O macierzyństwie feministycznie -i wreszcie mądrze. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-30, 16:39   #91
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: O macierzyństwie feministycznie -i wreszcie mądrze.

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
A dla mnie to jest rozbijanie wszystkiego na atomy po raz kolejny.
Znowu pisanie o mamach0- czyli o roli; rozkminianie roli i obowiązków matki domowej.
Jak dla mnie to nieporozumienie. Matka to człowiek, jak chce rodzić dzieci i być z nimi w domu, niech będzie. Jak spełnia się w kieracie dbania o dzieci sprzątania, zarządzania domem itd. to świetnie.


Dla mnie sprzątanie to czyność frustrująca przeogromnie: bo powtarzalna, monotonna i mało kreatywna.
Dziwią mnie obiety, które po macierzyńskim czy wychowawczym dziwią się, że mają problem ze znalzieniem pracy, a przez cały czas macierzyńskiego nie zrobiły nic, by przygotować się do powrotu na rynek pracy. I to nie chodzi o wielką karierę, ale o pracę,która da względną satysfakcję i dochód.

Dla mnie matki domowe nie są gorsze. Ja ich do końca nie rozumiem, bo teco znam osobiście chciały być w domu, ale nie wiedziały co zrobią po tym jak już w domu być przestaną... ewentualnie starały się o kolejne dziecko.
Wszystkich zrozumieć sie nie da

Ja chciałam skończyć studia,miec fajną pracę i rodzinę. No i plan się udał,tyle ze szybko okazało się,ze pracy nie da się pogodzić z macierzyństwem w moim przypadku,bo albo byłabym dobrym pracownikiem albo dobrą matką (tak,mozecie mnie linczować). Nie wyobrażałam sobie widywać dziecko godzinę dziennie,nie mieć dla niego weekendów. Postanowiłam,ze zostanę z małą w domu,moglismy sobie na to pozwolić. Pozniej miała być druga ciążą,rok z dzieckiem,zmiana drogi zawodowej międzyczasie. Zycie miało jednak swój plan,na kolejne dziecko nie mam szans przez najbliższe 2-3 lata ,jeśli w ogóle.Ola ma 3 lata,od pół roku chodzi do przedszkola,ja od pół roku pracuję,od kilku miesięcy uczę się...tyle,że dopóki byłam bezdzietna praca po 12 h nie była dla mnie problemem,obecnie byłaby ogromnym,wystarczy mi 4-6h .Dążę do sytuacji,kiedy będę pracować sama dla siebie.

Sprzątanie jest frustrujące,z tym sie zgadzam
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 16:50   #92
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: O macierzyństwie feministycznie -i wreszcie mądrze.

A ja lubię sprzątać
Nie lubię tylko jak mi dzieci robią syf w jakieś 10 minut po tym jak skończę i wygląda jakbym w ogóle nie sprzątała...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 16:58   #93
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: O macierzyństwie feministycznie -i wreszcie mądrze.

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Matczyzm to nazwa 'fobii' ,uprzedzenia do kobiet,które mają ochotę pobyć z dzieckiem dłużej niż idealny wzorzec superrobotnicy.
przeciez dokładnie to napisalam

ciekawe jak nazywa się uprzedzenie do kobiet ktore nie mają ochoty spacerować albo przbywać w lesie, może też coś wymyslą
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 18:21   #94
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: O macierzyństwie feministycznie -i wreszcie mądrze.

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Wszystkich zrozumieć sie nie da

Ja chciałam skończyć studia,miec fajną pracę i rodzinę. No i plan się udał,tyle ze szybko okazało się,ze pracy nie da się pogodzić z macierzyństwem w moim przypadku,bo albo byłabym dobrym pracownikiem albo dobrą matką (tak,mozecie mnie linczować). Nie wyobrażałam sobie widywać dziecko godzinę dziennie,nie mieć dla niego weekendów. Postanowiłam,ze zostanę z małą w domu,moglismy sobie na to pozwolić. Pozniej miała być druga ciążą,rok z dzieckiem,zmiana drogi zawodowej międzyczasie. Zycie miało jednak swój plan,na kolejne dziecko nie mam szans przez najbliższe 2-3 lata ,jeśli w ogóle.Ola ma 3 lata,od pół roku chodzi do przedszkola,ja od pół roku pracuję,od kilku miesięcy uczę się...tyle,że dopóki byłam bezdzietna praca po 12 h nie była dla mnie problemem,obecnie byłaby ogromnym,wystarczy mi 4-6h .Dążę do sytuacji,kiedy będę pracować sama dla siebie.

