Koleżanka zaprasza mojego faceta - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-23, 15:57   #91
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Cytat:
Napisane przez Vespertine__Milo Pokaż wiadomość
"czy lubisz żagle?" albo"a może chciałabyś się ze mną wybrać?"
Autorka nie napisała że żegluje, nie odpowiedziała na zadane o to pytanie, możemy więc tylko wnioskować, że nie żegluje. A jak nie żegluje, to na profesjonalnym rejsie będzie tylko przeszkadzała. Co innego na turystycznym, wtedy owszem, facet mający ochotę się wybrać, powinien zapytać lubą o zdanie. Ale on nie ma ochoty, nie wybiera się, więc nie zapytał.

Cytat:
Napisane przez Vespertine__Milo Pokaż wiadomość
Próbuję wdrożyć nowego partnera w moje zainteresowania i towarzystwo, skoro jest to ważna część mojego życia. Polubi - super. Nie - trudno, ale przynajmniej będzie znał moich znajomych i wiedział, dlaczego i jak spędzam dany czas.
Autorka jest w związku pół roku, sezon na żagle dopiero ruszył, koleżanka o której mowa nie mieszka na stałe w Polsce, przyjedzie tylko żeglować. Nie widzę dotychczasowej możliwości poznania...
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 16:01   #92
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

może sobie nie zdajesz z tego sprawy, ale nie da się być dossanym do drugiej osoby 24h/dobę. każdy potrzebuje odrobiny przestrzeni i nie musi dzielić wszystkich wszystkich zainteresowań z partnerem. a już roztrząsanie sprawy w momencie, kiedy facet zrezygnował z tej rozrywki, jest chore.


Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Autorka nie napisała że żegluje, nie odpowiedziała na zadane o to pytanie, możemy więc tylko wnioskować, że nie żegluje. A jak nie żegluje, to na profesjonalnym rejsie będzie tylko przeszkadzała. Co innego na turystycznym, wtedy owszem, facet mający ochotę się wybrać, powinien zapytać lubą o zdanie. Ale on nie ma ochoty, nie wybiera się, więc nie zapytał.


Autorka jest w związku pół roku, sezon na żagle dopiero ruszył, koleżanka o której mowa nie mieszka na stałe w Polsce, przyjedzie tylko żeglować. Nie widzę dotychczasowej możliwości poznania...
ale jeśli jest to rejs turystyczny to i tak ma ograniczoną ilość miejsc. jeśli ktoś rezerwuje z wyprzedzeniem jacht dla np. 6 osób to nie wciśnie kolejnej, chociaż by się zes...ał. nie zawsze też jest możliwość czarteru większej, jeśli to szczyt sezonu.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 16:08   #93
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ale jeśli jest to rejs turystyczny to i tak ma ograniczoną ilość miejsc.
Jeśli mamy rejs turystyczny, to bierzemy pod uwagę partnerów, przynajmniej u mnie tak to działa. Ustala się temat odpowiednio wcześnie, żeby na przykład wyczarterować dwa jachty.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 16:11   #94
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Jeśli mamy rejs turystyczny, to bierzemy pod uwagę partnerów, przynajmniej u mnie tak to działa. Ustala się temat odpowiednio wcześnie, żeby na przykład wyczarterować dwa jachty.
ale jeśli dziewczyna wyczarterowała jacht zimą to mogła nie brać pod uwagę, że ktoś się sparuje w tym czasie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 16:18   #95
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Jeśli wyczarterowała zimą, to zimą powinna pytać o chętnych, nie?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 16:27   #96
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Mogło być tak, że koleżanka dysponowała tylko jednym wolnym miejscem. I by własnej dziewczynie przykrości nie robić, facet z urlopu pod żaglami zrezygnował. A autorka biegiem na Wizaż, bo jak on śmiał odmówić bez konsultacji z nią! Pół roku razem i już biedak nie ma prawa do samodzielnych decyzji.
Dopuszczam też taką możliwość, że dziewczyna nie żegluje, może nie umie pływać, więc byłaby po prostu kulą u nogi.
A w ogóle to może jakiś wątek na okoliczność, która nie zaszła?
"Seks na żaglówce w otoczeniu przyjaciół - wady i zalety"
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 16:30   #97
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
A autorka biegiem na Wizaż, bo jak on śmiał odmówić bez konsultacji z nią!
Raczej jak śmiał nie powiedzieć jej, że koleżanka złożyła takową propozycję. I tu akurat autorkę popieram, jeśli mieli takie ustalenia, to facet moim zdaniem powinien był się do nich stosować.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-23, 16:41   #98
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Raczej jak śmiał nie powiedzieć jej, że koleżanka złożyła takową propozycję. I tu akurat autorkę popieram, jeśli mieli takie ustalenia, to facet moim zdaniem powinien był się do nich stosować.
Tylko ona pluje na nia, nie na niego. Tu wlasnie cala smiesznosc.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 16:46   #99
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

