Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-09-21, 21:54   #901
mysz899
Raczkowanie
 
Avatar mysz899
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: inny swiat
Wiadomo¶ci: 264
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez hanna_banana Poka¿ wiadomo¶æ
cze¶æ dziewczyny
znowu wpadam po d³u¿szej przerwie, na bie¿±co czytam posty ale siê a¿ tak nie udzielam, bo mniej wiêcej nauczy³am siê komponowaæ posi³ki, ale nie s± one a¿ tak ciekawe i inspiruj±ce jak niektórych z Was, dlatego nie ma co wstawiaæ zbyt czêsto
chcê tylko powiedzieæ, ¿e wydaje siê, ¿e @ powróci³o na dobre, dosta³am ponownie po 33 dniach, wiêc jestem w niebie jedzenie t³uszczy dzia³a cuda!

moje typowe U szkolne
I owsianka na mleku ry¿owym z 6-7 ³y¿ek p³atków z malinami - w³a¶ciwie jedyny powód, dla którego chce mi siê wstawaæ o 6.30
II tu najczê¶ciej jaki¶ owoc plus jogurt lub serek homo lub wiejski
III kanapka (raz z pszennego, raz z ¿ytniego, pe³noziarnistego pieczywa, ró¿nie to bywa ^^) z mas³em, jak±¶ wêdlin±, sa³at±, ogórek lub inne warzywko do pochrupania
IV obiad w domu, to codziennie siê zmienia, wczoraj np mia³am pulpety indyczo-wieprzowe, ziemniaki i surówkê
jak mam ochotê to tutaj deser- ostatnio mam fazê na 3bity
V najczê¶ciej jajecznica z 2 jaj na ma¶le, pomidor, 2 kanapki z mas³em- 1 z serkiem ¶mietankowym, 1 z d¿emem/nutell±/miodem.

czujê siê naprawdê ¶wietnie, trzymam wagê (ok. 52 kg/169cm), jem w miarê zdrowo, ale tak, jak mi smakuje i bez wiêkszego kontrolowania siê. po prostu bomba.

pozdrawiam was dziewczyny i dziêkujê za wszystkie rady

A æwiczysz bo jesz nie ma³o a wazysz 52 kg tylko
mysz899 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-21, 22:07   #902
hanna_banana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez mysz899 Poka¿ wiadomo¶æ
A æwiczysz bo jesz nie ma³o a wazysz 52 kg tylko
zawsze mia³am dosyæ dobr± przemiane materii, nigdy nie mia³am nadwagi. æwiczê obecnie raz w tygodniu godzinê na si³owni. oprócz tego od poniedzia³ku do pi±tku codziennie mam lekcje od 8 do 16, co poch³ania sporo energii i potrzebujê paliwa ¿eby utrzymaæ jako tako koncentracjê tak¿e na tych koñcowych lekcjach w weekendy jem mniej, jako ¿e d³u¿ej ¶piê i mniej robiê
hanna_banana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-21, 22:19   #903
mysz899
Raczkowanie
 
Avatar mysz899
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: inny swiat
Wiadomo¶ci: 264
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez hanna_banana Poka¿ wiadomo¶æ
zawsze mia³am dosyæ dobr± przemiane materii, nigdy nie mia³am nadwagi. æwiczê obecnie raz w tygodniu godzinê na si³owni. oprócz tego od poniedzia³ku do pi±tku codziennie mam lekcje od 8 do 16, co poch³ania sporo energii i potrzebujê paliwa ¿eby utrzymaæ jako tako koncentracjê tak¿e na tych koñcowych lekcjach w weekendy jem mniej, jako ¿e d³u¿ej ¶piê i mniej robiê

Szczê¶ciara z ciebie tez bym tak chcia³a
mysz899 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-22, 07:04   #904
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 660
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje U pi±tkowe

¦niadanie: dwie kromki z wêdzon± makrel± i ogórkiem; inka z mlekiem i miodem
II ¶niadanie: owsianka z malinami, brzoskwini± i serkiem wiejskim
Lunch: sa³atka z mieszanki sa³at, tuñczyka wsw, grillowanej cukinii, papryki i kukurydzy
Podwieczorek: banan
Obiadokolacja: zapiekanka ziemniaczana w sosie rozmarynowym, bukiet surówek

I sobotnie

¦niadanie: owsianka z bananem, rodzynkami, wiórkami kokosowymi i wie¶niakiem; inka z mlekiem i miodem
II ¶niadanie: dwie kromki razowca z pasztetem sojowym i pomidorem, kilka ¶liwek
Obiad: kuskus z piersi± kurczaka, cukini±, pomidorami suszonymi, kukurydz± i czosnkiem
Podwieczorek: kilka pistacji podskubanych, 3 wafle ry¿owe z szynk± z piersi indyka, ogórkiem i papryk±
Kolacja: trzy kawa³ki pizzy, sok pomarañczowy
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-22, 08:50   #905
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez mysz899 Poka¿ wiadomo¶æ
Tak pisze bo tak jest wiec ten wielokropek jest niepotrzebny
Wstajac w po³udnie by³aby¶ w stanie zje¶æ wiêcej?No ja nie jestem w stanie zje¶æ wiêcej a w soboty tak w³a¶nie wstaje
No dobra. Nie uno¶ siê tak

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

Wczorajsze U


I Serek wiejski ze ¶liwkami, musli i gor±cym sosem czekoladowym

II quesadilla z serem brie, gruszk± i orzechami

III talerz pomidorowej z ry¿em
7 pierogów ze szpinakiem i serem polanych jogurtem naturalnym

IV Rombosse w cie¶cie francuskim z mas³em orzechowym, orzechami

V 4 kanapki z Bieluchem, gotowane jajko na wpó³twardo, pomidor
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-22, 15:17   #906
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Rrr
  1. 1 posi³ek dopiero ok.13, tak wsta³am....miseczka maminego roso³u z makaronem
  2. 3 ma³e polêdwiczki (bitki), na oleju kujawskim, 2 ziemniaki, æwik³a
  3. wpad³ ma³y kês snickersa, czekoladowa chêæ za mn± chodzi³a
  4. kawa³ek wêdzonej makreli, 2 kromki razowca, kilka plastrów ogórki, pomidora




i jak?
Irish lady 28 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-22, 15:26   #907
mysz899
Raczkowanie
 
Avatar mysz899
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: inny swiat
Wiadomo¶ci: 264
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
No dobra. Nie uno¶ siê tak

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

Wczorajsze U


I Serek wiejski ze ¶liwkami, musli i gor±cym sosem czekoladowym

II quesadilla z serem brie, gruszk± i orzechami

III talerz pomidorowej z ry¿em
7 pierogów ze szpinakiem i serem polanych jogurtem naturalnym

IV Rombosse w cie¶cie francuskim z mas³em orzechowym, orzechami

V 4 kanapki z Bieluchem, gotowane jajko na wpó³twardo, pomidor



Nie unoszê siê
mysz899 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-09-22, 15:57   #908
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R, trochê podobnie jak wczoraj, wci±¿ u rodziców:

I. owsianka z 5 ³y¿ek p. owsianych z jab³kiem, miodem i cynamonem
II. kromka razowego chlebka (24g) z pieczonym pasztetem i pomidorem
III. kotlet z piersi z kurczaka (w panierce...) + ³y¿ka puree z ziemniaków + ogromna ilo¶æ buraczków z chrzanem
miêdzy III a IV: kilka truskawek z ogródka (jesieñ im nie straszna ), 2 ogórki kiszone, pó³ kalarepy, szklanka koktajlu (ma¶lanka + truskawki)
IV. 4 ³y¿ki sa³atki jarzynowej (jajka, marchewka, jab³ko, pietruszka, seler, por, ziemniak, ogórki kiszone, kukurydza + sos: g³ównie jogurt naturalny, ¶ladowe ilo¶ci majonezu, musztarda, sok z cytryny, sól i pieprz) + kromka razowego chlebka (24g)

Wygl±da to raczej na U...
Ale do czwartku nie mam co liczyæ na inne obiady, mama nie odda mi w³adzy w kuchni, a odmawiaæ porz±dnego obiadu i wsuwaæ swoje ¿arcie to te¿ mi nie wypada, jak widzimy siê 4 razy w roku.
Têskniê za moj± sokowirówk±.
__________________


Edytowane przez scandalistka
Czas edycji: 2013-09-22 o 15:58
scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-22, 16:31   #909
karoolcia201
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 44
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Poka¿ wiadomo¶æ
Generalnie mi siê podoba. Mam tylko 3 uwagi:
- brakuje zdrowych t³uszczy; na podwieczorek zamiast batonika proponowa³abym dodaæ do jogurtu i owoców gar¶æ orzechów,
- gotowe musli i batoniki musli maj± w sobie zazwyczaj du¿o cukru i chemii; o wiele zdrowiej jest przyrz±dzaæ sobie rano owsiankê z ulubionymi dodatkami lub samemu stworzyæ mieszankê musli z p³atków i bakalii, na jakie masz ochotê,
- do obiadu ¶mia³o mog³y wpa¶æ wêgle, chyba,¿e warzywa na patelniê by³y z dodatkiem ziemniaków.

