Aparaty ortodontyczne, cz. V :) - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-07, 18:52   #1021
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

moze masz takie wrazenie ze ci sie dolna warga zle uklada? albo moze to "wina" zamkow bo jednak wypychaja ci troche dolna warge.

co do wyrywania i zakladania damona kiedy nie trzeba wyrywac-sama nie wiem. jedni mówią ze wyrywanie zebow to satar szkola leczenia a jednak wiekszosc orto tak wlasnie leczy.
z drugiej strony nie wyrwane zeby mam wrazenie ze u niektorych powoduja strasznie konski usmiech.
moja jedna uczennica nie wiem wlasnie czy wyrywała zeby ale ma niesamowicie konską paszcze teraz, nosi apart wciąz i mam wrazenie ze zebów ma jednak jakby za duzo, no ale kurde po cos nam Bog dał te zeby co nie?
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 18:56   #1022
spioch7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: to zależy gdzie w danym momencie jestem;D
Wiadomości: 1 038
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Nie wydaje mi sie ^^ z tym ze ten defekt zauwazam na dole a aparat mam zalozony narazie na górny ~łuk tylko.
spioch7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 19:16   #1023
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

smv-nie poznałam Cię przez zmianę avatara śmieszny jest
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 19:17   #1024
dragonfly94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Właśnie najbardziej w damonie przeraża mnie ten 'koński uśmiech'.. Ale Orto powiedziala, że w moim przypadku jest na to miejsce.. A jeśli wyrwałabym 4 zeby to miałabym jeszcze węższą szczeke, co raczej nie wyglądałoby zbyt dobrze.
Sama już nie wiem.. Coraz bardziej mnie ten caly aparat przeraża.
dragonfly94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 19:19   #1025
_Paulinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Paulinka_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 082
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Hej a ja mam takie pytanie co ile chodzicie na wizyte kontrolną, podkręcanie? Przede wszystkim pytanie do osób noszących zwykłe metalowe aparaty.
_Paulinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 19:30   #1026
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez _Paulinka_ Pokaż wiadomość
Hej a ja mam takie pytanie co ile chodzicie na wizyte kontrolną, podkręcanie? Przede wszystkim pytanie do osób noszących zwykłe metalowe aparaty.
Ja chodzę mniej więcej co 6-7 tygodni, ale to też różnie bywa u różnych orto. Bo np jak jakiś orto jest oblegany przez pacjentów to siłą rzeczy na wizytę będzie się czekało dłużej
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 19:33   #1027
yourenglish
Raczkowanie
 
Avatar yourenglish
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 452
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Kontynujac rozmowe o Damonie: kontaktowalam sie dzis z jedna znajoma ortodontka i jedna z rzeczy o ktorych rozmawialysmy to byl wlasnie ten aparat.

Powiedziala, ze kontrowersyjne opinie na jego temat wynikaja tez z tego, ze jest to ogolnie nowosc na swiecie. Autor tej metody, czyli Amerykanin o takim samym nazwisku, prowadzi badania kliniczne ale jakie sa dalsze skutki tego leczenia na razie niewiadomo.

Nie wszyscy lekarze lecza ta metoda, bo potrzebne sa specjalne szkolenia, w tym zagranica.

Koszt leczenia jest wysoki takze z tego powodu, ze urzadzenia do jego obslugi sa rowniez drogie (przykladowo, jedno takie cus moze kosztowac nawet 1 000zl, musza wiec miec duzo klientow zeby inwestowac w podobne rzeczy).

Co do jego wad, to sa tu tez swoje za i przeciw. Fakt, ze pozwala na bezekstrakcyjne leczenie zebow ale nie w kazdym wypadku da sie to zrobic. Powodowac moze takze zaniki w kosci, odsloniecie szyjek zebow (o dalsze szczegoly sie juz nie dopytywalam).

