Islam - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-26, 19:55   #91
Powstaniec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 159
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Może nie jestem az taką optymistką, ale trzymam się nadziej, że w obliczu wizji cichej koloniazacji jaka się odbywa, chrześcijastwo się umocni, bo strasznie osłabło. Trochę radykalizmu sie przyda.
Oby się to wszystko odbyło pokojowo.
Wydaje mi się, że bez nawrócenia muzułmanów na chrześcijaństwo bądź ich ateizacji nie da rady wspólnie żyć, a zmiana ich podejścia nie będzie pokojowa wobec ich eksplozji demograficznej.
Powstaniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:24   #92
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- tak, tyle że w Europie, gdy islam będzie religią dominującą, głoszenie takich opinii, będzie niebezpieczne- teraz możesz sobie je głosić do woli i upojenia. Nawet ponaśladować gest Nergala możesz.
Po co te złośliwości? Co powiedziałam nie tak?

Tak, jestem przeciwniczką religii ogólnie, ponieważ uważam, że robi więcej złego niż dobrego. Nawet widać to po głupich wątkach na wizażu - same przepychanki i podziały, a co dopiero mówić o tym w skali ogólnoświatowej!

Żeby nie było - zdaję sobie sprawę, że religia ma pozytywne aspekty, założenia są piękne i wzniosłe, tylko mam wrażenie, że ludzie o nich zapomnieli. Naginają słowa swoich najważniejszych ksiąg, zmieniają zasady wg własnego widzimisie i pod przykrywką religii robią co im się tylko podoba.
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:29   #93
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez kleo14 Pokaż wiadomość
Po co te złośliwości? Co powiedziałam nie tak?

Tak, jestem przeciwniczką religii ogólnie, ponieważ uważam, że robi więcej złego niż dobrego. Nawet widać to po głupich wątkach na wizażu - same przepychanki i podziały, a co dopiero mówić o tym w skali ogólnoświatowej!

Żeby nie było - zdaję sobie sprawę, że religia ma pozytywne aspekty, założenia są piękne i wzniosłe, tylko mam wrażenie, że ludzie o nich zapomnieli. Naginają słowa swoich najważniejszych ksiąg, zmieniają zasady wg własnego widzimisie i pod przykrywką religii robią co im się tylko podoba.
- fakt: za złośliwość przepraszam, została mi po poprzedniej wymianie zdań z takąsobieja.
Tyle ze to ludzie źle postępują, mają wolą wolę i wszystko, co złe nie tyle z religii się bierze, co z tego, jaki jest drugi człowiek i jak patrzy na kogoś, kto myśli inaczej. I JAK źle rozumie swoją religię.

Widzę jednak różnicę między chrześcijaństwem a islamem właśnie w rozumieniu wolności człowieka, wyborów, których może dokonać.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2013-05-26 o 20:34
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:34   #94
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Boże, widzisz i nie grzmisz?!
Faktycznie.
Dla mnie różnice wynikają przede wszystkim z kultury, a także silnym tradycjom plemiennym. Wydaje mi się, że europejczycy wierzący w Islam są nieszkodliwi: wraz ze zmianą wiary nie zaczną przecież poniżać kobiet, bracia nie będą zabijać sióstr ani wydawać ośmiolatek za mąż. Tak jak obecnie chrześcijanie nie kamieniują za zdradę choć jest to obecne w starym testamencie.
PS. Gdzieś czytałam, że następna epoka będzie epoką religii: Islamu lub chrześcijaństwa bo zawsze po epoce w której odchodzi się od religii następuje epoka "religijna", ze tak to ujmę.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.

Edytowane przez Flai
Czas edycji: 2013-05-26 o 21:09
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:44   #95
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- fakt: za złośliwość przepraszam, została mi po poprzedniej wymianie zdań z takąsobieja.
Tyle ze to ludzie źle postępują, mają wolą wolę i wszystko, co złe nie tyle z religii się bierze, co z tego, jaki jest drugi człowiek i jak patrzy na kogoś, kto myśli inaczej.

Widzę jednak różnicę między chrześcijaństwem a islamem właśnie w rozumieniu wolności człowieka, wyborów, których może dokonać.
Oczywiście, że tak. Chodzi mi bardziej o postępowanie osób, które powołują się w życiu codziennym na religię, jej wartości, mówią o tym otwarcie, a za chwilę pokazują jakimi są hipokrytami. Wiem, że w sumie nic mi do tego, ale nie lubię hipokryzji na żadnej płaszczyźnie. A wycieranie sobie gęby czymś tak ważnym (jak ktoś deklaruje) wydaje mi się poniżej pewnego poziomu.

Wypowiem się jednak co do samego islamu. Uważam, że Polska powinna się bronić rękami i nogami przed napływem wyznawców. Niby mamy poprawność polityczną, tolerancję, nie powinno się wrzucać wszystkich do jednego wora bla bla bla, ale nie oszukujmy się, widzimy na każdym kroku do czego zdolni są muzułmanie, mówią o tym otwarcie, mają taką a nie inną mentalność, są wyprani od dzieciństwa i naprawdę wydaje mi się, że niewiele jest jednostek myślących bardziej racjonalnie - a nawet jeśli są to wątpię, żeby wychylały się przed szereg wiedząc, jaka kara je spotka!
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.

