Czy stanik musi być przekleństwem? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-16, 21:01   #61
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez BBlondyneczkAA Pokaż wiadomość
Ja nosze 70D a wyszlo mi 60I chyba musze poszukac krawcowej od stanikow hehe:P

To one sa do Z?
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 22:00   #62
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

A ja według tego powinnam nosić albo 60A albo 65AA. No i z tym mam niestey mały problem - po pierwsze, w pracy musze brać bardzo głeboki oddech przeponowo-żebrowy, więc żebra mi sie rozszerzają gigantycznie i mam wrażenie, że taki stanik to mi zaraz na plecach trzaśnie. Po drugie, prywatnie też jest kiepsko, bo ja wzorem kobiet z XXi wieku mdleję często, łatwo i bez szkody dla zdowia.No ale duchota, ciasny stanik czy obcisłaluzka łatwo się do tego przyczyniają. Z koleii w 70A mam 2-3cm przewrę miedzy stanikeim a piersią. Z jedenj strony, nie chcę deformować sobie biustu nosząc źle dobrane staniki, natomiast w tych teoretycznie dobrze dobranych źle się czuję. Znacie może jakiś złoty środek?
Teje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 22:03   #63
DJADKJGU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 309
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

A probowalas miekkich stanikow? ja ostatnio doszlam do wniosku ze sie na nie przerzucam, duzo wygodniejsze i wcale nie musza byc brzydkie i nudne.
DJADKJGU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 22:06   #64
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Próbowałam. Oczywiście, jest trochę lepiej, co nie zmienia faktu, że nadal albo w biuście coś luźniutko wisi, albo pod biustem jest ciasno i się duszę. Chociaż rzeczwyiście, są lepsze.
Teje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 22:13   #65
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Ja po prostu przestałam nosić w ogóle.
żeby dostać na siebie odpowiedni, to muszę przez sieć kupować, a i tak jakaś super wygoda to nie jest Zamieniłam staniki na bardzo obcisłe koszulki - nigdzie mi druty nie jeżdżą, nie wpijają sie, ramiączka nie cisną, tył mi nie podjeżdża do góry. Jak już muszę, to zakładam sportowe staniki, ale w stylu atlantica, a nie nike - te mnie tak samo cisną.
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 22:13   #66
DJADKJGU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 309
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

z tego co pamietam (choc nie dam glowy ze dobrze) to jestes spiewaczka tak?
no to faktycznie moze byc problem ze sa ciasne... moze sprobuj w jakiejs firmie zamowic sobie dokladnie na swoje wymiary, na pewno gdzies robia takie rzeczy.
DJADKJGU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 22:28   #67
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości zapytam jaka firma produkuje miseczki EE? Bo w znanych mi firmach, które stosują podwójne literki miseczki idą od AA przez A, B, C, D, DD, E, F, FF, G, GG, H, HH, J i JJ do K. O rozmiarze EE nigdy nie słyszałam
marks&spancer
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-16, 22:49   #68
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Dzieki DJADKJGU. Tak, jestem śpiewaczką. Spróbuję. Ciekawa jestem tylko, jak zareagują na wymiar - pod biustem 68cm, na wdechu ponad 10cm więcej...
Teje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 22:54   #69
DJADKJGU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 309
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

wiesz - rozni ludzie, rozne potrzeby. zyjemy w takich czasach ze praktycznie wszystko z takich rzeczy da sie zalatwic, pytanie jakim kosztem. ale pewnie wymysla jakis material odpowiednio rozciagliwy, moze w niektorych miejscach tylko.. grunt to znalezc kogos kto sie podejmie. powodzenia!
DJADKJGU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 23:31   #70
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Dziękuję
Teje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 06:25   #71
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez BBlondyneczkAA Pokaż wiadomość
Ja nosze 70D a wyszlo mi 60I chyba musze poszukac krawcowej od stanikow hehe:P
Staniki są produkowane seryjnie nawet do L
Kupisz fajny stanik dużo taniej niż u krawcowej