Co do konskiego usmiechu, to wydawalo mi sie wlasnie, ze mozna o nim mowic wtedy, jak dziasla sa za szerokie i zbyt wystaja (jak na zdjeciu, wklejanym tu wczesniej). Czy to ma cos wspolnego z szeroka szczeka? Hmm, mi sie szeroka szczeka kojarzy bardziej z usmiechem Julii Roberts. Nie wydaje mi sie by byla nieladna
__________________
"Good communication is as stimulating as black coffee and just as hard to sleep after"

Anne Morrow Lindbergh


APARATka

Góra 09 czerwca 2009
Dół 02 października 2009

yourenglish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-07, 19:34   #1028
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez ~Gonia~ Pokaż wiadomość
Ja chodzę mniej więcej co 6-7 tygodni, ale to też różnie bywa u różnych orto. Bo np jak jakiś orto jest oblegany przez pacjentów to siłą rzeczy na wizytę będzie się czekało dłużej
U mnie też co 6 tygodni. Chyba, że wypadają święta itp., wtedy wizyta się przesuwa.
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 19:44   #1029
simpatica
Zakorzenienie
 
Avatar simpatica
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 3 023
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
Obym jak najszybiej musiala je zdjac :P Troche dziwne uczucie, nie moge otworzyc buzia na "ościerz" a wizyta strasznie [pozno, bo dopiero 25 kwietnia i do tego czasu, non-stop...
ciagna,ciagna te wiewiorki :P
no ja nosiłam od 9 grudnia do 3 marca non stop a uczucie śmieszne jest wtedy jak ziewasz rano i nagle gumka strzela


Cytat:
Napisane przez _Paulinka_ Pokaż wiadomość
Hej a ja mam takie pytanie co ile chodzicie na wizyte kontrolną, podkręcanie? Przede wszystkim pytanie do osób noszących zwykłe metalowe aparaty.

ja też mam zwykle co 7 tyg. chciaż raz jak orto pojechał na urlop to miałam 2,5 m-ca przerwy
__________________

simpatica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 20:00   #1030
rozgwiazda
Rozeznanie
 
Avatar rozgwiazda
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez Kokainaa Pokaż wiadomość
a to moje zęby- przed aparatem i teraz (8 miesięcy góra i 3 miesiace dół)
widać efekty super się prostują

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
... a zaraz jadę do ortki, ech przekonam się,czy trzeba zdejmować aparat
kurcze od czwartku nie dawałam rady czytać forum.. a teraz to w życiu nie dam rady tyle stron ogarnąć za to pisanie!! hihi
kilianna nie zauważyła, abyś pisała co i jak po wizycie.. a jak pisałaś to niestety przeoczyłam Daj znać co i jak po konsultacji z orto.. mam nadzieje, że wszystko ok
__________________
Była aparatka.. góra i dół fot0: #1559
rozgwiazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 20:05   #1031
_Paulinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Paulinka_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 082
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

To ja miałam co 5 tyg i sie jej pytałam czemu tak rzadko. ;P
_Paulinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-07, 20:17   #1032
Aga1141
Raczkowanie
 
Avatar Aga1141
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 104
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Ja wizyty mam zazwyczaj co miesiąc, kilka razy miałam co 6 tygodni
Aga1141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 20:45   #1033
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez _Paulinka_ Pokaż wiadomość
To ja miałam co 5 tyg i sie jej pytałam czemu tak rzadko. ;P
ja mam co 4 tygodnie,wtedy mój orto przyjmuje w gabinecie do którego chodzę a nie chcę jeździć w inne miejsca,ale zdarzało się,że byłam tez i po 3 tygodniach ale zazwyczaj wizyty to max 4 tyg-zależy mi na czasie
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 21:00   #1034
mclilu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Centum
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Ja po założeniu aparatu zostalam umówiona za 6 tygodni! Zobaczymy jaki termin będzie po pierwszej wizycie już w ten czwartek!
W sumie nie wiem czemu ale nie mogę się już doczekać Też tak macie?
__________________
Whenever I'm down
I call on you my friend
A helping hand you lend
In my time of need
mclilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 21:01   #1035
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

