med. Zhu Hua Bao, tel: 0338172241, 8173357, e-mail: zhuhuabao@pro.onet.pl HOTline: 0602606060....próbuj i Ty....mnie wiele pomógł ten człowiek

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

Ja wyleczyłem się z tej choroby oraz inne choroby...Klinika Trad.Medycyny Chińskiej, lek. med. Zhu Hua Bao, tel: 0338172241, 8173357, e-mail: zhuhuabao@pro.onet.pl HOTline: 0602606060....próbuj i Ty....mnie wiele pomógł ten człowiek

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

Ja wyleczyłem się z tej choroby oraz inne choroby...Klinika Trad.Medycyny Chińskiej, lek. med. Zhu Hua Bao, tel: 0338172241, 8173357, e-mail: zhuhuabao@pro.onet.pl HOTline: 0602606060....próbuj i Ty....mnie wiele pomógł ten człowiek

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
z doświadczeń mojej mamy i mojego przyszłego teścia wynika, że krioteriapia, ultradźwięki itp zabiegi efektównie przynoszą. za to mogę potwierdzić, że igły groszowe (albo żyletki - jak kto woli) z octem działają maja mam tak wyleczyła ostrogi 2lata temu i do tej pory to nie wróiło. mój teść dalej się męczy, bo on w takie 'cuda' nie wierzy
medycyna chińska zna odpowiedzi....lek. med. Zhu Hua Bao...43-384 Jaworze ul. Zaciszna 113 k/Bielska..Klinika Trad.Med. Chińskiej tel: 033 8172241,8173357, 602606060.mnie wyleczył

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

medycyna chińska zna odpowiedzi....lek. med. Zhu Hua Bao...43-384 Jaworze ul. Zaciszna 113 k/Bielska..Klinika Trad.Med. Chińskiej tel: 033 8172241,8173357, 602606060.mnie wyleczył

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Cześka Pokaż wiadomość
Najpierw pieta jest gładka, a później robią się takie... strupy czy taka skóra zrogowaciała. Ja tak miałam. Leć do lekarza.
medycyna chińska zna odpowiedzi....lek. med. Zhu Hua Bao...43-384 Jaworze ul. Zaciszna 113 k/Bielska..Klinika Trad.Med. Chińskiej tel: 033 8172241,8173357, 602606060.mnie wyleczył
Naqvi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 09:20   #75
plecki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Ostrogi piętowe

kurcze tak czytam i czytam i się zastanawiam ... bo mnie też pobolewają pięty ale chyba inaczej tzn. na brzegach pięt mam taki zrogowaciały naskórek który ciężko jest usunąć wiec nawilżam i ścieram systematycznie ale coś tam jest i tam właśnie mnie pobolewają jak mocniej stanę ale to taki ból piekąco-parząco-szczypiąco-kłujący :/ przechodzący po jakiejś chwili ... sportów nie uprawiam a jestem wysoką osobą więc śmigam wyłącznie w płaskim sportowym obuwiu ... co to może być ? zwykła nadwrażliwość ?
__________________
"- Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
- O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika Ja mam bzika, ty masz bzika.
- Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
- Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj."
plecki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 17:01   #76
Dorape
Raczkowanie
 
Avatar Dorape
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Stg
Wiadomości: 36
Dot.: Ostrogi piętowe

Witam Wszystkich.
Nie czytałabym tego wątku, gdyby nie moja babcia. Od jakiegoś czasu zaczęła boleć ją stopa, przy każdym ruchu ból, potem już nawet przy spoczynku ją bolało. Któregoś dnia zapisała się do lekarza, okazało się że to ostroga piętowa. Lekarz przepisał jej na receptę Rantudil Forte. Już następnego dnia po zażyciu tabletek ból się zmniejszył i mogła normalnie chodzić!
Mam nadzieję, że lek faktycznie jest dobry i wyleczy ją z tego paskudztwa . Mam również nadzieję, że na każdego cierpiącego na ostrogę podziała.
Pozdrawiam .
__________________
Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą.
Dorape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 20:08   #77
magojaq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: Ostrogi piętowe

Mogę polecić sprawdzony , skuteczny sposób na ostrogi piętowe. Moja ciocia miała bardzo zaawansowany stan, nie pomagały zabiegi laserowe i groziła jej operacja. Wyleczyła je domowej roboty serwatką z mleka prosto od krowy. Nie wiem, czy serwatka z mleka sklepowego też jest skuteczna, ale może takie mleko można dostać na targu. Po zrobieniu sera, trzeba odlać serwatkę i stosować ją codziennie cały tydzień. Ciocia dwa razy dziennie podgrzewała ją i moczyła w niej stopy, aż serwatka wystygła. Potem trzeba trzymać stopy w cieple. Już po kilku dniach czuć ulgę. Polecam ten sposób, bo sama z niego korzystałam.
magojaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 20:56   #78
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: Ostrogi piętowe

