Koty - część VIII - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-02, 01:37   #931
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: Koty - część VIII

Wyczytałam, że duże rasy wymagają innego zbilansowania pokarmu. Co do zębów, to mokra karma ma je oblepiać- mam jakieś saszetki RC i to są chrupki zamoczone w sosie-na super zdrowe to nie wygląda. Aczkolwiek żywienie mięsem i warzywami nawet mi się podoba. Moi dziadkowie tak karmili psy i nigdy nie chorowały, więc widać coś w tym jest. Boję się tylko, żeby nie dać kotu kości, którymi może sobie przebić jelita czy coś w tym stylu. Wydaje się to dość skomplikowane, nie wiem, czy dam radę, aczkolwiek temat ciekawy.
petenera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 06:50   #932
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez petenera Pokaż wiadomość
Wyczytałam, że duże rasy wymagają innego zbilansowania pokarmu. Co do zębów, to mokra karma ma je oblepiać- mam jakieś saszetki RC i to są chrupki zamoczone w sosie-na super zdrowe to nie wygląda. Aczkolwiek żywienie mięsem i warzywami nawet mi się podoba. Moi dziadkowie tak karmili psy i nigdy nie chorowały, więc widać coś w tym jest. Boję się tylko, żeby nie dać kotu kości, którymi może sobie przebić jelita czy coś w tym stylu. Wydaje się to dość skomplikowane, nie wiem, czy dam radę, aczkolwiek temat ciekawy.
RC to NIE jest dobra karma, może dlatego Zobacz sobie jak wyglądają dobrej jakości puszki. To mięso.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 09:40   #933
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część VIII

Wyskakalam wczoraj koty. Przez godzine robily salta za piorkami. Pozniej dostaly miseczke mokrego. Na noc zostawilam im chrupki i wode. O 6:30 kot znowu drapal w drzwi. Wyciagnelam wode termalna w sprayu i psiknelam go przez uchylone drzwi. Dratycznie, ale konieczne. Musi sie tego oduczyc. Po drugiej probie dal sobie spokoj. I moglismy jeszcze troche pospac.
Co do suchego i zebow: moj kocur lyka chrupki. Nawet ich nie gryzie! Nie wiem jak moglyby dzialac na kamien?
Ja wierze w zroznicowana diete. Zarowno dla nas jak i dla kotow, bo jak mowi prawo toksykologii nie ma substancji trujacych, sa tylko dawki letalne
W suchym podoba mi sie dodatek roznych roslin: ziol, owocow, np. zurawiny na drogi moczowe.

Malla, dzieki za informacje z ta Salmonella. Teraz kiciunia bedzie jesc swojego ukochanego kurczaka bez wyrzutow sumienia
Zastanawiam sie jeszcze nad temperatura. Dajecie kotom zimne z lodowki czy grzejecie jedzenie?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 09:45   #934
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Koty - część VIII

Puszki trzymam w szafce więc mają temperaturę pokojową. Nie podgrzewam ich. Gdy Horus był sam i dostawał jedną puszkę na dwa dni to starałam się wyjąć ją wcześniej z lodówki żeby nie była zimna. Udało mi się to może ze dwa razy bo za mną stał głodny kot który potrafi do lodówki wskoczyć;-) jadł zimne niestety...
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 09:48   #935
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VIII

Wyjmuję puszki z lodówki na pół godziny do niewłączonego piekarnika.

Piekarnik to jedyny niezdobyty bastion w całym mieszkaniu.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 10:06   #936
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Ratunku, nie mogę iść spać, bo Daniels leży mi na kolanach. Nie chcę go zrzucać, bo dawno go tam nie było
Ja zaczynam wtedy miziać Chama i sam ucieka
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 10:35   #937
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Wyskakalam wczoraj koty. Przez godzine robily salta za piorkami. Pozniej dostaly miseczke mokrego. Na noc zostawilam im chrupki i wode. O 6:30 kot znowu drapal w drzwi. Wyciagnelam wode termalna w sprayu i psiknelam go przez uchylone drzwi. Dratycznie, ale konieczne. Musi sie tego oduczyc. Po drugiej probie dal sobie spokoj. I moglismy jeszcze troche pospac.
Co do suchego i zebow: moj kocur lyka chrupki. Nawet ich nie gryzie! Nie wiem jak moglyby dzialac na kamien?
Ja wierze w zroznicowana diete. Zarowno dla nas jak i dla kotow, bo jak mowi prawo toksykologii nie ma substancji trujacych, sa tylko dawki letalne
W suchym podoba mi sie dodatek roznych roslin: ziol, owocow, np. zurawiny na drogi moczowe.