A to zależy w sumie od posta W pierwszym jest pojazd po niej, ale potem się przyznała, że jednak to z nim ma problemik.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 01:38   #100
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

dobra, ale PO CO sobie zawracać głowę mówieniem o jakiś propozycjach, skoro nie chce się z nich skorzystać? jak na moje oko to dziewczyna to wymyśliła na potrzeby wątku.

a co do szukania załogi zimą - no niekoniecznie. jak się żegluje x sezonów razem to już taka tradycja, że jeździ się swoją ekipą. a poza tym niektórzy nie mogą sobie planować wakacji z wyprzedzeniem, bo coś-tam. ja jestem jedną z takich osób i nie mogę z takim wyprzedzeniem sobie niestety niczego ustalić.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 07:21   #101
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
dobra, ale PO CO sobie zawracać głowę mówieniem o jakiś propozycjach, skoro nie chce się z nich skorzystać?
Dlatego, że takie było ich wspólne ustalenie w tym związku.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-24, 07:45   #102
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Rozbraja mnie szukanie usprawiedliwień przez dziewczyny, które nie żeglują i się na tym nie znają:
1. Jak się pływa regatowo, to jest to pływanie regatowe i nie ma nic wspólnego z wypoczynkiem, zazwyczaj trwa dzień-dwa i do domu.
2. Hasło "nie ma miejsca" jest też chybione. Można zawsze wziąć większą łajbę, albo popłynąć w dwie (jeśli towarzystwo tak bardzo profesjonalne, jak sugerują niektóre to spokojnie dwa patenty się znajdą)
3. Osoba nie umiejąca żeglować nie przeszkadza (nawet jak nic nie robi) i tak nie ma roboty więcej niż dla 3 osób.

Uważam, że parę zawsze zaprasza się razem. I nie trafiają do mnie argumenty pt."może koleżanka TŻ mnie lubi" - może mnie sobie nie lubić, ale jesteśmy parą i to nalezy uszanować. Ja też nie zawsze lubię drugie połówki swoich znajomych, ale zapraszam zawsze razem, bo wiem, że są ważni dla siebie nawzajem.
P.S. Jasne, że inna jest sytuacja w przypadku właśnie zawodów jakiś czy coś, ale jakoś wydaje mi się, że chodzi po prostu o rekreacyjne pływanie.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 08:25   #103
Vespertine__Milo
Wtajemniczenie
 
Avatar Vespertine__Milo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 138
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość

Uważam, że parę zawsze zaprasza się razem. I nie trafiają do mnie argumenty pt."może koleżanka TŻ mnie lubi" - może mnie sobie nie lubić, ale jesteśmy parą i to nalezy uszanować. Ja też nie zawsze lubię drugie połówki swoich znajomych, ale zapraszam zawsze razem, bo wiem, że są ważni dla siebie nawzajem.
P.S. Jasne, że inna jest sytuacja w przypadku właśnie zawodów jakiś czy coś, ale jakoś wydaje mi się, że chodzi po prostu o rekreacyjne pływanie.
zgadzam się dokładnie
__________________
"Powiedział, że przypominam mu jego zmarłą żonę. Oby z czasów, kiedy jeszcze żyła." Allen

[I][COLOR=sienna]Poluję: ] Le Labo Patchouli, Le Labo Another 13, Arancia di Sicilia Perris, CdG Odeur 53, Tom Daxon Iridium Kliknij dla głodnych Zwierząt: www.pustamiska.pl
Vespertine__Milo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 17:59   #104
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
2. Hasło "nie ma miejsca" jest też chybione. Można zawsze wziąć większą łajbę, albo popłynąć w dwie (jeśli towarzystwo tak bardzo profesjonalne, jak sugerują niektóre to spokojnie dwa patenty się znajdą)
Do mnie to nie trafia. Jeśli była ich np. piątka na łódkę pięcioosobową, to mają wynająć kolejną dla jednej osoby? Koszty dla wszystkich uczestników wzrastają wtedy prawie dwukrotnie
Zresztą na wynajęcie drugiej albo innej (większej) jest już chyba za późno, takie rzeczy załatwa się kilka miesięcy przed.


