Studentki na "męskich" kierunkach - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-19, 21:09   #91
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

msa, można wiedzieć gdzie ?

cosmo20, dzięki - przyda mi się. fizyki w LO nie miałam w ogóle, bo kobieta sobie to ignorowała .. aż mi łzy leciały, jak sie uczyłam do matury. której nie zaliczyłam. no ale wolałam spróbować, a nóż widelec, by mi podliczyli punkty, a teraz przedmioty dodatkowe nie decydują o zdaniu. więc fizyki obawiam się bardzo teraz, na uczelni..
mechatronika to też był jeden z trzech kierunków, na które BARDZO chciałam się dostać - budownictwo, mechatronika, mechanika i budowa maszyn.
żal mi też ze względu, że moje koleżanki się podostawały.. a ja taka sama zostałam
muszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 10:45   #92
msa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 123
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Na UWM w Olsztynie.
Wiem że to nie uczelnia najwyższych lotów, ale ja ambitna dziewczynka jestem więc może nie będzie tak tragicznie.
Ze względów finansowych zostałam w swoim mieście, może na magisterkę uciekne (mam nadzieję)
msa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 10:47   #93
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

A ja tak z innej beczki, nie techniczny, a medyczny, raczej męski kierunek - ratownictwo medyczne
Za tydzień mam pierwsze wykłady i jestem straaaasznie ciekawa
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 10:55   #94
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez kleo14 Pokaż wiadomość
A ja tak z innej beczki, nie techniczny, a medyczny, raczej męski kierunek - ratownictwo medyczne
Za tydzień mam pierwsze wykłady i jestem straaaasznie ciekawa
Moja znajoma to studiuje ale nawiasem mówiąc ona ma sporo koleżanek na roku, więc nie jest to taki typowo męski kierunek... no i twierdzi, że czasem jest naprawdę ciężko, nie chodzi tylko o naukę ale jak np na ćwiczeniach muszą przenosić poszkodowanych to dla kobiety to może być naprawdę problem... i na praktykach, jak już biorą udział w prawdziwych akcjach, to czasem dziewczyny tak panikują że nie chcą w ogóle z karetki wysiąść... ale skoro jesteś zdeterminowana to pewnie ci się uda, powodzenia
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 11:00   #95
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Dziękuję
Z tego co zauważyłam na gronie rocznika faktycznie, trochę dziewczyn jest, aż się zdziwiłam Co nie zmienia faktu, że kobiecie bardzo ciężko jest znaleźć pracę po tych studiach, bo właśnie bojaźliwe, za słabe, 'że jak to, kobieta ratownikiem?'
Ale jestem dobrej myśli
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 12:35   #96
cosmo20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 612
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez muszki Pokaż wiadomość
msa, można wiedzieć gdzie ?

cosmo20, dzięki - przyda mi się. fizyki w LO nie miałam w ogóle, bo kobieta sobie to ignorowała .. aż mi łzy leciały, jak sie uczyłam do matury. której nie zaliczyłam. no ale wolałam spróbować, a nóż widelec, by mi podliczyli punkty, a teraz przedmioty dodatkowe nie decydują o zdaniu. więc fizyki obawiam się bardzo teraz, na uczelni..
mechatronika to też był jeden z trzech kierunków, na które BARDZO chciałam się dostać - budownictwo, mechatronika, mechanika i budowa maszyn.
żal mi też ze względu, że moje koleżanki się podostawały.. a ja taka sama zostałam
nie martw się, nie jest taka trudna ta fizyka. mieliśmy laboratoria, w których wykonywaliśmy różne doświadczenia, a później trzeba było zrobić sprawozdanie, opisać to, liczenia od groma, no i później odpowiedź z tego. no i wiadomo egzamin z wykładów, ale jeśli uczyłaś się do matury z fizyki to podstawy na pewno dobrze znasz, bo bez tego akurat się nie obejdzie, ale jak ktoś nie zna to da się nadrobić, ja też fizyki nie miałam rewelacyjnej w liceum, w ogóle to byłam w klasie humanistycznej
a z koleżankami wiadomo zawsze raźniej, ale z drugiej strony masz szansę zaprzyjaźnić się z innymi
__________________