A ja mam wizyty co 3 tygodnie, no czasem co 4 i sporadycznie co 2 W sumie często widuję się z orto ale mi to w niczym nie przeszkadza mimo, że na nadmiar czasu wolnego nie narzekam to zawsze jakoś udaje mi się to ustawić

Co do tego Damona, to ja już tutaj miliard postów napisałam i nie chcę się miliard pierwszy raz powtarzać ale powiem jedno, co jest esencją mojej postawy wobec Damona - do tego samego efektu, można dojść różnymi drogami, często zupełnie różnymi. Tak więc, i damon prostuje i zwykły i kryształ i Bóg wie co jeszcze. I nie jest prawdą, że jak jest Damon to już nic więcej nam nie "grozi" do aparatu z dodatków - mi proponowano DAmona plus aparat TFBC (nowsza wersja Herbsta) plus łuk podniebienny i w planie wyrywanie zębów.
Poza tym, powtórzę to nie aparat leczy ale LEKARZ. Odsyłam znowu do forum o ortodoncji na forum.gazeta.pl - tam informacji o tym i innych aparatach udziela kompetentna osoba - ortodonta.

I nie ma tu żadnej NAGONKI, czy ktoś tu nie jest przewrażliwiony? ;P Mnie jest czasem ciężko pojąć, że jak komuś polecam coś co sama wybrałam (a dla siebie oczywiście zawsze wybieramy najlepsze rozwiązania przecież), to ktoś nie bierze tego jednak za dobrą monetę...a szkoda, czasem szkoda. Życzę rozważnych wyborów w leczeniu poprzedzonych wieloma konsultacjami z niezależnymi orto Wtedy macie jako taką pewność o tym, że podejmujecie właściwą decyzję.
Ech koniec kazania ;P (belfer mi się włączył :P)
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 21:11   #1036
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez Maricken Pokaż wiadomość
A ja mam wizyty co 3 tygodnie, no czasem co 4 i sporadycznie co 2 W sumie często widuję się z orto ale mi to w niczym nie przeszkadza mimo, że na nadmiar czasu wolnego nie narzekam to zawsze jakoś udaje mi się to ustawić

Co do tego Damona, to ja już tutaj miliard postów napisałam i nie chcę się miliard pierwszy raz powtarzać ale powiem jedno, co jest esencją mojej postawy wobec Damona - do tego samego efektu, można dojść różnymi drogami, często zupełnie różnymi. Tak więc, i damon prostuje i zwykły i kryształ i Bóg wie co jeszcze. I nie jest prawdą, że jak jest Damon to już nic więcej nam nie "grozi" do aparatu z dodatków - mi proponowano DAmona plus aparat TFBC (nowsza wersja Herbsta) plus łuk podniebienny i w planie wyrywanie zębów.
Poza tym, powtórzę to nie aparat leczy ale LEKARZ. Odsyłam znowu do forum o ortodoncji na forum.gazeta.pl - tam informacji o tym i innych aparatach udziela kompetentna osoba - ortodonta.

I nie ma tu żadnej NAGONKI, czy ktoś tu nie jest przewrażliwiony? ;P Mnie jest czasem ciężko pojąć, że jak komuś polecam coś co sama wybrałam (a dla siebie oczywiście zawsze wybieramy najlepsze rozwiązania przecież), to ktoś nie bierze tego jednak za dobrą monetę...a szkoda, czasem szkoda. Życzę rozważnych wyborów w leczeniu poprzedzonych wieloma konsultacjami z niezależnymi orto Wtedy macie jako taką pewność o tym, że podejmujecie właściwą decyzję.
Ech koniec kazania ;P (belfer mi się włączył :P)
Wybaczcie, że nie odniosę się do innych postów, ale przyznam, że czytam wybiórczo i nawet nie mam głowy do pisania, ale pod tym postem podpisuję się rękami i nogami.
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 21:16   #1037
mclilu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Centum
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Maricken: Swięta prawda!
Zdecydowałam sie zalożyć aparat po 3 konsultacjach u różnych orto! Gdybym do końca nie ufała mojemu orto w życiu bym nie dala sobie nic założyć!
Strasznie mi się podobało kiedy po podjęciu przeze mnie decyzji o założeniu aparatu i u kogo, mój wybraniec wszystko na spokojnie wytłumaczył, powiedział jak będzie wyglądac leczenie w moim przypadku, pokazał mi różne rodzaje zamków żebym wiedziała czym się różnią (porcelanę kryształ, metal standart i mini, damona) i po dlugim wywodzie odesłał mnie do domu żebym się z tymi wszystkim przespała, abym w dniu zakładania byla pewna w 100% że dobrze robie.
__________________
Whenever I'm down
I call on you my friend
A helping hand you lend
In my time of need
mclilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 21:49   #1038
judytkar
Przyczajenie
 
