Scent Bar IV - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-07, 19:17   #931
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: Scent Bar IV

Witajcie, wróciłam do domu wreszcie, zmęczona jestem masakralnie, ale dostałam dzisiaj 4,5 z zal ćw, 5 z egzaminu z kryminologii i 4,5 z prawa tylko że pisałam także zaliczenie dzisiaj z metod resocjalizacji i czuję że jest źle

Nie dam rady nadrabiać tego co napisałyście
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 20:11   #932
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Na fotce moja pavlowa zrobiona pół godziny temu na śniadanie Beza jak zwykle spaliła się od spodu ale po obkrojeniu i tak jest pycha

Kasiu, pychota zdazylam jeszcze na kwawlek
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 20:12   #933
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez Favkes Pokaż wiadomość
Dziewczyny i Chłopaki - teraz ja po prośbie. Wiecie może czy można namierzyć autora niechcianego e-maila ?
Można wyśledzić adres pocztowy na podstawie IP. Ale jak autor pisał np. z kafejki internetowej, to na wiele się to nie zda...
Cytat:
Napisane przez Paulinka_S Pokaż wiadomość
skąd ja to znam...
ja w ogóle mam wrażenie (mam nadzieje, że błędne), że mój kierunek na mojej uczelni nie jest traktowany zbyt powaznie niby wszyscy sie chwalą, że to jedyna dietetyka na wydziale lekarskim i w ogóle a wykładowcy nazywają nas przyszlymi dyplomowanymi kuchtami ;/ (nie wszyscy oczywiście, to tylko jednostkowe przypadki ale uważam, że nie powinny miec miejsca)
i druga irytująca sprawa-odwoływanie wykładów i nie informowanie o tym... rozumiem, że coś może wypaść ale ostatno zdarzya się to u mnie zdecydowanie za często... a najlepszy byl ostatnio profesor, który nie przyszedł na wykład i twiedził później, że on w ogóle nie wiedział, że ma z nami wyklad. mimo iz my to wiedzieliśmy od pół roku....
Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Ja pamiętam jak na którymś roku studiów, jeden pan profesor wyrzucił z gabinetu nasze indeksy przyniesione do wpisania zaliczenia, tak, wywalił je przez drzwi, prosto na korytarz.
Chamstwo i słoma z butów. Niestety to prawda, że w tej grupie zawodowej całkiem spory odsetek pracowników z wysokim stopniem naukowym ma zwyczajnie nas**ne w głowach. Mania wielkości i kompleksy zarazem. Bywa, niestety...
Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.ht...0&ticaid=1606d

Normalnie nóż mi sie w kieszeni otwiera!
Gdzie my zyjemy
Czytałam już.
Straszne. Gdyby coś takiego przydarzyło się któremuś z moich bliskich, powyrywałabym nogi z **** takiemu duszpasterzowi.
A najbardziej chyba przeraża ta całkiem spora liczba wpisów pro-life pod artykułem...


Żeby zakończyć jakoś weselej - Rachelo, dzięki za wklejenie linka ciastowego. Za bezami nie przepadam, ale mam pilne pytanie w temacie Miodownik i nie zawaham się go zadać...
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 20:18   #934
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Łaaaa, a ja truskawki zjadłam rano zamiast śniadania... Tymeno, Twoja Pavlova jest cudna



Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Kasiu, pychota zdazylam jeszcze na kwawlek
Ciutek się jeszcze ostało Zapraszam


Spędziłam dzisiaj pół dnia w centrach handlowych Poszukiwanie kostiumu kąpielowego to istna masakra Teraz raczę się winem w nagrodę
tymena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 20:26   #935
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Ciutek się jeszcze ostało Zapraszam

Swietnie zaraz bede


Cytat:
Spędziłam dzisiaj pół dnia w centrach handlowych Poszukiwanie kostiumu kąpielowego to istna masakra Teraz raczę się winem w nagrodę

czyli nic ciekawego nie znalazlas
a moze sklep internetowy bylby jakims wyjsicem taki, gdzie w razie co mozna zwrocic towar
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 20:34   #936
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Scent Bar IV

Dizewczny, czy któraś z was wie, jak jest ze strajkiem w Toruniu? Gdzie znajduje się sortownia dla tego miasta? Pytam, bo czekam na przesyłkę i nie wiem czy już się ekscytować czy wrzucić na luz
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 20:38   #937
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
czyli nic ciekawego nie znalazlas
a moze sklep internetowy bylby jakims wyjsicem taki, gdzie w razie co mozna zwrocic towar