ten batonik to tak zjad³am 'jednorazowo' bo siê skusi³am na zakupienie go, na opak. by³o napisane, ¿e jest bez cukru dlatego siê zdecydowa³am ale jak przysz³o co do czego by³ mega s³odki wiêc nie ma co siê tak± chemi± zapychaæ
a owsiankê w³a¶nie zaczê³am sobie przygotowywaæ rano, jak nie codziennie to tak co 2 dni

Wczorajsze moje R te¿ bym poprosi³a oceniæ:

¦niadanie: jejecznica z 2 jaj, 3 ma³e kromki chleba ¿ytniego pe³noziarnistego ¿ytniego(mas³o,wêdzona polêdwica z kurczaka, plaster ¿ó³tego sera, sa³ata, papryka, ogórek, rzodkiewka)
II ¶niadanie: miseczka pokrojonej nektarynki i jab³ka polanych odrobin± jog. naturalnego i posypane odrobin± p³atków owsianych
Obiad: makaron pe³noziarnisty z kawa³kami indyka sma¿onego bez t³uszczu, z kapust± pekiñsk±, sa³at±, papryk±, ogórkiem, polane to oliw± z oliwek
Podwieczorek: nie mia³am na nic ochoty za bardzo ale wypi³am kakao naturalne na mleku z nieca³± ³y¿eczk± cukru
Kolacja: 2 ma³e kromki chleba pe³noz. ¿ytniego z mas³em i tuñczykiem rozdrobnionym i z jakie¶ 50/80 g serka wiejskiego z po³ow± ³y¿eczki miodu i porzeczkowego domowego d¿emu

do picia: herbata z miodem i cytyn± z jakies 3x
dodatkowo æwiczê,jednak teraz dopad³o mnie przeziêbienie i nie mam na nie si³y .

Edytowane przez karoolcia201
Czas edycji: 2013-09-22 o 16:33
karoolcia201 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-22, 19:19   #910
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Utrzymanie:

I. jab³kowe gofry na serku wiejskim z orzechami w³oskimi i cynamonem

II. serek wiejski z nektarynk±, rodzynkami, suszonym tymiankiem i mas³em orzechowym

III. kasza kuskus z pieczon± w zupie grzybowej ³opatk± oraz pomidorkami koktajlowymi i ogórkami z zielon± pietruszk± ze s³oika

IV. fasolowe brownie z jogurtem naturalnym (zjad³am 1/3 ca³ego ciasta i chyba dawno ju¿ nie przyswoi³am takiej dawki bia³ego cukru na raz... chyba dzi¶ nie zasnê )

A tak poza tym.. Jak mo¿na zauwa¿yæ jem du¿o s³odkiego. Nie s³odyczy, a s³odkiego: owoce, pe³noziarniste ciastka, s³odkie owsianki, warzywa te¿ na s³odko... Mo¿e tak byæ czy powinnam to jako¶ ograniczaæ?
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-22, 20:04   #911
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
No wychodzi jak wychodzi, ale jest ju¿ trochê lepiej generalnie. A marchewki mog³abym je¶æ codziennie, tyle, ¿e muszê uwa¿aæ, ¿eby nie z¿ó³kn±æ (kiedy¶ jad³am je praktycznie codziennie, wiêc wiem co mówiê) i tylko dlatego nie wcinam ich nonstop

A twój jad³ospis mi równie¿ siê podoba, no oprócz tych chipsów bananowych (chyba, ¿e domowej produkcji, ale w±tpiê; ale to tak tylko przy okazji)
Z tym ¿ó³kniêciem to faktycznie nie jest ¶ciema, wiêc Ciê rozumiem. Chipsy bananowe s± kupne, ale dosta³am je po mega okazyjnej cenie, wiêc musia³am siê skusiæ - bo bardzo mi smakuj± . Ju¿ dawno ich nie jad³am.

Cytat:
Napisane przez Psotka87 Poka¿ wiadomo¶æ
Nigdy nie mogê zapamiêtaæ, czy Poa, czy Pao, sorki :p zawsze sprawdzam 2 razy i czasem mi siê udaje a czasem nie :P

U mnie ¶niadanie polega na tym ¿e jak mam du¿o szczê¶cia to m³odsze dziecko ¶pi a starsze podjada mi z talerza, wiêc chc±c nie chc±c muszê je¶æ szybko :P wersja hard: m³odsze siê drze, a starszy nie jest zainteresowany jedzeniem, wiêc zarzuca mnie ksi±¿eczkami do czytania...

D¿em wiem, ¿e s³aby, ale nikomu poza mn± nie smakuje, a kupiony wieki temu (jak jeszcze jad³am takie rzeczy) i d³ugo otwarty, wiêc kiedy¶ trzeba zje¶æ... jeszcze do jakich¶ dwóch posi³ków wcisnê i bêdzie z g³owy.

To jeszcze dzisiejsze, chocia¿ u mnie pi±tkowe zawsze s³abe. S³odko, owocowo, bezmiêsnie (R):
1. Kawowa owsianka z lodówki na biszkoptach z serkiem homo i ³y¿eczk± miodu (eksperyment, by³a pyszna i na pewno bêdê wracaæ do kawowej), 2 suszone ¶liwki
2. Cukiniowe cynamonowe placki, gruszka
3. Pó³ jgurtu greckiego, domowy batonik musli, kostka 70%
4. Ananasowo-bananowe placuszki z m±ki pe³noziarnistej i razowej z serkiem homo
45 minut biegu
5. Pó³ du¿ej wêdzonej makreli, micha cukinii podsma¿anej na ma¶le z porem.
Marnowanie jedzenia jest niefajne, wiêc szamaj ten d¿emik . Zreszt± chyba wiem o jaki Ci chodzi, rzeczywi¶cie specyficzny w smaku i nie ka¿demu podejdzie.

No przyda³oby siê wiêcej warzyw. Jajka pewnie by³y u¿yte do robienia placków, do tego by³ te¿ nabia³ i ryba - bia³kowo ok. A s³odko¶ci same zdrowe, mniam.

Cytat:
Napisane przez luminosa Poka¿ wiadomo¶æ
dzisiejsza R

I. owsianka na mleku z cynamonem, odrobin± miodu cynamonowego, tartymi orzechami w³oskimi, s³onecznikiem i p³atkami migda³owymi
II. pó³ woreczka ry¿u br±zowego z filetem z indyka na ³y¿eczce oleju rzepakowego + broku³y
III. 3 kanapki chleba razowego: 2 z tuñczykiem w sosie w³asnym, 1 z serem twarogowym i szynk± z kurczaka, pomidor + ciastko owsiane
IV. twaróg pó³t³usty z nasionami dyni i s³onecznikiem
Zabrak³o mi ¶wie¿ego owocu, a do kolacji z racji sezonu te¿ mog³y wpa¶æ jakie¶ warzywa - poza tym to naprawdê fajne redukcyjne menu!

Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
Utrzymanie:

I. twarogowe knedle podane z du¿ym, podduszonym jab³kiem polane syropem klonowym i posypane cynamonem

II. serek wiejski z napêcznia³ymi, suszonymi ¶liwkami, orzechami nerkowca i tward± czê¶ci± surowego broku³a (chyba najlepsza czê¶æ )

III. pieczona ³opatka w zupie grzybowej podana z kasz± jêczmienn±, krótko podgrzan± papryk± i ogórkami z pietruszk± ze s³oika

IV. orkiszowy omlet biszkoptowy z nektarynk± i tahini kakaowym

S± warzywa x2, a jak zg³odniejê to bêd± i marchewki znowu
Rewelacja!
Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
Utrzymanie:

I. jab³kowe gofry na serku wiejskim z orzechami w³oskimi i cynamonem

II. serek wiejski z nektarynk±, rodzynkami, suszonym tymiankiem i mas³em orzechowym

III. kasza kuskus z pieczon± w zupie grzybowej ³opatk± oraz pomidorkami koktajlowymi i ogórkami z zielon± pietruszk± ze s³oika

IV. fasolowe brownie z jogurtem naturalnym (zjad³am 1/3 ca³ego ciasta i chyba dawno ju¿ nie przyswoi³am takiej dawki bia³ego cukru na raz... chyba dzi¶ nie zasnê )

A tak poza tym.. Jak mo¿na zauwa¿yæ jem du¿o s³odkiego. Nie s³odyczy, a s³odkiego: owoce, pe³noziarniste ciastka, s³odkie owsianki, warzywa te¿ na s³odko... Mo¿e tak byæ czy powinnam to jako¶ ograniczaæ?
Bo ja wiem, czy to a¿ tak du¿o s³odkiego... Je¶li potrawa jest na s³odko, to przecie¿ wcale nie oznacza, ¿e ma w sobie tonê bia³ego cukru - zreszt± Twoje jad³ospisy na takie nie wygl±daj±. S± bardzo ró¿norodne. A co do ciast, to te¿ mam do nich s³abo¶æ i potrafiê zje¶æ horrendalne ilo¶ci, ale wiadomo, ¿e nie robiê tak na co dzieñ.