Edytowane przez cosmo20
Czas edycji: 2012-04-30 o 10:17
cosmo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 21:19   #97
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

dzisiaj byłam już na zajęciach z matmy i fizyki na PŁ. i powiem wam, że spodziewałam się o wiele mniej dziewczyn niż zobaczyłam. było ich prawie po równo z chłopakami. co prawda zajęcia były międzywydziałowe, ale i tak jestem w szoku. aczkolwiek tłok panów też spotkałam i mnie nie zaskoczył 4 października zobacze moją grupę, więc ciekawa jestem tego.

tak a propo innych męskich kierunków, to w sumie żałuję, że nie poszłam na inżyniera lotnictwa. ale to w innym mieście i z powodów finansowych, nie mogę sobie na to pozwolić

msa, ja uważam, że każda szkoła jest dobra, jeżeli idziesz po to, żeby się nauczyć, a nie odbębnić
muszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-22, 14:12   #98
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Oho, koleżanka z innego wątku.

Co do kierunków technicznych - ja studiuję elektrotechnikę i powiem Wam, że jeżeli chodzi o wykładowców, to jest różnie, jedni są bardziej subiektywni, inni mniej, raczej nie ma tutaj związku z płcią, no chyba, że ktoś jest seksistą.
Co do przewagi liczebnej mężczyzn nad kobietami: zdecydowany plus, z facetem się zawsze dogadasz z kobietą to rzadko. Są wyjątki i ja mam taki jeden wyjątek na całym roku, jedyną koleżankę, bez której byłoby w tej dżungli ciężko.
Przedmioty owszem, są trudne ale jak ma się trochę w głowie i jest się ambitnym, to da radę okiełznać wszystko.
Minusem takiego kierunku są zajęcia, na których niewątpliwie się wyróżniamy. Możecie być pewne, że zawsze jakieś pytanie zostanie skierowane do Was, pierwsze tygodnie to czas na udowodnienie, że jesteście na równi bądź lepsze od chłopaków, szacunek trzeba sobie wypracować. Jeżeli jednak okaże się, że jesteście naprawdę dobre i znacie się na tym, co studiujecie, to studia na takiej uczelni są po prostu bajką. Nie muszę wspominać chyba, że jest mnóstwo ciekawych zajęć, obliczeń, zależności, fascynujących zagadnień. I to spojrzenie facetów, których gdziekolwiek poznacie, jak przyznacie się gdzie studiujecie.. bezcenne.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 14:25   #99
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez biedronka91 Pokaż wiadomość
Minusem takiego kierunku są zajęcia, na których niewątpliwie się wyróżniamy. Możecie być pewne, że zawsze jakieś pytanie zostanie skierowane do Was, pierwsze tygodnie to czas na udowodnienie, że jesteście na równi bądź lepsze od chłopaków, szacunek trzeba sobie wypracować. Jeżeli jednak okaże się, że jesteście naprawdę dobre i znacie się na tym, co studiujecie, to studia na takiej uczelni są po prostu bajką. Nie muszę wspominać chyba, że jest mnóstwo ciekawych zajęć, obliczeń, zależności, fascynujących zagadnień. I to spojrzenie facetów, których gdziekolwiek poznacie, jak przyznacie się gdzie studiujecie.. bezcenne.
O matko, teraz to mnie zabiłaś zawsze miałam problem z nieśmiałością i starałam się ukrywać na zajęciach, jak zostanę tak wyrwana do odpowiedzi spośród samych facetów i jeszcze będę musiała im cokolwiek udowadniać, to chyba umrę ze stresu zanim wyduszę z siebie cokolwiek
no cóż, chyba pożyczę od TŻta na początek jakieś męskie ciuchy i będę się ukrywać, żeby się nie wyróżniać na zajęciach
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 14:55   #100
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
O matko, teraz to mnie zabiłaś zawsze miałam problem z nieśmiałością i starałam się ukrywać na zajęciach, jak zostanę tak wyrwana do odpowiedzi spośród samych facetów i jeszcze będę musiała im cokolwiek udowadniać, to chyba umrę ze stresu zanim wyduszę z siebie cokolwiek
no cóż, chyba pożyczę od TŻta na początek jakieś męskie ciuchy i będę się ukrywać, żeby się nie wyróżniać na zajęciach
Eee no coś Ty. (Jak ja coś powiem.. )
Ja jestem taka ciepła klucha, która pali buraka po każdym stresie a przez ten rok tak się wyrobiłam, że hej.
Spoko, jak ktoś o coś pyta, to zwykle są to pytania na które nie ma odpowiedzi, bądź zna ją tylko wykładowca, więc nie ma stresu.
Ja jestem strasznie nieśmiała, a daje radę każdego dnia, udowadnianie czegokolwiek, to raczej na poziomie kolokwiów, bo po pytaniach od wykładowców, to zwykle jest więcej śmiechu aniżeli stresu. Relax!
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 15:00   #101
miss_alchemist
Raczkowanie
 
