Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-06, 22:03   #1051
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Kluska20 Pokaż wiadomość
Myślałam, że tylko ja mam problem z "ciastem" na twarzy ale widzę, że Wy również się z tym borykacie Ja już naprawdę nie wiem co mam robić z moją twarzą żeby podkład wyglądał na niej dobrze. Albo mi się waży, albo podkreśla suche skórki ( o których nie miałam zielonego pojęcia), albo utlenia się Nie mam już siły na malowanie się, kupowanie nowych podkładów i kolejne rozczarowania...
ojej, strasznie długo mnie nie było mam dużo do nadrobienia, ale fajnie znowu czytać nasz wątek
ja niestety też mam ten problem - filtr i puder , a czasami podkład, którego używam jak korektora, po jakimś czasie strasznie zaczynają podkreślać u mnie suche skórki, jak mam nawrót alergii to już w ogóle masakra teraz używam podkładu lumene, ale idealne byłoby dla mnie coś bardziej tłustego i wtapiającego się w skórę...
pozdrawiam wszystkie Bladolice
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 23:19   #1052
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Mi się często takie coś pojawia. Z tym, że zwykle wokół ust. I to ma charakter przebarwień, bo stosując kwasy można się tego pozbyć. Ale do tej pory nie odkryłam przyczyn powstawania tych plamisk
Koło ust też mi się zdarza. Dzisiaj to coś to potężna czerwona plama... Nie mam pojęcia, co to w ogóle jest, ale cieszę się, że nie jestem osamotniona Moja mama twierdzi, że wątroba mi odmawia posłuszeństwa przy moim zapale do pałaszowania kefirów.

---------- Dopisano o 00:17 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ja też mam takie plamy, tylko że wokół ust i po bokach na czole, jakby ktoś mi bronzerem chlapnął. Mam takie coś od niepamiętnych czasów i mam z tego powodu kompleks bo mam łaciatą gębę... I po to mi podkład kryjący, żeby to jakoś zakryć... Bez sensu te plamy wyglądają, szczególnie na zdjęciu bo wyglądam, jakbym była brudna, fe
Mnie te plamy wkurzają przez to, że wyglądam na niedomytą Dzisiaj z twarzy zeszedł brąz i mam teraz czerwone placki, ale za to prawa dłoń zrobiła mi się cętkowana (brązowe plamy).

---------- Dopisano o 00:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:17 ----------

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
moja mama ma coś podobnego, tyle że na prawie całej twarzy. coś jakby bardzo gęste piegi, zlane ze sobą... Przez zimę to trochę rozjaśniła kwasami, ale ostatnio przez dosłownie dwa słoneczne dni (mimo że nie przebywała dużo na słońcu) pojawiło jej się znowu. i najgorsze jest to, że jej sie wydaje, ze ma taką ciemną twarz i używa za ciemnych podkładów, i potem śmiga z taką pomarańczową maską i dużo jaśniejszą szyją i mnie dissuje, że to ja używam strasznie białych podkładów
Ja zauważyłam, że w moim przypadku nieco pomaga sok z limonki.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 09:14   #1053
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Koło ust też mi się zdarza. Dzisiaj to coś to potężna czerwona plama... Nie mam pojęcia, co to w ogóle jest, ale cieszę się, że nie jestem osamotniona Moja mama twierdzi, że wątroba mi odmawia posłuszeństwa przy moim zapale do pałaszowania kefirów.

---------- Dopisano o 00:17 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------



Mnie te plamy wkurzają przez to, że wyglądam na niedomytą Dzisiaj z twarzy zeszedł brąz i mam teraz czerwone placki, ale za to prawa dłoń zrobiła mi się cętkowana (brązowe plamy).