Wstawiam wodę na kawę


Kupiłam Musiałam bo nie mam w czym jutro na śniadanie jechać

Jakbym liczyła na pp to może do wrzesnia by doszedł Kolory beznadziejne, fasony też. Zjechałam cały Gdańsk i Gdynię. U nas jest tylko Triumpf, Calzedonia i Intimissimi. W butikach same gąbki Felina miała ładne ale pięć stów nie dam za kostium

Wzięłam mocno zabudowany w fasonie retro Wolałabym bardziej kolorowy ale no cóż...
tymena jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-07, 20:41   #938
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Wstawiam wodę na kawę
to i ja poprosze

wlasnie oglądam mecz i zjadłam miche truskawek z bitą śmietaną
__________________


Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 20:45   #939
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 040
Dot.: Scent Bar IV

Och, piękna ta Pavlova a torciki pierwsza klasa
Ja też dziś ciasto upiekłam. Przepis z podawanego wczoraj linku, bananowe. Wyszło przepyszne, dałam mniej cukru, ale za to na górę polewę z czekolady. Tylko za dużą blachę wzięłam i wyszedł taki cienki placek. Jeszcze tylko troszkę zostało
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 20:53   #940
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Scent Bar IV

Ja tez dzis stroj kapielowy kupilam. Tak w razie 'W', jesli uda mi sie skoczyc we wrzesniu do Hiszpanii to inny kupie. Ten na ewentualne smazenie dupy na plazy tutaj obleci. Tani byl.

Tylko tam mierzylam na szybko, na ciuchy i w domu na cialko gole okazalo sie, ze moje przypuszczenia o tym, ze schudlam sa prawda. Piersi niestety tez mi zmalaly.

Przytulalam sie na ulicy dzis do wielkiego Miska z pluszu Babka ukryta w srodku smiala sie bardziej niz ja.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 20:58   #941
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez Paulinka_S Pokaż wiadomość
to i ja poprosze
Się robi

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Och, piękna ta Pavlova a torciki pierwsza klasa
Ja też dziś ciasto upiekłam. Przepis z podawanego wczoraj linku, bananowe. Wyszło przepyszne, dałam mniej cukru, ale za to na górę polewę z czekolady. Tylko za dużą blachę wzięłam i wyszedł taki cienki placek. Jeszcze tylko troszkę zostało

No to miłe Panie zmianiamy lokal
tymena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-07, 20:58   #942
paolla
Zadomowienie
 
Avatar paolla
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 378
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Och, piękna ta Pavlova a torciki pierwsza klasa
Ja też dziś ciasto upiekłam. Przepis z podawanego wczoraj linku, bananowe. Wyszło przepyszne, dałam mniej cukru, ale za to na górę polewę z czekolady. Tylko za dużą blachę wzięłam i wyszedł taki cienki placek. Jeszcze tylko troszkę zostało
u mnie przez to kuszenie wypiekami właśnie stygnie masa na murzynka na razie nie czuję się na siłach, żeby upiec coś bardziej wykwintnego
ale kuście tak dalej, może się dokształcę z cukiernictwa (byle cm i kg nie drgnęły! )
paolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 21:03   #943
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.ht...0&ticaid=1606d


Normalnie nóż mi sie w kieszeni otwiera!
Gdzie my zyjemy
To tak obrzydliwie fanatycznie paranoiczne, że aż mi brak słów Jak to możliwe, że ludzie, którzy uważają siebie za piewców mądrości, moralności i wyższej świadomości społecznej tak się zachowują... To po prostu skandal.

Niedawno w Duzym Formacie albo w Wysokich Obcasach czytałam o historii nieco podobnej. Bardzo młodziutka dziewczyna zaszła w ciążę ze swoim chłopakiem - oczywiście nieplanowaną. Podczas rutynowych badań okazało się, że płód miał bardzo rzadką i nieodwracalną wadę - nie miał mózgu Jeśli doszłoby do porodu to płód nie przeżyłby nawet minuty.