Edytowane przez kleo14
Czas edycji: 2013-05-26 o 20:50
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:49   #96
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez Flai Pokaż wiadomość
Faktycznie.
Dla mnie różnice wynikają przede wszystkim z kultury, a także silnym tradycjom plemiennym. Wydaje mi się, że europejczycy wierzący w Islam są nieszkodliwi: wraz z wiarą nie zaczną przecież poniżać kobiet, bracia nie będą zabijać sióstr ani wydawać ośmiolatek za mąż. Tak jak obecnie chrześcijanie nie kamieniują za zdradę choć jest to obecne w starym testamencie.
PS. Gdzieś czytałam, że następna epoka będzie epoką religii: Islamu lub chrześcijaństwa bo zawsze po epoce w której odchodzi się od religii następuje epoka "religijna", ze tak to ujmę.
- to się mylisz, także w Europie zdarzają się tzw. honorowe morderstwa, ba- w Polsce był taki przypadek!: http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,1...0a85&_ticrsn=3
http://www.newsweek.pl/newsweek_swia...41872,1,1.html
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:50   #97
Metamfetaminax
Zakorzenienie
 
Avatar Metamfetaminax
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Znienacka
Wiadomości: 3 465
Dot.: Islam

Japonia najlepiej się zabezpieczyła Muzułmanin odprawia modły na ulicy? Trafia do więzienia. Nie można mieć koranu,chyba,że przetłumaczony po japońsku,ale tak jak oni to rozumieją. Po prostu nie można wprowadzić w żaden sposób islamizacji. Prawo jest prawem,może trochę przesadzone,ale myślę,że Japońce dobrze zrobili.

Może to i dobrze,że u nas warunki socjalne nie są zadowalające,bo byśmy mieli to samo co Angole i Francuzi. Muzułmanom się po prostu w tyłkach od dobrobytu poprzestawiało,bo oni chcą się osiedlić tu i się osiedlają,ale na swoich zasadach. To jest dla mnie chore. Ale też nie ma co patrzeć,że nie każdy jest taki sam,bo nigdy nie wiadomo co ludziom w głowach siedzi i nawet najspokojniejszy muzułmanin może wymachiwać nam nożem przed oczami,bo jemu co zrobią? NIC a my za pobicie muzułmanina dostaniemy wyrok śmierci.
Niech tu sobie żyją ale niech dostosują się do naszych zasad i obyczajów,bo Europa i tak jakaś cudowna nie jest,ale przez nich zostanie totalnie zniszczona.
__________________
Synuś 27.08.2014.-mój mały cud !


Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie...
Metamfetaminax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-26, 21:04   #98
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- tak, tyle że w Europie, gdy islam będzie religią dominującą, głoszenie takich opinii, będzie niebezpieczne- teraz możesz sobie je głosić do woli i upojenia.
i jak tu się dziwić żydom że tak chcą się odgradzać od muzułmanów wszelkiej maści nie tylko tych z Palestyny, nie ma się co dziwić skoro ci uznają zasady które chrześcijanie praktykowali w średniowieczu czyli lepszy martwy innowierca niż ten żywy i potem biegają obwieszeni bombami i umierają dla iluś tam dziewic ofiarowanych w nagrodę od Allaha w niebie...
dasz muzułmanom palec to wezmą całą rękę i cieszmy się że jeszcze ich tu nie ma, bo jak wejdą to wielu za posiadanie krzyżyka na szyi czy jakikolwiek symbol religijny inny niż ich wyląduje w więzieniu (co w państwach arabskich nie jest niczym nadzwyczajnym zresztą tu przykład: http://ofsajd.onet.pl/newsy/pilkarz-...y-tatuaz/js0g6)
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 21:07   #99
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- to się mylisz, także w Europie zdarzają się tzw. honorowe morderstwa, ba- w Polsce był taki przypadek!: http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,1...0a85&_ticrsn=3
http://www.newsweek.pl/newsweek_swia...41872,1,1.html
Chodziło mi o Europejczyków nie związanych z kulturą arabską i nie będącymi arabami, ani nie posiadających arabskich korzeni, którzy wychowali się w europejskich wartościach i przyjęli islam. Wizażanki ,które wyszły przecież za muzułmanów ale były europejkami wychowaymi w europejskiej kulturze nie popierają przecież obrzezania ani nie chcą wydawać swoich córek za mąż. Przykłady które podałaś to ARABOWIE którzy tylko mieszkają w Europie ale poprzez MENTALNOŚĆ dalej są ARABAMI. I tu jest największy ból
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.

Edytowane przez Flai
Czas edycji: 2013-05-26 o 21:17
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 21:13   #100
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Islam

Cytat:
Aż nadszedł 7 czerwca. Rankiem, na ulicy, patrol policji spotkał błąkającego się chłopczyka. To był Adaś. Był zmartwiony, bo mamy, która kładła go spać, rankiem nie było w domu... To się nigdy wcześniej nie zdarzyło. Agnieszka była bardzo opiekuńcza, za dzieci oddałaby wszystko.
Boże
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 21:17   #101
Powstaniec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 159
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
i jak tu się dziwić żydom że tak chcą się odgradzać od muzułmanów wszelkiej maści nie tylko tych z Palestyny,
Zacznijmy od tego, że Żydom zaczyna brakować ziemii i w barbarzyński sposób osiedlają się na terytoriach palestyńskich. Tworzą swoje osiedla, mimo że Autonomia Palestyńska nie życzy sobie nabywania ziemii przez Żydów.

Cytat:
nie ma się co dziwić skoro ci uznają zasady które chrześcijanie praktykowali w średniowieczu czyli lepszy martwy innowierca niż ten żywy i potem biegają obwieszeni bombami i umierają dla iluś tam dziewic ofiarowanych w nagrodę od Allaha w niebie...
Żydzi na początku XX wieku ubzdurali sobie, że ich ziemią jest Palestyna, chociaż Żydzi tam stanowili może 10%, bo reszta rozeszła się po świecie. Palestyńczycy nie mieli sił, żeby do tego nie dopuścić, a Żydzi stworzyli swoje państwo. Reagowałbym podobnie jak Palestyńczycy, gdyby jakaś nacja próbowała w taki sposób wdzierać się do Polski.