---------- Dopisano o 00:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:17 ----------



Ja zauważyłam, że w moim przypadku nieco pomaga sok z limonki.
Jakie anomalie, haha, bez kitu, serio myślę, że to przez to przesilenie. Skóra odżywa po srogiej zimie...
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-08, 00:16   #1054
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Jakie anomalie, haha, bez kitu, serio myślę, że to przez to przesilenie. Skóra odżywa po srogiej zimie...
A dzisiaj wszystko się unormowało Ja nigdy nie zrozumiem swojej cery:P
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-08, 19:32   #1055
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ojej, strasznie długo mnie nie było mam dużo do nadrobienia, ale fajnie znowu czytać nasz wątek
ja niestety też mam ten problem - filtr i puder , a czasami podkład, którego używam jak korektora, po jakimś czasie strasznie zaczynają podkreślać u mnie suche skórki, jak mam nawrót alergii to już w ogóle masakra teraz używam podkładu lumene, ale idealne byłoby dla mnie coś bardziej tłustego i wtapiającego się w skórę...
pozdrawiam wszystkie Bladolice
może jakiś BB więc? one się fajnie wtapiają, i dużo łatwiej jest znaleźć nawilżający, wręcz tłustawy niż typowo matujący...
Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Mnie te plamy wkurzają przez to, że wyglądam na niedomytą Dzisiaj z twarzy zeszedł brąz i mam teraz czerwone placki, ale za to prawa dłoń zrobiła mi się cętkowana (brązowe plamy).
moje dłonie zawsze źle przeżywają okres jesienno-zimowo-wiosenny. nie pojawiają mi się tajemnicze plamy, ale skóra między palcami (na tej jakby błonie) sie wysusza, rogowacieje i pęka. Złoooo!
i jeszcze mi się pojawiły dziwne anomalie w postaci trądziku. Znaczy, trądzik mam odkąd pamiętam, ale zawsze się gromadził na czole, rzadko mi cokolwiek wyskakiwało gdzie indziej (no, jeszcze plecy i dekolt...), ale chyba od Epiduo mi się rozsiał na całej twarzy

wiosna mnie zaskakuje. 3 tygodnie temu wyjęłam już filtr bo była pogoda godna czerwca, użyłam go dwa razy, potem wróciło przedwiośnie, a ostatnio nawet wróciła zima
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-08, 20:05   #1056
AlexisN.
Raczkowanie
 
Avatar AlexisN.
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 142
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Chciałabym kupić jakiś rozświetlacz najlepiej w płynie, ponieważ dla jasnej skóry daje to piękny efekt taki rozświetlacz plus gładka jasna buzia. Jednak nigdzie nie mogę kupić takiego jasnego -złotego/ srebrnego rozświetlacza, wszędzie tylko brązowe pudry brązujące w kamieniu.
Czy któraś z was zakupiła taki rozświetlacz? Jakiej marki??

;-(
__________________
FashionAndTheCity.pl
Ulubiony blog modowy
AlexisN. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-08, 21:25   #1057
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez AlexisN. Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić jakiś rozświetlacz najlepiej w płynie, ponieważ dla jasnej skóry daje to piękny efekt taki rozświetlacz plus gładka jasna buzia. Jednak nigdzie nie mogę kupić takiego jasnego -złotego/ srebrnego rozświetlacza, wszędzie tylko brązowe pudry brązujące w kamieniu.
Czy któraś z was zakupiła taki rozświetlacz? Jakiej marki??

;-(
Inglot coś ma, taki biały
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-08, 23:41   #1058
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez AlexisN. Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić jakiś rozświetlacz najlepiej w płynie, ponieważ dla jasnej skóry daje to piękny efekt taki rozświetlacz plus gładka jasna buzia. Jednak nigdzie nie mogę kupić takiego jasnego -złotego/ srebrnego rozświetlacza, wszędzie tylko brązowe pudry brązujące w kamieniu.
Czy któraś z was zakupiła taki rozświetlacz? Jakiej marki??