Malla, dzieki za informacje z ta Salmonella. Teraz kiciunia bedzie jesc swojego ukochanego kurczaka bez wyrzutow sumienia
Zastanawiam sie jeszcze nad temperatura. Dajecie kotom zimne z lodowki czy grzejecie jedzenie?
Przyzwyczaił się pewnie do tej pory drapania. Musicie mieć zamknięte drzwi do sypialni? Jakby co - jestem za spaniem bez kotów, sami przymykamy drzwi i blokujemy je pufą (na tyle otwarte żeby koty się nie wcisnęły po prostu, a my nie mamy zaduchu w pokoju), pytam z ciekawości tylko

Ja tam nie wierzę w ścieranie kamienia przez suche. Koty przecież tego nie gryzą, a rozgryzają tylko. Nie ma jak oczyścić zębów. Oczyszcza to jedzenie surowego mięsa z tego co wiem.

Dokładnie

Jak otwieram nową puszkę to jest z szafki i podaję od razu. Jak z lodówki porcja - wyjmuję godzinę wcześniej i wstawiam do szafki, aby trochę się ociepliła. Dwa razy dałam Florkom prosto z lodówki, bo zapomniałam wyjąć wcześniej, a strasznie już ujadały i nic się nie stało, ale wiem, że to średni pomysł i kiedyś może kotu zaszkodzić.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-02, 10:40   #938
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość

Ja tam nie wierzę w ścieranie kamienia przez suche. Koty przecież tego nie gryzą, a rozgryzają tylko. Nie ma jak oczyścić zębów. Oczyszcza to jedzenie surowego mięsa z tego co wiem.
Mój Cham przez długi czas nie jadł mokrego, a dostawał różne suche. I jakoś to nie pomogło

Ale często czytałam o tym, że suche ma oczyszczać
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 10:57   #939
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Mój Cham przez długi czas nie jadł mokrego, a dostawał różne suche. I jakoś to nie pomogło

Ale często czytałam o tym, że suche ma oczyszczać
No widzisz, na przykładzie nawet miałaś, że suche nie oczyszcza
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 11:11   #940
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: Koty - część VIII

Dziś podałam jabłko starte z marchewką i nic-wolał suche. Dopiero jak dodałam łyżeczkę jogurtu, to książę łaskawie to tknął.
Ja zdecyduję się na dietę mieszaną, bo jednak boję się wydzielać maluchowi jedzenie. Wolę, żeby miał cały czas dostęp do suchego w razie "w", a jak skończy okres dojrzewania, to pomyślę.
Czy Wasze koty są wykastrowane? (pyt. do dziewczyn, które podają naturalne żarcie).

Edit: chyba mój pomysł legnie w gruzach, skoro nie mogę mieszać jednego żarcia z drugim :/ ja już zgłupiałam. Czy ktoś mi może doradzić jak mam karmić ponadczteromiesięcznego kitaka domowym jedzeniem? Tak łopatologicznie: ile razy dziennie, jak dużo i co?

Edytowane przez petenera
Czas edycji: 2014-02-02 o 11:37
petenera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 11:14   #941
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
No widzisz, na przykładzie nawet miałaś, że suche nie oczyszcza
Niestety

Zastanawiam się nad usunięciem kamienia...
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-02, 11:44   #942
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez petenera Pokaż wiadomość
Dziś podałam jabłko starte z marchewką i nic-wolał suche. Dopiero jak dodałam łyżeczkę jogurtu, to książę łaskawie to tknął.
Ja zdecyduję się na dietę mieszaną, bo jednak boję się wydzielać maluchowi jedzenie. Wolę, żeby miał cały czas dostęp do suchego w razie "w", a jak skończy okres dojrzewania, to pomyślę.
Czy Wasze koty są wykastrowane? (pyt. do dziewczyn, które podają naturalne żarcie).
Koty to mięsożercy i podawanie im jako normalny posiłek owoców i warzyw to moim zdaniem nienajlepszy pomysł. Żywienie psów różni się od żywienia kotów.
Czy pod naturalne żarcie masz na myśli BARF? jeśli tak specjalistką od tego jest Rybiorek, ale generalnie to jest z tym troszkę zachodu i trzeba naprawdę się orientować w temacie i liczyć jaki skład mieszanki powinien być aby kotu najzwyczajniej nie zaszkodzić.
Jedzenie z puszek to nie tylko samo zło, wystarczy czytać etykiety bo są teraz naprawdę dobrej jakości suche i mokre karmy do kupienia

Kastracja nie zależy od sposobu żywienia więc nie wiem czemu pytanie tylko do dziewczyn karmiących naturanie
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:00   #943
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez petenera Pokaż wiadomość
Dziś podałam jabłko starte z marchewką i nic-wolał suche. Dopiero jak dodałam łyżeczkę jogurtu, to książę łaskawie to tknął.
Ja zdecyduję się na dietę mieszaną, bo jednak boję się wydzielać maluchowi jedzenie. Wolę, żeby miał cały czas dostęp do suchego w razie "w", a jak skończy okres dojrzewania, to pomyślę.
Czy Wasze koty są wykastrowane? (pyt. do dziewczyn, które podają naturalne żarcie).

