Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-18, 19:39   #961
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

I jak białe? Przebarwiają się? Ja nie przepadam za mocnymi kolorami w przypadku aparatu. Wyjątkiem jest różowy, który jakoś łączy się z dziąsłami kolorystycznie
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-18, 20:25   #962
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej dziewczynki dzisiaj mialam dokonczenie leczenia kanałowego piątki. Aparat bede miec zakladany... 30.12 :| dzien przed sylwestrem! Jak to orto powiedzial: bede blyszczec ... obawiam sie troche tego, bo ponoc bola zeby na drugi dzien !
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-18, 20:35   #963
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Oj bolą... Choć poziom to kwestia indywidualna. Ja tego samego dnia jadę na wizytę ze świń aparatem. Będziemy w Sylwka cierpiec obie ;-)
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-18, 20:42   #964
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Oj bolą... Choć poziom to kwestia indywidualna. Ja tego samego dnia jadę na wizytę ze świń aparatem. Będziemy w Sylwka cierpiec obie ;-)
Trzeba bedzie się dobrze znieczulic hehe
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-18, 20:53   #965
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez roiro Pokaż wiadomość
< Aby się jedna szczęka z drugą nie całkiem domykały. W moim przypadku jest to potrzebne żeby mogła przejść do przodu górna jedynka, która w tej chwili jest mocno odchylona ku podniebieniu i gdy będzie się prostować musimy ją przepchnąć nad dolnymi zębami, co w tej chwili, przy zaciśniętych szczękach jest niemożliwe. Z dzisiejszej wizyty nici - dzwoniła orto z prośbą żebym przyjechała w poniedziałek.

Ja jako ze mam hassa to mam taki plastik i on też mi nie pozwala zamknąć do końca szczęki
Tylko że dziś przy szczotkowaniu puściło mi się trochę krwi i odrobinę się wlało do środka tego plastiku... Może jakoś to wypłukam
Ogólnie już widzę efekty rozszerzania
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-18, 22:59   #966
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez jo27anna Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki dzisiaj mialam dokonczenie leczenia kanałowego piątki. Aparat bede miec zakladany... 30.12 :| dzien przed sylwestrem! Jak to orto powiedzial: bede blyszczec ... obawiam sie troche tego, bo ponoc bola zeby na drugi dzien !
A mnie nic nie bolało więc to może kwestia indywidualna
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-18, 23:01   #967
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Cześć Skoro niektóre dziewczyny wrzucają zdjęcia swoich zębów to i ja może coś wrzucę
Zdjęcia robię co pół roku. Aparat noszę od ponad roku. Najbardziej przeszkadzały mi jedynki zachodzące na siebie, a teraz to już mam prawie diastemę No i miałam usuwanego jednego zęba, bo obrócony był w rzędzie o 90 stopni. Teraz przednie zęby mam praktycznie równe, najgorzej idzie ściąganie tej luki po wyrwanym zębie, nie czuję żeby była jakakolwiek poprawa :/
Fajnie wyglądają! Chociaż i na 1 zdjęciu nie miałaś bardzo złych zębów Dziwi mnie trochę wyrywanie. Z tego powodu ze zab byl obrocony musialas wyrwac? Ja mam na dole piatki obrocone o 80 stopni ale podobno to nie problem je wyprostowac.

Cytat:
Napisane przez jo27anna Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki dzisiaj mialam dokonczenie leczenia kanałowego piątki. Aparat bede miec zakladany... 30.12 :| dzien przed sylwestrem! Jak to orto powiedzial: bede blyszczec ... obawiam sie troche tego, bo ponoc bola zeby na drugi dzien !
Maja poczucie humoru ci ortodonci
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-18, 23:03   #968
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Odkąd założyłam aparat pojawił się u mnie problem z zajadami, macie jakieś sprawdzone sposoby na to?
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 06:48   #969
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Odkąd założyłam aparat pojawił się u mnie problem z zajadami, macie jakieś sprawdzone sposoby na to?