Cytat:
Napisane przez Jeanette83 Pokaż wiadomość
Widzialam rozmiary z 60 lub 65 pod biustem w New Yorkerze, poza tym na kilku stronach internetowych (np. avocado.com.pl).
A ja zmierzylam stanik w takim rozmiarze jaki mi wyszedl na tej stronie i nie dopielam go... Tak wiec nie zawsze sie to sprawdza.
Naprawde radze po prostu przejsc sie do sklepu z dużym wyborem stanikow (albo chociaz samoobslugowego typu H&M gdzie nikt nie bedzie na nas naciskac) i poprzymierzac staniki ktorych normalnie bysmy nie przymierzaly...
Ja np. w KappAhl mam 80C, w Triumphie 70C, a w HM 70 albo 75 C... Mialam tez jeden z miseczka 70D i jeden z miseczka 75B. Wszystko zalezy od firmy dlatego staniki ZAWSZE mierze.
Ciekawy zbiór, bo 80C i 70C mają miseczki różnej wielkości. Miseczka w 80C jest objętościowo taka jak w 70E. Mówię oczywiście o jednej firmie i jednym modelu.

W H&M nie ma obwodu 60, więc nie ma co tam iść. A poza tym 65D też tam nie uświadczysz :P

Cytat:
Napisane przez DJADKJGU Pokaż wiadomość
no to czas sie zaczac za czyms rozgladac... ale Jeanette ma racje, rwac sie od razu na kupowanie przez internet to glupota. ktos podpowie gdzie taki rozmiar mozna na zywo obejrzec?
Kupując w sklepie internetowym jest sens. Możesz w ciągu 10 dni odesłać stanik, a sklep ma obowiązek zwrócić Ci pieniądze. Możesz tez wymienić na inny rozmiar.
Możesz od razu zamówić dwa różne rozmiary tego samego modelu (lub nawet w kilku modelach), a później odesłać te które nie pasują.
A na żywo to można obejrzeć w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach (?), Białymstoku (?). O Gdyni też coś czytałam, ale nie jestem pewna. Poszukaj na Lobby Biuściastych/Małobiuściastych.

Cytat:
Napisane przez Jeanette83 Pokaż wiadomość
Oczywiscie masz racje - to moja literowka, mialo byc 79cm - chodzilo mi o to ze to spora roznica miedzy rozmiarami... Temat jest oczywiscie wazny i fajnie ze go zaczelas, tylko wydaje mi sie ze okreslenie rozmiarru przez strone internetowa to za malo - chodzi jeszcze o model, rozstaw miseczek, ich ksztalt... I o mierzenie stanika zawsze - mimo ze kilka osob tak sie tu przejelo odpowiednim doborem biustonosza planuja kupowac stanik przez allegro znajac tylko rozmiar... Przeciez to absurd!
Dlatego właśnie istnieje Lobby. Ale jak się kupi stanik na allegro, to przecież można go tam też sprzedać i odzyskać pieniądze.

Cytat:
Napisane przez DJADKJGU Pokaż wiadomość
hee oczywiscie nigdzie nie ma 60D w sklepach... a z internetu boje sie kupic jako ze to moj pierwszy taki rozmiar bedzie a ceny wysokie ... gdzie jeszcze szukac?
Jeszcze raz powtórzę, że sklepach internetowych nie ma co się bać. Polecam bloga:
http://stanikowe-sklepy.blogspot.com...nternecie.html
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-17, 08:45   #72
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Staniki są produkowane seryjnie nawet do L
Kupisz fajny stanik dużo taniej niż u krawcowej



Ciekawy zbiór, bo 80C i 70C mają miseczki różnej wielkości. Miseczka w 80C jest objętościowo taka jak w 70E. Mówię oczywiście o jednej firmie i jednym modelu.

