Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014 - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-04, 20:58   #991
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Lunnas kciuki.

Nasz zuczek wlasnie zasnal.niedługo tez sie poloze.
Pewnie w nocy tu zawitam

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Morti moze sie maluszek przyzwyczai.

Elianka oby byla nocka spokojna.

Ja się boje szczepienia. Ile kosztuje pneumokoki a ile 5 w 1 ?
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 22:34   #992
ever_92
Zadomowienie
 
Avatar ever_92
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 1 098
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Magsiku współczuję. Powinien być dla Ciebie oparciem a zachowuje się jak książę udzielny... :/ weź nim jakoś potrzasnij czy co...

Ever a to nie zaparcie jak boli brzuszek i twarda kupa? Może pomogłaby woda i herbata z koperku?
Może i zaparcia...
dziś zero kupy ale i brzuszek ją nie boli
dziwne eh. W aptece na to dostałam Lactulose na zaparcia właśnie, dałam jej 1,5 ml.

Wczoraj przed 4 zasnęła i spała do 15, a ja razem z nią hihi w tym karmienie o 7 -kp i o 12 mm.
__________________
3.11.2014 Emily 52cm, 3,3kg
ever_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 22:34   #993
farminka
Wtajemniczenie
 
Avatar farminka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 407
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

mortisha też muszę poszukać takiego. Ile za nie dalas i gdzie kupowalas? A główkę to trochę trzyma? Bezpieczne dla maluszka jest?

Mam problem ze snem małego. Od ładnych paru dni zasypia nam wieczorem dopiero ok.23. W dodatku w ciągu dnia też prawie nie śpi. Dzisiaj na przykład wstał o 9.30 i poszedł spać ok. 22.30, a w ciągu dnia zdrzemnal się tylko raz i to około godzinki. Lenka więcej spala jak miała 2 latka... Co robić z takim niespitkiem? Siła ciężko go zmusić do snu, bo po pol godziny intensywnego lulania zasypia na 3 minuty i znowu oczy jak 5 złoty i gada. Wieczorny rytm i nastrój tez zachowane- kąpiel, przebieranie w pizamke, w spiworek, na łóżko, karmienie przy przygaszonym świetle i przymknietych drzwiach i z założenia na koniec powinno być spanie, a tu guzik Co mu się porobilo? Wczesniej tak ładnie zasypial o 21 najpóźniej i w dzień tez spał, a teraz tak... Brzuszek ani nic innego nie boli, bo nie narzeka, nie prezy się ani nic. Tylko ziewa i poplakuje ze zmęczenia
farminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 23:13   #994
ever_92
Zadomowienie
 
Avatar ever_92
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 1 098
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez PurBlanka Pokaż wiadomość
A u nas roblem z kp od niedawna. Mały miewa takie ataki przy cycu, że masakra. Mleko leci, on przebrany, wybekany i nie chce jeść. Dziś w przypływie moich łez dałam mu mm, wypił 40 ml bo wcześniej jadł cyca. A nawet dwa.
W przypływie złości i bezsilności zadzwoniłam do poradni laktacyjnej i umówiłam się na poniedziałek. A, że jest w mojej przychodni w której jest też poradnia bioderkowa, na 13 mam do cycowej poradni a na 13 50 do bioderkowej. A we wtorek szczepienia. Mały śpi a ja chcę chociaż na chwilę usiąść do podyplomówki, bo nie ogarnę...

Ojej ale dziwne, a masz mleczko... Dobrze, że się umówilaś, pewnie to pomoże I tak mało mm dajesz, więc jest dobrze, ale może być lepiej

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Lunnas Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Ja tylko tak na szybko, nie mam jak was nadrobić bo od wtorku jesteśmy z Wiktorkiem w szpitalu Mały jakoś się krztusił i cały dzień płakał i okazało się po prześwietleniu że ma coś na płucach.. Teraz jest na antybiotykach ale mam nadzieję że szybko nas wypuszczą.
Pozdrawiam i przepraszam że tylko tak o sobie obiecuję że nadrobię jak tylko będę miała dostęp do neta
Ojej będzie dobrze

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Isgaard Pokaż wiadomość
Dzień dobry dziewczyny ja dzisiaj odzywam się tak późno bo rano rehabilitacja, potem lekarz-pediatra i szczepienie na wzw... eeeehhh jak ja nienawidzę jak moje dziecko tak strasznie płacze, to był taki rozpaczliwy płacz...normalnie serce pęka.