Cytat:
Napisane przez karoolcia201 Poka¿ wiadomo¶æ
Wczorajsze moje R te¿ bym poprosi³a oceniæ:

¦niadanie: jejecznica z 2 jaj, 3 ma³e kromki chleba ¿ytniego pe³noziarnistego ¿ytniego(mas³o,wêdzona polêdwica z kurczaka, plaster ¿ó³tego sera, sa³ata, papryka, ogórek, rzodkiewka)
II ¶niadanie: miseczka pokrojonej nektarynki i jab³ka polanych odrobin± jog. naturalnego i posypane odrobin± p³atków owsianych
Obiad: makaron pe³noziarnisty z kawa³kami indyka sma¿onego bez t³uszczu, z kapust± pekiñsk±, sa³at±, papryk±, ogórkiem, polane to oliw± z oliwek
Podwieczorek: nie mia³am na nic ochoty za bardzo ale wypi³am kakao naturalne na mleku z nieca³± ³y¿eczk± cukru
Kolacja: 2 ma³e kromki chleba pe³noz. ¿ytniego z mas³em i tuñczykiem rozdrobnionym i z jakie¶ 50/80 g serka wiejskiego z po³ow± ³y¿eczki miodu i porzeczkowego domowego d¿emu

do picia: herbata z miodem i cytyn± z jakies 3x
dodatkowo æwiczê,jednak teraz dopad³o mnie przeziêbienie i nie mam na nie si³y .
Warto¶ciowy, urozmaicony jad³ospis. Zero ¶mieci. To mi siê podoba! No i zdrówka ¿yczê!

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Poka¿ wiadomo¶æ
Moje U pi±tkowe

¦niadanie: dwie kromki z wêdzon± makrel± i ogórkiem; inka z mlekiem i miodem
II ¶niadanie: owsianka z malinami, brzoskwini± i serkiem wiejskim
Lunch: sa³atka z mieszanki sa³at, tuñczyka wsw, grillowanej cukinii, papryki i kukurydzy
Podwieczorek: banan
Obiadokolacja: zapiekanka ziemniaczana w sosie rozmarynowym, bukiet surówek

I sobotnie

¦niadanie: owsianka z bananem, rodzynkami, wiórkami kokosowymi i wie¶niakiem; inka z mlekiem i miodem
II ¶niadanie: dwie kromki razowca z pasztetem sojowym i pomidorem, kilka ¶liwek
Obiad: kuskus z piersi± kurczaka, cukini±, pomidorami suszonymi, kukurydz± i czosnkiem
Podwieczorek: kilka pistacji podskubanych, 3 wafle ry¿owe z szynk± z piersi indyka, ogórkiem i papryk±
Kolacja: trzy kawa³ki pizzy, sok pomarañczowy
Straszliwie lubiê czytaæ Twoje jad³ospisy! To siê nazywa normalne, zdrowe jedzenie

Cytat:
Napisane przez hanna_banana Poka¿ wiadomo¶æ
cze¶æ dziewczyny
znowu wpadam po d³u¿szej przerwie, na bie¿±co czytam posty ale siê a¿ tak nie udzielam, bo mniej wiêcej nauczy³am siê komponowaæ posi³ki, ale nie s± one a¿ tak ciekawe i inspiruj±ce jak niektórych z Was, dlatego nie ma co wstawiaæ zbyt czêsto
chcê tylko powiedzieæ, ¿e wydaje siê, ¿e @ powróci³o na dobre, dosta³am ponownie po 33 dniach, wiêc jestem w niebie jedzenie t³uszczy dzia³a cuda!

moje typowe U szkolne
I owsianka na mleku ry¿owym z 6-7 ³y¿ek p³atków z malinami - w³a¶ciwie jedyny powód, dla którego chce mi siê wstawaæ o 6.30
II tu najczê¶ciej jaki¶ owoc plus jogurt lub serek homo lub wiejski
III kanapka (raz z pszennego, raz z ¿ytniego, pe³noziarnistego pieczywa, ró¿nie to bywa ^^) z mas³em, jak±¶ wêdlin±, sa³at±, ogórek lub inne warzywko do pochrupania
IV obiad w domu, to codziennie siê zmienia, wczoraj np mia³am pulpety indyczo-wieprzowe, ziemniaki i surówkê
jak mam ochotê to tutaj deser- ostatnio mam fazê na 3bity
V najczê¶ciej jajecznica z 2 jaj na ma¶le, pomidor, 2 kanapki z mas³em- 1 z serkiem ¶mietankowym, 1 z d¿emem/nutell±/miodem.

czujê siê naprawdê ¶wietnie, trzymam wagê (ok. 52 kg/169cm), jem w miarê zdrowo, ale tak, jak mi smakuje i bez wiêkszego kontrolowania siê. po prostu bomba.

pozdrawiam was dziewczyny i dziêkujê za wszystkie rady
Super, ¿e @ znów jest! Mo¿e i mnie wkrótce spotka ta rado¶æ, ale ¶wiadomo¶æ, ¿e innym dziewczynom siê uda³o jest strasznie buduj±ca. No i jedzonko lu¼ne i dobre... ¦ciskam Ciê mocno i ¿yczê, aby ju¿ nigdy nie by³o gorzej!


Moje weekendowe menu z T¯ - oczywi¶cie U (a dzi¶ dla beki zwa¿y³am siê w aptece - wynika z tego, i¿ moja masa cia³a nieco wzros³a na przestrzeni kilku miesiêcy. Ale gdy patrzê na siebie w lustrze nie mam w±tpliwo¶ci - to miê¶nie, proszê pañstwa ).

SOBOTA
¦niadanie: Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z ¶liwkami, brzoskwiniami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
Do kawy: 25g surowej ciemnej czekolady z migda³ami, kaw± i bia³± morw±
Potem wypad na targi Smaki Regionów i parê drobnych degustacji
Obiad: Dwa ma³e filety z udka kurczaka sma¿one bez t³uszczu; pó³ woreczka ry¿u br±zowego; surówka z czerwonej kapusty i marchwi z czosnkiem i oliw± z oliwek
Kolacja: 3 kromki ziarnistego chleba graham z serami ple¶niowymi, pomidorem i sa³at±
Degustacje piw: wêdzone z chili 150ml, black double ipa 150ml

NIEDZIELA
¦niadanie: Jajecznica z 2 jaj z szynk± i szczypiorkiem na oliwie; 2 kromki chleba graham z serkiem pomidorowo-zio³owym, rzodkiewkami i sa³at±
Do kawy: 50g ciemnej czekolady z gruszk± i migda³ami
Obiad: Makaron z pszenicy durum z kawa³kami schabu sma¿onymi bez t³uszczu, sosem pomidorowym, cukini±, cebul±, papryk± zwyk³± i chili
Przek±ska: Jab³ko
Kolacja: Serek wiejski 150g z pomidorem, sa³at±, natk± pietruszki, olejem lnianym, orzeszkami piniowymi, pestkami s³onecznika i dyni
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-22, 20:32   #912
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Z tym ¿ó³kniêciem to faktycznie nie jest ¶ciema, wiêc Ciê rozumiem. Chipsy bananowe s± kupne, ale dosta³am je po mega okazyjnej cenie, wiêc musia³am siê skusiæ - bo bardzo mi smakuj± . Ju¿ dawno ich nie jad³am.

No mówiê, ¿e to jakbym ju¿ siê mia³a czepiaæ. Od czasu do czasu ok


Rewelacja!
Dziêkujê!

Bo ja wiem, czy to a¿ tak du¿o s³odkiego... Je¶li potrawa jest na s³odko, to przecie¿ wcale nie oznacza, ¿e ma w sobie tonê bia³ego cukru - zreszt± Twoje jad³ospisy na takie nie wygl±daj±. S± bardzo ró¿norodne. A co do ciast, to te¿ mam do nich s³abo¶æ i potrafiê zje¶æ horrendalne ilo¶ci, ale wiadomo, ¿e nie robiê tak na co dzieñ.

No w³a¶nie wiem. Ale z drugiej strony tak sie demonizuje te s³odko¶ci, ¿e.. no takie tam. Ale generalnie my¶la³am tak samo - w koñcu to i tak s± te owoce, warzywa, a do tego zbo¿a i bia³ko te¿ zawsze wcisn± jako¶

U mnie to te¿ taki wyj±tek.


