Opinie o pieluszkach wielorazowych - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-05, 06:53   #931
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

prunelle to jak to u Ciebie wygląda? Ciągle wybierasz i pierzesz?? Czy dziecko ma unormowane pory i co grubsze ląduje w nocniku??
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 11:28   #932
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Witam nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w kwestii pieluszek wielorazowych bo mój majątek to 7 kieszonek ale są ciągle w użytku i dlatego potrzebuję waszej pomocy polećcie "bibułki" do łapania kupy moja córa robi mi ciągle kupę jak tylko założę jej wielo na siedzenie a ja już mam dość wybierania "tego" na all jakoś nie umiem znaleźć widzę tylko jakieś wkładki sucha pielucha 0-3mce czy to to??
Używam bibułek od urodzenie mojej córuni do dziś.
Kupuje najczęsciej na Allegro. Róznych firm. Moja ma 7 miechów, a nadal używamy tych 0-3 mc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg canpol-wkladki-sucha-pieluszka-100-szt-canpol.jpg (141,2 KB, 40 załadowań)
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"


Edytowane przez 33owieczka
Czas edycji: 2012-09-05 o 11:30
33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 17:08   #933
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Dzięki teraz wiem czego szukać
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 19:44   #934
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

irmith był czas, że lądowało w nocniku w tej chwili niestety nie ma tak dobrze, przecież jest tyle ciekawych rzeczy dookoła, że nie ma czasu na nocnik więc wyrzucam do kibelka a potem piorę. W tej chwili te kupki są takie, że nie trzeba się specjalnie z tym męczyć, strząsa się i już. A na samym początku tak - spierałam.
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 14:18   #935
Kranna84
Przyczajenie
 
Avatar Kranna84
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3
Question Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

hej dziewczyny

Jestem tu nowa, dopiero zaczynam swoja zabawe z forum - do tej pory tylko czytalam i szukalam porad na roznych forach nigdy sie nie rejestrujac, ale zw zwiazku z tym ze moja kolezanka powiedziala mi o pieluszach wielorazowych zaczelam przegrzebywac internet w temacie i nie ukrywam ze czy wiecej czytalam to bardziej baranialam. Zamowilam jedna pieluszke na probe close parent jako ze ostatno dostala kilka nagrod i byla dobrze opiniowana, ale zamierzam troszke poeksperymentowac i pobawic sie. W zwiazku z czym mam kilka pytan:

1. czy na pieluszki bez otulacza np little lamb mozna zalozyc otulacz jakiejkolwiek firmy?
2. czy otulacz jest juz sam w sobie pieluszka i czy potrzeba do srodka wklady tej samej marki co otulacz czy mozna to jakos mieszac?

Kupilam pieluszke close parent (jeszcze nie przyszla) i z tego co sie orientuje tam wchodza tylko wklady z tej firmy a jak to jest w przypadku innych marek np itti bitti?

Troszke to ogarnelam, bo nic innego nie robie przez ostatie 3 dni tylko siedze i czytam ale ciagle jeszcze jestem zielona w temacie. Pewnie latwiej mi bedzie jak juz zaczne ich uzywac bo tak na sucho to ciezko wszystko sobie wyobraziec.
Kranna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 08:13   #936
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Kranna84 Pokaż wiadomość
h

1. czy na pieluszki bez otulacza np little lamb mozna zalozyc otulacz jakiejkolwiek firmy?
2. czy otulacz jest juz sam w sobie pieluszka i czy potrzeba do srodka wklady tej samej marki co otulacz czy mozna to jakos mieszac?
ad 1 tak, byleby rozmiarem pasował
ad2 nie otulacz to tylko warstwa nieprzemakająca, jak najelesz do środka wody- wypłynie bo brak warstwy chłonnej która zatrzymuje wilgoc.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 08:31   #937
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Kranna84 Pokaż wiadomość

1. czy na pieluszki bez otulacza np little lamb mozna zalozyc otulacz jakiejkolwiek firmy?
2. czy otulacz jest juz sam w sobie pieluszka i czy potrzeba do srodka wklady tej samej marki co otulacz czy mozna to jakos mieszac?
1.Tak.Ja wkładam równe wkłady, nawet zwykłe pieluchy terowe i flanelowe.Wkłady frote.
2.Nie. Otulacz to taka ulepszone wersja ceratki, chroni prze przemakaniem, ale sam nie wchłania wilgoci.