Cytat:
dasz muzułmanom palec to wezmą całą rękę i cieszmy się że jeszcze ich tu nie ma, bo jak wejdą to wielu za posiadanie krzyżyka na szyi czy jakikolwiek symbol religijny inny niż ich wyląduje w więzieniu (co w państwach arabskich nie jest niczym nadzwyczajnym
Dlatego trzeba natychmiast zamknąć imigrację i stosować rozwiązania prawne, żeby "nawrócić" muzułmanów. Wprawdzie muzułmanie są różni (w Niemczech z Turkami jest spokój), ale przykład Arabii Saudyjskiej pokazuje, dlaczego trzeba działać.

PS. We Francji już za krzyżyk czy niepolitycznie poprawną koszulkę można dostać mandat.
Powstaniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-26, 21:21   #102
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez Flai Pokaż wiadomość
Chodziło mi o Europejczyków nie związanych z kulturą arabską i nie będącymi arabami, ani nie posiadających arabskich korzeni, którzy wychowali się w europejskich wartościach i przyjęli islam. Wizażanki ,które wyszły przecież za muzułmanów ale były europejkami wychowaymi w europejskiej kulturze nie popierają przecież obrzezania ani nie chcą wydawać swoich córek za mąż. Przykłady które podałaś to ARABOWIE którzy tylko mieszkają w Europie ale poprzez MENTALNOŚĆ dalej są ARABAMI. I tu jest największy ból
Tak jakby miały coś do gadania.

Cytat:
Napisane przez Powstaniec Pokaż wiadomość
Dlatego trzeba natychmiast zamknąć imigrację i stosować rozwiązania prawne, żeby "nawrócić" muzułmanów. Wprawdzie muzułmanie są różni (w Niemczech z Turkami jest spokój), ale przykład Arabii Saudyjskiej pokazuje, dlaczego trzeba działać.

PS. We Francji już za krzyżyk czy niepolitycznie poprawną koszulkę można dostać mandat.
No chyba żarty.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 21:31   #103
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Islam

Zgadzam się z każdym słowem cavy!
Europa powinna puknąć się w ten głupi czerep
Wyjdziemy na tej tolerancji pięknie

Cytat:
Napisane przez Metamfetaminax;
Japonia najlepiej się zabezpieczyła Muzułmanin odprawia modły na ulicy? Trafia do więzienia. Nie można mieć koranu,chyba,że przetłumaczony po japońsku,ale tak jak oni to rozumieją. Po prostu nie można wprowadzić w żaden sposób islamizacji. Prawo jest prawem,może trochę przesadzone,ale myślę,że Japońce dobrze zrobili.
.
Tez o tym słyszałam
O obywatelstwie mogą pomarzyć


Cytat:
Napisane przez Metamfetaminax;
bo Europa i tak jakaś cudowna nie jest,ale przez nich zostanie totalnie zniszczona.
I tak będzie.
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 21:34   #104
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez Powstaniec Pokaż wiadomość
Zacznijmy od tego, że Żydom zaczyna brakować ziemii i w barbarzyński sposób osiedlają się na terytoriach palestyńskich. Tworzą swoje osiedla, mimo że Autonomia Palestyńska nie życzy sobie nabywania ziemii przez Żydów.



Żydzi na początku XX wieku ubzdurali sobie, że ich ziemią jest Palestyna, chociaż Żydzi tam stanowili może 10%, bo reszta rozeszła się po świecie. Palestyńczycy nie mieli sił, żeby do tego nie dopuścić, a Żydzi stworzyli swoje państwo. Reagowałbym podobnie jak Palestyńczycy, gdyby jakaś nacja próbowała w taki sposób wdzierać się do Polski.



Dlatego trzeba natychmiast zamknąć imigrację i stosować rozwiązania prawne, żeby "nawrócić" muzułmanów. Wprawdzie muzułmanie są różni (w Niemczech z Turkami jest spokój), ale przykład Arabii Saudyjskiej pokazuje, dlaczego trzeba działać.

PS. We Francji już za krzyżyk czy niepolitycznie poprawną koszulkę można dostać mandat.
- ubzdurali? To, ze przez wieki żyli w diasporze, to, ze utracili swoje państwo w I wieku nie oznacza, że w Palestynie byli obcy i nie u siebie. To ich biblijna ziemia.

- serio?

Mnie w islamie przeraża ten totalny brak wolności w tej religii, to, ze nie tylko jest antydemokratyczna, ale antykobieca, sprowadza kobietę to roli, która wg mnie jest dla kobiety uwłaczająca i za cholerę nie pojmę Europejek które na takie związki się decydują.

A źle rozumiana tolerancja, politpoprawność odbije się Europie czkawką.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 21:41   #105
Carmela_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 383
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez Flai Pokaż wiadomość
Chodziło mi o Europejczyków nie związanych z kulturą arabską i nie będącymi arabami, ani nie posiadających arabskich korzeni, którzy wychowali się w europejskich wartościach i przyjęli islam. Wizażanki ,które wyszły przecież za muzułmanów ale były europejkami wychowaymi w europejskiej kulturze nie popierają przecież obrzezania ani nie chcą wydawać swoich córek za mąż. Przykłady które podałaś to ARABOWIE którzy tylko mieszkają w Europie ale poprzez MENTALNOŚĆ dalej są ARABAMI. I tu jest największy ból
Przecież obrzezanie kobiet to nie jest zwyczaj muzułmanów,tylko islamskich afrykańczyków.
Carmela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 21:56   #106
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez Carmela_ Pokaż wiadomość
Przecież obrzezanie kobiet to nie jest zwyczaj muzułmanów,tylko islamskich afrykańczyków.
Cały czas przecież pisze to wszystko aby poprzeć postawioną kilka postów wyżej moją hipotezę, że europejczycy, którzy przeszli na islam prawdopodobnie są nieszkodliwi ponieważ do swojej wiary nie przeniosą plemiennych zwyczajów. Prawdopodobnie dostosują islam do swojej kultury, europejskich wartości.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 21:56   #107
Powstaniec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 159
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- ubzdurali? To, ze przez wieki żyli w diasporze, to, ze utracili swoje państwo w I wieku nie oznacza, że w Palestynie byli obcy i nie u siebie. To ich biblijna ziemia.
Jaki związek z Palestyną mieli Żydzi z Polski czy Wielkiej Brytanii? Wręcz genetycznie już nie byli Żydami (przeważnie pochodzenie chazarskie), a na pewno Palestyńczycy jeśli chodzi o krew są bardziej żydowscy.