W H&M nie ma obwodu 60, więc nie ma co tam iść. A poza tym 65D też tam nie uświadczysz :P



Kupując w sklepie internetowym jest sens. Możesz w ciągu 10 dni odesłać stanik, a sklep ma obowiązek zwrócić Ci pieniądze. Możesz tez wymienić na inny rozmiar.
Możesz od razu zamówić dwa różne rozmiary tego samego modelu (lub nawet w kilku modelach), a później odesłać te które nie pasują.
A na żywo to można obejrzeć w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach (?), Białymstoku (?). O Gdyni też coś czytałam, ale nie jestem pewna. Poszukaj na Lobby Biuściastych/Małobiuściastych.



Dlatego właśnie istnieje Lobby. Ale jak się kupi stanik na allegro, to przecież można go tam też sprzedać i odzyskać pieniądze.



Jeszcze raz powtórzę, że sklepach internetowych nie ma co się bać. Polecam bloga:
http://stanikowe-sklepy.blogspot.com...nternecie.html
wlasnie caly myk polega na tym ze kazda firma szyje po swojemu mimo zunifikowanej rozmiarowki. wiele tez zalezy od materialy - wiadomo ze koronka sie nie rozciaga tak jak bawelna.

Zaczynam sie zastanawiac czy Ty czasem nie sprzedajesz tych stanikow
Przeciez za kazda przesylke placisz - najczesciej w obie strony. Zamawiajac, oddajac i dostajac nowa paczke ponosisz dodatkowe koszty, nie mowiac juz o czasie ktory musisz na to poswiecic. Sprzedajac na allegro nie wiesz czy ktos ten stanik kupi, i znowu musisz poswiecic czas... Nie sadze zeby to sie kalkulowalo...
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 08:49   #73
bluegirl85
Raczkowanie
 
Avatar bluegirl85
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 442
GG do bluegirl85
Smile Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
bluegirl85, życzę Ci powodzenia. Mam nadzieję, że od razu zaczniesz od sklepów internetowych, bo w Dzierżoniowie pewnie nic nie znajdziesz
Agta85
znalazłam parę fajnych modeli w sklepach internetowych ale mimo wszystko wydaje mi się że będą za duże Szkoda, że w normalnych sklepach często brak takich rozmiarów - bo jednak przymiarka przed kupnem dużo daje.
__________________
Drapieżna i słodka jak biały tygrys i czarna kotka....

Edytowane przez bluegirl85
Czas edycji: 2008-03-17 o 08:52 Powód: literowka
bluegirl85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 08:57   #74
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Z tymi stanikami to i katastrofa i objawienie. Cale zycie nosilam C i gniotlam sobie cycki ile wlezie. Potem zaczelam mierzyc - najpier wyszlo D a potem "biust wrocil z emigracji" i okazalo sie ze mam to co w podpisie (70F). Z sieciowek - calkiem niezle staniki sa w Kappahlu ale trzeba przymierzyc. Marzy mi sie ejszcze prawdziwy staroswiecki gorset taki jaki nosila moja babcia - z fiszbinami, koronka itd. ech marzenie.

Nat
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!

Edytowane przez d'ou vient le vent
Czas edycji: 2008-03-17 o 19:07
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 09:10   #75
miss90
Zadomowienie
 
Avatar miss90
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 388
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

mi wychodzi rozmiar polski 70B a do tej pory nosiłam 75A/B
miss90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 09:15   #76
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 982
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Mnie się udało po długich poszukiwaniach znaleźć polski stanik o obwodzie 75(choć to bardziej 70 jest ) i o ogromnej miseczce...na rynku
Nawet nie wiedziałam,że stanik może być ta wygodny i przy tym tani
Do tej pory nosiłam stanik 80 cm obwodu
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 16:16   #77
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez Jeanette83 Pokaż wiadomość
Zaczynam sie zastanawiac czy Ty czasem nie sprzedajesz tych stanikow
Nie sprzedaję staników. Zmysłu do interesów nie posiadam niestety. A szkoda