Wysłane z bajeranckiej aplikacji mobilnej Wizaż Forum
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 18:06   #105
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
Do mnie to nie trafia. Jeśli była ich np. piątka na łódkę pięcioosobową, to mają wynająć kolejną dla jednej osoby? Koszty dla wszystkich uczestników wzrastają wtedy prawie dwukrotnie
Zresztą na wynajęcie drugiej albo innej (większej) jest już chyba za późno, takie rzeczy załatwa się kilka miesięcy przed.


Wysłane z bajeranckiej aplikacji mobilnej Wizaż Forum
dokładnie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 18:13   #106
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
Do mnie to nie trafia. Jeśli była ich np. piątka na łódkę pięcioosobową, to mają wynająć kolejną dla jednej osoby? Koszty dla wszystkich uczestników wzrastają wtedy prawie dwukrotnie
Zresztą na wynajęcie drugiej albo innej (większej) jest już chyba za późno, takie rzeczy załatwa się kilka miesięcy przed.


Wysłane z bajeranckiej aplikacji mobilnej Wizaż Forum
Po pierwsze jak się organizuje rejs i ma w tym wprawę to się wie, że zazwyczaj dodatkowe miejsce się znajdzie- mało kto obstawia załogą łódkę na full i często jedno, dwa miejsca (mniej wygodne, ale miejsca) są zawsze wolne. Po drugie zamiana na większą to nigdy nie jest problem. I spokojnie nawet dwa tygodnie przed wyjazdem można takeij zmiany dokonać. Łajb Ci u nas pod dostatkiem i zawsze się jakaś znajdzie. I nie przesadzajmy z tą drastyczną zmianą kosztów. Łodka na 7 osób a dwie na 4 kosztują bardzo podobnie.

Żegluję od lat i nigdy nie miałam sytuacji, w której nie dałoby się znaleźć sposobu na zorganizowanie pobytu dodatkowej osoby (czy kilku osób).
A regaty, jak już pisałam to inna sprawa bo wtedy to się bierze załogi jak najmniej.

Edytowane przez Kolor Bzu
Czas edycji: 2014-06-24 o 18:14
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 18:31   #107
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie
 
Avatar Niedopowiedzenia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 242
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Rozbraja mnie szukanie usprawiedliwień przez dziewczyny, które nie żeglują i się na tym nie znają:
1. Jak się pływa regatowo, to jest to pływanie regatowe i nie ma nic wspólnego z wypoczynkiem, zazwyczaj trwa dzień-dwa i do domu.
2. Hasło "nie ma miejsca" jest też chybione. Można zawsze wziąć większą łajbę, albo popłynąć w dwie (jeśli towarzystwo tak bardzo profesjonalne, jak sugerują niektóre to spokojnie dwa patenty się znajdą)
3. Osoba nie umiejąca żeglować nie przeszkadza (nawet jak nic nie robi) i tak nie ma roboty więcej niż dla 3 osób.

Uważam, że parę zawsze zaprasza się razem. I nie trafiają do mnie argumenty pt."może koleżanka TŻ mnie lubi" - może mnie sobie nie lubić, ale jesteśmy parą i to nalezy uszanować. Ja też nie zawsze lubię drugie połówki swoich znajomych, ale zapraszam zawsze razem, bo wiem, że są ważni dla siebie nawzajem.
P.S. Jasne, że inna jest sytuacja w przypadku właśnie zawodów jakiś czy coś, ale jakoś wydaje mi się, że chodzi po prostu o rekreacyjne pływanie.
Ale dlaczego mieli by płynąć na dwie? Spotykaja sie rzadko,więc chcą spędzić ze sobą czas,a nie z obca dziewczyna
__________________
If you want to make God laugh, tell him about your plans

Nie dbaj o markę ołówka, sprawdź czy jest zatemperowany.