Powodzenia w stosowaniu.Polecam jeszcze wkładki z mikropolaru albo takie bibułki, odciągają wilgoć od pupy dziecka.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 10:03   #938
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Kranna co do tych wpinanych na zatrzaski wkładów, to wchodzą tylko wkłady danej firmy, czyli do itti bitti da się wpiąć tylko ich wkłady.
Inaczej jest w kieszonkach, tam do środka można włożyć jakikolwiek wkład chłonny, mikrofibrowy, konopny, bambusowy, co tam chcesz.
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 11:21   #939
Kranna84
Przyczajenie
 
Avatar Kranna84
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

dzieki wielkie dziewczyny ... troszke juz mi juz rozjasnilyscie sprawe....Ciągle czekam na swoja pieluszke, szkoda tylko ze tak pozno sie o nich dwiedzialam bo moja mala ma juz 3 miesiace a skompletowanie calego zestawu pewnie troszke mi zajmie. Przeraza mnie tylko nie samo pranie tego ale suszenie...mam troszke kiepskie warunki do szuszenia (mieszkanie, bez balkonu, kaloryfery elektryczne !!) alecale szczescier wiosna idzie wiec pewnie zanim skompletuje caly zestaw to problem bedzie mniejszy, poza tym w sierpniu chcemy sie na dom przeprowadzic wiec bedzie troszke lepiej
Juz nie moge sie doczekac jak bede eko mama pelna geba!!
Kranna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 13:14   #940
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez prunelle Pokaż wiadomość
Kranna co do tych wpinanych na zatrzaski wkładów, to wchodzą tylko wkłady danej firmy, czyli do itti bitti da się wpiąć tylko ich wkłady.
Inaczej jest w kieszonkach, tam do środka można włożyć jakikolwiek wkład chłonny, mikrofibrowy, konopny, bambusowy, co tam chcesz.
Wpiąć to ciężko, bo rozkład nap jest chcrakterystyczny ale nie stoi nic na przeszkodzie żeby włożyc tam tetrę, mikrofibre czy bambus.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 16:58   #941
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Niby można, ale ja to mam wrażenie, że to się jakoś źle układa i bardziej pieluchę wypycha, niż kiedy są oryginalne wkłady.
A może mnie ich marketing zepsuł
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-27, 10:41   #942
gregona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

U nas odparzenia przy jednorazówkach że dac rady nie mogę na zmianę wszystkie mozliwe maści używaliśmy od pimafucinu po tormentiol i bez poprawy :///// i przeszliśmy na wielo... CUD odparzenia odeszły. Ale wiem też że jest część dzieci które to mają odparzenia przy wielo, myślicie, że to przez to że mają częściej uczucie że jest mokro i wtedy te odparzenia się tworzą? Ja mam kieszonki z polarem i często wkładam rękę do środka żeby sprawdzić czy jest mokro bo sam polar jest suchy A i czy znacie te pieluszki które są do wygrania tutaj http://ekotropiciel.pl/styl-zycia/zi...chaj-sie-w-eko
gregona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 20:24   #943
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

http://crappypictures.com/cloth-diap...nd-the-crappy/

O wielorazowkach z przymruzeniem oka
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 05:44   #944
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Czy są na forum wizażanki, których pociechy noszą pieluszki wielorazowe? Co o nich sądzicie?

Ja planuję uszyć na próbę kilka sztuk Jednak dopiero za kilka miesięcy będę mogła wypróbować ich skuteczność
Tu link do forum o wielorazówkach: http://www.chusty.info/forum/forumdi...bezpieluszkowe
Mój synek wychował się na tetrowych pieluchach bo na różnego rodzaju pampersy był po prostu uczulony. Były z tym wiele roboty, bo stała zmiana pieluszki i pranie ale co zrobić? Nie tolerował pampersów i musiałam przystać na tetrze.
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 06:35   #945
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Opinie o pieluszkach wielorazowych