;-(
http://karminoweusta.blogspot.com/20...atnie-owy.html
W tej notce jest rozświetlacz z Inglota, który kupiłam i jestem z niego zadowolona, bo daje jasną taflę Też długo go szukałam. Nie wiem tylko czy o taki Ci chodzi
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-09, 10:11   #1059
ForbiddenFruit
Rozeznanie
 
Avatar ForbiddenFruit
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 767
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Rozświetlacze benefita podobno są dobre - moon beam i high beam, ale sama nie próbowałam
ForbiddenFruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-09, 12:38   #1060
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ja mam rozświetlacz Benefit w płynie, bardzo fajny.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-09, 12:47   #1061
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

a ja mam z essence i też lubię z tym, że to z limitowanki, więc nie wiem czy jeszcze gdzieś można go znaleźć, bo ludzi się rzucili na niego ;p
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-09, 16:17   #1062
uroczysko
Zadomowienie
 
Avatar uroczysko
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 1 606
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

High Beam jest fajny, ale zakup 13ml opakowania nie polecam, nie da rady zużyć go w 6 miesięcy od otwarcia, a nawet w 12
uroczysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-09, 16:30   #1063
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez uroczysko Pokaż wiadomość
High Beam jest fajny, ale zakup 13ml opakowania nie polecam, nie da rady zużyć go w 6 miesięcy od otwarcia, a nawet w 12
Zauważyłam, że większość rozświetlaczy trudno spożytkować w tak krótkim czasie. Myślę, że powinni robić mniejsze opakowania, które byłyby tańsze. Ale dzięki obecnej sytuacji dobrze zarabiają, bo nie zużyjesz wszystkiego, ale się popsuje, więc wyrzucasz, no i kupujesz następne
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:24   #1064
201612080925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;33429100]a ja mam z essence i też lubię z tym, że to z limitowanki, więc nie wiem czy jeszcze gdzieś można go znaleźć, bo ludzi się rzucili na niego ;p[/QUOTE]

Który essence? Lubie tą firmę, coś nowego?
201612080925 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:44   #1065
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez ewull Pokaż wiadomość
Który essence? Lubie tą firmę, coś nowego?
z limitki crystalliced Zdjecia możesz zobaczyć tutaj.
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 15:51   #1066
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

hej dziewczyny, wskutek pomyłki fryzjerki jestem teraz ruda... więc mój wygląd to teraz: blada skóra (a jakże ), mocno niebieskie oczy i ciemnorude włosy. jaki róż do policzków będzie mi pasował? bo obecny - Bourjois 95 Rose de Jaspe jakoś się gryzie jaki kolor proponujecie? jasniejszy róż? a może coś wpadającego w brzoskwinię?
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 16:16   #1067
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, wskutek pomyłki fryzjerki jestem teraz ruda... więc mój wygląd to teraz: blada skóra (a jakże ), mocno niebieskie oczy i ciemnorude włosy. jaki róż do policzków będzie mi pasował? bo obecny - Bourjois 95 Rose de Jaspe jakoś się gryzie jaki kolor proponujecie? jasniejszy róż? a może coś wpadającego w brzoskwinię?
Mam bardzo podobny "imidż", tylko oczy zielonkawe, u mnie świetnie wyglądają w połączeniu z porcelanową cerą policzki w jasnym, różowym odcieniu. Brzoskwiniowy też całkiem dobrze współgra
Mam też podobny odcień różu jak Bourjois 95 i właśnie zauważyłam, że nie do końca pasuje przy takim typie urody :P
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 19:30   #1068
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

jaki korektor rozświetlający lub podobny produkt polecacie? pod oczy ale nie tylko
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 19:57   #1069
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

mi się podoba Magic Concealer HR albo Rouge Bunny Rouge niestety, ceny są zawrotne, ale MC dostałam kiedyś po cioci jak wyskoczyło jej na niego uczulenie, a RBR kupiłam troszeczkę taniej na ebayu mimo wszystko MC sprawdzał się u mnie lepiej i to rozświetlenie było bardziej widoczne bo ma takie mikro drobinki.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-14, 00:19   #1070
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, wskutek pomyłki fryzjerki jestem teraz ruda... więc mój wygląd to teraz: blada skóra (a jakże ), mocno niebieskie oczy i ciemnorude włosy. jaki róż do policzków będzie mi pasował? bo obecny - Bourjois 95 Rose de Jaspe jakoś się gryzie jaki kolor proponujecie? jasniejszy róż? a może coś wpadającego w brzoskwinię?
Nie wiem, jakie masz podtony skóry, ale może cukierkowy róż?Moja sąsiadka, też ruda, pięknie wygląda w takim połączeniu, przy czym ona ma niemalże białą cerę. Poza tym wspominana tutaj wcześniej brzoskwinia
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 08:34   #1071
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

podtony skóry mam raczej różowe niż żółte... może się wybiorę dzisiaj do rossmanna i potestuję jakieś cukierkowe i brzoskwiniowe?
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do