Porozmawiaj z nami o Bułgarii

Od dupy strony, zapraszamy
Niedopowiedzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 19:01   #108
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Kolor Bzu, chyba nigdy nie pływałaś po morzu
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 19:27   #109
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;47023067]Kolor Bzu, chyba nigdy nie pływałaś po morzu [/QUOTE]
a czy w wątku jest mowa o rejsach morskich? zresztą ja się rzadko kiedy spotkałam z pełnym obłożeniem rejsów morskich.

niemniej chodzi o to że zapraszanie chłopaka bez dziewczyny jest burackie, zwłaszcza że mimo teorii wizażanek podejrzewam tu zwykły rejs z opalaniem po Mazurach.

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Niedopowiedzenia Pokaż wiadomość
Ale dlaczego mieli by płynąć na dwie? Spotykaja sie rzadko,więc chcą spędzić ze sobą czas,a nie z obca dziewczyna
dlatego że ta obca osoba to ukochana jednego z nich, a nie Jadzia z ulicy.

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
__________________
Mój telefon zna inne wyrazy i inną ortografię. Bardzo za niego przepraszam.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-24, 19:50   #110
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Po pierwsze jak się organizuje rejs i ma w tym wprawę to się wie, że zazwyczaj dodatkowe miejsce się znajdzie- mało kto obstawia załogą łódkę na full i często jedno, dwa miejsca (mniej wygodne, ale miejsca) są zawsze wolne.
no nie wiem, wśród moich znajomych takiego zwyczaju `wolnych miejsc` nie ma - nikt nie chciałby płacić za puste miejsca, bo `może na ostatnią chwilę jakaś gapa się zdecyduje`

Cytat:
Po drugie zamiana na większą to nigdy nie jest problem. I spokojnie nawet dwa tygodnie przed wyjazdem można takeij zmiany dokonać. Łajb Ci u nas pod dostatkiem i zawsze się jakaś znajdzie.
piszę jedynie z doświadczenia znajomych - płacili zaliczkę, więc ot tak zmienić łodzi nie mogli. poza tym jeśli to żaden problem z wynajęciem łodzi nawet dwa tygodnie przed, to czemu ludzie się tak spieszą i rezerwują i opłacają wszystko kilka miesięcy wcześniej?

Cytat:
I nie przesadzajmy z tą drastyczną zmianą kosztów. Łodka na 7 osób a dwie na 4 kosztują bardzo podobnie.
możliwe, nie wiem. ale odwołanie jednej łodzi, możliwe, ze strata zaliczki i szukanie dwóch nowych łodzi to trochę za dużo zachodu, żeby dogodzić jednej osobie, zwłaszcza obcej, nie wydaje ci się?

Cytat:
Żegluję od lat i nigdy nie miałam sytuacji, w której nie dałoby się znaleźć sposobu na zorganizowanie pobytu dodatkowej osoby (czy kilku osób).
no jednej to jeszcze bym zrozumiała, ale nie wiem jakim cudem mieliście miejsce dla kilku osób? wynajmowaliście np. w pięć osób łódź na 8-10? tak na wszelki wypadek?
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 07:38   #111
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
no nie wiem, wśród moich znajomych takiego zwyczaju `wolnych miejsc` nie ma - nikt nie chciałby płacić za puste miejsca, bo `może na ostatnią chwilę jakaś gapa się zdecyduje`
Nie o to chodzi, że się specjalnie wolne trzyma, ale po prostu zazwyczj maksymalne załadowanie osobami łódki, sprawia, że jest mało komfortowo, więc jak jest łódka na 7 osób to się jedzie w 5/6, koszta minimalnie większe, a jest komfort i jakby co miejsce dla kogoś.

Cytat:
piszę jedynie z doświadczenia znajomych - płacili zaliczkę, więc ot tak zmienić łodzi nie mogli. poza tym jeśli to żaden problem z wynajęciem łodzi nawet dwa tygodnie przed, to czemu ludzie się tak spieszą i rezerwują i opłacają wszystko kilka miesięcy wcześniej?
Nie wiem. Może zależy im na konkretnym modelu, może chcą i lubią mieć wszystko wcześniej pozałatwiane. Ja rezerwowałam najwcześniej miesiąc przed, bo i tak zawsze się spokojnie fajna łódka znadzie (no chyba, ze ktoś potrzebuje WC na łódce i czteropalnikowej kuchenki)

Cytat:
możliwe, nie wiem. ale odwołanie jednej łodzi, możliwe, ze strata zaliczki i szukanie dwóch nowych łodzi to trochę za dużo zachodu, żeby dogodzić jednej osobie, zwłaszcza obcej, nie wydaje ci się?
Owszem to trochę zachodu. Jednak często zaliczkę płaci się firmie czarterującej i da się spokojnie dogadać, że się zamienia łódkę na inną. Plus znowu nie rozumiem hasła "obca osoba"= ukochana mojego dobrego znajomego jest kimś ważnym, nawet jak słabo ją znam.