Dziewczyna udała się po wsparcie do kościoła i tam została zbluzgana za sam pomysł dokonania aborcji. Była osobą bardzo religijną więc bardzo wzięła to sobie do serca i po naprawdę niewyobrażalnych dylematach postanowiła urodzic. W swoim pamiętniku opisywała jak bardzo cierpiała przez każdą refleksję na temat własnej sytuacji. Np "czy to "coś" co nosi w swoim ciele w ogóle można nazwac dzieckiem"? Była obiektem naprawdę ohydnych szykanów z każdej strony. No coś naprawdę nie do pojęcia przez osobę, która tego nie doświadczyła.

Ciażę donosiła, ale płód zmarł natychmiast po urodzeniu.

O matko, ciężki temat

Z drugiej strony barykady tzw "pro life" jest "pro choice" a nie np "pro aborcja". Uważam, że człowiek powienien miec prawo autonomicznego wyboru.
Zachowanie księży w obu przypadkach było naprawdę skandaliczne.
Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Skończyłam dziś czytać Wybór Zofii, Styrona - traumatyczne przeżycie.
Aż z ciekawości wrzuciłam w Google Brzmi naprawdę ciężko...

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
To naprawdę przerażające - nie dość, że ta biedna dziewczyna przeżyła koszmar gwałtu, to teraz musi stanąć naprzeciw ludzkiej bezduszności i fanatyzmowi.
Moja Babcia o tego typu zachowaniach zwykła mawiać: Modli się pod figurą, a diabła ma za skórą.
Oczywiście nie chcę generalizować, ale jak czytam coś takiego, to po prostu nie mogę zdierżyć
Anuschko, mam dokładnie takie same odczucia
A powiedzenia nie słyszałam - zapamiętam, bo w kontekście wydarzeń, które mają ostatnio miejsce może byc nie raz użyte...
Cytat:
Napisane przez miss natasha Pokaż wiadomość
no kurczę, już chciałam pisać o zabiegach na ciało, czy twarz ale stwierdziłam że to mogłoby Cię rozśmieszyć jeszcze bardziej tak, czy siak ja chętnie bym się wybrała z moim lubym na taki weekendzik z masażami itp... [nie jestem tylko pewna czy on równie chętnie]
Oł jeees Megaekstra opcja

Masaże są faaajne. Miałam taki pomysł, żeby studiowac fizjoterapię, ale ostatecznie podjęłam inną decyzję
Cytat:
aha - miałam się pochwalić gdzie złożyłam CV - otóż do Mango i River Island, jutro jeszcze może zawiozę do Plazowego H&M.
[tylko odzewu nie ma a przydałaby mi się praca w którymś z wymienionych w CV...]
!

Kurczę, ja jestem załamana w związku z moją pracą W ogóle szkoda gadac.

Niech tylko zdam sesję. Potem będę myślec


Tymenko, ładny kostium
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 21:07   #944
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Scent Bar IV

Aniołku - też czytałam ten artykuł w Wysokich Obcasach, czytałam i klęłam. Co za zakłamane społeczeństwo- aborcja nie, ale pomoc i wsparcie dla dziewczyny też nie. A podjęła ona pomimo swojego wieku naprawdę odważną decyzję. I została praktycznie sama- bez wsparacia męża, księdza, który wcześniej odradzał aborcję, szykanowana przez teściów i otoczenie. Brak słów



A postawą księdza byłam najbardziej oburzona - najpierw odwodził od aborcji a potem się ciężko zastanawiał, czy jej dziecku ( w jego myśleniu "temu czemuś",) należy się katolicki pochówek
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 21:42   #945
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Aniołku - też czytałam ten artykuł w Wysokich Obcasach, czytałam i klęłam. Co za zakłamane społeczeństwo- aborcja nie, ale pomoc i wsparcie dla dziewczyny też nie. A podjęła ona pomimo swojego wieku naprawdę odważną decyzję. I została praktycznie sama- bez wsparacia męża, księdza, który wcześniej odradzał aborcję, szykanowana przez teściów i otoczenie. Brak słów
Nie czytalam tego artykulu.
Dlaczego byla szykanowana przez rodzine i otoczenie?