Edytowane przez mariamarysienka
Czas edycji: 2012-04-14 o 09:07
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-15, 18:24   #1072
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cześć dziewczyny. Wstyd przyznać, że kiedyś byłam jedną z Was, a teraz solara... Nie ukrywam, dobrze się czuję w lekkiej opaleniźnie (nie chodzę często, ale raz na miesiąc minimum). Po tegorocznych wakacjach w Egipcie pokochałam siebie opaloną... po prostu wydaje mi się, że wyglądam lepiej/zdrowiej.
Przeraża mnie jednak widok starej, pomarszczonej skóry, dlatego też postawiłam na balsamy i kremy brązujące, zobaczymy, co z tego wyniknie.

Nie wiem, jest jakiś sposób na to, by wyglądać zdrowo mimo bladości? Moje zęby momentalnie stają się żółte (nie potrafię zrezygnować z kawy), cera przygaszona, a najgorsze są te oczy mam nie tyle ciemne podkówki pod oczami, co po prostu WIELKIE buły. Jak jestem opalona to stają się zdecydowanie mniej widoczne, nie wiem dlaczego taki efekt optyczny?

Mój typ urody to lato, pasują mi pastele, świetnie czuję się w pastelowym różu, malinowej czerwieni, szarościach, kolorze bzu czy lilii oraz w grafitowym. Włosy - mysi blond, farbowane na zimny brąz (bardzo dobrze czuję się w tym kolorze), brwi przyciemniam grafitową henną. Nie jestem wielbicielką czarnej skóry, lubię siebie w odcieniu lekko brzoskwiniowym, ale tutaj chyba żadna z Was nie preferuje takiego odcienia?
Najchętniej zrezygnowałabym z tych wszystkich kremów brązujących, solarium (o zgrozo!), ale czy macie jakiś sposób na zdrowy wygląd mimo bladości? Dodam, że korektory pod oczy w moim przypadku działają minimalnie niestety (używałam revlona, max factor, miss sporty, teraz rimmel - wake me up). Wiem, że podstawa to róż do policzków, ale co jeszcze, może czegoś brakuje? Proszę o zimne typy lub znające się na tym o wypowiedzenie.

Ps. Nie neguję tego, że niektóre kobiety (gwiazdy, znajome z uczelni, moja mama też!) wyglądają znacznie lepiej naturalnie blade niż nawet opalone na słońcu latem. Ja niestety do nich nie należę.
Ps2. Nie znoszę używania podkładu. Nie mam specjalnie problematycznej cery, na podkrążone oczy i tak nie pomaga, wolę naturalnie zaróżowioną cerę. Aktualnie zamówiłam krem koloryzująco-nawilżający (Avon Solutions) z SPF 20. Czytałam, że nie brązuje zbyt mocno, myślę, że będzie ok.

Edytowane przez absurdalna89
Czas edycji: 2012-04-15 o 18:27
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-15, 18:50   #1073
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Wstyd przyznać, że kiedyś byłam jedną z Was, a teraz solara... Nie ukrywam, dobrze się czuję w lekkiej opaleniźnie (nie chodzę często, ale raz na miesiąc minimum). Po tegorocznych wakacjach w Egipcie pokochałam siebie opaloną... po prostu wydaje mi się, że wyglądam lepiej/zdrowiej.
Przeraża mnie jednak widok starej, pomarszczonej skóry, dlatego też postawiłam na balsamy i kremy brązujące, zobaczymy, co z tego wyniknie.

Nie wiem, jest jakiś sposób na to, by wyglądać zdrowo mimo bladości? Moje zęby momentalnie stają się żółte (nie potrafię zrezygnować z kawy), cera przygaszona, a najgorsze są te oczy mam nie tyle ciemne podkówki pod oczami, co po prostu WIELKIE buły. Jak jestem opalona to stają się zdecydowanie mniej widoczne, nie wiem dlaczego taki efekt optyczny?

