BEZROBOTNI łączmy się! Część V - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-03, 03:23   #961
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
To podobna sytuacja, jak u mojej koleżanki, tylko nie wiem, o tym samym orzeczeniu myślimy. Mojej koleżance powiedzieli, że dadzą jej UoP po stażu, ale jeśli przyniesienie orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Jeśli nie ma tego orzeczenia, to do widzenia. Serio, gdzie mają pracować ci zdrowi i wykształceni? Bo z tymi orzeczeniami to jest sprawa taka, że nie jest to takie proste skombinować sobie "lewe" orzeczenie, wbrew temu, co się mówi. Ba, można mieć takie orzeczenie, a nie dostać np. naklejki na samochód, żeby można było parkować na miejscu dla niepełnosprawnych. Niby jest sporo ogłoszeń dla takich osób, ale jak przychodzi co do czego... :/
rozwaliło mnie jak napisałaś, że chcesz naklejke, żeby parkować na miejscu dla inwalidów, tą naklejke dostają tylko osoby z niepelnosprawnością ruchu i chyba tylko pierwsza grupa, dodatkowo jeśli masz orzeczenie to są zawody których nie możesz wykonywać, jak znasz kogoś albo się zainteresujesz tematem to może się poważnie zastanowisz czy warto kombinować jeśli jesteś zdrowa, prawie wszyscy ludzie niepełnosprawni woleliby być zdrowymi niż mieć jakąś naklejkę na parking i to nie wszyscy,

czytałem na innym forum, że jedna osoba z orzeczeniem nie może pracować w nocy choć chciała, inna osoba nie mogła pracować fizycznie, a jeszcze ktoś nie mógł pracować z kompem,
o zatrudnieniu w służbach jak straż pożarna czy inne w ogóle zapomnij z takim czymś,

mało o tym wiem ale coś wiem ale jak przeanalizowałem co i jak to ręce opadają,

mam znajomego który ma drugą grupę na normalną chorobę, normalny facet i powiedział mi, że jak go zwalniali to zażyczyli sobie pierwszej grupy i to od psychiatry, to może do nich wróćić, poszperałem w necie i okazało się, że za pierwszą grupę od psychiatry dobrze płacą,
dlatego takie wymaganie miała firma, znalazł inną prace, tak traktują ludzi z grupami, liczy się dla takich firm tylko kasa, fajnie, co ?

tylko ponoć zrobienie grupy trwa latami i na wszystko trzeba papiery od lekarzy i badania,

a jak wnioskujesz czy jak to tam zwą o grupę to nie że o pierwszą, drugą, czy trzecią tylko ogólnie, a jakaś komisja decyduje którą grupę przyzna, a z tego co wiem dziś uzdrawiają więc mogą dać trzecią czyli najgorszą,

i grupę mogą dać czasowo np na 2 lata, 1 rok, choć wcześniej latami musisz zbierać papiery, to jak dostaniesz na ten rok grupę to ani na poważnie pracy z grupą nie znajdziesz, ani jako całkiem zdrowa też pracy nie znajdziesz, potem kolejna komisja i też nie wiadomo czy przedłużą grupę czy nie, jasne, jak nie będziesz chodzić i jeździć na wózku to tak, może nawet dostaniesz grupę do końca życia, ale jak nie to niewiadomo na ile i czy w ogóle dostaniesz przedłużenie grupy, oczywiście zanim złożysz o to papiery odwedzasz 100 doktorów, zbierasz 200 papierów, tracisz nerwy i czas,

dodatkowo poszperałem w necie i się okazuje, że od 2009 roku nasze państwo nie podwyższyło anio 1 zł dofinansowania dla niepełnosprawnych jak wcześniej wraz z wynagrodzeniami które rosną co roku,

jak myślisz, że z grupą zwaną też orzeczeniem dostaniesz łatwo pracę i myślisz, że to takie super to porozmawiaj z osobami, które to już mają, może się dowiesz jak wygląda
rzeczywistość, jeszcze zapytaj te osoby ile czasu się robi taki papier, ile trzeba papierów, jakieś badania, wszystko i jeszcze pracodawcy marudzą, moim zdaniem to utrudnia znalezienie pracy niż ułatwia,

fakt, irytuje kiedy ktoś pyta czy masz orzeczenie, a trzeba powiedzieć, że nie ale
no ale gdyby powiedzieć, że tak to łatwo sobie wyobrazić, że pewnie pytają która grupa, mówisz trzecia, druga którą tam kto ma, a oni wtedy to nie, my tylko przyjmujemy z pierwszą bo najlepiej płatna, oczywiście tego ostatniego pewnie nie mówią,

