Izotek - cz.II - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-12-21, 20:04   #1081
Bad_attitude
Przyczajenie
 
Avatar Bad_attitude
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 7
Dot.: Izotek - cz.II

Zastanawiam się czy któraś z Was robiła jednak tatuaż w trakcie kuracji? Wiem, że się nie powinno, ale jeśli jedynym przeciwwskazaniem jest wolniejsze gojenie to nie stanowi to dla mnie większego problemu. Tym bardziej, że będę brać dawkę 20 mg. Jestem w trakcie większego projektu i nie chciałabym go przerywać. A właściwie to mi nie wypada.
Chętnie posłucham, jeśli któraś z Was ma jakieś doświadczenie w tej materii
Bad_attitude jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 21:39   #1082
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Bad_attitude Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy któraś z Was robiła jednak tatuaż w trakcie kuracji? Wiem, że się nie powinno, ale jeśli jedynym przeciwwskazaniem jest wolniejsze gojenie to nie stanowi to dla mnie większego problemu. Tym bardziej, że będę brać dawkę 20 mg. Jestem w trakcie większego projektu i nie chciałabym go przerywać. A właściwie to mi nie wypada.
Chętnie posłucham, jeśli któraś z Was ma jakieś doświadczenie w tej materii
Robiłam chyba jako jedyna. Wystarczyło przejrzeć wątek.
Ale.. nic mi nie bylo, wszystko wygoilo sie jak nalezy.
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-22, 01:53   #1083
Bad_attitude
Przyczajenie
 
Avatar Bad_attitude
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 7
Dot.: Izotek - cz.II

Dzięki za info
Przeglądałam, niemniej jednak 52 str na starym i 36 na nowym to trochę sporo jeśli chce się coś znaleźć
Bad_attitude jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-22, 09:35   #1084
Saphire_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Saphire_Blue
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 408
Dot.: Izotek - cz.II

Hej Dawno mnie tu nie było, więc chyba pora na małe odwiedziny w wątku i po motywowanie innych

Kurację skończyłam pod koniec kwietnia. Minęło ponad pół roku i nadal jestem zadowolona z efektów kuracji. Tylko od czasu do czasu wyskoczy mi jakaś krostka, która bez mojej ingerencji znika w max 2 dni. Parę razy zrobiło się kilka zaskórników na nosie, ale winą za to obarczam krem bo jak go odstawiłam problem zniknął od razu. Moja cera nadal świruje przez klime więc muszę o nią dbać peelingując i nawilżając żeby się nie świecić.


Jedynie włosy znowu muszę myć co2-3 dni, co mnie nie cieszy.

Z nowinek kosmetycznych polecam krem Bioderma Atoderm Nutritive. Kupiłam go na sporej promocji w aptece i nie przypuszczałam że okaże się taki dobry. To krem typowo dla bardzo suchych wrażliwych cer na zimno i złe warunki klimatyczne. O dziwo nie jest typowym tłuściochem i nie gryzie się z makijażem. A na noc mocniejszy kaliber - Tołpa Czarna Róża, na dzień niestety za ciężki ale super odżywia i nawilża skórę. Ja już chyba zostawie sobie taki zestaw.
Saphire_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-22, 13:22   #1085
martexa19
Raczkowanie
 
Avatar martexa19
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 207
Dot.: Izotek - cz.II

3 dzień na dawce 40mg IZOTEK

-strasznie bolą mnie stawy,że czuje się jak emerytka
-wysypka/sucha skóra
-suchosc ust podwojona (przy dawce 10mg narzekałam)
-brak wysypu nadal ( pierwszy by ł po 2 tyg 10mg)
-suche włosy
-nie przetluszczajace sie wlosy- wymagaja umycia po 5 dniach .