Edit: chyba mój pomysł legnie w gruzach, skoro nie mogę mieszać jednego żarcia z drugim :/ ja już zgłupiałam. Czy ktoś mi może doradzić jak mam karmić ponadczteromiesięcznego kitaka domowym jedzeniem? Tak łopatologicznie: ile razy dziennie, jak dużo i co?
Nic dziwnego, że nie chciał jeść - koty nie jedzą warzyw i owoców. Nie trawią węglowodanów jak ludzie. Nie ma sensu tym karmić. Warzywo może być małym dodatkiem do mięsa, nie posiłkiem.

Można mieszać jedzenie w ciągu dnia, po prostu w jednym posiłku nie powinno być i mokrego, i suchego Czyli jeden posiłek suchy, jeden mokry, w pewnym odstępie czasu.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:11   #944
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez petenera Pokaż wiadomość
Dziś podałam jabłko starte z marchewką i nic-wolał suche. Dopiero jak dodałam łyżeczkę jogurtu, to książę łaskawie to tknął.
Chcesz jabłkiem i marchewką karmić mięsożercę? To pomysł Twojego znajomego hodowcy?
Cytat:
Napisane przez petenera Pokaż wiadomość
Czy Wasze koty są wykastrowane? (pyt. do dziewczyn, które podają naturalne żarcie).
Kastracja to nie choroba, żywienie po zabiegu odbywa się tak samo.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:17   #945
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 593
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Jak Wy dajecie rade? Ja sie pozno klade spac i 4 to srodek nocy Chcialabym chociaz w weekend dluzej pospac. Musze jakos oduczyc kota tego wycia pod drzwiami i drapania w nie
Mój też nas budził jak były zamknięte drzwi. Zaczęliśmy je zostawiać otwarte i po prostu sobie chodzi, czasem położy się na ciuchach męża i śpi z nami w pokoju. I teraz jest spokój
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien
Gosia X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:28   #946
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Nie bardzo, to istny diabeł




jeej, ale noc. Fela zrzuciła wazon (pierwszy raz w życiu Fela zrzuciła coś takiego!!! w pewnym sensie jestem dumna). Oczywiście zero skruchy, jak sie rozkręciła, to galopowala po wszystkich pokojach jeszcze z godzinę. Sprzątanie tych ostrych pozostałości po wazonie też było wyzwaniem - nie mamy drzwi między pokojem, w którym stał wazon a dwoma innymi, więc zanim pomyślałam o odgrodzeniu miejsca zdarzenia, to kilka kawałków wazonu matołek już przepacał do innych pomieszczeń że sobie łap nie poucinała, to jakiś cud...


potem akcja kuweta - kupon machnięty dwa razy i półgodzinne kocie sprzątanie


dobrze, że niedziela dzisiaj....
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2014-02-02 o 12:30
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:31   #947
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: Koty - część VIII

Są karmy specjalne dla kastratów-stąd moje pytania.
Pomysł nie jest mojego "znajomego hodowcy"-po prostu umknęło mi, żeby wymieszać to z mięsem. Na jednej ze stron znalazłam odpowiednie rozwiązaniedla mnie, zobaczymy jak to wpłynie na kitaka.
petenera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:35   #948
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez petenera Pokaż wiadomość
Są karmy specjalne dla kastratów-stąd moje pytania.
To jest sztuczne stwarzanie potrzeb. Karma dla kastrata, dla niewychodzącego, dla takiego, dla srakiego. Najbardziej to widać w RC, tych karm jest mnóstwo i po co? Jedna dobra karma będzie odpowiednia dla większości zdrowych kotów. A karmy dla kastratów często zawierają mnóstwo zbóż - węglowodanów - po których koty właśnie tyją.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:37   #949
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty - część VIII