Sprzątanie jest frustrujące,z tym sie zgadzam
Przeciez nikt nie zmusza kobiet do tego, by pracowały po 12h
Każdy ma wbór, ale warto się liczyć z konsekwencjami wyboru.


Nie wiem czy bym chciała 12h dziennie pracować, nawet gdybym nie miała dzieci A plany mają to do siebie, ze czasami trzeba je modyfikowac ze względu na zmianę sytuacji.
Ja zrezygnowałam z całego etatu ze wzgledu na dobro dzieci, jak i z tego by się zawodowo rozwijać. To chwilę może poczekać.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 19:18   #95
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: O macierzyństwie feministycznie -i wreszcie mądrze.

Nie każdy pracodawca ma ochotę mieć pracownika na część etatu. Jak moja córka miała roczek wracała do pracy na 3/5 i dla mnie było super, ale pracodawca mi oświadczył po mojej drugiej ciąży, że dla niego to jest beznadziejne rozwiązanie i albo wracam na cały etat albo żebym sobie szła na wychowawczy i pracowała na zlecenie. No i wybrałam drugą opcję bo być po 10h dziennie poza domem mając dwoje małych dzieci oznaczało by ni mniej ni więcej tylko praktycznie brak kontaktu z własną dzieciarnią.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 19:42   #96
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: O macierzyństwie feministycznie -i wreszcie mądrze.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie każdy pracodawca ma ochotę mieć pracownika na część etatu. Jak moja córka miała roczek wracała do pracy na 3/5 i dla mnie było super, ale pracodawca mi oświadczył po mojej drugiej ciąży, że dla niego to jest beznadziejne rozwiązanie i albo wracam na cały etat albo żebym sobie szła na wychowawczy i pracowała na zlecenie. No i wybrałam drugą opcję bo być po 10h dziennie poza domem mając dwoje małych dzieci oznaczało by ni mniej ni więcej tylko praktycznie brak kontaktu z własną dzieciarnią.
Oczywiśie, że nie każdy.
Prosząc o mniejszą ilość godzin, brałam pod uwagę sytuację, gdy nie otrzymam zgody. Wtedy szukałabym innego miejsca zatrudnienia. Pracodawca się zgodził, ale postawiłkilka warunków, doszliśmy do porozumienia.
Poza tym, by móc pracować na niepełny etat odpuściłam sobie inne bardziej czasochłonne i wymagające opcje zatrudnienia.


Gdybym była w twojej sytuacji, pewnie wybrałabym podobnie.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 20:57   #97
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: O macierzyństwie feministycznie -i wreszcie mądrze.

Mnie się skończyła umowa wraz z TP, a zatem i tak nie mam gdzie wracać (zresztą też do tamtej pracy bym nie wróciła). A w mojej okolicy raczej ciężko o fajną pracę na część etatu. Choć za jakiś czas będę musiała pomyśleć..
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-30, 21:16   #98
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: O macierzyństwie feministycznie -i wreszcie mądrze.

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Bardzo ciężko jest pogodzić kobiecie karierę z macierzyństwem. Ale jest to wg mnie możliwe.

Problem, frustracja bierze się z czegoś innego wg mnie, nie z faktu że te 2 rzeczy są nie do pogodzenia ale z faktu, że istnieje jakiś dla mnie kompletnie nie zrozumiały wzorzec super matki.

Tutaj na wizażu świetnie to widać, w każdym wątku. Okazuję, że super matka ma być zwolenniczka eko życia, gotować, prać sprzątać, ma chodzić pieszo z dzieckiem do lasu, nosić i robić inne dziwaczne rzeczy, które w pojęciu ogółu powinny być standardowym zachowaniem itp.

Matka musi lubić i robić to co inne, oczywiście najczęściej niepracujące matki, uważają za idealny styl życia.
Zagadzam sie!