Kupilam zachwalany przez was AVENE krem regenerujacy - jak tylko skoncze swoja tubkę innego to biore sie za niego
___________________
https://neverenoughcosmetics.wordpre...dczas-izoteku/
martexa19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-22, 14:11   #1086
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Bad_attitude Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy któraś z Was robiła jednak tatuaż w trakcie kuracji? Wiem, że się nie powinno, ale jeśli jedynym przeciwwskazaniem jest wolniejsze gojenie to nie stanowi to dla mnie większego problemu. Tym bardziej, że będę brać dawkę 20 mg. Jestem w trakcie większego projektu i nie chciałabym go przerywać. A właściwie to mi nie wypada.
Chętnie posłucham, jeśli któraś z Was ma jakieś doświadczenie w tej materii
Ja dwukrotnie przekłuwałam ucho,to po prostu skóra się czasem tam łuszczy od Octeniseptu i okładów z szałwii Jeśli chodzi o gojenie to myślę,że nie bylo jakoś specjalnie wolniejsze, z tatuażem pewnie będzie podobnie
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-22, 22:20   #1087
kejmmi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 33
Dot.: Izotek - cz.II

A u mnie dziś minął 100 dzień z Izo (obecnie dawka 50mg) Wysyp wciąż trwa... codziennie witam nowego pryszcza
kejmmi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-23, 09:33   #1088
martexa19
Raczkowanie
 
Avatar martexa19
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 207
Dot.: Izotek - cz.II

Dziewczyny a czy ktoras z was bierze tabletki oslonowe ? Nie co sie martwie ze przez ten izotek na starosc bede miec problemy z watroba

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-02-28 o 16:44
martexa19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 09:46   #1089
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez martexa19 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy ktoras z was bierze tabletki oslonowe ? Nie co sie martwie ze przez ten izotek na starosc bede miec problemy z watroba
Chcialam brac ale w aptece kobieta mnie wysmiala, bo twierdzila, ze cos takiego nie istnieje. Dopiero stosunkowo niedawno inna farmaceutka mnie uswiadomila, ze cos takiego jednak istnieje Nie kupilam, zostaly mi dwa tygodnie kuracji, wiec moja watroba i tak juz swoje przeszla.

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

Cytat:
Napisane przez kejmmi Pokaż wiadomość
A u mnie dziś minął 100 dzień z Izo (obecnie dawka 50mg) Wysyp wciąż trwa... codziennie witam nowego pryszcza
Nie martw sie! Ja czekalam na koniec wysypu jeszcze dluzej. Warto czekac, spokojnie.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 09:48   #1090
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez martexa19 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy ktoras z was bierze tabletki oslonowe ? Nie co sie martwie ze przez ten izotek na starosc bede miec problemy z watroba
Ja nie brałam osłonowych. Dla mnie derma wytłumaczyła ze izo nie jest antybiotykiem wiec takiej potrzeby nie ma. Zakonczyłam juz kuracje bez brania osłonowych i wszystko jest dobrze.
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 09:50   #1091
martexa19
Raczkowanie
 
Avatar martexa19
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 207
Dot.: Izotek - cz.II

Z watroba problemy zawsze wychodza pozniej. Fakt to nie antybiotyk ale oslania nasza watrobe przed tym co lykamy
martexa19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-23, 09:54   #1092
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez martexa19 Pokaż wiadomość
Z watroba problemy zawsze wychodza pozniej. Fakt to nie antybiotyk ale oslania nasza watrobe przed tym co lykamy
No to jak sie martwisz o wątrobę to wez ten oslonowy. Ja powiedziałam jak mi to wytłumaczyli i tyle. Boisz sie to weź, bedziesz bardziej spokojna
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 10:08   #1093
349f6cedc65965e4f238dd134795e32f57cae38e_65e11a8220b12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 47
Dot.: Izotek - cz.II

Ja wypróbowałam Annabelle Minerals dzięki poleceniu LOVimmortality i daje całkiem niezły efekt z początku się wkurzyłam bo zamówiłam próbkę i prawie połowę wysypałam na podłogę i stwierdziłam, że zostanę przy bourjois healthy mix, ale dałam szansę jeszcze raz i jestem nawet zadowolona
Na zdjęciach możecie zobaczyć dwa zdjęcia przed i dwa po i to, że nie do końca dobrałam dobrze odcień, trochę za ciemny

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-02-28 o 16:44
349f6cedc65965e4f238dd134795e32f57cae38e_65e11a8220b12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 10:49   #1094
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Cytrynusia Pokaż wiadomość
No to jak sie martwisz o wątrobę to wez ten oslonowy. Ja powiedziałam jak mi to wytłumaczyli i tyle. Boisz sie to weź, bedziesz bardziej spokojna
A osłonowy to nie chodzi o żołądek? Ja zawsze myslałam, że osłonowe (chodzi Wam o probiotyki?) mają chronić żołądek. Ja na wątrobę brałam te wątrobowe (np. essential forte) - nie wiem, czy mi coś dały. I tak mam nieco rozwaloną wątrobę, ale to może być przez wiele innych rzeczy.

