Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-25, 09:32   #931
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez edzia1978 Pokaż wiadomość
z tym mleczkiem moge sobie nie poradzic a czy jak kupie telocapil i żel z babydreama to moge to wymieszac.prosze wytłumaczcie mi to.musze to uzyc na twarz i boje sie zebym nie przedobrzyła.
wyczytałam ze 50ml np zelu do tego 25 kropli telocapi.moge to wymieszac i stosowac codziennie a nie codziennie robic proporcje?pomózcie
jak najbardziej można go zmieszać z jakimś balsamem,kremem o prostym składzie,dziewczyny tak robiły,ja zresztą też mniej zachodu przy tym,ale ja robiłam właśnie codziennie porcje na oko, tyle,że stosowałam na nogi
__________________


Edytowane przez alunialunia
Czas edycji: 2011-02-25 o 09:37
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 09:35   #932
edzia1978
Rozeznanie
 
Avatar edzia1978
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

czyli ten zel babydream bedzie dobry?
pomaga cos?
__________________
edzia1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 09:43   #933
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez edzia1978 Pokaż wiadomość
czyli ten zel babydream bedzie dobry?
pomaga cos?
ja widziałam poprawę, ale stosowałam razem z depilatorem, tyle,że nie miałam cierpliwości do codziennego mieszania i kupiłam gotowca z clareny
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 12:38   #934
Sensualitka
Raczkowanie
 
Avatar Sensualitka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Tychy/Pomorze
Wiadomości: 137
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez pannaporanna Pokaż wiadomość
dziewczyny, to jak z tym fenomulsem właśnie dotarła do mnie buteleczka 10g, i cała mialaby pójść na 1 krem z 5 g oleju? coś mi tu nie pasuje... może miała być 1 część fenomulsa na 2 oleju a na mazidlach się pomylili? sama już nie wiem...
Witam, pierwszy raz się tu udzielam chociaż wątek śledzę od dawna z dużą uwagą. Robiłam też mazidełka na tym emulgatorze (chociaż zaznaczają, że emulgator przydatny do tworzenia mgiełek) i niestety wygląda na to, że mazidła się pomyliły. Ale nie w fakcie, że potrzeba 2 części Fenomulsa na częśc oleju tylko w tym, że w ogóle da się ukręcić krem na tym emulgatorze. Oczywiście bardziej prawdopodobne jest, że to ja nie umiem się obchodzić z tym emulgatorem niż, że faktycznie zaszła pomyłka w info o produkcie Robiłam jednak kilka podejść i ani razu nie udało mi się osiągnąć konsystencji kremu czy chociażby lekkiej pianki. Robiłam w temperaturze 30 stopni i ze schłodzonego oleju, mieszałam długo albo jak każą Mazidła tylko przez 2-5 sekund ale żadna z tych kombinacji nie przyniosła pożądanego rezultatu. Konsystencja pozostawała płynna nie umniejsza to raczej wartości sporządzonej formulacji, wyszło takie aksamitne serum i krzywdy nie wyrządziło ale.. No właśnie..... Ale czy da się z tego ukręcić krem?

Chętnie się dowiem o efektach zastosowania przez Ciebie Fenomulsa droga pannoporanna :P

Edytowane przez Sensualitka
Czas edycji: 2011-02-25 o 12:44
Sensualitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 23:59   #935
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez edzia1978 Pokaż wiadomość
czy któras stosowała serum opózniające porost włosów?
Planuję skręcić, brakuje mi tylko hydrolatu i oleju, niedługo dokupię.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 07:59   #936
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Mam pytanie, mam nadzieję że bardziej doświadczone ode mnie koleżanki wesprą mnie swoją wiedzą chciałabym ukręcić proste serum (mocno) nawilżające. Chcę w tym celu użyć kwas hialuronowy oraz olej (po ile ml powinnam dodać jeżeli chcę otrzymać 30 ml serum) ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 09:43   #937
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cześć, nie jestem wprawdzie ekspertką, ale hm, czy zamierzasz jakoś zakonserwować takie serum? 30 ml to dużo, nie zdążysz sama tego zużyć w ciągu 1-2 tyg. Ja bym Ci proponowała serum robione tuż przed aplikacją, mieszane w zagłębieniu dłoni - tzw "ekspresowe", nie jest w ogóle kłopotliwe. Wtedy na 1 kroplę kwasu hialuronowego dajesz 2 krople oleju lub mieszanki olejów - zawsze najlepiej i najbezpieczniej gdy oleju jest więcej niż kwasu Pod makijaż wybierz takie oleje, które razem z HA wchłoną się do matu.
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-27, 11:03   #938
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Cześć, nie jestem wprawdzie ekspertką, ale hm, czy zamierzasz jakoś zakonserwować takie serum? 30 ml to dużo, nie zdążysz sama tego zużyć w ciągu 1-2 tyg. Ja bym Ci proponowała serum robione tuż przed aplikacją, mieszane w zagłębieniu dłoni - tzw "ekspresowe", nie jest w ogóle kłopotliwe. Wtedy na 1 kroplę kwasu hialuronowego dajesz 2 krople oleju lub mieszanki olejów - zawsze najlepiej i najbezpieczniej gdy oleju jest więcej niż kwasu Pod makijaż wybierz takie oleje, które razem z HA wchłoną się do matu.
Tak, też polecam takie proste serum ekspresowe! Jeśli żel hialuronowy Cię ściąga (a mnie tak, nawet w połączeniu z olejem i nałożony na wilgotną skórę), to polecam mleczko winogronowe + olej. Naprawdę można się do tego sposobu mieszania przyzwyczaić i nie jest to uciążliwe