M. byl ważony i mierzony, co do wagi to się zgadzam bo waży dokładnie 4780 i tyle mi mniej więcej wyszło na mojej wadze łazienkowej, co do długości to coś kobiety sknociły bo pielęgniarka go zmierzyła i miał niby 62 cm, a potem zmierzyła 3 tygodniowe niemowlę które było duużo mniejsze od M. i wyszło jej 61 cm.. także musze sobie M. zmierzyc sama, bo te 62 cm są mocno zaniżone.

Magsik no to OK, ja tam wolę żeby najpierw pracował z dzieckiem specjalista bo moje ćwiczenia na pewno są gorszej jakości od wprawionych rąk rehabilitanta.


dariuska my ćwiczymy metodą Bobath. Spróbuję Ci coś podesłac, tylko muszę znaleźć chwilkę.
Ojej jak ładnie przybiera na Twoim mleczku!!
My niedawno Emily mierzyliśmy to ma 56 cm.

---------- Dopisano o 23:45 ---------- Poprzedni post napisano o 23:43 ----------

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Mam pytanie , do którego zainspirowała mnie dariuska
Masujecie dzieci?
wedle jakiegoś schematu czy z YT, a może brałyście udział w kursie? Ja się wybieram na kurs Shantala, bo moja przyjaciółka prowadzi takie fajne miejsce, gdzie się można nauczyć Ale sobie oglądam te filmiki na YT i mam coraz większą ochotę pomiętosić moje Pisklę

Właśnie, Dariuska dzięki za linka.
Ja po prostu zwyczajnie masuję brzuszek, ale tyle linków dajecie (super), że nie ogarniam ich oglądania.

Bardzo fajny też link o tym, jak fizjoterapeuta pokazuje jak nosić/przewijać niemowlęta.

---------- Dopisano o 00:01 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:45 ----------

Nowa a jak tam po wizycie u gin. ?

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

Mortisha ja właśnie myślę o chuście albo nosidle.
Nosidło łatwiejsze w obsłudze

---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano o 00:02 ----------

W ogóle Emily spała dzś do 15 po wczoraj a ja z nią.

Dziś o dziwo dużo śpi. Tak padnięta chyba.
Nawet udało mi się łazienkę posprzątać.

Wiecie co?? Chyba zaczęła się najadać moim mlekiem!!
Aż pytałam się Tż, że co chora może, bo tak mało mm jadła po cycu. Po 30 ml tylko dojadała i mniej razy dostała, a raz sama pierś i ładnie pospała.
LAktatorem rano na 1 raz ściągnęłam 60 ml z jednej piersi, bo z drugiej nie chciało lecieć to z tej, co sporo mniejsza jest...
No więc byłam happy. Zaraz spróbuję ściągać znowu.
Może na klub wejdę wreszcie, bo dopadłam się do kompa, a nie tylko tel.

Tż co trochę sam z małą na jakieś 2h zostaje, bo ja sama robię zakupy itd.

---------- Dopisano o 00:13 ---------- Poprzedni post napisano o 00:08 ----------

Cytat:
Napisane przez farminka Pokaż wiadomość
mortisha też muszę poszukać takiego. Ile za nie dalas i gdzie kupowalas? A główkę to trochę trzyma? Bezpieczne dla maluszka jest?

Mam problem ze snem małego. Od ładnych paru dni zasypia nam wieczorem dopiero ok.23. W dodatku w ciągu dnia też prawie nie śpi. Dzisiaj na przykład wstał o 9.30 i poszedł spać ok. 22.30, a w ciągu dnia zdrzemnal się tylko raz i to około godzinki. Lenka więcej spala jak miała 2 latka... Co robić z takim niespitkiem? Siła ciężko go zmusić do snu, bo po pol godziny intensywnego lulania zasypia na 3 minuty i znowu oczy jak 5 złoty i gada. Wieczorny rytm i nastrój tez zachowane- kąpiel, przebieranie w pizamke, w spiworek, na łóżko, karmienie przy przygaszonym świetle i przymknietych drzwiach i z założenia na koniec powinno być spanie, a tu guzik Co mu się porobilo? Wczesniej tak ładnie zasypial o 21 najpóźniej i w dzień tez spał, a teraz tak... Brzuszek ani nic innego nie boli, bo nie narzeka, nie prezy się ani nic. Tylko ziewa i poplakuje ze zmęczenia