Avatar miss_alchemist
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 259
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Ja tam jakoś wcale nie musiałam nic udowadniać, nie byłam pytana wcale częściej od kolegów, a wiele z prowadzących to były kobitki :P Poza tym na początku wszyscy, niezależnie od płci, są cienkie bolki, bo wiedza z liceum przydaje się w zasadzie tylko na niektórych przedmiotach.

To, czego nauczyłam się w liceum przełożyło się li i jedynie na analizę matematyczną na pierwszym i drugim semestrze, reszty w zasadzie uczyłam się od podstaw. Kolegom z technikum znajomy im materiał skończył się mniej więcej po drugim semestrze, potem wszyscy mieliśmy te same problemy.

muszki, jeśli zajęcia były międzywydziałowe, to większość z tych dziewczyn była pewnie z binożu albo z chemii Na mechanicznym na PŁ dziewczyn jest bardzo mało, mniej jest tylko na elektrycznym. Te zajęcia wstępne natomiast pozwolą Ci uporządkować wiedzę z liceum, ale potem i tak trzeba mocno spiąć poślady. Nie wiem, jak na mechanicznym, ale u nas fizyka na pierwszym semestrze była BARDZO trudna do zaliczenia, z tego względu, że było wiele wyprowadzeń, prawie każde wymagające rachunku różniczkowego, który na analizie matematycznej pojawił się na drugim semestrze :P Większość mojego roku uczyła się tych wyprowadzeń po prostu na pamięć, ja zaś biegałam na korki i liznęłam trochę sama tego rachunku różniczkowego (który potem i tak mi się nie przydał poza tą fizyką). ALE nie ma się co łamać :P Ja fizykę w liceum miałam na poziomie żenującym, maturę z tego przedmiotu zdałam tak sobie (zwłaszcza w porównaniu z resztą matur), a egzamin poszedł w pierwszym podejściu
miss_alchemist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-22, 15:15   #102
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez miss_alchemist Pokaż wiadomość
Ja tam jakoś wcale nie musiałam nic udowadniać, nie byłam pytana wcale częściej od kolegów, a wiele z prowadzących to były kobitki :P Poza tym na początku wszyscy, niezależnie od płci, są cienkie bolki, bo wiedza z liceum przydaje się w zasadzie tylko na niektórych przedmiotach.
Czyli jak zwykle mam szczęście do wykładowców.
Wiecie, ja tylko i wyłącznie mówię o moich doświadczeniach i nie chcę, żeby którakolwiek się wystraszyła, kierunek elektrotechnika jest typowo męski, więc mnie akurat nie dziwiło to, że większość pytała co ty tutaj robisz, czy cię to w ogóle interesuje a wykładowcy pytali, czy przyszłam tutaj szukać męża.
Po jednych/dwóch zajęciach, kiedy widać było, że orientujemy się w tych dziedzinach, podejście było już zupełnie inne, akurat jak dla mnie jest to plusem, ponieważ możemy pokazać, że jesteśmy i powinnyśmy być tak samo traktowane jak mężczyźni.
Na informatyce zawsze pytał nas - dziewczyny, a pytania - zgadzam się, nie były w ogóle związane z wiedzą zdobytą dotychczas, ponieważ jest to już typowo związane z wiedzą ponad program licealny. Nie było jednak ani wyśmiewania, ani szowinistycznych przycinek, bo nikt na sali nie wiedział. Trzeba się przyzwyczaić, ze to wiedza z zupełnie innej półki.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 18:53   #103
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