Mój typ urody to lato, pasują mi pastele, świetnie czuję się w pastelowym różu, malinowej czerwieni, szarościach, kolorze bzu czy lilii oraz w grafitowym. Włosy - mysi blond, farbowane na zimny brąz (bardzo dobrze czuję się w tym kolorze), brwi przyciemniam grafitową henną. Nie jestem wielbicielką czarnej skóry, lubię siebie w odcieniu lekko brzoskwiniowym, ale tutaj chyba żadna z Was nie preferuje takiego odcienia?
Najchętniej zrezygnowałabym z tych wszystkich kremów brązujących, solarium (o zgrozo!), ale czy macie jakiś sposób na zdrowy wygląd mimo bladości? Dodam, że korektory pod oczy w moim przypadku działają minimalnie niestety (używałam revlona, max factor, miss sporty, teraz rimmel - wake me up). Wiem, że podstawa to róż do policzków, ale co jeszcze, może czegoś brakuje? Proszę o zimne typy lub znające się na tym o wypowiedzenie.

Ps. Nie neguję tego, że niektóre kobiety (gwiazdy, znajome z uczelni, moja mama też!) wyglądają znacznie lepiej naturalnie blade niż nawet opalone na słońcu latem. Ja niestety do nich nie należę.
Ps2. Nie znoszę używania podkładu. Nie mam specjalnie problematycznej cery, na podkrążone oczy i tak nie pomaga, wolę naturalnie zaróżowioną cerę. Aktualnie zamówiłam krem koloryzująco-nawilżający (Avon Solutions) z SPF 20. Czytałam, że nie brązuje zbyt mocno, myślę, że będzie ok.
Po pierwsze, kup dobry korektor pod oczy. Ja używam - dla siebie i osób, które maluję - profesjonalnych MAP, dostępnych tylko w Internecie, więc trudno mi je polecać komuś, kto się nie orientuje. Przejrzyj jednak po prostu KWC w poszukiwaniu dobrze kryjącego i niepodkreślającego zmarszczek korektora, najlepiej nie ograniczając się bardzo budżetem - inwestycja się zdecydowanie opłaci o ile dobrze przemyślisz wybór.

Co do różu masz rację, świetnie potrafi ożywić i odświeżyć twarz.
Możesz kupić też jakiś bardzo delikatnie kryjący podkład/krem tonujący, to zawsze lekko poprawia wygląd, a zwykle jest nie do poznania, że cokolwiek jest na twarzy, takie produkty dają bardzo naturalny efekt.
Dobry rozświetlacz, czy to w kremie czy w pudrze też potrafi niesamowicie odświeżyć twarz i dodać jej naturalnego, zdrowego blasku.
Możesz też pokusić się o kupno jasnego brązera i delikatnie konturować nim twarz.

No i podstawowe pytanie - jak bardzo jasną cerę masz? Od tego zależy czy podkład będzie Ci łatwo czy trudno znaleźć, chociaż sądząc po tym jakich korektorów używałaś nie jesteś bardzo blada.

Może Ci być wygodniej przyciemnić skórę opalając się, możesz też czuć się lepiej opalona gdy nie masz żadnego makijażu, osobiście jednak uważam, że odpowiedni makijaż wystarczy, żebyś wyglądała pięknie i promiennie, nawet z jasną cerą, którą uważasz u siebie za wadę.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-15, 19:32   #1074
ForbiddenFruit
Rozeznanie
 