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
A postawą księdza byłam najbardziej oburzona - najpierw odwodził od aborcji a potem się ciężko zastanawiał, czy jej dziecku ( w jego myśleniu "temu czemuś",) należy się katolicki pochówek
Zart jakis
Obłudnik!
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 21:46   #946
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Aniołku - też czytałam ten artykuł w Wysokich Obcasach, czytałam i klęłam. Co za zakłamane społeczeństwo- aborcja nie, ale pomoc i wsparcie dla dziewczyny też nie. A podjęła ona pomimo swojego wieku naprawdę odważną decyzję. I została praktycznie sama- bez wsparacia męża, księdza, który wcześniej odradzał aborcję, szykanowana przez teściów i otoczenie. Brak słów



A postawą księdza byłam najbardziej oburzona - najpierw odwodził od aborcji a potem się ciężko zastanawiał, czy jej dziecku ( w jego myśleniu "temu czemuś",) należy się katolicki pochówek
Dokładnie
Jesli już ktos tak fanatycznie uprawia propagandę przeciwko przerywaniu ciąży w absolutnie każdym przypadku (jak widac na tych przykładach - zarówno wtedy kiedy płód jest absolutnie dysfunkcyjny jak i wówczas gdy jest brzydko mówiąc, przykrą konsekwencją zbrodni gwałtu) to należałoby zachowac na tyle przyzwoitości, żeby chociaż symulowac, że coś zdroworozsądkowego i moralnego za tym stoi No niestety najwyraźniej się nie da.

Chłopak tej dziewczyny nie był jej mężem. Zachował się jak obrzydliwy tchórz (cyt. "sytuacja go przerosła"), rzucił ją kiedy była w 7 miesiącu ciąży i wyjechał do Wielkiej Brytanii uciec od problemu. Tacy faceci to zwyrodnialcy...

Strasznie wstrząsnęła mną ta historia Nie chce mi się wierzyc, że cos takiego zdarzyłoby się w innym cywilizowanym europejskim kraju w XXI wieku.


Mskladaczku, chyba nie da się odpowiedziec na pyt. dlaczego była szykanowana Tzn jedyna logiczna odpowiedź jest taka, że ludzie w jej otoczeniu byli chorzy. Ale myślę, że taka odpowiedź nie jest zbyt uprzejma

Poszukam artykułu i jeśli mi się uda to wkleję linka
/edit/
Mam. Dziecko Oli
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 21:50   #947
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Scent Bar IV

Mskladaczku - tu masz link do artykułu http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obc...2,5214825.html




Anuschko, dziękować
tymena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 21:51   #948
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość


Mskladaczku, chyba nie da się odpowiedziec na pyt. dlaczego była szykanowana Tzn jedyna logiczna odpowiedź jest taka, że ludzie w jej otoczeniu byli chorzy. Ale myślę, że taka odpowiedź nie jest zbyt uprzejma

Poszukam artykułu i jeśli mi się uda to wkleję linka
Zapewne szykanowana byla za fakt zajscia w ciaze, przed slubem. Ciaza to oczywista oczywistosc uprawiania seksu. Czyli grzech.

Pewnie takie byly powody... Glupie. Smutne. A dramat tej dziewczyny musial byc ogromny. I przynajmniej czesci jej bolu mozna bylo zapobiec nie odradzajac jej aborcji.

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Mskladaczku - tu masz link do artykułu http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obc...2,5214825.html

przesmutne...
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?

Edytowane przez tulipanka
Czas edycji: 2008-06-07 o 23:37
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 22:01   #949
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Zapewne szykanowana byla za fakt zajscia w ciaze, przed slubem. Ciaza to oczywista oczywistosc uprawiania seksu. Czyli grzech.
.
Tylko do sexu trzeba dwojga
Ciekawe czemu chloptas szykanowany przez swoja mamuske nie byl.




Tymeno, Anioku dziekuje za linka.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-07, 22:03   #950
paolla
Zadomowienie
 
Avatar paolla
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 378
Dot.: Scent Bar IV

przeczytałam właśnie ten artykuł.

najbardziej uderzył mnie w całej tej sytuacji totalny brak wsparcia dla Oli. dostawała jedynie rady, natomiast wsparcia ani pomocy nie udało mi się dostrzec... najbardziej starała się chyba babcia, ale nie do końca jej to wyszło.

szkoda, że o profesjonalnej pomocy pomyślano dopiero, gdy dziewczyna miała myśli i tendencje samobójcze.
paolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 22:04   #951
Favkes
Zakorzenienie
 
Avatar Favkes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: na żeliwnej żerdzi
Wiadomości: 3 515
GG do Favkes
Dot.: Scent Bar IV