Ja rozumiem to bardzo dobrze. Emily śpi, bo po bólach odsypia ale od chyba 2 tygodni jest tak, że zasypiała o 24 lub 1, spała do 13, a w czasie dnia nic w ogóle nie spała.
Wydaje mi się, że nie ma stałego rytmu jeszcze.
Tydz. po ur. wstawała o 11, potem spała od 16 do 19 i potem od 23 do 11 jakoś. Całkiem różnie.
Nic na to nie poradziłam, było ciężko, byłam wściekła. Zobaczymy co to dalej będzie, bo budzenie się o 15 i chodzenie spać o 24 jest dziwne
__________________
3.11.2014 Emily 52cm, 3,3kg
ever_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 23:52   #995
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Mam to samo.........właśnie od 23:30 usypiam......i dupa. Zasnęła mi na klacie na godzinę, jak tylko próbowałam odkładać to się kręci, teraz bujam kołyską z nadzieją że padnie.......ja padam
Moja też mało śpi w dzień, ma takie drzemki jedynie po pół godziny góra
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 00:42   #996
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Maja po 3.5 h sie obudzila,je wlasnie.

Ever kochana wizyta w srode next
Ciesze siw, ze mleczka wiecej i spanka

Farminka kurcze oby było lepiej xe spaniem.
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 01:11   #997
ever_92
Zadomowienie
 
Avatar ever_92
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 1 098
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez nowa8686 Pokaż wiadomość
Maja po 3.5 h sie obudzila,je wlasnie.

Ever kochana wizyta w srode next
Ciesze siw, ze mleczka wiecej i spanka

Farminka kurcze oby było lepiej xe spaniem.
Aaaa! To daj znac tez sie boje ale u nas w 8 tyg po porodzie sie chodzi. A.ze swieta wypadaja, to ja nawet troche pozniej.

Z Tz zdecydowalismy sie na forme antykoncepcji, wkladka hormonalna (spirala) na 5 lat. To pewnie chwile po wizycie bede miec zakladana.

Klub- kurde z checia chce ogarnac, ale i forum i klub troche duzo
__________________
3.11.2014 Emily 52cm, 3,3kg
ever_92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-05, 03:19   #998
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Witam przy karmieniu

Farminka nosidełko kosztowało niecałe 300zł, kupiłam na allegro. Główki nie trzyma jakoś bardzo, ale jest wysokie, więc sobie dziecko karku nie skreci Poza tym Tymek trzyma już główkę.

Co do spania, to Tymuś też mało śpi w dzień. Ma zwykle jedną dłuższą drzemkę max 2h. Potem już tylko takie po 10-15min przy piersi.

Elianka jak noc?
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 05:50   #999
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

U nas wlasnie 3 pobodka Ale tym razem nadluzej Bo pielucha i zyganko a tak to wczesniej od Razu spala po cycku.
Teraz oczy jak 5 zl

---------- Dopisano o 06:50 ---------- Poprzedni post napisano o 06:32 ----------

Usypia... . Oby . Bo chce isc spac
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 06:32   #1000
monic84
Rozeznanie
 
Avatar monic84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 622
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

dzien doberek
o jezu ale mgła za oknem, mam nadzieje, że opadnie i bedzie piekna pogoda bo chce isc na spacerek
jak tam kobietki noc?
u nas dwie pobudki, 3:30 i 6. Teraz mało spi, chociaz płytko bo co jakiś czas wydobywa jakies dzwieki.
Ja w tym czasie poprasuje ubranko i sciagne mleczko ( pobudzanie lakatacji ciag dalszy). Też musze sie zapisac w przyszlym tygodniu do poradni laktacyjnej. Moze ja tez zle ja daje do cycka. Napoczatku jak pokarm leci sam to ladnie je a pozniej jak trzeba possac dluzej to juz marudzi. Jak by possała cyca to by pokarm lecial. A z Małej leniuch niesamowity. Może w poradni coś poradzą.

mortisha84 fajnie wygląda Tymek w tym nosidełku. a do jakiego wieku dziecko się w tym nosi?

ever_92 jaki jest koszt spirali? czy to bezplatne?
chociaz ja sie o dziecko starałam 3 lata wiec pewnie tak latwo z drugim tez mi nie pojdzie
monic84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 06:35   #1001
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Ola przespała w nocy znowu 6h Na razie pięknie przybiera (4,7 kg) więc nie martwimy się

---------- Dopisano o 07:35 ---------- Poprzedni post napisano o 07:34 ----------