Moje weekendowe menu z T¯ - oczywi¶cie U (a dzi¶ dla beki zwa¿y³am siê w aptece - wynika z tego, i¿ moja masa cia³a nieco wzros³a na przestrzeni kilku miesiêcy. Ale gdy patrzê na siebie w lustrze nie mam w±tpliwo¶ci - to miê¶nie, proszê pañstwa ).
No to tylko gratulowaæ!
Tak przytyæ to ja te¿ bym chcia³a :d


NIEDZIELA
¦niadanie: Jajecznica z 2 jaj z szynk± i szczypiorkiem na oliwie; 2 kromki chleba graham z serkiem pomidorowo-zio³owym, rzodkiewkami i sa³at±
Do kawy: 50g ciemnej czekolady z gruszk± i migda³ami
Obiad: Makaron z pszenicy durum z kawa³kami schabu sma¿onymi bez t³uszczu, sosem pomidorowym, cukini±, cebul±, papryk± zwyk³± i chili
Przek±ska: Jab³ko
Kolacja: Serek wiejski 150g z pomidorem, sa³at±, natk± pietruszki, olejem lnianym, orzeszkami piniowymi, pestkami s³onecznika i dyni
A u ciebie wszystko prawie na wytrawnie! Ale takie dania i tak bym chêtnie zjad³a

Edytowane przez blax5
Czas edycji: 2013-09-22 o 20:33
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-22, 20:51   #913
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 580
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

U.
I Owsianka na wodzie z otrêbami, parówk± drobiow±, pomidorkami, odrobin± twarogu czosnkowego i curry
II jab³ko
III 2 kromki chleba staropolskiego z cienkim plastrem ¿ó³tego sera, pomidorkiem koktajlowym i sa³at±; zielona herbata
IV pó³ woreczka kaszy; filet z kurczaka sma¿ony w papirusie; pieczarki sma¿one z odrobin± oleju; ³y¿ka czerwonych buraczków
V budyñ S³odka Chwila o smaku ¶mietankowym z ³y¿k± migda³ów i odrobin± sosu czekoladowego
tu moja przygoda z jedzeniem mog³aby siê w sumie skoñczyæ, ale matula nadal patrzy mi na rêce...
VI 2 kromki chleba staropolskiego ze szczypiorem, 2 cienkimi plastrami sera i pomidorkiem koktajlowym; sa³atka z 3 pomidorków, gar¶ci sa³aty, ³y¿ki pestek z dyni i odrobiny sosu sojowego; melisa
Shariana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-22, 21:27   #914
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
A u ciebie wszystko prawie na wytrawnie! Ale takie dania i tak bym chêtnie zjad³a
Bzdura, zdrowych s³odko¶ci nie powinno siê demonizowaæ! Owoce, miód, orzechy i cynamon to nie to samo co cukier i utwardzone t³uszcze - a przecie¿ robi± nam równie dobrze! O ile nie lepiej - bo to w koñcu warto¶ciowy pokarm, a nie ¶mieci.

Pewnie t³uszczyk te¿ siê powiêkszy³ tu i ówdzie, ale mam to gdzie¶ - bo ze swojej obecnej sylwetki jestem bardzo zadowolona. I nie wiem, czy kiedykolwiek by³am bardziej! Gdyby tylko jeszcze okres przyszed³, by³abym w raju.

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
U.
I Owsianka na wodzie z otrêbami, parówk± drobiow±, pomidorkami, odrobin± twarogu czosnkowego i curry
II jab³ko
III 2 kromki chleba staropolskiego z cienkim plastrem ¿ó³tego sera, pomidorkiem koktajlowym i sa³at±; zielona herbata
IV pó³ woreczka kaszy; filet z kurczaka sma¿ony w papirusie; pieczarki sma¿one z odrobin± oleju; ³y¿ka czerwonych buraczków
V budyñ S³odka Chwila o smaku ¶mietankowym z ³y¿k± migda³ów i odrobin± sosu czekoladowego
tu moja przygoda z jedzeniem mog³aby siê w sumie skoñczyæ, ale matula nadal patrzy mi na rêce...
VI 2 kromki chleba staropolskiego ze szczypiorem, 2 cienkimi plastrami sera i pomidorkiem koktajlowym; sa³atka z 3 pomidorków, gar¶ci sa³aty, ³y¿ki pestek z dyni i odrobiny sosu sojowego; melisa
Skoro patrzy Ci na rêce, to widocznie nadal trzeba. To super, ¿e masz kogo¶, kto Ciê pilnuje i dba o Twoje dobro. ¦wietnie, ¿e wpad³a ta kolacja. Twoje ostatnie jad³ospisy s± naprawdê w porz±dku. Oby tak dalej! A wytrawna owsianka z dzi¶ robi wra¿enie! Osobi¶cie ciê¿ko mi sobie wyobraziæ takie po³±czenie. Zak³adam, ¿e parówka nie by³a jedn± z tych gorszych .
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-22, 21:36   #915
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

r/U.

10.30 Sniadanie: owsianka (4³yzki p³atków górskich, 4 orzechy wloskie (12g), plaster twarogu po³t³ustego (30g), 200ml mleka 2%); po³owa grapefruita i zielona herbata.
rower45min
14.30 Obiad: 125g piersi z kurczaka na parze, 3 ¶rednie ziemniaki z koperkiem, sa³atka: ca³y spory pomidor, kilka listków cykorii i sa³aty rzymskiej + ³y¿eczka oliwy.
18. Podwieczorek: domowa szarlotka z du¿± ilo¶cia jab³ek, 2 paski mlecznej czekolady, kawa.
21. Kolacja: 2 kromki chleba razowego na zakwasie, 50g lososia wêdzonego o z plastrem twarogu + warzywa: sa³ata, rzodkiewki, troche ogórka i kie³ek broku³a..

(*dziki ³oso¶ "pacyficzny"jest znacznie chudszy ni¿ atlantycki tylko 3g t³uszczu na 100g! az sie zdziwilam jak przeczytalam na opakowaniu!)

po:
pokrzywa do picia
przed snem wpadnie pewnie mieta

Pytanie: jaka jest "dawka" nnkt w postaci orzechów, która powiedzmy dodaje do owsianki? 4 orzechy wloskie/ 10 laskowych to ok 12g-15g czy dawac wiecej? Wierzê w moc nnkt w walce o @....

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2013-09-22 o 21:39
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-22, 22:24   #916
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
r/U.

10.30 Sniadanie: owsianka (4³yzki p³atków górskich, 4 orzechy wloskie (12g), plaster twarogu po³t³ustego (30g), 200ml mleka 2%); po³owa grapefruita i zielona herbata.
rower45min
14.30 Obiad: 125g piersi z kurczaka na parze, 3 ¶rednie ziemniaki z koperkiem, sa³atka: ca³y spory pomidor, kilka listków cykorii i sa³aty rzymskiej + ³y¿eczka oliwy.
18. Podwieczorek: domowa szarlotka z du¿± ilo¶cia jab³ek, 2 paski mlecznej czekolady, kawa.
21. Kolacja: 2 kromki chleba razowego na zakwasie, 50g lososia wêdzonego o z plastrem twarogu + warzywa: sa³ata, rzodkiewki, troche ogórka i kie³ek broku³a..

(*dziki ³oso¶ "pacyficzny"jest znacznie chudszy ni¿ atlantycki tylko 3g t³uszczu na 100g! az sie zdziwilam jak przeczytalam na opakowaniu!)

po:
pokrzywa do picia
przed snem wpadnie pewnie mieta

Pytanie: jaka jest "dawka" nnkt w postaci orzechów, która powiedzmy dodaje do owsianki? 4 orzechy wloskie/ 10 laskowych to ok 12g-15g czy dawac wiecej? Wierzê w moc nnkt w walce o @....

nie licz gramów, gar¶æ orzechów to optymalna dawka dzienna,
a do walki o powrót @ s± potrzebne wszystkie t³uszcze, i te nasycone równie¿, których wiêkszo¶æ siê tak bardzo boi, hormony nie zadzia³aj± od garstki orzechów na dzieñ

ja np. jadam jako ¼ród³a t³uszczu: jaja, mas³o, awokado, olej kokosowy (wiórki, kokos itp.), olej lniany, oliwa, t³uste ryby, orzechy (przeró¿niaste), rzepakowy czasami... t³uszczy jem sporo, ale to ja

Z do¶wiadczenia wiem, ¿e walka o okres jest d³uga, mozolna i trzeba je¶æ wszystko i du¿o i nie przesadzaæ z æwiczeniami, a wszystko siê uda
Trzymam kciuki za wszystkie walcz±ce

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Poka¿ wiadomo¶æ
Moje U pi±tkowe

¦niadanie: dwie kromki z wêdzon± makrel± i ogórkiem; inka z mlekiem i miodem
II ¶niadanie: owsianka z malinami, brzoskwini± i serkiem wiejskim
Lunch: sa³atka z mieszanki sa³at, tuñczyka wsw, grillowanej cukinii, papryki i kukurydzy
Podwieczorek: banan
Obiadokolacja: zapiekanka ziemniaczana w sosie rozmarynowym, bukiet surówek

I sobotnie

¦niadanie: owsianka z bananem, rodzynkami, wiórkami kokosowymi i wie¶niakiem; inka z mlekiem i miodem
II ¶niadanie: dwie kromki razowca z pasztetem sojowym i pomidorem, kilka ¶liwek
Obiad: kuskus z piersi± kurczaka, cukini±, pomidorami suszonymi, kukurydz± i czosnkiem
Podwieczorek: kilka pistacji podskubanych, 3 wafle ry¿owe z szynk± z piersi indyka, ogórkiem i papryk±
Kolacja: trzy kawa³ki pizzy, sok pomarañczowy


Czytam i obserwujê od d³u¿szego czasu, Twoje jad³ospisy s± ¶wietne!!!


no oprócz tych wafli ry¿owych
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-23, 09:30   #917
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 660
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Straszliwie lubiê czytaæ Twoje jad³ospisy! To siê nazywa normalne, zdrowe jedzenie


Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ


Czytam i obserwujê od d³u¿szego czasu, Twoje jad³ospisy s± ¶wietne!!!


no oprócz tych wafli ry¿owych
Dziêkujê dziewczyny

Staram siê je¶æ warto¶ciowo i zdrowo tym bardziej, ¿e od kilku tygodni muszê je¶æ dla dwojga I chcê, ¿eby ma³a Fasolka w moim brzuchu dosta³a wszystko czego potrzebuje

Wiem, ¿e wafle ry¿owe s± maksymalnie przetworzone, ale nie umiem ich sobie odmówiæ. W zamian staram siê z nimi nie przeginaæ

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Moje weekendowe menu z T¯ - oczywi¶cie U (a dzi¶ dla beki zwa¿y³am siê w aptece - wynika z tego, i¿ moja masa cia³a nieco wzros³a na przestrzeni kilku miesiêcy. Ale gdy patrzê na siebie w lustrze nie mam w±tpliwo¶ci - to miê¶nie, proszê pañstwa ).