Nie dziwie się Palestyńczykom, że walczą z Izraelem. Gdyby jakiś naród sobie ubzurał, że Polska to jego Ziemia Obiecana, pewnie byłbym "polskim terrorystą".

Cytat:
- serio?
W porównaniu do Pakistańczyków, Nigeryjczyków czy Arabów, to Turcy są prawie normalni. Kiedyś był tam mądry facet Ataturk i trochę zrobił z nimi porządek.
Powstaniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 22:05   #108
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez Powstaniec Pokaż wiadomość
Jaki związek z Palestyną mieli Żydzi z Polski czy Wielkiej Brytanii? Wręcz genetycznie już nie byli Żydami (przeważnie pochodzenie chazarskie), ana pewno Palestyńczycy jeśli chodzi o krew są bardziej żydowscy.

Nie dziwie się Palestyńczykom, że walczą z Izraelem. Gdyby jakiś naród sobie ubzurał, że Polska to jego Ziemia Obiecana, pewnie byłbym "polskim terrorystą".



W porównaniu do Pakistańczyków, Nigeryjczyków czy Arabów, to Turcy są prawie normalni. Kiedyś był tam mądry facet Ataturk i trochę zrobił z nimi porządek.
- powiedz to Palestyńczykowi No i może poczytaj o ruchu syjonistycznym; o żydach aszkenazyjskich i sefardyjskich i o tym, że życie przez wieki w rozproszeniu,w diasporze sprawiło, że mocne przywiązanie do religii, to tradycji przy braku własnego państwa, stało się podstawą tożsamości narodowej.

- serio są całkiem normalni? Odpowiadają przecież za pierwsze ludobójstwo w XX wieku, wymordowali przecież 1,5 miliona Ormian, ba- negowanie tej prawdy, nawiązanie dopiero niedawno stosunków dyplomatycznych z Armenią, jest jednym z powodów, ze Turcja w NATO jest, ale w byciem w Unii ma problem.
Linkuję do podczytania: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludob%C3%B3jstwo_Ormian

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2013-05-26 o 22:13
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 22:14   #109
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Odpowiadają przecież za pierwsze ludobójstwo w XX wieku, wymordowali przecież 1,5 miliona Ormian, ba- negowanie tej prawdy, nawiązanie dopiero niedawno stosunków dyplomatycznych z Armenią, jest jednym z powodów, ze Turcja w NATO jest, ale w byciem w Unii ma problem.
I niech bóg broni albo jakakolwiek inna opatrzność lub zwykły rozsądek. W jakim sensie w ogóle można nazwać Turcję państwem Europejskim?
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-26, 22:25   #110
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez Powstaniec Pokaż wiadomość
Nie dziwie się Palestyńczykom, że walczą z Izraelem. Gdyby jakiś naród sobie ubzurał, że Polska to jego Ziemia Obiecana, pewnie byłbym "polskim terrorystą".
jest jeden kraj który ubzdurał sobie że Polska to jego własność a jest nim Watykan więc ruszaj Wilku (bo już po tym co wypisujesz że Ty i Wilk to jedna i ta sama osoba) na Watykan i giń za Polskę którą złodzieje w sutannach od wieków okradają i nie jednokrotnie spiskowali z wrogami przeciwko Polsce.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 06:16   #111
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
jest jeden kraj który ubzdurał sobie że Polska to jego własność a jest nim Watykan więc ruszaj Wilku (bo już po tym co wypisujesz że Ty i Wilk to jedna i ta sama osoba) na Watykan i giń za Polskę którą złodzieje w sutannach od wieków okradają i nie jednokrotnie spiskowali z wrogami przeciwko Polsce.
Ale bzdura
Ja nie widzę tych bombowcow z Watykanu.. Mało tego jakby mi odbiło mogę nawet najechac na ich placówkę dyplomatyczną ( kościół) i dyskutować, lzyc, zachowywać sie jak debil - grozi mi najwyżej sprawa w sadzie i kopniak w tyłek od kogoś słusznie dotknietego.

A to najezdzca.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 06:44   #112
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
jest jeden kraj który ubzdurał sobie że Polska to jego własność a jest nim Watykan więc ruszaj Wilku (bo już po tym co wypisujesz że Ty i Wilk to jedna i ta sama osoba) na Watykan i giń za Polskę którą złodzieje w sutannach od wieków okradają i nie jednokrotnie spiskowali z wrogami przeciwko Polsce.
A tak poza tym, to w domu wszyscy zdrowi?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 09:12   #113
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Dot.: Islam

Moja nietolerancja do muzułmanów "wypracowała się" z czasem. I rośnie.

Ktoś kto twierdzi, że Islamizacja Europy ktorej obecnie jesteśmy świadkami, to żaden problem, jest w błędzie.
Przyrost naturalny muzułmańskiej rodziny utrzymuje się na dużo wyższym poziomie niż przyrost naturalny europejczyków - już jest nas mało, za kilkadziesiąt lat- będziemy w mniejszości.
Muzułmanie napływający do Europy nie chcą się asymilować z nasza kulturą- wręcz przeciwnie, uważają nas za gorszych, na obcym gruncie znacznie szybciej powstają ugrupowania, co za tym idzie- łatwo odgadnąć.
Koran - jasno i przejrzyście narzuca postawę wobec najważniejszych dziedzin życia, podejścia do wielu spraw- kobiet, swojej żony, wobec wiernych i niewiernych, moralności. Ktoś kto pisze, że przeczytał Koran i uważa go za pokojową księge - ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Muzułmanie w wersji light- tak, młodzi, piękni tacy sami jak my. Owszem, do czasu. Europejska mentalność w tedy kiedy jest to wygodniejsze, muzułmańskie tradycje w wielu kwestiach pozostają mimo to, bardzo głęboko zakorzenione i praktykowane.