Avatar judytkar
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 20
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez mclilu Pokaż wiadomość
Ja mialam! Sam zabieg nic nie boli (w miejscowym znieczuleniu), zakładają 1-3 szwy i żelowy opatrunek, ja na drugi dzien byłam trochę spuchnięta i lekko obolała.
Wiem że jest możliwość podcięcia laserowo - podpytaj sie o tą metodę bo jest mniej inwazyjna (bezkrwawa i bez zakładania szwów).
Ja niestety dowiedziałam się o tym dopiero po
Dziękuje A wiecie może jaka jest różnica cenowo ?

Ja też będę miała Damona - taniej wyjdzie
tzn aparat jest droższy o 500zl ale zamiast co miesiąc będę miała wizyty co 1,5, a to jest ważne bo mam daleko do ortodonty i leczenie będzie krótsze o pół roku. Jest to wygodniejsze i mam dosyć poważna wadę. W gabinecie nie mogli się nadziwić, że tak dobrze się skończyło tzn "aż tak matka natura pomogła"i obeszło się bez zabiegu chirurgicznego nie mogę się doczekać jeszcze 6 dni
judytkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 22:00   #1039
mclilu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Centum
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez judytkar Pokaż wiadomość
A wiecie może jaka jest różnica cenowo ?
ok 100 zł ale ja nic nie placiłam bo jest to refundowane z nfz, a przypuszczam że za laserowy zabieg trzeba zapłacić i to chyba więcej!
__________________
Whenever I'm down
I call on you my friend
A helping hand you lend
In my time of need
mclilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-07, 22:05   #1040
skyman
Raczkowanie
 
Avatar skyman
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
GG do skyman
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez spioch7 Pokaż wiadomość
Odkad mam aparat gdy sie usmiecham dolna waga sie ''skrzywila jak by lewa str byla ciut nizej dodam ze na dolnym łuku brakuje mi piatek czy to wroci do normy po wypełnieniu luk ?

hmm ja od momentu noszenia aparatu mam górną ware jak murzyn...najcz. z rana XD
__________________
"Problemy w domu z hajsem, podwórko i szkoła
Spotkania na ławce i bezcelowe picie
Zastanów się nad tym czy tak ma wyglądać życie
Debile nie widzicie jak wszystko można stracić
Iść zawsze do przodu żeby tylko się wzbogacić..."

skyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 22:12   #1041
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez spioch7 Pokaż wiadomość
Ps 2. Czy jezeli mam szczoteczke z rowkiem wyciorek jest jeszcze konieczny?
Ja wyciorka nie dorobiłam się jeszcze do tej pory
Cytat:
Napisane przez milunia27 Pokaż wiadomość
Boże współczuję ja noszę tyle czasu aparat i nigdy mi drut nie wyszedł bo orto zawsze porządnie przygina i podpala zapalniczką nigdy też mnie końcówki nie koliły..Blondi kobieto jedź i to załatw się nie męcz!!! ja walczę ze śluzówką na dole bo jeszcze trochę obciera ale woskiem zaklejam i sacholem smaruję i jest ok myślę że kilka dni i się śluzówka przyzwyczai
Jadę do domu. W poniedziałek mama idzie zapytać orto o której we wtorek mogę przyjśc
Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Rozbawiła mnie ta nazwa - śmieszna jest
Cytat:
Napisane przez ania86ka Pokaż wiadomość
tak poza tym jestem tutaj nowa witam i pozdrawiam
My również pozdrawiamy
Mam nadzieję, że 'nowość' w Twoim wypadku skończy się aparatowo-forumową codziennością
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 22:44   #1042
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Marickenklaski :
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 06:54   #1043
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez _Paulinka_ Pokaż wiadomość
Hej a ja mam takie pytanie co ile chodzicie na wizyte kontrolną, podkręcanie? Przede wszystkim pytanie do osób noszących zwykłe metalowe aparaty.
To ja chyba najrzadzije zaglądam do orto, ostatnia moja wizyta była w listopadzie i dopiero w marcu miałam ( miałammiec 5 lutego ale poszłam do szpitala wiec musialam przesunac)-4 miesiące miedzy wizytami.
zazwyczaj mam co 2,5, 3 miesiące wizyty. dlaczego? Bo orto jest oblegana. Tu na pw wizazanka sie mnie pyta o namiary do orto, zadzwoniła do niej i co?kazała jej we wrzesniu sie pytac czy zostanie przyjeta. nie dziwota. w mojej dziurawiej miescinie wszyscy sie u niej lecza;]

Cytat:
Napisane przez dragonfly94 Pokaż wiadomość
Właśnie najbardziej w damonie przeraża mnie ten 'koński uśmiech'.. Ale Orto powiedziala, że w moim przypadku jest na to miejsce.. A jeśli wyrwałabym 4 zeby to miałabym jeszcze węższą szczeke, co raczej nie wyglądałoby zbyt dobrze.
Sama już nie wiem.. Coraz bardziej mnie ten caly aparat przeraża.
pochodz po lekarzach, konsultacje najlepsze

Cytat:
Napisane przez ~Gonia~ Pokaż wiadomość
Ja chodzę mniej więcej co 6-7 tygodni, ale to też różnie bywa u różnych orto. Bo np jak jakiś orto jest oblegany przez pacjentów to siłą rzeczy na wizytę będzie się czekało dłużej
tak jka w moim przypadku;P

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
Marickenklaski :


Dygociu a bo mi sie moj av znudził;] chciałam ruchomego wstawić alem głupia i nie umiem i stwierdziłam z enie bede nikogo tu denerowawała "ruchawymi":P avatarami


No i teraz NAJWAŻNIEJSZE
Wszystkim kobietkom tutaj duzo duzo zdrowia, slicznego usmiechu, radosci, pociechy z Tżtów;) no i w ogole jak najmniej poobcieranych policzków, warg, odpadających zamków, gumeczek spadających i tych żółknących łancuszków życzę ja-OLA


A co tam, jak sie alkoholizować to na maxa to po piwku i winku dla każdej
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 10:13   #1044
yourenglish
Raczkowanie
 
Avatar yourenglish
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 452
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Podpisuje sie pod tym postem i rowniez zycze radosnego, wiosennego nastroju, duzo slonca i usmiechu na codzien.
__________________
"Good communication is as stimulating as black coffee and just as hard to sleep after"

Anne Morrow Lindbergh


APARATka

Góra 09 czerwca 2009
Dół 02 października 2009


Edytowane przez yourenglish
Czas edycji: 2009-03-08 o 10:59
yourenglish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 10:45   #1045
simpatica
Zakorzenienie
 
Avatar simpatica
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 3 023
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

hi hi jakie najs życzenia a ja życzę kobietom - aparatkom i eks - aparatkom miłego dnia pełnego kwiatów i uśmiechu
__________________

simpatica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 10:57   #1046
ania86ka
Raczkowanie
 
Avatar ania86ka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 112
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
Witaj,ania86ka! Troche nas tu nowych jest Bedziemy zaczynac na tym watku razem.
A w jakim miescie zakladalas aparat?
aparat zakładałam w bolesławcu (woj. dolnośląskie)