Avatar ForbiddenFruit
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 767
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

absurdalna - ja też miałam kiedyś z tym problem. Mam naprawdę bardzo jasną cerę i każdy mi powtarzał ciągle, że jestem okropnie blada, do tego ciągłe pytania czy nie jestem chora. Później zmieniłam tryb życia. Zaczęłam się zdrowo odżywiać i wyglądam dużo lepiej. Wszyscy mówią, że aż promienieje - mimo, że jestem nadal taka sama blada jak byłam. Więc myślę, że to tutaj leży problem. A makijaż - no nie wiem. Na pewno coś tam pomoże. Ja kiedy mam takie "gorsze" dni mocno rozświetlam oczy i rzeczywiście pomaga
ForbiddenFruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-15, 23:29   #1075
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Dieta wpływa na to, jak wyglądamy. Jeśli dostarczamy skórze wszystkich niezbędnych składników, to wyglądamy zdorowo, w przeciwnym razie będzie ona szara i zmęczona. W takich sytuacjach, bo każdemu się zdarza, że nie ma czasu dobrze zjeść, najlepiej jest ukryć te szarości i sińce korektorem, podkładem, dać trochę różu i rozświetlacza. Makijażem naprawdę można wiele zmienić Kiedyś na blogu Brunetki był fajny wpis o tym, co jeść, by zlikwidować sińce pod oczami. I z tego co pamiętam, ona dzieliła je według koloru Naprawdę bardzo pouczający wpis i szczerze mówiąc dzięki niemu zaczęłam patrzeć na to, co jem i jak po tym wyglądam. I dostrzegłam różnicę. Jak moja dieta jest za mało urozmaicona, bo jem późno i nie chce mi się nic robić, to wyglądam szaro. A jak mam czas, zeby o siebie zadbać, to jestem różowa i promienna
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 13:34   #1076
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

absurdalna: rzeczywiście poszukaj dobrego korektora pod oczy, to naprawdę wiele zmieni w wyglądzie jak nie podkład to może właśnie krem tonujący? albo chociaż puder czy sypki podkład (mineralny). i do tego róż.
co do ust, to żółć zębów bardzo podkreślają odcienie ciepłe, ceglaste. lepiej celować w róże, ale też nie żarówiaste, żeby nie przyciągać uwagi - raczej zgaszone odcienie no i niestety jasna cera (zwłaszcza o odcieniu różowym czy brzoskwiniowym) podkreśla żółte zęby. U mnie akurat dobrze zrobiła zmiana tonacji podkładu z różowej na oliwkową przy okazji jeszcze dorzucę od siebie, że łatwo i tanio można rozjaśnić zęby węglem, takim z apteki na biegunkę

i co do nadania skórze koloru bez opalania się: marchewka! soczki marchewkowe, Kubusie i te takie ewentualnie tabletki z beta-karotenem.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 13:38   #1077
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
i co do nadania skórze koloru bez opalania się: marchewka! soczki marchewkowe, Kubusie i te takie ewentualnie tabletki z beta-karotenem.
Z tym piciem soków marchewkowych to trzeba uważać. Przy bardzo bladej cerze można uzyskać taki kolor twarzy, że wyglądasz jakbyś miałą żółtaczkę . Już to kiedyś testowałam.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 13:39   #1078
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
absurdalna: rzeczywiście poszukaj dobrego korektora pod oczy, to naprawdę wiele zmieni w wyglądzie jak nie podkład to może właśnie krem tonujący? albo chociaż puder czy sypki podkład (mineralny). i do tego róż.
co do ust, to żółć zębów bardzo podkreślają odcienie ciepłe, ceglaste. lepiej celować w róże, ale też nie żarówiaste, żeby nie przyciągać uwagi - raczej zgaszone odcienie no i niestety jasna cera (zwłaszcza o odcieniu różowym czy brzoskwiniowym) podkreśla żółte zęby. U mnie akurat dobrze zrobiła zmiana tonacji podkładu z różowej na oliwkową przy okazji jeszcze dorzucę od siebie, że łatwo i tanio można rozjaśnić zęby węglem, takim z apteki na biegunkę

i co do nadania skórze koloru bez opalania się: marchewka! soczki marchewkowe, Kubusie i te takie ewentualnie tabletki z beta-karotenem.
W ten sposób można sobie bardzo łatwo zniszczyć szkliwo.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 19:26   #1079
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
W ten sposób można sobie bardzo łatwo zniszczyć szkliwo.
jak każdym innym sposobem wybielania
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 19:38   #1080
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
jak każdym innym sposobem wybielania
Jasne, jednak jeśli robisz to u dentysty to wybielanie jest pod kontrolą.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-18 20:01:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.