Witam ,
ja nad piętami mam takie jakby guzy, w prawej stopie guz ten bardzo mnie boli jak chodzę w butach, w lewej nie.
To ma postać kostną, to tak jakby kość mi sie wrastala.
To są ostrogi? jak nie może podejrzewacie co to może by ć?
Jutro do chirurga pójdę....
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 21:47   #79
bernadetab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 21
Dot.: Ostrogi piętowe

witam,
polecam jednak skorzystanie z ud i laserów bo dają dość dobre efekty, tylko nie zawsze wystarcza jedna seria zabiegów i nie należy się od razu zniechęcać. ostrogi nie posiadam ale słyszałam o stosowaniu różnych "metod ludowych" typu słonina, liście orzechowca? ocet, woda z mydłem itd. z tym, że nikt nie stwierdził jakieś szczególnej poprawy po tego typu leczeniu.

szczerze polecam rozejrzenie się czy w okolicy nie ma gdzieś gab.fizjo., który posiada aparat do terapii uderzeniowej. zabiegi te nie są refundowane przez nfz ale z tego co się orientuję 1kosztuje ok 50zł. a należy wybrać kilka. z tym, że efekty naprawdę bardzo dobre.
bernadetab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-22, 20:56   #80
pchła
Raczkowanie
 
Avatar pchła
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 123
Dot.: Ostrogi piętowe

czy na ostrogi pomoże korzystanie z masażera do stóp? taki z obrotowymi kolcami i funkcją podczerwieni?
pchła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 18:56   #81
iwonkag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Ostrogi piętowe

Cytat:
Napisane przez 110k Pokaż wiadomość
To prawda,obcasy pdczas chodzenia prznoszą ulgę. Ja osobiscie wyleczyłam ostrogi sosując urynoterapię. Gorąco polecam.Jesli kgos to interesuje służę radą.
Witam jestem zainteresowana Twoja naturalna metoda ,czy mozesz mi ja napisac dokladnie i jak dlugo trzeba czekac na wyniki.
iwonkag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 16:09   #82
ola25022
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Ostrogi piętowe

witam, bardzo proszę osoby cierpiące na ostrogi o przeczytanie mojego postu.
Otóż w zimie ubiegłego roku zaczęły mnie boleć obie pięty. Po jakimś czasie jakby pod skórą zrobiły mi się takie wybrzuszenia,które właśnie powodowały ten ból. Jednak nie miały one żadnego koloru,zmian skórnych ani zrogowaciałego naskórka, po prostu bolące "kulki". Byłam u ortopedy, jednak nie wiedział co to. Przechodziłam tak zimę, wiosne,lato i jesień ("kulki" z czasem prawie całkiem zniknęły, a ból był mało odczuwalny, ale pięty ogólnie bolą mnie od dziecka.) Jednak tej zimy, historia się powtarza.Znów te cholerne wybrzuszenia które bolą jak cholera,że chodzić nie mogę! Nie mam pojęcia co to jest, już zaczęłam sie zastanawiać czy to nie od zimna,może mam za mało ciepłe buty, bo problem ma miejsce tylko w zimie. Do jakiego lekarza mam pójść? Wybieram się jutro do dermatologa... osoby,które macie ostrogi piętowe, czy opisana przeze mnie przypadłość przypomina Wasze ostrogi?
ola25022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 17:33   #83
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Ostrogi piętowe

"W "krytycznej" sytuacji można posłużyć się jakimkolwiek kawałkiem żelaza.
Żelazny przedmiot (gwoźdź,skobel.itp)należy pocierać kwaśnym płynem(ocet,zakwas) a następnie lizać,jeśli są do dyspozycji owoce pocierać miąższ owocu żelaznym przedmiotem i zjeść. "
"Leczenie anemii "gwoździem" było popularne w biednych krajach przed wojną m. in. w Polsce."