Muszę się zmusić do tych kosmetyków mineralnych... tzn do ruszenia tyłka i zamówienia ich
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 14:09   #1095
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Saphire_Blue Pokaż wiadomość
Hej Dawno mnie tu nie było, więc chyba pora na małe odwiedziny w wątku i po motywowanie innych

Kurację skończyłam pod koniec kwietnia. Minęło ponad pół roku i nadal jestem zadowolona z efektów kuracji. Tylko od czasu do czasu wyskoczy mi jakaś krostka, która bez mojej ingerencji znika w max 2 dni. Parę razy zrobiło się kilka zaskórników na nosie, ale winą za to obarczam krem bo jak go odstawiłam problem zniknął od razu. Moja cera nadal świruje przez klime więc muszę o nią dbać peelingując i nawilżając żeby się nie świecić.


Jedynie włosy znowu muszę myć co2-3 dni, co mnie nie cieszy.

Z nowinek kosmetycznych polecam krem Bioderma Atoderm Nutritive. Kupiłam go na sporej promocji w aptece i nie przypuszczałam że okaże się taki dobry. To krem typowo dla bardzo suchych wrażliwych cer na zimno i złe warunki klimatyczne. O dziwo nie jest typowym tłuściochem i nie gryzie się z makijażem. A na noc mocniejszy kaliber - Tołpa Czarna Róża, na dzień niestety za ciężki ale super odżywia i nawilża skórę. Ja już chyba zostawie sobie taki zestaw.
Nie zapycha Cię ten krem? Ma przecież parafinę i to zaraz na początku składu.
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 17:39   #1096
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Izotek - cz.II

Zamiast myśleć nad kolejną chemią do "osłony" wątroby polecam bardziej się wysilić i dbać o nią dietą Ja wzięłam sobie to do serca i ostatnio, mimo podniesionej dawki, cholesterol znacznie mi spadł
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 19:06   #1097
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Zamiast myśleć nad kolejną chemią do "osłony" wątroby polecam bardziej się wysilić i dbać o nią dietą Ja wzięłam sobie to do serca i ostatnio, mimo podniesionej dawki, cholesterol znacznie mi spadł
cholesterol to rozumiem, ale jaka dieta, żeby spadł aspat i alat i bilirubina?
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 19:10   #1098
martexa19
Raczkowanie
 
Avatar martexa19
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 207
Dot.: Izotek - cz.II

Nie mam problemu z cholesterolem ani z dieta Ale watrobe mam tylko jedna i wolalabym z nia niemiec problemow
martexa19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 19:20   #1099
Claudelle
Przyczajenie
 
Avatar Claudelle
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 12
Dot.: Izotek - cz.II

Dziewczyny, od 26-dni biore Izotek. Jednakze mam tradzik hormonalny - obawiam sie nawrotu po zakonczeniu kuracji. Mysle o tym, aby zrobic sobie badania wszystkich hormonow i isc do ginekologa, z prosba aby na podstawie moich wynikow wypisal mi odpowiednie dla mnie tabletki antykoncepcyjne. Czy to jest dobry pomysl czy poczekac az zakoncze swoja kuracje Izotekiem?
Claudelle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-23, 19:49   #1100
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez martexa19 Pokaż wiadomość
Nie mam problemu z cholesterolem ani z dieta Ale watrobe mam tylko jedna i wolalabym z nia niemiec problemow
No to moim zdaniem wystarczy trzymać się tej diety,niż pchać więcej niepotrzebnej chemii
Ja sobie na przykład nie wyobrażam pić alkoholu podczas kuracji, a widzę,że sporo osób to robi
A on na cholesterol chyba wpływu nie ma? A na samą wątrobę owszem,ogromny niestety