biedronka91, kolejny wątek - ale w tym już trudniej zboczyć z tematu wow, to dowiedziałam się, że istnieje wydział z jeszcze mniejszą ilością kobiet Was to tam pewnie nie widać spośród męskich łebków


miss_alchemist, tak, dziewczyny są z chemii i wzornictwa głównie.
Zajęcia z matmy są w porządku. Ale dzisiaj na fizyce przedstawił nam pochodne w ekspresowym tempie .. i jeszcze coś wyliczał, ale ja nie ogarniałam za dużo ze względu na remont, jaki się obok toczył - nic nie było słychać. a temat znały może dwie osoby na sali.. jak nie w jedną,to w drugą przegięcie
muszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 07:26   #104
msa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 123
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez biedronka91 Pokaż wiadomość
Przedmioty owszem, są trudne ale jak ma się trochę w głowie i jest się ambitnym, to da radę okiełznać wszystko.
Minusem takiego kierunku są zajęcia, na których niewątpliwie się wyróżniamy. Możecie być pewne, że zawsze jakieś pytanie zostanie skierowane do Was, pierwsze tygodnie to czas na udowodnienie, że jesteście na równi bądź lepsze od chłopaków, szacunek trzeba sobie wypracować. Jeżeli jednak okaże się, że jesteście naprawdę dobre i znacie się na tym, co studiujecie, to studia na takiej uczelni są po prostu bajką.
Kurczę, tego najbardziej się obawiam. Zrobię z siebie idiotkę na samym początku i już jest się spalonym na cały rok. A najgorsze gdy będę znała odpowiedź ale ze stresu zapomnę...
msa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 13:57   #105
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

O kura wodna, ale Was nastraszyłam.
Chodziło mi tylko o to, że się wyróżniamy, no wiadomo, że każdy ślepy zauważy kilka kobitek w gąszczu samych mężczyzn, chociażby nie chciał.
U mnie np. na pewnych zajęciach przyszedł wykładowca i mówił do nas "..panowie.." i nigdy nie spojrzał na nas wtedy, kiedy my na niego patrzyłyśmy, tylko wtedy, gdy coś pisałyśmy, kątem oka było widać, ze ewidentnie się patrzy, chyba się wstydził. xD
To jednak rzadkie przypadki, większość nas zauważa, w większości także jest to bardzo pozytywne.
Nie ma się czego obawiać, jak już pisała miss_alchemist wszyscy na początku są "cienkie bolki" i nawet jak się czegoś nie wie (głównie chodzi mi o typowo techniczne przedmioty, na analizie mat. czy fizyce zawsze można się wykazać) to nie ma strachu.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 15:49   #106
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Hej dziewczyny
Jestem tegoroczną maturzystką i z racji predyspozycji (tzn całkiem dobrze radzę sobie z fizyką i matmą) postanowiłam wybrać kierunek techniczny, by "nie marnować się w kręgu pseudo-humanistów".
Nie, nie chcę iść na politechnikę, bo czuję się jakaś lepsza w związku z tym, że radzę sobie z przedmiotami ścisłymi a ze wszystkich stron słyszy się o zapotrzebowanie na inżynierów... Od zawsze ciągnęło mnie w tym kierunku, a skoro sobie radzę, to dlaczego miałabym robić coś innego? Mam nadzieję, że rozumiecie, o co mi chodzi