Mi na zajady pomaga tylko witamina B complex. Zjem jedną tab i zajad znika. probowałam maści ale nic nie dawały.
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 08:37   #970
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez jo27anna Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki dzisiaj mialam dokonczenie leczenia kanałowego piątki. Aparat bede miec zakladany... 30.12 :| dzien przed sylwestrem! Jak to orto powiedzial: bede blyszczec ... obawiam sie troche tego, bo ponoc bola zeby na drugi dzien !
Jak nie grzebałam, nie dotykałam i nie ściskałam szczęki to również nic mnie nie bolało. Jedynie co to najbardziej odstający zamek z haczykiem pierwszego dania poranił mi wargę od środka. Chyba na trzeci dzień zajadałam się M&M żółtymi - pomagałam sobie siódemkami nie podpiętymi do łuku .
Dziś mija 11 dzień i już go w ogóle nie czuje, za to czuje jak mi zęby "przeskakują". Łapię się na tym że dolną czwórką przesuwam sobie górną czwórkę i wtedy mam wrażenie, że inaczej się ona ustawiła ale zaraz wraca na swoje miejsce. Też tak macie?
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 09:34   #971
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziewczyny, czy któraś z Was miała może zgryz głęboki leczony aparatem?
Czy to może zniwelować brudy nosowe?
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-19, 11:52   #972
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
Hej,
rzadko się udzielam z powodu braku wolnego czasu, ale postanowiłam skonsultować się z Wami, bo zastanawiam się, czy w moim leczeniu widać (dla zupełnie obcej osoby) jakiekolwiek różnice
Ja nie widzę żadnych chociaż wiem, że nie od razu Rzym wybudowano, a zęby nie od razu będą proste... to jednak miałam nadzieję na większe efekty.
Odstęp pomiędzy wykonaniem zdjęć wynosi równy miesiąc.
Jedynki nie rzucają się już w oczy. Lewa dwójka się jakby bardziej pokazała

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Cześć Skoro niektóre dziewczyny wrzucają zdjęcia swoich zębów to i ja może coś wrzucę
Zdjęcia robię co pół roku. Aparat noszę od ponad roku. Najbardziej przeszkadzały mi jedynki zachodzące na siebie, a teraz to już mam prawie diastemę No i miałam usuwanego jednego zęba, bo obrócony był w rzędzie o 90 stopni. Teraz przednie zęby mam praktycznie równe, najgorzej idzie ściąganie tej luki po wyrwanym zębie, nie czuję żeby była jakakolwiek poprawa :/
świetne efekty!

Cytat:
Napisane przez jo27anna Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki dzisiaj mialam dokonczenie leczenia kanałowego piątki. Aparat bede miec zakladany... 30.12 :| dzien przed sylwestrem! Jak to orto powiedzial: bede blyszczec ... obawiam sie troche tego, bo ponoc bola zeby na drugi dzien !
Mnie nie bolało nic, a nic. Dopiero po trzeciej wizycie, czyli czterech miesiącach od założenia, po założeniu sprężyny poczułam JAKIKOLWIEK ból, więc to nie reguła

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Odkąd założyłam aparat pojawił się u mnie problem z zajadami, macie jakieś sprawdzone sposoby na to?
Witamina B2 + Carmex. Któraś z Dziewczyn już go tu polecała. Nie wierzyłam, że może być tak świetny. Wszystkie inne pomadki poszły do kosza natychmiastowo.
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 20:17   #973
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
I jak białe? Przebarwiają się? Ja nie przepadam za mocnymi kolorami w przypadku aparatu. Wyjątkiem jest różowy, który jakoś łączy się z dziąsłami kolorystycznie
Właśnie białe trochę żółkną. Ja mam wizyty co miesiąc, więc po miesiącu już przebarwienia lekko widać, choć tragedii nie ma. Mimo wszystko więcej białych nie wezmę.
Właściwie to zauważyłam, że ciemne gumki się tak bardzo nie odbarwiają. Trochę traca oryginalny kolor, ale nie robią się żółte i nie wyglądają na takie znoszone

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Dziwi mnie trochę wyrywanie. Z tego powodu ze zab byl obrocony musialas wyrwac? Ja mam na dole piatki obrocone o 80 stopni ale podobno to nie problem je wyprostowac.
Skoro orto tak powiedziała to nie kłóciłam się. Trochę się zastanawiała nad tym, ale w końcu powiedziała, żeby wyrywać.

Edytowane przez Efkakam
Czas edycji: 2014-12-19 o 20:19
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 13:35   #974
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cześć dziewczyny. Od dwóch dni noszę aparat. Dużo jeszcze nie wiem i jestem przerażona, bo czuję jakby mi chciały zęby zaraz eksplodować. Będę Was podczytywać
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 15:15   #975
lotjena
Raczkowanie
 