Cytat:
Napisane przez Maricken Pokaż wiadomość
Co do tego Damona, to ja już tutaj miliard postów napisałam i nie chcę się miliard pierwszy raz powtarzać ale powiem jedno, co jest esencją mojej postawy wobec Damona - do tego samego efektu, można dojść różnymi drogami, często zupełnie różnymi. Tak więc, i damon prostuje i zwykły i kryształ i Bóg wie co jeszcze. I nie jest prawdą, że jak jest Damon to już nic więcej nam nie "grozi" do aparatu z dodatków - mi proponowano DAmona plus aparat TFBC (nowsza wersja Herbsta) plus łuk podniebienny i w planie wyrywanie zębów.
Poza tym, powtórzę to nie aparat leczy ale LEKARZ. Odsyłam znowu do forum o ortodoncji na forum.gazeta.pl - tam informacji o tym i innych aparatach udziela kompetentna osoba - ortodonta.

I nie ma tu żadnej NAGONKI, czy ktoś tu nie jest przewrażliwiony? ;P Mnie jest czasem ciężko pojąć, że jak komuś polecam coś co sama wybrałam (a dla siebie oczywiście zawsze wybieramy najlepsze rozwiązania przecież), to ktoś nie bierze tego jednak za dobrą monetę...a szkoda, czasem szkoda. Życzę rozważnych wyborów w leczeniu poprzedzonych wieloma konsultacjami z niezależnymi orto Wtedy macie jako taką pewność o tym, że podejmujecie właściwą decyzję.
Ech koniec kazania ;P (belfer mi się włączył :P)
w większości przypadków przy użyciu damona nie grozi nam żaden dodatek, chociaż czasami bez ekstrakcji się nie obejdzie ale z tego co wiem rzadko zdarzają się takie przypadki.cytat z polorto:"znacznie więcej przypadków (czyli nie wszystkie) leczymy bez ekstrakcji". faktem jest, że są ortodonci, którzy chyba nie umieją wykorzystać możliwości damona i i tak wyrywają zęby wtedy gdy nie jest to konieczne i urozmaicają damona "dodatkami".jednak przy tym aparacie nie powinno się stosować poszerzaczy znalazłam na stronie polorto coś takiego : "aby umożliwić rozwój łuku w odcinku bocznym, nie należy stosować żadnych aparatów które łączą z sobą trzonowce, takich jak aparat do szybkiego rozszerzania podniebienia (RPE), łuk podniebienny (TPA) czy wyciąg zewnątrzustny (headger) ". a więc chęć łączenia damona z innym aparatem przez ortodontę świadczy o jego braku wiedzy na temat tego aparatu i nie krytykujcie proszę damona tylko dlatego, że niektórzy ortodonci nie umieją nim pracować albo po prostu nie mają tego aparatu w swojej ofercie i oczywiście odradzają go pacjentom i wymyślają niestworzone historie na temat damona to jest tak jak ze sprzedawcą w sklepie jak nie ma jakiegoś towaru u siebie w sklepie, to próbuje przekonać klienta do kupienia tego, czym sam handluje, krytykując tym samym towar konkurencji
i dodam jeszcze raz że nie jestem za stosowaniem damona we wszystkich przypadkach bo w większości przypadków oczywiście nie opłaca się kupować tak drogiego aparatu, gdy zwykły poradzi sobie z prostowaniem zębów ja nie widziałam dla siebie innego wyjścia niż damon bo nie chciałam wyrywać zębów i mieć wąskiej szczęki, ani nosić żadnych rozszerzaczy na podniebieniu czyli został mi tylko damon

wszystkim nam kobietom wszystkiego najlepszego
ania86ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 11:35   #1047
maniocek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mrągowo
Wiadomości: 45
GG do maniocek
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Siemka

Wpadłem złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia dziewczyny
Wszystkiego najlepszego!
maniocek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 11:37   #1048
Kokainaa
Raczkowanie
 