Nie potrafię jednak wybrać konkretnego kierunku. Na razie myślałam o transporcie czy budownictwie, może mechatronice, ale tu pojawia się "ale". Po pierwsze nie wiem, czy sobie poradzę, bo przecież to, że radzę sobie teraz, nie oznacza wcale, że muszę sobie poradzić na studiach. Po 2 wolałabym od ludzi którzy w tym siedzą dowiedzieć się, czy te kierunki naprawdę są przyszłościowe, czy może lepiej sobie odpuścić.
Widzę, że są w tym wątku studentki tych kierunków... Czy któraś zechciałaby odpowiedzieć na kilka moich pytań?
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 16:17   #107
cosmo20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 612
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Jamajka a czemu miałabyś sobie nie poradzić? Jesteś w czymś gorsza? Nie sądzę
Jeśli czujesz się na siłach na techniczne kierunki to bez zastanawiania, inżynierowie zawsze znajdą pracę. Sama rok temu zaczęłam budownictwo i nie słyszałam nigdy negatywnej opinii o przyszłości po nich. Ale sam kierunek jaki wybrać to zależy już od Twoich predyspozycji i zainteresowań Poszperaj w internecie jakie przedmioty są na danym kierunku, gdzie możesz robić praktyki i kim być po nich. Popytaj też studentów jeśli będziesz miała jakieś konkretniejsze pytania, sama w miarę możliwości chętnie odpowiem
__________________

cosmo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 18:03   #108
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2010-10-02 o 18:11
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 18:46   #109
cosmo20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 612
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

no dobra, słowo "zawsze" może jest zbyt wielkim słowem bez przesady, nie muszę nic szukać, mam oczy i widzę co się dzieje dookoła i raczej większość osób z politechnik nie narzeka - większość bo znam dziewczynę, która po 5 latach nauki na politechnice pracuje dziś w szkolnej bibliotece. dużo po prostu zależy też od szczęścia, "ogarnięcia" i zaradności danej osoby.
__________________


Edytowane przez cosmo20
Czas edycji: 2012-04-30 o 10:19
cosmo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-02, 19:14   #110
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

No fakt, tego czy sobie poradzę, dowiem się, jeśli spróbuję...
Tak z cikawosci... na jakich uczelniach studiujecie?

Przeglądałam już przedmioty, ale same nazwy nie wiele mi mówią
Nie miałybyście nic przeciwko, gdybym odezwała się na pw?
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 19:33   #111
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 20:12   #112
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Dzięki
napisałam na maila
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 11:54   #113
cosmo20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 612
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

mm444 - jest dużo racji z w tym co piszesz, ale jak wspomniałam dużo zależy też od szczęścia, słyszałam o przypadkach gdzie to pracodawcy sami oferowali pracę studentom, ale nie wiem co to za praca koniec końców była.

swoją drogą to trochę absurdalne, że od absolwentów wymaga się doświadczenia, najlepiej kilkuletniego, ale skoro wszędzie to doświadczenie jest wymagane to gdzie oni mają je zdobyć?
__________________


Edytowane przez cosmo20
Czas edycji: 2012-04-30 o 10:19
cosmo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 18:14   #114
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez Jamajka007 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Jestem tegoroczną maturzystką i z racji predyspozycji (tzn całkiem dobrze radzę sobie z fizyką i matmą) postanowiłam wybrać kierunek techniczny, by "nie marnować się w kręgu pseudo-humanistów".
Nie, nie chcę iść na politechnikę, bo czuję się jakaś lepsza w związku z tym, że radzę sobie z przedmiotami ścisłymi a ze wszystkich stron słyszy się o zapotrzebowanie na inżynierów... Od zawsze ciągnęło mnie w tym kierunku, a skoro sobie radzę, to dlaczego miałabym robić coś innego? Mam nadzieję, że rozumiecie, o co mi chodzi