A ja bylam taka nastawiona na wielorazowki, ale maly ma taki chudy tylek, ze do tej pory newborny z popolini sa jakies takie za duze dla niego. Czekalam az sie dobre zrobia, ale sie nie robia. I strasznie mi maly sie w nich denerwuje bo on jest bardzo skrecony i drazni go, ze tej pieluchy jest tyle az na pupie. A w dodatku ja sie nie wyrabiam z niczym odkad sie urodzil i pranie zalega mi dlugo w lazience, nie wiem, kiedy mialabym jeszcze pieluchy wstawiac. Nie sadzilam, ze az tyle pracy jest przy dziecku. Mysle, ze sprobuje jeszcze all in one jak podrosnie i bede chciala go nocnika przyuczac. Ale sama nie wiem, jakos entuzjazmu juz nie mam do takich dzieciowych rzeczy.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 06:46   #946
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
A ja bylam taka nastawiona na wielorazowki, ale maly ma taki chudy tylek, ze do tej pory newborny z popolini sa jakies takie za duze dla niego. Czekalam az sie dobre zrobia, ale sie nie robia. I strasznie mi maly sie w nich denerwuje bo on jest bardzo skrecony i drazni go, ze tej pieluchy jest tyle az na pupie. A w dodatku ja sie nie wyrabiam z niczym odkad sie urodzil i pranie zalega mi dlugo w lazience, nie wiem, kiedy mialabym jeszcze pieluchy wstawiac. Nie sadzilam, ze az tyle pracy jest przy dziecku. Mysle, ze sprobuje jeszcze all in one jak podrosnie i bede chciala go nocnika przyuczac. Ale sama nie wiem, jakos entuzjazmu juz nie mam do takich dzieciowych rzeczy.
Najtrudniej ogarnąć sie na początku, później wszystko się normuje. I za miesiąc zauważysz że przy wielo jest dokładnie tyle roboty co przy jednorazówkach. A i masz racje jak pielucha jest za duża czy za gruba to wcale nie jest dobre dla dziecka.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 07:04   #947
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Opinie o pieluszkach wielorazowych

No wlasnie szkoda mi teraz kupic nawet na probe jakies, bo kupilam caly zestaw tych popolini i lezy. Uzylam kiedys, jak zapomnialam jednorazowek kupic i jak musialam sprawdzic ile maly nasiusia. Ale widze, ze dla mnie nie nadaja sie takie, z ktorymi trzeba okolwiek wiecej robic niz szybkie zalozenie, bo maly nie polezy nawet sekundy, zeby dac sobie wlozyc pieluche czasami. Jesli bym miala probowac to aio. Znacie jakies takie bardzo zgrabne? Dla dziecka prawie 77-80 cm, 7 kg, pupa mniejsza niz dlon zdecydowanie. Musza byc waskie dla nas i to bardzo.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 07:40   #948
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Charlie Banana i IttiBitti są zgrabne,ładnie leżą na szczupłym dziecku.Popolini to giganty,nawet mój rosły syn dziwnie w nich wyglądał z dużym sentymentem wspominam ten pieluszkowy czas teraz mój syn ma prawie trzy lata i zamiast pieluch to kupuje coraz to nowe resoraki czy koparki

Edytowane przez biankaaa
Czas edycji: 2013-04-13 o 07:46
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 07:02   #949
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
No wlasnie szkoda mi teraz kupic nawet na probe jakies, bo kupilam caly zestaw tych popolini i lezy. Uzylam kiedys, jak zapomnialam jednorazowek kupic i jak musialam sprawdzic ile maly nasiusia. Ale widze, ze dla mnie nie nadaja sie takie, z ktorymi trzeba okolwiek wiecej robic niz szybkie zalozenie, bo maly nie polezy nawet sekundy, zeby dac sobie wlozyc pieluche czasami. Jesli bym miala probowac to aio. Znacie jakies takie bardzo zgrabne? Dla dziecka prawie 77-80 cm, 7 kg, pupa mniejsza niz dlon zdecydowanie. Musza byc waskie dla nas i to bardzo.
Itti bitti najzgrabniejsze i najmniejsze pieluchy wielo jakie są, ale podobno nie sprawdzają się u chłopców.
A dla maleństwa dobry uklad to otulacz plus tetra lub bambus jako wkład.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-16, 08:03   #950
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Opinie o pieluszkach wielorazowych

No wlasnie mnie otulacz plus wklad drazni- mam takie i jeszcze otulacz plus formowanka. Kupie na probe cos z tych zgrabniejszych, moze podpasuje nam ale tylko aio, ostatecznie kieszonka.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 10:41   #951
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
No wlasnie mnie otulacz plus wklad drazni- mam takie i jeszcze otulacz plus formowanka. Kupie na probe cos z tych zgrabniejszych, moze podpasuje nam ale tylko aio, ostatecznie kieszonka.
Odradzam AIO All in one, lepsze są SIO czyli snap in one, z wczepianymi na napy wkładami, schną w sensownym czasie i możesz mieć więcej wkładów co wyjdzie ciebie znacznie taniej.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 21:02   #952
Ekodamian
Przyczajenie
 
Avatar Ekodamian
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
GG do Ekodamian Send a message via Skype™ to Ekodamian
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

W sumie pieluchy wielorazowe wychodzą taniej na dłuższą metę. Przyjmijmy że paczka pampersów kosztuje 50zł i zużywamy 2 paczki w miesiącu to daje 100zł miesięcznie no i to już jest 1 pielucha renomowana i zostaje około 20zł na następną idąc dalej 100zł x np 12 miesięcy to już 1200zł czyli cała paleta pieluszek wielorazowych które starczając na dwa lata może więcej... I tutaj dodam renomowanych a nie takich za kilka zł...