Avatar Kokainaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: tam gdzie nie ma niczego
Wiadomości: 45
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

dziękuje za wszystkie pochwały moich ząbków też widze strasznie dużą rożnice i bardzo sie ciesze że zdecydowałam sie założyć aparat lubie latać ze zdjęciem z przed aparatu i pokazywać jakie teraz mam ząbki xD moj Tż musi to oglądać po każdej wizycie xD

a co do wypychania sie wargi- też tak miałam na samym początku- na górze jak założyłam to jakoś już po pierwszym dniu było normalnie ale na dole przez pewnien czas nie wiedziałam jak układać usta, a teraz jest wszystko git

ja chodze na wyzyte chyba tak co 5 tygodni, na początku było co 6 i bardzo sie dziwiłam czemu musze tak długo czekać, a na ostatnią wyzyte sie bardzo cieszyłam bo poprzednim razem wzięłam sobie białe gumki i mi strasznie z żółtkły i tak chciałam już zmienić już nigdy nie wezme jakiś takich jasnych kolorów i to z innej firmy niż orto ma zazwyczaj

wszystkiego najjjj dziewczynki
ja dziś dostałam życzenia od taty i od 2 kolegów- wszyscy inni zapomnieli eh Ci faceci xD i w ogole budze sie dzis rano a tu białooo xD

Edytowane przez Kokainaa
Czas edycji: 2009-03-08 o 11:40
Kokainaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 11:52   #1049
kar0link4
Zadomowienie
 
Avatar kar0link4
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie/Pomorskie
Wiadomości: 1 958
GG do kar0link4
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez _Paulinka_ Pokaż wiadomość
Hej a ja mam takie pytanie co ile chodzicie na wizyte kontrolną, podkręcanie? Przede wszystkim pytanie do osób noszących zwykłe metalowe aparaty.
Ja mam aparat metalowy i wizyty mam przeważnie co 4 tygodnie, ale zdaża się, że są większe przerwy. Teraz np. byłam 2 marca, a następną mam dopiero 24 kwietnia, ale to tylko dlatego, że orto wcześniej nie będzie. No i do tej pory muszę się męczyć z wyciągami <non-stop>.

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
Napisane przez mclilu Pokaż wiadomość
Ja po założeniu aparatu zostalam umówiona za 6 tygodni! Zobaczymy jaki termin będzie po pierwszej wizycie już w ten czwartek!
W sumie nie wiem czemu ale nie mogę się już doczekać Też tak macie?
Tak, ja też tak mam Na każda wizytę kontrolną cieszę się jak dziecko A teraz niestety muszę sobie trochę poczekać...


Wszystkim kobietkom wszystkiego najlepszego: Prostych i pięknych ząbków oraz olśniewającego uśmiechu


---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez maniocek Pokaż wiadomość
Siemka

Wpadłem złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia dziewczyny
Wszystkiego najlepszego!
Dzięki
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
- Paulo Coelho

Czasami potrzeba odrobiny szaleństwa, by postawić kolejny krok.

Nieustanna marzycielka.!

Edytowane przez kar0link4
Czas edycji: 2009-03-08 o 11:49
kar0link4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 12:06   #1050
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez ania86ka Pokaż wiadomość

i dodam jeszcze raz że nie jestem za stosowaniem damona we wszystkich przypadkach bo w większości przypadków oczywiście nie opłaca się kupować tak drogiego aparatu, gdy zwykły poradzi sobie z prostowaniem zębów ja nie widziałam dla siebie innego wyjścia niż damon bo nie chciałam wyrywać zębów i mieć wąskiej szczęki, ani nosić żadnych rozszerzaczy na podniebieniu czyli został mi tylko damon

wszystkim nam kobietom wszystkiego najlepszego
wklejałaś tu swoje zdjęcia??bo chciałabym zobaczyć jak wąską masz szczękę,tak więc mogę prosić o zdj przed założeniem i już z z aparatem:ehem :
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.