PYTANIE ŻYWIENIOWE, jak mają mieć skład dobre mokre dla kota, jakieś konkretne nazwy puszek? Czy animonda carno to dobra mokra karma? Czy można kupić dla kotów już zmielone mięso np. indycze (takie jak w Biedronie są) i tym karmić? Czy koty mogą jeść wieprzowinę?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-02, 12:42   #950
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
PYTANIE ŻYWIENIOWE, jak mają mieć skład dobre mokre dla kota, jakieś konkretne nazwy puszek? Czy animonda carno to dobra mokra karma? Czy można kupić dla kotów już zmielone mięso np. indycze (takie jak w Biedronie są) i tym karmić? Czy koty mogą jeść wieprzowinę?
Animonda Carny jest ok, choć nie jest to najlepsza mokra karma, taka "średnia półka", ale z tych dobrych. Dobre są Catz Finefood, Grau, oczywiście Power of Nature, to takie dobre z tego co się orientuję. Dobra mokra karma powinna składać się głównie z mięsa, musi mieć wypisane jakie jest mięso i w jakiej ilości procentowej, zawiera także podroby, jakieś wzbogacenia mineralne. Bo filetówki to samo mięso (mięśnie) i daje się raczej jako przekąskę od czasu do czasu, raz w tygodniu.
Wieprzowiny akurat nie można dawać, bo może zawierać wirus Aujeszkiego.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:42   #951
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: Koty - część VIII

No ja kupiłam RC, choć hodowca polecił mi inną karmę :/ skończę ją i kot będzie.dostawał dobrej jakości suchą+ na śniadanko/kolację mieszankę przygotowaną przeze mnie. Jest to wygodne, kiedy np. muszę wyjść na większość dnia z domu.
petenera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:53   #952
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Koty - część VIII

Nie ma powodu aby zmieniać sposób żywienia na karmę dla kastratów, to jest bardziej chwyt marketingowy Tak jak niektóre karmy Light zawierające np. ok 50% cukrów gdzie dobrej jakości karmy przeznaczone dla wszystkich kotów schodzą nawet poniżej 10% więc to light nie jest tak naprawdę dietetyczne ani zdrowe.

Jeśli informacje odnośnie karmienia znalazłaś na jakiejś przypadkowej stronie to może lepiej nie eksperymentować z mieszaniem??
Koty wymagaja określonego bilansu białko:tłuszcze:cukry oraz dodatkowych witamin i minerałów, dlatego powinno się dąrzyć do jego uzyskania w jak najlepszym stopniu-oczywiście w ramach możliwości

Mieszając troszkę mięsa z warzywami nie wiesz dokładnie ile jakich skłądników mu dostarczasz, a już same owoce i warzywa to wogóle nie przejdą, czytałam niedawno jak to w australii wegetarianie zrobili z kota wegetarianina i kot zmarł

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
PYTANIE ŻYWIENIOWE, jak mają mieć skład dobre mokre dla kota, jakieś konkretne nazwy puszek? Czy animonda carno to dobra mokra karma? Czy można kupić dla kotów już zmielone mięso np. indycze (takie jak w Biedronie są) i tym karmić? Czy koty mogą jeść wieprzowinę?
Wieprzowiny surowej nie powinny jeść, mięso indycze czy wołowinka jasne ale nie jako jedyne pożywienie.

Dużo informacji odnośnie karm i żywienia znajduje się w pierwszym poście
Moje jedzą animondę carny z kangurem bo na catzfinefood, PoN, Grau czy inne dobre karmy się wypięły

Edytowane przez kajaccn
Czas edycji: 2014-02-02 o 12:50
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:56   #953
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty - część VIII

chodzi mi o to żeby im (oprócz mokrej karmy) dawać mielone surowe mięso. Najłatwiej byłoby mi kupić wołowinę i indyka już zmielonego, takiego dla ludzi, jak sprzedają w biedronce. Powiem szczerze, że tak bardzo się przejęłam wczorajszą dyskusją na temat żywienia, że nie mogłam spać w nocy. Czuję się jak podły człowiek, bo koty żrą suche, psy żrą suche. Mam zarembiste wyrzuty sumienia. Kurde.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 13:02   #954
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Moje jedzą animondę carny z kangurem bo na catzfinefood, PoN, Grau czy inne dobre karmy się wypięły
A jedzą ją jako przysmak czy pełnowartościowy posiłek? Bo czytałam, że te saszetki Exotic Animondy są uzupełniające właśnie.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 13:03   #955
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Koty - część VIII