Nie, nie i jeszcze raz nie dla muzułmanów w Europie.
Popieram wypowiedz premiera (?) Australii, uważam, że przywódca każdego państwa powinien mieć takie stanowisko.

Jeżeli muzułmańska kobieta, która jest matką, nie ma żadnych oporów żeby wysłać swoje dziecko na śmierć, jakie będzie miała opory żeby zabić moje dziecko?
__________________



kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 09:37   #114
Powstaniec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 159
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez kasieńka:) Pokaż wiadomość
Przyrost naturalny muzułmańskiej rodziny utrzymuje się na dużo wyższym poziomie niż przyrost naturalny europejczyków - już jest nas mało, za kilkadziesiąt lat- będziemy w mniejszości.
Należy wziąść pod uwagę jednak, że wraz z muzułmanami rośnie liczba dzieci rodzonych przez Europejki i spada liczba dzieci rodzonych przez muzułmanki. No i do tego zawsze jest jakaś asymilacja. Moim zdaniem to jest kwestia 100 lat. Chociaż pamiętajmy, że dokładnie przez tam sam proces (imigracja i przyrost naturalny) Albańczycy wysiudali Sebów z Kosowa.

Cytat:
Muzułmanie napływający do Europy nie chcą się asymilować z nasza kulturą- wręcz przeciwnie, uważają nas za gorszych, na obcym gruncie znacznie szybciej powstają ugrupowania, co za tym idzie- łatwo odgadnąć.
I tutaj jest największy problem, bo jak Polak jedzie do UK, Niemiec czy USA w miarę szybko się asymiluje i jego dzieci są Polakami już tylko z nazwiska, a muzułmanie dalej wygwizdują Marsyliankę na meczach we Francji.

Cytat:
Koran - jasno i przejrzyście narzuca postawę wobec najważniejszych dziedzin życia, podejścia do wielu spraw- kobiet, swojej żony, wobec wiernych i niewiernych, moralności. Ktoś kto pisze, że przeczytał Koran i uważa go za pokojową księge - ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Tutaj nie chodzi o Koran, tylko o jego dosłowną interpretację. Biblia ma parę fragmentów również ostrych, ale my jakoś bardziej trzymamy się Nowego Testamentu.

Cytat:
Muzułmanie w wersji light- tak, młodzi, piękni tacy sami jak my. Owszem, do czasu. Europejska mentalność w tedy kiedy jest to wygodniejsze, muzułmańskie tradycje w wielu kwestiach pozostają mimo to, bardzo głęboko zakorzenione i praktykowane.
Cytat:
Nie, nie i jeszcze raz nie dla muzułmanów w Europie.
Popieram wypowiedz premiera (?) Australii, uważam, że przywódca każdego państwa powinien mieć takie stanowisko.
W Europie premier Australii zostałby oskarżony o rasizm, faszyzm i religijny fanatyzm za takie słowa: "Australia to kraj założony przez chrześcijan ... Jak się nie podoba to wyp-dalać" (coś w tym stylu mówił). Patrz jak traktują premiera Węgier, bo jego kraj jest mały, a on stawia się całej UE.
Powstaniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 09:43   #115
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez Powstaniec Pokaż wiadomość
Należy wziąść pod uwagę jednak, że wraz z muzułmanami rośnie liczba dzieci rodzonych przez Europejki i spada liczba dzieci rodzonych przez muzułmanki. No i do tego zawsze jest jakaś asymilacja. Moim zdaniem to jest kwestia 100 lat. Chociaż pamiętajmy, że dokładnie przez tam sam proces (imigracja i przyrost naturalny) Albańczycy wysiudali Sebów z Kosowa.



I tutaj jest największy problem, bo jak Polak jedzie do UK, Niemiec czy USA w miarę szybko się asymiluje i jego dzieci są Polakami już tylko z nazwiska, a muzułmanie dalej wygwizdują Marsyliankę na meczach we Francji.



Tutaj nie chodzi o Koran, tylko o jego dosłowną interpretację. Biblia ma parę fragmentów również ostrych, ale my jakoś bardziej trzymamy się Nowego Testamentu.





W Europie premier Australii zostałby oskarżony o rasizm, faszyzm i religijny fanatyzm za takie słowa: "Australia to kraj założony przez chrześcijan ... Jak się nie podoba to wyp-dalać" (coś w tym stylu mówił). Patrz jak traktują premiera Węgier, bo jego kraj jest mały, a on stawia się całej UE.
- a na jakiej postawie uważasz, ze spada liczba dzieci urodzonych przez muzułmanki? Sądzisz, że te 5/6/7 dzieci rodzą Europejki , które wyszły za mąż za muzułmanina? I ze ich dziecię będzie się nazywało Jim/John?
Nie, nie to imię jest wybierane: http://www.telegraph.co.uk/news/reli...in-London.html
I ie rozumiesz jednego: to nie są ludzie, którzy CHCĄ się asymilować. Nie, w zadku mają tzw. europejskie wartości itp. Korzystają, póki mogą, a potem robią po swojemu, a europejscy politycy ze swoją chorą wizją politpoprawności sami sobie i innym robią kuku.