Edytowane przez kaskaa11_11
Czas edycji: 2015-12-23 o 19:50
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 19:52   #1101
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Izotek - cz.II

Ja pilam alkohol kilka razy, wyniki zawsze mialam dobre, wiec jak widzisz co osoba to inne obserwacje. Diety tez nigdy sie nie trzymalam, a spora czesc mojego jadlospisu stanowia slodycze. Wiec coz...
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 20:04   #1102
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
No to moim zdaniem wystarczy trzymać się tej diety,niż pchać więcej niepotrzebnej chemii
Ja sobie na przykład nie wyobrażam pić alkoholu podczas kuracji, a widzę,że sporo osób to robi
A on na cholesterol chyba wpływu nie ma? A na samą wątrobę owszem,ogromny niestety
Oczywiscie, ze alkohol ma wplyw na cholesterol, a szczegolnie na trojglicerydy.

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 20:13   #1103
martexa19
Raczkowanie
 
Avatar martexa19
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 207
Dot.: Izotek - cz.II

Mimo wszystko balabym sie wypic alkochol podczas brania leku no ale to kwestia indywidualna
martexa19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 20:16   #1104
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Oczywiscie, ze alkohol ma wplyw na cholesterol, a szczegolnie na trojglicerydy.

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
Dzięki!
Cytat:
Napisane przez martexa19 Pokaż wiadomość
Mimo wszystko balabym sie wypic alkochol podczas brania leku no ale to kwestia indywidualna
Ja mam tak samo
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 20:19   #1105
martexa19
Raczkowanie
 
Avatar martexa19
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 207
Dot.: Izotek - cz.II

Kupilam ten krem zachwalny avene cicifa... cos tam i kurcze jego konsystencja wydaje mi sie sie byc jakas taka ciezka :/ czy nie zapychal was on ?
martexa19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 20:21   #1106
349f6cedc65965e4f238dd134795e32f57cae38e_65e11a8220b12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 47
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez martexa19 Pokaż wiadomość
Kupilam ten krem zachwalny avene cicifa... cos tam i kurcze jego konsystencja wydaje mi sie sie byc jakas taka ciezka :/ czy nie zapychal was on ?
Mnie nie zapycha a używam go dwa razy dziennie i jako jedyny widocznie zmniejszył moją uciążliwą suchość i wrażliwość. Nie wiem jak będzie po kuracji bo rzeczywiście konstystecję ma dość ciężką i wygląda jak jakaś maść
349f6cedc65965e4f238dd134795e32f57cae38e_65e11a8220b12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 20:22   #1107
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez martexa19 Pokaż wiadomość
Kupilam ten krem zachwalny avene cicifa... cos tam i kurcze jego konsystencja wydaje mi sie sie byc jakas taka ciezka :/ czy nie zapychal was on ?
Nie mialam okazji go testowac ale jesli bedziesz poszukiwala czegos lzejszego, to polecam Iwostin Sensitia lekki, a bardzo nawilza.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 20:24   #1108
martexa19
Raczkowanie
 
Avatar martexa19
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 207
Dot.: Izotek - cz.II

O dokladnie ! O to mi chodzilo jak masc ! Wielki plus ze nie jest tlusta. Mi naszczescie suchosc twarzy sie uspokoila od kad przestalam uzywac jakis dermatologicznych maasci. Bylo mi bardzo ciezko przestac uzywac tych typu benzacne itp i przez poczatek kuracji stosowalam ale ku koncowi przestal i moja cera wrecz jest w lepszym stanie.

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Ivostin mam kochana i jest dla mnie idealny pod makijaz !
martexa19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 20:32   #1109
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez martexa19 Pokaż wiadomość
Ivostin mam kochana i jest dla mnie idealny pod makijaz !
Nooo pod makijaz jest super
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 20:36   #1110
martexa19
Raczkowanie
 
Avatar martexa19
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 207
Dot.: Izotek - cz.II

Poki co moja zmora to usta. Vaseline taka niebieska pomaga mi trzymac to nawlizenie godzine ale.... mam mega problem z oblizywaniem ust hahah
martexa19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-27 19:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:47.