Cytat:
no jednej to jeszcze bym zrozumiała, ale nie wiem jakim cudem mieliście miejsce dla kilku osób? wynajmowaliście np. w pięć osób łódź na 8-10? tak na wszelki wypadek?
Wyjaśniłam wyżej. Często jest tak, że dwa miejsca to są takie mało komfortowe (koja w głupim miejscu, ścisk już się robi) i nikt ich nie chce Ale są jak znalazł na wypadek, gdyby ktoś chciał jeszcze po terminie dołączyć.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 01:04   #112
Akwamaryna_
Raczkowanie
 
Avatar Akwamaryna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 162
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;47023067]Kolor Bzu, chyba nigdy nie pływałaś po morzu [/QUOTE]

Dokładnie Jest różnica w żeglowaniu po Mazurach a żeglowaniu po morzu. Różnica jest również w czasie rezerwacji, w przypadku żeglowaniu po morzu rzadko kiedy uda się coś wynająć dwa tygodnie przed...
__________________
Znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata.
Akwamaryna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 01:27   #113
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Cytat:
Napisane przez Akwamaryna_ Pokaż wiadomość
Dokładnie Jest różnica w żeglowaniu po Mazurach a żeglowaniu po morzu. Różnica jest również w czasie rezerwacji, w przypadku żeglowaniu po morzu rzadko kiedy uda się coś wynająć dwa tygodnie przed...
dwa tygodnie przed to są pojedyncze wolne koje na rejsach
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 07:46   #114
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Cytat:
Napisane przez Akwamaryna_ Pokaż wiadomość
Dokładnie Jest różnica w żeglowaniu po Mazurach a żeglowaniu po morzu. Różnica jest również w czasie rezerwacji, w przypadku żeglowaniu po morzu rzadko kiedy uda się coś wynająć dwa tygodnie przed...
Oczywiście, że tak, ale skąd wam wszystkim nagle przyszło do głowy, że to rejs morski?
Gdyby to był taki super-hiper profesjonalny wypad to autorka raczej nie byłaby zdziwiona, że nie została zaproszona, a jak już pisałam, mi tutaj pachnie moczeniem pupy na Mazurach a nie rejsem morskim.

P.S. Bywałam na rejsach morskich gdzie były żółtodzioby i jakoś dawało radę.
P.S.2 pojedyńcze miejsca oznaczają często, że jedak ta dodatkowa osoba się zmieści.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 07:56   #115
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
P.S. Bywałam na rejsach morskich gdzie były żółtodzioby i jakoś dawało radę.
A ja bywałam na rejsach po Mazurach, gdzie się żółtodzioba łapało podczas lotu za burtę po tym, jak oberwał bomem. Albo łowiło się go po tym, jak wyleciał podczas przechyłu. Więc wiesz. Co doświadczenia, to późniejsze decyzje
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 08:11   #116
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Tak samo "osoba na dopchniecie na maksa zalogi" mogl byc ten facet, wiec nikt wiecej i tak by sie nie zmiescil.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 08:24   #117
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Dziewczyny rozumiem Wasze argumenty, sęk w tym, że nie wiemy o jaki rejs i o jaką sytuację się tutaj rozchodzi.

Zresztą inna kwestia, że ja wiedząc, że miejsce jest jedno zprosiłabym jakegoś singla, a nie osobę w związku, bo dla mnie logiczne jest, że parę zaprasza się razem.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 09:25   #118
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Dziewczyny rozumiem Wasze argumenty, sęk w tym, że nie wiemy o jaki rejs i o jaką sytuację się tutaj rozchodzi.