Cytat:
Napisane przez mortisha84 Pokaż wiadomość
Udało się wsadzić młodego w nosidło Nie podobało mu się ale nie poddajemy się i będziemy próbować.
Nie wygląda na niezadowolonego ale u nas było to samo, włożyliśmy do nosidełka i po chwili był płacz
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-05, 06:36   #1002
monic84
Rozeznanie
 
Avatar monic84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 622
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez magsik Pokaż wiadomość
Ale się uśmiałam, dzięki
PurBlanka te wyginanie w literę C to wygląda tak, kładziesz dziecko naprzeciwko siebie i jak obróci głowkę w jedną stronę i przy tym wygnie ciało w literę C, a w przeciwną tego nie zrobi to jest właśnie asymetria
przez Was to ja się zaczełam zastanawiać czy z moją Małą wszystko wporządku
jak się obudzi to zrobię test
chociaz jak obraca glowke to nie wygina sie w litere C.. chyba
monic84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 06:38   #1003
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez ever_92 Pokaż wiadomość

Wiecie co?? Chyba zaczęła się najadać moim mlekiem!!
Aż pytałam się Tż, że co chora może, bo tak mało mm jadła po cycu. Po 30 ml tylko dojadała i mniej razy dostała, a raz sama pierś i ładnie pospała.
LAktatorem rano na 1 raz ściągnęłam 60 ml z jednej piersi, bo z drugiej nie chciało lecieć to z tej, co sporo mniejsza jest...
No więc byłam happy. Zaraz spróbuję ściągać znowu.
Może na klub wejdę wreszcie, bo dopadłam się do kompa, a nie tylko tel.

Tż co trochę sam z małą na jakieś 2h zostaje, bo ja sama robię zakupy itd.

gratulacje za karmienie. Nie jest tak, że do tej mniejszej piersi rzadziej przystawiałaś Emily?
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 07:12   #1004
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

monic nosidełko jest niby do 20kg, Łucja ma 4 lata i waży 18kg, ale to już chyba raczej na plecach, bo tak też można

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Ola przespała w nocy znowu 6h Na razie pięknie przybiera (4,7 kg) więc nie martwimy się

---------- Dopisano o 07:35 ---------- Poprzedni post napisano o 07:34 ----------



Nie wygląda na niezadowolonego ale u nas było to samo, włożyliśmy do nosidełka i po chwili był płacz
Zazdroszczę nocki. Tymek śpi na szczęście całą noc, ale je co 3h.
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 07:20   #1005
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

I nie spimy. Chybankupe chce zrobic. Pierdla tylko 2 razy teraz je.
Pospalabym jeszcze
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 07:23   #1006
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Dzień dobry!
Moje dziecko to jednak anioł przebrany za niemowlę Po wieczornym płaczu i zielonej śmierdzącej kupie zasnął. Obudził się o 24.00 a potem o 4.00 spokojnie przespał cała noc.


O 4.00 Nakarmiłam go i przewinęłam. Obciskał mnie i kanap (i ceratkę ) podczas przewijania, wiec przewinęłam go jeszcze raz. Całkiem rozbudził i nas zaczepiał. Maz się śmiał, ze się na nocne rozmowy dzieciu zebrało. Sam tatuś był zainteresowany średnio bo w tym tygodniu pracuje na rano i musiał wstać o 4.30 a młody mu zabrał ostatnie 30 minut przed budzikiem
Wtedy nasze dziecko jedyne najukochańsze, światło dni naszych walnęło wielką , zupełnie zwykłą kupę, zużywając tym samym trzecią pieluchę w ciągu 20 minut...
Potem usnął i spał ze mną do tej pory
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 09:13   #1007
ever_92
Zadomowienie
 
Avatar ever_92
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 1 098
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez monic84 Pokaż wiadomość

mortisha84 fajnie wygląda Tymek w tym nosidełku. a do jakiego wieku dziecko się w tym nosi?

ever_92 jaki jest koszt spirali? czy to bezplatne?
chociaz ja sie o dziecko starałam 3 lata wiec pewnie tak latwo z drugim tez mi nie pojdzie
Czytalam,.ze w Pl ok 1000zl.
Co smieszne w Danii 600zl i jak stwierdza,.ze to tez na bolesne miesiaczki itp. To polowe dofinansuja.
Spirala bez hormonu tansza, ale poczytaj jak dziala i czym skutkuje. Ja tej nie chce zwyklej