Avatar lotjena
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 57
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Od dwóch dni noszę aparat. Dużo jeszcze nie wiem i jestem przerażona, bo czuję jakby mi chciały zęby zaraz eksplodować. Będę Was podczytywać
Pierwsze dni po wizycie są najgorsze, pozniej bedzie coraz lepiej
lotjena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 16:00   #976
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Od dwóch dni noszę aparat. Dużo jeszcze nie wiem i jestem przerażona, bo czuję jakby mi chciały zęby zaraz eksplodować. Będę Was podczytywać
Witaj
Czego się nie robi dla pięknego uśmiechu jaki nosisz aparat? I jaki masz przewidywany czas leczenia? Podziel się
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 16:53   #977
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Od dwóch dni noszę aparat. Dużo jeszcze nie wiem i jestem przerażona, bo czuję jakby mi chciały zęby zaraz eksplodować. Będę Was podczytywać
Hej
Może pokażesz zdjęcia? Albo chociaż podziel się jaką masz wadę, jaki aparat itp
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 18:26   #978
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Aha, czyli białe nie są warte zakładania Co tam u Was? U mnie aparatowa nuda. Wczoraj do listy "produktów zakazanych" dodałam szpinak ;-) Ja nie wiem, że nikt mnie przed nim nie ostrzegł... :-D
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 18:29   #979
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Mam całą buzię obtartą przez pierścienie, czy płukanie szałwią nie przebarwi mi bezbarwnego aparatu?
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-20, 18:32   #980
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Wiecie co, nie pomyślałam wcześniej, żeby zrobić zdjęcie, a tej chwili jest to niemożliwe. Jak tylko odzyskam kartę pamięci od brata to wrzucę fotkę oczywiście, bo sama jestem ciekawa jak to się będzie toczyć. Na szczęście moja ortodontka zrobiła zdjęcie zaraz po założeniu.

Moja wada to stłoczone zęby, cofnięte dwójki i uwydatnione kły zarówno w górnym, jak i dolny łuku. No i mam zgryz otwarty.

Noszę aparat ceramiczny. Na oba łuki założyłam od razu. Ze względu na dość wąski górny łuk, nie wiadomo też czy nie będę musiała tego poszerzać dodatkową śrubką.

Będę się z tym bujać około 3 lat. Boję się trochę komplikacji i dodatkowych kosztów.

Jeszcze wczoraj, w chyba najgorszym momencie żałowałam, że go założyłam. Mimo dość sporej wady, ludzie czasem mówili mi, że mam ładny uśmiech. Jednak z biegiem czasu miałam na jego punkcie coraz większy kompleks. Dzisiaj chyba już powoli przywykam (mimo bólu) i nie mogę się doczekać aż ujrzę się bez aparatu.

A, no i mam 25 lat. Więc trochę się krępowałam. Ale jest spoko, w pracy wszyscy się śmieją, żebym przestała robić dziubek
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 19:09   #981
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Mam całą buzię obtartą przez pierścienie, czy płukanie szałwią nie przebarwi mi bezbarwnego aparatu?
Polecam DentoSept - szybko goi rany też ostatnio przez to przechodziłam...
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 20:42   #982
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Polecam DentoSept - szybko goi rany też ostatnio przez to przechodziłam...
To jest jakiś płyn?
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 20:46   #983
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
To jest jakiś płyn?
Tak, do płukania jamy ustnej.
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 20:53   #984
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Tak, do płukania jamy ustnej.
W takim razie jutro lecę do apteki po niego
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 21:05   #985
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Tylko weź płyn do rozcienczania w dużej butelce! Bo jest też mały do nanoszenia bezpośrednio na rany, ale jest bardzo ciemny...
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 21:10   #986
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Też polecam Dentosept. Używałam po ekstrakcji ósemek. On działa nawet nieco znieczulająco.
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-21, 12:48   #987
Mrs_Selenator
Raczkowanie
 
Avatar Mrs_Selenator
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 35
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziewczyny podpowiedzcie mi czy można mieć aparat tylko np: górny łuk? bo ortodontka u której byłam w maju zaczęła mi wydziwiać, że w ogóle ona mi nie zrobi tylko jednego łuku, że mam coś tam za duży język (jak to usłyszałam to aż zdębiałam i pomyślałam sobie o czym ta baba mówi. Co ma język do zębów) i że coś tam w USA się takie języki operuje(?!) ale w Polsce coś tam nie mamy takie możliwości. No generalnie myślałam że padnę.. Zaczęła też mówić, że ona mi nie zrobi jednego łuku właśnie, bo jak to ona stwierdziła mi jakoś pogorszy zgryz czy tam co się zadzieje. Że rzekomo tylko pogorszy się sprawa. I teraz zaczynam się zastanawiać czy ta kobieta ewidentnie nie chciała mnie po prostu naciągnąć? stwierdziła też że mam wade zgryzu, ale sama nie wiem... wydaje mi się że normalny zgryz. Nie wiem ma ktoś zdjęcia prawidłowego zgryzu? albo może mam pokazać swój? nie chciałabym mieć aparatu na dół też. To jest strata pieniedzy... na dole zębów i tak nie widać nawet jak sie śmiejemy. Co sądzicie?
Mrs_Selenator jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-21, 12:56   #988
gula1708
Rozeznanie
 