SOBOTA

¦niadanie: Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z ¶liwkami, brzoskwiniami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
Do kawy: 25g surowej ciemnej czekolady z migda³ami, kaw± i bia³± morw±
Potem wypad na targi Smaki Regionów i parê drobnych degustacji
Obiad: Dwa ma³e filety z udka kurczaka sma¿one bez t³uszczu; pó³ woreczka ry¿u br±zowego; surówka z czerwonej kapusty i marchwi z czosnkiem i oliw± z oliwek
Kolacja: 3 kromki ziarnistego chleba graham z serami ple¶niowymi, pomidorem i sa³at±
Degustacje piw: wêdzone z chili 150ml, black double ipa 150ml

NIEDZIELA

¦niadanie: Jajecznica z 2 jaj z szynk± i szczypiorkiem na oliwie; 2 kromki chleba graham z serkiem pomidorowo-zio³owym, rzodkiewkami i sa³at±
Do kawy: 50g ciemnej czekolady z gruszk± i migda³ami
Obiad: Makaron z pszenicy durum z kawa³kami schabu sma¿onymi bez t³uszczu, sosem pomidorowym, cukini±, cebul±, papryk± zwyk³± i chili
Przek±ska: Jab³ko
Kolacja: Serek wiejski 150g z pomidorem, sa³at±, natk± pietruszki, olejem lnianym, orzeszkami piniowymi, pestkami s³onecznika i dyni

Bardzo, bardzo fajnie. Jak zawsze kusisz pysznym, zdrowym jedzeniem i oryginalnymi czekoladami
Widzê te¿, ¿e przesta³a¶ szaleæ z piwem, co siê chwali
Gratulujê te¿ piêknej sylwetki i trzymam kciuki za to, ¿eby @ wróci³a jak najszybciej
Te¿ kiedy¶ mia³am z tym problem po zbyt rygorystycznej diecie i æwiczeniach, ale szczê¶liwie powrót do normalnego od¿ywiania w koñcu da³ efekty.

Psotka87, Blax5, Karoolcia201- Wasze jad³ospisy te¿ bardzo apetyczne, warto¶ciowe i ró¿norodne

Wczorajsze U nie nadaje siê do zamieszczenia, bo mêczy³ mnie straszny ból brzucha i jad³am jak wróbelek...
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-23, 12:15   #918
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 2 084
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ





Chodzi³o mi nie o sam fakt, ¿e ograniczasz wêgle, ale o to, ¿e nie masz ich w ¶niadaniu - a jedynie pó¼niej. Akurat w tym pierwszym posi³ku wêgle s± najbardziej uzasadnione. Skoro jeste¶ na redukcji i masz w±tpliwo¶ci co do wêglowodanów, usuñ je z posi³ków w drugiej po³owie dnia i przesuñ je na rano. Skoro czerpiesz wêgle g³ównie z ziemniaków i ciastek, mo¿esz mieæ problem z takim przegrupowaniem, no ale tak dzia³a nasz organizm. Rano wa¿ny jest kop.

Inna sprawa, ¿e do kasz mo¿na siê przekonaæ . Naprawdê ¿adnej nie lubisz?

Kolacje mo¿esz je¶æ wiêksze skoro lubisz, ale niech objêto¶ciowo najwiêcej bêdzie w nich warzyw.

Nie wydaje mi siê, ¿eby jedzenia by³o zbyt ma³o. Wa¿ne, ¿eby¶ nie chodzi³a g³odna - a to ju¿ musisz sama wyczuæ .

Dziekuje za odpowiedz, chyba fakt,ze umiescilam te ciastka w jadlospisie troche przeklama³ sytuacje Sa to jedyne ciastka jakie jem i mam na nie ochote tak z raz na kilka tygodni Akurat wypadl ten tydzien

Kasz naprawde nie lubie
Postaram sie wrzucic jakies wegle rano, z ziemniakami bedzie problem bo jem je w zupie na stolowce albo w 2 daniu tez na stolowce,ale mysle ze spokojnie dam rade wmusic w siebie jakis ryz rano

pozdrawiam
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minera³y,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-23, 12:43   #919
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê dziewczyny

Staram siê je¶æ warto¶ciowo i zdrowo tym bardziej, ¿e od kilku tygodni muszê je¶æ dla dwojga I chcê, ¿eby ma³a Fasolka w moim brzuchu dosta³a wszystko czego potrzebuje

Kochana gratulujê z ca³ego serca
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-23, 19:40   #920
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê dziewczyny

Staram siê je¶æ warto¶ciowo i zdrowo tym bardziej, ¿e od kilku tygodni muszê je¶æ dla dwojga I chcê, ¿eby ma³a Fasolka w moim brzuchu dosta³a wszystko czego potrzebuje

Wiem, ¿e wafle ry¿owe s± maksymalnie przetworzone, ale nie umiem ich sobie odmówiæ. W zamian staram siê z nimi nie przeginaæ


Bardzo, bardzo fajnie. Jak zawsze kusisz pysznym, zdrowym jedzeniem i oryginalnymi czekoladami
Widzê te¿, ¿e przesta³a¶ szaleæ z piwem, co siê chwali
Gratulujê te¿ piêknej sylwetki i trzymam kciuki za to, ¿eby @ wróci³a jak najszybciej
Te¿ kiedy¶ mia³am z tym problem po zbyt rygorystycznej diecie i æwiczeniach, ale szczê¶liwie powrót do normalnego od¿ywiania w koñcu da³ efekty.
Gratulacje! Oj, nie w±tpiê, ¿e bêdziesz umia³a zadbaæ o odpowiednie od¿ywianie podczas ci±¿y.

Dziêkujê. Nie wiem, jak bêdzie z tym @... Mia³am w sierpniu wg planu odstawiæ hormony i czekaæ znów na naturalny okres, a tu siê napatoczy³ antybiotyk, a potem wyjazd za granicê po³±czony z kolejnym choróbskiem... Póki co ³udzê siê, ¿e mo¿e mi siê co¶ poprzestawia³o i @ jeszcze przyjdzie. BMI mam ju¿ 21.6, libido szaleje jak nigdy - 100% kobita jak siê patrzy, a tu takie problemy siê za mn± ci±gn±...

A z tym szaleñstwem piwnym to przesta³am g³ównie ze wzglêdów finansowych. Poza tym w domu z T¯ typowo degustujemy piwa - szaleñstwo siê zaczyna jak wychodzê do ukochanego pubu...

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Poka¿ wiadomo¶æ
Dziekuje za odpowiedz, chyba fakt,ze umiescilam te ciastka w jadlospisie troche przeklama³ sytuacje Sa to jedyne ciastka jakie jem i mam na nie ochote tak z raz na kilka tygodni Akurat wypadl ten tydzien

Kasz naprawde nie lubie
Postaram sie wrzucic jakies wegle rano, z ziemniakami bedzie problem bo jem je w zupie na stolowce albo w 2 daniu tez na stolowce,ale mysle ze spokojnie dam rade wmusic w siebie jakis ryz rano

pozdrawiam
O w³a¶nie! Rano ry¿ na mleku z ró¿nymi dodatkami bêdzie jak znalaz³. A ziemniaki nie s± takie straszne jak je maluj± - nie rezygnuj z nich czasem , bo i tak jesz niewiele wêgli.


Dzisiejsze U - d³ugi dzieñ i praca na dworze ca³y czas w ruchu... Dro¿d¿ówka kupiona awaryjnie, bo za ma³o ¿are³ka wziê³am ze sob± (BTW, by³a pyszna)

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z ¶liwkami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
II Grahamka z szynk±, ¿ó³tym serem, rzodkiewk±, sa³at± i sosem tzatziki; jab³ko
III Dro¿d¿ówka z kruszonk± i lukrem; kefir naturalny 375g
IV Zupa z kiszonej kapusty z ziemniakami, marchwi±, miêsem z æwiartki kurczaka i zio³ami (+ dok³adka)
V Wêdzona makrela

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, herbaty: 2x zielona, zio³owa.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-23, 20:48   #921
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 3 325
Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Limonka, wielkie gratulacje! Ja bardzo ¿a³ujê, ¿e siê nie nauczy³am dobrze je¶æ przed ci±¿±...