Matko, nie dam rady nadrobić.
Nat - nie daj się. Musisz być twarda
Ja bym tej panience nie zaliczyła. I tak jesteś w porządku,z ę jej dajesz szansę. ja bym jej nie dopuściła do kolokwiów gdyby nie chodziła i mówiła to co piszesz ... nołłej

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.ht...0&ticaid=1606d


Normalnie nóż mi sie w kieszeni otwiera!
Gdzie my zyjemy
Nie będe pisała co o tym myślę, bo dostałabym bana stałego ...... najgorsze słowa mi sie cisną na usta.
Biedne dziecko. W imię życia poczętego nie można niszczyć żyjących ... nie jestem zwolenniczką aborcji. Ale są przypadki ... nie no nie chcę o tym pisać, bo mnie ... strzela. Niektórym to już totalnie się przegrzały zwoje i nie potrafią oceniać realnie sytuacji. Ciekawa jestem jakie alternatywne rozwiązanie proponują ci pseudoobrońcy życia ......
Favkes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 22:04   #952
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Zapewne szykanowana byla za fakt zajscia w ciaze, przed slubem. Ciaza to oczywista oczywistosc uprawiania seksu. Czyli grzech.

Pewnie takie byly powody... Glupie. Smutne. A dramat tej dziewczyny musial byc ogromny. I przynajmniej czesci jej bolu mozna bylo zapobiec nie odradzajac jej aborcji.
No tak - przecież to oczywiste, że seks w innym celu niż prokreacja małżeńska jest grzechem i na jego skutek dusze rozpustników spłoną w piekle.

Ludzie zachowali się paskudnie chyba z różnych względów - jeśli dobrze rozumiem to na przykład plotki na temat tej smutnej sytuacji stanowiły rozkoszną rozrywkę dla sąsiadów. Chyba nigdy nie przestanie mnie dziwic jak bardzo ludzie potrafia byc okrutni.
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 22:09   #953
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Scent Bar IV

Bardzo współczuję Oli z artykułu. Tak jak napisała paolla - dziewczyna nie dostała żadnego wsparcia, jedynie porady, chłopiec się wypiął - i nikt go za to nie napiętnuje. Dostaje rady, rozkazy - "Nie usuwaj ciąży" następnie coś w stylu " A po co je rodzisz i tak jest martwe", już nie wspomnę o psychopatce teściowej... Nkt odpowiedzialny za tragedię Oli nie poniósł odpowiedzialności
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 22:14   #954
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Ludzie zachowali się paskudnie chyba z różnych względów - jeśli dobrze rozumiem to na przykład plotki na temat tej smutnej sytuacji stanowiły rozkoszną rozrywkę dla sąsiadów. Chyba nigdy nie przestanie mnie dziwic jak bardzo ludzie potrafia byc okrutni.
No takie niskie pobudki - ciekawosc. Taki tez troche HorrorShow. Co to sie urodzi.

Biedna dziewczyna, az mi sie plakac zachcialo czytajac ten artykul. Nie do wyobrazenia.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 22:32   #955
paolla
Zadomowienie
 
Avatar paolla
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 378
Dot.: Scent Bar IV

musimy pamiętać, że bohaterka reportażu od początku miała wątpliwości dotyczące dokonania aborcji, liczyła na cud, miała nadzieję, że lekarze jednak się mylą. miała prawo podjąć decyzję o zachowaniu dziecka. aborcja w jej przypadku była prawnie dozwolona, ale przecież nie obligatoryjna.
myślę, że gdyby usunęła ciążę, psychicznie mogłaby to przeżyć podobnie bez pomocy specjalisty.

lekarze, gdy usłyszeli o jej decyzji, zareagowali skandalicznie, moim zdaniem. zrobienie jej z tego powodu awantury, krzyki na temat hodowania roślin jedynie zaimpregnowały ją na argumenty, niestety...
paolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 22:33   #956
Aragonte
Wtajemniczenie
 
Avatar Aragonte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 485
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Z drugiej strony barykady tzw "pro life" jest "pro choice" a nie np "pro aborcja". Uważam, że człowiek powienien miec prawo autonomicznego wyboru. Zachowanie księży w obu przypadkach było naprawdę skandaliczne.
Sądząc po tych postawach, zdaniem niektórych kobieta nie jest człowiekiem, który może podejmować decyzje na temat tego, czego konsekwencje dotkną przede wszystkim nią samą
Nie powinnam rozwijać tego tematu, bo mną trzęsie Nie wiedziałam o tamtej sytuacji, nie czytałam tego artykułu... Dla mnie to niepojęte, że można wykazać się taką obłudą To jak - w brzuchu matki był traktowany jak życie, które należy za wszelką cenę ratować, a potem został potraktowany jak monstrum?
Idę stąd, bo będę kląć
Aragonte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 22:33   #957
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Masz nieodparty, zwierzęcy magnetyzm Fenris