Avatar gula1708
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 663
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mrs_Selenator Pokaż wiadomość
Dziewczyny podpowiedzcie mi czy można mieć aparat tylko np: górny łuk? bo ortodontka u której byłam w maju zaczęła mi wydziwiać, że w ogóle ona mi nie zrobi tylko jednego łuku, że mam coś tam za duży język (jak to usłyszałam to aż zdębiałam i pomyślałam sobie o czym ta baba mówi. Co ma język do zębów) i że coś tam w USA się takie języki operuje(?!) ale w Polsce coś tam nie mamy takie możliwości. No generalnie myślałam że padnę.. Zaczęła też mówić, że ona mi nie zrobi jednego łuku właśnie, bo jak to ona stwierdziła mi jakoś pogorszy zgryz czy tam co się zadzieje. Że rzekomo tylko pogorszy się sprawa. I teraz zaczynam się zastanawiać czy ta kobieta ewidentnie nie chciała mnie po prostu naciągnąć? stwierdziła też że mam wade zgryzu, ale sama nie wiem... wydaje mi się że normalny zgryz. Nie wiem ma ktoś zdjęcia prawidłowego zgryzu? albo może mam pokazać swój? nie chciałabym mieć aparatu na dół też. To jest strata pieniedzy... na dole zębów i tak nie widać nawet jak sie śmiejemy. Co sądzicie?
Wlaznie powinno sie zakldac oba łuki, inaczej w wiekszosci przypadkow zgryz nie będzie prawidłowy. Na jakiej podstawie twierdzisz, ze jext prawidłowy? To ortodonta się na tym zna. Jak masz watpliwosci to idx do innego na konsultacje
__________________

Mój haft krzyżykowy

south beach

cel I: 5 z przodu - osiągnięty
cel II: 55 kg -
cel III: 52-53 kg -
http://straznik.dieta.pl/zobacz/stra...48c82197f3.png

gula1708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-21, 12:59   #989
Mrs_Selenator
Raczkowanie
 
Avatar Mrs_Selenator
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 35
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

może z tym zgryzem faktycznie miała rację, ale skąd w ogóle te brednie o tym, że mam język za duży? nigdy wcześniej większej głupoty nie słyszałam.


a co do zgryzu to wydaje mi się, że jest on chyba poprawny, bo nie mam żadnej wady zgryzu z tutaj wymienionych na zdjęciu: http://adentis.pl/public/assets/wady...1376823615.jpg prawdę mówiąc jak niejednokrotnie oglądałam swój zgryz wydaje mi się, że jest on bardzo zbliżony do tego: http://gabinetyka.pl/userdata/gfx/88...416a145a18.jpg tylko mam niestety dwie krzywe dwójki

Edytowane przez Mrs_Selenator
Czas edycji: 2014-12-21 o 13:10
Mrs_Selenator jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-21, 13:05   #990
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mrs_Selenator Pokaż wiadomość
Dziewczyny podpowiedzcie mi czy można mieć aparat tylko np: górny łuk? bo ortodontka u której byłam w maju zaczęła mi wydziwiać, że w ogóle ona mi nie zrobi tylko jednego łuku, że mam coś tam za duży język (jak to usłyszałam to aż zdębiałam i pomyślałam sobie o czym ta baba mówi. Co ma język do zębów) i że coś tam w USA się takie języki operuje(?!) ale w Polsce coś tam nie mamy takie możliwości. No generalnie myślałam że padnę.. Zaczęła też mówić, że ona mi nie zrobi jednego łuku właśnie, bo jak to ona stwierdziła mi jakoś pogorszy zgryz czy tam co się zadzieje. Że rzekomo tylko pogorszy się sprawa. I teraz zaczynam się zastanawiać czy ta kobieta ewidentnie nie chciała mnie po prostu naciągnąć? stwierdziła też że mam wade zgryzu, ale sama nie wiem... wydaje mi się że normalny zgryz. Nie wiem ma ktoś zdjęcia prawidłowego zgryzu? albo może mam pokazać swój? nie chciałabym mieć aparatu na dół też. To jest strata pieniedzy... na dole zębów i tak nie widać nawet jak sie śmiejemy. Co sądzicie?


Niestety w większość przypadków trzeba zakladac oba łuki. Jeżeli chcesz miec pewność umów się na konsultacje do innej orto. Nam sie może wydawać, ze wszystko jest ok, mala wada, a na serio jest inaczej. Ja też byłam w szoku po tym co usłyszałam, ale jednak druga orto powiedziała to samo.
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:16.