Ja mam pytanie o emulgator. Pisałam w tej sprawie na maila mazideł przedwczoraj, ale niestety bez odpowiedzi.. Bardzo zainteresował mnie ten peeling:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=147&Itemid=2
ale w tej chwili niedostępny jest IMWITOR. Czy któraś się może orientuje jakim innym emulgatorem mozna go zastąpić i w jakiej ilosci???
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 13:11   #939
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Cześć, nie jestem wprawdzie ekspertką, ale hm, czy zamierzasz jakoś zakonserwować takie serum? 30 ml to dużo, nie zdążysz sama tego zużyć w ciągu 1-2 tyg. Ja bym Ci proponowała serum robione tuż przed aplikacją, mieszane w zagłębieniu dłoni - tzw "ekspresowe", nie jest w ogóle kłopotliwe. Wtedy na 1 kroplę kwasu hialuronowego dajesz 2 krople oleju lub mieszanki olejów - zawsze najlepiej i najbezpieczniej gdy oleju jest więcej niż kwasu Pod makijaż wybierz takie oleje, które razem z HA wchłoną się do matu.
Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Tak, też polecam takie proste serum ekspresowe! Jeśli żel hialuronowy Cię ściąga (a mnie tak, nawet w połączeniu z olejem i nałożony na wilgotną skórę), to polecam mleczko winogronowe + olej. Naprawdę można się do tego sposobu mieszania przyzwyczaić i nie jest to uciążliwe

Ja mam pytanie o emulgator. Pisałam w tej sprawie na maila mazideł przedwczoraj, ale niestety bez odpowiedzi.. Bardzo zainteresował mnie ten peeling:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=147&Itemid=2
ale w tej chwili niedostępny jest IMWITOR. Czy któraś się może orientuje jakim innym emulgatorem mozna go zastąpić i w jakiej ilosci???
Bardzo wam dziękuję, w takim razie poeksperymentuje, serum chciałam nakładać tylko na noc, więc tłusta warstwa na twarzy mnie nie zraża

A jak sądzicie, czy do spiruliny, z której robię maseczkę mogę dodać np. kwas askorbinowy lub witaminę B3 ? Zależy mi na rozświetleniu cery
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 15:49   #940
edzia1978
Rozeznanie
 
Avatar edzia1978
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

czy mozecie mi pomóc wybrac cos pod oczy.mam duzo zmarszczek.co moge kupic na mazidłach zeby smarowac tym skóre wokół oczu?ja wogóle sie na tym nie znam wiec prosze o dokładny opis
__________________
edzia1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 12:22   #941
edzia1978
Rozeznanie
 
Avatar edzia1978
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

kupiłam w koncu witamine b3 i bede ją dodawac do jakiegos kremu i smarowac pod oczami moze byc?
aha kupiłam tez tan telocapil.kupie jakis posty krem i bede tam dodawac telocapil i czy moge dodac tą wit b3 jako utleniacza?jaka ilosc najlepiej rozrobic zeby nie traciło własciwosci.czy rozrabiac przed uzyciem?czy moge np wziasc 30ml kremu do tego telocapil(ile?) i tej wit?
__________________
edzia1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-03, 10:07   #942
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Czy któraś z Was używała maseczki trójalgowej?? Ja jestem nią zachwycona, ale nie mam cierpliwości do robienia tych koncetratów pod maskę. Jednak kusi mnie bardzo ta jej właściwosc, że poprawia transport składników aktywnych w gląb skóry i w związku z tym wpadłam na taki pomysl, czy nie można by po prostu dodać np. centella asiatica DO maseczki. Zamiast pod nią. Jak myślicie?? Dobry pomysł, czy to zepsuje jej konsystencję i nie da się potem tak ładnie zdjąć z twarzy??