Tu masz kolejny przykład ich rozumienia asymilacji: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-sw...ie,288644.html

I zgadzam się z tym, co pisze kasieńka :
Cytat:
Jeżeli muzułmańska kobieta, która jest matką, nie ma żadnych oporów żeby wysłać swoje dziecko na śmierć, jakie będzie miała opory żeby zabić moje dziecko?
- co to za religia, w której jest to możliwe, ba- jest powodem do chwały "mamy syna/brata/męża męczennika" , bo raczył wysadzić się w izraelskim autobusie/na ulicy/w pociągu itp. Widziałam kiedyś taki przerażający reportaż o rodzinach tzw. męczenników- dla mnie ci ludzie mają nasrane w głowach, po prostu nasrane. Jeśli TAK można interpretować islam, to gdzie ten pokój? Bo dżihad ma też znaczenie "wojny wewnętrznej, ze sobą" , ale nie ten aspekt się wskazuje.

Tu przykład z dziś, z Francji: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...tml#BoxWiadTxt
- jeśli "w imię islamu" można uciąć na ulicy angielskiemu żołnierzowi głowę, poderżnąć gardło francuskiemu żołnierzowi, to O CZYM my w ogóle mówimy? A to nie są "obcy", którzy skądś przyjechali, to są dzieci przybyszy, urodzeni często i wychowani we Francji czy Anglii.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2013-05-27 o 10:06
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 10:17   #116
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Islam

Właściwie już wszystko w tym wątku zostało powiedziane na ten temat i nie będę się powtarzać.
Dorzucę tylko, że do pewnego momentu ja również byłam ślepo tolerancyjna, w ogóle nie znając skali problemu i nie mogę się nadziwić temu, jaka byłam głupia.
Zamiatanie wszelkich problemów pod dywan w imię poprawności politycznej doprowadza tylko do tego, że pozwala się wszelakim mniejszościom wejść sobie na głowę - ktoś obrazi Biblię, czy wyśmieje wierzących katolików? Nikt nie powie słowa, a niektórzy jeszcze wesoło przytakną, spróbuj zrobić to samo z Koranem, w kraju, gdzie muzułmanów jest nieco więcej, niż u nas, to zaraz będziesz mieć problem na głowie, podejrzewam, że gdyby wyrwało Ci się jedno słowo za dużo o islamie w rozmowie w przytomności jakiegoś muzułmanina, to też byłoby duże prawdopodobieństwo, że należy zacząć obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Zresztą nie tylko mniejszości islamskiej to dotyczy, ale to inna sprawa.
Pozwalamy się im ustawiać, ignorując fakt, że oni w stosunku do nas nigdy nie zachowaliby się podobnie, ich religia zatrzymała się na pewnym poziomie, który jest ładne parę wieków za cywilizacją nie tylko zachodu, ale i religią chrześcijańską. A argumenty typu "nie wszyscy są tacy sami" też można wyrzucić do kosza, bo niestety nawet jeżeli istnieją całkowicie normalni wyznawcy islamu, to jest to szczątkowy procent, który również niejako w obronie "niewiernych" nigdy nie stanie, bo kto dla takich ludzi narażałby samych siebie? I po co? Sprowadziliby na siebie dokładnie takie samo niebezpieczeństwo, myślisz że nie patrzyliby obojętnie, że broniliby, gdyby ktoś sobie z Ciebie "skorzystał", bo jesteś "tylko niewierną"? Morderstwa honorowe, gwałty, wyzywanie, wysuwanie jakichkolwiek żądań typu budowa meczetów, czy sic! wprowadzenie prawa Szariatu np. we Francji, czy Anglii, manifestacji w Anglii, w czasie której wyzywa się dziennikarkę od "kurew" i niemalże grozi się jej policja oczywiście nie rozgoni, bo poprawność polityczna, dla mnie to jest jakaś ponura groteska i aż głowa boli od ilości absurdu.
Ja mam tylko nadzieję, że Europa w porę się przebudzi, bo z tego wszystkiego wyniknie jedna wielka tragedia, oby nie było za późno.
Można nazwać mnie rasistką, ale mam prawo czuć się swobodnie we własnym kraju, czy w kraju europejskim, do którego wyjeżdżam, a jeżeli ja bałabym się pójść do paryskiego kościoła, bo ktoś mógłby mnie obrzucić kamieniami, lub przejść przez jedną z haskich dzielnic, bo zostanę nazwana "dziwką", to coś już chyba jest nie w porządku. Ale najlepiej zbagatelizować problem i stwierdzić w mediach, że obcięcie maczetą głowy brytyjskiemu żołnierzowi w biały dzień jest jednorazowym przypadkiem i że nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. Cóż, w niektórych przypadkach, takich jak ten, dla własnego dobra po prostu trzeba.

Edytowane przez daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Czas edycji: 2013-05-27 o 10:20
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 10:28   #117
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez Powstaniec Pokaż wiadomość
Należy wziąść pod uwagę jednak, że wraz z muzułmanami rośnie liczba dzieci rodzonych przez Europejki i spada liczba dzieci rodzonych przez muzułmanki. No i do tego zawsze jest jakaś asymilacja. Moim zdaniem to jest kwestia 100 lat. Chociaż pamiętajmy, że dokładnie przez tam sam proces (imigracja i przyrost naturalny) Albańczycy wysiudali Sebów z Kosowa.



I tutaj jest największy problem, bo jak Polak jedzie do UK, Niemiec czy USA w miarę szybko się asymiluje i jego dzieci są Polakami już tylko z nazwiska, a muzułmanie dalej wygwizdują Marsyliankę na meczach we Francji.



Tutaj nie chodzi o Koran, tylko o jego dosłowną interpretację. Biblia ma parę fragmentów również ostrych, ale my jakoś bardziej trzymamy się Nowego Testamentu.