Cytat:
Napisane przez bluegirl85 Pokaż wiadomość
Agta85
znalazłam parę fajnych modeli w sklepach internetowych ale mimo wszystko wydaje mi się że będą za duże Szkoda, że w normalnych sklepach często brak takich rozmiarów - bo jednak przymiarka przed kupnem dużo daje.
Może wydaje Ci się, że będą za duże, bo wierzysz w stereotyp, że miseczka D jest jedna. A tak na prawdę miseczek D jest bardzo dużo. Miseczka D może być malutka - jak w 60D i duża - jak w 90D.
Zobacz na obrazek. Tam masz małe 8DD (65E) i duże 18DD(90E).
Zobacz też na poniższe linki:
http://b75.blox.pl/2008/01/Gdzie-sa-...-wepchnac.html
http://b75.blox.pl/2008/02/Stanikowy-Matrix.html
http://b75.blox.pl/2008/01/Jak-w-3-m...-z-A-do-C.html
http://b75.blox.pl/2008/01/Ewa-Sonne...iseczke-A.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DD_comparison2.jpg (6,7 KB, 156 załadowań)
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 16:28   #78
Morellaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 279
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Zmierz obwód pod biustem (ciasno). To rozmiar biustonosza.
Zmierz obwód na wysokości brodawek (bez spłaszczania).
Różnica między obwodem w biuście a obwodem pod biustem to właśnie rozmiar miseczki.
12–13 cm = A
14–15 cm = B
16–17 cm = C
18–19 cm = D
20–21 cm = E
22–23 cm = F
23–24 cm = G
Rozmiarówka
Morellaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 16:44   #79
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez Morellaa Pokaż wiadomość
[b]
Rozmiarówka
Twoja rozmiarówka to tzw. klasyczna rozmiarówka. Zresztą z błędem logiczny. Według niej mam 68C, ewentualnie 66D jeśli zmierzę się, bardzo bardzo ciasno pod biustem.

Ale wiem, że chodziło co najwyżej o 70C lub 65D, a staniki w tych rozmiarze są niewygodne. Dlatego jak dla mnie ta rozmiarówka jest nieprawidłowa.

Jeśli ktos ma sobotnie Wysokie Obcasy (dodatek do Wyborczej) to może przeczytac tam prawidlowe zasady dobierania rozmiaru.

Cytat:
Podstawy doboru rozmiaru w trzech krokach:

1. Zmierz się krawiecką miarką (bardzo ściśle) pod biustem. Od otrzymanego wyniku odejmij 5 cm, a następnie zaokrąglij w dół do wymiaru stanika. Przykład: pod biustem masz 69 cm. 69 - 5 = 64. Zaokrąglasz w dół, a więc szukasz stanika o obwodzie 60 cm.

2. Zmierz się dość luźno w biuście. Porównaj pomiary dokonane nago i w miękkim staniku, wybierz ten większy.

3. Znajdź w internecie tabelę rozmiarów (np. www.stanikomania.pl/pliki/tabela_rozmiarow.html) i odszukaj wielkość swojej miseczki. Wypadnie na przecięciu dwóch wymiarów - "obniżonego" obwodu pod biustem i obwodu w biuście.
Artykuł online: http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obc...as=2&startsz=x
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-17, 17:15   #80
Lumia
Raczkowanie
 
Avatar Lumia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 203
GG do Lumia
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Hm, a ja się pomierzyłam, policzyłam.....i jakiś wielgaśny rozmiar mi wyszedł bo 65D, gdzie ja noszę 75B, które jest na mnie idealne. Nie mówię tu o bazarkowych stanikach za 10 zł, bo z takimi się jakiś czas temu pożegnałam, zdecydowanie idealne nie były, ale teraz kupuje staniki z Kingi, w takim właśnie rozmiarze, ładnie w sklepie mierzę i są bardzo dobre. Czyli, że co, ten przelicznik kłamie? Bo już wcześniej natknęłam się na taką wypowiedź, że wyszedł zupełnie inny rozmiar niż Wizażanka nosi stale, i ten jest dobry.
Więc, jeśli te 75B jest dla mnie dobre, trzyma wszystko na miejscu, nic się nie wylewa, nie spłaszcza, a nawet wygląda na więcej, to nie mam się tym 65D co sugerować?
No bo ogólnie to mi się wydaje, że ja raczej na pewno z tych bardziej płaskich jestem
__________________
Turn off the moon ; because the angels are watching
As I pierce my love deeply into your neck
Deeply..like this