I jeszcze jedno, czy stosowałyście voluplus dłużej?? Ja zaczęłam 3 tyg. temu i bardzo liczę na efekty, bo właśnie wydaje mi się, że on najbardziej pomoże w takiej sytuacji jak moja - kiedys mialam większy biust (czyli komórki tłuszczowe są) a potem po porodzie schudłam bardzo i biust niestety też. Chciałabym go z powrotem 'wypełnić'
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 14:13   #943
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Chcę sie pokusić o zrobienie koncentratu pseudobotoksowego. No i tutaj mam pytanie do Ghost19 jako specjalistki w ostrzykiwaniu, jakiej grubości igła jest najlepsza.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:20   #944
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Chcę sie pokusić o zrobienie koncentratu pseudobotoksowego. No i tutaj mam pytanie do Ghost19 jako specjalistki w ostrzykiwaniu, jakiej grubości igła jest najlepsza.
Taka ze mnie specjalistka
Dobre są insulinówki. Takie cieniutkie igiełki dla diabetyków. Można dostać za darmo w aptekach gdzie sprzedają insulinę, ale tak samo dobre będą zwykłe do strzykawek. Najmniejsze jakie są. Ja mam chyba 2, ale nie dam sobie ręki uciąć. Sprawdzają się świetnie.
Tylko pamiętaj o dezynfekcji
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:35   #945
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Będę pamiętać, dzięki bardzo
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 08:27   #946
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
A jak sądzicie, czy do spiruliny, z której robię maseczkę mogę dodać np. kwas askorbinowy lub witaminę B3 ? Zależy mi na rozświetleniu cery
Kwasu askorbinowego nie dokładaj do spiruliny, bo nie należy go łączyć z wyciągami roślinnymi, które mogą zawierać metale ciężkie - witamina c staje się wówczas pro-oksydantem.

Natomiast B3 ładnie rozpuszcza się w wodzie - ja sama rozrabiam spirulinę z hydrolatem już zawierającym B3. Więc najlepiej rozpuść B3 w hydrolacie albo wodzie destylowanej. Raczej nie przekraczaj stężenia 5% B3, bo powyżej może nieźle podrażnić.
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 18:56   #947
bubamara
Raczkowanie
 
Avatar bubamara
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 84
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Aeronauto, nie mialam czasu, żeby wpaść i podziękować Ci za linka i pomoc w kwestii serum do brwi i rzęs. Pomimo, iż nie użyłam w nim ekstraktu ze skórki jabłka, to bardzo je sobie chwalę. Wielkie dzięki. Jak tylko wróce do Polski, to od razu zamówię jabłuszko
bubamara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 21:02   #948
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Robiłam właśnie pierwszy raz to serum: http://mazidla.com/receptariusz/18/1...rdzikowej.html i po wsypaniu sody, zaczeło kipieć - czy to normalne?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 06:30   #949
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Tak, też polecam takie proste serum ekspresowe! Jeśli żel hialuronowy Cię ściąga (a mnie tak, nawet w połączeniu z olejem i nałożony na wilgotną skórę), to polecam mleczko winogronowe + olej. Naprawdę można się do tego sposobu mieszania przyzwyczaić i nie jest to uciążliwe

Ja mam pytanie o emulgator. Pisałam w tej sprawie na maila mazideł przedwczoraj, ale niestety bez odpowiedzi.. Bardzo zainteresował mnie ten peeling:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=147&Itemid=2
ale w tej chwili niedostępny jest IMWITOR. Czy któraś się może orientuje jakim innym emulgatorem mozna go zastąpić i w jakiej ilosci???
nie wiem czy dostałaś już odp od Mazideł. Ja w każdym razie dostałam coś takiego: zamiast lecytyny i imwitora może pani użyć glyceryl cocoate w ilości 10%. Pytałam też o ten peeling
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-06, 10:38   #950
edzia1978
Rozeznanie
 
Avatar edzia1978
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

przyszła mi wit b3 z mazideł i mam pytanie.czy moge dodoac ja do jakiegokolwiek kremu?obliczyłam ze na 30 ml kremu powinnam dodoac niecąły 1ml wit.tak sie to liczy?bo nigdy nie robiłam sama mieszanek.
__________________
edzia1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 16:20   #951
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
nie wiem czy dostałaś już odp od Mazideł. Ja w każdym razie dostałam coś takiego: zamiast lecytyny i imwitora może pani użyć glyceryl cocoate w ilości 10%. Pytałam też o ten peeling
Tak, dzieki Dostalam taka sama odpowiedz. Nie wiem nadal czym roznia sie od siebie te emulgatory, ja lecytyne mam, wiec chyba dam lecytyne i glyceryl zamiast imwitora. Ty już zrobilas?? Ja jestem bardzo nakrecona na ten peeling, ale nie wiem czy mam dosyc masla karite, bo zapomnialam zamowic i bede domawiac, dla odmiany na ecospa, zeby cos innego moze tam znalezc