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
gratulacje za karmienie. Nie jest tak, że do tej mniejszej piersi rzadziej przystawiałaś Emily?
Dzieki
Chyba tak jest, ale to takie kolko. Od samego poczatku mniej z niej i krocej je.
__________________
3.11.2014 Emily 52cm, 3,3kg
ever_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 09:20   #1008
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez ever_92 Pokaż wiadomość
Czytalam,.ze w Pl ok 1000zl.
Co smieszne w Danii 600zl i jak stwierdza,.ze to tez na bolesne miesiaczki itp. To polowe dofinansuja.
Spirala bez hormonu tansza, ale poczytaj jak dziala i czym skutkuje. Ja tej nie chce zwyklej

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------


Dzieki
Chyba tak jest, ale to takie kolko. Od samego poczatku mniej z niej i krocej je.
Jeżeli zaczniesz najpierw do niej przystawiać tak aby opróżniła zapas mleka to powoli rozkręci się mleko i w niej. Miałam to samo
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 09:28   #1009
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Czy wasze dzieci też bekają jak lezą na brzuszku? Mój popierduje, ale to chyba normalnie a ostatnio coraz częściej także beka. Odbijam go normalnie po karmieniu, ale on na tym brzuszku jeszcze raz sobie solidnie beknie, nawet godzinę po karmieniu
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-05, 09:36   #1010
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Dzień dobry!
Moje dziecko to jednak anioł przebrany za niemowlę Po wieczornym płaczu i zielonej śmierdzącej kupie zasnął. Obudził się o 24.00 a potem o 4.00 spokojnie przespał cała noc.


O 4.00 Nakarmiłam go i przewinęłam. Obciskał mnie i kanap (i ceratkę ) podczas przewijania, wiec przewinęłam go jeszcze raz. Całkiem rozbudził i nas zaczepiał. Maz się śmiał, ze się na nocne rozmowy dzieciu zebrało. Sam tatuś był zainteresowany średnio bo w tym tygodniu pracuje na rano i musiał wstać o 4.30 a młody mu zabrał ostatnie 30 minut przed budzikiem
Wtedy nasze dziecko jedyne najukochańsze, światło dni naszych walnęło wielką , zupełnie zwykłą kupę, zużywając tym samym trzecią pieluchę w ciągu 20 minut...
Potem usnął i spał ze mną do tej pory
Nie za dobrze masz?
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 09:58   #1011
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez mortisha84 Pokaż wiadomość
Nie za dobrze masz?
Wszyscy mnie o to pytają

Wiem, ze tak zawsze nie będzie...pewnie mój młody w wieku 20 lat przyjdzie do domu z dwiema dziewczynami i poinformuje mnie, że obie są z nim w ciąży i zamierzają w trojkę tworzyć szczęśliwą rodzinę w stylu mormonów
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 10:03   #1012
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Czy wasze dzieci też bekają jak lezą na brzuszku? Mój popierduje, ale to chyba normalnie a ostatnio coraz częściej także beka. Odbijam go normalnie po karmieniu, ale on na tym brzuszku jeszcze raz sobie solidnie beknie, nawet godzinę po karmieniu
U mnie jest to samo dziwilam się ze po dłuższym czasie może się jeszcze odbić
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 10:17   #1013
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Dospalysmy od 9 do 11
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 10:45   #1014
ever_92
Zadomowienie
 
Avatar ever_92
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 1 098
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Jeżeli zaczniesz najpierw do niej przystawiać tak aby opróżniła zapas mleka to powoli rozkręci się mleko i w niej. Miałam to samo
O to pomecze te strone.
Z laktatora nie leci z niej

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Wszyscy mnie o to pytają

Wiem, ze tak zawsze nie będzie...pewnie mój młody w wieku 20 lat przyjdzie do domu z dwiema dziewczynami i poinformuje mnie, że obie są z nim w ciąży i zamierzają w trojkę tworzyć szczęśliwą rodzinę w stylu mormonów
Jezuuu skad taka wizja haha

Sent from my LG-D802 using Wizaz Forum mobile app
__________________
3.11.2014 Emily 52cm, 3,3kg
ever_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 10:45   #1015
farminka
Wtajemniczenie
 