umowe o prace muszą dać takim osobom bo tylko wtedy dostaną dofinansowanie, bez umowy o prace firma nie dostanie dofinansowania, firmy dbają tylko o siebie, normalnie dla człowieka który pracuje to niewielka różnica czy ma umowę o prace czy zlecenie bo już po ozusowaniu umów zlecenie nie ma dużej różnicy,

zanim wymyślicie sobie chorobe i zaczniecie kombinować to się dowiedzcie jakie będziecie mieć ograniczenia i w jakich zawodach nie będziecie mogli pracować,

no i, żeby było weselej za kombinowanie w papierach, nieprawde grozi odsiadka, jak gdzieś na badaniach, komisji wykryją, że kombinujecie to kolejny może być dla was sąd karny,

za wykształconych bezrobotnych podziękujcie politykom którzy dawniej namawiali do uczenia się, a dziś hydraulik, mechanik samochodowy czy piekarz po zawodówce tak kiedyś wyśmiewanej ma lepiej niż ludzie wykształceni,

dużo ludzi też wybierało studia od tak bez zastanowienia się czy będzie praca po studiach, myśleli, że jak przesiedzą parę lat, poimprezują na utrzymaniu rodziców to jak dostaną papier, że są po studiach to praca będzie wszędzie, a tu się okazuje klapa, bo tacy ludzie sami wzięli udział w wyścigu szczurów po papier, a jak takich szczurów narobiło się i dalej robi się coraz więcej to czy to jest atut, że ktoś ma studia ? nie, to jest standard, a jak standard to firmy wymagają jeszcze więcej, dziś to nawet do sprzątania pewnie wymagają studia, albo na zmywak też pewnie studia potrzeba,

zamiast wymyślać fałszywe orzeczenie, zamiast robić studia które potem się okazują niepotrzebne może lepiej zacząć od razu czegoś szukać, a nie robić wszystko czego zażyczy sobie niezbyt rozgarnięty pracodawca który może nie wypłaci kasy po okresie próbnym i powie, że coś z tobą jest nie tak i, że w ogóle zatrudni sobie kogoś innego, oczywiście żeby w ten sam sposób potraktować kolejną osobę i biznes się kręci, jasne, że nie wszyscy tacy są ale ci pracodawcy to jakby z kosmosu byli i nie znali życia

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-03-03 o 13:35
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 11:23   #962
ViVio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 69
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Userrr - święte słowa. Oddałbym wszystko za zdrowie i kompletnie niepotrzebny byłby mi świstek z orzeczeniem. Dlatego nie szukajcie sobie choroby na siłe, bo kiedyś to może odwrócić się przeciwko Wam.
ViVio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 19:30   #963
rambo_mila
Zadomowienie
 
Avatar rambo_mila
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 942
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Dziewczyny, mam do Was pytanie. Czy któraś z Was była kiedykolwiek na rozmowie w firmie marketingowej Eureka Advertisting w Warszawie? Naczytałam się opinii w Internecie (i jestem zdecydowana aby zrezygnować z tej rozmowy), ale chciałam jeszcze popytać. Nie jestem z Warszawy, mam kawałek, więc jakby opowieści z różnych for miałyby się sprawdzić to szkoda moich pieniędzy i czasu.
rambo_mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 11:50   #964
Majkela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 178
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Witam,
Sa tu jacys bezrobotni z Warszawy?
Majkela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 09:31   #965
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Teraz dużo miejsc pracy nad morzem jest
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 16:42   #966
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Witam ja ze śląska

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-30, 11:02   #967
Kwestionariusz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Dzień dobry,
Jestem studentką psychologii i właśnie prowadzę badania do pracy magisterskiej. W związku z tym, zwracam się z ogromną prośbą o poświęcenie kilku minut w przerwie w poszukiwaniu pracy i wypełnienie kwestionariusza. Zależy mi na odpowiedziach osób bezrobotnych, poszukujących zatrudnienia z różnych województw, dlatego też Internet wydaje mi się najlepszym sposobem dotarcia do Państwa. Podkreślam, że badanie jest ANONIMOWE. Jeżeli z jakichś przyczyn nie chcą Państwo lub nie mogą wziąć udziału w badaniu, może w Państwa otoczeniu jest taka osoba, która byłaby chętna. Z góry dziękuję za poświęcony czas i okazaną pomoc. Pod tym linkiem mogą Państwo wypełnić kwestionariusz:
https://docs.google.com/forms/d/e/1F...Io4ng/viewform

Pozdrawiam i życzę sukcesów w dalszych poszukiwaniach wymarzonej pracy!
Kwestionariusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-05, 13:57   #968
xostreetdancexo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 12
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się! Część V

Wystarczy pozaczepiać młodych ludzi z walizkami, którzy są zmuszeni przez ten chory kraj wyjechać do innego za pracą
xostreetdancexo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-05 14:57:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:10.