Przez ostatni tydzieñ waga sta³a, wiêc postanowi³am zmniejszyæ dzienn± dawkê czekolady z trzech kostek do max jednej i ograniczyæ podjadanie owoców i siê zobaczy. I bardziej pilnujê picia wody, bo ostatnio trochê za ma³o mi wychodzi jak zaczê³am znów piæ kawê i herbatê. Dzisiejsze R:
1. Owsianka na Ince z gruszk±, kubek zielonej herbaty.
2. Po³ kostki twaro¿ku z jogurtem, makiem i wiórkami kokosowymi, nektarynka.
1,5h spaceru w ¿ó³wim tempie
3. 3 kromki razowca (ciep³ego jeszcze! ) z serkiem homo i past± czekoladow± (³y¿ka kakao, banan, awokado), czarna kawa
4. Miseczka kuskusu z olejem lnianym, dwie roladki schabu (malutkie) faszerowane marchewk± i porem, gotowana marchewka, du¿a szklanka koktajlu (ogórek, szpinak, jab³ko, imbir, cytryna, miód)
55 minut biegu (8 km)
5. Omlet biszkoptowy z serem (mia³a byæ jajecznica z ³ososiem, ale tak± mia³am ochotê na ten omlet...), szklanka koktajlu j.w.
Dzi¶ bez czekolady
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs
Psotka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-23, 20:50   #922
201606210914
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

proszê o ocenê jad³ospisu

r/U

¶n: owsianko manna z tartym jab³kiem, ³y¿eczk± miodu, 2 kostkami gorzkiej czekolady, 2 ³y¿kami wiejskiego i crunchy, 2 ³y¿ki domowego mas³a orzechowego

ob: udko, szklanka ugotowanego razowego makaronu, surówka z marchwi, cebuli i ma³ego jab³ka, 2 ma³e ogórki kiszone

podw: po 3 ³y¿ki serka wiejskiego i jogurtu naturalnego z 3 ³y¿kami crunchy

kolacja: ciemna bu³ka na 3 czê¶ci, z mas³em i miodem,/ z topionym serem, wêdlina i pomidorem/ 3 ³y¿ki wiejskiego z reszta crunchy te¿ oko³o 3 ³y¿ki

wiem, za du¿o tego crunchy ale ju¿ chcia³am skoñczyæ i ju¿ nie ma
201606210914 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-23, 21:19   #923
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 580
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

U. Je¶æ nie chcemy, ale jemy - nie tyjemy i @ wyczekujemy...

¦niadanie
* serek wiejski light podgrzany w mikrofalówce (zaryzykowa³am ) z 2 czy 3 pomidorkami, szczypiorem, parówk± drobiow± (ostatni±! W koñcu...), ³y¿eczk± pestek z dyni i curry
* 2 kromki chleba staropolskiego z serkiem Turek, sa³at±, szczypiorem, pomidorkiem i 2 cienkimi plastrami sera morskiego
II ¶niadanie
* jab³ko
* 2 kromki chleba staropolskiego z serkiem Turek, li¶ciem sa³aty, pomidorkiem i cieniutkim plastrem szynki z indyka
Obiad
* 1/2 woreczka ry¿u bia³ego
* filet z kurczaka sma¿ony w papirusie
* tona pieczarek sma¿onych z odrobin± oleju
Podwieczorek
* serek homogenizowany naturalny z ³y¿eczk± wiórek kokosowych i nektarynk± (mama pokroi³a kilka na kawa³ki - nie wiem, ile tam wesz³o, nie s±dzê, ¿eby ca³a nektarynka...)
Kolacja
* ma³a sa³atka (4 pomidorki, trochê sa³aty)
* bu³ka grahamka 55 g z serkiem Turek, plastrem szynki z indyka, szczypiorem i jajkiem na twardo
* miêta (melisa siê skoñczy³a )

Jutro najpewniej zarwê noc, jakie¶ pomys³y na mocno syc±c± kolacjê?
Shariana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-24, 07:30   #924
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 660
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
Kochana gratulujê z ca³ego serca
Dziêkujê

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Gratulacje! Oj, nie w±tpiê, ¿e bêdziesz umia³a zadbaæ o odpowiednie od¿ywianie podczas ci±¿y.

Dziêkujê. Nie wiem, jak bêdzie z tym @... Mia³am w sierpniu wg planu odstawiæ hormony i czekaæ znów na naturalny okres, a tu siê napatoczy³ antybiotyk, a potem wyjazd za granicê po³±czony z kolejnym choróbskiem... Póki co ³udzê siê, ¿e mo¿e mi siê co¶ poprzestawia³o i @ jeszcze przyjdzie. BMI mam ju¿ 21.6, libido szaleje jak nigdy - 100% kobita jak siê patrzy, a tu takie problemy siê za mn± ci±gn±...

Dziêkujê ¶licznie
Te¿ kiedy¶- po restrykcyjnej diecie- musia³am walczyæ o odzyskanie @.
D³ugo czasu zaj±³ mi powrót do normalno¶ci. Pami±tk±, która zosta³a mi ju¿ na zawsze by³y nieregularne @. Ba³am siê nawet, ¿e zap³acê za swoj± g³upotê problemami z zaj¶ciem w ci±¿ê, a tymczasem gdy tylko podjêli¶my decyzjê o tym, ¿e chcemy zostaæ rodzicami, uda³o siê za pierwszym strza³em
Wierzê, ¿e u Ciebie te¿ wszystko bêdzie ok


Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiejsze U - d³ugi dzieñ i praca na dworze ca³y czas w ruchu... Dro¿d¿ówka kupiona awaryjnie, bo za ma³o ¿are³ka wziê³am ze sob± (BTW, by³a pyszna)

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z ¶liwkami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
II Grahamka z szynk±, ¿ó³tym serem, rzodkiewk±, sa³at± i sosem tzatziki; jab³ko
III Dro¿d¿ówka z kruszonk± i lukrem; kefir naturalny 375g
IV Zupa z kiszonej kapusty z ziemniakami, marchwi±, miêsem z æwiartki kurczaka i zio³ami (+ dok³adka)
V Wêdzona makrela

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, herbaty: 2x zielona, zio³owa.
Fajnie jak zawsze, chocia¿ nie wyobra¿am sobie jedzenia makreli solo.
Planujê za to jutro zrobiæ na obiad makaron z makrel± i porem- ciekawe jak mi wyjdzie

Cytat:
Napisane przez Psotka87 Poka¿ wiadomo¶æ
Limonka, wielkie gratulacje! Ja bardzo ¿a³ujê, ¿e siê nie nauczy³am dobrze je¶æ przed ci±¿±...

Przez ostatni tydzieñ waga sta³a, wiêc postanowi³am zmniejszyæ dzienn± dawkê czekolady z trzech kostek do max jednej i ograniczyæ podjadanie owoców i siê zobaczy. I bardziej pilnujê picia wody, bo ostatnio trochê za ma³o mi wychodzi jak zaczê³am znów piæ kawê i herbatê. Dzisiejsze R:
1. Owsianka na Ince z gruszk±, kubek zielonej herbaty.
2. Po³ kostki twaro¿ku z jogurtem, makiem i wiórkami kokosowymi, nektarynka.
1,5h spaceru w ¿ó³wim tempie
3. 3 kromki razowca (ciep³ego jeszcze! ) z serkiem homo i past± czekoladow± (³y¿ka kakao, banan, awokado), czarna kawa
4. Miseczka kuskusu z olejem lnianym, dwie roladki schabu (malutkie) faszerowane marchewk± i porem, gotowana marchewka, du¿a szklanka koktajlu (ogórek, szpinak, jab³ko, imbir, cytryna, miód)
55 minut biegu (8 km)
5. Omlet biszkoptowy z serem (mia³a byæ jajecznica z ³ososiem, ale tak± mia³am ochotê na ten omlet...), szklanka koktajlu j.w.
Dzi¶ bez czekolady
Dziêkujê

Bardzo lubiê Twoje jad³ospisy! Zastanawiam siê kiedy masz czas na robienie takich pyszno¶ci przy dwójce ma³ych dzieci.
Razowiec sama piek³a¶?
Pomys³ na pastê czekoladow± baaaaardzo ciekawy