Zresztą inna kwestia, że ja wiedząc, że miejsce jest jedno zprosiłabym jakegoś singla, a nie osobę w związku, bo dla mnie logiczne jest, że parę zaprasza się razem.
Ale moze wsrod ich ekipy nie praktykuje sie czegos takiego. Serio, nie kazdy wyjazd wakacyjny = wyjazd z partnerem. Ba, znam sporo par, ktore na zagle albo w gory jezdza osobno i tragedii nie ma.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 09:53   #119
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Ale moze wsrod ich ekipy nie praktykuje sie czegos takiego. Serio, nie kazdy wyjazd wakacyjny = wyjazd z partnerem. Ba, znam sporo par, ktore na zagle albo w gory jezdza osobno i tragedii nie ma.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dziewczyna ewidentnie nie chce spędzać wakacji sosobno i ma do tegoprawo. Plus mieli wspólne ustalenia, że oddzielnie nie jeżdżą i informują siebie o propozycjach wyjazdowych.
Staram się wszystkich traktować nie swoją miarą, ale tak by jakby co nikt nie poczuł się dotknięty- najwyraźniej jest to mało popularne rozwiązanie.
Ja też znam pary jeżdzące oddzielnie, niemniej kurtuazja wymaga by zapraszać razem z partnerem- najwyżej ktoś powie, że pojedzie, ale sam a dzięki temu unikam niezręcznych sytuacji.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 09:11   #120
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Koleżanka zaprasza mojego faceta

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Nie o to chodzi, że się specjalnie wolne trzyma, ale po prostu zazwyczj maksymalne załadowanie osobami łódki, sprawia, że jest mało komfortowo, więc jak jest łódka na 7 osób to się jedzie w 5/6, koszta minimalnie większe, a jest komfort i jakby co miejsce dla kogoś.
to zależy najwyraźniej od ludzi, bo wśród moich znajomych się tego nie praktykuje - jadą na survival, a nie do hotelu, nie dbają aż tak o komfort
miejsca zostają jak ktoś się wykruszy; ale mogą być np. dwa miejsca i trzech chłopaków chcących zabrać swoje dziewczyny - i co wtedy?
nie wiemy nic o sytuacji tych znajomych, czy się znają, czy płynie ktoś obcy czy tylko ich ekipa, nie wiemy ile osób miało jechać, ile było miejsc, gdzie mieli płynąć, jakie koszty związane z łódką, i pewnie jeszcze masy innych rzeczy.

Cytat:
Nie wiem. Może zależy im na konkretnym modelu, może chcą i lubią mieć wszystko wcześniej pozałatwiane. Ja rezerwowałam najwcześniej miesiąc przed, bo i tak zawsze się spokojnie fajna łódka znadzie (no chyba, ze ktoś potrzebuje WC na łódce i czteropalnikowej kuchenki)
rezerwują wcześniej, bo mimo że łodzi jest masa, to i ludu jest masa. później można zgarnąć łódź, ale nie wiadomo co się dostanie. ani jedni, ani drudzy znajomi nigdy nie wynajmowali łodzi na kilka tygodni przed

Cytat:
Owszem to trochę zachodu. Jednak często zaliczkę płaci się firmie czarterującej i da się spokojnie dogadać, że się zamienia łódkę na inną. Plus znowu nie rozumiem hasła "obca osoba"= ukochana mojego dobrego znajomego jest kimś ważnym, nawet jak słabo ją znam.
więc cała grupa ma się dostosować do obcej osoby? dobre
możesz mówić co chcesz, ale dla mnie ktoś kogo nie znam, to osoba obca
i jak sobie pomyślałam tak, to nie wiem właściwie czy byłabym chętna do wzięcia na łódź obcą osobę spędzić 2-4 tygodnie z osobą, której nie znam, której nie ufam, która nie wiem jak się będzie zachowywała, w zamkniętym otoczeniu na łodzi - to nie to samo co wyjazd do jakiegoś hotelu czy do domków, gdzie ludzie mogą się równie dobrze rozejść jak będą chcieli, spędzać czas w oddzielnych pokojach, oddzielnie na mieście, etc.

Cytat:
Wyjaśniłam wyżej. Często jest tak, że dwa miejsca to są takie mało komfortowe (koja w głupim miejscu, ścisk już się robi) i nikt ich nie chce Ale są jak znalazł na wypadek, gdyby ktoś chciał jeszcze po terminie dołączyć.
j.w, u mnie się nie praktykuje tego.
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-28 13:44:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:06.