Nie potrafię jednak wybrać konkretnego kierunku. Na razie myślałam o transporcie czy budownictwie, może mechatronice, ale tu pojawia się "ale". Po pierwsze nie wiem, czy sobie poradzę, bo przecież to, że radzę sobie teraz, nie oznacza wcale, że muszę sobie poradzić na studiach. Po 2 wolałabym od ludzi którzy w tym siedzą dowiedzieć się, czy te kierunki naprawdę są przyszłościowe, czy może lepiej sobie odpuścić.
Widzę, że są w tym wątku studentki tych kierunków... Czy któraś zechciałaby odpowiedzieć na kilka moich pytań?
zgłaszam się jako tegoroczna studentka mechatroniki
jak chcesz, mogę odpowiedzieć na temat tego kierunku
muszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 19:41   #115
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Jamajka007

Ja wiem tylko, że po mechatronice coś tam ze sprzętem medycznym zarabia się naprawdę dużo.

We wszelkich gazetach widzę za to dużo ogłoszeń dla ludzi po transporcie.

Ja studiuję na PW i - jakby co - pisz śmiało pw
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 17:01   #116
olka900
Rozeznanie
 
Avatar olka900
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 863
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cześć dziewczyny, mogę do was dołączyć? melduje się studentka Automatyki i Robotyki jest może jakaś duszyczka też na tym
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."
olka900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 21:21   #117
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez olka900 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mogę do was dołączyć? melduje się studentka Automatyki i Robotyki jest może jakaś duszyczka też na tym
pewnie, że możesz

i jak Ci na AiR ?

ja dzisiaj miałam pierwszy dzień studiów, który trwał 11 godzin [wszystkim się żale teraz ]. dramat.
mam dwie dziewczyny poza mną w grupie i jest fajnie
sporo facetów w porządku, można pogadać o wielu rzeczach, zakumplowaliśmy się już całkiem także "męskie" kierunki nie są dla kobit straszne
muszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 17:46   #118
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez muszki Pokaż wiadomość
pewnie, że możesz

i jak Ci na AiR ?

ja dzisiaj miałam pierwszy dzień studiów, który trwał 11 godzin [wszystkim się żale teraz ]. dramat.
mam dwie dziewczyny poza mną w grupie i jest fajnie
sporo facetów w porządku, można pogadać o wielu rzeczach, zakumplowaliśmy się już całkiem także "męskie" kierunki nie są dla kobit straszne
To podobnie jak u mnie, tyle że mam w grupie jeszcze 5 dziewczyn (wszystkie z całego roku są w jednej grupie) i faceci wręcz nas adorują
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 18:07   #119
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

A czy budownictwo mogę zaliczyć do męskich kierunków?

Jeśli tak to witam was Studentka 1 roku budownictwa
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 21:53   #120
olka900
Rozeznanie
 
Avatar olka900
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 863
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez muszki Pokaż wiadomość
pewnie, że możesz

i jak Ci na AiR ?

ja dzisiaj miałam pierwszy dzień studiów, który trwał 11 godzin [wszystkim się żale teraz ]. dramat.
mam dwie dziewczyny poza mną w grupie i jest fajnie
sporo facetów w porządku, można pogadać o wielu rzeczach, zakumplowaliśmy się już całkiem także "męskie" kierunki nie są dla kobit straszne
a bardzo dobrze mi na moim AiRze , w tym roku zostało nas 120 osób i w tym jest z 10 dziewczyn, więc nie jest nas aż tak mało, ale i tak z tymi dziewczynami nie mam kontaktu w ogóle, tylko z facetami i to jest jak najbardziej super
aż 11 godzin? no to nieźle, ja chyba nigdy aż tak dużo nie miałam, dzisiaj tylko miałam do 20.30 :/ a jutro znowu na 7.30....jupii
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."
olka900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:16.