Cytat:
Napisane przez superkas Poka¿ wiadomo¶æ
proszê o ocenê jad³ospisu

r/U

¶n: owsianko manna z tartym jab³kiem, ³y¿eczk± miodu, 2 kostkami gorzkiej czekolady, 2 ³y¿kami wiejskiego i crunchy, 2 ³y¿ki domowego mas³a orzechowego

ob: udko, szklanka ugotowanego razowego makaronu, surówka z marchwi, cebuli i ma³ego jab³ka, 2 ma³e ogórki kiszone

podw: po 3 ³y¿ki serka wiejskiego i jogurtu naturalnego z 3 ³y¿kami crunchy

kolacja: ciemna bu³ka na 3 czê¶ci, z mas³em i miodem,/ z topionym serem, wêdlina i pomidorem/ 3 ³y¿ki wiejskiego z reszta crunchy te¿ oko³o 3 ³y¿ki

wiem, za du¿o tego crunchy ale ju¿ chcia³am skoñczyæ i ju¿ nie ma
Dobrze, ¿e pozby³a¶ siê ju¿ tego crunchy, bo to sam cukier i zupe³nie siê nie nadaje na redukcjê, zw³aszcza w takich ilo¶ciach.
Na pewno zamieni³abym kolacjê na bia³kow±, bo z w³asnego do¶wiadczenia wiem, ¿e pomaga w gubieniu kilogramów. Mog³aby¶ na przyk³ad zje¶æ jajecznicê z warzywami albo sa³atkê z tuñczykiem.
Serka topionego raczej unikaj, bo to tylko zbêdny t³uszcz- nie ma ¿adnych warto¶ci od¿ywczych.
Na ¶niadanie postaraj siê wrzuciæ trochê wiêcej bia³ka (co to jest 2 ³y¿ki wiejskiego?). Idealnie by³oby te¿ gdyby¶ wcisnê³a II ¶niadanie, na które mo¿esz zje¶æ w³a¶nie jakie¶ kanapki z razowca. Mi brakuje te¿ w tym jad³ospisie ¶wie¿ych warzyw- przez ca³y dzieñ tylko cebula, marchewka i pomidor.
Tyle z moich uwag

Moje U wczorajsze:

¦niadanie: owsianka z gruszk±, orzechami, serkiem wiejskim i cynamonem, inka z mlekiem i miodem
II ¶niadanie: dwie kromki razowca z szynk± drobiow±, sa³at±, papryk± i ogórkiem kiszonym
Lunch: sa³atka z kuskusu, mozzarelli, mieszanki sa³at, pomidora, papryki i oliwek z dressingiem na bazie oliwy
Podwieczorek: banan, sok marchwiowy jednodniowy
Obiadokolacja: ³oso¶ pieczony w sosie ¶mietanowo- koperkowym (pierwszy raz robi³am, ale na pewno bêdê wracaæ do tego przepisu, bo nawet T¯ stwierdzi³, ¿e jest to jeden z najlepszych obiadów jakie robi³am), pieczone ziemniaczki, surówka z mieszanki sa³at, pomidora, cebuli, papryki i kukurydzy z sosem jogurtowo-koperkowym
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-24, 07:53   #925
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 3 325
Odp: Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê

Bardzo lubiê Twoje jad³ospisy! Zastanawiam siê kiedy masz czas na robienie takich pyszno¶ci przy dwójce ma³ych dzieci.
Razowiec sama piek³a¶?
Pomys³ na pastê czekoladow± baaaaardzo ciekawy
To bardzo ciekawe zagadnienie, bo jak synek by³ malutki to bywa³o, ¿e jad³am dopiero w po³udnie, bo wcze¶niej nie mia³am czasu. A teraz z dwójk± jako¶ umiem siê lepiej zorganizowaæ :P zwykle twaro¿ek czy prosta sa³atka zajmuje tyle co zwyk³e kanapki, owsiankê przygotowujê wieczorem poprzedniego dnia i tylko rano gotujê, obiad tak czy siak musia³abym jaki¶ zrobiæ i tak jako¶ leci

Pasta jest pyszna, robi³am ju¿ kilka razy to chleba i do placków, od kogo¶ tutaj ¶ci±gnê³am, to nie mój pomys³

Chleb kupny, ale wrzuci³am do wózka pod koc i dojecha³ do domu ciep³y

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

Ach, a makrelê bez niczego uwielbiam! I synek te¿. Jemy na pó³
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs
Psotka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-24, 11:30   #926
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
U. Je¶æ nie chcemy, ale jemy - nie tyjemy i @ wyczekujemy...

¦niadanie
* serek wiejski light podgrzany w mikrofalówce (zaryzykowa³am ) z 2 czy 3 pomidorkami, szczypiorem, parówk± drobiow± (ostatni±! W koñcu...), ³y¿eczk± pestek z dyni i curry
* 2 kromki chleba staropolskiego z serkiem Turek, sa³at±, szczypiorem, pomidorkiem i 2 cienkimi plastrami sera morskiego
II ¶niadanie
* jab³ko
* 2 kromki chleba staropolskiego z serkiem Turek, li¶ciem sa³aty, pomidorkiem i cieniutkim plastrem szynki z indyka
Obiad
* 1/2 woreczka ry¿u bia³ego
* filet z kurczaka sma¿ony w papirusie
* tona pieczarek sma¿onych z odrobin± oleju
Podwieczorek
* serek homogenizowany naturalny z ³y¿eczk± wiórek kokosowych i nektarynk± (mama pokroi³a kilka na kawa³ki - nie wiem, ile tam wesz³o, nie s±dzê, ¿eby ca³a nektarynka...)
Kolacja
* ma³a sa³atka (4 pomidorki, trochê sa³aty)
* bu³ka grahamka 55 g z serkiem Turek, plastrem szynki z indyka, szczypiorem i jajkiem na twardo
* miêta (melisa siê skoñczy³a )

Jutro najpewniej zarwê noc, jakie¶ pomys³y na mocno syc±c± kolacjê?
Skoro zarywasz noc, to polecam zje¶æ dwie kolacje.

Za du¿o to wyliczania, bior±c pod uwagê fakt, ¿e powinna¶ przytyæ. Póki nie zachcesz sama je¶æ, ka¿dy ma³y postêp mo¿e szybko przeistoczyæ siê w wielk± pora¿kê... Trzymam kciuki, ¿e przezwyciê¿ysz blokady w sobie i zawalczysz o w³asne dobro.

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Poka¿ wiadomo¶æ

Dziêkujê ¶licznie
Te¿ kiedy¶- po restrykcyjnej diecie- musia³am walczyæ o odzyskanie @.
D³ugo czasu zaj±³ mi powrót do normalno¶ci. Pami±tk±, która zosta³a mi ju¿ na zawsze by³y nieregularne @. Ba³am siê nawet, ¿e zap³acê za swoj± g³upotê problemami z zaj¶ciem w ci±¿ê, a tymczasem gdy tylko podjêli¶my decyzjê o tym, ¿e chcemy zostaæ rodzicami, uda³o siê za pierwszym strza³em
Wierzê, ¿e u Ciebie te¿ wszystko bêdzie ok

Fajnie jak zawsze, chocia¿ nie wyobra¿am sobie jedzenia makreli solo.
Planujê za to jutro zrobiæ na obiad makaron z makrel± i porem- ciekawe jak mi wyjdzie


Moje U wczorajsze:

¦niadanie: owsianka z gruszk±, orzechami, serkiem wiejskim i cynamonem, inka z mlekiem i miodem
II ¶niadanie: dwie kromki razowca z szynk± drobiow±, sa³at±, papryk± i ogórkiem kiszonym
Lunch: sa³atka z kuskusu, mozzarelli, mieszanki sa³at, pomidora, papryki i oliwek z dressingiem na bazie oliwy
Podwieczorek: banan, sok marchwiowy jednodniowy
Obiadokolacja: ³oso¶ pieczony w sosie ¶mietanowo- koperkowym (pierwszy raz robi³am, ale na pewno bêdê wracaæ do tego przepisu, bo nawet T¯ stwierdzi³, ¿e jest to jeden z najlepszych obiadów jakie robi³am), pieczone ziemniaczki, surówka z mieszanki sa³at, pomidora, cebuli, papryki i kukurydzy z sosem jogurtowo-koperkowym
Mia³am robiony szereg badañ i pomimo tego, ¿e organizm nie mo¿e zaskoczyæ i za³apaæ na nowo naturalne cykle - moja doktor mówi, ¿e wraz z podpórk± farmakologiczn± nie powinnam mieæ problemów z zaj¶ciem w ci±¿ê. Oczywi¶cie taka ci±¿a musia³aby byæ ¶ci¶le kontrolowana na ka¿dym etapie - ale co¶ za co¶. Jajniki mam eleganckie, podwzgórze i przysadka te¿ reaguj± na leki - ale kurka, no czego¶ brakuje... Nim straci³am okres, miesi±czkowa³am bardzo regularnie - ani by mi wtedy przez my¶l nie przesz³o, ¿e tak ³atwo jest to zaprzepa¶ciæ!

Makrela solo jest super! Lubiê j± tak¿e w innych zestawieniach, ale sama makrela jest dla mnie dobrym pomys³em na szybk± kolacjê. Wczoraj kolacjê jad³am pó¼no i nawet na warzywo do towarzystwa dla ryby nie mia³am ju¿ miejsca.