Wiadomo, że jest to duży wydatek jednorazowo ale w ogólnym rozrachunku się opłaca.

Pewnie znajdą się tacy na forum, którzy powiedzą; A PRANIE ??
Owszem trzeba je prać ale robicie pranie kilka razy w tygodniu wystarczy je tam dorzucić.

Wielu rodziców wytacza argument, że sporo zajmuje suszenie. Otóż pieluchy wielorazowe produkowane teraz są zrobione z materiałów szybkoschnących, niejednokrotnie od razu po praniu są gotowe do użycia.

Słyszałem także opinie, ze jest problem z odplamianiem po kupkach, do tego zostały stworzone podkładki do pieluch(papierowe listki), które układa się pieluszce. Zapobiegają one brudzeniu się materiału
__________________
Tree-house.pl
"Rodzicielstwo to też pasja..." Wysokiej jakości zabawki i akcesoria dla dzieci i rodziców... W ofercie również kosmetyki i akcesoria EKO !! OD TERAZ WYSYŁKA GRATIS !!
Ekodamian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 21:08   #953
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Przestań nas jak kretynki traktować, które trzeba uświadomić w każdym możliwym temacie.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 21:15   #954
Ekodamian
Przyczajenie
 
Avatar Ekodamian
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
GG do Ekodamian Send a message via Skype™ to Ekodamian
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Od czego są fora ?

Od wyrażania swoich opinii na dany temat.
Jest pytanie, jest konkretna odpowiedź bez zbaczania z tematu.

Póki żyjemy w wolnym kraju, każdemu przysługuje prawo do wyrażania swoich opinii. Jeśli są to odpowiedzi, zgodne z wątkiem a do tego uświadamiające nie jedną osobę to chyba dobrze.

Na prawdę cieszę się, że wiesz tak dużo ale mało, która mama wie tyle co Ty.
Ja mogę się pochwalić tym, że tylko kilka % ojców wie tyle co Ja.
__________________
Tree-house.pl
"Rodzicielstwo to też pasja..." Wysokiej jakości zabawki i akcesoria dla dzieci i rodziców... W ofercie również kosmetyki i akcesoria EKO !! OD TERAZ WYSYŁKA GRATIS !!
Ekodamian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 21:47   #955
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

A piszesz to na podstawie...?
Badania prowadziłeś czy co?
I wiesz, nie rzecz w tym, że piszesz, ale - jak piszesz. Jakbyś matkom-idiotkom wszystko od początku tłumaczyć musiał. Strasznie drażniące to.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 22:06   #956
Ekodamian
Przyczajenie
 
Avatar Ekodamian
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
GG do Ekodamian Send a message via Skype™ to Ekodamian
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Matki to zazwyczaj osoby najbliższe dziecku. Większość z nich posiada tzw. instynkt, który podpowiada co trzeba zrobić. Jednak nie wszystkie mamusie są tak obeznane jak Ty czy Ja. Zdecydowana większość szuka informacji na temat ciąży i wiele wypowiedzi, kształtuje ich postrzeganie świata "rodzicielstwo".

Nie prowadziłem badań, wiem to z autopsji, ponieważ jak wspomniałem studiuję położnictwo i jestem ojcem. Spotykam się przynajmniej z kilkoma matkami dziennie służąc pomocą ale również słucham i jeśli ktoś ma naprawdę dobre argumenty, żeby przekonać mnie do swojego zdania to jestem w stanie zmienić tok myślenia.
__________________
Tree-house.pl
"Rodzicielstwo to też pasja..." Wysokiej jakości zabawki i akcesoria dla dzieci i rodziców... W ofercie również kosmetyki i akcesoria EKO !! OD TERAZ WYSYŁKA GRATIS !!
Ekodamian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 06:39   #957
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;40610797]Przestań nas jak kretynki traktować, które trzeba uświadomić w każdym możliwym temacie.[/QUOTE]


zwłaszcza że nikt tutaj nie liczył na te wyliczenia o pieluchach wielo- przewijają sie one od kilku lat na protalach związanych z pieluchami wielo.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 09:29   #958
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Ekodamian Pokaż wiadomość