_________

babawdomu.blogspot.com
Lumia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 17:23   #81
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez Lumia Pokaż wiadomość
i jakiś wielgaśny rozmiar mi wyszedł bo 65D,
Ale 65D nie jest wielgaśne. Tu masz dziewczynę, która przesiadła się z 75A na 65D:
http://b75.blox.pl/2008/01/Gdzie-sa-...-wepchnac.html

Przeczytaj tę notkę na jej blogu. I przejrzyj całego bloga i sama zadecyduj, czy pozostać przy 75B, czy zmienić rozmiar na inny. Decyzja należy tylko do Ciebie.

A tu jej wypowiedź na Lobby:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...083&a=73155083
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 17:45   #82
Lumia
Raczkowanie
 
Avatar Lumia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 203
GG do Lumia
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Ale 65D nie jest wielgaśne.
Widać moje wyobrażenia są spaczone i dla mnie to jest wielgaśne XD
Chociaż chyba przy moich następnych odwiedzinach w sklepie z bielizną z czystej ciekawości przymierzę i to 65D, chociaż ja się naprawdę w 75B dobrze czuje, pełen komfort wręcz, no ale skoro rzeczywiście może być lepiej, to czemu i nie spróbować ^^
__________________
Turn off the moon ; because the angels are watching
As I pierce my love deeply into your neck
Deeply..like this

_________

babawdomu.blogspot.com
Lumia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 17:49   #83
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

jak sobie przypomnę że kiedyś nosiłam 85B, a teraz 75EE i widzę różnicę toooo załamka! wszystko od trybu życia zależy.... a teraz to jest komfort - ani stanik, ani biust się nie przemieszcza tylko tż zdumiony jak można nosić coś tak ciasnego a mi jest po prostu dobrze!
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 18:43   #84
Planet Spa
Raczkowanie
 
Avatar Planet Spa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 253
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

to ja już nic nie rozumiem.... skorzystałam z tego kalkulatora i wyszło mi, że odpowiedni dla mnie rozmiar to 55I pierwszy raz słyszę o takim rozmiarze, normalnie noszę A lub małe B... nic nie rozumiem...
__________________

Planet Spa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 19:00   #85
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez Planet Spa Pokaż wiadomość
to ja już nic nie rozumiem.... skorzystałam z tego kalkulatora i wyszło mi, że odpowiedni dla mnie rozmiar to 55I pierwszy raz słyszę o takim rozmiarze, normalnie noszę A lub małe B... nic nie rozumiem...
Akurat muszę Cie zmartwić, bo obwodów 55 w Europie się nie produkuje. Ale jeśli w kalkulatorze w rozmiarze polskim wyszło Ci 55I, to może spróbujesz 60E lub 60F z brytyjczyków. objętościowo miska w 60E ma taka wielkośc jak miska w staniku 75B. To znaczy, że gdybyś nasypała do miseczki soli/cukru to w obu miseczkach (60E i 75B) zmieściłaby sie mniej więcej taka sama ilość.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 19:58   #86
Planet Spa
Raczkowanie
 
Avatar Planet Spa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 253
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Akurat muszę Cie zmartwić, bo obwodów 55 w Europie się nie produkuje. Ale jeśli w kalkulatorze w rozmiarze polskim wyszło Ci 55I, to może spróbujesz 60E lub 60F z brytyjczyków. objętościowo miska w 60E ma taka wielkośc jak miska w staniku 75B. To znaczy, że gdybyś nasypała do miseczki soli/cukru to w obu miseczkach (60E i 75B) zmieściłaby sie mniej więcej taka sama ilość.

hmmm.... czyli powinnam nosić 75B? czy miseczkę B a obwód mneijszy?? (ale takiech chyba nie da się dostać???)
__________________

Planet Spa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 20:10   #87
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez Planet Spa Pokaż wiadomość
hmmm.... czyli powinnam nosić 75B? czy miseczkę B a obwód mneijszy?? (ale takiech chyba nie da się dostać???)
Powinnaś 60E lub 60F, ale dokladnie nie wiem bo nie znam Twoich wymiarów.

