Jesteś gotowa / otwarta na krytykę ? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-29, 16:21   #91
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Jesteś gotowa / otwarta na krytykę ?

Freso,mam wrażenie,że po prostu na Intymnym panuje teraz pewien trend-piszę o sobie i swoich problemach/"problemach",a wy mi doradzajcie przy jednoczesnym komplementowaniu mnie,jaka to jestem wspaniała i jakie mam niesamowite problemy i w ogóle[mam na myśli jeden z ciekawszych wątków z Intymnego].Oczywiście,są osoby,które NAPRAWDĘ chcą,aby ktos im doradził,nie wykluczając nawet słów krytyki czy potępienia...
Uważam,że coraz mniej osób umie przyjmować słowa nieżyczliwe,krytyczne,naw et zasłużone-nie mam pojęcia tylko,dlaczego.
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 20:29   #92
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Jesteś gotowa / otwarta na krytykę ?

Właśnie o to mi chodzi
A z drugiej strony zastanawiam się czy te niektóre tematy na Intymnym są oparte na faktach czy też może to fikcja literacka, bo już pomijając absurdalne do maksimum, czasami, problemy, pozostaje jeszcze kwestia prowokacji (bynajmniej nie dziennikarskiej, chyba), o czym świadczy właśnie obrona tych własnych absurdalnych wypowiedzi rękami i nogami, na przekór logice i całemu światu

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Freso,mam wrażenie,że po prostu na Intymnym panuje teraz pewien trend-piszę o sobie i swoich problemach/"problemach",a wy mi doradzajcie przy jednoczesnym komplementowaniu mnie,jaka to jestem wspaniała i jakie mam niesamowite problemy i w ogóle[mam na myśli jeden z ciekawszych wątków z Intymnego].Oczywiście,są osoby,które NAPRAWDĘ chcą,aby ktos im doradził,nie wykluczając nawet słów krytyki czy potępienia...
Uważam,że coraz mniej osób umie przyjmować słowa nieżyczliwe,krytyczne,naw et zasłużone-nie mam pojęcia tylko,dlaczego.
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Heh, nie wiem na ile to reprezentatywna probka dla ogolu spoleczenstwa, ale faktycznie - mnostwo watkow na intymnie, pod pozorem "prosby o rade", jest proba wymuszenia akceptacji. Gdy przychodzi krytyka, to autorzy/autorki reaguja bardzooo alergicznie, a rozumie ich oczywiscie tylko ta osoba, ktora sie z nimi zgadza
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 10:29   #93
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: Jesteś gotowa / otwarta na krytykę ?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
No właśnie, jesteś?

Lubisz, gdy ktoś Ci mówi prosto w oczy, co o Tobie myśli, nawet, gdy tego nie oczekujesz?

Jak reagujesz, gdy ktoś mówi Ci przykrą prawdę, coś czego wolałabyś nie usłyszeć?


Krytykę przyjmujesz ze stoickim spokojem? Krytyka doprowadza Cię do łez?, A może przystępujesz do kontrataku i korzystając z okazji wygarniasz, co Ci na wątrobie leży?


Zapraszam do dyskusji.

Krytykę biorę bardzo do siebie. Długo to później rozpamiętuje i powstaje smutek.
Jest mi strasznie głupio słyszeć coś niemiłego pod swoim adresem.
Doskonale wiem, ze nie jestem idealna i ludzie nie muszą mi o tym mówić.
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 10:50   #94
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Jesteś gotowa / otwarta na krytykę ?