A co do wit. B3, to ja dodaje na razie do hydrolatu, bo ona zdaje sie jest rozpuszczalna w wodzie. Mysle, ze to latwiejsze do wymieszania, niz w kremie A, i do maseczek. Chociaz to juz bardziej na oko, szczypte.
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 17:49   #952
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Tak, dzieki Dostalam taka sama odpowiedz. Nie wiem nadal czym roznia sie od siebie te emulgatory, ja lecytyne mam, wiec chyba dam lecytyne i glyceryl zamiast imwitora. Ty już zrobilas?? Ja jestem bardzo nakrecona na ten peeling, ale nie wiem czy mam dosyc masla karite, bo zapomnialam zamowic i bede domawiac, dla odmiany na ecospa, zeby cos innego moze tam znalezc

A co do wit. B3, to ja dodaje na razie do hydrolatu, bo ona zdaje sie jest rozpuszczalna w wodzie. Mysle, ze to latwiejsze do wymieszania, niz w kremie A, i do maseczek. Chociaz to juz bardziej na oko, szczypte.
Ja niestety czekam na wypłatę dopiero wtedy poszaleje na mazidłach. Ale na pewno skusze się na zrobienie tego peelingu. Jak zrobię i przetestuje dam znać :P
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 11:41   #953
edzia1978
Rozeznanie
 
Avatar edzia1978
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

dziewczyny pomózcie bałagam
rozrobiłam telocapil.50 ml kremy babydream + 25 kropli telocapil i boje sie ze za duzo zeby mi sie ten telocapil nie utlenił.czy moge dodac wit b3 jako antyutleniacz?pytałam juz ale nie dostałam odpowiedzi.prosze podpowiedzcie.
__________________
edzia1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 20:12   #954
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Słuchajcie, a co to jest,czy jak się robi peeling migdałowy? Wspominają o nim na stronie, a nie ma żadnego przepisu,ani nic..
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 14:20   #955
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Peeling migdałowy
10% 0,5 ml kwasu migdałowego + 3,6 ml wody
15% 1 ml " " +4,5 ml wody
20% 1,25 " " + 4,0 ml wody
25% 1,25 +3,0ml wody

trzeba lekko ogrzać w mikrofali lub kąpieli wodnej, aby kwas się rozpuścił.
Przed nałożeniem na twarz, cerę dobrze oczyścić i odtłuścić i dopiero nałożyć peeling migdałowy. Po zmyciu trzeba dobrze natłuszczać. Wiele dziewczyn chwali maść na sutki dla matek karmiących, do dostania w rossmanie. Ja kładę olej ze śliwki lub awokado z dodatkiem ha. Mam nadzieję ,że trochę pomogłam (nie piszesz o jakie stężenie Tobie chodziło)
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 15:15   #956
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziękuje bardzo, o to mi chodziło
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 12:31   #957
edzia1978
Rozeznanie
 
Avatar edzia1978
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

kupiłam w mazidłach kompleks z ceramidami
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

mam do was takie pytanie.czy dodać to moge do dowolnago kremu?pytałam pani z mazideł i odpisała ze w zasadzie tak.co proponujecie?chce stosowac pod oczy bo mam duzo zmarszczek na zmiane z kremem z retinolem(triacneal).
__________________
edzia1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 13:11   #958
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Czesc dziewczyny, przyszło do mnie własnie zamówienie z mazideł, po raz pierwszy odważyłam się im naskrobac że chetnie przyjełabym jako próbkę hydrolat oczarowy, zawsze dostawałam mase czegoś niepotrzebnego Jakież było moje zdziwienie kiedy otwierając paczkę na samej górze była pokaźna próbka tegoż hydrolatu. Problem w tym malutki, że przeterminowany z pół roku (wazny do 10.2010) zdarzyło Wam sie takie coś?
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 17:28   #959
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny, przyszło do mnie własnie zamówienie z mazideł, po raz pierwszy odważyłam się im naskrobac że chetnie przyjełabym jako próbkę hydrolat oczarowy, zawsze dostawałam mase czegoś niepotrzebnego Jakież było moje zdziwienie kiedy otwierając paczkę na samej górze była pokaźna próbka tegoż hydrolatu. Problem w tym malutki, że przeterminowany z pół roku (wazny do 10.2010) zdarzyło Wam sie takie coś?
Nigdy nie miałam takiej sytuacji, a często prosiłam o próbki.
arat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 18:52   #960
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Sporo już zakupów zrobiłam w mazidłach, nigdy nie zdarzyło mi się cos takiego
Ceramidowego kompleksu używam do wlosów w odżywce-mgiełce samorobionej i kremik 15% ceramidowy
Baza kremowa 70 % 5 ml
wyb.olej 15 % 1 ml
ceramidy 15 % 1 ml
Bardzo dobrze mi służy
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:51.