W Europie premier Australii zostałby oskarżony o rasizm, faszyzm i religijny fanatyzm za takie słowa: "Australia to kraj założony przez chrześcijan ... Jak się nie podoba to wyp-dalać" (coś w tym stylu mówił). Patrz jak traktują premiera Węgier, bo jego kraj jest mały, a on stawia się całej UE.
Spada liczba dzieci urodzonych przez muzułmanki, bo ?
Wyjaśnisz, skąd taki pogląd?
Błąd, w Europie muzułmańska rodzina ma więcej dzieci niż w swoim kraju, ze względu na socjal, im większa liczba dzieci (średnio około 4 dzieci na rodzinę) tym łatwiej o każdy możliwy dodatek, państwowe mieszkanie, itp.
Nawet jeżeli europejka zwiąże się z muzułmaninem, i to europejka te dzieci urodzi, to i tak zostaną wychowane zgodne z naukami Koranu, i stworzą muzułmańską rodzinę.
Według mnie moment w którym będziemy stanowić mniejszość w Europie przy dobrych wiatrach dla nas, to max 50 lat.

Asymilacja u obywateli europy nie odgrywa aż tak ważnej roli, bo mentalnie nasze kultury nie różnią się tak bardzo jak kultura europejska z islamską, które dzieli przepaść.
Muzułmanie nie wykazują chociażby najmniejszej chęci asymilacji, chętnie zbierają się w grupy, by wspólnie (w sensie: patrz jak nas dużo!) wymuszać obrót spraw korzystny dla nich.

Tu chodzi o Koran, ponieważ, reguluje on każdą dziedzinę życia muzułmanów, tak więc podejście do ludzi innych wyznań też.
Zezwala na wypieranie się swojego Boga, kłamanie, zawiera sury wojny. Zezwala a wręcz zaleca bicie kobiet, jasno regulując ich niższą pozycję. Opisuje nawet możliwość zawarcia pokoju z wrogiem, ale z jasno wytyczonymi zasadami (zawierasz pokój jak nie dasz rady go pokonać, ale jak staniesz się silniejszy... walić ten pokój).
W Biblii znajdziesz wskazówki jak powinieneś żyć, w Koranie- sprecyzowane recepty. No i nie słyszałam o kraju w którym za nieprzestrzeganie zasad zawartych w Biblii grozi chłosta, mandat, więzienie czy śmierć.
Koran został spisany przez Mahometa, osobę która własnoręcznie zabiła setki osób.

Dawno nie słyszałam trafniejszej wypowiedzi, z ust polityka na temat islamizacji różnych krajów. Myślę, że i w Europie usłyszymy podobne głosy, z roku na rok narasta frustracja europejczyków, rośnie świadomość z czym się wiąże napływ imigrantów, ludzie zmęczeni poprawnością językową i tolerancją będą skłaniali się ku partią nacjonalistycznym. Co raz głośniej mówi się o nietolerancji* wobec muzułmanów we Francji, Anglii, Niemczech czy Austrii (austriacy w sondzie publicznej opowiedzieli się, za potrzebą pojawienia się nowego Hiltera(!), który pomógł by się uporać z tym problemem).
Na serio to w końcu runie.
__________________



kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 10:34   #118
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez kasieńka:) Pokaż wiadomość
Co raz głośniej mówi się o nietolerancji* wobec muzułmanów we Francji, Anglii, Niemczech czy Austrii (austriacy w sondzie publicznej opowiedzieli się, za potrzebą pojawienia się nowego Hiltera(!), który pomógł by się uporać z tym problemem).
Na serio to w końcu runie.
Jak brutalnie by to nie zabrzmiało, uważam, że to trzeba zdusić w zarodku (nie muzułmanów, niech sobie w swoich krajach robią co im się podoba, ale ich zachowanie i ich obecność w krajach Zachodu). Że nie wspomnę o ostatnich badaniach, o których czytałam, w których pytano mieszkańców większych krajów europejskich i nie tylko o zagrożenie islamizacją, mimo tej wszechobecnej beznadziejnej "poprawności politycznej" większość wypowiedziała się raczej krytycznie na temat islamu i zamieszkiwania jego przedstawicieli w Europie, dostrzegając niepokojące aspekty, cóż, może to rodzić jakąś tam nadzieję. Co prawda wymowa tego artykułu jest raczej taka: "boimy się, tylko dlatego, że nie znamy", ale wyniki trochę jednak mówią: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-on...wiadomosc.html
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 11:00   #119
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Dot.: Islam

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;41014644]Jak brutalnie by to nie zabrzmiało, uważam, że to trzeba zdusić w zarodku (nie muzułmanów, niech sobie w swoich krajach robią co im się podoba, ale ich zachowanie i ich obecność w krajach Zachodu). Że nie wspomnę o ostatnich badaniach, o których czytałam, w których pytano mieszkańców większych krajów europejskich i nie tylko o zagrożenie islamizacją, mimo tej wszechobecnej beznadziejnej "poprawności politycznej" większość wypowiedziała się raczej krytycznie na temat islamu i zamieszkiwania jego przedstawicieli w Europie, dostrzegając niepokojące aspekty, cóż, może to rodzić jakąś tam nadzieję. Co prawda wymowa tego artykułu jest raczej taka: "boimy się, tylko dlatego, że nie znamy", ale wyniki trochę jednak mówią: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-on...wiadomosc.html[/QUOTE]

Problem leży tu, że w ich krajach nauczyli się wymuszać cokolwiek używając argumentów siłowych czy reprezentując postawę agresywną. Nie ma parad aby zwrócić uwagę na problem, są zamieszki, podpalanie budynków i niszczenie wszystkiego w koło. I takie właśnie metody chcą stosować u nas, a każdy głos oceniający ich negatywnie jest "przejawem nietolerancji" (powołując się na nią, sprzedają nam niejako "pstryczka w nos", bo sami do szeroko pojętej tolerancji prowadziliśmy).

Powiedzenie "boimy się bo nie znamy" było na czasie x lat temu kiedy muzułmanów w Europie była garstka.
W obecnym czasie "nie lubimy bo znamy i wiemy co się z tym wiąże", oddaje bardziej podejście do muzułmanów.