Avatar farminka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 407
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Witam się w ten mglisty dzień Spodziewalam się, że po tak meczacym dniu Tomek w nocy będzie odsypial, a tu noc też gorsza niż zwykle, bo z jedzeniem co 2 godziny. Może to jakiś skok rozwojowy?
Byliśmy dzisiaj na szczepieniu i nie dość że 3 kłucia maluch musiał znieść to jeszcze na koniec wyciskanie krwi z paluszka, bo wydal sie pani doktor trochę zażółcony. Trzymajcie kciuki żeby wyszło ok, bo ta nasza czarna seria musi się w końcu skończyć... Teraz po tych wrażeniach dosłownie padł i śpi, co oczywiście po szczepieniach mamę histeryczke zamiast cieszyć to niepokoi Nigdy przedtem mu się nie zdarzyło zasnąć w połowie ubierania... Znając mnie to zamiast skorzystać z czasu i cos zrobić to będę patrzyła czy oddycha...
farminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 11:11   #1016
magsik
Zadomowienie
 
Avatar magsik
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 387
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cześć kochane
Jutro jadę do rodziców chyba nawet sami się wybierzemy. Pierwszy raz będziemy jechać we dwójkę, jak będzie mi grymasił to zrobię postój w Warszawie u koleżanki na karmienie.
Zaraz będę zaczynała się powoli pakować.
Elianka u mnie tez zdarza się beknięcie tak jak piszesz nawet po godzinie.
nowa jak zamierzasz ubrać Maję na chrzciny. Chciałam kupić ten komplet co wam kiedys pokazywałam ale teraz zaczynam myśleć, że to jest bez sensu wydawać tyle kasy na jeden raz. Mam ecri kombinezon zimowy i chyba w niego go ubiorę, a kupie tylko jakiś fajny sweterek i spodenki na przyjęcie.
ever_92 nie sugeruj się laktatorem, ja karmię tylko piersią, dziecko się najada i ładnie przybiera, a jednak ściąganie mi nie wychodziło.
Nie wiem czemu ale u nas przerwy między karmieniami sie nie wydłużają, zawsze je co 3 godziny. Kurde oczy już ma otwarte, a ja myślałam, że zacznę się pakować. Właśnie przyszła do mnie poduszka na spłaszczenia główki, no zobaczymy co z tego będzie.
__________________
Nasz wielki dzień 21.05.2011r.

23.09.2014 Michałek
magsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 11:27   #1017
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez ever_92 Pokaż wiadomość
O to pomecze te strone.
Z laktatora nie leci z niej

Rozkręcanie laktacji systemem 77-55-33 i przystawianie dziecka najpierw do tej jednej piersi przyniosło dobry efekt. Usteczka Emili zadziałają lepiej niż sam laktator
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 11:35   #1018
Katrina2000
Raczkowanie
 
Avatar Katrina2000
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 379
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Magsik jak wygląda da poduszka? Jak ma pomóc?
__________________
Już z nami jest Wikuś 04.10.2014r.
Katrina2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 11:41   #1019
monic84
Rozeznanie
 
Avatar monic84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 622
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

wlasnie byla polozna, Mała przybiera dobrze.
troszke sie bałam wazenia, bo w dalszym ciagu nie wierzyłam, że mam wystarczającą ilość pokarmu.
pytałam sie o szczepienia, pneumokoki sa za darmo a za rotawirusy placi sie za jedna szczepionke 310zl szok że aż tak dużo.
odpuscimy chyba rotawirusy...

abrakatabra hmmm a ja robie najpier Mała do cycka, a póżniej laktator... jak nic nie leci to Mała się denerwuje i nic by nie jadła... tak mysle
zle robie?

farminka trzymam kciuki aby bylo wszystko wporzadku.
moze szczepienie dla dziecka to tez przezycie i dlatego usnał
monic84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 12:02   #1020
farminka
Wtajemniczenie
 
Avatar farminka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 407
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

monic a to w przychodni taką cenę mają? Nie można np. przyjść z własną zakupioną w aptece? Ja szczepilam dzisiaj na rota i zaplacilam 184zł za Rotateq- ten 3-dawkowy, który podobno jest droższy w ostatecznym podsumowaniu, a tak naprawdę wyjdzie mi taniej.

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

A jeszcze mam pytanie: jak duże ciemiaczko i jaki obwód głowy mają teraz Wasze dzieci? Chodzi mi głownie o te w podobnym wieku, czyli żeby pomiar był w okolicach 9 tygodnia. Tomek ma chyba trochę małe ciemiaczko, poczytalam i juz schizuje...
farminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-17 21:30:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:39.