Nie lubię jej, nic niezwykłego, jak to przyjmuję, to chyba zależy od nastroju, ale ja nie lubię też za bardzo rad (bywa, że ''rad''); wszystko najwięcej z powodów, o których wspominała choćby Rena - ludzie przecież zawsze ;-) oceniają innych przez pryzmat swojej osoby, swoich doświadczeń i wniosków z nich wyciąganych, w głowie wielu się nie mieści, że ktoś może preferować coś innego, niż oni sami, czują niepokój, gdy ktoś wybiera inną formę zachowania, niż by wybrali, bywa, że chcą przytemperować z zazdrości, i bylebys tylko nie czuł się zbyt świetnie - i w ten deseń.
Nie lubię się zwierzać, przyjaciół prawdziwych mam niewielu, a i tak najczęściej słucham, rzadko mówię (rzadko chyba obgaduję ludzi, a krytykuję jeszcze rzadziej, jak już muszę coś powiedzieć, to staram się tak, by było konstruktywnie, nie: boleśnie), stąd, co może jest dziwne, bo jestem bardzo otwarta i bezpośrednia, i lubię ludzi, i zazwyczaj traktuję o sobie i swoim życiu bez większych problemów, jednocześnie jestem niezłym introwertykiem, staram się trzymać społeczeństwo i moje prywatne sprawy na dystans od siebie, więc nie chcę nie stwarzać nadmiernej intymności (od tego się za bardzo nie ucieknie, chcąc być z kims bliżej, ale na pewnych płaszczyznach - w ogóle nie stwarzam relacji), więc, puk puk w niemalowane, nierzadko nie muszę niczego wysłuchiwać.
A krytykowanie ze strony mamusi to jest, jak sądzę, córkowo-mamowy standard, więc pomijam.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2008-11-30 o 10:58
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 12:32   #95
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Jesteś gotowa / otwarta na krytykę ?

Podobno najlepsza forma krytyki to "paczuszka":pochwała-słowa krytyki-pochwała...Ciekawe,że jeszcze nikt tak mnie nie krytykowałCzasem zdarzała się pochwała,alentakim tonem,że człowiek od razu szykował się na reprymendę
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 12:35   #96
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Jesteś gotowa / otwarta na krytykę ?

Zależy z czyich ust
Krytykę osób, które szanuję - biorę pod rozwagę. Natomiast cała reszta mnie, że tak powiem, kila
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 12:55   #97
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jesteś gotowa / otwarta na krytykę ?

Dla mnie to normalne, ze ktos w trudnej dla niego chwili szuka raczej wsparcia niz rad. Wiekszosc ludzi, ktorych znam tak reaguje i to wydaje mi sie zupelnie zdrowe.

Mysle, ze konflikt komunikacyjny opiera sie na tym, ze nie wszyscy przujmuja do wiadomosci, ze dla kogos dana sytuacja moze byc trudna.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-01, 10:15   #98
ellinka
Raczkowanie
 
Avatar ellinka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 315
Dot.: Jesteś gotowa / otwarta na krytykę ?

Chyba nikt nie lubi byc krytykowanym i nie chodzi o to czy jestem na to gotowa, tylko raczej o sposób w jaki to przyjmę. A z tym to różnie bywa, zależy kto i w jaki sposób mnie krytykuje. Ale staram się przyjmowac krytykę spokojnie i wyciągac z niej wnioski.
ellinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 06:59   #99
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Jesteś gotowa / otwarta na krytykę ?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Zależy z czyich ust
Krytykę osób, które szanuję - biorę pod rozwagę. Natomiast cała reszta mnie, że tak powiem, kila
Popieram.

Osobiscie w związku z tym, że sama "lubię" krytykę, niestety często nieswiadomie krytykuje innych- ale nigdy w złej intencji [nie robię tego by kogos obrazić/wykpić itp, również nie jest to poparte jakas moją zazdroscią czy ansą do kogos]
Kurcze! Czy życie nie było by lepsze gdyby baby nie obrażały się na pół wieku o byle co, gdy tak naprawdę chcemy dobrze?
faceci to mają proste życie- dają sobię "po mordzie" i zapominają o wszystkim przy piwie

PS. sine.ira chyba wezmę sobię do serca Twój podpis...

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2009-02-21 o 07:05
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 07:01   #100
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Jesteś gotowa / otwarta na krytykę ?

Krytyke znoszę różnie.Zależy od kogo.
Ale najbardziej przeżywam krytykę ze strony mamy.Eh
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.