Swoją drogą, przeraża mnie to, że dziennikarze i media, bagatelizują problem, wciskając nam zaściankowość.
__________________



kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 11:00   #120
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Islam

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;41014301]Właściwie już wszystko w tym wątku zostało powiedziane na ten temat i nie będę się powtarzać.
Dorzucę tylko, że do pewnego momentu ja również byłam ślepo tolerancyjna, w ogóle nie znając skali problemu i nie mogę się nadziwić temu, jaka byłam głupia.
Zamiatanie wszelkich problemów pod dywan w imię poprawności politycznej doprowadza tylko do tego, że pozwala się wszelakim mniejszościom wejść sobie na głowę - ktoś obrazi Biblię, czy wyśmieje wierzących katolików? Nikt nie powie słowa, a niektórzy jeszcze wesoło przytakną, spróbuj zrobić to samo z Koranem, w kraju, gdzie muzułmanów jest nieco więcej, niż u nas, to zaraz będziesz mieć problem na głowie, podejrzewam, że gdyby wyrwało Ci się jedno słowo za dużo o islamie w rozmowie w przytomności jakiegoś muzułmanina, to też byłoby duże prawdopodobieństwo, że należy zacząć obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Zresztą nie tylko mniejszości islamskiej to dotyczy, ale to inna sprawa.
Pozwalamy się im ustawiać, ignorując fakt, że oni w stosunku do nas nigdy nie zachowaliby się podobnie, ich religia zatrzymała się na pewnym poziomie, który jest ładne parę wieków za cywilizacją nie tylko zachodu, ale i religią chrześcijańską. A argumenty typu "nie wszyscy są tacy sami" też można wyrzucić do kosza, bo niestety nawet jeżeli istnieją całkowicie normalni wyznawcy islamu, to jest to szczątkowy procent, który również niejako w obronie "niewiernych" nigdy nie stanie, bo kto dla takich ludzi narażałby samych siebie? I po co? Sprowadziliby na siebie dokładnie takie samo niebezpieczeństwo, myślisz że nie patrzyliby obojętnie, że broniliby, gdyby ktoś sobie z Ciebie "skorzystał", bo jesteś "tylko niewierną"? Morderstwa honorowe, gwałty, wyzywanie, wysuwanie jakichkolwiek żądań typu budowa meczetów, czy sic! wprowadzenie prawa Szariatu np. we Francji, czy Anglii, manifestacji w Anglii, w czasie której wyzywa się dziennikarkę od "kurew" i niemalże grozi się jej policja oczywiście nie rozgoni, bo poprawność polityczna, dla mnie to jest jakaś ponura groteska i aż głowa boli od ilości absurdu.
Ja mam tylko nadzieję, że Europa w porę się przebudzi, bo z tego wszystkiego wyniknie jedna wielka tragedia, oby nie było za późno.
Można nazwać mnie rasistką, ale mam prawo czuć się swobodnie we własnym kraju, czy w kraju europejskim, do którego wyjeżdżam, a jeżeli ja bałabym się pójść do paryskiego kościoła, bo ktoś mógłby mnie obrzucić kamieniami, lub przejść przez jedną z haskich dzielnic, bo zostanę nazwana "dziwką", to coś już chyba jest nie w porządku. Ale najlepiej zbagatelizować problem i stwierdzić w mediach, że obcięcie maczetą głowy brytyjskiemu żołnierzowi w biały dzień jest jednorazowym przypadkiem i że nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. Cóż, w niektórych przypadkach, takich jak ten, dla własnego dobra po prostu trzeba.[/QUOTE]


Rozumiem ,ze mialas osobisty kontakt z bardzo wielka grupa muzulmanow,zeby wysnuwac takie wnioski?

Mam duzo znajomych muzulmanow, ktorzy sa religijni. W spokoju wyznaja swoja religie, odmawiaja modlitwy, postuja itd. Bylam w ich domach, nikt nigdy nie narzucal mi ich zdania ani nie probowal przekonac do religii.

Ci muzulmanie nie chca byc kojarzeni ani z terorystami ani z ekstremistami ktorzy ' wojuja'z policja. Tak samo jak zaden porzadny Irlandczyk nie chcial byc kojarzony z IRA, a wiekszosc z nich swego czasu musiala ponosic konsekwencje.

Zreszta wydaje mi sie ,ze przyklad wojny katolikow i protestantow z Belfastu ( ktora nadal trwa, choc na mniejsza skale) jest adekwatny do tej sytuacji. Wyglada na to,ze zanosi sie na walke Islamu z chrzescijanstwem na duzo wieksza skale. Ale to ,ze katolicy i protestanci walcza w Polnocnej IRE od razu oznacza ,ze wszyscy to popierali, wszyscy maja posrane w glowie? Nie.

W telewizji mowi sie o tym co ciekawe, co szokuje, co robi dobra telewizje.
Bylam w Egipcie, Maroku, Turcji, Malezji - normalnych krjach gdzie islam jest glowna religia ale nie jest ekstremalny. Ludzie w tych krajach zyja normalnie, kobiety sie nie zakrywaja ( a przynajmniej te ktore nie chca), ludzie sa bardzo przyjazni. Te kraje tez na pewno nie chcialby naglej zmiany na ektremalnie religijny kraj.

Nadal wiec uwazam,ze to mniejszosc jest odpowiedzialna, za to cale spoleczenstwo muzulmanskie jest krzyzowane w mediach.

Co nie oznacza faktu,ze jest to nadal niebezpieczne, wystarczyl nam jeden hitler zeby namieszac ludziom w glowach.

Europejskie kraje nie powinny zabrac wstepu muzulmanom ( co maja niby zrobic z tymi ktorzy juz tu sie urodzili??) ale powinni postawic na swoim jesli chodzi o prawo i zasady danego kraju. Zadna religia nie powinna byc wyzsza od panujacego prawa.
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-07 19:36:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:34.