Ja tylko napisałam o pojemności miseczki w 75B. Bo możesz pomyśleć, że miseczka w 60E lub 60F jest gigantyczna, a to nie prawda. Miseczki w 75B i 60E/F różnią się kształtem (no i obwód jest mniejszy w 60E). Ich objętość jest taka sama. To znaczy, że jeśli Twoja pierś jest w stanie wypełnić miseczkę 75B to wypełni też 60E. Ale obwód będzie ciaśniejszy, a biust ładniej ukształtowany, mniej spłaszczony w porównaniu do 75B.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 20:18   #88
Planet Spa
Raczkowanie
 
Avatar Planet Spa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 253
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Powinnaś 60E lub 60F, ale dokladnie nie wiem bo nie znam Twoich wymiarów.

Ja tylko napisałam o pojemności miseczki w 75B. Bo możesz pomyśleć, że miseczka w 60E lub 60F jest gigantyczna, a to nie prawda. Miseczki w 75B i 60E/F różnią się kształtem (no i obwód jest mniejszy w 60E). Ich objętość jest taka sama. To znaczy, że jeśli Twoja pierś jest w stanie wypełnić miseczkę 75B to wypełni też 60E. Ale obwód będzie ciaśniejszy, a biust ładniej ukształtowany, mniej spłaszczony w porównaniu do 75B.

a czy takie rozmiary jak 60E lub 60F są normalnie dostępne w polskich sklepach z bielizną? Bo szczerze mówiąc pierwszy raz się spotykam z takimi rozmiarówkami
__________________

Planet Spa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 20:38   #89
bluegirl85
Raczkowanie
 
Avatar bluegirl85
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 442
GG do bluegirl85
Smile Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Może wydaje Ci się, że będą za duże, bo wierzysz w stereotyp, że miseczka D jest jedna. A tak na prawdę miseczek D jest bardzo dużo. Miseczka D może być malutka - jak w 60D i duża - jak w 90D.
Zobacz na obrazek. Tam masz małe 8DD (65E) i duże 18DD(90E).
Zobacz też na poniższe linki:
http://b75.blox.pl/2008/01/Gdzie-sa-...-wepchnac.html
http://b75.blox.pl/2008/02/Stanikowy-Matrix.html
http://b75.blox.pl/2008/01/Jak-w-3-m...-z-A-do-C.html
http://b75.blox.pl/2008/01/Ewa-Sonne...iseczke-A.html
Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Akurat muszę Cie zmartwić, bo obwodów 55 w Europie się nie produkuje. Ale jeśli w kalkulatorze w rozmiarze polskim wyszło Ci 55I, to może spróbujesz 60E lub 60F z brytyjczyków. objętościowo miska w 60E ma taka wielkośc jak miska w staniku 75B. To znaczy, że gdybyś nasypała do miseczki soli/cukru to w obu miseczkach (60E i 75B) zmieściłaby sie mniej więcej taka sama ilość.
Po obliczeniach wyszła mi miseczka 65E ale zdjęcie miseczek D które dodałaś i te artykuły, a w szczególności obrazowy opis sprawiły że chyba zaczynam pojmowac tą 'stanikową ideologie'.
__________________
Drapieżna i słodka jak biały tygrys i czarna kotka....
bluegirl85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 21:15   #90
e_myszka
Zakorzenienie
 
Avatar e_myszka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 137
Dot.: Czy stanik musi być przekleństwem?

wow !
Świetny wątek!
w koncu dowiedziałam się co jest nie tak z moimi stanikami... Zamiast ciągłego kupowania 70A wszło mi że powinnam nosić 60C. Tylko gdzie ja znajdę niedrogi stanik w tym rozmiarze.. ?
__________________
e_myszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.