Tez sadze ze jest to mozliwe pogodzic macierzynstwo z kariera. A frustruja sie te kobiety ktore chce udowodnic innym jakie to one nie sa idealne. Smiac mi sie chcialo jak czytalam w tym artykule przykald ze kobieta robila cos tam z kupnym biszkoptem zeby inni mysleli ze sama upiekla...paranoja!

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość



Ja nie mam bałaganu ani gór prania, choć dużo pracuje. Wg mnie 2 dorosłe osoby na jeden dom to wystarczająco żeby mieć porządek.


Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka
ja tez nie, a sprzataczka przychodzi tylko raz na miesiac, a na codzien jestesmy wstanie utrzymac porzadek.
My dzielimy obowiazki bardzo porowno takze idzie to wszystko ogarnac. Ale przyznam ze gotuje tylko ja, juz coraz bardziej nie lubie jedzenia na wynos, jak juz cos to pizza. I do resteuracji chodzimy dosc czesto.
__________________

Haters Gonna Hate

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2014-05-30 o 21:07
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 09:28   #99
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: O macierzyństwie feministycznie -i wreszcie mądrze.

A jamyślę, że można pogodzić odpowiedzialną pracę zawodową z wychowaniem dziecka, tyle, że nie na etacie. Etat mocno ogranicza.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 09:45   #100
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: O macierzyństwie feministycznie -i wreszcie mądrze.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
A jamyślę, że można pogodzić odpowiedzialną pracę zawodową z wychowaniem dziecka, tyle, że nie na etacie. Etat mocno ogranicza.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
z tym się zgadzam,bardzo
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 09:51   #101
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: O macierzyństwie feministycznie -i wreszcie mądrze.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
A jamyślę, że można pogodzić odpowiedzialną pracę zawodową z wychowaniem dziecka, tyle, że nie na etacie. Etat mocno ogranicza.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Zależy od rodzaju pracy i od tego zy ojciec dzieci/ partner bierze w wychowaniu aktywny udział.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-31, 09:59   #102
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: O macierzyństwie feministycznie -i wreszcie mądrze.

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Zależy od rodzaju pracy i od tego zy ojciec dzieci/ partner bierze w wychowaniu aktywny udział.
i w jakim systemie pracuje
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 10:09   #103
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: O macierzyństwie feministycznie -i wreszcie mądrze.

Marzy mi sie coś takiego ale do tego trzeba mi jeszcze kilku lat kształcenia w czasie których sporo pewnie stażu. Oby sie udało tak jak marze, czyli docelowo praca na własnych zasadach

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 10:19   #104
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: O macierzyństwie feministycznie -i wreszcie mądrze.

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Marzy mi sie coś takiego ale do tego trzeba mi jeszcze kilku lat kształcenia w czasie których sporo pewnie stażu. Oby sie udało tak jak marze, czyli docelowo praca na własnych zasadach

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mamy ten sam plan powodzenia
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 10:35   #105
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: O macierzyństwie feministycznie -i wreszcie mądrze.

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
mamy ten sam plan powodzenia
A ty sie przebranżowiłaś? ;>

Ja tylko nie wiem czy finansowo to ogarniemy bo to kształcenie to nie za darmo a staże to raczej za psie pieniądze. Oby tzt nadal miał taka sama gotowość i cierpliwość jaka ma dziś. Bo dużo spada tylko na jego plecy, ale z drugiej strony ja.wyposażam nasza córkę na przyszłość. Taka pelnoetatową obecnościa póki co.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 11:30   #106
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: O macierzyństwie feministycznie -i wreszcie mądrze.

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
A ty sie przebranżowiłaś? ;>

Ja tylko nie wiem czy finansowo to ogarniemy bo to kształcenie to nie za darmo a staże to raczej za psie pieniądze. Oby tzt nadal miał taka sama gotowość i cierpliwość jaka ma dziś. Bo dużo spada tylko na jego plecy, ale z drugiej strony ja.wyposażam nasza córkę na przyszłość. Taka pelnoetatową obecnościa póki co.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
jestem w trakcie
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-31 12:30:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:34.