W tym wątku wspominano coś o podobnej kuracji. Jeśli ona działa to moze chodzi o uzupełnienie żelaza?
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 21:41   #84
playboy_9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Ostrogi piętowe

Witaj,mam nadzieje,ze pomoge.Jestem po najnowszym zabiegu 100% platnym,ale odzyskalam zdrowie, radosc dnia.Rozumie jaki to bol,ktory jest nie do zniesienia.Odezwij sie,jezeli jestes zainteresowana,podam numer tel,do lekarza-porozmawiasz.JA dziekuje jemu i Bogu.
playboy_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 08:34   #85
minotauro1970
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Ostrogi piętowe

Witam wszystkich , tez mam nadzieje ze pomoge , od kwietnia ubieglego roku cierpialem na ostroge pietowa , i na dzień dzisiejszy juz chyba móglbym pisać z tego tematu prace magisterska , ale do rzeczy , po niezliczinych metodach leczenia które co najwyzej czasami pomagały lekko zminimalizować ból 8-02-2010 zdecydowałem sie na zabieg hirurgiczny najnowsza metoda , więc jeśli kogos to interesuje to odpowiem na wszystkie pytania na forum , lub jak ktos woli tel 512-300-170 , wiem jakie to jest cierpienie i zamierzam pomóc kazdemu kto jest dotkniety tym problemem, chetnie tez poczytam jak sobie z tym poradził playby-9--pozdrawiam:ju pi:
minotauro1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 07:46   #86
minotauro1970
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Ostrogi piętowe

Czesć , czy mozesz opisać na czym polegał u ciebie ten zabieg dotyczacy ostrogi pietowej , jestem bardzo ciekawy co to za metoda, pozdrawiam --Jarek
minotauro1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 09:05   #87
iwonkag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Ostrogi piętowe

Cytat:
Napisane przez minotauro1970 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich , tez mam nadzieje ze pomoge , od kwietnia ubieglego roku cierpialem na ostroge pietowa , i na dzień dzisiejszy juz chyba móglbym pisać z tego tematu prace magisterska , ale do rzeczy , po niezliczinych metodach leczenia które co najwyzej czasami pomagały lekko zminimalizować ból 8-02-2010 zdecydowałem sie na zabieg hirurgiczny najnowsza metoda , więc jeśli kogos to interesuje to odpowiem na wszystkie pytania na forum , lub jak ktos woli tel 512-300-170 , wiem jakie to jest cierpienie i zamierzam pomóc kazdemu kto jest dotkniety tym problemem, chetnie tez poczytam jak sobie z tym poradził playby-9--

Jestem bardzo zainteresowana ,zabiegiem dotyczacym ostrogi pietowej,moj adres e-meil iwona.grzeskowiak@gmx.de, prosze,podaj mi swoj numer stacjonarny ja zadzwonie do Ciebie mieszkam w Niemczech,pozdrawiam Iwona

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

prosze Cie o podanie telefonu do lekarza ,ktory Cie wleczyl,moj e-mail iwona.grzeskowiak@gmx.de, mieszkam w Niemczech,tu tylko jaduja pieprzone blokady i co rusz nowe wkladki do butow.Pozdrawiam Iwona
iwonkag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 19:52   #88
playboy_9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Ostrogi piętowe

Gleboko wspolczuje mamie ,przeszlam przez to pieklo,mam ten bol juz za soba.Udaj sie z mama do lekarza chirurg-ortopeda,napewno zastosuje najnowzsza metode.Jest ona 100% platna,okolo 15oozl(jest drogo ale skutecznie),ten zabieg polega na wstrzyknieciu w piete nowego plynu (nowosc) wymieszanego z wlasna krwia (ktora lekarz wczesniej pobierze)Ulga pewna.Ja robilam to w Katowicach Pozdrawiam Maria
playboy_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 16:15   #89
mario75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: Ostrogi piętowe

Witam Mario(playboy_9) czy możesz podać numer telefonu do tego lekarza który Ci pomógł, ponieważ ja się z tym meczę juz ponad dwa lata. stosowałem różne metody ale bezskutecznie. Bardzo proszę o te namiary. Pozdrawiam.
mario75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 16:42   #90
minotauro1970
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Ostrogi piętowe

Cytat:
Napisane przez iwonkag Pokaż wiadomość
Jestem bardzo zainteresowana ,zabiegiem dotyczacym ostrogi pietowej,moj adres e-meil iwona.grzeskowiak@gmx.de, prosze,podaj mi swoj numer stacjonarny ja zadzwonie do Ciebie mieszkam w Niemczech,pozdrawiam Iwona

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

prosze Cie o podanie telefonu do lekarza ,ktory Cie wleczyl,moj e-mail iwona.grzeskowiak@gmx.de, mieszkam w Niemczech,tu tylko jaduja pieprzone blokady i co rusz nowe wkladki do butow.Pozdrawiam Iwona
Cześć Iwona , przepraszam że dopiero teraz ale wyjechałem , moj domowy to0618675455 , zadzwon to ci wszystko opowiem , najlepiej po 19-tej
minotauro1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-12 23:24:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:09.