Twoje menu cudowne! A ten zestaw owsiankowy jest jednym z moich ulubionych na jesieñ.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:33   #927
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

cze¶æ po krótce moja historia: æwiczy³am regularnie do¶æ intensywnie, 3-4 razy w tygodniu, pó¼niej przez lato to zawali³am i przyty³am ;p powinnam zrzuciæ oko³o 4 kilogramów, chodzê na zumbê 2 razy w tygodniu x 2 godziny (od pó³ roku) planujê dodaæ do tego 2 treningi obwodowe w tygodniu.
No i oczywi¶cie dieta redukcyjna (ko³o 1400 kcal)


Dzisiejszy jad³ospis (mój pierwszy tutaj wiêc proszê o ocenê, ¶niadanie nie do koñca prawid³owe bo jeszcze nie poczyni³am zakupów)
7:30 Bu³ka pszenna z rukol±, twaro¿kiem i schabem pieczonym, kawa z mlekiem

zielona herbata

10.30 2 kromki chleba ¿ytniego, 4 plastry wêdliny z wêdzonego kurczaka, ¶redni pomidor, nektarynka

zielone herbata

13.30 2 kabanosy wieprzowe, ja b³ko


17.30 zupa pomidorowa z makaronem


2 godziny zumby

22.00 sa³atka z rukoli, sa³aty, oliwek, gar¶ci ¿urawiny i jajka z oliw± z oliwek


co zmodyfikowaæ?
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-24, 19:28   #928
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Poka¿ wiadomo¶æ

Moje U wczorajsze:

¦niadanie: owsianka z gruszk±, orzechami, serkiem wiejskim i cynamonem, inka z mlekiem i miodem
II ¶niadanie: dwie kromki razowca z szynk± drobiow±, sa³at±, papryk± i ogórkiem kiszonym
Lunch: sa³atka z kuskusu, mozzarelli, mieszanki sa³at, pomidora, papryki i oliwek z dressingiem na bazie oliwy
Podwieczorek: banan, sok marchwiowy jednodniowy
Obiadokolacja: ³oso¶ pieczony w sosie ¶mietanowo- koperkowym (pierwszy raz robi³am, ale na pewno bêdê wracaæ do tego przepisu, bo nawet T¯ stwierdzi³, ¿e jest to jeden z najlepszych obiadów jakie robi³am), pieczone ziemniaczki, surówka z mieszanki sa³at, pomidora, cebuli, papryki i kukurydzy z sosem jogurtowo-koperkowym
Wszystko mi siê bardzo podoba.
No i przy okazji proszê o przepis!


A tu moje lekkie U/P, czyli dwa kilogramy mogê przyj±æ z powrotem

I. jajeczna owsianka z jab³kiem, suszonymi daktylami i orzechami nerkowca (5 ³y¿ek p³atków, jajko 'bez numerka' , ¶redniej wielko¶ci jab³ko, ok. 30 g daktyli i gar¶æ orzechów)

II. twaróg z pomidorem, tahini oraz miodem (150 g twarogu, ¶redniej wielko¶ci pomidor, ³y¿ka tahini, pó³ ³y¿ki miodu)

III. podwójna kanapka z serem ple¶niowym lazur, papryk± i ¶wie¿ymi li¶æmi szpinaku (2 kromki domowego chleba ziarnistego, ok. 100 g sera, kawa³ki papryki i li¶cie szpinaku)

IV. mieszanka mro¿onych warzyw z ziemniakami oraz du¿± ilo¶ci± broku³ów z pieczon± w sosie grzybowym ³opatk± (odmro¿one na patelni warzywa z ugotowanymi osobno broku³ami i gruby plaster miêsa)

V. t³usty serek twarogowy (150 g "Bieluch"; przed chwil± skoñczy³am, no i zjad³abym do tego warzywa, ale nie chcê wciskaæ w siebie za du¿o przed snem)
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-24, 19:29   #929
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Poka¿ wiadomo¶æ
cze¶æ po krótce moja historia: æwiczy³am regularnie do¶æ intensywnie, 3-4 razy w tygodniu, pó¼niej przez lato to zawali³am i przyty³am ;p powinnam zrzuciæ oko³o 4 kilogramów, chodzê na zumbê 2 razy w tygodniu x 2 godziny (od pó³ roku) planujê dodaæ do tego 2 treningi obwodowe w tygodniu.
No i oczywi¶cie dieta redukcyjna (ko³o 1400 kcal)


Dzisiejszy jad³ospis (mój pierwszy tutaj wiêc proszê o ocenê, ¶niadanie nie do koñca prawid³owe bo jeszcze nie poczyni³am zakupów)
7:30 Bu³ka pszenna z rukol±, twaro¿kiem i schabem pieczonym, kawa z mlekiem

zielona herbata

10.30 2 kromki chleba ¿ytniego, 4 plastry wêdliny z wêdzonego kurczaka, ¶redni pomidor, nektarynka

zielone herbata

13.30 2 kabanosy wieprzowe, ja b³ko


17.30 zupa pomidorowa z makaronem


2 godziny zumby

22.00 sa³atka z rukoli, sa³aty, oliwek, gar¶ci ¿urawiny i jajka z oliw± z oliwek


co zmodyfikowaæ?
Hej!

Twoje jedzonko wydaje siê byæ w porz±dku, o ile tej zupy to nie by³a kapka, a sa³atki te¿ wiêksza porcja. Makaron najlepszy by³by pe³noziarnisty, no i bu³ka pszenna rano te¿ nie jest idealnym wyborem. Je¶li masz mo¿liwo¶æ, przygotuj sobie syc±ce ¶niadanie na ciep³o. Kabanosy s± w tym w±tku czêsto odradzane na R ze wzglêdu na wysok± zawarto¶æ niekoniecznie najbardziej warto¶ciowego t³uszczu, ale ja bym ich nie demonizowa³a - to jedne z najlepszych jako¶ciowo wêdlin powszechnie dostêpnych w sklepach.

Liczy³a¶ mo¿e swój BMR? Warto to zrobiæ, bowiem 1400 kcal to jest malutko bior±c pod uwagê fakt, ¿e chcesz zrzuciæ jedynie 4 kg. Ponadto podczas 2 godzin zumby te¿ sporo spalisz... Masz w ogóle nadwagê?

Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
A tu moje lekkie U/P, czyli dwa kilogramy mogê przyj±æ z powrotem

I. jajeczna owsianka z jab³kiem, suszonymi daktylami i orzechami nerkowca (5 ³y¿ek p³atków, jajko 'bez numerka' , ¶redniej wielko¶ci jab³ko, ok. 30 g daktyli i gar¶æ orzechów)

II. twaróg z pomidorem, tahini oraz miodem (150 g twarogu, ¶redniej wielko¶ci pomidor, ³y¿ka tahini, pó³ ³y¿ki miodu)

III. podwójna kanapka z serem ple¶niowym lazur, papryk± i ¶wie¿ymi li¶æmi szpinaku (2 kromki domowego chleba ziarnistego, ok. 100 g sera, kawa³ki papryki i li¶cie szpinaku)

IV. mieszanka mro¿onych warzyw z ziemniakami oraz du¿± ilo¶ci± broku³ów z pieczon± w sosie grzybowym ³opatk± (odmro¿one na patelni warzywa z ugotowanymi osobno broku³ami i gruby plaster miêsa)

V. t³usty serek twarogowy (150 g "Bieluch"; przed chwil± skoñczy³am, no i zjad³abym do tego warzywa, ale nie chcê wciskaæ w siebie za du¿o przed snem)
Wow, du¿o warzyw jak na Ciebie, super! Piêkne menu! Jedyne co trochê nie pasi, to 2x po 150g twaro¿ku - jaka¶ rybcia na bia³kow± kolacjê by³aby jak znalaz³. No ale to detal, bo i tak nie jeste¶ osob± jedz±c± na co dzieñ jakich¶ zatrwa¿aj±cych ilo¶ci nabia³u .



Moje dzisiejsze U (sto lat nie jad³am produktów w stylu batonika musli, ale jako¶ tak mi przypasowa³ smakowo do tego banana i kefiru, ¿e skusi³ mnie w sklepie... Poza tym sk³ad ca³kiem ca³kiem jak na taki wyrób)

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: ¶liwkami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
Przek±ska: jab³ko
II Zupa broku³owa z ziemniakami, marchwi±, miêsem z g³owy ³ososia i zio³ami (+ dok³adka)
III Batonik musli wi¶niowy z czekolad± 30g; banan; kefir naturalny 375g
IV Grahamka przekrojona na pó³:
1. z jajem na twardo, serkiem ¶mietankowym i pomidorem
2. z szynk±, ¿ó³tym serem, rzodkiewk±, sa³at± i sosem tzatziki

Do picia: woda ¼ródlana, 2x czarna kawa, 2x zielona herbata
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-09-24 o 19:37
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-24, 20:59   #930
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 580
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Próbujemy dalej...

I Owsianka (3 ³y¿ki p³atków owsianych, ³y¿ka otrêbów, ³y¿ka pestek s³onecznika, szklanka mleka 0.5%, jaka¶ szklanka malin i trochê nektarynki)
II jab³ko
pomiêdzy zielona herbata
III bu³ka grahamka z plastrem ¿ó³tego sera, sa³at±, pomidorkiem i serkiem Turek
IV ³oso¶ sma¿ony na oleju; 1/2 woreczka ry¿u bia³ego; improwizacyjna sa³atka z papryki, pomidorka, mixu sa³at i ³y¿eczki musztardy
V jogurt naturalny z malinami i nieca³ymi 2 ³y¿kami mieszanki studenckiej
VI bu³ka grahamka z serkiem Turek, plastrem ¿ó³tego sera, szczypiorem i 10 migda³ami; sa³atka z pomidorków, miksu sa³at i ³y¿eczki pestek z dyni; herbata z czarnej malwy
Shariana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.