Wielu rodziców wytacza argument, że sporo zajmuje suszenie. Otóż pieluchy wielorazowe produkowane teraz są zrobione z materiałów szybkoschnących, niejednokrotnie od razu po praniu są gotowe do użycia.
)
Szczerze mówiąc to pieluszki z bambusa wcale za szybko nie schną.Tak dzień trzeba poświęcić na suszenie.Ale mimo wszystko polecam bo są na pewno zdrowsze niż jdnorazowe, przepuszczają powietrze.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 16:48   #959
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Ekodamian Pokaż wiadomość
Matki to zazwyczaj osoby najbliższe dziecku. Większość z nich posiada tzw. instynkt, który podpowiada co trzeba zrobić. Jednak nie wszystkie mamusie są tak obeznane jak Ty czy Ja. Zdecydowana większość szuka informacji na temat ciąży i wiele wypowiedzi, kształtuje ich postrzeganie świata "rodzicielstwo".

Nie prowadziłem badań, wiem to z autopsji, ponieważ jak wspomniałem studiuję położnictwo i jestem ojcem. Spotykam się przynajmniej z kilkoma matkami dziennie służąc pomocą ale również słucham i jeśli ktoś ma naprawdę dobre argumenty, żeby przekonać mnie do swojego zdania to jestem w stanie zmienić tok myślenia.
Ja to mam wrażenie,że się naczytałeś przy okazji podręczników akwizytora
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 19:41   #960
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Lightbulb Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Skoro Ekodamian taki uswiadamiający jesteś to i ja Cię uswiadomię. Z PRAKTYKI, NIE TEORII!
Cytat:
Napisane przez Ekodamian Pokaż wiadomość
W sumie pieluchy wielorazowe wychodzą taniej na dłuższą metę. Przyjmijmy że paczka pampersów kosztuje 50zł i zużywamy 2 paczki w miesiącu to daje 100zł miesięcznie no i to już jest 1 pielucha renomowana i zostaje około 20zł na następną idąc dalej 100zł x np 12 miesięcy to już 1200zł czyli cała paleta pieluszek wielorazowych które starczając na dwa lata może więcej... I tutaj dodam renomowanych a nie takich za kilka zł...

Wiadomo, że jest to duży wydatek jednorazowo ale w ogólnym rozrachunku się opłaca.
Własnie przyszła mi dopłata za wodę... bagatela 1500zł, do tego opłaty miesięczne za wodę wzrosły o 100zł/mies. W sumie w roku mam "dodatkowo" 2700. Oszczędność? Wątpliwa. Wziąwszy pod uwagę ile na pieluszki wydałam- dołozyłam do interesu.

Cytat:
Pewnie znajdą się tacy na forum, którzy powiedzą; A PRANIE ??
Owszem trzeba je prać ale robicie pranie kilka razy w tygodniu wystarczy je tam dorzucić.
Nim zostałam matka pranie robiłam raz na tydzień, raz na 10 dni, od kiedy pieluszkuje wieorazowo- codziennie. Jest różnica. Połowę, czasem większą część praki zajmuja pieluszki. Bez nich robiłabym pranie 3 razy rzadziej

Cytat:
Wielu rodziców wytacza argument, że sporo zajmuje suszenie. Otóż pieluchy wielorazowe produkowane teraz są zrobione z materiałów szybkoschnących, niejednokrotnie od razu po praniu są gotowe do użycia.
Które??? Wypróbowałam dziesiatki rodzajów i ŻADNE nie są suche "od razu po praniu".

Cytat:
Słyszałem także opinie, ze jest problem z odplamianiem po kupkach, do tego zostały stworzone podkładki do pieluch(papierowe listki), które układa się pieluszce. Zapobiegają one brudzeniu się materiału
Po pierwsze- bibułka lubi się przesuwać, po drugie- kupki "przesiąkają" przez nią i tak powodując zabrudzenia. Znowu- tak, wypróbowałam wiele rodzajów.

Podsumowując. CIESZĘ SIĘ, ŻE WYBRAŁAM PIELUCHOWANIE WIELORAZOWE. Robie to dla dobra mojego dziecka, które dzieki nim jest zdrowsze- nie wie co to odparzenia, a przez to- szczęśliwesz, robię to także naszej planety i w efekcie- także dla siebie.
Mierzi mnie natomiast puste gadanie kogoś, kto handluje pieluszkami i znalazł sobie sposób na znalezienie potencjalnych klientów mnożąc posty i pisząc nie do końca prawdę.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"


Edytowane przez 33owieczka
Czas edycji: 2013-05-04 o 19:47
33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-24 09:20:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.