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Ale faktycznie niektóre zachowania facetów bywają żenujące...
W sumie to większość. A podryw na kieliszki do wódki to już w ogóle. Kiedyś to przynajmniej chcieli mnie zabrać na rower, kawę, piwo. Teraz same dziady lub prostaki.

Co do tematu 14 latki, której nie pozwolono zrobić aborcji - totalna masakra. Gwałt czy nie gwałt, powinno się ten zarodek usunąć, jeśli kobieta nie chce wychowywać w przyszłości dziecka.
Ogólnie to dobrze, że aborcja nie jest legalna, bo Polacy mają czasem małe móżdzki i by to wykorzystywali, ale dobrze też, że istnieje podziemie jak ktoś ma taką potrzebę.

Jutro na 9:00 do pracy i znowu 12h na nogach.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 22:41   #958
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość

Ogólnie to dobrze, że aborcja nie jest legalna, bo Polacy mają czasem małe móżdzki i by to wykorzystywali, ale dobrze też, że istnieje podziemie jak ktoś ma taką potrzebę.
Śmiem wątpić, żeby zabieg aborcji był dla kogokolwiek przyjemnością i by ktoś usuwał ciążę, bo mu się akurat nudzi i nie ma co robić.

A podziemie nie istnieje też, tylko właśnie dlatego, że aborcja nie jest legalna. I co ważne istnieje i jest dostępne, ale tylko dla zamożnych osób. Co z biednymi?
__________________


joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 22:54   #959
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Scent Bar IV

Mi się wydaje, że gdyby aborcja była legalna, to większość osób z wpadki zamiast przemyśleć czy chce dziecko czy nie, od razu pędziłoby do sali zabiegowej.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 22:56   #960
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez Aragonte Pokaż wiadomość
Sądząc po tych postawach, zdaniem niektórych kobieta nie jest człowiekiem, który może podejmować decyzje na temat tego, czego konsekwencje dotkną przede wszystkim nią samą
Niestety na to wygląda. Ważniejsze jest to żebyśmy mieli jako kraj dodatni wskaźnik przyrostu naturalnego niż to, żeby kobiety mogły miec ludzkie prawo do decydowania o zawartości swojej macicy.
Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Ogólnie to dobrze, że aborcja nie jest legalna, bo Polacy mają czasem małe móżdzki i by to wykorzystywali, ale dobrze też, że istnieje podziemie jak ktoś ma taką potrzebę.
Fenris, znowu ostro pojechałaś.

Przepraszam Cię bardzo - jak można "wykorzystywac" prawo do aborcji? Jako tańszą metodę antykoncepcyjną?! Jako urozmaicenie nudnego życia?! Proszę Cię - zastanów się.

Taaaak. To nawet rewelacyjnie, że istniej podziemie. Łapówkarstwo kwitnie a upodlone dziewczyny dokonują po kątach skrobanek zapożyczając się wcześniej u własnych matek.
Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
A podziemie nie istnieje też, tylko właśnie dlatego, że aborcja nie jest legalna. I co ważne istnieje i jest dostępne, ale tylko dla zamożnych osób. Co z biednymi?
Biedne wyrzucają dzieci na śmietniki. Między innymi.
Cytat:
Napisane przez Fenris
Mi się wydaje, że gdyby aborcja była legalna, to większość osób z wpadki zamiast przemyśleć czy chce dziecko czy nie, od razu pędziłoby do sali zabiegowej.
O matko...

Fenris - aborcja to nie jest taki zabieg jak mikrodermabrazja. To nie jest tak, że jak poczujesz potrzebę to sobie na nią pobiegniesz

Poza tym nie wiem czy wiesz, ale w sytuacji jeśli istniej podejrzenie "wpadki" to nie ma problemu. Przed upływem 72 godzin można iśc do ginekologa i otrzymac tabletkę nie dopuszczającą do zaplodnienia. I nie jest to nic wczesnoporonnego.
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:37.