Suche nie jest złe, a jeśli kupujesz dobrej jakości to wogóle nie ma się czym martwić, należy tylko pilnować, żeby kot pił wodę.
Mięso jako dodatek jest oczywiście mile widziane, ja jak mam gulasz wołowy czy pierś z kurczaka to koty dostają porcję jak mają ochotę
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 13:04   #956
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
chodzi mi o to żeby im (oprócz mokrej karmy) dawać mielone surowe mięso. Najłatwiej byłoby mi kupić wołowinę i indyka już zmielonego, takiego dla ludzi, jak sprzedają w biedronce. Powiem szczerze, że tak bardzo się przejęłam wczorajszą dyskusją na temat żywienia, że nie mogłam spać w nocy. Czuję się jak podły człowiek, bo koty żrą suche, psy żrą suche. Mam zarembiste wyrzuty sumienia. Kurde.
Tylko samego mięsa też nie mogą jeść, bo to nie jest pełnowartościowy posiłek. BARFowe mieszanki zawierają jakieś uzupełnienia, dodaje się też podroby, kości zmielone, itp. Bo samo mięso to ubogie.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 13:08   #957
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A jedzą ją jako przysmak czy pełnowartościowy posiłek? Bo czytałam, że te saszetki Exotic Animondy są uzupełniające właśnie.
U nas jest wolna amerykanka, koty jedzą albo mokre albo suche na co maja ochotę. W ciągu dnia jedzą oba rodzaje karmy więc się nie martwię. Dostają wszystko czego potrzebują. Animonda z kangurem nie jest zła i raczej nie nazwałabym jej uzupełniającą
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 13:13   #958
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Nie ma powodu aby zmieniać sposób żywienia na karmę dla kastratów, to jest bardziej chwyt marketingowy Tak jak niektóre karmy Light zawierające np. ok 50% cukrów gdzie dobrej jakości karmy przeznaczone dla wszystkich kotów schodzą nawet poniżej 10% więc to light nie jest tak naprawdę dietetyczne ani zdrowe.

Jeśli informacje odnośnie karmienia znalazłaś na jakiejś przypadkowej stronie to może lepiej nie eksperymentować z mieszaniem??
Koty wymagaja określonego bilansu białko:tłuszcze:cukry oraz dodatkowych witamin i minerałów, dlatego powinno się dąrzyć do jego uzyskania w jak najlepszym stopniu-oczywiście w ramach możliwości

Mieszając troszkę mięsa z warzywami nie wiesz dokładnie ile jakich skłądników mu dostarczasz, a już same owoce i warzywa to wogóle nie przejdą, czytałam niedawno jak to w australii wegetarianie zrobili z kota wegetarianina i kot zmarł

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------



Wieprzowiny surowej nie powinny jeść, mięso indycze czy wołowinka jasne ale nie jako jedyne pożywienie.

Dużo informacji odnośnie karm i żywienia znajduje się w pierwszym poście
Moje jedzą animondę carny z kangurem bo na catzfinefood, PoN, Grau czy inne dobre karmy się wypięły
Chciałam to raczej zrobić na zasadzie: suche w ciągu dnia bez ograniczeń, przerwa, mięsko do obgryzania wymieszane z jakimś gerberkiem i wodą. Zły pomysł? Czy może lepiej już kupować barfowe gotowce jako bonus? Jeju, jeju, już mi głowa pęka
petenera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 13:15   #959
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
U nas jest wolna amerykanka, koty jedzą albo mokre albo suche na co maja ochotę. W ciągu dnia jedzą oba rodzaje karmy więc się nie martwię. Dostają wszystko czego potrzebują. Animonda z kangurem nie jest zła i raczej nie nazwałabym jej uzupełniającą
Ach wybacz, Ocean jest uzupełniająca Nazwy mi się pomyliły. Ale fajne te wersje są, podobają mi się, faktycznie exotic
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 13:20   #960
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez petenera Pokaż wiadomość
Chciałam to raczej zrobić na zasadzie: suche w ciągu dnia bez ograniczeń, przerwa, mięsko do obgryzania wymieszane z jakimś gerberkiem i wodą. Zły pomysł? Czy może lepiej już kupować barfowe gotowce jako bonus? Jeju, jeju, już mi głowa pęka
Ale po co te gerberki? Jeśli suchą karmę dobrej jakości dasz jako podstawę wyżywienia to ja bym już tylko te mięsko dała jako dodatek a gerberki skreśliła z listy zakupów gotowce też możesz kupić albo puszki premium

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Ach wybacz, Ocean jest uzupełniająca Nazwy mi się pomyliły. Ale fajne te wersje są, podobają mi się, faktycznie exotic
Hehe spoko moim najbardziej zasmakowało z kangura, lepsze to niż nic. Ile puszek premium u nas poszło do organizacji ratującej koty no ale Niko nie docenił a innym kociakom napewno smakowały Taki książe mi się trafił Teraz suche TOTW oba kociaki ładnie wcinają
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-10 10:30:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:44.